Be Haansteen Finsche patrouilie overvait Russen 69802 69400 69676 68735 67556 68796 69899 68295 67828 69799 67863 68752 Met niets ontziende dapperheid verweren de Finsche strijders zich tegen den numeriek overmachtigen vijand Pseudo-geestelijke aangehouden Verhoogde werking van de Merapi De ondergang van de „Orazio" 67912 67820 Vliegtuig en vrachtauto's naar Urk 69551 68886 67525 67664 w""' 68321 68421 68142 87593 68011 68145 Radioprogramma's DE DAGELIJKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Lnstallatiebureau Antbraciet Gemengd Nieuws Autodiensten Kantoor- en Winkelboeken Machinefabriek Meubelcn-Stoïfeeren Paptervern ictiging Bedden en Tapijten Bedrij fsklecd'n Begrafenissen Boekhandel en Bibliotheek Bouwartikelen-IJzerwaren 67682 Post Drukwerk Glas Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stofïen-Manufacturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten Stoomen- Verven Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Triplex Timmerman-Metselaar - Aannemer Woning-inrichtin Woningbureau. Zalen te huur (Van cuzen specialen correspondent). Helsinki, midden Januari. Hoog in het Noor Jen van Finland, in bet gebied van den Poolcirkel, strij den Finnen en Russen ia barre koude in sneeuw en ijs, gedurende do enkele uren daglicht van den Pool winter. Maar ook des nachts trekken patrouil les er op uit, om den vijand afbreuk te doen, zijn pos.tie te verkennen en versperringen op te ruimen of hinder lagen aan te leggen. Dezer dagen ont moette ik een sergeant, die meerdere malen leider was van een dergelijke Finsche patrouille. Vanzelfsprekend bewegen deze patrouilles zich op ski's. De Finsche ski-troepen voegen een nieuw hoofdstuk toe aan de geschie denis der oorlogvoering, en zij gevoe len dit zelf ook. Zoo zeide nhj deze sergeant: „Wij zijn er niet om wegen te bouwen, niaa. om geschiedenis te maken eu wij hebben daarbij maar één heldere en duidelijke taak: Wij moeten de Russen verstaan waar wij hen ontmoeten". Over een van zijn patrouilletochten in het Poolgebied vertelde deze sergeant mij: „Wij moesten des nachts op oaze ski's eerst naar het Noord-Oosten en dan naar het Zuiden trekken. Over eenige uren zouden wij op een bepaald punt worden gezocht door onze vliegers. Onze taak was het den vijand op te sporen. Eerst raadplegen wij de kaart met een kompas in de hand'. Door onze wijde Aanval gesteund door de vlieg tuigen. Een half uur gaat voorbij. Wij hebben besloten te wachten gedurende eenige uren tot onze vliegers komen, want wij mee- nen, dat ook zij uit de tucht de vuren wel zullen waarnemen. Verschijnen zij niet, zoo hebben wij besloten dan zullen wij een aanval wagen met pus twintigtal man schappen. Onze wapens gereed liggen wij te wachten en te luisteren. Zullen onze kameraden in de vliegmachines ons vin den? Eensklaps hooren wij het: twijfel is niet mogelijk. Onze vliegers naderen. Zij moeten de vuren der Russen heb ben gemerkt. Slechts een paar secon den... en dun wordt de lucht vervuld; van een oorverdoovend geknal en ge dreun. Boven onze schoten uit hoort men het geluid der vliegtuigmotoren en de explosies der bommen van onze vliegtuigen. Volkomen verrast weten de Russen niet waarheen te vluchten. In doodsangst vluch ten zij weg van de kampvuren maar slechts enkelen slagen erin zich in het bosch te verbergen. Onze vliegtuigen verwijderen zich. De Russen die ontkomen zijn behoe ven wij niet meer te vreezen. Zij zullen zonder verwarming jammerlijk omkomen door honger en koude in de bosschen. Wjj hebben onze opdracht vervuld en keeren terug. Verschrikkelijk is deze strijd maar er is geen keus. Het gaat tegen een overmacht, een verschrikkelijke overmacht Nieuwe Russische troepen zijn in aantocht Zij naderen morgen, zij naderen overmor- (iiH'iie vangst van de politie ie Roermond. De Rocrumndscho politie is er in geslaagd de hand te tergen op ze- keien C, geboion te Wittem, die zich jarenlang voor geestelijke heeft uitge geven en als zoodanig heeft rondge zworven in Oostenrijk, Duitschiand, Belgie, Frankrijk en ita||ï. Ook in ons land heeft hij op verscheid' ne plaat sen zijn practijken uitgeoefend. Vrijdagavond om zeven uur werd de politie te Roermond opgebeld door een geestelijke uit deze gemeente, met de Hicdeilcciinr', dat zich iemand in zijn ge zcischap bevond, die zich als geestelijke voordeed, doch dien hij niet vertrouwde. Na dit telefoontje achtte de pseudo gees telijke het Lijkbaar raadzamer zich uit de voeten te maken Hij had evenwel hij den geestelijke, dien hij had bezocht, een adres achtergelaten, waar hij den nacht zou doorbrengen. De politie ven oegde zich aan dit adres, waar zij een onderzoek instelde. Men vond o.a een koffer met wasehgoea en pnesterkleeren, w.o. een bonnet en steek Bij verder onderzoek bleek, dat de gezochte zich ook te Maas- niel had opgehouden. Daar kreeg de po litie eenige nadere gegevens. Het signale ment kon thans worden samengesteld, waar op de politie-radio-omroep dit verspreid de. Het bleek, dat de man zich van Roer mond naar Nijmegen had begeven, waar hij in een klooster had overnacht. Hij werd hier door de recherche achter haald en op transport gesteld naar Roer mond, waar hij Maandagavond arriveer de en nog don zelfden avond aan een scherp verhooi werd onderworpen. Hierbij kwam vast te staan, dat de man zich bij zijn omzwervingen had schuldig gemaakt aan diefstal en oplichting. Onder het voor vvendsei, dat hij over eenige maanden te Marseille tot priester zou worden gewijd, had hij geld en onderdak weten te ver krijgen. De man had in verscheidene kloos ters en s-aninaries vertoefd. Hij is ter beschikking van de [cstitie gesteld Veel asch uitgestooten. Aneta meldt uit Djokja: In de omgeving van Solo is een asch- regen gevallen. De- waarnemingspost te Ba- badan meldt, dat heden te even na mid.'er- nacht een verhoogde werking van de Me rapi te constateeren viel. Deze verhoogde werking hield acht minuten aan. Hierbij werd veel asch uitgestooten. Verder werd rook-vorming waargenomen. Ook heeft men vlammen en bliksemschichten waargenomen De asch-regens vielen neer over de plaatsen Solo en Klaten en gingen voort iun de rich ting van het Woro-rayijn. De seismograaf is zeer onrustig. Cim Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. sneeuwcape's, die wij om ons heen hou gen, zij zullen blijven naderen. Maar de den dringt niet 't geringste straaltje licht hier hoint hn.ir zonen WH keeren naar buiten door. Wij gaan op weg. Het is bijna windstil en zeer koud'. Drie ski- loopers worden als voorhoede vooruit ge zonden. Zij wachten ons op na een half uur en melden: „Ongeveer een halve kilo meter voor ons uit is 'n weg, waarlangs zoo juist een groote troep Russen in Weste lijke richting is gemarcheerd. De ski-patrouille op weg. Doodstil als schaduwen glij-den wij voort op onze ski's, een twintigtal witte gestal ten. Wij bereiken den weg. Een oogen blik halt om te luisteren; maar niets stoort de stilte, alleen de ski's krassen in de sneeuw. Dan ineens hooren wij het: stem men en metaalgerinkel. Daar is de vijand. Mat langzaam tempo gaan wij in de rich ting van het geluid. Een paar skiloopers aan de kanten van den weg daar achter de hoofdtroep. Wij hooren stemmen voor ons uit en herkennen Russische comman do's. Dan bemerken wij een rood' schijn sel boven de toppen der hoornen. De Rus sen hebben een kampvuur aangelegd-. Ieder onzer weet wat hij te doen heeft. Geluidloos schuiven wjj voorwaarts. Er staan geen wachtposten. De Russen wanen dat zij alleen zijn in deze een zame streek en zij hebben allen voor de koude hun toevlucht gezocht bij het kampvuur. Ongehinderd kunnen ■wij stelling nemen op nauwelijks hon derd meter van het Russische bivak, op een helling beschermd door rots blokken en lage dennen. De Russen hebben zich gegroepeerd' om drie groote kampvuren. Zij liggen in ge moedelijke troepjes zoo dicht mogelijk bij het vuur, zeker een tweehonderdvijftig tot driehonderd man. Een aantal hunner is bezig te eten, anderen rooken wat. ij bemerken veel machinegeweren an auto matische pistolen. Een paar schildwachten staan op post, maar ook zij blijven bin nen den vuurgloed. natuur hier helpt haar zonen. Wij keeren alle twintig ongedeerd1 weer in onze li nies terug". Zeven en veertig passagiers en zestig leden der bemanning omgek Miien. Volgens de laatste door de Tirrcnia Scheepvaart Maatschappij de reederij van de „Üraz'o* gepubliceerde lijsten zijn bij den ondergang van de „Orazio" 10 slacht offers te betreuren. Het betreft 4? passagiers en GO leden der bemanning. Er hebben zich te Genua hartverscheu rende tovpcelen afgespeeld, toen de gered den van de Lonte Bianca Mano en Co lombo aan wai kwamen. Bloedverwanten en vrienden hielpen de gewonde passagiers bij het aan land gaan" Verscheidene op varenden hadden ernstige brandwandei op- geloopen. Zij werden naar een ziekenhuis overgebracht. Felle brand te Zutfen. Gistermiddag heeft in de Turfstraat te Zutfen een felle brand gewoed in het ma gazijn van rijwielen en onderdeelen, e ec- trische artikelen enz. van den heer Bes- selink- Het vuur ontstond door het springen van een flesch benzol, en nam spoedig een dreigend karakter aan. De bewoners ken den zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. Met groot materiaal rukte de Zutfen sche brandweer uit. Zeven stralen werden op het brandende huis gericht, terwijl tege lijkertijd de omliggende winkelhuizen wer den beschermd. Deze liepen dan ook slechts waterschade op, de brandweer kon niet verhinderen, dal het winkelpand en de daarboven gelegen woning geheel uitbrand den. Door Willie Collins Nederlandsche Iciterkin^van A. A. HVMME Jr. Btikkeiij JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. 2 x daags op Rotterdam. J. de Ronde (Fa. F. v. d. Velde). Boteistraat 77 Henn Rebers, Hoogstraat 146. upe alle merken vanaf 10.75, met Bureau-artikelen enhouders garantie. De geschiedenis van „Klein llri—v/i1" herhaalt zich... In den vroecen middag is gisteren de K.L.M -piloot Bax inet een Fokker VII, komende van Schiphol, op Urk ge.and. Het toestel had een hoeveelheid post en tien kisten gist mede genomen. Op den terug tocht nam de machine enkele passagiers en post medé. Hedenochtend om kwart over negen zal wederom een vliegtuig van Schipboi naar Urk vertrekken voot het brengen van post, waarna dit toestel om half elf voor de tweede maal naar Urk zal gaan voor het vervoeren van passagiers. Van Lemmer komen regelmatig vracht auto's over het ijs naar Urk. Gisteravond voerde een der wagens o.a. vleesch cn andere levensmiddelen mede. Gisteren bracht een der auto's rogge en melk. Aan dezen wagen was een slede, gebon den, waarop zich eveneens levensmiddelen voor winkeliers op Urk bevonden. Omstreeks (waalt uur is de heer G. Stoel met zijn twee zonen van Kamper eiland mei oen axrestede over hel ijs naar Urk gekomen. Hij vertelde, dat het ijs over het algemeen betrouwbaar was, doch dat hij niettemin twee spleten van bijna een meter had moeten overschrijden, het geen niet zonder moeite was gegaan, Op de route, welke de slede gevolgd had, had de heer Stoet boomtakjes gelegd, ter einde bij een tweeden tocht, welke hij heden met de slede zal maken, den weg gemakkelijk terug te kunnen vinden Om twee uur aanvaardde het drietal weer per slede de terugreis. (2 LIJNEN) A. Fontijne, Boterstraat 2832. Modem ingericht reparatiebedrijf CQ77Q G. J. de Jager. Q3J O Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Fa. Wiliems Emstïng. Rotterdamschedijk 233-235-237. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. OrmO C. Noorlander, Newtonstraat 34. 09 l L C, Zuidgeest, Fabristraat 24. Tarieven vanaf f 66. CQK1 1 Uitgebreide Catalogus, A. Rood- wü I O 'oei v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. Co., Korte Dam 10. Drukkerij Wijchers, Walvischstraat 3, Handets- en Vereenigingsdruk- werk. N.V. Van Katwijk': Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. Jac. v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud p3pier en metalen. Verkoop, Verhuur en Reparatie. Willem Fontijne's Pompen- en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. belt, wij bezorgen. A. D. van Dooren, Broersvelc 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. „Kofa'-Bertels, Dam 9-26. Midza bonnen. C7GA7 f* Heijnsbroek, 0 Ut Branderssteeg 6. 15) Rosanna Spearman stond het dichtst bij 'de deur, en toen zij, als eerste, de kamer .verliet, volcden de anderen gedwee haar .voorbeeld, waarop de inspecteur zijn on derzoek voltooide, hetgeen echter niets opleverde. Vervolgens vroeg hrj mij, wie den diefstal het eerst had ontdekt, en daar mijn dochter dit had gedaan, werd zij binnen geroepen en ondervraagd. Zij had, zoo vertelde zij, om acht urn- juf frouw Rachel's thee boven gebracht en toen de lade geopend en leeg gevonden, waarop zij het huis had gealarmeerd. De inspecteur wilde nu graag juffrouw Rachel spreken, doch toen Penelope dit verzoek voor de gesloten deur overbracht, antwoordde zij: „Ik hel» de politie niets te vertellen ik wil niemand spreken." ■welk antwoord den inspecteur scheen te verbazen en te kwetsen. Ik verklaarde, H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268, Gedipl. Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1, Heerenmode-artikelea, Vraagt tel. zichtzending. Stoomververij en Chemische Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123. N. Scheurkogel, Lange Nieuw straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. Fa. Rijnbende Van Hoek i Hoogstraat 32. Woningbureau „Schiedam-West" Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. voor uitvoeringen, feesten, ver gaderingen enz. Gebouw Musis Sacrum, L. Haven 115. •lat de jonge dame ongesteld was en vroeg hem-nog wat geduld te hebben, waarna wij naar beneden gingen en mijnheer God- maar notitie te nemen van den inspecteur frey en mijnheer Frankiïn in de vesti bule vonden. Bij hun ondervraging bleek, dal zij ner gens iets van afwisten en uiets verdachts hadden gehoord, en ik kon niet anders dan dezeifde verklaring afleggen. „Wij nebben niets aan dien vent," fluis terde mijnh.-ei Franklin mij toe. „Inspec teur Seegrave is een ezel. Mijn dochter en ik volgden den inspec teur Weer terug naar het boudoir, nu om te zien of bet meubilair soms gedurende den nacht verplaatst was, aangezien zijn voorafgaand onderzoek hem blijkbaar niet volkomen omtrent dit punt had gerust gesteld. Terwijl wij hiermede bezig waren, King de slaapkamerdeur open en kwam juffrouw Rachel tot onze verbazing naar buiten. Zij nam haar tuinhoed, die op een stoet lag, en wendde zich tot Penelope met de vraag „Mijnheer Franklin Blake heeft je van morgen met een boodschap naar mij toe gestuurd, met waar?" „Ja, juffrouw" „Hij wilde mij spreken?" „Ja, juffrouw." „Waar is hij op 't oogenblik? Ik hoorde stemmen op het terras en uit het raam kijkende, zag ik beide liee- ren op en neer wandelen, waarop ik voor mijn dochter antwoordde: „Mijnheer Frank lin is op het terras, juffrouw." Zondes verder iels te zeggen, of zelfs an politie, die haar wilde aanspreken, liep zij, doodsbleek en blijkbaar van ge dachten vervuld, de kamer uit orn zich naar het terras te begeven. Zij liep op mijnheer Franklin toe, zonder blijk te geven, dal zij tiaar neef Godfrey had ge zien, die zien hierop terugtrek. Z;j voegde mijnheer Franklin heftig eenige woorden toe, die hem blijkbaar zeer verbaasden en een oogenblik later werd de deur open geworpen en verscheen juffrouw Rachel, net fonkelende oogen en een hoocroode Dandcrdag 25 Januari 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M, AVRO-uitzending. 8 ANP. S.1Q Gramofooti. 10 Morgen wijding. 10.15 Gramofooü 1080 Voor de vrouw. 10.35 Orkest. 11 Weekoverzicht. 11.15 Orkest eu soliste. 1215 Gramo- foon. 12.30 Orgel 12.45 ANP. 1 Vage boaden en soliste. 1.45 Gramofoon 2 Voor de vrouw. 2.30 Vioot en piano. 3 Brei- en borduurcursus. 3.45 Grau n- foon. 4 Voor zieken. 4 30 Gramofoon 5 Weekkaleidoscoop. 5,30 Amusernenl: or kest. 6.30 Sport 7 Voor de kindoien. 7.05 Voor militairen. 7 30 Engelsche les. 8 ANP. 8.15 „De Barbier van Bag dad", opera. 9.20 Causerie. 10.30 Gramo foon. 11 ANP. 11.10—12 Dansorkest en gramofoon. Hilversum II, 301,5 M, 8—9.15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2—12 NCRV. '8 ANP. 8 05—915 en 10 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10 45 Gramofoon. 11.30 Goasd halfuur. 12 Ber. 1215 Or kest 12.45—1 ANP en gramofoon 2— 2.55 Handwerkuurtje. 3 Vrouwen! ïaifuur. 3.30 Gramofoon. 3 45 Lezing. 4.45 Gra mofoon. 5 Handenarbeid, 6 30 Salon- orkest en gramofoon. 7 Bei 7.15 Over zicht. 7.45 Gramofoon 8 ANP, SOS- ber. 8.15 Kamerorkest en solist. 9 De clamatie-club 9.45 Gramofoon 10 ANP, actueel halfuur. 1030 Kamerorkest. 11.05 Gramofoon. Ca 1150—12 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 Jt (Na 6.20 n.m. ook 342 M.). 12.20 Kwintet. 1250 Dansorkest. 1.30— 2.20 Orkest.'4 30 Causerie. 5.50 Concert. 7.20 Orkest en koor. 1055 Harmonie-or kest 11.20 Band. 11.50 Trio. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Zeng. 12 35 Cello 1.05 Zang. 1.36 Piano. 2 Gramofoon. 205 Kano. 2.30 Saxofoon. 3.20 Orkest, m. m. v. solis ten. 3.20 Opera 9.50 Piano. 10.20 Ka mermuziek. 11.35 Zang. 12,051.220 Or kest Brussel, 322 en 484 M, 322 M.: 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gra mofoon. 6.20 Radiotooneel 6.50 en 7.20 Gramofoon. S.20 Voor soldaten. 9.20 Symphonie-orkest en solist. 10.30 Sym- phonie-orlrest. 11.05—1120 Gramofoon 484 RL: 12.20 Gramofoon 12 50 eu 1.30 Orkest. 1.50—2 20 en 6 35 Gramofoon. 7.35 Zang 850 en 9.35 Orkest. 10.30 Kwartet. Hierna tot 11.20 Gramofoon. van hen, die den verloren diamant zouden kunnen opsporen, en hoe zou zij in 's hemelsnaam kunnen weten, dat de Maansteeu nooit meer terecht zou komen? Er b!eef den inspecteur nu niets anders over dan de bedienden écu voor één te ondervragen, doch dit bracht evenmin cenig licht in de zaak, daar geen van allen een nadere verklaring kon geven. Hij had hierop een onderhoud met lady Verinder. waarbij ik tegenwoordig was, waarbij hij als zijn meening uitte, dat de diamant kleur. Toeu ue inspecteur aanstalten maak- door een der huisgenooten was gestolen, te, haar aan te spieken, LcU zij hem toe„Ik heb u niet gevraagd, hier te komen. Ik heb u niet noódïg. Mijn diamant is weg en u, noch iemand anders, zat hem ooit terugvinden." Met deze woorden trad zij haar slaapvertrek binnen en deed voor onzen neus de deur op sloft- Penelope, die er het dichtst bij stond, hoorde haar daar op in snikken uitbarsten. Het eene oogenblik in woede ontstoken, het volgende in tranen ik begreep er niets van. Afgaande op haar laatste woor- den, vermoedde ik, dat zij diep gebelgd was over het feit, dat wij de politie in de zaak hadden gemoeid en dat de ver bouwereerdheid van mijnheer Franklin, op het terras, veroorzaakt was, doordat zij zich in dipn geest tegen hem, die de politie had geroepen, had "uitgelaten. Als dit ver moeden juist was, waarom zou zij dan bezwaar hebben tegen de aanwezigheid en vervolgens otn toestemming verzocht de bediendonkainers te doorzoeken. Lady Verinder weigerde echter haar personeel deze vernedering te doen ondergaan, waar op de inspecteur een buiging maakte en mij oen blik toewierp, alsof hij wilde zeg gen: „Waarom word ik geroepen, als ik op alle manieren word gedwarsboomd?*' Als hoof! van het personeel, voelde ik dat wij geen gebruik mochten maken van de edelmoedigheid van onze meesteres en zei daarom: „Wij danken u voor uw ver trouwen, lady Verinder, maar wij ver zoeken u, enz toe te staan, hierbij onze sleutels te overhandigen. Wanneer Gabriel Bettered ge het voorbeeld geeft," zei ik tot den inspecteur, „zullen de anderen volgen; dat weet ik zeker. Om te begin nen hier zijn mijn sleutels." Mijn meesteres greep mijn hand en dankte mij met tranen in de oogen, het geen het verlangen hij mij deed opkomen! inspecteur Seegrave een pak slaag te geven. Zooals ik verwacht had, volgden de be dienden, hoewel morrend, mijn voorbeeld, daar zij wel inzagen, dat dit onder deze omstandigheden liet beste was. Ofsch on alle kaslen en koffers overhoop werden cehaald w-rd de diamant niet gevonden en inspecteur Seegrave begaf zich hierop naar mijn kamer, om te overleggen wat hem nu te doen stond. Hij was met zijn mannen nu eenige uren bezig geweest en geen stap verder gekomen, tk liet hem met zijn gedachten alleen er. begaf mij naar mijnheer Franklin, die mij bij zich in de bibliotheek had laten roepen. Toen ik mijn hand naar de deurknop uilslak, werd deze tot mijn verbazing geopend door Rosanna Spearman, die de kamer verliet. Nadat er 's morgens stof was afgenomen, had geen der kamermeisjes meer iets in dat vertrek te maken en ik verweet Rosanna dat zij tegen de regels van het huis had gehandeld. „Mijnheer Blake had een van zijn ringen boven laten liggen," verdedigde zij zich, „en ik ging naar de bibliotheek om hem dien te geven." Zr) verwijderde zich hierop met een hoogroode kleur en een brutale hoofdbeweging, hetgv-n ik toeschreef aan het feit, dat zij mm of meer uit liaar evenwicht was gebracht door hetgeen uien morgen was voorgevallen. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6