STADSNIEUWS Een vrouwenhand, Afscheid commissaris H.F. Clasie Een diner ten huize van den burgemeester. De burgemeester en mevr. A. J. A, van Ilaareu— Raymakers hebben Zaterdag te hunnen huize, Tuinlaan IS, een afscheids diner aangeboden aan den hoer H. F. Clasie, die benoemd werd tot commissa ris. tevens waarnemend1 hoofdcommissa ris van politie in Den Haag. Tot de genood'gden behoorden ook mevr. Clasiede Jongh, mr. dr. J. A. van ïhiel, procureur-generaal bi} het Amster- •dainsche Hof en mevr. Thie 1 - Oos ter baan de heer N. W. van Gelder, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst en mevr. Van Gel derv. d. Meer; mr. H. A. M. Roelants en mevr. RoelantsGlmbot; mej. T. G. van. ïhiel, inspectrice bi} de Kinderpolitie al hier en den zoon van den burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van ILaaren, heeft een welsprekende rede ge houden, waarin hij de goede kwaliteiten van den scheidenden commissaris schetste en ook de andere hoeren hulde bracht voor hun arbeid. De Luchtbeschermingsdienst en de Burgerwacht beschouwt spr. als twee organen, die een verlengstuk vormen van de politie. Vandaar, dat de leiders van die twee „diensten" tot de dischg-enooten be hoorden bij dit afscheidsdiner. Ook de andere heeren hebben het woord gevoerd. Mr. dr. Van ïhiel wees er o.a. op, dat hij den heer Clasie van de aanwezigen het langst kent en als officier van justitie te Amsterdam vruchtbaar met dezen heeft samengewerkt. Feestavond R, E. Weeshuis. De verpleegden in het R, K. Weeshuis hebben een blijk van dankbaarheid wil len geven voor al het goede, dat zij o- ondervinden en daar on kwamen zij eeni- aanvanke.ijk den Kijk gen tijd geleden bij regenten met het De ijspret gedaan Do verwachte ijs-Zondag kwam niet. „Eer. stroomiug van warme lucht be weegt zich langs den Z.- en O.-rand der depressie en diingt door tot diep in do Poolzec. Op IJsland' brengt zij do tempe ratuur op 7 tot 9 graden boven normaal. In de kustlanden van het vasteland houdt zij de van uit het Noord-oosten opdrin gende vorst terug". Ziedaar de oorzaak van de groote teleur stelling, die Zaterdag en Zondag zich mees ter heeft gemaakt 'van duizenden schaat senrijders! Zaterdagmiddag was het ijs op de S.IJ.V.- baan reeds zacht; er waren gedeelten, die we door de rijders en rijdsters hoorden aanduiden als: suiker! De baanvegers waren "s middags druk in de weer de baan nog zooveel mogelijk be rijdbaar te houden, in de hoop, dat 's avonds het kwik in den thermometer zou dalen. Talrijke rijders hadden ia den loop van den middag reeds een be zoek aan den thermometer gebracht, die teven het houten gebouwtje is aangebracht en de optimisten troostten zich met de opmerking, dat het in de cantine warm was, zoodat de thermometer aan den bui tenkant van dit lokaal zeker wel een paar grader te hoog zou aanwijzen 1 's Avonas zijn velen nog naar de baan gegaan, maar het rijden daar was geen pleizier meer. Zelfs goede rijders hadden moeite door de bochten te komen I Omstreeks kwart over 10 vond het be stuur van S.IJ.V. het welletjes en werd de haan gesloten. Voor hoe lang? Het weerbericht voorspelt voor morgen weer lichte vorst voor dit deel van net land! 0e vorsthjn liep hedenmorgen dwars over ons land en volgde in Duitschland gereden tusschcn Dekker en Van 't Hoog en toen maakte Dekker den mooien tjjd van 50,2 sea, den besten tijd van dan wedstrijd; hetgeen hem echter toen niet veel meer hielp. Dc prijzen bestonden uit waardebonnen. Na afloop speelden de Pinguins een ijs- hockeywedstrijd tegen de Nenyto-boys, wel ke bestond uit drie maal een kwartier spe len en tweemaal vijf minuten rust De uitslagen waren 05, 27 en 510. De doelpunten aan Schiedamsche rijde wer den gescoord door P. Nolet (4) en D. Hatenboer (1). denkbeeld een feestavond te organiseeren, die geheel door hen verzorgd zou wor den. De regenten zijn daarop ingegaan en gisteren had in de zaal van den R. K. VolksLond die feestelijke bijeen komst plaats, waartoe genoodigd waren allen die op eenigerlei wijze het R. K. Weeshuis steunen. De zaal was geheel gevuld. Tot de aanwezigen behoorden de burgemeester en mevr. A. J. A. van Haa- ren—Bavmakers, deken A. J. C. Schraag, pastoors en andere geestelpen. 1 Nadat gezamenlp het Wilhelmus was gezongen, verwelkomden de groote wees meisjes de gasten in een lied. Bizonder aardig was een kabouterspel in 2 bedrijven't Loontje van Boontje, waarin twee schooljongens, een politie agent een kabouterkoning ei 12 kabou ters optomen. De kleine weesmeisjes droegen ook een steentje bij tot het slagen ran den avond en voerden met groote witte strikken in het haar een rijdansje uit. In pen tooneelstukje: Het Kalf, hebben de jongens zich uitgeleefd. De heeren Heijnsbroek voerden de regie. Een band, waarvan de pianist een wees jongen is, zorgde voer muziek. De regen!-voorzitter, de heer R. J. Kleijpooi, heeft allen, die aan het sla gen van den avond hebben meegewerkt dank gebracht en van de gelegenheid ge bruik gemaakt mevr. Zoetmulder, de trou we hufsbezoekster, van de waaxdeering van het college van regenten te doen blpen. Lodens-meditaties. Gedurende de groote vasten zal do be kende Augustijner pater Peters, bekend door zijn radio-redevoeringen, eiken Woens dagavond in de St Liduinakerk lijdens meditaties bonden. De eerste lijdensmedi tatie is op Asch-Woensdag, 7 Februari, bepaald. (Vervolg van buitenland, pagina 1, le blad) Int. Samenwerking japansch-Amerikaansche besprekingen De Vereenigde Stoten zijn niet gewillig. Naar de „Tokio Asahi Sjimboen" meldt, zal de Japansche minister van buitenland^ sche zaken Nomoera een nieuw onderhoud' met den Amerikaanschen ambassadeur Grew hebben, ter bespreking van de plan nen der VereenigJe Staten na afloop van het JapanschAmerikaansche handelsver drag op 26 Januari a.s. Tot dusver heeft Amerika nog niet ge antwoord op het Japansche voorstel tot het sluiten van een overgangsverdrag. La Japansche economische kringen is men ervan overtuigd, dat een verdragsloods toe stand nauwelijks te vermijden zal zijn, Nomoera zou tevens voornemens zijn, de voorwaarden voor de vrijgave van de Jangtse te bespreken, alsmede algeroeene vraagstukken betreffende de rechten en belangen van Amerika in China. Roemenië Koning Carol in Bessarabië. Koning Carol heeft Driekoningen door gebracht temidden van zijn troepen in Best arable. Hij ontving de plaatselijke auto riteiten. en de vertegenwoordigers van de Russische en Duitsdie minderheden en leg de opnieuw den nadruk op het Roemeen- scbfr 'karakter van Bessarabië en betoogde, dat niemand voortaan meer een gebied zal kunnen schenden, dat Roemeensch is en. dit voor altijd zal blijven. die 's avonds even met Puroi wordt inge wreven, is, hoe ruw en rood zij ook van net huishoudelijk werk moge zijn, weer spoedig wit als sneeuw en zacht als zij. Doos 30-60 ct. De Poldervaart ontruimd. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft de politie het gedeelte van de Poldervaart dat op Schiedarnsch grondgebied ligt, ont ruimd. Dat was noodigl Het ijs was er niet alleen slecht, maar ook onbetrouwbaar; waar 4 mensehen bij elkaar stonden, vlogen de scheuren door het ijs. Omdat 's avonds te voren bij de spoorbrug reeds een. ongeluk was gebeurd, waarbij het 12 ja rig meisje C. Bergsma, uit de Breede- sttaat m Bijdorp, onder Kethel, het leven verloor, achtte de politie het raadzaam ter voorkoming van nog meer ongelukken de Poldervaart voor schaatsenrijders af te 'uiten. Vooial bij de spoorbrug was het ijs erg slecht. Het verdronken meisje, dat m gezelschap was van haar tweeling-broertje, zakte bi„ een peiler van de brug dooi het ijs. Op het hulpgeroep^ kwam de mo.e- naar Post toegeschoten, die niet een haak de drenkelinge op het droge haalde. On danks deskundigen langen tijd met kunst matige ademhaling en een zuurstofappa raat gepoogd hebben het leven van. het meisje te redden, bleven alle pogingen vrjch.eloos. De straatverlichting. Nu de dooi ingevallen is, zal de straat verlichting ook wel spoedig weer op ver haal komen. Door de koude had naphta alzettmg plaats in de nauwe toevoerbuis jes van de gaslantaarn, waardoor de gas- toevoer beperkt en soms geheel afgesloten wem. Een klein scheutje spiritus in dec brander, en het euvel is weer verholpen, maar het personeel der Technische Bedrij ven, belast met het toezicht op de straat lantaarns, kan niet overal tegelijk zijn, zoodat de laatste dagen van de vorst sommige straten maar zeer spaarzaam verlicht waren. Hardrijdwedstrijden van de S.IJ.V. Juist op lijd voor de dooi inviel. Zaterdagmiddag zijn onder minder gunsti ge omstandigheden wat weer en ijs be treft, op de baan van de S.IJ.V. wedstrij den in het hardrijden gehouden voor beeren-leden. Het programma Van dezen middag bevatte ook nog een wedstrijd in kunstrijden, maar deze kon wegens ge brek aan deelname niet doorgaan. De lucht was dik en er lag niet bepaald' een sportieve sfeer over de baan, waar de belangstelling in het begin van den middag niet bepaald groot was. Naarmate het tijdstip van aanvang der wedstrijden naderde, kwamen er echter meer ijzers op de baan, zoodat de publieke belang stelling tenslotte nog meeviel. Er verscheen een twaalftal rijders aan den start, die in zes paren den strijd tegeri het horloge aanbonden. Aangezien het ijs reeds slecht was toen begonnen werd en de dooi steeds sterker werd, kon niet veel verwacht worden van de prestaties. I och werd er soms fel gestreden en een enkele oudere deelnemer gaf nog ©en goed voor beeld aan zijn jongere tegenstanders. De favoriet A. Dekkers gaf niet, wat er van hein verwacht werd. Hij viel name lijk in den bocht en noteerde 57,2 sec. voor de vierhonderd meier. De snelste rijfder bleek A. Roost, die de baan in 53 sec. reed'. De uitslagen luiden-. A. Roest 53 sec., H. van Wijk 55 sea, W. de Jong 56,8 sec., A. Dekker 57,2 sec., J. W. van 't Hoog 57,2 sec., J. de Jong 59 sea, F. Beukers 59,6 sea, W. Steynis 59,6 sea, W. Huijgen 1 min. 5 sea en G. Plooy 1 min. 9 sea Twee deelnemers hadden opgegeven. Om de vierde plaats moest worden over St. Liduina Dc bevestiging van de ver tering wordt herdacht. Het zal dit jaar juist een halve eeuw geleden zijn, dat Paus Leo XIII do bevesti ging van do vereermg van do H. Liduina heeft afgekondigd. Di4 fei zal hier ter stede wordon her dacht. Het St. Liduina Comité, dat de groote herdenking eanige jaren geleden voorbereidde, overweegt ook nu weer de feesten te organiseeren. Des Dinsdagsavonds wordt in de St. Liduinakerk een lof ter ©ere van de EL. Liduina gehouden ter voorbereiding van de herdenking. Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van leeraren in de Handels wetenschappen is geslaagd' de hoer P. van. Walsum, leerling van den heer J. de Patei Openbare Leeszaal eu Bibliotheek. Gedurende December 1939 werden uit geleend door de Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Lange Haven, 2030 kinderboeken, 5124 studiewerken en 8404 romans, totaal 15.558 werken (in Decem ber 193S 17.098 werken); door het f.liaal Gorzen 340 kinderboeken, 970 studie werken en 880 romans, samen 2190 wer ken (in December 1938 2257). Het aantal houders van leeskaarton be draagt 2817 (2S04), het boekenbezit steeg van 35.976 in 1938 tot' 37.151. Utile Duld". Donderdag a.s, zal de Schiedamsche Too- neelvereeniging „Utile Dulci" in de Har monie te Vlaardingen, ten bate vart de Vlaardingsche Gezondheidskolonie het blij spel: Verwikkeling in Grand Hotel opvoeren Ons nieuwe feuilleton. Vandaag beginnen we, na de vorige da gen -mn kort feuilleton ce hebben gegeven, met de publicatie van een verhaal van meer normale LengteDe Maansteen. Verloren en gevonden De volgende, gedurende het tijdvak van 30 December 1939 t.m. 5 Januari 1940 gevonden voorwerpen, zijn op werkdagen tusscken 1 en 2 uur aan het politiebureau terug te bekomen. Bril in étui, 2 belastingbiljetten, cein tuurs, dop van radiateur en idem auto wie!, div. handschoenen, oogenschermkap, kinderportem. met inhoud', div, sleutels, schaats, wieldop van auto, een paar kap laarzen. Bij vinders: Armbandhorloge, J. Baars, Bleekerstrant 15; gouden damesarmband, H Krabbendam, Overschieschestraat 104c; actetasch met brood, A. Beukers, Hollan- dia, Vellevest; armbandje, G. \Vynholts, Snelliussinge! 52; baatkraagje, C. Gudde, Verbrande Erve 3; bril met hoornen mon tuur, J. Hoek, VondoHaaa 43b; ceintuur, H. Kieis, Van Dijkstraat 15a; mantelcein- tu,ur, R. van Leeuwen, Zwartewaalsche- straat 57a; bruin dekkleed, Kranenburg, Doesastraat 30b te Rotterdam; wollen das, T. Slavenburg, Tie 1 man Oemstraat Ha pondsgewicht, K. Daalmeyer, Vlaard. dijk 99b; bruin hondje met halsband', L. V«len stra, Buys Ballotsingel 12b; blauwe dames- handschoen, C. M. Dons, W. Brouwer- siraat 31b; heeren glacéhandschoen, H. Sla? Aleidastraat 92; idem, F. Offerman, Hagastraat 34; grijs wollen handschoen,J. van Zellem, Rozenburgerstraat 30a; ruige fox, G. wan der Horst, Houtstraat 6; brui ne dameshandschoeo, C. van Walsum, Pioegstroat 15; dameshandschoea met rits sluiting, J. Molenhuyzen, Broersveld' 58a; heerenhandsch oen, P. A. Muisson, Broers veld 10. Wit wollen handschoen met koordj'e en grijze wollen handschoen, A. Reusman, Anth. Muisstraat 29; horloge met ketting, J. Klepke, Middelli.straat 23; bruine kin- derhandsehoen, J. Fooke, Alb. Thymstraat 18a; glacé handschoen, W". Groenendaal, Hellev.straat 4a; padvindersmes, A. Vlug man, Van Beverenstraat 18; nummerplaat, hoofdbureau van politie, H—49477; kin derportem. met inhoud', D. Kamp, V an Beverenstraat 4a; d&mesportem. met inh. 0. J. A. Vis, P. de Hoogkstraat 3a; wit metalen hondenpenning, II. Mookhoek, Heerenstraat 57; psalmboekje, M. Smit, Zuidlandsclieslraat 16; portem. met inh., J. v. Duikeren, Brugmansstraat 43b; port. met inh., G. Baars, Boerhavelaan 46n, fietsplaatje, G, Spronk, Hoofdstraat 89a; rozenkrans, J. Zuidgeest, Galileistraat 27a; reisdeken, M. I. Bak, Bosboomlaan 3, kosteloos fietsplaatje, F. Heyster, Gardou- straat rozenkrans, F. H. Bonelaas, Stationstraat 22b; kosteloos fietsplaatje, B, F. H. Engering, Hoogstraat 180; reis deken, Geveke, Korte Dam 9; 2 sleutels aan ring, A. Wolthuis, Leliestraat 34; sleutel, F. Terhaar, Broersveld 14c; ring met 6 sleufels, A, Smit, 0uddorpschestraat 16a; sleutel, T. Heinsbroek, Gasstraat 27; stempel, Zoetmulder, Oosterslraat 94b; vulpen, N. de Gorter, Pr. K. O. laan 159; blauw wollen kiaderwaatje, D. Pellen, Noordmolenstraat 12. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het po litiebureau. Passage Theater, 8.15 uur. 1. ik eisch ge rechtigheid. 2. De gevangene van Zenda. Monopole Theater, 8.15 nur. 1. De Jantjes. 2. De geheimen van Diamant eiland, 9 Jan. Vereenigingslokaal, 8 uur. Con- fessioneele Vereen, ds. Niftrik: Kerk, belijdenis, prediking. 10 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Uit voering met filmvertooning De Lichthoeve. 17 Jan. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Nedt. Chr. Vrouwenbond. Jaarvergadering. Spreker W. A. J. Dalmeyer over: Werkloosheid. 23 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Sehied. Chr. Mannenkoor. 11 Jan. Musis Sacrum, half 8. Concert Schied Politie Muziekgezelschap 11 Jan. Passage Theater, 8.15 uur. Schied. Kucs.kring, Fritz Hirsch Operette. Das Dreimaderlhaus. 13 Jan. Harmonie, 8 uur. Tooneelavond Eerste Schied. Reis- en Tooneel- clufc Eureka. 17 Jan. Vereenigingslokaal, 8.15 uur. Chr. Comité voor Winterleznigen. Prof. Ir. 0. Stegenga Azn. ROTTERDAM. 8 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouw meester schouwspel. Jolijt. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Broadway sere nade. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Mr. Moto en de schat van het Oosten. Corso Van 11 u. af doorl. Een vrouw verloor. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Kouwe drukte. Lumtère. 2.15 u. Matinée; 7 u. 9.15 u. Al leen engelen hebben vleugels. Olytnpia. 7 u. 9.15 u. Mr. Moto en de schat van 't Oosten; Terreur in Texas. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Neen, m'a dochter, neenDe tuin der vreugde. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Je kunt *t toch niet meenemen. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Levensavond.' Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 't Zit in de lucht. Algemeen Steuncomité 1939 De collecte. Bij het Werkcomité, dat de collecte voor het Algemeen Steuncomité 1939 or ganiseerde, is nog ingekomen via de Spaar bank 1820 van: II. P. H. Gf 1.50 ir. G. H. -25 .1, J. M. i - o. C. N. v. W.L - 2.50 liet totaal bedrag der collecte is thans geslegen tot f2748.72. BINNENLAND Kunst en Wetenschap Lata Ezerman ernstig ziek. Naar wij vernemen is de bekende acteur Lau Ezerman ernstig ziek. Hrj is in het ziekenhuis „De Lichtenberg" bjj Amers foort geopereerd. Zijn toestand is zorg wekkend. Rechtszaken De rijksfinanciën in 1939 Toeneming der schold. De telken jare dioor het Gentraal Bureau voor dc Statistiek verzorgde publicatie van de jaarcijfers der rijksfinanciën, geeft een uitvoerig overzicht van: ad' de inkom sten en uitgaven volgens de rijksrekenin gen tot en met 1937 en de rijksbegrootin- gen voor 1938 en 1939; b. elk der rijks belastingen; c. enkele der overige voor naamste middelen en inkomsten; d, elk des fondsen en bedrjjhren van den staat; e. de gevestigde en de vlottende schuld van het rijk. De toenemende omvang van het overheidsapparaat komt tot uitdrukking ire gewone uitgaven, die in 1903 nog f 149 millioen bedroegen, doch bijha onafgebro ken zjjh aangegroeid' tot £663 millioen in 1937, terwijl voor 1938 en 1939 oorspron kelijk geraamd1 werd resp. f704 millioen en 1745 millioen. De daarmee niet altijl geljken tred' houdende inkomsten waren oorzaak dat tot en met 1937 op don ge wonen dienst een bedrag van f194 mil lioen ongedekt bleef. Per hoofd der bevolking bedroeg de uit gaven van alle departementen te zamen in 1937 f61.—, in 1938 (oorspr. raming1) f 66.en in 1939 (oorsptr. raming) f 69. Als opbrengst der belastingen ten behoeve» van den gewonen dienst is in do rijksbe- grooting voor 1939 geraamd' f453 millioen) (i52.per hoofd' per bevolking); de win sten der staatsbedrijven werden geraamd op f 11 millioen (d'.i. ruim f 1.per hoofd der bevolking). Van de voor dit jaar in totaal geraamde uitgaven ad. £606 m.i- lioen bleef zoodoende f 143 millioen ong - dekt of 16.per hoofd der bevolkin De totale belastingopbrengst met inbe grip van die ten behoeve van het vor- keersfondS was in 1937 f 582 millioen, tegen f120 millioen in 1900. De voorloo- pigK. raming voor 1939 bedroeg f600 mil lioen. De gevestigde schuld heeft op 1 Ja© nuari 1938 met f3253 millioen een maxi mum bereikt. Per 1 Januari 1939 is zij iets teroggeloopen tot f3212 millioen. Do vlottende schuld is de laatste jaren in ver gelijking tot vToegere jaren zeer hoog Zij bedroeg bij den aanvang van 1938 f805 millioen; in het begin 1939 £774 millioen; terwijl zij op 15 December 1939 zelfs ge stegen is tot f1018 millioen. De rentelast kon verminderen door voortdurend plaats gevonden hebbende conversies. Voor 1939 weid in de oorspronkelijke begrooting nog fill millioen hiervoor ge raamd. Bond van Jong-Liberalen De viering van het vijftien-jarige beslaan. Zaterdagavond is in bet gebouw voor K. en W. te Utrecht in een druk bezochte bijeenkomst het vijftien-jarig bestaan van den Bond' van Jong-Liberalen gevierd. Bij deze gelegenheid hield' de voorzitter van den boud, drs. H. A. Korthals te Rotterdam, een rede, waarin hij de voor naamste gebeurtenissen uit de afgeloopen periode memoreerde. Spr. stond stil bij de moeilijkheden, wel ke overwonnen moesten worden alvorens tot oprichting kon worden overgegaan. Een lange periode van voortdurende» opbloei is gevolgd, maar allengs is twee dracht gekomen en deze heeft don bond veel schade gedaan. Het ledental is toen. geweldig teruggeloopen, het aantal afdec- lingen aanzienlijk geslonken. Op de algemecnc vergadering van den bond, drie jaar geleden, is de strijd uitge streden en heeft de richting, die de ver breiding van de liberale beginselen niet wensehte op te geven, de overwinning behaald. De eendracht is toen hersteld en eensgezind is verder gearbeid aan don verderen opbouw. Het ledental is geste gen met meer dan duizend, het aantal a£- deelingen is zeer aanzienlijk toegenomen, terwijl reeds voor het oprichten van nieu we afdeelingen de noodige voorbereidin- Aanslag op een "wethouder Ook in hooger beroep veroor deeld tot 6 maanden gevan genisstraf. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch hoeft vandaag arrest gewezen in de zaak tegen den jeugdigen arbeider P, van Z., die op 22 Augustus j.l., tijdens de kermis, een aanslag op hot leven van den he»er A. van der Heijden, wethouder te Hoc-sch, heeft gepieegd. Het hof bevestigde het vonnis van de Bossche rechtbank en veroordeelde P. van Z. opnieuw tot zes maanden gevangenis straf. De aanslag geschiedde des avonds om ongeveer elf uur. De heer van der He'jde.' had zich op weg naar zijn woning begeven,. toen hem plotseling twee messteken in denj b— getroffen. Maar vooral van bc- rug werden toegebracht De verwonding©, lang noemde spr. den geest, dmcr- waren ernstig, doch niet levensgevaarlijk hd, zoo zeide lm. is thans een strrj- en de heer van der Heijden is volledig hei- steld. Als dader van den aanslag werd van Z. gearresteerd. Hij moest zich eenigen tijd geleden voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch 'wegens mishandeling verantwoorden en werd ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, tegen welk vonnis hij echter, evenals de officier van justitie, in hooger beroep gmg. De advocaat generaal was tijdens de be handeling van deze zaak voor het hof van meening, dat van Z. zich had schuldig gemaakt aan zware mishandeling en «ischto op grond hiervan een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Do verdachte bleef ontkennen den aan- slag te hebben gepleegd. Eik lid; zoo zeide lip, is thans een strij der en heelt geloof en vertrouwen In de toekomst en den wil om de krachten in te zetten voor het liberalisme. Dit hoeft een belofte in voor een goede toekomst, aldus de heer Korthals. Voorts werd door den voorzitter van de Liberale Staatspartij, pro» mr. a. 4L Telders, een rede uitgesproken. Ook mr. Fock, dio hartelijk begroet werd, sprak o.a. een korte rede uit. Behandeling van begroeting van CMsnami- sclic zaken uitgesteld. In verband met een ongesteldheid van den minister van economische zaken is de behandeling van zijn begroeting, welke a.s. Woen-flas en volgende dagen m ao Eerste Kamer zou plaats hebben, voor onbepaalden tijd nil «©steal. HOORB BtAAX Geslaagd, SCHIEDAM. AGENDA.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2