U hebt hel zalf in de h and... MAGGI5 AROA LA Da Mifmstaeia 69802 69676 69773 67664 l'J-Ë d- 67593 69799 T- 67777 68811 68400 67912 69551 69109 68886 Radioprogramma's 67682 68735 68484 68251 67556 68796 68421 69899 68295 67820 68109 Groenelaan 68110 Singel 68111 Kreupelstraat 68744 St. Liduinastraatj 68142 67828 67863 68011 68752 A NAGEyULB VOORDELIGER: Flesje No. 0 ,14 ct. No 1.27 ct. Rechtszaken De Haagsche spionnage-affaire Notarissen opgelicht Jeugdige recidivist DE DAGEÜJKSCHE VRAAGBAAK BINNENLAND Nasleep van brandstichting Oe ambulance voor Finland Algemeen JLastallatiebureau Antliraciet LEDERWAREN Machinefabriek Meelfabrieken Autodiensten Bakkerij Bankiers Bedden en Tapijten Bedrijfskieeding Boekhandel en Bibliotheek Bouwartikelen-IJzer waren (Bas Meubelen-Stoffceren Papiervemietiging Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoorsteenvegen Sigaren, etc. eveoq JAC. v. d TEMPEL, OJ Broersvest 127 Stoïfen-Manuïacturen Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder Levensmiddelen. BIJLOO'S WINKELS Stofzuigers, Motoren, Apparaten Stooinen-Vervcn Triplex Timmerman-Metselaar - Aannemer Woniiig-inrichtin Woningbureau i v A, p. - e* om succes met Uw maaltijden te oogsten. Ook in deze tijden is Maggi's Aroma het ideale hulpmiddel om Uw soepen, bouillon, stamppotten enz in smaak te verbeteren Alle bliksoepen maakt U met een tikje Maggi's Aroma smakelijker I En - de beproefde, ongeëven aarde kwaliteit van Maggi's Aroma waarborgt een uiterst zuinig gebruik Jroma Vin H. houdt zijn onschuld voL Twee en een half jaar geëischt. In de middagzitting van de Haagsche rechtbank heeft mr. E. G. S. Bourlier zijn pleidooi voor mevr. A. H. van H., geboren van A., die terecht stond wegens mede plichtigheid aan poging tot het misdrijf, genoemd in artikel 9S Wetboek van Straf recht en tegen wie de officier van justitie deswege een jaar gevangenisstraf heeft ge ëischt, gisteren voortgezet. Aan het eind van dit pleidooi, dat onge veer kwart voor drie was afgeloopen, heeft mr. Bourlier onmiddellijke invrijheidsstel- ling van mevr. van H. gevraagd. De rechtbank heeft dit verzoek afge wezen. Hierna moest de heer van H. terecht staan, wien ten laste is gelegd, dat hij geheime stukken lijsten van het bureau Zeescheepvaart, waarin vermeld stonden de namen van Nederlandsche «chepen, wel ke in het buitenland waren aangehouden in handen heeft gespeeld van een vreemde mogendheid, door ze aan den genatnrali- seerden Duitscher A. te laten zien, die ge tracht heeft ze aan een vreemde mogend heid te zenden. In deze zaak, die ook met gesloten deu ren werd behandeld, werden als getuigen gehoord de genaturaliseerde Duitscher S., de ambtenaar mr. B., die gisterochtend te recht heeft gestaan en tegen wien twee jaar gevangenisstraf is geëischt, en den directeur van den economischen voorlicb- f tingsdienst, dr. T. P. van der Kooy, terwijl op verzoek van de verdediging nog gehoord werd de echtgenoote van Van H. In zijn requisitoir, dat omstreeks half vier beëindigd was, heeft de officier van justitie, "mr. N. S. Hoekstra tegen van H. wegens poging tot het misdrijf van art. 98 W. v. S. een gevangenisstraf voor den tijd van twee en een half jaar geeischt. Hierna was het woord aan de verdedi- - ging. welke gedeeltelijk door mr .Bourlier en gedeeltelijk door verdachte zelf werd gevoerd. De heer van H. zeide, dat hij zich in deze zaak geheel onschuldig gevoelde. In verband met de rijkslevensmiddelendistri- butie voor armlastigen en werkloozen, wel ke hrj organiseerde, wilde hij op de hoogte zijn van den aanvoer van levensmiddelen naar Nederland en daartoe had hij aan mr. B. de lijsten van in het buitenland aange houden Nederlandsche schepen gevraagd om te zien hoeveel stagnatie er in den aanvoer zon zijn. Op den avond van Vrijdag 1-1 Novembei kwam van H. met deze lijsten thuis en het was een heel werk ze allemaal door te nemen en over te schrijven. Van H. had een geleend fototoestel in huis en S. zou nu tegen hem gezegd heb ben: Waarom fotografeer je die lijsten niet, dat is toch veel eenvoudiger. Daar Van H. niet het fijne werk van stukken fotografeeren meester was, heeft S. aan geboden dit te doen. Intusschen was ook mr. B. binnengekomen en gezamenlijk ke ken ze toe, hoe S. het fotoapparaat Ins'elde ©m de lijsten te fotografeeren. Later is gebleken, dat S. zich de nega tieven heeft toegeeigend met het deel ze aan een vreemde mogendheid uit te le veren, doch dat heeft van 11., 200 deelde hij tot zijn verdediging mede, niet geweten. Hij wist ook niet, dat de stukken geheim waren. Ze waren gestencild en iedereen op het departement kon ze krijgen. In de koffer van S., welke bij diens verloofde te 's Gravenhage is aangetrof fen, werden de negatieven gevondeu. De uitspraak is vastgesteld op 28 Maart. Anderhalf jaar geëischt. Het Amsteraamsche gerechtshof behan delde gisteren opnieuw een strafzaak tegen den Amsterdamsehen koopman W. K., die er sedert jaren een soort bedrijf van maakt om notarissen voor betrekkelijk kleine be dragen op te iichlen. Zijn manier van „wer ken" L hoogst eenvoudig. Hrj maakt den indruk van een fatsoenlijken zakenman, op leeftijd, brengt een bezoek aan den notaris en praat uitvoerig over zijn plannen. Meestal kan hij „ergens in Nederland" een prachüe pand knopen, waarin hij een eer ste klas café-r<-iuurant zal vestigen. Hij spiegelt den notaris dan een transport voor, waaraan deze flink kan verdienen. Wan neer hij zoover is, komt hij plotseling met het verzoek te voorschijn een bedragje ter leen te mogen ontvangen, omdat bij mo menteel door een of andere oorzaak bui ten zjjn schuld „court d'argent" is en nood zakelijk een inkoop voor zijn nieuwe bedrijf moet betalen. In vele gevallen zijn notaris sen slachtoffer geworden van zijn verha len Hij lichtte op deze wijze op te Am sterdam, Haarlem en Amersfoort. Op 26 Februari veroordeelde het ge rechtshof hem wegens oplichting van Am- sterdamsche notarissen tot een jaar eu drie maanden. Doch hij had zich in dien tijd ook te verantwoorden wegens dergelijke feiten te Haarlem gepleegd. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem tot anderha'f jaar en van dit laatste vonnis stond hij gisteren in hooger beroep terecht. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis; anderhalf jaar gevange nisstraf. Verwacht op 24-jarigen leef tijd dertiende vonnis. Onder zoek naar geestvermogens gelast. Een huisknecht uit Haarlem, een 24- jarige jongen, stond gisteren in hooger beroep voor het Amsterdamsche gerechts hof terecht, omdat hij in het pension, waar hij werkte,- een cheque van ruim f 100 had gestolen. - De jongen noemde zichzelf oen klepto maan, doch de president mr. Joh. M. Jolles merkte op, dat bij de twaalf veroordeelm lingen, die verd. reeds achter den rug heeft verschillende straffen voor inbraken zijn. Dat zijn geen daden voor kleptomanen. De rechtbank te Haarlem had dezen jeugdigen recidivist tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dullemen vorderde bevestiging van het vonnis. De verdediger mr. J. Heil was van oor deel, dat gevangenisstraffen heel weinig indruk op dezen man maken. PI. achtte een onderzoek naar de geestvermogens van zijn cliënt gewenscht Na raadkamer willigde het hof dit ver zoek in, zoodat de zaak voor onbepaaldea tijd werd uitgesteld. neel 9.30 Harmonie-orkest. 9.55 Varia. 10 En nu... Oké.' 11.15 ANP. 11.25—12 Strijkorkest en soliste. Hilversum II, 301,5 XI. S BNP. 8.059.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Godsd. halfuur. 12 Eer. 12.15 Me iodisteu en solist. (12.45—1.10 ANP en gramofoon). 2 Voor de jeugd. 2.30 Gra- moioon. 2.45 Kinderuurtje. 4 Musiquet- te. 4.30 Orkest. 5.15 Film. 5.30 Grarno foon. 5.45 Nachtegaaltjes. G.15 Gramo foon. G.20 Journalistiek weekoverzicht. G.45 Gramofoon. 7 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Aetherfütsen. 8 ANP. S.15 Overpein zing. S.35 Gramofoon. 8.45 Orkest en solist. 9.30 Rococo-octet. 10 Orkest en leden van het koor. 10.30 ANP. 10.40 Causerie 11 10—12 Gramofoon. Engeland, 391 en 449 M. Van 10.2011.35 u.m. ook op 342 Al. 11.50 Uit Nederland: Lichte muziek. 12.20 Bcr. 1-2.45 Schotsch orkest. l.«S liano. l.oO Harmonie-orkest. 3.05 Or kesi, 4.05 Orgel. 6.05 Orkest. 10.20 Zangers. 10.40 Joe Loss. Itsdio-Paris, 1648 XL 9.20 Concert. 11,10 Piano. 11.20 Jazz orkest. 12.05 Orkest. 105 Cello. 2.30 Causerie en koor. 3.50 Zang. 4.45 En semble en solist. 5.20 Opera. 9.35 Licht® muziek. 11.0511.20 Gramofoon. Brussel. 322 en 4S4 XI. 322 M. (Vlaamsch): 11.20 en 12.30 Gra mofoon. 1.25 Causerie. 2.20 Orkest. 5.9-5 Orkest en solist. 7.20 Voor soldaten. 7.5Q Radiotooueel. 9.30—11.20 Gramofocc 484 Al (Fransch): 11.20 Gramofoon. 11.50 en 12.30 DansorkesL 12.50 Gra- mofoon. 1.55 Alusette-orkest. 2.20 Svrts- phonie-orfcest en soliste. 3.45 Concert. 4.55 Dansorkest. 5.35 Orgel. 6.05 Gra mofoon. Door Wilke Coüins Nederlandsche beicerking van A. A. HUMME Jr. 59) Zeven uur. Wij hebben een wandeling gemaakt door het huis en den tuin, om bij mijnheer Blake oude herinneringen wak ker te roepen. Wij gaan aanstonds aan iafel, zoodat wij op betzelfde uur dinee- reo, waarop het verjaardagsdiner plaats had, zoodat daarna de laudanum hem in bet zelfae stadium van spijsvertering zal worden toegediend als een jaar geleden. Na het diner zal ik ongemerkt het ge sprec op tien diamant en de Indiërs bren gen. Half negen. Ik heb nu pas gelegen heid gehad de laudanum te zoeken, die dokter Candy verleden jaar gebruikte. Ik rond bet fleschje goed afgesloten en nog bpna vol, zoodat ik mij hiervan zal be- dienen, in plaats van het andere praepa- raat, dat ik, in geval van nood, had mee gebracht, ik vind het moeilijk een beslissing te nemen omtrent de hoeveelheid, die ik' zal toedienen. Dokter Candy sprak van vijf Een der getuigen in rechtzaak wegens meineed vereerd eld tot een jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft ar rest gewezen in de zaak tegen den 50- jarigen koopman G. S. te Leeuwarden, die zich schuldig heeft gemaakt aan tiet uit lokken van meineed, in een strafzaak te gen zijn broer, die zich aan brandstich ting had schuldig gemaakt en deswege door het gerechtshof was veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van zeven jaar. S. was ten laste gelegd, dat hij op 13, 14, 16 en 20 September j.l. R. Dijk stra heeft trachten te bewegen tot het ple gen van meineed, door op de zitting van de rechtbank te verklaren, dat hij vóór den brand in het bewuste pand, het pand aan de Tuinen te Leeuwarden, per ongeluk aan een draad heeft getrokken, die bij een muur neerhing. Tevens was hem ten laste gelegd, dat hij deze pogingen op 2, 3 en 5 October heeft herhaald. De Leeuwardensche rechtbank had ver dachte voor deze feiten tot één jaar geian- genisstraf veroordeeld. De procureur generaal had een ge\m genisstraf voor den tijd van vier jaar ge vorderd. Het gerechtshof veroordeelde S. tot één jaar gevangenisstraf. Vertrekt zeer binnenkort. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft gis teravond van'het Finsche Roode Kruis te Helsinki een telegram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat?het Finsche Roode Kruis er zeer- dankbaar voor zal zijn, wanneer de Nederlandsche ambulance ook thans nog komt. Tnlichtingen werden ge vraagd, omtrent datum van vertrek en de te volgen routè. In v erband hiermede deelt het Neder landsche Rooae'-Kruis mede, dat de Neder landsche ambulance eerstdaags naar Fin land .zal vertrekken De juiste datum van vertrok, alsmede de te volgen route worden nog nader vastgesteld" Diplomatieke mutaties. Naar wij vernemen, is binnenkort de be noeming te verwachten van mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, Hrs Als. bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter m China, tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Boedapest en van mr. W. F. L. graaf van Bijlaadt, zaak gelastigde te Cairo, tot buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister in China. Fa. Wed. M. van'Meurs, Broers veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uv? adres bij ver huizingen. NA 6 uur tel. 67879. Maltha's Lederhandel droersveïd 145 - 152. Leder-fournituren. Kot t ers, Acte« tasschen Reparatiën. A. Fontijne, Boterstraat 28—32. lijnen» Modem ingericht reparatiebedrijf JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24 2 x daags op Rotterdam J. de Ronds (Fa. F. v. d. Velde) Boterstraat 77 Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties <2 LUN'rjN) Fa. Willems Emsting. Rotterdamschedijk 233-235-237. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. en twintig gram, maar dit lijkt mij een te geringe dosis om zoo'n resultaat te hebben gehad, zelfs bij iemand, die zoo sterk reageert ais mijnheer Blake. Ik ver moed, dat dokter Candy een grootere dosis heeft afgemeten dan hij dacht hetgeen veibana kan houden met het feit, dat hij copieus had gedineerd. In ieder geval, ik zal hel maar wagen hem veertig grein te geven. Mijnheer Blake weet nu, dat lnj laudanum krijgt, hetgeen het effect ver mindert, zoodat ik gerust de dosis kan vergroeien om hetzelfde resultaat te ver krijgen, dat de kleinere hoeveelheid ver leden jaar te weeg bracht. Tien uur. - De getuigen, of het gezel schap (hoe zal ik hen noemen?) kwamen een uur geleden aan. Even voor negen verzocht ik mijnheer Blake naar zijn kamer te gaan, om, zoo als ik voorgaf, nog eens goed te kijken, of er niets in de aankleeding daarvan ver geten was. fk haa met Betteredge afge sproken, dat mijnheer Bruff de kamer daar naast zou krijgen, en dat ik van de aan komst van den advocaat op de hoogte zou worden gebracht door een klop op de depr. V"ji minuten nadat de klok in de vestibule negen hao geslagen, werd ik ge waarschuwd, en toen ik in de gang slapte, ontmoette ik daar mijnheer Bruff. Hij keek mij wantrouwend aan en ik oordeeloe het raadzaam hem ir. te lich ten, voordat hij mijnheer Blake zou ont moeten. ZATERDAG, 16 Maart 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. VAR A-Uitzend ing1010.20 v.m. en 7.30—8 VPRO. 8 ANP, gramofoon. 10 Alorgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in condnu-bedrij- ven. 12 Gramofoon. 12.15 Orgel eoi zang. 12.45 ANP, gramofoon. 2 Film. 2.15 Orkest. 3 Reportage. 3.30 Ramblers (opn.) 4 Gramofoon. 4.30—4.50 Vragen- bus. 4.55 Orkest. 5 45 Film. G Orgel. 6.15 Jeugdbeweging. 6.45 Kinderiees- club. 7 Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Radiojournaal. 7.30 Cyclus. 8 SOS-berïch- ten, ANP, 8..15 Puzzle-uitzending. 8.30 Orkest. 9.10 Toespraak. 9.15 Radiotoo- „U is hier waarschijnlijk gelijk met juf frouw Vennder g»komen?" vroeg ik. „Ia," antwoonl ie mijnheer Bruff stroef. „Juffrouw Vermdei heeft 11 zeker al verteld, dat ik haar aanwezigheid voor mijnheer Blake geheim wensch te hou den, totdat ik mijn proefneming heb ge daan?' „Ik weet, dat ik mijn mond moet hou den, mijnheer," zei hij ongeduldig, „Ge woon als ik ben over menschelijke dwaas heden tc zwijgen, ben ik meer dan ooit geneigd, bij deze gelegenheid mijn lippen op elkaar te houden. Is dat voldoende?" Ik knikte en liet het aan Betteredge over hem zijn kamer te wijzen, om mij vervol gens naar juffrouw Verinder's boudoir te begeven. Zij kwam mij in. de gang tege moet, aarzelde een oogenblik toen zij mij zag, doch reikte mrj daarop de hand. „Ik kan u niet als een vreemde beschou wen, dokter Jennings,' zei zij. „Als u eens wist, hoe gelukkig uw brief mrj heeft ge maakt. U heeft mrj als het ware aen nieuw leven gegeven. Ik heb hem lief," voegde zij er eenvoudig aan toe. „Gelooft u, dat, als hij morgen hoort, dat ik hier ben Zij voltooide haar zin niet en keek mij vol verwachting aan. „Zegt u hem morgen maar, wat u mij nu juist verteld," zei ik. „Denkt u werkelijk, dat alles lusschen ons weer in orde zal komen," vroeg zij gejaagd. pflC-j Q Uitgebreide Catalogus, A. Rood- Otfu 1 w bol v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. Post Co., Korte Dam 10. N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alias op dit gebied. in. V. A. Pieman. Hootdstraat 39. Tarwebloem Tarwemeel Tarweatvallen. G, J. de Jager. Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7, Jac. v. d. Waal, Westmolea- straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. Verkoop, Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhand Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. U belt; wij bezorgen. Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani Alléén Lange Achterweg 33. AUe bekende merken. Bezorgw door geheel Nederland. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gedinl. Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1. Heerenmode-artikelen. Vraagt tel. zichtzending. G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Kantoor- en Winkelboekcn Henri Rebers, Hoogstraat 146. Bureau-artikelen, Vulpenhouders alle merken vanaf f 0.75, met garantie. „Ik ben er zeker van," stelde ik haar rerust. „fk wenschte, dat ik even zeker kon zijn van het resultaat van mijn experi ment." Wij worden op dit oogenblik in ons ge- spreic gestoord door Betteredge, die door mijnheer Blake was uitgezonden om mij te zovken Tot mijn verwondering vond ik hem al leen, en toen ik hem vroeg, waar mijn heer Bruff gebleven was, wees hij naar de gesloten verbindingsdeur, tusschen de beide kamers. De advocaat had nogmaals een poging aangewend, hem van zijn voor nemen af te brengen, doch mijnheer Blake was onwrikbaar bij zijn besluit gebleven. „Wanneer krijg ik laudanum?" vroeg hij ongeduldig. „U moet nog wat geduld hebben," zei ik. „Ik zal u zoo lang gezelschap houden." Het was toen nog geen tien uur. Na hetgeen ik van Betteredge en mijnheer Blake gehoord had, leek het mij onmoge lijk, dat dokter Candy hem de laudanum vóór elf uur had kunnen geven en ik had daarom besloten, tot dat uur Ie wachten; Het gesprek wilde echter niet vlotten, daar onze gedachten vervuld waren van de komende gebeurtenissen, en na oeni- gen lijd gaven wij onze pogingen op, om het laatste half uur zwijgend door te brengen. Twee uur 's morgens, heeft plaats gehad. Het experiment „Kofa"-Bertels, Dam 9-26. Midza bonnen. 87^47 f* Heijnsbroek, O/wTl Branderssteeg 6. Stoomververij en Chemische Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuws traat 71 Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123, N. Scheurkogel, Lange Nieuw- straat 177—179. Uitvoering van werken in gewapend beton. Fa. Rijnbende Van Hoek, Hoogstraat 32. Woningbureau„Sdbïedam-West Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen (Jm ell uur zei ik mijnheer Blake, dat hij naar beü kon gaan en ik gaf daarna Betteredge opdracht, bet medieijnkistje ia juffrouw Verinder's zitkamer te brengen-, en daar op mij te wachten. Vervolgens klopte ik op de deur van mijnheer Bruffs kamer, waarop hij, met een bundel pape rassen in de hand, open deed. „Het spijt mij, dat ik u moet sloren," zei ik. „Maar ik ga nu de laudanum voor mijnheer Blake Idaar maken en ik ver zoek u, daarbij tegenwoordig te willen, ztjr» „,1aantwoordde hij. „Anders nog iets'" „Daarna gelieve u met mij mee te gaan en toe te zien, dat ik de medicijn toedien." „\eraer mets?" „Nog iets. Ik verzoek u daarna in dm kamer van mijnheer Blake te blijven <*1 toe te zien, wat er gebeurt.", „0, is dat alles?" zei de advocaat uit de hoogte. „Ot ik in mijn kamer zit 0 in die van mijnheer Blake ik kaö overal wei met mijn werk doorgaan." Wij vonden juffrouw Vermder bleek m zenuwachtig in haar kamer op en neer loepen. Bij een tafel in een hoek stond Bettered re hij de medicijnkist. Mijnheer Bruff ging direct op een stoel zitten en wijdde weer alle aanoacht aan zijn pape rassen. (Wordl vervolgd). Ür** VotSt* -d

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6