De witte wereld Us en sneeuw N.C.G.O.V. V.V.H.-propaganda-avond WANDGEDIERTE Kamer van Koophandel en Fabrieken P.T.T.-dienst Duitsche vliegtuigen boven ons land Burgerlijke Stand Een tentoonstciliagsha.1 in het centiem. In liet centrum komt ©en tentoonstelliugs- lial van 20 bij 40 M., op de plaats, waar het Zilverboschje heeft gelegen. Als men over het houten brugje in de Stadhouders laan het Volkspark in loopt, komt men na pl.m. 100 M. voor de tentoonstellingshal to staan. Daarin worden periodieke binnen- tentoonstellingen ondergebracht zooals b.v. de resultaten van verschillende speciaal- eulturcs en \an bloemsierkuust. Het eerste hoofdterrein. Op het eerste hoofdterrein ligt, dicht achter den hoofdingang, voor een verhoogd terras, een groot bassin met fontein. Het water van dit bassin voedt een beek je, dat zich idyllisch tusschen de inzendin gen door slingert, door een groote rotspartij met waterval zijn loop vervolgt en zich tenslotte in het groen verliest. Ofp dit terrein zullen de bekendste kweekers van houtgewassen, rozen, vaste planted, rots en waterplanten hun beste krachten (en planten), toonen. Achter het terras ligt een aantal modelsiertuinen. Het tweede hoofdterrein. Niet minder belangrijk zal het tweed© hoofdterrein worden, waar bij de opening een kerncollectie bloembollen het oog zal hekoren. Reeds 120.000 bloembollen zrjn hier aan den bodem toeve.rtrouwd. In den nazomer vinden hier de dahlia's een waar dige plaats. Om een overgang te verkrijgen van de bloembollen naar de dahlia's, zul en hier ook tal van andere inzendingen, vooral van vaste planten, zaadbloemen en pot planten, aanwezig zijn. Een rustperiode. Gedurende de beide laatste weken van Juli en de eerste van Augustus wordt de tentoonstelling geslotenoms reeks half Au gustus gaat zij nog weer een maand open, waarbij het zwaartepunt de dahiiashow zal zijn en waarin speciaal werk zal worden gemaakt van de verlichting van het terrein. De waterpartij met fontein en vooral ook de knusse laantjes leenen zich bij uitstek voor dit doel. Andere exposities. Hoewel natuurlijk de bloemen het zwaar tepunt vormen, is de expositie net sreng daartoe beperkt gehouden, terwijl er ook aan gedacht is, dat elke tentoonstellings bezoeker gaarne een oogenblik uitrust in een gezellige omgeving. De ,JPolvantha" omvat ook een populair- wetenschappelijke afdeeling, waar een en ander zal te zien zijn op het terrein van de bestuiving van bloemen, welke rol de in secten en hoe zij verdelgd wordeniets over plantenziekten en de bestrijding; over vo gels, enz. enz. Dan zijn er plannen voor een -proefkeuken voor speeiale Westland- sche gewassen; voor een minïatuurtuin en een kruidentuin; voor een tuinboinrkalen- der in aanschouwelijken vorm enz. En ten slotte zullen er in passenden vorm ook de noodige commercieele stands aanwezig zijn. Op het tweede hoofdterrein zullen beeld houwers uit Rotterdam en omstreken ex- paseeren. Tal van firma's, die producten in den handel brengen, welke direct of zijdelings in verband staan met den tuin, boomen, planten en bloemen, zullen stands inne men op de „Polyantha". Het Boerendorp. In eer. gezellige herberg van het pitto reske „Boerendorp", zal men een gastvrije waard vinden. Om de lunch weide komen tal van rustieke huisies, knusse winkeltjes en interessante bedrijfes. Vermoedelijk zal eind April de Polyan tha geopend kunnen worden. Het Uitvoerend Comité. Bovenstaande mededeel in gen werden ons gisteren op een persconferentie verstrekt. De bijeenkomst werd' geleid door den bur gemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, die ook weer voor deze bij uitstek Schie- damscbe zaak zijn groote belangstelling toont en zijn zeer gewaardeerde mede werking verleent. Het gebeele Uitvoerend Comité was aan wezig: de heeren mr. H. A. M. Roelants, veorzHter; mr.. P. ML J. Nolet, secretaris; J. IL van Zijst, penningmeester; A. Geurt- sen, technisch leider van de tentoonstel ling en ir C. E. Alexander en dr. W. J. Smit. Schiedam dient het initiatief van deze mannen ten zeerste te waardeeren, want zij geven geheel belangeloos de één meer de ander minder veel van hun werkkracht om onze stad dezen zomer in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen, wat de stad en een groot deel van haar bewoners ten goede moet komen. Aetiveerïag. De jeugd is ook reeds geactiveerd Niet minder dan 2600 jongens en meisjes heb ben zich aangemeld, toen gevraagd werd: Wie wil meedoen aan een toeten wedstrijd. Dezer dagen moeten de leekeiingen ingele verd worden. Niet alle 2600 zullen in de practijk brengen: Een man een man, een woord een woord. Er zijn altijd slappe broe ders en. zusters, die niet uitvoeren, wat zij zich voornemen. Maar er zijn ook in zenders, die meer dan één teekening in leveren. De jury krijgt banden vol werk. Voorts beeft de heer A. Baan hoofd van school II., een Polyanthadied gedicht en zelf ook van een melodie voorzien. Op lal van Schiedamsche scholen wordt dat ingestudeerd. De Polyantha belooft een sneCes to worden. Als de Schiedammers nu maar de kracht vinden de laksheid, die ons nel eens par ten heeft gespeeld iu liet verleden, af le schudden. Zes kloeke mannon, wier namen we reeds noemden, gesteund door den burge meester, geven het voorbeeld' .,'1 Is omlaag de witte wereld". Hoe vaak is d-*ze beginregel van het oude versje in deze sneuwtiagen niet in onze gedachten geweest, het versje, dat Vader vroeger zong op den vroegen winteroch tend, als hij ons kwam wekken en dan de gordijnen openschoof om ons die witte wereld te toonen, die in één enkelen nacht zoo sul geschapen was. ,,'t Is vandaag de witte wereld", het melodietje, dat je uit bed deed springen om je neus tegen de ruiten te drukken en daarbuiten die vredige wade te ontdek ken, die over den tuin en het ijs in de sloot, over den weg en de weilanden was gespreid, zoo stil, zoo zachtjes, in dien een-en nacht, dien winter lang geleden. Al die herinneringen zoet, als zoo vele uit den kindertijd rezen in onze gedachten op, toen wij' gisterochtend wan delden over het terrein van de „Polyan tha" in het Volkspark. Daar is het nu een witte wereld, zóó stil en vredig, zóó rustig, dat de bezoekers hun stemmen iet wat dempten, langzaam voortgingen en telkenmale even bleven staan, als om de stilte te eerbiedigen, den vrede niet te storen. De ronde vijver lag er in een sroettelooze blankheid voor het terras, waar de stammen van de pergola stonden te kleumen in de kou. De geul van het beekje vormde een miniatuurdaJ in het sneeuwveld en de blokken van de rots partij hadden helderwitte mutsen gekregen. Over het tweede hoofdterrein lag de sneeuw wade als een donzig kleed uitge spreid. Hieronder zaten de duizenden bol len in den grond, wachtend op het voor jaar Als de sneeuw gesmolten is en later do eerste stralen van de voorjaars zon tot in de aarde zullen doordringen, zullen hier de teer-groene puntjes tevoorschijn komen van de tulpen. Het zal het eerste groen van de „Polyantha" zrjn, maar het is toch niet het eenige, dat thans reeds in den grond is gebracht. Want op het eerste hoofdterrein is ook reeds het een en ander in orde gebracht; daar zitten eveneens reeds planten van enkele inzen- dinger in den grond. Maai daar was gisteren uiteraard nog niets van te zien en het gezelschap waag de zich trouwens niet buiten de voor deze gelegenheid! keurig van sneeuw vrijgemaak te paden. Dit was het eerste cfficieele bezoek aan het terrein van de tentoonstelling. Het zal nog wel gevolgd! worden door vele andere. Koude w ind. Een koude wind heeft gisteravond ver- scheidene schaatsenrijders genoopt eerder dan gewoonlijk van Spieringshoek naar huis terug te keeren. Men heeft den laat sten tijd zoo vaak bij goed weer kunnen rijden, dat men geen behoefte had aan „rijden met armoe". Het ltoode Kruis. Behalve een ot meer bestuursleden van de S .11.V. zijn ook al Lijd eenige Roode Kruis-maimen op hun post op de baan. Zij hebben reeds menig verbandje gelegd. De mannen zelt stellen zich gratis be schikbaar om hulp te verteenen. Maar wie betaalt het materiaal? Die vraag stelt zich zeker met ieder, die door een Roode Kruis man geholpen is. Maar er zijn uitzonderingen. En die wor den met vreugde begroet, fa het busje, dat in het Roode Kruis-appartementje hangt, heeft men oen rijksdaalder aange troffen een spontaan bewijs van erkente lijkheid voor bewezen goede di nsten. Ook zijn eerder al eens twee kwartjes in het busje gevonden. Het Roode Kruis, zoo wel bestuur als leden van de Roode Kruis- Transporteoionne, stellen deze klinkende blijken van waardeering voor het mensch- lievend werk, bizonder op prijs. Vrije banen. Behalve aan den Rotterdanischedijk en den vijver achter de begraafplaats, is nu ook een baantje gemaakt door particulieren op de Poldervaart. Er wordt op die drie plaatsen overd ig druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om te rijden; 's avonds is dat wegens het ontbreken van een ver lichting, onmogelijk. Wat het gebed vermag. Voor de vijfde maal is gisteravond op initiatief van de N. C. G. 0. V., afdeeling Schiedam, het tooneelstuk: Wat het gebed vermag, opgevoerd. Het is ea hoogst ern stig en ontroerend spel, geschreven door ds. G. Venema. Ook nu weer was de zaal van gebouw Eendracht geheel bezet. De vice-voorzitter, de heer D. Krom.- menhoek heeft do bijeenkomst geopend. Na de pauze heeft ds. J. W, T o n s b e e k, voorzitter van de afdeeling, eenige opmer kingen gemaakt over: „Wat uit het glas voort komt" en de heer P. v. d. Berg heeft een propagandistisch woord gespro ken, waarin hij de toestanden, die vroeger te Schiedam bestonden, schetste. Ds. Tonsbeek sprak een slotwoord, waarin hij spelers en speelster uit Loos- duinen hartelijk dank zegde voor hun be reidwilligheid hier ook voor de vijfde maal op te treden. Kapitein A. Batenburg or er de vrijwillige burgerdiensten. De V.V.H, krijgt langzamerhand in oms land een w elhaast even legendarische klank ais de „Lotta's" in Finland. Het moet ech ter toegegeven worden, dat laatste naam welluidender is dan de drie korte afge beten medeklinkers, die zoo treffend d© nuchtere en bondige Hollandsche volksaard typeeren. Gisteravond is in Musis Sacium een propaganda-vergadering gehouden, waarin de doelstellingen van de V.V.H., voor zoo ver zij nog niet bekend1 waren, nog eens duidelijk uiteengezet werden. De burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren heette alle aanwezigen harte lijk welkom, o.a. in het bizondcr den wet houder van onderwijs, den heer J. Dinkc- laar, het hoofd van den luchtbeschermings dienst den heer N. W. van Gelder, den waarnemend commissaris van politie, den heer J. Blomsma, wijk- en vakhoefden, de dames van de contact-commissie van de V.V.H. en den spreker van dezen avond, kapitein A. Batenburg, inspecteur van den. vrij willigen burgerlijken dienst. Later kwamen ook nog ter vergadering wethouder ir. C. Houtman en mr. H. A. M. Roelants. Reeds vele jaren geleden, aldus d© bur gemeester, zijn wij bekend geworden met vrijwillige burgerdiensten voor mannen, die ondergebracht werden in de Kruisorga nisaties E.H.B.O., Vrijwillige Burgerwacht, ea. Nu de spanning, die reeds geruimen tijd Europa beheerschte, losgebroken is, worden ook de vrouwen naar voren ge roepen, datgene, wat zij tot bun taak en plicht rekenen in georganiseerd verband1 uit te voeren. Spr. wees erop, dat er geen bizondere gevaren zijn voor ons land, die de V.V.H. noopten eea propaganda-vergade ring te beleggen. Het is niet goed het hoofd te pijnigen over iets, dat wol, maar ook niet kan komen. Het is ook niet raad zaam de ooren te laten hangen naar vaak tendentieuze berichten. Mocht echter onverhoopt een toestand van dieiging aanbreken, dan mogen er geen redenen voor zelfverwijten over onze zorge loosheid zijn. Bede van kapitein A. Batenburg. Tenslotte dankte spr. voor de goede opkomst en gaf het woord over aan den heer A. Batenburg, die in aigemeene trekken en op onderhoudende wijze de noodzaak van georganiseerde vrijwillige burgerdiensten aantoonde. De wereld van 1914 ligt in puinhoopea. Nu staan wrj aan het begin .van een oor log, die nog niet» in al zijn hevigheid en vernielende werking losgebarsten is. In dien allen zich realiseeren, dat alles wat opgebouwd is 'in handel, industrie, orga nisaties, het gevaar loopt vernietigd te worden, dan maakt zich ontmoediging en doffe berusting van ons meester. Bleef vroeger t een ooriog beperkt tot d© tegenover elkaar staande militaire mach ten, waarbij het terrein van de ontmoeting tot slagveld werd, thans dwingt de inten siviteit van de luchtmacht de burgers de gevaren voor hun leven, hun gezin zoo niet weg te neineo, dan toch te verklei nen. De burgerdiensten voeren ook hun strijd, den mooisten strijd, die er is: het behoud van mensclienlevens. De moderne strategie spreekt van vier fronten: de loopgravenoorlog, oorlog on der en boven water, in de lucht en daar waar burgers samenwonen, dus het ter ritoriale gebied. De steden, waar industrieën voor fabri cage van munitie en oorlogsmateriaal ge vestigd zijn en die in het bezit zijn van groote verkeersaders, vormen kwetsbare plaatsen. Di militairen hebben op de burgers voor, dat zij georganiseerd zijn en minder kans hebben him leven te verliezen, indien de burgers de handen niet in elkaar slaan. Het gebied waar de vrouw zich verdienste lijk kan maken is de V.V.H. Dit gebied1 beslaat de eerst© hulpverleening, brand bestrijding, luchtbescherming, orde-handha- ving, evacuatie, administratieve en tech nische hulp aan de overheid. Een moreele ondergrond mag echter niet aan dit werk ontbreken. Een ieder moet het Koninklijk woord1 indachtig zijn „Draagt elkanders lasten". De geheele moderne oorlogvoering is er op berekend een volk moreel te breken. Indien het volk een groot verantwoorde lijkheidsgevoel heeft en naar God's hand grijpt, dan is het onweerstaanbaar en kan niet ten gronde gaan. De burgemeester dankte vervol gens den heer Batenburg voor zijn gloed volle rede en was er zeker van, dat de spreker de goede hoedanigheden van de toehoorders wakker heeft geroepen. Fa. W. VAN LOON Zvfreraar* van Gebouwen en Sdnpa STADHOUDERSLAAN 17. De taak van de V.V.H. Mevr. S. d e KoningSiemens uit Baant deed een greep uit de geschiedenis van het ontstaan van de V.V.HL en besprak uitvoerig de reeds eerder genoemde takken van hulpverlecning. Het spreekt vanzelf, dat deze zoo georganiseerd moet worden, dat van de capaciteiten der deelneemsters een efficient gebruik gemaakt wordt Voor den goeden gang van zaken is het nood zakelijk, dat de vrouwen zich aan disci pline gewennen. Spr. somde vervolgens de voordeden op, die een uniforme kleed in g vdgens haar oplevert. Een bizonder moeilijke kwestie do L zich voor bij de maatschappelijke en sociale hulpverleening, daar niet op de paden van de arbeidsbeurs begeven mag worden. De werkloosheid mag niet in de hand ge werkt worden. Spr. drong er tenslotte bij alle vrouwen, die zich bewust zijn van hun verantwoor delijkheid tegenover haar medememschen, op aan, zich bij de V.V.H. aan te sluiten, waarvoor reeds in het begin van den avond insclirijvingskaarten waren uitgereikt Bi; de discussie na de pauze kwamen nog vele vragen los om een nadere uit legging betreffend© de reeds opgesomde hulpdiensten, waaraan zooveel mogelijk voldaan werd. Op de vraag of er contributie betaald moet worden,'gaf de burgemeester tot ant woord, dat het niet billijk is naast bet verrichten van diensten ook nog gelde lijke offers te verlangen. Er weid ook nog de opmerking gemaakt, dal het niet bevorderlijk is voor de juist© organisatie van krachten, indien er te veel vexeenigingen zijn, die zich o het gebied van de vrijwillige hulpdiensten bewegen. Dit zon versnippering van capaciteiten ten gevolge hebben. Zooals het antwoord1 luidde, behoeft hier voor geen vrees te bestaan. Na deze besprekingen, waaraan levendig deelgenomen werd, sloot de burgemeester de vergadering. Vergadering. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas houdt morgenmid dag een vergadering in het Handelsgebouw! te Vlaardingen. Op 31 Januari 1940. De uitvoering van den P.T.T.-dienst op 31 Januari 1940, den verjaardag van Prin ses Beatrix, vindt op de volgende wijze plaats: 1. Voor den postdienst wordt'het hoofd kantoor en de postagentschappen Boer- havelaan, Vondellaan en Wilhelmiuaplein le 14 uur gesloten. 2 De avomdhestelling vervalt. 3. Buslichtingen vinden op normale wijze plaats. 4. Busrechthouders kunnen eveneens op normale wijze hun correspondentie in ont vangst nemen. 5. Uitbetalingen ingevolge de Ouderdoms- en Invaliditeitswet vinden tot 14 uur plaats Zij, die gewoon zijn hun rente in ontvangst te nemen van 1416 uur, hebben daar toe gelegenheid1 van 8.3014 uur. 6 Voor den Telegraaf- en Tele- fooiidien st is het hoofdkontoor ge opend van 821 uur. Aanrijdingen. Gisteren werd op de Broersvest, hoek Singel, de 17-jarige wielrijder K. J. M. door een vrachtauto, bestuurd door J. v. L, te Overschie, aangereden. De wielrijder is vermoedelijk met een gekneusd rech- terdijheen naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel was geheel verbogen. In de Oversehieschestraat kwam gister middag een vrachtauto, bestuurd door F. v. d. Hin botsing met een stilstaande per sonen auto, waarvan A. P v. P. uit Den Haag, bestuurder was. Beide wagens leden eenige schade aan de carrosserie. Tenslotte vond tengevolge van de glad heid van den weg gistermiddag nog een aanrijding plaats op liet Rubensplein tus schen een vrachtauto, bestuurd door G. G. te Vlaardingen, en een personenauto, bestuurd door P. H. te Soest. Beide wa gens hepen lichte schade op. Porlemonnjue ontvreemd Er is proces-verbaal opgemaakt tegen L. F. N.j die na verhoor bekende ten nadeele van mevr. S., alhier, een porto- monnaie te hebben ontvreemd. Geen spree-knur. De wethouder van onderwijs is verhin derd morgenmiddag zijn speekuur to houden, SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Een spannen de avond. 2. Stanley en Livingsto ne. Woensdag 2 uur vertooning volledig program. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. 't Zit in de lucht 2. Het gemerkte spoor. Eiken dag 2 uur: Voorstelling. 30 Jan. Zaal R. KL Volksbond, 8.16 uur. Feestavond R. K. Mannenzangver. een. St Caecilia. 30 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Oranje- feestavond Schied. Ghr. Mannen- zangvereen; De Lofstem en Tam boers- en Pijperscorps Harmonie. Spreker cand. G. Spijker. 31 Jan. Vereenigïngslokaal, 8 uur. Oranje- familie-avond ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix 31 Jan Ambachtsschool, 8 uur. Afcom ledenvergadering Vereen. De Am bachtsschool. 31 Jan Bovenzaal R.K. Volksbond half 9, R.K. Werkn. Middenstand. Pater Schwering, pastoor te Viborg: Le zing met lichtbeelden over Fin land. 1 Febr. Irene, 8.15 uur. Ledenvergadering: N. H. R. O. 3 Febr. Zaal R. K. Volksbond 8 uur. Feest avond „Polyhymnia". 7 Febr. Paslage theater, 8 uur. Tweede concert O.B.K. 7 Febr. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Propa- ganda-avond „Union". Spreekster jonkvr. J. J. M Mackay, Amster dam. 10 Febr. Musis Sacrum, 8 u. Feestavond! Tuinbon wvereen. „Nuttige ont spanning". 12 Febr Gebouw Eendracht, half 3. Ned. Vereen van Huisvrouwen Leden vergadering. ROTTERDAM. 30 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur., Bouw meester Schouwspel. Jolijt. 30 Jan. Ti voir Schouwburg, 8 u. Solist, ti lecrl. Operaklasse, o. 1 v. Jules Moes. Don Pasquale. 31 Jan. Doelen, 8 uur. Concert Rott. Phillu Orkest m.m.v. Rott. Kwartet, Rott, Philh. Koor en Orpheus. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Hotel du Nord. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De Kat en de Kanarie. Corso, Van 11 u. af doorh. De gouden kooi. Grand, 2 u. 7 9.15 u. 1 icr moedige I meisjes. Lumière, 2.15 u. malinée; 7 u. 9.15 u. De vrouw die hij begeerde. Olympia, 7 u. 9.15 u. Cassidy komt terug Het meisje uit Mexico. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Vrouwengevange nissenMenschen met maskers. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. Doodloopende straat. Studio, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De laatste kus. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De kleine Tl< resia van Lisieux. BINNENLAND Protest te Berlijn. De regeeringspersdienst meldt: Gistermiddag zijn in het Noordoosten en in het midden van ons land Duit sche vliegtuigen gesignaleerd. Zij zijn door vliegtuigpatrouilles en luchtdoeï- artdlerie verjaagd. Te Berlijn zijn naar aanleiding van deze schending van on ze neutraliteit stappen ondernomen. Hulp aan de Finnen Schenking van de B. P. M, Naar wij vernemen, heeft de Bataafsche Petroleum Maatschappij een bedrag van. f20.000 beschikbaar gesteld voor de hulp, aan Finland. Regeling voer landbouwers, die gras land hebben gescheurd. Naar wij vernemen zullen zij, die na 1 Sep terne br 1939 blijvend grasland scheur den, of nog zullen scheuren, een derde van de op deze gescheurde graslanden ge teelde granen voor eigen gebruik moge® behouden, dan wel een toewijzing zul left ontvangen voor een extra hoeveelheid mengvoeder, hiermede overeenkomende. Het op deze gescheurde graslanden ge teelde ruwvoeder (aardappelen, voederbie ten) enz., wordt voor eigen gebruik gelaten'. Echter kunnen op deze regeling alleen, die landbouwers aanspraak maken, die hun. na 1 September 1939 gescheurd of te scheuren grasland hebben doen goedkeuren door den productiecommissaris en geen nieuwe graslanden ter vervanging van deze gescheurde graslanden hebben aangelegd. 27 Januari. Ilendrika Elizabeth, d. van J. de Winter en IL Eu Klaasse, Br. Nolet- straal 1. Cornells Lambertus, z. van A. P. de Rouw en E. Roes, Nassau!aan 75. Pïeter Dirk, z. van N. van Wasse naar en M. D. Romeijn, Roerhavelaan 1. Johannes Antonius, z. van J. A. Broxks en G. Wiilebrand1, Singel 132. Petrus Hendricus, z. van A. Brouns en L Ver heugen, Damlaan 21. 28 Januari: Hendrikus, z. van G. Streun- ding en K. Bijl, v. d. Elststraat 10. AI- bertus, z. van M. Heijboer en S. van Veen, Eendrachtstraat 66. Maria Petronetla, d. van F. W. Etman en J. Gerrets, Poor- tugaalschestraat 9. Johanna, d'. van 1'. van Gulik en A. P. J. Coenen, Bocrliave- laan 1. Wilhelmina, dl van J. Hijke- boer en C. Wijzenbroek, Kortlandstaat 31. Jan Hendrik, z. van J. W. Bosman en G. G. van den Berg, Boerhavclaan 1. Overleden: 26 Januari: H. E. van Son, 78 jaar, wed. van P. J. Sterk, Willemshofje 16. J. Stolk, 79 jaar, wed1, van A. Timmermans, Prins Maurïtsstraat 8. 62 Januari: E. van Deursen, 48 jaar, Nassaulaan 75. ..ulDAM.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2