69676 69772 67682 Post 68295 G'VAN MEURS' 69400 Boterstraat '2832. 67556 67664 I' v- d- Water, 69799 68011 Hoogstraat *32? ^Ioe'£ TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Schuim den aanslag weg met Ivorol Algemeen Insfallatiebureau Anthraciet Aulodienstcn Bakkerij - Bedden en Tapijten Bedriji'skleeditfg Begrafenissen Boekhandel eri Bibliotheek Bouwartikelen-IJzerwaren Glas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder Kantoor- en Winkelboeken Machiriëföbriek' Meubelen-Stoïl'eeren Papiervernietiging Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoffen -31 at i u fa duren Stofzuigers, Motoren, Apparaten BINNENLAND Hofberichten Tweede Kamer De straatbelasting De „Reiger" te Johannesburg Werklooze landarbeiders Stoomen-Verven Triplex Timmerman-Metselaar -Aannemer Woning-inrichting Woningbureau. Zalen te huur KORTE PREDIKATIE V mem Landmolestrisico Gemengd Nieuws Mijngasontploffing Sport Athletiek Wereldrecordhouder Maeki gewond DE DAGELIJKSCHE VRAAGBAAK SV-J-7-J-7 Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- O veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. CBQOO JAN HOOGENBERG, D9gUa HOOGSTRAAT 24. CTOIO 2 x daags op Rotterdam. D/9IZ J. de Ronde (Fa.F.v.d.Velde). Bo'terstraat 77. GQCC1 Krommenhoek, Singel 101. 09331 Uw bakker. DOOOC F. Rottgering, Hoogstraat 17. OOOOO Grootst Speciaalhuis. Fa. Willems Sc Ernsting. Rotterdamschedijk 233-235-237. C. Noorlander, Newtonstraat 34. C. Zuidgeèst, Fabristraat 24. Tarieven vanaf f 66. PQC1 O Uitgebreide Catalogus, A. Rood- 093 I 3 bol v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. Co., Korte Dam 10. 68735 N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles 00 dit gebied. C"7EQQ H. Th. v. d. Vlerk, 0/390 Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. CQQQQ Piet Heniger, Passage 1. tijg OU 3 Heerenmöde-artikelen. Vraagt tel. zichtzending. LANGE HAVEN 5. R7ft9n Henn Rebers, Hoogstraat. 146.- QAvl Bureau-artikelen. Vulpenhouders alle merken vanaf f 0.75, mét garantie. (S lijnen) Modern ingericht reparatiebedrijf RQ771 G. J.'de Jager. vv"v Dtrk van .Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. Jac. v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. CQ"7QC Verkoop, Verhuur en Reparatie. UO I OU Willem Fontijne's Pompen- en Motorenh'andel," Nobrdveét 85. Benzine- en Electromotoren." Dam 52. U belt, wl| bezorgen. CQQOI A. D. van Dooren, Broersvelci UOwZ I 116. Uitsluitend betrouwbare .kwaliteiten. MIDZA BONNEN C A 01 Verbetering van Schoorsteentrek. OÖH-ZI Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. CQÏ AO „Kota"-Bertels, Dam 9-26. DO I "tl. Midza bonnen. Prinses Juliana bij het Rootle Kruis. Prinses Juliana woonde gisteren de ge wone wekelijksclie vergadering van het da- gelijksch bestuur van het Roodë Kruis bij. Prins Bcrnhard op het pad vinders-hoofdkwartier. Z.K.H. Prins Bernhard hoeft Donderdag middag op het nationaal" hoofdkwartier van do Ned. Padvinders de vergadering van hel dagelijksch bestuur bijgewoond. Tegen Dinsdag 0 Februari bijeengeroepen. De Tweede Kamer is Dinsdagmiddagmid dag 6 Februari in openbare vergadering bijeengeroepen. In deze vergadering zul len de afdeelingen getrokken worden, waarna een aantal wetsontwerpen in; dé afdeelingen onderzocht zal worden. Tot alle wetsontwerpen behooreu de instel-, ling van een fonds voor de economische verdediging en de heffing van' oen winst belasting. De Róttcrdainsehe verordening door den Hoogon Raad verbin dend verklaard. Een belasting-consulent te Roterdam heeft namens een aantal belanghebbenden een proefproces tegen de gemeente aan hangig gemaakt, op grond van de omstan digheid/ dat i n art.280 dér Gemeentewet bedoelde kosten te dezer stéde'minder 'zou den bedragen 'dan de opbrengst der' straat- bëlasting, zoodat de desbetreffende belas- tingverordening niet verbindend zou zijn.- Nadat de' aanslag "dóóf den' betrokken administrateur" wasgehandhaafd, heeft de raad van beroep iVoo'r: dé directe belastin gen te Rotterdam-* bij beslissing van 28 April 1939 dé beschikking van den admini strateur én den bestreden aanslag vernie tigd, uit overwegi; dat de opbrengst der straatbelasting over 1938 het bedrag,het welk ingevolge genoemd art. 280 verhaald mag \vorden, met ruim f533.000 te boven zou gaan. De gemeente liceft vandeze beslissing cassatie aangeteekend bij den Hoogen Raad: Dezer dagen is nu bij het gemeente bestuur bericht ontvangen, dat de Hoo- geRaad bij arrest van 20 December - 1939 no. 8175 -de uitspraak van den; Raad van Beroep" heeft'vernietigd en dé beschikking van dén a/1 ministra- teur. .heeft gehandhaafd. Üif de uitvorige.overwegingen van dit arrest blijkt o.m. dat de Hooge Raad van oordeel is, dat de verhaalbare kosten de opbrengst der belasting met minstens rond f 1.700.000 overtreffen, zoodat in casu van strijd met art. 280 der Gemeentewet g- en sprake kan zijn. De ontvangst. De aankomst van het K.L.M.-vliegtuig „Reiger" heeft in Johannesburg levendige belangstelling ontmoet. Honderden Neder landers bevonden zich op het vliegveld, toen de K.L.M.-vogel er neerstreek, om passagiers en bemanning te verwelkomen De N'ederlandsche Kamer van Koophan del heeft den 'uchtreizigers een lunch aan geboden.- Maandag zullen zij door het ge nieonlebestuur van Germiston worden ont vangen. Tengevolge van delensieniaat- regelen. Het Tweede Kamerlid, de heer Wouden berg; (js.di.v h.éeft: tót den minister van 'defensie eri -van sociale zaken vragen ge richt over-steun aan eén 100-tal landarbei ders te Kruiningen, die wegens defensie maatregelen reeds van 1 December j.l. zonder werk zijn. f De overwinnüg; van de Finsche troepen op de 44ste Russische divisie aan het front van Suoinussalmi leverde een enorme hoe veelheid oorlogsmateriaal op. Een overzicht van een gedeelte van het slagveld, waar de vijand een gevoelige nederlaag leed. R7^47 J- Th. Heijnsbroek. O# 3*t/ Branderssteeg 6. R7QOQ Stoomververij en Chemischf O O AO Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L.; Nieuwstraat 71 Latten en ionde stokken. Frans van Thienen. Broersveld 123 R78R*Ï Scheurkogel, Lange Nieuw- straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. R fl 7 RO Woningbureau „Schiedam-West", OO JA Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. RftldR voor uitvoeringen, feesten, ver- UUITU gaderingen enz. Gebouw Musis Sacrum. L. Ha ven 115. DER ZATERDAG 20 Januari 1940. No. 22381. Het Belgische Roodc Kruis heeft een be langrijke hoeveelheid geneesmiddelen, klee ding en voedsel naar Warsehau gezonden ten dienste van de burgerbevolking, welke het slachtoffer werd van den strijd in haar land. De zending wordt ingepakt. Dc schandvlek. Christus gaat döor Jericho. Daar. zit een mannetje in" eetf!boom; eeu mannetje met een jaquétia aan,- eén dief met hoogen hoed, de tolleriaar-generaai. Christus kont dien man, elkeen kent dien man. Zaccheüs is bekend in, (Je huizen der kleine luyden, die hij heeft-uitgemergeld. Zaccbeiis is be- kend in de statige woningen, waar hij ge vreesd en geëerd wordt als do weergalooze knappe financier, dien je te vrind moot houden. Iedere ambtenaar zucht onder zijn stalen bewind, maar geen verzet zich, want Zacheüs weet te veel. Zacheüs is kind in huis bij ministers en de hooge geestelijk heid. Wanthij is wel ©en schurk maar je hebt hem nu eenmaal noodig. Elkeen kent Zacheü. Maar niemand heeft hem lief. Zacheüs is de schandvlek van Je richo. 1 Er geschieden in eenzame menschen soms vreemde dingen. Was het een lied of een woord dat hem zijn paleis uitjoeg, op de vlucht vóör het zinnelooze tot? Nu loopt hij hulpeloos fond en herkent zijn eigen stad niet. 'Dan komt Christus. En Zacheüs;..om JatvraiTdere, Sin -dat vreemde vluchten vergeet zichzelf en klimt in 'n boom om Hem té" zien -en maakt zijn correcte jas groen aan de' schors zonder het. te bemerken. Want Zacheüs ziet all ei twee oogen, donkere vuren, en hoort de andere stem: Zacheüs; Ik moet heden in uw tiuis blijven. De menschen die zich eerst vroolijk maakten („Zie toch, zie toch!) de minister van financiën in een booml) zij zijn. nu ver ontwaardigd. Daar komt Christus door een stad en hij logeert hij de schandvlek. Wanneer God door een stad komt (en Hij komt altijd!), dan logeert Hij sleecis bij de schandvlek die zichzelf vergret. D.w.z. wie naar de kerk gaat, belijdt de schand vlek van de stad te zijn. Niet: ik ben vroom en word steeds-beter; maar: ik ben leelijb en op de vlucht en zoek uw oogen, Heer! F. De Duilsche bergtroepen ondergaan den laatst en tijd vooral een intensieve training voor hun moeilijk werk. Gewondentransport langs onbegaanbare steile hellingen. Het vraagstuk van de dekking. Eer. groot aantal onderlinge brandver zekeringsmaatschappijen hebben dezer da gen een gecombineerde besturenconf -rentie gehouden ter bespreking van de mogelijk heid tol dekking van het landmolestrisico, voor het geval, dat ons land onverhoopt in den oorlog mocht worden heirokken. In die conferentie hebben zij overwo gen: da! -de materieele schade ingeval van oorlog, tengevolge van beschieting, brands slichting, 't vallen van of werpen 'van bommen uil de lucht en niet te ver gelen tengevolge van requisitie door der. vijand, zoo enorm zal kunnen wor den dat verzekering door de bestaande verzekeringsmaatschappijen, zonder kracht dadige hulp van de regeering, ten eenen male als onmogelijk moet worden ge acht, zoolang althans daaraan niet door eiker. Nederlander zou worden deelgeno men, en dat het de eenige, afdoende en ideale -oplossing in deze urgente zaak'zou zijp., als de regeering, tot het gemeen- schaj/pelijk dragen van het bovenbedoelde enorme risico haar onmisbare medewer king verleende. De maatschappijen hebben zich nu over deze zaak met een request tót de minis ters van financiën en van economische zaken gewend. Acht slachtoffers. Bij een ontploffing vain gas in de Dour- ges-mijnen te Noyelles Godault in Noords- Frankrijk zijn-8 slachtoffers te betreuren. Vier lijken zijn in. een mijngang aange troffen, terwijl vier andere arbeiders wor den vermist. Door de hevige koude der laatste dagen is de schoorsteen van de voormalige Utreehtsche bakkerij „De Korenschoof" kromgetrokken, hetgeen voor de naaste om geving gevaar oplevert Benige arbeiders hebben zich beschikbaar gesteld voor het riskante sloopingswerk. zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60. 40 en 25 ct. Door granaatscherf getroffen. Dc bekende Finsche hardlooper en wereldrecordhouder Taisto Maeki werd aan het front door een granaatscherf gewond. Nader wordt gemeld, dat de verwonding niet van ernstigen aard is, en men is van meening, dat Maeki spoedig hersteld zal zijn. Of Maeki in de toekomst nog de ath letiek zal kunnen beoefenen, kan thans nog niet worden gezegd. Naar men weet, zou Maeki, in gezelschap van Nurmi, naar de Vereenigde Staten gaan om door middel van wedstrijden te trachten gelden voor zijn land te verzamelen. Maeki gaf er echter de voorkeur aan naar het front te gaan. Taisto Maeki heeft verscheidene wereld records op zijn naam staan. De records op de 5000 meter, de 2 Engelsche mijlen,- de 3 Engelsche mijlen, de 6 Engelsche mijlen en de 10.000 meter zijn in zijn bezit. Vooral het laatste wereldrecord, dat over de 10 K.M., heeft dest'jveel opzien ge baard, omdat de Fin de eerste athleel was, die dezen afstand binnen het half unr aflegde.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 5