Groot Attoctie Matinee Gamm's Showorksst Gie blonde Zigeunerin STADSNIEUWS TWEE ORKESTEN AFSCHEIDSAVOND NADIA J. SCHREI! DER A.JZN- Kegelen R.K.B. Grondruil in Nieuw Mathenesse Iu i crband met grenswijziging. Het gedeelte van Nieuw-Matbenesse, dat overeenkomstig do met (le gemeente Rot terdam gesloten overeenkomst, grondgebied en eigendom van onze gemeente blijft of tvordt, is door middel van opspuit-ng op gehoogd, waarmede reeds in Oetoler 1938 een aanvang is gemaakt. Bij de kadastrale opmeting welke eeni- gen tijd geleden plaats vond, is gebleken, dat zonder toedoen van de zijde van do gemeente Rotterdam over het gedeel e van haar "nond, welke aan de in de plaats van den Groenen Dijk tredende nieuwe water- teering (verlengde van de Schiedamsche Gustostraat) zal komen te liggen, meer bouwdiepte zou verkrijgen dan aanvankelijk •was geraamd doordat bij de uitvoering van het werk zoonel de grens als de rooilijn fer plaatse meer Westelijk rijn aangeno men dan oorspronkelijk is o vereen gekomen B de besprekingen, welke naar aanlei ding hiervan met Rotterdam zijn gevoerd, om deze moeilijkheid op tie lossen, is overeenstemming verkregen op den vcet van de volgend© regeling. Langs het bedoelde gedeelte van de nieu we waterkeering zal een deel van de meer dere bouwdiepte door Rotterdam worden behouden en het resteerend do?l aan Schie dam verblijven, zoodat do grenslijn en de rooilijn eenige meters worden ver .schoven. 'De tengevolge van de meerdere bouw diepte ontstane vergrooting van de opper vlakte grond, welke aan Rotterdam zal wor den afgestaan, zal worden gecompenseerd met een vergrooting van het rmer Zuidelijk gelegen perceel, dat aan Schiedam zal ko men. Waar d&e grond meer waard is en Rotterdam geen behoefte heeft aan bo\er- bedoeld© meerdere bouwdiepte zal de er- rekening plaats vinden in de verhouding 2:1. I B. en W. meenen. dat op deze wijze een redelijke oplossing is verkregen, die voor beide gemeenten aanvaardbaar is. B. en W. stellen den raad dan ook voor, hieraan goedkeuring te verkenen. De formeel© regeling van een er ander kan zeer eenvoudig zijn. Het ontwerp-besluit behoeft niet meer te bevatten dan de vervanging van de beide bij de overeenkomst behoorend© tee- keningen door nieuw© exemplaren, waarop de» gewijzigde grens en perecelen zijn aan gegeven-, i De neutrale Bestunrdersbond krijgt twee plaatsen in de commissie. Van. den Bestuurdersbond „Schiedam" van de Nederlandse!» Vakcentrale is bij B. "en W. ingekomen een. schrijven, waanu verzocht wordt te willen bevorderen, dat de verordening op den Gemeentelijken Dienst der Arbeidsbemiddeling wordt ge wijzigd, in dier voege, dat de samenstelling van de commissie van toezicht wordt uitge breid met een lid-werkgever en een lid. werknemer. Bij de commissie van toezicht op de Ge meentelijke Arbeidsbeurs bestaat tegen de gevraagde uitbreiding van haar ledental geen enkel bezwaar. Waax daartegen ook bij B. en W. geen bezwaar bestaat, stellen zij voor de betref fende verordening te wijzigen. Zoodra deze wijziging de goedkeuring van Gedep. Staten zal hebben verkregen, zal den raad worden voorgesteld in de bei- de alsdan to vervullen plaatsen te voor zien. Zoo men zich herinneren zal heeft bij de behandeling van de gemeen te be grooüng 1940 mr. Van Bocbove op inwilliging van hèt verzoek van den neutralen Bestuur dersbond aangedrongen. Begrafenis-vereeniging „Memento Mori" Jaarvergadering. De begrafenis-vereeniging „Memento Mori" heeft onder voorzitterschap van den heer B. G. Hoogendam in het gebouw Eendracht haar 103de algemeene jaarlijk- sche vergadering gehouden. in zijn openingswoord1 deelde de voor zitter mede, dat, niettegenstaande de zeer «immstige omstandigheden, de vereeniging weei een eoed jaar achter zich heeft, fi nancieel sterk en ten volle voor haar laak berekend is. Het aantal leden is 114 gebleven Bij het ai&oen van eenige huishoudelijke zaken bleek, dat de bezittingen in to'aal ongeveer gelijk waren gebleven, hoewel het effectenbezit door koersdaling was ver minderd. In de plaats van de heeren B. G. Hoo gendam en K. Voorbach, d;e periodiek aftraden, werden als bestuursleden geko zen de heeren J. v. d. Hammen en J. OoöUauder. De secretaris-penningmeester, de heer W. Pelt, Singel no. 10, werd weer ais zoodanig voor den tijd van 4 jaren benoemd. Voorzitter werd de heer \V. Mak F5ai.; 2e voorzitter, de heer J. van Kapel. JU© traditie getrouw ontving elk der le den naar verkiezing een Kerstkrans of een ütesch wijn, en bleven velen nog gezellig ene tijdlang bijeen. Sneeuw Een nieuwe laag van 7 jpl. De hinder van de sneeuw begon reeds aardig te verminderengistemamiddag kou men, zonder ai te dolle capriolen te ma ken, weer per fiets de voornaamste ver keerswegen berijlen. Maar gisteravond is er in eenige uren tij Is opnieuw een sneeuwdek van 7 c.Jl gevallen; ditmaal poederen emv. Hedenmorgen half 3 is de Gemeente- Reiniging reeds begonnen met het strooien van zout. Ook rukten in de vroegte 3 auto sneeuvp'oegen uit. Extra personeel is door Gemeente Rei niging met aangenomen; de 30 man van Maatschappelijk Hu pbetoon zijn nog steeds bezig met een gelijk aantal leden van het vaste personeel van Gemeente Reini ging sneeuw op te ruimen. Men heeft met meer personeel aange nomen, omdat het altijd toch wel een paar uur duurt voor het opruimingsmechanisme op vol.e toeren werkt en er heden maar een ha! ven dag gewerkt wordt. Na één uur krijg! het personeel van Gemeente Reiniging 25 pet. toeslag, gedurende de eerste 2 uren, en daarna 50 pet. toezag. Als men eon groot personeel laat ovenver ken, kost dai dadelijk veel geld. Daarom heeft Gemeente Reiniging afgezien van het aannemen van meer hulpkrachten en wordt afgewacht hoe Maandagmorgen de straten er zullen uitzien. Braad-bijten. Ten behoeve van de brandweer zijn in de binnenhavens op regelmatige afstanden bijlen in het ijs gehakt, die eiken dag weer worden open gemaakt. Ze worden aangeduid door een fat, waarvan het bo venste deel rooo geschilderd is. De commandant \nn de brandweer ver zoekt allen, die sneeuw in de havens deponeeren, er op te letten, dat deze niet in of op een b' ad-bijt terecht komt. Hel is een kleine r. o ite deze „waterbronnen", die in tijd van nood van groot nut kun nen zrjn, te ontzien. De S.IJ.V.-tuan. Het bestuur van S.IJ.V. heeft heden morgen de baan in Spieringshoek dadelijk door een man of 10 in orde laten ma ken. Als de liefhebbers van schaatsenrijden om 2 uur m Spieringshoek verschijnen, zullen zij daar een mooie baan aantreffen. De ringrijdcrij voor jeugdige personen gaat door. Omdat het maken van tochten mede door den sneeuwval van gisteravond vrijwel uitgesloten ir, zal het heden en morgen wel druk zijn op de baan. Gisteraion-1, terwij! het sneeuwde, kwa men nog liefhebbers met schaatsen onder den arm op de baan! Dat zijn de echte! Nijverheidsavondschool Benoeming tijdelijke leeraren. B. en W. hebben overeenkomst g het bepaalde in artikel 23 der Nijverheidson derwijswet voor den tijd van 3 maanden, ingaande 1 October 1933, tot leeraar aan de Nijverheidsavondschool benoemd de neeren G J. D.nkelaar, voor vaktee'cenen J. K. Strasters, voor lijateekenen; C H. Knook, voor wiskunde en Nederlandse!» taal, en D. A. F. Groen, voor lijnteekenen. Aangezien deze tijdelijke benoemingen 1 Januari j.l. zijn beëindigd, stellen B. en W. voor deze heeren ingegaan 1 Ja nuari te benoemen tot tijdelijk leeraar aar. de Nijverheidsavondschool, tot den aanvang van den cursus 19401941, Passage-theater Ecu spannende avond. St_ntey en Livingstone. De film „Stanley en Livingstone" heeft een zeer bizondere bekoring. Het is de geschiedenis van den verslaggever van de „New-York Herald", Henry M. San ley, die in 1869 door den uitgever James Gor don Bennett Jr. er op nit gezonden werd om dr. Livingstone, het onbekende gedeel te van Afrika, op te sporen. In gezelschap van dein halfbloed SJacum aanvaardt hij de reis. Lang, zwaar en uitputtend1 is de tocht die hem telkens op een dwaalspoor voert, doch zijn taaie vasthouden wordt tenslotte beloond', en na een uiterst ver moei enden strijd tegen de elementen, de oneindige eenzaamheid en tegen oorlogs zuchtige negers, slaagt hij erin, dr. Li- vingstone op te sporen. Het blijkt dat de Engelschman in het hart van het zwarte werelddeel een belangrijk beschavingswerk verricht, waarbij iedere hulp hem hartelijk welkom moet zijn. Aaii het dringende verzoek van Stanley om mei hem terug te keeren naar de be schaafde wereld, weigert dr. Livingstone gehoor te geven, doch deze laatste ver zocht hem na zijn terugkeer alles in het werk te stellen om hem hulp te zenden, zoodat hij zijn zegenrijk werk kan voort zetten. Een Congres van aar Irijkskundigen in Engeland' meent S'anlev's verslag in twijfel te moeten trekken, totdat hen op het laatste oogenblik bet bericht bereikt van Livingstone's sterven. De stem van Afrika roept S'anley en hij keert terug naar het zwarte werelddeel orn het levenswerk van dr Livingstone voort te zetten. In deze film, die uitmunt door span nende tafereelen en prachtige staa'tjesvan massa-regie geeft, worden de hoofdrollen vervuld door Spencer Tracy en Sir Gedrïc Hardwïcke. Voor de pauze gaat „Bon spannende avond'", een grappige politiefilm. Maandag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag 2 nar wordt een matinêe gegeven met ver- tconing van het volledige programma. De extra brandstoffenbijslag Ook voor k&strekkers. De minister van sociale zaken heeft den gemeentebesturen een circulaire doen toekomen, waarin hij mededeelt, dat in verhand met het lang aanlioudende strenge weer besloten is, dat op den steun, bere kend over de week van 22 lot en met 27 Januari, een extra-brandstoffenbijslag hetzij 11 geld, hetzij in natura wordt uitgekeerd ter waarde van 40 cent. Deze extra brandstoffenbijslag, welke dus komt beven den gewonen brandstof.enbijslag staat los van de geldende maxima en mag derhalve worden verleend in elk geval waarii steumuitkeering plaats vindt. Ten aanzien van kastrekkers moet deze bijslag zoo berekend worden, dat zij, die uit de werkloozenkas trekken hiervoor in aanmerking mogen komen, indien en voor zoover de kasuitkeering lager is dan het bedrag, hetwelk aan steun vermeerderd met genoemde 40 cent per geval zou mo gen worden genoten. Classis Sehicdam Geref. Kerken. De classis Schiedam van de Geref. Ker ken vergadert Dinsdag 6 Februari a.s. in het Geref. Jeugdhuis.' De agenda vermeldt o.a. examen van cand'. L. Blrjdorp van bier Zondagsdienst doktoren en apothekers. Voor spoedgevallen neinen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: De Bruijn, Nauwe Haven 147: Kunze, Singel 70. en Ris, Tuin!aan 92. Morgen is geopend de apotheek van de firma A. Gouka, Hoogstraat 29, die ook den nachtdienst waarneemt. Schoorsteenbrand. De brandweer heeft gisteravond om streeks 10 uur met een ramonneur het v oor uit een schoorsteen in een pand aan do Anthonie Muysstraat verwijderd. Zendingshassen Here, kerken. De zendingsbussen ia de drie Hervorm de kerken hebben ia 1939 opgebracht f 1025.91 tegen f 1124.17 in 1938. Er is f 14.28 rente gekweekt, zoodat het totaal bedrag werd f1040.19. Hiervan zal f755.73 worden opgezonden aan de Classicale Zending om de f 1000, die per jaar wordt beschikbaar gesteld, vol te maken en f284.46 wordt gegireerd aan het Zendingsbureau Oegstgeest. AGENDA. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Een spannen de avond. 2. Stanley en Livingsto ne. Zondag 3 uur en Maandag, Dinsdag en Woensdag 2 uur ver- tooning''volledig program. Monopole Theater, 8.15 uur 1. "t Zit in de lucht J2 Het gemerkte spoor. Zondag van 1 uur af doorloopend. Eiken dag 2 uur: Voorstelling. 27 Jan. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. Her denking 30 jarig beslaan Muziek gezelschap „Gusto". 27 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Schied. Tocmeelvereen. „De Dilettant". Op voering: Jeugd in nood. 27 Jan. Tivoli, 8 uur. Tooneel- en zang avond Tooneelvereeniging Gorzen- kwartier. 27 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Eupho nia. Feestavond. 27 Jan. Maison Westhuis H. B. S.-Vereen. „Onder Ons". 29 Jan. Gebouw Eendracht, half 8. N.C.G. O.V. Opvoering: Wat het gebed vermag. 29 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda- vergadering V. V. H. 30 Jan. Zaal R. K. Volksbond, 8.15 uur. Feestavond R. h. Mannenzangver. een. St. Caecilia, 30 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur Oranje- feestavond Schied. Ohr. Mannen- zangvereen. De Lofstem en Taro- botrs- en Pijperscorps Harmonie. Spreker cand. G. Spijker. 31 Jan. Vereenigingslokaal, 8 uur. Oranje familie-avond ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix 31 Jan Ambachtsschool. 8 uur. Algem. ledenvergadering Vereen. De Am bachtsschool. 31 Jan. Bovenzaal R.K. Volksbond half 9. R.K. Werkn. Middensiand. Pater Schwering, pastoor te Viborg: Le zing met lichtbeelden over Fin land'. 29 Jan. Gebouw Harmon ia, Korte Kerk straat 8.16 tl. Psychometrische séance mevr. Artmann, Rotterdam 1 Febr. Irene, 8.15 uur. Ledenvergadering N. H. R. O. 3 Febr. Zaal R. K. Volksbond 8 uur. Feest avond „Polyhymnia". 7 Febr. Passas© Theater, 8 uur. Tweede concert O.B.K. 7 Febr. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Propa- ganda-avond „Union". Sporeekster jonkvr. J. J. M. Mackay, Amster dam. 10 Febr. Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Tumhouwvereen. „Nuttige ont spanning". 12 Febr Gebouw Eendracht, half 3. Ned. Vereen van Huisvrouwen. Leden vergadering. 14 en 15 Febr. Passage Theator, 8 uur. D. E. S.-revue: „Wie de schoen pastdoor De vier van Tho- fen en Van Lier. 17 Febr Musis Sacrum, 8 uur S.GB. Orpheus in de onderwere'd. 24 Febr. Musis Sacrum, 8 u. - Feestavond personeel „Standaard A.P.0." ZONDAG 28 ANUARl WOENSDAG 31 IANUARI van DONDERDAG 1 FEBRUARI STANLEY'S DAM EN ENSEMBLE MONOPOLE - KRUISKADE 20 Rechtszaken De Storksche reactie De rechtbank tc Assen bepaalt, dat rij wol betrouwbaar is. Gisteren heeft de rechtbank te Asso» in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen den assistent van de zuivel fabriek te Oud-Schoonebeek, die door den kantonrechter te E min en veroordeeld' was, omdat hij afgeroomde melk niet voldoen de had verhit voor de aflevering. De vee- artsenijkundige dienst te Groningen haJ deze overtreding geconstateerd door liet toepassen. De vraag was nu gerezen, of deze reactie wel of niet betrouwbaar is. Na in een drietal zittingen verschillende deskundigen te hebben gehoord1, was de rechtbank tot de conclusie gekomen, dat d© Storksche reactie wel betrouwbaar is. Zij veroordeel de den assistent tot f25 boete subs. 85 dagen hechtenis. De officier van justitie had bevestiging van het vonnis van den kantonrechter ge eischl. ROTTERDAM. 27 en 28 Jan. Groote Schouwburg 8 uur. Bouwmeester Schouwspel Jolijt. 27 en 28 Jan. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Het Centraal Tooneel. De verstoor de bruidsnacht 27 Jan. Doelen, 9 uur. Balmasqué. Rott. Kegelbond. 28 Jan. Tuoli Schouwburg, 2 uur. Het Centraal Tooneel. De verstoorde bruidsnacht 28 Jan. Groote Schouwburg, 2 uur. Bouw meester Schouwspel. Jolijt. 27 Jan. Nut, 8.15 uur. Rotterd. Phiih. Ka merorkest Solisten: Margot Broe ders, harp; Salvafore Tomasso, vi ool. 28 Jan. Doelen, 2 uur 8 uur. Concert Rott. Zangersverbond m.m.v. Sam. Dril, viool en Marinus Flip-se, piano. 28 Jan, Nut, 2.30 uur. Rotterd. Kunst kring. Jan Weiland's Marionetten spel. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Hotel du Nord. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De Kat en de Kanarie. Corso, Van 11 u. af door!.. De gouden kooi. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Vier moedige meisjes. Lumière, 2.15 u. matinee; 7 u, 9.15 u. De vrouw die hij begeerde. Olympia, 7 u. 9.15 u. Cassidy komt terug. Het meisje uit Mexico. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Vrouwengevange nissen; Menschen met maskers. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. Doodloopende straat. Studio, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De laatste kus. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De kleine The- resia van Lisieux. SCHILDER - DECORATEUR TUINLAAN 34 - TELEFOON 67870 Omliggende Gemeenten VLAARDJNGEN. Benoeming. De heer J. EL Kern, omdierwijzer aan school D is benoemd tot hoofd der open- ban lagere school te Dedemsvaart. BINNENLAND Verdacht van spionnage Dui'.scher en Nederlander aan gebonden. Onder vermoeden van handelingen in strijd met de veiligheid van den Staat, zijn te 's-Gravenhage aangehouden een Duitscher en de Nederlander F. B„ aldus meldt de H.Crt. Beiden zijn in het huis van bewaring ingesloten. Zij zouden in relatie hebben gestaan met den journa list M., wiens gevangenhouding, zooals wij gisteren meidden, niet is verlengd, doch die als passant voorloopig wordt vastge houden. longe moeder verliet haar kind Negen maanden gevangenis straf gccischt. Een 21-jarige vrouw, dievroeger met haar man te Hilversum woonde, stond gis teren voor de Amsterdamsche rechtbank te recht, omdat zij luar kind, een jongetje "an zeven maanden, had verlaten en oa- 'erzorgd had achtergelaten in de echtelijke woning. De vrouw was in April 1938 getrouwd, in September werd een zoontje gebore i. Toen het kind zeven maanden was, ver-liet zij de echtelijke woning. De man was - niet thuis. Zij liet een briefje voor do" buren achter Ja, gaf verdachte toezoo is het ge gaan. „Verschrikkelijk", vond de president. Waar is het kind nu? Bij mijn ouders, antwoordde verdachte, ik zie het iedere week. Pres.: Durft u er nog naar too to gaan? Hebt u wel eens ©en nest jonge honden of katten gezien? En hebt u toen v .1 gezien, hoe goed dile beestjes \e~zo' yd werden door de hond of kat? Dat instinct tot verzorging van zwakke en hulpelooze wezens is een ieder ingeboren. Bent u in het huis van bewaring tot inkeer g"komen? De vrouw antwoordde met ©on enkel kort woord. Zij verteld©, dat zij bozig is van haar man te scheiden. De president las aog de vergaring voor van de buurvrouw, die het kind alleen in de woning had aangetroffen: „H»t gri>r-ur- de vaak, dat het kind alleen was ei dat het tang huilde. Ik ging maar eens kijken en daar vond ik het verwaarloosde schep seltje". Hoe is het mogelijk, vond do "president dat u zoo iets kon doen. leder monsch heeft toch de behoefte zoo'n kind te ver troetelen. En ueen eigen moeder, laat een kindje van zeven maanden, kalm in den steek. U ging liever uit ©a maakte plezier. De man werd als getuige gehoord. H| vertelde, dat zijn vrouw het kind dikwijls alleen liet Begin Mei was zij plotseling verdwenen uit de woning te Hilversum. Getuige zelf was naar zijn werk. Huilend zeide de vrouw, dat zij zoo graag zou willen, dat het kind in eon- gesticht werd opgevoed. President: Is het nooit bij je oigekonwt, dat je het kind zelf moet owoeden. Dat ia beter dan in een gesticht. Misschien hoor je daar zelf wel thuis, dan kunnen ze je een beet» gevoel bijhrensei. De officier van justitie zeide in- rijn re quisitoir, dat feiten als het onderhavige gelukkig hoogst zelden voorkomen;" Spr. vorderde tegen de vrouw ©ea ge vangenisstraf van negen maanden. De rechtbank zal 9 Februari roma's wijzen. Sport Rondgang. De ontmoeting in het Cornerhouse gat gisteravond' het volgende resultaat: Baan I Baandl Totaal Kunst en Wetenschap Kerst-tentoonstelling Museum Boy maas Naar wij vernemen zal de Kerst-ten loon. stelling in het Museum Boymans van schil derijen, beeldhouwwerken en teekeningen uit particuliere verzamelingen in Neder land, welke tot heden reeds roeer dan 6000 bezoekers gehad heeft, wegens de groote belangstelling verlengd werden tot en «net Maandag 6 Februari Alle Neune I 181 207' 888 Alle Neune II 165 191 858 Alle Neune III 196 164 86» V. V. V. I 174 165 838 V. V. V. 169 151 820 V. V. V. III 132 179 811 A. D. O. I 167 195 S62 A. D. 0. II 154 150 304 Woudsloopers I 174 196 870 Woudsloopers II 163 184 847 Woudsloopers III 148 205 358 Poedelaars I 212 221 438 Poedelaars II 193 201 894 Poedelaars III 169 308 sn Voetbal DusUdiludZuid-Sla viC. Een landen wed s trijd tusscher JkalMk- land en Zuid-Slavië is vastgesteld- U April te Weenen. Verrassingen in Holland bekend als

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2