ELE2E D.K.W. Een veelbewogen vacantie 67682 Post Co., Korte Dam 10. Corsetten-Dameskousen 675*d 69400 -Fontiifle'- 67556 69799 Radioprogramma's Kantongerecht Een goed begin Geraffineerde oplichting 67664 a'w""' 68735 Luchtvaart De ondeugdelijke boteroiie Vandalistische neigingen Aanrijdingen SÉ 0 AGELÖK SCH VR A AGB AAKi Aardappelen, Groenten en Fruit Rechtszaken Algemeen Installatiebureau Antlvraciet Bakkerij Bedden en Tapijten Bedrijiskleedtng Begrafenissen Boekhandel en Bibliotheek Bonwartikelen-IJ zerwaren Drukwerk Foto-> Glas ter Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Deeorntie-Sch.LIer onnnc g. van meurs, Kantoor- en Winkelboeken Machinefabriek Meubeien-Stoïfeeren Papiervernietiging Rund- Kalfs- en Yarkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoüen-Manufaeturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten Stoomen- Verven Triplex Goud- en Zilverwerken Timmerman-Metselaar -Aannemer Woning-inrichting GEBR. WINKELMAN, WESTVEST4 Brie vrijspraken. De sitting van het kantongerecht had gisteren een «enigszins sensationeel be gin. Mr P. B. Cos moest tot driemaal toe een vrijsprekend vonnis vellen. Een chauffeur uit Rotterdam, J. T. B„ verscheen voor dezelfde balie, waar hem verleden week ten laste gelegd was, dat hij in Overschie getripleerd zou hebben. Een agent had het autonummer van den oveilreder genoteerd, Verd. ontkende ten stelligste, dat hij op den dag van de overtreding in Overschie gereden zou heb ben Dit geval werd een week aangehou den om den verbalisant te hooren. De verklaringen van den agent hadden voer mr R. R. H. F. H. M. Grasso, den ambtenaar van 031., geen voldoende ben ijs Kracht en daarom vroeg deze ont slag van rechtsvervolging, in welken zin mr. Cos ook uitspraak deed. Verhoop van brood voor eigen rekening. De zaak tegen den bakker M, J. V. van hier, dre ervan beschuldigd werd de aibeidswet te hebben overtreden door een bioed bezorger langer dan volgens de wet geoorloofd is, te laten werken, vertoonde reeds chronische ziekteverschijnselen. Uit stel volgde op uitstel, totdat gisteren kor daat de Gordiaanscbe knoop doorgehakt iverd. liit het relaas van den broodbezorger bleek, dat zijn verklaringen tegenover den verbalisant niet juist waren en dat hij voor eigen rekening brood verkocht zoo- dat bij na de morgenuren, waarop nij in de bakkerij werkte, niet als werknemer broca bezorgde. Waardoor deze sleepende 2iekte een roemlooze juridische dood in den vorm van vrijspraak tengevolge had. Be paal op de H&rgpolderkade. De serie vrijspraken werd besloten niet een kwispelend muizenstaartje van de Hargpoiderkade-kwestie. J. v. d. B. uit Kethel en Spa!and vond den toegang tot de Hargpolderkade door twee palen belemmerd. Zijn met een paard bespannen wagen was juist 5 cJI. te breed. De bade is een openbare weg, zooais onlangs officieel is vastgesteld, zoo dat hij ook toegankelijk was voor den wagen van verd. Deze besloot zich dezen toegang te verschaffen door een paal uit te trekken, wat in dit geval geoorloofd is, als het maar op de juiste wijze ge schiedt. De controleur van Delfland verbaliseerde hem, omdat hg den paai niet rechtstandig maar met „roeren" zou hebben uitgetrok ken, wat gevaar voor den dijk op kan leveren. Hij had de handeling niet zien verrichten, maar had nadeihanj zijn con clusies getrokken. De ambtenaar 0. M., mr. Grasso, achtte geen voldoende bewijsgrond aanwezig en vroeg ontslag van rechtsvervolging, waar mede mr. Cos accoord ging. Een hoogc boete geëischt. De directeur van de inmiddels opgeheven fabr „Holland" H. J. K. staat onder ven 'mg ondeugdelijke boteroiie te heb ben .erfcocht. Bij een winkelier te Aaltea is door den keuringsdienst een flesch in beslag genomen en onderzocht. Na analyse bleek de boteroiie sesamolie te bevatten en van inferieure kwaliteit te zijn, waar na een vervolging ingesteld werd tegen flen directeur, die bij hoog en laag beweer de, dat die olie onmogelijk uit zijn fabriek afkomstig kon zijn. Aan den winkelier, die hls getuige ver scheen, vroeg verdt. evenals aan de ge tuigen in een vorige zitting, of deze zeker wist, dat de olie, die de inhoud' van de llesch vormde van de fabriek „Holland'" afkomstig was. Get. kon deze zekerheid kiiet geven, 'daar het lastig is een fa br leksproduct op zijn distributie weg te vol gen. De ambtenaar van het 031. keurde de practgken van verd'. ten sterkste af en achtte het ten laste gelegde bewezen. De eenige verzachtende omstandigheid, die K. kan aanvoeren, is, dat de fabriek nief meer bestaat. Een zware boete is hier op zijn plaats, volgens mr. Grasso. De eisch luid de f250 subs. 1 maand hechtenis. Verd. voerde tot zijn verdediging aan, Naar het EngeUch van Maxwell March 73) Er was een kleine pauze en de drie politiemannen knikten instemmend. Het wa ren vroolijke, goed gehumeurde jongens, die natuurlijk een beetje opgewonden wa ren door de gebeurtenissen van den nacht en die wel graag de heele geschiedenis wilden hooren, waarvan zij maar alleen hot slot hadden meegemaakt. Ex-brigadier Bloomer was zichtbaar met zich zelf ingenomen en David, die hem eens opnam, "moest even lachen, toen het tot hem doordrong, dat de oude man on getwijfeld den grooten dag van zijn leven meemaakte. „Het is jammer, dat we de vrouw niet te pakken kregen," zei Bloomer. „Het is louter geluk, dat we dan man hebben. Natuurlijk kunnen ze haar in een van de havens nog inpikken, maar ik betwij fel hel. Ze is een gladde, hoor. Maar éên ding staat vast, mijnheer Birch: u zult dat de ambtenaar geen enkel bewijs te berde bracht. Dc flesch, die als bewijsstuk ter tafel gebracht is, is in ieder geval ge opend' en geen der getuigen kon zich uit laten over de herkomst van de olie. De kan tonrechter-plaats vervanger mr. dr. ir. 51. JL van Praag stelde het vonnis uit tot over eertien dagen. Vier jongelui beschadigen ccn fiets. Lenige opgeschoten jongelui van hier, de electritien P. J., de lasscher M. H de schilder D. J. en de bankwerker P. P. van S., hadden een louk spelletje bedacht. De bron van deze inspiratie was een fiets, die tegen een ijzeren heb stond. Wat is nu leuker dan de banden leeg te laten loopen en om de kroon op het werk te zetten, de fiets met behulp van een touw aan het ijzeren hek op te hijschen,) om het vehikel vervolgens op de keien te laten neerkomen, zoodat verscheidene onderileelen a lerbevaJÜgsle kron'ce s aan nemen. De eigenaar en mr. Grasso sche nen Het spelletje niet zoo aardig te vin den. De ambtenaar 0. M. vond het een zonderlinge wijze om met de goederen van anueren otn te springen. Zijn eisch s luidde f 15 subs. 10 dagen voor ieder; hunner j Mr. Cos merkte op, dat de eigenaar geen toestemming gegeven heeft om te trachten zijn tweewielig trapwerktuig voor het ge bruik ongeschikt te maken. De kanton rechter veroordeelde ietier tot een boete van f 8 subs. 4 dagen. Een broodkar aangereden. De chauffeur R. V. reed in Maassluis een in beweging zijnde broodkar aan. De weg was nauw en liet geen ruimte over om te passeeren. V. wem conform den eisch veroordeeld tot f25 subs. 10 dagen. Kief genoeg naar links uit- gew eken. De melkrijder A. G. uit Rotterdam, nam een bocht in den Sohïedamschedijk bij Gaardingen te krap en reed daarbij een tweetal meisjes aan, die zich per tandem langs den weg bewogen. De eisch luidde f 15 subs. 10 dagen. Mr. Cos deea er drie gulden af, zoodat het vonnis luidde f 12 boete subs. 6 da gen. J. M. V. uit Rijswijk, werd wegens tripleercn in Overschie veroordeeld tot f 8 snbs. 4 dagen. Strenge straf tegen recidivisten geëischt. De maatschappelijke veiligheid aldus de officier van justitie bij de Amsterdam- sche rechtbank eischt, dat deze beide man nen, die zich moeten verantwoorden we gens oplichting, streng worden gestraft, te meer daar zij reeds herhaaldelijk zijn ver oordeeld. I Door een samenweefsel van geraffineerde verdichtsels heeft dit laffe tweetal een gcei- geloovige juffrouw van haar spaarduitjes beroofd. Op deze gronden vorderde het 0. M. tegen beide verdachten een. jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloo- piV hechtenis. Het tweetal, een 2G-jarige monteur en een 30-jarige autoverkooper had in September j.l. kennis gemaakt met een jeugdige kap ster. Een van beide mannen had gehoord, dat zij wel een spaarduitje had en na eenig overleg besloten d<o vrienden haar het zuurverdiende geld afhandig te maken. Zij vertelden haar een romantisch ver haal, dat het meisje grif slikte. De pleeg vader van den monteur was in Antwerpen in de gevangenis gestorven en de erfenis van f 37.000 welke op een „geheime" bank stond verviel nu aan den monteur. Dank zij dit groote bedrag, dat de man, die reeds met haar over trouwen had ge sproken, zou incassecren, werd de belang stelling van liet meisje in dit romantische verhaal nog grooler. Er was echter een „maar" bij. Het zou wel eenige moeilijk heden opleveren om het kapitaaltje goed en wel in Amsterdam te krijgen. In de eerste plaats was er wat geld noodig. Zijn vriend de autoverkooper, die goed in de Scheldestad thuis was, zou het kapi taal gaan halen. Het meisje ga! graag het reisgeld, al kostte het haar dan ook moeite het bedrag bijeen te krijgen. Haar spaar duitjes moesten er aan gelooven...... Naderhand gaf het meisje weer geld, doch tenslotte toen er maar steeds niets uit Antwerpen werd gestuurd kreeg zij argwaan en deed zij aangifte. Beide mannen werden ingerekend en in het huis van bewaring ingesloten. Ter zitting legden zij een volledige be kentenis af. Alleen over de verdeeling der rollen waren zij het niet geheel eens. Vol gens den autoverkooper had hij slechts een bijrolletje gespeeld, het plan was van den monteur uitgegaan, die hem had voorge steld het kapstertje van haar geld af te helpen. De officier van justit e vond, dat het er weinig toe deed, wie op liet laffe idee was gekomen. Beide verdachten zijn even schuldig was zijn conclusie. De rechtbank zal 10 Januari vonnis vijzen. i i Verkeersongeval zwaar gestraft. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de twee jonge mannen, die met nun auto op den hoek van het Valcriusplein en de Valeriusstraat een jong meisje hadden aan gereden, waardoor zij ernstig werd gewond, ieder tot een hechtenisstraf van 3 weken. Een van de beide mannen was niet in het bezit van een rijbewijs en leerde chauf-j feeren. Zijn vriend, die naast hem zat en op een gegeven oogenblik vond, dat hij een verkeerde manoeuvre maakte, greep in, met het gevolg echter, dat de auto het trottoir opreed', waardoor het meisje door den wagen werd gegrepen. De officier van justitie had' tegen beide verdachten, die wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld terecht stonden, vijftig gulden boete geeischt. Assistent-kassier wegens verduistering veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de een assistent van den kassier vam een groot hotel aldaar, die in zijn functie een belangrijk bedrag had verduisterd, tot een gevangenisstraf van acht maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk en met aftrek van den tijd, ia voorloopige hech tenis doorgebracht. Daar verdachte vermin derd toerekeningsvatbaar moet worden ge acht, bepaalde de rechtbank dat de nog te ondergane jsttraf zal moeten worden doorgebracht in de bïzondere strafgevange nis te Sckeveningen. De officier van justi tie had1 negen maanden gevangenisstraf ge eischt, waarvan drie maanden voorwaar delijk. C7ÖflC i WESTLSND' J. C. Krsbbtndaml O y y D ST. LIDUINASTRAAT 76 Speciaal opmaken van fruit manden. C7777 Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- Villi veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver- h uiringen. Na 6 uur tel. 67879. ftftQrtej JAN HOOGENBERG, 030U£ HOOGSTRAAT 24. CQCC1 Krommenhoek, Singel 101. 0390! Uw bakker. RQR7R Fa. Wiilems Emsting. UüQ/O Rotterdamschedijk 233-235-237. RRSfiR F. Rotigering, Hoogstraat 17. UOOOD Grootst Specia.illitiis. er voor moeten zorgen, dat juffrouw Wel lington goed en wel getrouwd is, voordat de tijd verstreken is, maar ik denk niet, dat dat zoo erg moeilijk zal zijn." Onbeschaamd knikte hij in de richting van David, die niet wist hoe hij zich houden moest. Lionel Birch zag hem een kleur hrjjgen en lachte. „Maar je hebt den man toch gekregen, Bloomer," zei hij. „Dat was een knap stukje werk." De ouae Bloomer hapte als een visch naar het aas „Ja, dat was niet kwaad," zei hij zoo gewoon mogelijk. De agenten van de Hint- leshati-sche politie wisselden een knip oogje. Ze voelden dat het kringetje om Bloomer heen een verhaal zou te hooren krijgen, waarbij zijn daden zeker niet ver geten zouden worden. Winn was er toch nog niet, dus gaf een van hen hem ae pap in den mond. „Maar ik snap niet, lioe u op het idee kwam, dat hij weer naar het alleen staande huis terug zou gaan, mijnheer Bloomer," zei hij. Bloomer zuchtte. Nu kon hij weer eens beginnen. „Kijk," zei hij, zijn sigaret uit den mond nemende, „zoodra" ik dat lichtje zag, dacht ik bjj mijzelf: als dat er neerge zet is om het meisje naar haar dootl te lokken en daar had het inderdaad veel van dan moet iemand het ook RQ779 C. Noorlander, Newtonstraat 34. D3l 14 C. Zuidgeest, Fabristraat 24. Tarieven vanaf f 66. O K1 1 Uitgebreide Catalogus, A. Rood- Wtfw I w bol v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. fi7frrn N.v. EMADA,Rotterd.dijk 199a VI dull Ruime sorteering en steeds het nieuwste. Midzabonnen' C7K0K Drukkerij Wijchers, 9 I unü Walvischstraat 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. ADR. MALTHA, Passage 12. CQQQQ Piet Heniger, Passage 1. 03033 Heerenmode-artikelen. Vraagt tel. ziclitzending. 00£3J LANGE HAVEN 5. 15707*1 Hear Rebers, Hoogstraat 146. O/ö «fcU Bureau-artikelen, Vulpenhouders alle merken vanaf f0.75, met garantie. Boterstraat 2832. (2 ijj.vex) Modern ingericht reparatiebedrijf C077Q G- J- de Jager. 03 I/O Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. Jac. v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. O belt, wij bezorgen. C00O1 A. D. van Dooren, Broersveld 00061 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN COAOi Verbetering van Schoorsteentrek. Oö'ïX I Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. D01 49 „Kofa"-Bertels, Dam 9-26. OOI f£, Midza bonnen. C~1PIA~] J. Th. Heijnsbroek, O Jt Branderssteeg 6. p-jOOO Stoomververii en Chemische O Oio Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor; L. Nieuwstraat 71 N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. D7EQQ H. Th. v. d. Vlerk, O 330 Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. weer weg komen halen. Het is veel te gevaarlijk om het daar te laten, dacht ik, niet waar, want iedereen dio het zag, nadat het meisje verdronken was, kon er dezelfde conclusie uittrekken als waar ik toe gekomen was." „Maar niet iedereen is even verstandig als n, mijnheer Bloomer," merkte een ran de agenten op en kreeg daarvoor een be slraffenden blik van zijn chef, die nogal op discipline gesteld was. Ex-brigadier Bloomer scheen dit kleine intermezzo niet opgemerkt te hebben, want geluk'/a'.ig ging hij verder. „Het kan zijn," zei liij, „maar zoo rede neerde ik tocli. Zoodra ik het politie bureau van Loo opgebeld had om met een boot to komen, sprong ik op den motor van mijnheer Bireh hier en ging er op af. Natuurlijk kon ik niet weten, dat de motorboot niet meer op tijd zou zijn en ik dacht dat het meisje al zoo goed als gered was." „Nu, en zooals jullie weet, pikte ik nog een mannetje op en samen gingen we naar hot onbewoonde huis, waar het licht nog steeds brandde. Zoodra ik de situatie opgenomen kaa, begreep ik dat ik goed gedacht hact, Het was een enorme zak lantaarn, gloednieuw en zoo groot als ik nog nooit gezien bad. „Die komen ze zeker terughalen," zei ik tegen mijn kame raad, en natuurlijk was liet ook zoo en rekenden wij hem in. En nu zit hij in Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123. C7QG0 N. Scheurkogel, Lange Nieuw- 0/003 straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. CO fit 1 Fa. Rijnbende Van Hoek ÖÖU I I Hoogstraat 32. De „Edclvalk" naar Lissabon vertrokken. Gisteren is «le Douglas DC 2, de „Edel- valk" van de k. L. 51., van Schiphol naar Lissabon vertrokken waar liH toestel ge- stationneerd zal worden, in afwachting van de vergunning voor een regelmatige ver binding tusschen Lissabon, waar thans de Amerikaansche Trans-Atlantische Lucht dienst zijn eindpunt heeft, en het nog in stand gehouden luchtnet van de K. L, M. met Schiphol als beginpunt. VRIJDAG, 29 December 1939. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. 8 00 ANP. 8.05 Schriftlt zing. 8.20 Gra- mofoon. (9.309.45 Gelukwenscben). 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon. 11.25 Zang, piano en gramofoon. 12.00 Ber. 12.15 Gramofoon. (Om 12.30 ANP). 12.45 Sextet en gramofoon. 2.152.55 Gramofoon. 3.00 Pianokwartet en gra mofoon. 4.10 Gramofoon. 4.30 Melodia en gramofoon. 6.00 Causerie. 6.30 Taal les. 7.00 Per. 7.15 Causerie. 7.45 Gra mofoon. 8.09 ANP en SOS-ber, 8.15 Cau serie. 9.15 Jaaroverzicht 9.35 Gramo- fcon. 9.45 Jaaroverzicht. 10.05 ANP en actueel halfuur. 10.30 Sextet. 11.30 Gra mofoon. Ca, 115012.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. S.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.39 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 ANP en gramofoon. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Gramofoon. 10.30 Piano. 11.00 Declamatie. 11.15 Orkest. 12.00 Dansorkest. 12.30 Orgel. 12.45 ANP ens gramofoon. 1.00 Amusementsorkest en solist. 2.00 Voor de huisvrouw. 2.10 Gramofoon. 2.25 Trio. 3.10 Kinder-opie- rette. 4.00 Gramofoon. 4.30 Zang me', piano en gramofoon. 5.00 Voor de km deren. 5.30 Gramofoon. 6.006.30 0 - gel. 6.35 Letterkundig overzicht. 6 Orkest en solist. 7.18 ANP. 7.30 P~r. 7.35 „Een jaar ligt achter ons, een jaar ligt voor ons", toespraak. 8.00 Leden van het Concertgebouworkest. 8.30 Toe spraak. 9.00 Radiotooneel, 9 20 Schaak nieuws. 9.25 De Ramblers. 9.50 Duo. 1005 Orkest. 10.40 Avond wijding. 11.00 ANP. 11.10 Schaaknieuws. 11.15 Jazz. 11.4012.00 Zang en. orgel. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Theaterorkest. 1250 Dansorkest en solisten. 1.30 Orkest en solist 2.20 -S.00 Orkest. 3.20 Concert. 3.50 Piano. 7.35 Orkest. 10.20 Dans-cabaret. 10.55 Strijkkwartet en solisten. 11.50 Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Solisten. 12.20 Lichte muziek. 1.05 en 1.35 Solisten. 200 Gramofoon, 2.05 en 2.30 Solisten. 3.20 Orgel. 4.50 So listen. 5.35 en 6 35 Kamermuziek. 7.20 Lichte muziek. 9.05 Tweede acte van de opera „Thaïs". 11.05 Solisten. 11.20 en 12.05—12.59 Nachtconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gramofoon. 5.20 Zang. 5.05 Gramofoon. 6.20 Viool en piano. 7.20 en 7.45 Gramofoon. 8.20 „Janja", operette. (Ca. 9.05 Radiotoo neel). 10.30—11.20 Gramofoon. 484 M.: 12,20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gramofoon, 5.20 Or kest en soliste. .6.35 en 7.35 Gramofoon. S.50 en 9,35 Orkest. 10.30-11.20 Dans orkest. STERK verminderde prijzen Vraagt demonstratie, het verplicht U tot niets, Telefoon 67521 de gevangenis van Loo en ik hoop dat hij er blijven zal." „Marguerite Ferney wist te ontkomen, is het niet?" zei David ais m gedachten. Lionel Birch knikte. „De politie heeft het personeel ondervraagd, maar daar zijn we met veel wijzer door geworden. Die Webb was een handige knaap. Terwijl de anderen op de kermis waren, nam hij den wagen, die hij en j'uffrouw Ferney al door g« braikt hadden, en was binnen de twintig minuten weer terug. Tegen hel eind van den avond'is hij weer even weg- geslipt, met de bedoeling om juffrouw Ferney aan te komen halen, zoodra hij met de lamp terug was. Hij is echter nooit meer terug gekomen. Na een poosje werd ze angstig en ging er te voet op uit. Na dien lijd hebben ze haar niet meer gezien. Waarschijnlijk hoeft ze den al- leenstaanuen wagen gevonden, en is er mee vandoor gegaan. Het is mogelijk, dat zo haar nog krijgen, maar hoe, weet ik niet." Het gesprek werd onderbroken door de binnenkor st van inspecteur Winn. Toen hij naar nem keek, voelde David zijn tegenzin voor dien man verdwijnen. Het succes scheen inspecteur Winn goed ge daan te hébben. Hij zag er heel anders uit en hij was opgeruimd van humeur. Het gevoel van er niet tegenop te kunnen, wat hem tot zoo'n moeilijk persoon om anee samen te werken, had gemaakt, was van hem at gevallen. Hij kwam op David af en ging zitten- „We hebben hem gevonden, zei hij. Tenmuwte, wat er nog van over na- Geen erg prettig gezicht" Hg trok een vies gezicht. „Maar ja, hij heeft het vei diend en het heeft den beul wat werk eSüe Xb'eul vroeg David verwonderd. "Natuurlijk. O, dat weet jo nog met. Ja, we lvehhen niet stil gezeten, mgn jongen. Terwijl jij maar kalm afwachtte, hebben wh hard gewerkt. Ik had een goed' gefun deerde aanklacht tegen Saxon Marsh a.s moordenaar van Johnny Beane, en we hoefden ons dus niet meer druk te ma ken om dien voortvluchtige» sloeber tan een Biich." David en Judy's vader keken elkaar eens aan en David 'stond op. „Inspecteur Winn," zei hij, „ik ha i graag in de kamer hiernaast een paar woorden mot u gesproken, a's u er niets op legen hebt Wilt u ook even meegaan, mgn- 'ete?de bedompte kleine spreekkamer aan den overkant van de gang, hield Dawd een heele ihbiding. „lk hen er vanmiddag pas achter ge komen vervolgde David, aarzelende, „en zoo dungènd wgas, heb ik de belo te van daar de redding van juffrouw Wel bruten haar vaaer aangenomen en zijn we er op afgegaan.' (Slot colgti.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6