STADSNIEUWS De schooivacantie De toekenning van duurtebijslag Patrimonium Kerkeraad of kiescollege? Omliggende Gemeenten Geen accoord tusschen Nederland en Engeland Nieuwe koninginnepostzegels Sport Rechtszaken De brand in de Julianalaan Voetbal De voetbal rolt toch Kegelen R.K.B. Schaken Gemengd Nieuws Het schieten op vreemde vliegtuigen Tien dagen vroeger? Het ligt iii het voornemen van een aantal groote gemeenten £te zomer- vacantie voor <ïe scholen dit jaar 10 dagen vroeger te doen beginnen dan in voorgaande jaren, B. en W. van Schiedam voelen ook veel voor dit plan. Aan de hoofden van de openbare U.L.O. en lagere scholen is door den wethouder van onderwijs een schrijven gericht,-waar in zij verzocht worden vóór Zaterdag 2 Haart a.s. aan B. en W. het verzoek te richten, liet leerplan zoodanig te wijzigen, dat de zomervaeantie voor de Sagere scholen en voor de U..L.O.-schoien tien dagen eerder kan beginnen, indien dit een beetje vlot verloopt aldus de circulaire kunnen ook de ouders van de leerlingen nog met deze wijziging bij het aanvragen van hun vacan tia rekening houden. Als het plan doorgaat, begint dus dit jaar de vacantie voor de openbare lagere en U.L.O.-scholen op 20 Juli a.s. Verlenging van de regeling tot 2 Maart a.s. De regeenng heeft besloten goed te vinden, dat de regeling inzake toekenning van duurtebijslag óp steunuitkeeringen aan vverkloozen cn arbeidsloonen, betaald bij werkverschaffingen en die inzake toeken ning van duurtebijslag op de steunuitkee ringen aan kleine grondgebruikers, welke regelingen zijn neergelegd in de circulai res aan de gemeentebesturen van 19 De cember 1939 no. 300 1129, aid. S. en van 22 December 1939 no. 302 1129 nfd. S. en van kracht waren verklaard tót 2 Maart a.s., tot nadere kennisgeving worden verlengd. Moeilijk werk, dat niet los gelaten mag worden. Gisteravond h;eld de afd. Schiedam van Patrimonium een vergadering in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen. In zijn openingswoord merkte de voor zitter, de heer W. A. J. Daimayer, op, dat het werk van Patrimonium niet al tijd even gemakkelijk gaat. Dat bekoelt ook' niet, wanneer er dan toch maar uit zicht* bestaat op betere tijden. Juist dit uitzicht ontbreekt echter, mede in ver band met den huldigen oorlogstoestand. Het werk loslaten beteekent echter terrein- verliezen. Spr. wekte daarom op, de chris telijke sociale arbeid, voor zoover deze door Patrimonium verricht wordt, voort te zetten. Hoe God zijn eigen werk eert. Hierna hield ds. C. V onk, Geref. p le dikant alhier, een lezing over het onder werp: „Hoe God zijn, eigen werk eert'" Spr. begon zijn rede met de opmer king, dat men in den loop der jaren vaak de opmerking gehoord heeft: de wereld vergaat! Spr. stelde de vraag, of deze opmerking in haar algemeenheid ge bezigd kan worden en beantwoordde die vraag ontkennend. Spr. wees op de schoonheid van Gods schepping en behandelde daarna enkele theorieën over de scheppïngs-ordeningen. Aan de hand van enkele' citaten van prof. dr. H. Bavinck, behandelde spreker het onderscheid dat gemaakt wordt tus- schen natuur en genade, waarbij vooral tie RK. en de Dooperseke Sekeppings- w aard eer ing naar voren gebracht werd. Tegenover deze meeningen staat de ge dachte van het Calvinisme, waarin voor al tot uitdrukking komt, dat het slechte ia deze wereld niet zit in de schepping, maar in den mensch. Spr. lichtte deze gedachte breedvoerig toe en wees erop, dat het voor deze beschouwing noodig is (e weten wat zonde is, d.w.z. wetteloos heid. Spr. merkte op, dat God, ondanks het in de wereld komen der zonden, zijn schep ping niet heeft verdaan, maar deze in stand heeft gehouden en zelfs zijn Zoon Jezus Christus heeft gezonden om zijn kosmos onder den vloek vandaan te ha len In dit verband bestreed spr. do „gos- tieken", die reeds in de dagen van den Apostel .Johannes hun theorieën verkon digden. God handhaaft zijn' schepping en stelt er zijn eer in om Zijn raadt te volbrengen. God heeft niets teveel en niets te weinig geschapen en werkt nog altijd met „het oude materiaal". De Calvinistische gedachte gaat uit van deze grondidee: altijd) te zien hoe God zijn eigen werk eert. Spr, besloot zijn betoog met de opmer king, dat Patrimonium zich nooit mag laten verleiden tot verachting van de scheppingswaardeering. Wanneer Patrimonium zich tot deze ver achting zon laten verleiden, dan graait het zijn eigen graf. Spr. wekte op tot groote waakzaamheid) ten aanzien van het beginsel. Enkele vragen en opmerkingen werden door den spr. beantwoord'. Behandeling in do Confessiwieele "Vereenigiiig. De Contessionecle Vereeniging, afd. Schiedam, hielü gisteravond een druk be zochte vergadering, die ook werd bijge woond door niet-leden, en waarin het onderwerp werd behandeld. Kerkeraad of kiescollege? De voorzitter, cie heer N. Ivoren, open de de bijeenkomst met Schriftlezing en gebfd en gaf toen dadelijk het woord aan den neer D. v. d'. Lel y, secretaris der vereeniging, die iiet onderwerp: Kerke raad of kiescollege inleidde. Spr. zelle nog eens het doel van de Confessumeele Vereeniging uiteen, dat niet is een onlossing te brengtn van het vraag stuk kerkeraad of kiescollege, maar om te bevorderen dat de Ned. Herv. kerk weer wordt de kerk naar de Schrift en Belijdenis. De Confessioneele Vereen, mag nirumer den partijstrijd aanwakkeren, daar de kerk gezien moet worden als het lichaam van Christus, waarvan de belijders de leden zijn. Daarom kan niet worden deelgenomen aan een stembusstrijd, waar bij cto helft plus één de overwinning be haalt. Het volgend jaar zaf bij de stembus worden uilgemaakt: Kerkeraad of kiesver- eenigïng? Art. 4 van het Kerkelijk Regle ment bepaalt, dat om de 10 jaren de meente beslist, of bet beroepen en be noemen van ambtsdragers enz. zal geschie den door den kerkeraad of door een kies college. Volgens spr is het kiescollege Schriftuur lijk niet te verdedigen. Als een kiescollege wordt ingesteld, beteekent dit, dat de al- gemeene kerkerard aangevuld moet wor den met tweemaal het aantal van zijn leden en dit uitgebreide college 'beslist over beroep en benoeming. De kerkelijke gemeente te Deventer stel de in 1939 voor te bepalen dat de kerke raad do predikanten zou beroepen en de gemeente de leden van den kerkeraad zou kiezen. Voor dat laatste voelt spr. veel. Onheilig parüjgedoe. Opmerkelijk is, dat er slapheid heerscht in de kerk; de vrijzinnigen een blok vor men en de rechtzinnigen verdeeld zijn Spr. zou het toejuichen, als tusschea de recht zinnigen een compromis tot stand kon ko men, maar de Geref. Bonders en de Ethi- seben voelen zich 'zeer sterk a's een partij richting m de kerk. Gelukkig werken de rechts-Elbiseken nog al samen met de mensch-n van Kerkherstel: de links ge- oriënleerJen onder de Ëthischen voelen zich echter aangetrokken tot de vrijzin nigen Al dat paxtij-gedoe in de kerk is verkeerd. Spr. acht het raadzaam niet mede te werken aan dat onheilig partij- gedoe, wat bij de instelling van een kies college nog weer sterker opden voor- giond zou treden. De gedaehtenwisseling. Aan de gedach ten wïsse 1 in g werd door verscheidene aanwezigen deelgenomen. Sommigen voelden veel voor bestendi ging van* den bestaanden toestand, ande ren meenden daarentegen, dat liet kies college de voorkeur verdient. Allen voel den echter voor een gemeeute-verkiezing, maar die is in verband met. het aantal leden, reglementair niet mogelijk. De meening van den inleider, dat het instellen van een kiescollege met Schrif tuurlijk zou zrjn, werd "bestreden met de opmerking, dat ook nergens in den Bijbel sprake is van den kerkeraad. Omdat een kiescollege het dichtst nabij komt aan een gemeenteverkiezing die men op goede gronden algemeen wil aanvaarden werd betoogd, dat het kiescollege te verkiezen is boven den bestaanden toestand. Voorts wera er de aandacht op geves tigd, dat de kerkeraad thans toch ook met de vrijzinnigen samenwerkt en aan deze groep financieel© steun wordt ge geven. Principieel is dit het zelfde, als het onverhoopt opnemen van vrij zinnigen in het kiescollege. Vrees voor de vrijzinnigen mag niet de drijfveer zijn om Inch uit te spreken vooi de hand having van den keikeraad, als het lichaam, dat berept en benoemt Joist door de medewerking van de leden der kerk en hun mondigverklaring, zal het geloof in de leiding Gods versterkt worden. En wat dan de uiikomst zal zijn, moet aan Hem worden overgelaten. De sprektr beantwoordde do vele op merkmgen en legde er den nadruk op, dat, afgezien van de vele fouten welke mo gelijk gemaakt worden, ieder persoonlijk moet meewerken om de kerk weer te ma ken tot kerk van heel het volk. liet voornemen bestaat, in het najaar een openbare vergadering te beleggen, waar dit onderwerp nogmaals zal worden aan de orde gesteld. Scliicd. Chr. Mannenzangvcrecnigiug. Gebied. Chr. Mannenzangvereeniging, di rigent Otto de Vaal, heeft op haar laatste jaarvergadering het bestuur als volgt sa mengesteld: 3, v. Rhijn, le voorzitter; J. Putters, 2e voorzitter; A. Winkel, le secre taris: J. Voogt, 2e secretaris; N. Visser, le penningmeester; J. v. dl Maril, 2e pen ningmeester, en J. F. Vijgeboom, bibliothe caris. VOOR VLEESCH EN FIJNE VLEESCHWAREN T. J. SWIERSTRA Sappig Pekelvleesch 35 cent per pond Nle, Beetsstraat 55 - Telefoon 67781 BEZORGING DOOR GEHEEL SCHIEDAM iJsbreken In de binnenhavens. De sleepboot „Assistent", eigendom van de zelfde maatschappij als de „Ever- lyna", heeft de binnenhavens opengebro ken. Hedenmorgen geschiedde dat in Buiten haven, Lange Haven, Schie en Noord- vest tot het pontje, wat weinig bezwaar opleverde. Hedenmiddag waren de Westerhaven en Nieuwe Haven aan de beurt, wat meer moeite gaf. Vooral in het deel van de Westerhaven bij de werf van de firma v. d. Wetering was het ijs nog zeer stevig. Ook de Oranjebrug passeeren kostte moeite. De „Assistent", voorzien van een ijsploeg, moest wel 20 keer terug om een aanloop te nemen, voor zij de ijsbarrière van zeker 40 c.M. dikte had' genomen. De Nieuwe Haven werd' opengebroken tot den Vlaardingerdijk. Later in den middag is ook het gedeelte Noordvest tusschen het pontje en den mo len van Treurniet nog bevaarbaar ge maakt, omda'. daar een schip moest zijn. SCHIEDAM. AGENDA. Pa-sage Theater, 8.15 uur. 1. De kop van jul. 2. Sweethearts. Zondag 3 uur en Maandag, Dinsdag en Woens dag 2 uur: Volledig avondpero- gram. lionopole Theater. 8.15 uur. 1. Hawk of the wilderness. 2. Demonen dei' duisterpis. Zondag van 1 uur af doorloopende voorstelling. lede- ren dag 2 uur. Voorstelling. 24 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond A.P.C-personeel. 24 Febr. Gebouw Eendracht, 8 uur. Schied. Tooneelvereen. Amïcitia. Tooneel- voorstélling. ROTTERDAM. 23 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouw meester schouwspel Jolijt. 23 Febr. Ti voli -Schouwfo u rg, 8.15 uur. Too- neelgroep Het Masker. Do onbe kende VTOUW. 24 Febr. Doelen, 3.15 uur. Concert R. Ph. Orkest m.m.v. „Orpheus". Bioscopen Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Sterren gaan. naar Hollywood; Queen of hearts. City. 2.15 u. 7 u. 9 30 u. Sterren gaan naar HollywoodQ neen of bearts Grandt. 2 u. 7' 'u. 9.15 u. Valstrikken (Ver- dwenefi meisjes). Lumière, 2.15 u. matinee. 7 9.15 u. De deserteur. Olympia. 7 u. 9.15 u. Muiterij op de Zwarté Havik; De vliegende ben de. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Jongens met sme rige gezichten. Marionetten. Scala. 2 u. 7 u, 9.30 u. Juarez. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De regen, kwam. Tlialia. 2.15 u 7 u, 9.15 u. Vreemdelin genlegioen. Jaarfeest Vrouwenkrant. In intiemen k' ng heeft gisteren de Vrouwenkrans ,,D' liefde van Christus dringt ons" ia de consistorie vaa de Westerkerk haar 15e jaarvergadering ge houden. De presidente, mej. L. v. d'. Zee had de leiding; namens den kerkeraad was aanwezig de heer De Vledder. Mevr. J. M. Th. Tonsbeek—Vati Lonk- huyzen heeft iets voorgelezen. VLAARDINGEN. De ramp met het tankschip „Den Haag' Onder 'de vermisten elf "Vlaar- dingers. Aan boord van het tankschip „Den Haag" dat op den Atlantischen Oceaan is vergaan, bevonden, zich 17 Vlaardingers, Daarvan zijn er 6 gered, zoodat nog 11 personen, waaronder 2 broers, vermist worden. Benoeming. Met ingang van 1 April a.s. is aan het Conservatorium te Rotterdam, dir. Jos. Holthaus, benoemd) tot hoofdleerares ia solc-zang de bekende aitzangéres mevr, Suze Luger. Verklaring van minister Steen- berghe in de Eerste Kamer. In antwoord' op eea vraag van den heer Heldring (lib.) heeft minister Steenberghe vanmiddag in de Eerste Kamer verklaard1, dat het accoord' met Engeland' niet is afgesloten. Hij kon hierover verder niets mede- deelen, dan dat de optimistische pers berichten, die den laatsten tijd- zijn verschenen, niet voor de verantwoor delijkheid van de regeering zijn. De serie verschijnt 1 April a-s. De verschijning van een serie nieuwe postzegels met beeltenis van H. M. de Koningin kan, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, binnenkort tegemoet worden gezien. Het eerst zullen de nieuwe zegels in de waarden van 5 tot en met 40 cent in nieuwen vo-rm verschijnen. Tegelijk zullen ook do zegelafdrukken met beeltenis van H. M. de Koningin op briefkaarten van 71/» cent enz. worden vernieuwd'. De verkrijgbaars telling hiervan zal, wel licht reeds op 1 April a.s, kunnen ge schieden. De verkoop der oude zegels zal dan worden gestaakt. De waarden der nieuwe zegels zijn geheel gelijk aan die d'er oude, met deze uitzondering, dat die zegels van 6 en 27cent komen te vervallen. De verkoop der nieuwe zegels iu waar den boven 40 ceat zal, naar verwacht wordt, eerst eenige maanden later kunnen volgen. Zoodra de verschijningsdata d'er nieuwe zegels definitief kunnen worden vastge steld, zullen hierover nad'er en uitvoeriger mededeelingen verschijnen. Minister Albania naar de W aal. De minister van waterstaat heeft giste ren opnieuw een bezoek gebracht aan de groote rnieren ten einde zich van den ijstoestand op de hoogte te stellen. Ditmaal gold zijn bezoek in het bizonder den Zui delijken oever van de Waal tusschea Nij megen en Zaltbommel. De 1 wn!gieterskneelii veroordeeld. De politierechter heeft heden vonnis ge wezen in de zaak tegen dén loodgieters- knecht L. Z., die de vorige week terecht heeft geslaan wegens het veroorzaken van brand door schuld. Op 2 Januari j.l. heeft hij in de villa van mr. H. Smulders aan de Juliana van Stolberglaan, alhier, werk zaamheden verricht waarbij brand' is ont staan. De politierechter achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde verd. tot f25 boete, subs. 10 dagen hechtenis; de eisch was £10 subs. 5 dagen hechtenis. BINNENLAND De vorstelijke familie woont gala-voor- steUing bij. H.M. de Koningin, HJKJHL Prinses Ju liana en Z.K.H. Prins Bemhard hebben oisteravond in den Kon. Schouwburg te 's-Gravenhage de gala-opvoering vaa het ioeneelstuk „Artisteningang" door de Ver eeniging van Vrouwelijke Studenten bijge woond. i S.V.V.Hermes-D,V.S Ofschoon de K.N.V.B. voor Zondag in het Westen maar één wedstrijd heeft vastgesteldH.B.S.- Feijenoord, zal er Zondag hier ter stede toch een interessante match worden gehouden, n.l. S V.V.—Hermes-D.V.S. Het bestuur van S.V.V. doet alle moeite om het terre.n aan den Wesifrankelant»- schedijk in zoo goed' mogelijke conditie te brengen. T, Dez-e wedstrijd S.V.V.-Hernies-IXv.S. is te b-escnoüwen als een retummatch van de ontmoeting Hermes-D. V.S. S.V.V. op 4 December 1938, die toen zoo n aardig en vlot vcrioop had. De competitie. De stand na rondgang voor de competitie, van den Rotterdamschen Kegelbond in de „Heemraad." is als volgt: Klasse A: The Far West 31, Noveni 31, N.I1.R.V. 29, De Poedelaars 29, Alle Neune 28, 'Rous les Neufs 20, Woudsloopers 20, A.D.O. 18, Shell 18, V.O.L. 14, Pompen- burg 14, O.O.K. 14, 't Zuid) 14, Excelsior 11, E.V.A. 7, D.O.P. 4, V.V.V. 4 punten. Klasse B*. Poedelaars 2 28, Noveni 2 25, N.H.R.V. 2 22, Alle Neune 2 19, Shell 2 15, Tons les Neufs 2 15, A.D.0.2 14 D.O.P. 2 12, D.O.K. 2 11, V.V.V. 2 11, E.V.A. 2 10, Woudsloopers 2 10, Pompenburg 2 9, 't Zuid) 2 9 puntec. Klasse C: Alle Neuin© 3 17, Poede laars 3 15, N.H.R.V. 3 14, 't Zuid) 3 14, D.O.K. 3 12, Woudsloopers 3 9, E.V.A. 3 'AJ5.V.A. 4 7, V.V.V. 3 3, Pompenbucg/O 2 punten. Stand 'h-risoonlijk kampioenschap: 1. H. Jansen, N.H.R.V., 322 2. H. Scheffer Sr., Noveni, 311; 3. C. Waalwijk, Poedelaare, 310; 4. H. v. Walsnm, Far West, 302; 5. K. Kooiman, Woudsloopers, 290; 6. K. Srack, Alle Neuine, 289; 7. A. v. Ling-en, Noveni, 288; 8. J, Rorkus, Alle Neune, 287; 9. G. v. d'. Schouw, Shell, 285; 10. J. v. Delden, Boedelaars, 285; li- Groote, Poedelaars, 284; 12. P. Stentter, Far West, 284; 13. E. Nieuwendïjk, Poe delaars, 280; 14. G. Hindriksen, N.H.R.V., 280, 15. D. Lubeek, Noveni, 280; 16. J. Kreuger, Tous les Neufs, 280; 1 v. d'. Pol, Far West, 276; 18. J. Lensveld Noveni, 273; 19. M. Christiaanse, NHRV, 272; 20 W. V. Pelt. Boedelaars, 272; 21. J. Delmee, D.O.K., 270; 22. M. v. Wa ter, Poedelaars, 268; 28. H. Bnicker, Pom- penburg, 266; 24. L. Heyster, N°vem, 266; 25. P. Bestors, Tous les Neufs, 264; 26 A. Wieleruans, N.H.R.V., 263; 27. W. Zoemen veld', V.O.L., 262; 28. W. Bosman, Tous les Neufs, 261; 29. C v. Olm Ex celsior, 260; 30. S. v. Gelder, A.D. O., 259; 31. S. Marinas, A.D.O., 259 hout. Hockey Wedstrijden afgelast. Alle wedstrijden van den Koninklijken Ne- derlandschen Hockeybond, vastgesteld voor Zondag a.s., zijn afgelast. Voorjaarskleeding Patronen voor een sportieve tweedeelige waadeljapou. Onze lezeressen zullen ongetwijfeld een groeiende belangstelling bij zich zelf héfc- hen ontdekt voor de „Vrouwenpagina", die zij in ons blad van Vrijdag aantreft©*. Het artikel „Lente-klanken" op die pa gina van deze week brengt wear iets nieuws. Niet alleen worden daarin spor tieve lueedechge wandeljaponnen Leschre- ven, roaar we aunnen onze lezeressen ook van dienst zijn met een knippatroon in de malen 42—44, tegen den lagen prijs van f0.15 per stuk Men kan dit patroon aan ons bureau afhalen. Rijnbende's Schaak Club. Voer de huishoudelijke competitie speel de Rijnbende's S.C. in haar clublokaal Lange Kerkstraat een wedstrijd, waarvan de uitslag luidt: A. v. EttenJ. Rijnbende 19 W. J. BultE. Stapels 0l J. RobberechtL. v. Sijll F. v. BakkerenJ. C. Jansen 0—1 J. ItmerP. W. Rresser t0 W HorstkampH. C. Minderman 10 Uitslag Centrumcomb.Rijnbende's S.C. 7—3. uoKsen Robert DischSiegfried liicgir. Maandag zal de Ned. kampioen lichtge wicht Robert Disch zijn titel moete.i ver dedigen tegen zijn uitdager Siegfried Rie- ger. Deze strijd' gaat over 15 ronden van 3 minuten. Daar Rieger reeds tweemaal ia vrijo ontmoetingen van Robert D.sch gewonnen heeft, moet hem een goede kans gegeven warden. [n het bijprogramma komen boksers vaar als Van Creveid', Van Sinderen, Krijger, Kruehten, De Reus, Erkelens, Wetering, v. d. Stam. Een granaat in een sch»»J i:i Amsterdam ingeslagen. Zooals de regeeringspersdienst leeds heeft gemeld, is vannacht ten Zuiden vaia de hoofdstad op vreemde vliegtuigen ge schoten. liet blijkt thans, dat een der afgeschoten projectielen dn de hoofdstad is neergeko men en, zonder te ontploffen, eenige ma- terieele schade heeft aangericht. De granaat kwam terecht op het dak van de gemeentelijke kweekschool voor oncter- - wijzers, gelegen aande Niéuwe Prinsen gracht 89. Het projectiel sloegdoor bet dak en verbrijzelde vlak daaronder een balk. Daarop sloeg het een groot gat m een muur. Door de aanraking met den muur ver anderde de granaat van richting e'i sloeg toen door de zoldering en kwam in een daar onder gelegen klasselokaai terecht. De vaart van het projectiel was door de aan raking met den balk en den muur echter reeds zooveel verminderd, dat in liet klas se-lokaal slechts ©enige banken werden be schadigd. Het gevaarlijke voorwerp, dat ge lukkig niet tot ontploffing is gekomen, bleef m een hoek van het lokaal liggen ei werd daar vanmorgen gevonden. De Hembrug werd gewaarschuwd en in den loop van den ochtend werd het projec tiel door personeel van de artillerie-inrich tingen weggehaald. Tot zoolang werd hel door eenige militairen bewaakt. Dr erlingen van de kweekschool wer den morgen niet in liet gebouw toege- laf ',-a hadden, tot vreugde van «le jon gelui, een onverwachten vrijen ochtend. Dr postboot „Vlieland" had eea maeïlijke terugtocht. De postboot „Vlieland" beeft gisteren een zeer moeilijke reis gehad' van llar- lingen naai Terschelling. De tocht van Vlieland naar Hariingen. verliep zonder veel vertraging. Gistermiddag om kwart over één voer d'e „Vlieland weer uit mm' Terschelling. Door de groote hoeveelheid ijs kon men Terschelling niet spoedig ge noeg bereiken. Teen liet donker werd, is men den koers kwijt geraakt, zoodat men voor anker en de boot Terschelling niet bereikte, werden twee sleepbootem ter assistentie uitgezonden, de vuurtoren BrandarS uit stak voor deze gelegenheid' zijn ichton. De „Vlieland" werd tenslotte gevonden ten Zuid-Oosten van Terschelling, op de.Meep. Om één uur vannacht is de boot Ter schelling binnengebracht. Overspannen en weerspannig. De politie heeft gistermiddag bij dé overbrenging van een 25-jarig«i dienstplichtigen korporaal van de lucnt- dbelartillerie, die overspannen is, van zqa woning in dé Nieuwe Parklaan naar Ramaerkliniek te 's-Gravenhage. De militaire geneeskundige drenst, die d'en man zou vervoeren, soa hem met aan. De korporaal was naar de vliermg gevlucht en degenen, .die hot luik open maakten, bekogelde hg met aller wernen die onder zijn bereik waren. Met de hulp van de politie slaagde men! erin den man te overmeesteren en maar dé Ramaerkliniek over te brengen.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2