STEGEMAN'S STADSNIEUWS Schoolgebouw Lekstraat Bonte avond De politieke positie van de S.D.A.P. De gemeentebegroting 1939 Geen verhocging in het snb- sidie voer het bixondcr lie- \viarsrho«>l<mt>nvïjs. De belas ting-bijdrage vastgest ld. Gedep. Staten hebben B. en W. bericht, dat de belastingbijdrage voor het jaar 1939 huns inziens moet worden bepaald op een bedrag ran f 96225. Bi; raadsbesluit van 10 November 1939 werd de belasliugbijdrage voorSoopig be paald op f106032,73. Over enkele posten was nog een cor respondentie gaande met Godep. Staten, zoodat definitief de belastingbijdrage nog niet kon worden vastgesteld. Onder de onderwerpen waarover nog» geen definitief besluit was gevailen, be hoorde o.a. de subsidieering van het bi- zonder bewaarschool onderwijs omtrent welk punt door B. en W. langdurige on derhandelingen met Gedep. Staten zijn ge- vxx-rtr. Deze Lesprekmgen hebben tot nu toe geen gunstig resultaat gehad. Gedep. Staten deelen thans mede geen aanleiding te kunnen vinden met betrekking tot het bewaarschool-onder wijs. hun, reeds vroeger medegedeelde standpunt, te herzien. Ofschoon dit voor B. en W. een teleur- stellin" beteekent, aangezien zij dte ge- PTOnde verwachting koesterden ia dezo op eer meer soepele houding van hoo- gere autoriteiten te kunnen rekenen, wil da! niet zeggen dat B. en VV. zich tiians hij deze uitspraak zonder meer zullen neer leggen. Ook iu het jaa» 1940 hopen B. en W. op dit punt diligent te blijven. Waai deze zaak voor 1939 praktisch niet meer van belang is, kan verhooging van den subsidiepost thans van de begroo ting 1939 warden afgevoerd en de be- Xas'mgbijdrage Ta evenredigheid worden .„vennindsrd. Lagere werkloosheidslasten. Voorts kunnen de werkloosheidslasten 1100.000.lager geraamd warden, waar tegenover staat dal ook de rijksbijdrage daarin in evenredigheid daalt. AJs gevolg hiervan wordt de gewone en de extra-bij drage in de werkloosheidslasten tezamen 199.000.— lager geraamd', zoodat in to taal de begrooting met f 1.090.in uit gaaf wordt verminderd. Aangezien, ingevolge het schrijven van Gedep. Staten de belastingbijdrage niet hooger mag zijn dan f99.425.vermin derd met de nog aan te brengen bezuini gingen op het bewaarschoolonderwijs en lla werkloosheidslasten, waardoor de be- festincbijdrage wordt bepaald op f96 225, woest teneinde de begrooting sluitend te ■maken, alsnog een bedrag worden gevon- dten van f6.607.73. Bat is geschied door het geraamde be- tftcas van de opbrengst der dividend- en tantième-belasting met dat bedrag te ver- ïwogen welke verbooging blijkens de ope hreogst gewettigd- is. B en W. meen en in dezen zin in over weging te mogen geven die begrooting 1939 te wijzigen, in het vertrouwen, dat de be handeling der begrooting 1939 hiermede als afgedaan kan worden beschouwd, zoodat da goedkeuring daarvan thans spoedig kan. woeden tegeosoetgezien. Kosten van gedeeltelijke af braak. De rechtervleugel van het schoolgebouw aan de Lekstraat was reeds in verband met het gevaar, dat hij opleverde, voor hel gebruik gesloten. Be toestand verergerde steeds, en wel noodanig, dat in den loop van 1939 onver wijld maatregelen moesten worden geno- Bycn om ongelukken te voorkomen. Aangezien het niet mogelijk was de daar aan verbonden kosten te beoardeelen, kon utet vooraf een extra-crediet daarvoor wor- "den aangevraagd. Thans, nu de werkzaamheden achter den rug zijn, deelen B. en W. mee, dat de totale kosten van de afbraak van den to ren en van den rechtervleugel, met in begrip van de noodzakelijke afdichtingen <en verdere voorzieningen om den linker vleugel nog tijdelijk voor het onderwijs 1c kunnen gebruiken, hebben bedragen f 41S3.02. „Wie de schoen past...." Voor de coöperatieve beweging heeft Jac. Tol een revue geschreven: „Wie de schoen pastwelke Woensdag 14 en Don derdag 16 Februari a.s. in het Passage Theater zal worden opgevoerd door De Tier van Tholen en Van Lier. De revue is toegankelijk zoowel voor leden als niet- leden van D. E. S. Over den kaartverkoop vindt men gege- vens in een advertentie m dit blad. Oran jefeestavond. De Scbied. Cbr. Maanenzangvereeniging, het khrder- en jongedameskoor De Lofstem en bet Tamboers- en Pijperscorps organist-e xen op den avond vóór den verjaardag Tan Prinses Beatrix een Oranjefeestavondl - De kader van de Geref. Evangelisatie, cand. G. Spijker, zal een. rede honden. EEN DELICATESSEOOK OP DE BOTERHAM Gemeenteraad Aaavallingsagenda. Voor de openbare vergadering van den gemeenteraad op a.s. Dinsdagmiddag, is do volgende aanvullmgsagenda verschenen. 2D Voorstel tot verkoop aan de N.V. P. de Gruyter Zoon te "s-Hertogenbosch: a. van een perceel bouwgrond, gelegen aan den Hoogcnbanweg W.Z., hoek Van 's-Gravesandestraat N.Z., ter diepte van ruim 25 M. en ter breedte van gemiddeld 8i,4 M., tegen den prijs van f30 per 112., ten behoeve van de stichting van een win kelpand met 3 .1 4 bovenwoningen; en b vin een ten Noord-Westen van het raider a. aangeduide perceel bouwgrond gelegen binnenterrein, ter oppervlakte van 483 .112., tegen den prijs van f 12 per M2., ten behoeve van den bouw van oen ga rage of bergplaats. 9. Voorstel om bet aantal leden-werk gevers en -werknemers van de Commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs, van drie tot vier uit te breiden. Radiosterren-parade In het Passage Theater. Met groote zorg had de directie van het Passage Theater voor gisteren een ge zelschap artisteu uitgekozen, voor het go- ven van een cabaretavond. Het gevolg was dan ook een nagenoeg uitverkocht huis, welk resultaat gunstig afsteekt bij die van reeds eerder genomen experimenten. Er waren maar vier artisten, die beslag legden op het tooneel. De kwantiteit was dus gering, de 1 vüiteit was echter hier aan omgekeerd evenredig. Ondanks een lichte keelaandoening zong Willy Derby zpi parodieën op de tweede rhapsodie van Liszt en de Figaro u weet wel, Figaro hier, Figaro daar, enz. Derby zon echt-er Derby niet zijn, als hij niet, beschenen door een rooden schijn werper, eenige sentimenteele liedjes als De bloem van het land e.a., ten beste gaf Als schoolmeester zou hij zich ongetwijfeld' spoedig de gunst van de leerplichtige jeugd verwerven, ten minste als hij dan zoo op trad als gisteravond op de planken. Of de vroede vaderen hem ais vertegenwoor diger van dit eerzame ambt op de voor dracht zouden dulden, is een andere vraag. Koos Koen houdt er een eigenaardige manier op na om bruiloft te vieren. Alleen de pruiken en eenige kleedingstukken van de bruiloftsgasten waren verschenen. De plaats onder die pruiken werd ingenomen door Koo Koen. Een oogenblik later wist niemand meer, of het nu de desbe'reffend© gast of Koos Koen was. Bij de klassieke creatie van juffrouw de Bouk breidden de grenzen van vroolijkheïdi zich tot in het oneindige uit. Bob Seholte, de bekende radiozanger, die eertijds met Kovacs Lajos lauweren 'oogstte, hield het veelhoofdige publiek be zig met leutige praatjes en bekende schla- 1 gers, waarbij hij de waardeering voor het sentimenteele genre bij het publiek wel eens overschatte. Davota beoefende, zoo als hij zelf zeïde, de moderne heksen mees- terij. Veel behoeven wij er niet van te I zeggen. Hij doet het goed on begrijpen kunnen wi' het niet. I Als vijfde artist noemen wij nog den pianist, Bob Snoek, die de andere artisten met flair ondersteunde. Ongevraagd werd het gevoel voor sen salie, wat wij nu eenmaal als een vloek met ons dragen, bevredigd. Het doek sloot richeen scherpe gil... van een vrouw?.....", het licht doofde... gloeide weer op.stilte. Bij navraag bleek ech ter, dat er geen. vrouw door een jaJoesr- schen minnaar met een mes doorsteken werd. De hooge vrouwengil bleek afkom stig van eentooneelknecht, die zijn voet klemde, doordat een draad, waar mede het doek gehaald wordt, van een wiel schoot. Ongelukken zijn er niet ge beurd. Monopole „Het zit in de lucht"". „Het gemerkte spoor". „Het zat in de lucht" heeft in het Mono- pole Theater zoo'n succes gehad', dat de directie besloten heeft het geheele pro gramma te prolan geer en. Velen hebben genoten en kunnen, deze week nog genieten van de wederwaardig heden van George Formby als soldaat bij de Royal Air Force. Men zou ook kunnen zeggen een onwerkelijk individu in een we reld van realiteit. Het is jnist deze tegen stelling, die aan deze film een bizonder cachet geeft, dati bovendien nog versterkt wordt door het muzikaal talent en be hendigheid op de banjo, waarmee Formby zrjn zang begeleidt. Ais wij het aantal prolongaties als een graadmeter voor een film mogen beschou wen, dan is „It 's in the air" een van de grootste successtukken van de laatste jaren. „Polyhymnia". De Gemengde Zangvereen. „Polyhymnia" directeur de heer Paul v. d. Putten, orga niseert een feestavond op Zaterdag 3 Fe bruari a.s. in de zaal van den B.K, Volks bond. De Mandoline-club „Mignon", directeur de heer G. J. de Bruijn, zal op dezen avond haar medewerking verleenen, terwijl de heer L. de Bruijn zal fongeeren als confe rencier-humorist en bal leider. DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK Tea bate vak D. Ned. Vereen, ve»r Luchtbescherming. De belangstelling voor de luchtbescher ming is ontwaakt. Dat is door velen reeds met voldoening geconstateerd, niet helminst door hen, die leiding geven in de af- deeling Schiedam van de Ned. Vereen, voor Lucb!bescherming. Een bewijs van belangstelling voor de luchtbescherming werd gisteren weer ge leverd m den vorm van een stampvolle zaal van den R. K. Volksbond. De eer lijkheid gebmd echter te erkennen, dat die belangstelling waarschijnlijk niet alleen dc lucidLeseherming betrof, maar het afwisselend cahareiprograin, dat uit- -gevoerd zou worden door Schiedamsche artisten. Hef doe! van de saaienkomst was, zoo we reeds eerder meldden, de beschik king te krijgen ovei de nog ontbrekende conlanten om aangeschaft brandweer- en ander materiaal te kunnen betalen. Die poging is wel geslaagd. Tot hen, die hun belangstelling toonden, behoorden d» burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, die vergezeld was van mevr. A. J. A. van Haaren— Raymakers; het volledig dase!ijfc«ch bestuur van de af- deeling van" de Ned Vereen, voor Lucht bescherming, de heeren G. IV. van Ber gen Walraven, Ed. den Hoed en mr. G. M. Hovingh: het hoofd van den luchtbe schermingsdienst, de beer N. W. van Gel der; de waarnemend commissaris van po litie, de heer J. B. Blomsma, en ver scheidene vabhoofden en andere loden van den staf van de luchtbescherming. Het vakhoofa van vak D, de heer F. J. A. Slicker, heeft een kort begroe tingswoord gesproken en gezamenlijk werd staande het Wilhelmus gezongen. Bede van den burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van H a a r e c, zeide, dat het gemeentebestuur met voldoening ziet, de groote medewer king, die allerwege verleend wordt bij het organiseeren van de luchtbescherming. Luclita f w e e r is een laak van de over heid; afweergeschut en jachtvliegtuigen zullen eventueel moeten trachten bommen werpers te verhinderen onze stad te na deren. Als die middelen gefaald hebben en de bommenwerpers zijn toch tot iiier doorge drongen, dan treedt de luchtbescher ming actief op. De laatste maanden zijn we nog duide lijker gaan beseften, welk groot belang hier aan de orde is. De overheid kan niet alles doen en daarom moet de burgerij de hand aan den. ploeg slaan. De Gorzen vorrof niet het rijkste deel van onze stad; om aan de noodige gel den te komen, heeft de leiding van 'Vak D dezen avoml georganiseerd, waarop uit sluitend Schiedammers optreden en geheel gratis hun medewerk'ng verleenen. Deze volle zaal moet voor de heeren Slieker, en Meijer en hun staf een groote voldoe ning zijn. Thans wordt iets bereikt, wat enkele maanden geleden nog niet mogelijk leek. De berichten over de wijze, waarop de dappere Finnen zich verdedigen, heeft daartoe wellicht ook bijgedragen. Gebleken is, dat door goede organisatie en het juiste gebruik der middelen heel wat te bereiken is en een groot deel der ellende van luehtbombardemtn'en te voorkomen. Wee den overwonnene 1 Alleen door sa menwerking en organisatie kan voorko men worden, dat dit van ons gezegd wordt. Spr. bracht dank aan de leiding van vak D voor al het werk, door haar ver richt in het belang van de luchtbescher ming ia de Gorzen. Het program. Het programma van den bonten avond was feitelijk reeds geopend door de Hak- kert Band, die het lange wachten op de opening minder vervelend maakte, door een half uur laiig lustige melodieën te doen hooren. Na de rede van den burgemeester trad een bonte rij artisten op: Leen de Bruin en Jan Brouwer als conferenciers en hu moristen, die vooral succes haddon met het Lnchtbeschermingslied van Vak D, op de .bekende melodie van de „Ezelssere nade"; Wim en Bram Seholte, de Schie damsche radiozangers; de Sohied. Accor- deonvereeniging „Kunst door Oefening", een groep van ongeveer 15 muzikale men schen, en voorts leden van de S.O.Tdie zeer verdienstelijk twee éênacterijes op voerden: „M'ondschein Sonate" van J. W. Broedelet, en „Voetbalmaniakken", van J. B. Schuil. Bij het eerste verleende de heer J. G. Hakkert aan het begin en slot zijn medewerking aan de piano. Voetbalmaniak ken kreeg door de locale kleur, die er nan gegeven werd, vooral voor de Gor- zenbewoners iets zeer aantrekkelijks. Tegen het middernachtelijk uur heeft de voorzitter van de afdeeling Schiedam van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming, de heer G. W. van Bergen Wal ra. v en Jr., nog een kort woord gesproken en de prettige samenwerking geroemd, die aan den dag was getreden bij hel orga niseeren van den „Bonten avond", een samenwertung, die ook op het praktisch oebied van de luchtbescherming zeer noo- dig is. Het was ongeveer 1 uur, toen de groote tombola was uitgeloot! Velen hebben genoten van liet zeer af wisselend programma, dat geboden werd, Correspondentie. Ingezonden Stukken, waarvan de schrij ver aan de redactie niet bekend: is, kun nen niet voor plaatsing in aanmerking komen. Koos Vorrink in bet Volksge bouw. De zaal van bet Volksgebouw was lot de laatsto stoel bezet, toen de voorzitter van de S.D.A.P. afd. Schiedam, de heer F. de Bruin, gisteravond de openbare vergadering opende, waarbij hij zijn vreug de ever de groote opkomst uitsprak. De heer Koos Vorrink, voorzitter van het partijbestuur der S.D.A.P., be sprak uitvoerig de positie van de S.D.A.P. Spr. merkte op, dat de berichtgeving door de radio, in de pers en het intrekken van militaire verloven, wel de atmosfeer, waar in wij leven, tee kenen. De verwarde toe standen en het oorlogsrumoer buiten onze grenzen vormen geen gunstige omstandig beden, waarin de S.D.A.P. zieh kan ant- wikke.cn. In den wereldoorlog stonden vele aan hangers van de partij, politiok gespoken, onverschillig tegenover dat wereldgebeu ren. Er waren twee imperialistische groot heden slaags geraakt en dit tastte niet het vozer, van de partij aan. Spr. voegde er echter aan toe, dat deze meening niet de zijne was. in dezen oorlog zien allen in tegenstel ling met den vorigen, duidelijk in, dat het gaat om twee ideologische mach ten: aan de eene zijde de democraten, aan do andere het fascisme, nationaal-socialis- me en communisme. Voor L behoud van onze cultuurgoederen is het te hopen, dat Je Westersche mogendheden zullen overwinnen. Om de vrijheid te redden ea datgene, wat reeds bereikt is, te belwwden, moet de partij ver'iouwen hebben in de weer macht. Fn tegenstelling met het vroegere gepropageerde, is het noodzakelijk, dat mil- lioenen guldens geworpen worden in den mil van het militairisme. Om de vrijheid te redden gaan wij ©en periode van verarming tegemoet. Spr. beschouwde vervolgens de positie, waarin de S.D.A.P. verkeert, uit nog een anderen gezichtshoek, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de positie niet zoo ongunstig is, als dit op het eerste gezicht lijkt. Tot 1914 groeide de partij. Het stro ven was om van de zich gestadig ont wikkelende welvaart, de arbeiders hun aan deed te geven. Tijdens den oorlog stokte de maatschappelijke productie. Men be- ereep, dal iets geadan moest worden. Als hoofddoel heeft de S.D.A.P. do omvor ming van de maatschappelijke toestanden Een scherp en juist beeld van de wijze, waarop dat moest geschieden, was er nog niet. Het sociaiisatic-rapport was het begin van een meer gedetailleerd inzicht. Tij dens de oorlogsjaren was wel duidelijk ge bleken, dat de productie niet aan het vrije spel der maatschappelijke krachten over gelaten kon worden. Meer en meer groeide het besef, dat het technisch vermogen van den mensch en de rijkdommen der aarde kunnen medewerken tot een betere verdee ling van de producten. In dit licht is het „Plan van de Arbeid" ontstaan. Dit plan bénsst op die nood van het oogenblik en de noodzakelijkheid de werkloosheid in de toekomst te voorko men. Yaa national© ontwapening tot nationale verdediging. Spr. erkende, dat de overgang van na tionale ontwapening tot nationale verde diging groot en moeilijk is geweest. Toch verheugt het spr., dat de partij bij het op treden van het nationaal-socialisme in Duitschiand, de teekenen der tijden ver staan heeft. Zij is haar plaats in het na tionale leven, in het volksbestaan bewust geworden. De tijden van ontkenning van de banden, die den mensch aan bet vader land binden, zijn voorbij. Wat de S.D.A.P. doorgemaakt heeft, is een groeiproces. Wanneer er gesproken wordt over den komenden vrede, dan is bet noodzakelijk, eerst het resultaat van den oorlog af te wachten. Als de democratische mogendheden de zen oorlog winnen, don weet de S.D.A.P., volgens spr., hoe de stoffelijke welvaart verkregen zal worden. Naar de meening van spr., is dit in zicht voor een gedeelte door andere par tijen overgenomen. Het internationalisme, dat steeds een punt van het programma uitmaakte, blijft van kracht. Na afloop van deze rede was er oen discussie, waarbij de vraag ter sprake kwam of de partij, wanneer zij belang heeft bij de overwinning van de geallieer den, wel goed doet de neutraliteitspolitiek te aanvaarden. Doer toeval getroffen. Hedenmorgen te omstreeks half 8 is op den Singel een 45 jarige vrouw uit de Prof. Kamerlingh Onneslaan door een toeval ge troffen. Door twee passeerende, onbekend gebleven voorbijgangsters is zij naar haar woning gebracht Buit gesneuveld. Door mej. K. uit de Van Swindenslraat is bij de politie aangifte gedaan, dat onbe kende jongens een rait van haar woning hebben stukgegooid. Ver. „Nederlandsch Fabrikaat" Luchtvaart-filmavond in Mori* Sacrum. Het werk van de jeugdige afdeeling Schie dam van de vcreeniging „Nederlandsch Fa brikaat mag zich tot nu toe veilieugen in een zeer bevredigende publieke belang stelling. Ook de lucht vaart-filroa\ oml, wel ke gisteravond in Musis Sacrum gehou- len werd1, trok vele bezoekers, zoo-Jat do zoal bijna geheel gevuld was, toen de voor zitter der afdeeling, ïr. C. L. Ver poor te de bijeeukomst met een korte rede open de. spr. wees erop, dat deze avond past iu bet kader van de propaganda voor het Nederlandsdie fabrikaat, omdat de vcreeni ging ook waardeering wil uitspreken voor Nederlandsdie prestaties, waarbij het jonge bedrijf van de K.L.M. zeker in tl.» eerste rij staat. Vervolgens was liet woord aan den pro pagandist van do K.L.M dc heer A. F. van Gin kei, die aan de hand van ten serie lantaarnplaatjes een vlotte causerie hield over de luchtvaart in het algemeen. Het verheugde spr. dat zicli zoo vod da mes omder zijn gehoor bevonden, omdat als de vrouw eenmanl voor de luchtvaart is gewonnen, de K.L.M Lans heeft op, twee passagiers, waar er vroeger geen en kele was, omdat manlief niet mocht' van wege het vermeende gevaar aan liet vlie gen verbonden. Het reizen per vliegtuig is iu dezen oor logstijd vanzelfsprekend beperkt, doch do K.L.M zal niets onbeproefd' la'en om in den komenden vre lestijd de verloren ljjnea weer terug te krijgen. Vervolgens toonde spr. een aantal vlieg tuigtypen bij de K.L.M. iu gebruik ea liet hij een aantal plaatjes zien van mo dellen van vliegtuigen, welke volgens luchtvaartkringen in de toekomst gebruikf zuller worden om met groote snelheid-op groote hoogte groote afstanden af te l-g- gen, In dit verband legde spr. een v, r- klaring af over de omstandigheid, da" da K.L.M de laatste jaren geen orders r oce plaatste bij de Nederlandsche v l'<v/.oig- industrie, doch Douglas-toestellen gebruik te. De Douglas is economischer, omdol,hij van metaal is; reeds direct had liet toestel in Amerika veel succes. Toon tte K.L M, een dergelijk type wilde aanschaf-en, was Fokker niet in staat een prototype te bou wen, heigeen geweldige ff mauciee'e -o'fcrs vraagt. Thans heeft de K.L M. echter.woep een belangrijke order bij Fokker geplaatst. Groote belangstelling bestond or daarna voor de drie deelen van de K.L.MM»- drijfsfilm, Europa, Indië en het technische gedeelte van het luchtvaartbedrijf. Ook b$ deze film gaf spr. toelichtingen. Tot slot werd een Amerikaaueche film vertoond „From coast to coast", van d« United Air-lines. Voor de pauze heeft drs. B. M. Sweorsf van de propagandaafdeeling van „Neder- landsct Fabrikaat" een korte rede gefco»- den, waarin hij dc aanwezigen verzocht het werk der vereeniging te steunen door lid te worden. Aan het slot heeft ir. Verpoarltf den heer Van Ginkel dank gebracht e* daarna de bijeenkomst gesloten. De vorst De S.ÏJ.V.-h**i. Het is gisteren op de S.IJ.V.-baaa dras geweest; de schoolkinderen hadden 's mid dags „ijs-vrij" en velen trokken naar Spie* ringsboek. Anderen hebben zich met sleet» jes en met glijden vermaakt Op de beu lingen van de vijvers in de stad"-" zift spiegelgladde glijbanen ontstaan. Voor morgenmiddag organiseert- de S.IJ.V. een ringrijderij voor de jeugd tot 16 jaar. Er is ook geaacht aan een kopjua wed strijd voor volwassenen, maar daarvoor zouden de gewone schaatsenrijders «eniger- mate beperkt moeten worden in het ge- bruik van de baaa en vermoedeiiffcï to* dat aanleiding kunnen geven tot' gemop per. En dat wu het bestuur vermijden. Zaterdag en Zondagmiddag zal do ha» alleen geopend zijn voor de leden. Het bestuur van S.IJ.V. heeft begrepen, dat men in twijfelgevallen gaarne oonige zekerheid beeft, of de baan geopend rs. Men maakt niet gaarne tevergeefs een tocht naar Spieringshoek. Voorloopig is er dit op gevonden, dat, indien het dubieus is, of de ijsbaan aJ dan met geopend is, er een sandwichman met een bord door de stad zal gaan met de aankondiging: IJsbaan geopend. Voor het vo'gena jaar overweegt het be stuur op verschillende punten van de stad, b.v. bij winkeliers en krantenbureaux, eon metalen vlaggetje uit te steken, ten toe ken, dat de S.lJ.V.-baaa geopend is. Naar de inlicbtingensdienst A. N. W. B. Zuid Hoüandsche IJsbond mededeelt, k» men van Ylaardingen af langs de Vtaaf- dingsche Vaart over Schipluiden tot Kwint*- heul schaatsen. Deze route is lierijdbaiff gemaakt dank zij de medewerking van kele leden van de Vlaardingschc IJsclub. Uitbreiding. Namens de N.V. Drukkerij „De Een dracht", is door den architect C. v. d. Vlies, opgedragen aan den hoer H. v. d. Kra**; het uitbreiden der drukkerij, zetterij on. kantoor e.d. van het bestaande pand tn d* Westfrankelandscliestraat. 1 I s;

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2