STADSNIEUWS Het parool: Waakzaamheid en vertrouwen Polyantha-wandeltochten Kalenders De brand in de Stadhouderslaan Kantongerecht Hinderwet-doolhof Rechtszaken Verduistering door gemeente-secretaris Kede van den minister-president jhr. mr. D. J. de Geer „Schatgravers" veroordeeld «8* Truck in brand Verloren en gevonden BINNENLAND Op de Nieuwe Haven. Hedenmiddag tegen hall twee zette do chauffeur C. D., nit Rotterdam, van do autoverhuur-inrichting „Paraat", aan de Spangenschekade, aldaar, zijn wagen ach teruit in de garage van „Die Unie", aan de Nieuwe Haven. Deze vrachtwagen ia een truck met oplegger, zooais er door „Pa raat" verscheidene worden verhuurd aan „De Unie". Toen D. zich verwijderde keek hij nog even om, waarbij hij tot zijn schrik zag, dat er vuur was onder de truck. Met behulp van personeel van het Unie-bedrijf werd de wogen naar buiten gereden, waar men hem aan den kant van het water zette zoover mogelijk uit de behuizing met het oog op het ontploffen van de benzine tank. De oplegger werd middea op straat af gekoppeld, zoodat het verkeer gestremd werd. Met faehurp van zand en enkele snel- hlussehers uit de bussen van Van der Ende en de R.E.Ï. werd vervolgens de brand, die onder de motorkap woedde, aangetast. Inmiddels verscheen de gealarmeerde brandweer, die een slang van den motor wagen uitlegde en slechts korten tijd water behoefde te ge ven, want het vuur was spoedig gehlascht. Lr. C. E. Alexander had hierbij de leiding. De motor van de truck bleek zwaar van bet vuur geleden te hebben, ook de linkervoorband was voor een groot deel verkoold. Wfi de oorzaak van dit brandje was, kon nog niet worden opgegeven. In Öirie kwartier waren de werkzaamheden achter den rug en kon bet verkeer over de Nieuwe Haven naar de Oranjebrug weer hersteld worden. Georganiseerd door „De Scliie- damsehe Wandelaar". De Schiedamsche Wandelaar" organi seert blijkens een mededeel ing in „De Wandelrevue" op S en 9 Juni a.s. Poly antha-wandeltochten over een afstand van 25 K.M Het is de bedoeling dat honder den wandelaars uit den lande die dagen naar Schiedam komen om deel te nemen aan de tochten en ook de Polyantha, •welke van April tot en met September in het Volkspark gehouden wordt, te be zichtigen. Voor 1940. Tegen 't einde van het jaar en bij 't begin van 't nieuwe, ontvingen we nog een aantal kalenders, nj. van de HAV Bank alhier, van II D. Burgers Papierwarenindus'rie te Deventer, de Levensverzekering Maat schappij Haarlem, te Haarlem; de Ned. Vereen, tct bescherming van Dieren, aide© Eng Schieöa-n en de firma J. H. C. van Waart a'hier, die een kalender: Flora en Fauna in Nederland uitgaf. Firma Wed A. Niemantsverdriet zorgde weer voor een Memo. andum-kalender. Ook de Victoria-Bron, die het bekende Victoria-water in den handel brengt, ver spreidt een practische weekkalender op een aardig schildje. Binnenbrandje. Vanochtend te ongeveer tien uur heeft de brandweer een begin van brand ge- bluscht in een kamer achter de faeeren- medezaak van den heer H. Ruseier, aan de Oranjestraat. Een kachel was daar wat al te fel gaan doorbranden, terwijl de heer R. in zijn winkel een klant hielp. Toen hij terug kwam, bemerkte hij aan de rookontwik keling, dat er iets aan de hand was, waar op hij onmiddellijk de brandweer alar meerde Dc behoefde echter geen wa ter te geven, want toen het behangsel ach ter de kachel was verwijderd, kon het be gin van brand gemakkellijk gedoofd wor den. Noemenswaardige schade werd niet aangericht. 1 Schoorsteenbrandje. Ten huize van T. de G. aan de Thomas a Kempisstraat heeft gistermiddag de brandweer met een rammormeur het vuur uit den schoorsteen verwijderd. Distributie-kaarten voor militairen die achterblijven van verlof, Miiitaueaj die niet in eigen voeding voorzien, kunnen zich, indien zij wegens ziekie en dergelijke gevalen achterblijven van ver'm na afloop van iedere week, dat zulks voortduurt na het beëindigen van het tijdsbestek gedurende hetwelk Ver lof is verleend wenden tot den com- nandant van hun legeronlerdeel, met het verzoek hun een verlofdistribntiekaart, gel dig voor zeven dasen, te doen toekomen. Tegen inlevering van deze kaart wordt op een distributiekantoor rantsoenboekje 1 ver strekt, he tenen bonnen bevat ter verkrijging van in distributie gebrachte goederen, in een hoeveelheid, benoodigd voor één week. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor en het daaronder beboerende ambtsgebied werd gedurende de maand December 1939 ingelegd f59216 49 en terugbetaald f92386.88. Het laatste door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 35.469. En de jeugdige werkloozen. Uit onze modedeelingen omtrent de wijze, waarop gisteren bij den brand ten huize \an mr, II. Smulders in de Stadhouders- laan meubelen, boeken enz. in veiligheid zijn gein acht, hebben sommigen, naar ons gebleken is, de meen ing gekregen, dat spe ciaal de jeugdige tenerkgestelden in het Volkspark, daarbij zich aan een soort van dalisme hebben schuldig gemaakt. Die in druk is echter verkeerd. Zij, die op ver zoek van een lid van het dienstpersoneel ati de familie Smulders hebben geholpen het een en ander te redden, hebben mis schien niet altijo op even oordeelkundige wijze hulp verleend, maar van vandalis me dat vernielingswoede veronderstelt was zeker geen sprake. De 30 temcrbgesteklen, die gistermorgen zonder toestemming het werk hebben ver laten, zijn daarvoor gestraft. De volgende voorwerpen, gevonden in het tijdvak van 23 t.m. 29 December 1939 zij-é op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het politiebureau terug te bekomen: Ceintuurs, duimstok, 5 ons gewicht, 1 ons gewicht, d-iv. bandschoenen, korte manchester jas, nummerplaat H91S61, idem HZ 63552; portem. met inhoud, damesring (koper), rouwroset, schakel- riem, div. sleutels, tabakzak, taschje met inhoud, idem. Bij vinders: Zilveren armband, W. van Beek Fabriplein 13a; zilveren broche, F. v. dl. Tempel, Mariastraat 65a; badpak en handdoek R. Lammen, Rnbenslaan 20; ceintuur heerenjas, A. J. Verver, Pr. Fr. Hendrikstraat 13b; ceintuur, A. Kerdel, Sin gel 109/2; bankbiljet, J. D. Leenderts, Dacostastraat -12b; kinderhandschoen, J. v. <L Grijp, GrocneLaan 11; grijs wollen handschoenen, J. Schilperoord, Jozef Is- raelstraat 7; motorhandschoen, P. Juuge- rius, Putterhoekschestraat; bruine hand schoen, G. Groenewegen, Lange Achterweg 16; blauw kinderhandschoentje, J. Reger- man, Pendxechtschestraat 21b; kuiderhand- scboentje, De Vree, Hoogstraat 121; boeren schoenen, A. Rietkerk, P.K.O.-laan 166e; hondje, N. van der Horst, Mathenesserdijk 311, Rotterdam; blauw-rood handschoen tje, J. Koneman, Aleidastraat lila; wollen dameshandschoen, J. Barendrecht, Grof- baan 103. I Lederen motorhandschoen, A. Moonen, Middeihamisscheslraat 16, blauw-grrjze wol len heerenhandschoen, P. Jonker, Hoofd straat 187a; zwarte glacé handschoen, G. A. van Gerven, Dwarsstraat 62; grijze handschoen, T. H. Jans, N. Maasstraat 69; langhnrrige setter, M. van Lier, Frankiin- straat 16b; kussen, A. Moonen, Middel- hamisschestraat 16; zilveren eetlepel met letters, Geru. Reiniging; zwart lederen por- temormaie, J. Janson, Mariastraat 111; por- i temonnaie met inhoud, G. A. Weber, Van j Leeuweuhoeekstraat 52b; idem, H. Leer dam, Rembrandtlaan 15a; idem, D. van i Bommel, Boylestraat 20; rrjwielpomp, G. Roling, Lekstraat 12a; roosterboakje Zon dagschool en kinderportefel-, G. A. Weber, Van Leeuwenhoeckstraat 52b; zilveren rozenkrans in étui, B. Braak, Kortland straat 11b; gladde gouden ring, P. Dries, Aleidastraat 112a; bos sleutels, H. v. d. Oevoer, Van Marumslraat 19a; idem, A. v. d. Kroon, Amperestraat 13a; Lipssleu- tel, J. Kasenbrood', Stefensonsiraat 2a; rose babyschoentje, 0. Heeze, Steenstraat 18; groen kinderschortje, M. Meerhof, Groenelaan 119b. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeüng verzocht aan het po litiebureau. Prins Bernhard te Gorinchem. Hedenmiddag heeft Z. K. H. Prins Bern- hard, vergezeld van zijn waarnemend adju dant, luitenant-kolonel H. J. Phaff en gene raal van Andel, kolonel Fruyt van Hertog, kolonel de Jong en andere hoofdofficieren, een bezoek gebracht aan het garnizoen Go rinchem. Nadat de Prins door burgemeester Ridder van Rappard was verwelkomd, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid de troepen ge ïnspecteerd, die daarna voor den Prins on militaire en burgerlijke autoriteiten hebben gedefileerd. De Prins had voor den middag een be zoek gebracht aan Vuren. Ecu gebouw voor de genie te Zaandam. Vanmorgen is in de Oranje Nassau ka zerne te Amsterdam voor de genie aanbe steed: het maken van een gebouw met bijbehoorende werken op een terrein in de gemeente Zaandam, Ingekomen waren 43 biljetten. Laagste inschrijfster was de N.V. Aanne- mings Maatschappij voor Bouw- en Beton werken v.h. A. G. Höfte te Amsterdam met f 92.100. öt_ u ir. Da M. AGENDA. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Vliegende vrouwen 2. Juarez. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Jongens stad. 2. Leert het leven liefheb ben. lederen werkdag 2 uur ma tinee. 3 Jan. Gebouw Eendracht, S uur. Lande lijke Bond Werkverschaf jngs-ar- leiders. Spreker A. van Rijkom. 9 Jan. Vereemgmgslokaal, 8 uur. Gon- fessioneele Vereen, ds. Niftrik: Kerk, belgden,s, prediking. ROTTERDAM. 3 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouw meester schouw.pel Jolijt. 3 Jan. Tivoli Schouwburg. 8.15 uur. liet Ruys Ensemb.e. Schoppen aas. Bioscopen Arena, 2.15 u. 7.15 u. 9.30 u. Bachelor Mother (Wie is de vader?) Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Stanley en Li vingstone. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Stanley en Li vingstone. Corso. Van 11 u. af doorl. Als vrouwen verliefd zijn... Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Kouwe drukte. Lumière, 2.15 u. matinée; 7 n. 9.15 a. Bel ami. Olympia, 7 u. 9.15 n. Storm over de prairie; Eerlijkheid is ook niet alles. Prinses, 2.15 n. 8.15 u. Luchtduivels der marine; De aanhouder wint Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. MidderaachttaxL Studio, 2.15 a. 7 u. 9.15 a. Levensavond. Thalia, 2.15 a. 7 u. 9.15 u. 't Zit in de lucht. Het steenen muurtje. Air. J. G. Wittkampf leidde hedenochtend in zijn functie van kantonrechter-plaatsver- vanger, de behandeling van Hinderwetover tredingen, die door de N.V. Metaalpreser- venfabriek te Overschie begaan zijn. Na een brand kwam de directeur J. J. tot de ontdekking, dat hij reeds veertien jaren zonder vergunning werkte. Op zijn aan vrage kroeg hij een vergunning, met dien verstande, dat het fabrieksgebouw:je dooi een steenen muur omgeven moest worden, zooais dal in de origineele vergunning vermeld slaat. In de afschriften is een fout gesloopen en wordt gesproken van „omgeven door metaalwerk" in plaats van „metselwerk". Voor het metselwerk had J. een bouw vergunning noodig, die hij echter niet kreeg. Verd. erkende ook, dat hij in overtreding was, maar merkte op, dat deze overtre ding het gevolg was van beslissingen van hoogerl and. Daarnaast was als voorwaarde gesteld, dat binnen zes maan len na het veriee- nen van de Hinlerwetsvergun ïing bet be drijf in werking gesteld mo.s. zijn. Volgens den burgemeester van Over schie, den heer J. C. Baumarm, was aan deze voorwaarde niet voldaa i, welks be wering hij veertien dagen geleien trachtte te staven door gtAutgenverklaringen van zes politieagenten. Daar verJ. niet ver schenen was, werd' deze zaak tot van daag aangehouden, om J. J. met twee ge tuigen a décharge te hooreri. Dit twee al, de gebroeders De Ruiter, verklaarde in den vastgestelden tij! bij J. J. (binnen 6 maanden) gewerkt te hebben. In zijn requisitoir zeide de ambtenaar van li. O.M., dat deze schij ïbaar inge wikkelde kwestie terug te brengen is tot een van eenvoudiger structuur. Doze fa briek werkt met een vergunning, die grond voorwaarden neven-voorwaard en bevat. Als aan de grondvoorwaarden, waarbij de ambtenaar doelde op het ont brekende metselwerk, niet voldaan is, dan loopt de vergunning mank. Daar mr. Grasso van meening was, dat de overtreding niet van. zoo'n groot gewicht is, eischte hij schuldigverklaring /onder sirafop'egging. Om nog een getuige te hooien, hield mr. J G. Witkampf deze zaak nogmaals veertien dagen aan, waarna waarschijnlijk de adderljes onder het hinderwetsgras wel onschadelijk gemaakt zullen worden Gcvaagenisstraf van anderhalf jaar geëischt. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch be handelde vandaag in hoog er beroep de strafzaak tegen J IT. L., oud-gemeente-se- certaris van Amstearade, verdacht van het feit, dat hij, in zijn kwaliteit van admi nistrateur van tiet kerkbestuur van de r.k. parochiekerk te Amstenrade, een be drag van f 6.889,25 heeft verduisterd. De verduistering geschiedde tusschen 1 Ja nuari 1929 en 19 Juli 1939. In eerste instantie stond L. terecht voor de rechtbank te Maastricht. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van twee jaar. De rechtbank veroordeelde hem tot negen maanden gevangenisstraf. Tegen dit vonnis hadden zoowel do officier van justitie als de verdachte hoo- ger beroep aangefeekend'. L., die een volledige bekentenis aflegde en berouw toonde over zijn misdrij', riep de clementie in van het hof. Ongelukkige speculaties hadden hem tot deze verduis tering gebracht. Getuigen werden niet gehoord. De advocaat-gen oraal eischte tegen den verdachte een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger, mr. Stroom uit Maastricht, vroeg, deu ver dachte te veroordeelen tot een gevange nisstraf, gelijk aan deu tijd in voorarrest doorgebracht en hem voorts een voor waardelijke gevangenisstraf op te leggen. De minister-president, jhr. mr. Dt J. de Geer, heeft hedenmiddag ter gelegenheid van de jaarswisseling een rede voor de radio gehouden, waarin liij o.a. het. vol gende zeide: De jaarswisseling bestormt ons ditmaal meer dan ooit met vragen, waarop wij gaarne een antwoord zouden hebben, doch het niet ontvangen. Wij weten, dat vele millioenen ïn alle landen hunkeren naar het oogenblik, waar op de naties, die God iu deze wereld te zamen gebracht heeft en die nu in bitteren strijd gewikkeld zijn, elkaar weer zullen begrijpen cn vertrouwen. De vrede geen kind van den oorlog. Zij allen strijden voor een betere toe komst en verwachten die van een voor spoedige oorlogvoering. Gezien de lessen der ervaring, moet gevreesd warden, dat die verwachting niet in vervulling zal gaan. De oorlog is een zichzelf voorttelend kwaad. Hij laat ruïnes achter, ook in de gezindheid der menschen, die geen vrucht baren bodem vormen voor het opbloeien van een waarachtigen vrede. Een vrede, als alle belligerenten oprechtelijk en vurig nastreven, kan niet een kind „a van den oorlog, maar slechts de vrucht van goeden wil en begrijpend overleg. Laat ons hopen, dat, voordat het te laat is, dit zal worden ingezien. Wanneer de volken, die thans in oorlog zijn, morgen zouden aankondigen: Wij heb ben elkander nu eenigea tij! goed' in de oogen gezien, vol haat en vijandschap, maar toch oot met het sluimerend besef van één te zijn in het verlangen naar een welvarend en vreedzaam Europa, een Euro pa, dat de groote mogelijkheden, die God ons in dezen tijd biedt, wil benutten tot verbetering der levensvoorwaarden van al len; laat ons nu, vóórdat iets onherstel baars gebeurd is, ons aan de conferentie- tafel zetten, met het vaste besluit, dat wij eikaar moeten vinden, dau zou eea zucht van verlichting over de geheele wereld opgaan, dan zouden de dooien, die reeds te betreuren zijn, niet te vergeefs zijn ge vallen, en dan zou er een veel grootere kans beslaan op een duurzamen vrede dan wanneer straks een zieltogende overwin naar, bloedend uit duizend wanden, zijn zoogenaamden „vrede" aan den overwon nene oplegt. Als het intredende jaar ons binnenkort dat oogenblik van bevrijding brengt, dan zal 1940 liet begin kunnen worden, van een vernieuwd Europa. Worstelend aan den afgrond. Wat in het tegenovergestelde geval zon gebeuren, kan ons niet anders dan met zeer sombere gedachten vervullen. Stel u voor twee sterke worstelaars, die op een smal pad aan den rand van een afgrond' elkaar omklemd houden, in de volstrekte verzekerdheid bij elk van beiden, dat het gelukken zal den ander naar beneden te werpen. Voor den objec tieven toeschouwer staal het vast niet al leen, dat elk van beiden 50 pCt. kans loopt zich te vergissen, maar ook dat de grootste van alle kansen is, dat beiden zich vergissen en gemeenschappelijk ,het lot zullen ondergaan, hetwelk de één aan den ander had' toegedacht. Aldus zie ik het beeld van wat dreigt, indien de huidige oorlog met de thans beschikbare vemielingsmiddelen tot het bittere einde wordt doorgezet. Bezinning. Het is daarom verheugend, dat ver schillende stemmen, zoowel uit Europa als uit Amerika, opgaan die tot bezin ning roepen. Wij mogen onderstellen, dat die stemmen ook in de beliige- rente landen niet zonder weerklank blij- ven, al moet men dfuir, om een indruk van zwakte te vermijden, zich ervoor hoeden, hiervan ontijdig te doen bla ken. Ook in die landen moot wel het besef levendig zijn, dat het beter is, on der erkenning van de wederzijds sinda 191S begane fouten, de handen i«om Ie slaan, dan een algemeen© uitputting en verarming te riskeeren, die ons we relddeel tot een speelbal zouden ma ken van duistere machten, welke de beschaving van geen enkel land on aangetast zouden laten. Onze neutraliteit. Wat ons land aangaat, Wij mogen met dankbaarheid gedenken, dat het tot dus ver voor de oorlogsramp bewaard is geble ven en dat het van do omringend© belli gerent© mogendheden de verzekering heeft ontvangen, dat ook verder onze nouitraliteit zal worden ontzien, indien wij haar zeif zullen handhaven. Dat omtrent dit laatste alle twijfel uitgesloten is, daarvoor staat de onwrikbare wil van regeering en volk borg. Zwaar drukken niettemin ook op ons de gevolgen van den oorlog. Er wordt stoffe lijk geleden en geestelijk: door velen «en harde strijd doorgemaakt. Een vriendelijker) groet moge ik hier brengen aan onze gc- mobiliseerdcn en hun gezinnen. Het offer, dat zij brengen, kan ons helpen, do zooveel lichtere lasten, die ons vaak zoo moeilijk te dragen schijnen, met blijmoedigheid Ic- aanvaarden. De algemeen© houding, die aan ons neutrale volk te midden van de heet- schende onzekerheden past, is ia twee woorden samen te vatten: waakzaanthrj en vertrouwen. Een kalmei en o-pgewetea geest. Wij moeten, zoowel economisch a's poli tiek, van dag tot dag op aüe eventuali teiten voorbereid zijn, maar tegelijk eea kalmen en opgewekten geest bewaren. Eea tegenstelling beslaat hiertusschen niet. De zelfde Schrift, die ons maant: „Woest m geen ding bezorgd' en de vraag stelt: „Wie uwer kan met bezorgd te zijn éês el tot zijn lengte toedoen?" leert ons ook „voorziehliglijk te wandelen, niet als on- wijzen, maar als wijzen, den tijd ïitkoo- pende, dewijl de dagen boos zijn". Wij -willen zijn paraat en rustig. Zor gend en niet bezorgd. Als in Jozefs dagen het koren opleggend voor den kwaden dag, maar tegelijk gehoorzamend liet woord: „Zijt niet bezorgd voor den dag van morgen". Onze weermacht stevigeod, maar in het diepe besef, dat niet aaa „de paarden en wagenen" ook niet in hun modernen vorm het laatste woord, is. De bedrijvigheid van een Martha wil len wij paren aan de stille overgave van een Maria, Deze paraatheid en gemoedsrust zijn seo weinig antipoden, dat zij integendeel el kander «hutten. De ervaring immers leen, dat wie in bange men tot de zwaarste taak geroepen is, het gemakkelijkst zijn evenwicht pleegt te bewaren. Indien, ©en schip in nood is, zijn het aiet de kapi tein en het scheepsvolk gespannen op. het xeduingswerk die het meest valbaac zijn voor een paniekstemming. In den nood van deze dagen ttobbe* wij allen een taak van redding. In kleinen of in groolen kring. Tegenover eigen om geving ot tegenover het volksgeuoo.. Wie zich liet ijverigst daaraan wijdt, sal het minst gevaar loopen zijn kalmte te ree- liezcn. tt wensch n allen toe, den zogen, hier van. te ervaren. De beste weg daartoe is, i te stelle», onder de hoede van onzen Hemelsche» Vader, die op wondere wijze beproevin gen tot zegeningen maakt en die betzj' het elan oorlog is of vrede ook in dit jaar bereid is ons te schenken Zijn. vrede, die, naar het Paulinisch© woord, a'i© ver stand te boven gaat Tot zware gevangenisstraffen. De Arrsterdamsche rechtbank heeft vandaag drie recidivisten wegens een brutoie en geraffineerd© oplichting elk tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopig© hechtenis, veroordeeld. Het drietal had een Amsterdammer, ze keren K., voorgespiegeld, dat zij een groote schat, sieraden ter waarde van twee mi! hoen, uit Duitschland moesten smokke len voor een van hen, die voor emi grant speelde. Als K. deze smokkelpartij wilde finan pieren, zou hij twee ton aan sieraden krij gen. De man liet zich overhalen, gaf f250 en later f 1000. In rail daarvoor ontving hij een pakje met waardelooze rommel cn nagemaakte sieraden. Gevangenisstraf wegens dieren mishandeling. Vandaag had zich voor den politierechter te Zutphea 'n eierpakker uit Winterswijk te verantwoorden, die een paard ernstig had mishandeld. Hij had toen hij ©en vracht eieren van 2200 K.G. per sleeperswagea vervoerd© het dier met den zweep afge ranseld, omdat het paard den in de modder gezakten wagen niet verder kon trekken. Dc eisch luidde één maand gevangenis straf. De politierechter veroordeelde den man tot vijf weken gevangenisstraf. Fa'llisscmemnten. Opgegeven ttoor afJ'. Haendelsinformaties v. c Graat e.i NV., Amsterdam. Uitgesproken A. van der Giessen, winkelier in kruide nierswaren, tabak, koffie en thee on? Ro zenburg B 91. R.-C.mr. G. R. W. Kym- mell. Oir.: mr. W. A. Schippers, Vlaardal gen.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2