Verpletterende nederlaag van H.V.V. TWEEDE BLAD SCHIEDAMSGHE COURANT Vreemde vliegtuigen boven Nederland Gemengd Nieuws )e Ureede klassers Martinit DER MAANDAG 4 Maart 1940, 110. 22418. Zoowel Engelsche als Duitsche toestellen waargenomen. De regeeriagspersdieust meldt: Ter aanvulling van het bericht betref fende de beide vreemde vliegtuigen, welke zich Vrijdag bm het middaguur boven het centrum des lands hebben bevonden kan worden medegedeeld', dat - op grond* van nader binnengekomen gegevens met zeker heid is komen vast te staan, dat één der beide vliegtuigen de Duitsche nationaliteit bezat Behalve de beide vliegtuigen, die boven Utrecht werden waargenomen, is op Vrij dag te 4.15 uur 's namiddags eén Engelsch vliegtuig binnen Nederlandsoh territoriaal gebied bij Vlieland gesignaleerd. Dit vliegtuig verwijderde zich na be schieting van den grond' af buiten Neder landsoh rechtsgebied'. Zaterdagochtend tusschen 9.15 en 10.00 uur heeft een Duitsch vliegtuig de pro vincie Groningen overvlogen.' Het werd boven Wpldendórp,1 Appirigèdanu en Sloc-h- teren waargenomen.- i Vastgesteld is,; dat' naast -het balkenkruis de letter D vóórkwam. Voorts heeft zich' Zaterdagochtend om streeks 10 uur een Duitsch vliegtuig b<> yen den Moerdijk bevonden én een ondier boven Beierland. Na beschieting door luchtdoelartillerie verwijderden deze '.vliegtuigen zich. Zoowel te Londen ten aanzien van het Engelsche vliegtuig als te Berlijnten aaii- zien van de .Duitsche vliegtuigen zal ge protesteerd worden. Aan generaal S. H. Reyndcrs is Zaterdag avond in Den Haag een afscheidsdiner aangeboden. V.l.n.r.: gcncraal-majoor Reyndcrs en luitenant-generaal Fabins. De amateur-astronoom, de heer G. W. Pictcrse, verklaart de werking van ccn door hem in 31/2 jaar tijd gebouwd [liane tarium aan den burgemeester van Haarlem, idr. I'. E. baron de Vos van Stcenwijk, die dit hoogst interessant en ingewikkeld toestel in hel R.K. Lyceum aan den Zijl weg in gebruik stelde. Na de aanvaring van de ophaalbrug over de Woudwctcring te Wonbrugge, onder houdt een pont thans bet verkeer tusschen beide oevers. Op den achtergrond de be schadigde brug, wier herstel vier weken in beslag zal nemen. De slooping van het voormalige TVeesper poortstation te Amsterdam is het laatste stadium gekomen. Een gedeelte der overkapping stort omlaag. reist zij gescheiden van do twee andere dames, t.w. een 70-jarige, die 30 jaar lang hoofd van een Engelsche school in Brom berg (Polen) is geweest en een 19-jarige die einde Augustus met haar verlooide op een vacantierois te W-oenen, was aange komen, waar beiden waren geïnterneerd. Met den Zondagmiddagtrein zijn de da mes naar Rotterdam vertrokken, waar Bril- sche consulaire ambtenaren zich met de verdere zorg over hen zullen belasten.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 5