STADSNIEUWS Radiorede van H.M. de Koningin „Annexatie niet het geëigend middel" De minister van binacalanil- sche zaken staat afwijzend te genover opslorping door Rot terdam. In een nota naar aanleiding i an het verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot wijziging \an de gtens tusschen de gemeenten Rotterdam en Oversell ie, zegt de minister van bin- nenlandsche zaken o.m., dat een voor stel tot het voegen van de geheele ge meente Oversehie bij Rotterdam, zoo mede tot vereeniging van de gemeenten Schiedam, Schiebroek en Hillegersberg met Rotterdam, als door eenige leden bepleit, van hem niet is te verwachten. Reeds herhaaldelijk is er op gewe zen, dat annexatie niet liet ge- eigende middel kan zijn tot op lossing van de moeilijkheden, verband houdende met de ontwikkeling van de gebieden langs de Oude en de Nieuwe Maas. Te regelen kwesties tusschen Rotterdam en Oversehie. De minister vreest, dat geen termen aan wezig zijn voor invoering van het locale posttariafi itusschen Rotterdam en Over sehie. Hij wint ter zake het oordeel van den directeur-generaal der P. T. T. in. De minister heeft de aandacht van den minister van waterstaat gevesigd op den in het verslag met betrekking tot de op heffing van den tol tusschen de gemeenten Rotterdam en Oversehie geuiten wensch. In de levering van gas, water en elek triciteit in het af te stane gebied zal, naar het zich laat aanzien, geen wijziging ko men. Voor zooveel noodig zal een nadere overeenkomst tusschen de beide gemeenten kunnen worden gesloten met betrekking tot de levering in bet gehi-ed, grenzende aan de Schiedamsche Schie. De politiezorg en de brandweervoorzie ning in het betrokken gebied hebben de aandacht van het gemeentebestuur van Rot terdam. Verwacht mag worden, dat daarvoor een bevredigende regeling zal wordeft ge troffen. De minister ziet geen noodzaak voor het vestigen van een hulp-secretarie in het aan de gemeente Rotterdam toe te voegen gebied, Tot het vastleggen in de wet, dat Rot terdam binnen een bepaalden tijd na de totstandkoming van deze wet verplicht zou zijn de gronden in het nieuwe gebied aan te koopen of te onteigenen, zou de minister piet gaarne overgaan. Vooral onder de te genwoordige omstandigheden moet zulk een verplichting ten sterkste worden ontraden. De minister moge er dan ook met klem op aandringen dit punt over te laten aan *t be leid van het gemeentebestuur en het lee ziend oog van Gedeputeerde Staten. Luchtbescherming Tentoonstelling van materiaal Vak E "Wijk 37. In Vak E Wijk 37 omgeving Wa rande is men ook aan het sparen voor materiaal, noodig bij luchtbescher- ming. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur was in de „Baronie" aan de Warande een tentoonstelling ingericht van het reeds aangeschafte materiaal, o.a. 3 groote ver- bandkisten, houweelen, hamers, enz. Er is echter nog meer noodig en daarom is van de gelegenheid, dat velen Zaterdag middag eens kwamen kijken, gebruik ge maakt om opnieuw op het nut van het sparen te wijzen. En dat is niet zonder succes gebleven! P.TJ.-ciienst Op Goeden Vrijdag en Piaschdagen. Op Goeden Vrijdag zullen het postkan toor en de agentschappen voor den post dienst om 14 uur sluiten. Voor den telegraaf- en telefoondienst blij ven zij geopend' als op werkdagen. Post- kwitanties worden op dien dag niet ter betaling aangeboden. De tweede en derde bestelling worden samengevoegd tot één bestelling, die oin 16 uur begint. De bus- reebthouders kunnen hun correspondentie afhalen ais op werkdagen. Op de heide Paascbdagen is a'ieen liet postkantoor geopend, n.L van 89 en van 1314 uur. Op 2en Paaschdag wordt één brief- en één pakketposfbestellïng uitgevoerd. Op dien dag wordt daarom geen gelegenheid gegeven tot het kosteloos afhalen van cor respondentie. Onvoorzichtig wielrijder. Zaterdag is op het kruispunt Gerrit Ver- boonstraat—-Lange Meuwstraat een perso nenauto, bestuurd door G. K. uit Rotter dam, bij het ontwijken van den wielrijder L. J. V. uit Oversehie, die de richting naar de Lange Nieuwstraat wilde inslaan en van dit voornemen niet tijdig genoeg deed blijken, in aanraking gekomen met den ter plaatse staanden verkeersgeleider, waardoor de auto nogal éenige schade op liep. Zedendelict- Zaterdag is door de politie aangehou den P. y. d', 0., verdacht van het misdrijf, genoemd in-art. 248bïs W. v. S. Verdachte beeft een volledige bekentenis afgelegd. Heden is hij ter beschikking van de justi tie gesteld. Offer-Zondag Voer leerlingen van de Zon dagsschool Ned. l'rot. Bond. Evenals vorige jaren waren de leerlin gen van de Zondagsschool van den Ned. Prol. Bond1 door hun onderwijzeressen op gewekt om op Palm-Zondag iets mee te brengen van zichzelf en dit af te staan aan de zieke kindertjes in het gemeente zieken huis Het geschenk moest liet karakter dragen van een offer, dus niet bestaan uit een afgedankt stuk speelgoed of iets der gelijks 'Een heele collectie fruit, speelgoed, bo; ken enz. werd1 bijeengebracht; een 25-tal kinderen heeft gistermiddag met eenige leidster:, alles aan liet gemeente zieken huis bezorgd?. Uil voorzorgsmaatregel omdat in de stad nog al kinkhoest en mazelen heer scher. konden ditmaal de kinderen niet op de ziekenzaal worden toegelaten. Be adjunct-directrice, mevr. C. H S. do Boer, heeft het gezelschap ontvangen en de ge schenken namens de patiëntjes dankbaar aanvaard. De jongelui kregen van de direc trice een versnapering. In de morgenuren warén reeds een vier tal peuters aan het gemeente ziekenhuis gekomen metéén tulp. Een der klleine meisjes een uit een R.K. gezin had van haar tante een cent ontvangen. Daarvoor kocht zij bij den bloemenman aan het hek van het ziekenhuis een tulp en bracht die als haar offer op Palm zondag aan de zieke kindertjes in het huis! O.B.K. H-ricnking 40-jarig bestaan. Op de ha4-Ie jaarvergadering van het Raxmoniege e s hap „Oefening baart Kunst1 is besloten het 40-jarig bestaan feestelijk te herdenken en wel als volgt: Op 11 April a.s. wo-rdt een eere-avond gegeven in het Passage Theater, waa- „O'B.K." een gevarieerd concert zal geven. Uitgevoerd zullen oa. worden: „Der Frei- sehütz" en 1 Arlesïenne Suite. "De lieer C. de Regt, lid van O.B.K., heeft een wals aecomponeerd', welke hij geuoemd heeft O.B.K.*s Jubileum wals 1940. De heer De Regt heeft indertijd ook de Schiedamsche Federatie-marsch gecomponeerd. Op 25 April a.s. wordt nog een avond in het.Passage Theater georganiseerd', ge deeltelijk gevuld met een concert en gedeel telijk met de film „Mav-time" met Jean- nettc Mac Donald eu. Nelson Eddy. Uil een ingestelde enquête onder, de do nateurs is gebleken,' dat een deel den avond van 25 April en een ander deel den avond van 11 April a.s., den zgn. eere avond wenschen bij te wonen. Het be- sTcrur heeft besloten om donateurs en be gunstiger van O.B.K. in de gelegenheid te stellen beide avonden te bezoeken, waar van èën voor gereduceerden prijs. De Gemengde Zangvereen. Polyhymnia, onder leiding van den heer Paul v. d. Put ten, zal haar medewerking verkenen op den avond en enkele koorwerken uitvoe ren. Ook mevr, BerckFeltzer en. de heer J. Walvis, geven hun medewerking op 11 April a.s. De president der Ned. Federatie van. Harmonie- en Fanfaregezelschappen, de burgemeester van 's-Hertogeobosch, mr. Van Lanschot en andere autoriteiten, zul len tegenwoordig zijn. R.K. Palmpaschen-optochten Yan jongelui uit Gorzen- en Havenparoeliie. Gisteren, op Palmpaschen, zijn van R.-K. zij-de twee optochten gehouden van jeug dige personen De ééne ging uit van de B. K. Jongelingsvereeniging St Janskna pen, onderaideeïing van de Kruisvaart en vertrok om 12 uur van de R.-K. kerk aan de Lekstraat, de ander was georga niseerd door pastoor G. L. Binkhorst O.P. van de Haienkerk, De jongens uit de Gorzen droegen vlag gen en Palmpasehenstokfcen mee en volg den de volgende route: Lekstraat, Hoofd straat, Tuinlaan (via het huis van den burgemeester, mr. dr. F. L. J. yan Haa- ren), Gerrit Veihoonstr.iaf, Koemarkt, Lan ge 'Haven, St Janskerk, Appelmarktbrug, Branderssteeg, Nieuwe Haven, Burgemees ter Knapperfiaan, dr. Noletstichting, waar in de kiadcizaa! aan de patientjes versna peringen werden overhandigd, Burgemeester Knappcrtlaan, eenlantstraal, St. F,id ui na- straat, St. Lidmnagpstiehl, vair eveneens Palmpaschen werd aangeboden, en verder ging het langs de zelfde route weer terug naar de Lekstraat. De groep, die gevormd werd door jonge lui uit de Havenparochie, trok van de Lange Haven over Dam, Breedstraat, Noord- molenstraat, Spmhinspad, Ooievaarssteeg, Boterstraat, Kreupelstraa', Broer-ve-t, [ko renpad, Browsveid, Hoogstraat, Lange Ach terweg, Korte Achterweg, Nieuwstraat, Grooté Markt, Hoogstraat en Appelmarkt naar de kerk aan de Lange Haven. Feestavonden Reisvcreen. „Eensgezindheid''. Zaterdag gaf de damesvereeniging „Eens gezindheid", omderafdeeling van de Schied. Volkstuïnd er s vereen. „Klein Babbersjaol der", in Eendracht een feestavond, waar aan de Schied. toon.eelverc-euiging „Onder ling Kunstgenot"^ haar medewerking ver leende. Als hoofdschotel werd: „Als mama aan de touwtjes trekt", een blijspel in drie bedrijven, opgevoerd. Dit tooneelstuk beleefde reeds een aantal rc-prises. Hoewel velen van de aanwezigen waarschijnlijk het stuk wel eens geziea hebben, was de bij val er niet minder om. Op een enkele hapering na, een gevolg van het door mili tairen dienst verstek laten gaan van een der spelers, werd het geheel vlot opge voerd. De presidente, mevr. J. A. Cat oen Uitermarkf, opende den avond en heette allen hartelijk welkom, in het bi zonder afgevaardigden van de Schied, Volkstuindersvereen. Klein Babberspolder, van de Schiedamsche Reddingsbrigade en van andere vereenigingen, die van hun be langstelling blijk gaven. De baten van dit jaarfeest komen ten geedo van de Schiedamsche Reddingsbri gade. De voorzitter van „Klein Babberspol der", de heer B. v. d. Zee, sprak eenige waard cerende woorden over het energieke werken van de dames van „Eensgezind heid Het hal werd geleid door den hee<r G. van 't Geloof; Krabbendams band zorgde vcor muziek. Ned. Band van Technici. Technici schijnen geen toegewijde verga- deringbezoekers te zijn, tenminste dit lei den wij af uit het openingswoord van den voorzitter van de afdeeling van den Ned. Bond van Technici. De heer J. C. Meeu sc drong er bij de dames op aan hun echtgenooten tot een intensiever ver- gaderingbezoek aan te zetten. De opkomst op den feestavond in Mu sis Sacrum liet echter niets te wenschen over. De heer Meeusc gaf nog oen kort overzicht over het afgeloopen jaar. Het ledental is gedurende de laatste twaalf maanden gegroeid. De bondssecietaris, de heer Bering, gaf een overzicht van den algemeenen toestand bij het genie-personeel. Hierna kregen het duo De BmijnBrou wer en de tenor Martin van Heelsbergen, gelegenheid hun repertoire over het voet licht te brengen. Het programma werd afgewisseld met een paar accordecrwoli van den heer J. S. Hakkert en zijn leerling M. Nris en muziek vau „The Famous Hakkert Band", die ook het bal verzorgde, dat in groote vroolijk- heid verliep, waartoe de versierde zaal het hare bijdroeg.. Hectwateroven «gesprongen. Zaterdagmidoag is in een bakkerij aan de Vlaardingerstiaat. een heetwateroven ge sprongen. Door het lek raken, van een der buizen, waardoor water in het vuur liep en zich veel stoom ontwikkelde, is de ovendeur doorde bakkerij gevlogen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Eenige xuiten werden verniel', en een partij "deeg werd met asch overdekt en onbruikbaar. De rede van H.M. de Koningin voor de Foreign Missions Conference of North America te New York, zooals de Koningin die zelve in onze taai heeft weergegeven Zaterdagavond heeft II. M. do Koningin de volgende rede uitgesproken, welke over de korto golf door de radio werd uitgezon den voor de conferentie, welke door de buitenlandsche zendingen in Noord-Amerika te New-ïork weid gehouden. Waar tot Mij het verzoek is gericht Mijn oordeel tie geven omtrent het werk der christelijke zending, zooals Ik dat in de wereld heb leeren kennen en waardeeren, is het Mij aangenaam enkele woorden tot u te richten. In de eerste plaats zoude Ik u willen zeggen, dat Ik groote belangstelling en sympathie heb voor de zending, vooreerst omdat haar arbeid te allen tijde voortge komen is uit een diepe en spontane er varing van Christus als levende werkelijk heid. Voorts, omdat zij zich altijd gedron gen heeft gevoeld te leven in gehoorzaam heid aan Christus geest, hetgeen wil zeggen, dat zij zich vereenzelvigd heeft met de geestelijke, maatschappelijke en stoffelijk© nooden van onzen medemensch over de geheele wereld. Als wereldbeweging, welke diep contact zoekt met haar geheel onbekende volken en hunne levensomstandigheden, heeft de zending in hooge mate bügedragen tot beter begrip en onderling- waaxdeermg. Dit, ondanks het feit, dat zij en de omge ving, waarin zij werkt, in diepe tegenstel ling tot elkaar staan op godsdienstig ge bied, op dat van den geest, op cultuur en sociaal gebied, op opvoedkundig terrein en op dat van zeden en gebruiken. Indien men vraagt, hoe al dit vooraf gaande bereikt is kunnen worden, luidt het antwoord, dat de liefde tot Christus en tot den medemensch daartoe de machtige drijfveer is geweest. Waar men Mij tevens verzocht heeft Mijn oordeel, juist in dit tijdsgewricht, te zeggen omtrent de behoefte aan, en d® beteekenis van openbaring van krachtiger geestelijk leven in de, in diepen nood verkeerende, wereld, wensch Ik uiting te geven aan Mijne rotsvaste overtuiging, dat thans vóór alles noodig is een algeheel© innerlijks vernieuwing van elkeen per soonlijk. Alleen dit kan de levendie bron zijn, waaruit de noodige kracht vloc 1 voor do verwezenlijking vau dat practise. opbou wende werk, zonder hetwelk on e huidige wereld ten onder dreigt te gaan. Wat Mij betreft, heb lk den wej tot innerlijke vernieuwing gevonden bij de bron Van het christendom, gelijk deze in hef Nieuwe Testament te vinden is, welk© bron ieder mensch, niemand uitgesloten, noodt en roept, opdat elkeen in haar op nieuw de waarheid en het leven kan ont dekken en vinden. Moge het menschdom door Christus oogen leeren zienen zoodoende alle gedachten, gevoelens en omstandigheden te boven komen, die op dit oogenblik zoo diepe scheiding maken tusschen menschen en menschen en welke toch, geplaatst in het licht van Christus geest, als oorzaken van verwijdering hun recht van bestaan gaan verliezen. Hiermede hoop Ik voldaan te hebliea aan het tot Mij gerichte verzoet en besluit met Mijne beste wenschen te uiten voos het welslagen van dezen zendingsdag. Hervormd Rusthuis. In de jaarvergadering san de Vereeni ging Ned. Ilerv Rusthuis, zijn de jaar verslagen vastgesteld. De aftredende be stuursleden, ds. P. Bokma en de heeren C. M. Knopper en P. Bijloo, werden her kozen. De N.MC. (Drieboekmeisjes) zal haar 10-jarig bestaan op 4 April a.s. met een feestavond in Eendracht herdenken. SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater, 8.15 uu. 1. Wie is de vader? 2. Vijf kwamen terug. Maandag, Dinsdag en Woensdag 2 uur volledig avondprogram. Monopole Theater, 8.15 u. 1. De brood- bezorgsters van Parijs, 2. Kelly van den geheimen dienst, lederen dag 2 uur volledig avond- program. IS Maart. Hotel Beijersbergen, half 9. Alg. Middenstands Vereen. „Schiedam" D. Svagerman: Het nut van de organisatie van den. middenstand in dezen trjd. 18 Maart Gebouw Harxnonia, Korte Kerk straat 3. „Harmooia". Lezing J. Kakebeeke: Daar zij licht. 19 Maart. Gebouw Eendracht, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Lezing mevr. Van Borssum Waalkes: „Het andere Amerika". 20 Maart, R. K. olksbond, 8.15 uur. Poly hymnia. Mattbaus Passion van H. Schütz. 20 Maart. Vereenigingslokaal, 7.45 u. Feest avond T.B.C.-fonds „Draagt" el kanders lasten". Spreker W. de Jong. (Half 4 kindervoorstelling.) 21 Maait. Gerei. Jeugdhuis, 8 uur. Geret Comité voor Winterlezingen. Prof. D. H. Th. Vollenhoven: De strijd verzwaard. 21 Maart. Irene, 8 uur. Buitengewone le denvergadering Chr. Rist kiesver- eeniging. 20—22 Maart. School Lekstraat 8half 11 uur. Tentoonstelling op luchtbe- schermingsgebied1 van Vak D (Gor zen). 23 Maart. School Lekstraat 2—half 11 uur. Tentoonstelling op luchtbescher- mingsgebied van Vak D (Gorzen). 25 Maart. Geb. R.-K. Volksbond, 8 uur. Twaalf- en halfjarig bestaan sup porters vereen. „Door Weer en Wind". 30 Maart. R. K Volksbond, 8 uur. Feest avond Hermes-D.V.S. 10 April. Irene, 8 uur. Ledenvergadering Bond van oud-leerlingen der Prin ses Juliana-school. Rotterdam. 18 Maart. Groote Schouwburg, S uur. Volksuniversiteit. Residentie Too- neel. De ernst van ernst. 18 Maart. Zaall Kunstkring, .15 uur. Dtr. C. Pfitzner over: Rheinische Kunst in Zeitalter des Barock. 18 Maart. Ons Huis, 8.15 uur. Dante Ali- ghieri. Lezing prof. R. Guamieri over: Italié's Volksziel in haar lied m.m.v. Hetty v. Dijck, so praan; Giuseppe Re^ehiglian, te nor; a.d'; vleugel G. Seyler. 18 Maart Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. Mottige Janus. Heden20 Maart. Ons Huis, half 35 en 8—half 10. Tentoonstelling platen van *Joh. Braakensiek. Bioscopen. Capïlol, 2.15 u. 8.15 u. De groote kraak. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De groote kraak. Corso. Van 11 u af doorl. Dodge City. Grarijdi, 2 u. 7 u. 9.15 u. Hotel voor vrouwen Lumière, 2.15 u. matinée; 7 u. 9.15 u. Cavalcade d' amour. Olympia, 7 u. 9.15 u. De schoffies gaan logeeren; Gevangenen der vrij heid. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Jij en ik; The drum. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. De zwarte spin. Studio, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Pygmalion. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Ik stal een millicen. BINNENLAND De Koningin ter kerke. H.M. de Koningin heeft gisteren den dienst in de Bethlohemkerk te 's-Graven- lxage bijgewoond, onder geboor van ds. Schconeveld. De 0 24 te water gelaten Doopplechtigheid te Rotterdam. Van een der hellingen van de Botter damsche Droogdokmaatschappij is vanmor gen met goed' gevolg te water gelaten de onderzeeboot O 24, in aanbouw voor de Nederlandsche regeering. De doop ceremo nieën en het wegnemen van de laatste beletselen voor de te waterlating werden verricht door de echtgenoote van den inge nieur der marine, mevr. A. M. S. de MunterHerweyer. De 024 is de laatste van een serie van vier onderzeebooten, tot .velker bouw in 1937 opdracht is gegeven. Deze doopplechtigheid' had' een vlot ver loop en werd bijgewoond door een. groot aantal marine-autoriteiten. Eerst langzaam, daarna steeds vlugger gleed' deze nieuwe aanwinst voor onze koninklijke marine in het door den harden; wind hoog opgezweepte water van d'e Nieu we Maas en terwijl de n. 'anale driekleur op de achtersteven werd ^eheschen, werd d'e 0 24 opgevangen door sleepbootea, die het slanke vaartuig spoedig naar den wal brachten. Na de plechtigheid' werd' een redle uitge sproken door den directeur van de Rott. Droogdokmij., ir. A. Knape. Voorts werd het woord' gevoerd door ir. K1. de Munter, en door den hoofdingenieur der marine, ir. G. de Rooy. De Koningin en de Prinses in de hoofdstad Bezoek aan „Amstelflora" en aan de tentoonstelling „Het Glas". Terwijl vele honderden schoolkinderen vanmorgen de bloemenrijkdom op de ten toonstelling „Amstelflora" te Amsterdam bewonderd©-1, hebben H. M. de Koningin om H. K. H. Prinses Juliana, een bezoek ge bracht aan de „Amstelflora" in de Apolio- hal. Om ongeveer kwart over tien kwam Prinses Juliana bij de Apollohal aan. H. K. H. wachtte hier op H. M. de Ko ningin, die een kwartier later arriveerde- Vervolgens begaven de beide Vorstelijke personen zich naar de tentoonstellingshal teneinde de bloemenportijen in oogen schouw te nemen. Met groote aandacht bewonderden de Vorstelijke personen de verschillende iq?, zendingen, waarbij Zij voorai groote bet" langstelling toonden voor de nieuwe aan* winsten, welke door de Nederlaadscltes kweekers op deze tentoonstelling worde«j| getoond. Op het einde van het bezoek o ferden H. M. de Koningin en Prinses Juliana met Haar gevolg voor het Nederlandscb^ji Roode Kruis, dat toestemming heeft op dièj expositie te coliecteeren. Het bezoek duus* de ruim drie kwartier, waarna de Koning®, en de Prinses langs den koristen weg naai het Stedelijk Museum reden om daar rif: tentoonstelling „Het glas 1940 te beziel» tigen. Langen tijd vertoefden de Vorstelijk© gas ten in de expositiezalen, waar zij zich tdfr kens lieten voorlichten over bizopdere mcL dellen, welker ontwerpen Haar aanda trokken. H. M. de Konnigin liet verschil lende voorwerpen noteerea teneinde dez later in Haar bezit te kunnen krijgen. Tegen twaalf uur vertrokken de hooga bezoeksters uit de hoofdstad naar SoestdijÈ, GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN; Legger der wegen Burgemeester en Wethouders van Schie: dam brengen ter openbare kennis, dat ws exemplaar van het door hen ingevolge hef bepaalde bij de wegen wet opgemaakte onf* werp van den legger van de wegen vanaf 19 Maart 1940 op de secretarie der ge meente wordt nedergelegd. Het ontwerp ligt aldaar van dien lag tot 7 Mei 1910 ter inzage van een ieder. Bezwaai schriften tegen het ontwerp wor den hij Burgemeester en Wethouders mge? diend en worden bij het ontwerp vooï een ieder lei inzage gelegd. De bezwaaj schriften kunnen wordentoegelicht en be* zwaren kunnen worden ingebracht m «en zitting van het college van Burgemeester en Wethouders, of van een door hen uit hun midden benoemde commissie. Deze zitting zal worden gehouden in het Raad huis oo Dinsdag, 7 Mei a.s., des voor- middags 10 uur. Schiedam, 18 Maart 1940. 4043 30 rik Aïsiéw-AVi' W* X" /V *C j v^j, A N. M. CL jfr

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2