De Maansteen Zakelijke bijstand aan gemobiliseerden Trein stort in rivier Verduistering bij inkoopvereeniging Radioprogramma's Omliggende Gemsenten Hulp en raad aan kleine zelfstandigen, die door de mobilisatie gedupeerd zijn JEr werden reeds faillissementen uitgesproken! (Van onzen speeialen verslaggever). Iedereen heeft in dezen tijd zijn moeilijkheden, maar er zijn duizenden over het algemeen jonge men- schen, die het bizonder moeilijk heb ben. Dat zijn onze trouwe mili tairen, die thans hun zware taak voor het vaderland vervullen, ver van huis en haard, van vrouw en kind. En onder hen zijn er velen, zeer velen, die op het oogenblik de toekomst donker inzien, omdat tengevolge van de mo bilisatie hun positie ondermijnd dreigt te worden en na verloop van tijd er wellicht voor hen geen broodwinning meer zal zijn! Het zijn de zakenlieden, de eigenaars van kleinere winkels en bedrijven, de tuinders en de landbouwers, die het zwaarst te lijden hebben onder den dienstplicht, omdat zij eigenlijk niet gemist kunnen worden. Nu bun leiding ontbreekt, hun werkkracht de zaak niet meer stuwt, moeder de vrouw vaak alleen voor het werk staat en de op brengsten ook weer niet toelaten, dat er personeel aangesteld wordt, dreigt hun zaak te verloopen. Zij hebben daaraan geen schuld! zij hebben vaak een collega te hulp geroepen, maar die hielp hen van den wal in de sloot. Zij probeerden het toen maar zelf op aller lei manieren en gebruikten hun verlof om nog te redden wat er te redden was. Maar steeds dichter naderde de dreigende catatrophe en zelfs werd hier en daar in den lande reeds een faillissement uitge sproken! flaip noodzakelijk uit militair en maatschappelijk oogpunt Hier was hulp geboden. Het was nood zakelijk, dat dezen getroffen militairen steun en bijstand werd verleend, zoowel uit maatschappelijk als uit militair oogpunt Een soldaat, die voortdurend piekert over de moeilijkheden thuis en rondloopt met het gevoel: „Ik word toch niet ge holpen", is geen goede soldaat. Hij doet zijn werk mechanisch, „kankert" voort durend, vormt zoo een gevaar voor het moreel van den troep en kan tenslotte ook niet meer profiteeren van wat er wel voor hem gedaan wordt door O. en O. Maatschappelijk zou het voorts uit den booze zijn, indien de kleinere bedrijven, welke vóór de mobilisatie levensvatbaar bleken te zijn, thans ten gronde zouden moeten gaan tengevolge van omstandig heden van niet-economischen aard. De moeilijkheden kunnen van allerlei aard zijn. Financieel kunnen zij zoo ernstig zijn, dat de onmogelijkheid om het bedrijf verder voort te zetten zich voordoet, maar ook de belasting, de huur, de hypotheek, enz., kunnen strubbelingen veroorzaken. in vol vertrouwen kunnen ge mobiliseerde kleine zelfstandigen zich thans met hun zakelijke moei lijkheden wenden tot de plaatse lijke commissies voor zakelijken bijstand. Waar de dienst hulp toe laat, zal zooveel mogelijk bijstand worden erlcend, teneinde te ver hoeden, dat de kleinere bedrijven tengevolge van de mobilisatie ten onder «aan. Verschillende mogelijkheden van steunverleening. Er bestonden voor de kleinere bedrijven reeds enkele mogelijkheden tot het ver- leenen van steun. Zoo hebben de Borg- stellmg3fondsen van de regeering ruimer armslag gekregen, zoodat zij ook steun konden verleenen aan gemobiliseerden, niet alleen met geld, maar vooral ook met advies. Aan de voorwaarden van de Vesti gingswet werd eenigszins ruimer en soe peler toepassing gegeven en ook het con tact met de belasting-ambtenaren werd iets soepeler, zoodat in vele gevallen wat be treft de betaling wel een bevredigende regeling kon worden getroffen. Door Wilke Collins A. A. EU MME Jr 61) Ik zag de deur, die toegang gaf lol baar slaapkamer, op een kier slaan en daarin vaag den omtrek van baar gestalte, ge kleed in een wit zomertoïlet Zrj beheersch- le zich volkomen en verried door geen geluid o. beweging haar aanwezigheid. i\a een paar minuten besluiteloos le zijn blijven staan, begat hij zich naar den hoez van het raam, waar het Indische kabinet stond. Hij zette zijn kaars op het kabinet, opende achtereenvolgens de ver schillende laden, tot hij bij de lade kwam waar het stuk kristal in lag. Hij greep het met zijn rechterhand en nam daar op de kaars in zijn linker, om neer naar het midden van de kamer terug te keeren. Tot dusver ban hij dezelfde handelinaen verncht, die juffrouw Verlader hem in den nacht van haar verjaardag had zien doen. Zou hef vervolg nu ook hef zelfde zijn? Zou hij naar zijn kamer - terogkeeren en ons laten zien wat hij roet den Maansteen had gedapn? De weg is vaak onbekend. Maar telkens is toch weer gebleken, dat de gemobiliseerden, die zakelijke moeilijkheden hadden, niet wisten tot wie zij zich moesten wenden om effec tieve hulp te verkrijgen. Zij waren niet op de hoogte van de werking van de instellingen, welke steun zouden kun nen verleenen. Zij vroegen raad aan een kameraad, die er al evenmin iets van af wist of zij kwamen terecht bij een zaa k w aannemertje, die hun alras een hittere teleurstelling be reidde. Zakelijke bijstand. Teneinde in dezen toestand ver andering te brengen heeft dc Centrale Raad voor Ontwikkeling en Ontspan ning een organisatie voor het ver leenen van zakelijken bijstand aan gemobiliseerden in hel leven geroepen. Het centraal bureau van deze orga nisatie zetelt te 's-Gravenhage, Zee- stoat 71b. De organisatie bestaat nit personen, die midden in het be drijfsleven zitten en de moeilijkheden dus grondig kennen. De centrale commissie is samengesteld als volgt M. Rropveld. vice-voorzitter van de Ka mer van Koophandel, te "s Gravenhage, voorzitter; Res. kapitein dr. Joh. H. Schreuder. se cretaris van de Kamer van Koophandel te Amersfoort, secretaris van de commis sie; mr. J. H. F. Bachg, directeur van den R. K. Middenstandsbond, voor de midden standsbonden: ir. G.' J Herjmeijer, voor de centrale landbouw oiganisaties; mr. H. h b. Hegman, leider van het bureau voor bedrijfsbennddeling aan ge mobiliseerden, te Rotterdam. De werking van deze organisatie is uitermate doeltreffend. In plaatsen waar militairen gelegerd zijn, wordt meestal op initiatief van de betrokken Kamer van Koophandel een commissie gevormd van menschen uit de bedrijfsorganisaties en andere eventueel betrokkenen. Zulk een commissie zal zeer waarschijnlijk be staan uit vertegenwoordigers van de Ka mer van Koophandel, de drie midden standsbonden, de centrale land- en tuinbouw-organisaties, een notaris, een vertegenwoordiger van de gemeente, enz. In de eantines wordt aan de militairen van het bestaan en het doel van zulk een commissie kennis gegeven door middel van publicaties en als er zijn, die moei lijkheden op zakelijk gebied hebben, kun nen zij zieh tot de commissie wenden. Deze onderzoekt de zaak, gaat na welke mogelijkheden tot hulp of advies er be staan, stelt zich in verbinding met credi teuren. het Borgstellingsfonds, een crediet- bank, informeert in de woonplaats van den betrokkene, hetzij bij den burgemeester of bij den notaris, vraagt inlichtingen bij de betreffende organisatie, enz., enz. In de eerste plaats zal de commissie zich ervan vergewissen, dat de ter tafel gebrachte moeilijkheden wel degelijk een gevolg van de mobilisatie zijn, want het is gebleken, dat in vele gevallen zaken voor September reeds „fout" waren en dat de moeilijkheden alleen door de mobili satie geaccentueerd werden. Vaak zal in de woonplaats hulp verleend kunnen worden, betzij door een gemak kelijke regeling van betaling van zekere schulden, advies door het Borgstellings fonds, enz. Doch ook m de plaats van legering kunnen vele problemen opgelost worden. Hoe hulp wordt verleend. Voor een goed begrip diene, dat er hier twee belangen m het spel zijn, waarvan het eene sterk domineert. De dienst gaat altijd voor. De paraat heid en de weerkracht van ons leger en onze vloot zullen ook in de klein ste onderdeelen niet aangetast mogen worden. Als er maar lukraak geholpen zou wor den, kon de militaire paraatheid op som mige punten wel eens gevaar toopen. Immers het gemakkelijkste is om de sol daten, die thuis niet gemist kunnen wor den, maar uit den dienst te laten ver trekken, doch dan liep de helft van het leger waarschijnlijk weg. Wellicht is het mogelijk, dat er in be paalde uiterst dringende gevallen, klein zakenverlof gegeven wordt van perma nenten aard, doch die gevallen zijn zeer sporadisch. Overigens kan het instituut van de zakenverloven geen algemeen beeld van den zakelijken bijstand vormen, want het gaat nu eenmaal niet aan onze weerkracht te verzwakken, zelfs niet al zouden de persoonlijke belangen op het spel staan! De commissies zullen dus eerst op andere wijze bijstand trachten te ver leenen. Zij zijn immers burgercommissies, die zich van militaire aangelegenheden hebben af te houden. Wel kunnen zij in dit opzicht ook weer van advies dienen. De betrokkenen moeten zich in hun verzoek tot bijstand duidelijk, eenvoudig en concreet uitdrukken. Er zijn al zooveel groote woorden gebruikt, dat die geen indruk meer maken. Zij moeten zelf ook eenigszins weten en aangeven wat zij willen en waarheen zij willen en het onbereikbare moeten zij met rust laten. Ruilen. Een van de beste voorbeelden, dat met eenige soepelheid veel te bereiken valt, is wel de ruiling. De militair heeft thans onbeperkte vrij- .heid van beweging en hij kan die vrijheid Vrijen gebruiken om zijn tijd aan zijn zaak te besteden! Maar vaak is hij zoover van zijn woonplaats gelegerd, dat hij van die vrijheid toch geen gebruik kan maken. Dan kan hij probeeren te ruilen met een anderen militair om te probeeren dichter bij huis te komen. Indien overwegende dienstbelangen zich er niet tegen verzet ten, zal een ruil in de meeste gevallen tot stand komen. Vanzelfsprekend moeten ge lijkwaardige krachten tegenover elkaar staan en kan bijvoorbeeld niet een sergeant geruild worden tegen een hulpkok. Dit systeem heeft reeds enkele malen toepassing gevonden, tot volle tevreden heid van alle partijen. Gemengd Nieuws Zijn eerste beweging, nadat bij naar het midden \an de kamer was teruggekeerd, was echter geen herhaling van. vroeger. Hij zetie de kaars op (afel en liep in de richlmg van een sofa, die aan den ande ren kant van het vertrek stond. Hrj greep roet zijn linker hand de leuning rast scheen te kampen tegen de verdoovende werking van de opium, die nu was inge treden en keerde op zijn schreden terug. Ik kon nu zijn oogen zien. De glans was daarna verdwenen en had plaats gemaald voor een doffe, slaperige uitdrukking. Juilrouw Venndcr \ond de spanning blijkbaar ondragelijk. Zij deed een paar stappen in de kamer en bleef slaan, Mijn heer Buff en Betteredge keken mrj aan met *"«n blik van teleurgestelde verwach ting. Evenwel, zoolang-hg nog daar stond, was er hoop. Wrj wachtten gespannen, wat bij zou doen. Het volgende oogenblik werd echter aan onze hoop den bodem inge- iagen. Hij liet bet sluk kristal vallen, dat op den vloer, voor de deur viel, waar het d uidelif- voor iedereen zichtbaar was. Hij ceek er naar met een afwezige uitdruk king, doch deed geen moeifé het weer op te rapen. Hij wankelde en liep met onze kere stappen naar de sofa, waar hij zich op neer liet vallen. Ik keek op mijn hor loge. Het was vijf minuten -voor half twee. Voor ik mijn horloge weer 'in mijn zak had gestoken, lag hij in diepen slaap. Onrustbarende was van de Donau. De Donau wast op onrustbarende wijze en gisteravond was het water reeds tot de kaden gestegen. Gisteren is het peil der rivier dine meter gestegen en reeds is aan zienlijke schade aangericht. Het water voert enorme ijsschotsen mede. Ook alle zij-rivieren van de Donau zijn sterk gezwollen. Alle laaggelegen gebieden staan onder water. Op tal van spoorlijnen, die voor het internationale verkeer be langrijk zijn, zooals die van Boedapest j naar Triest en Zagreb, is het verkeer ge staakt. i Spoorwegramp ia Zuiil-Slavië, Nabij het station Zabeka in Zuid- Slavië is gisteiochtend tengevolge van een grondverschuiving een treinramp geschied. De locomotief stortte in de rivier de Koelpa en sleepte de drie eerslo wagons met zich mee, waardoor zij geheel onder water kwamen te lig gen. Tot dusver heeft men sleehts zes dooden en dertig gen-ondon uit de ri vier kunnen ophalen. Men gelooft dat zich in de onder water liggende wa gons nog minstens SO reizigers be vinden, die zich niet hebben kunnen bevrijden. Het D.N.B. meldt nader. O^Tiet traject KarlovacLjoefaliana, bij het dorp Caluka, is een spoorwegongeluk geschiedt, waarbij 15 personen gedood, 10 zwaar en 20 lichtgewond werden. Het on geluk werd veroorzaakt door het neerstor ten van een zwaar rotsblok, dat in het nauwe dal van de Koelpa op den vroegen personentrein KarlovacLjoe-bliana neer kwam en den tweeden wagon meesleurde in de vlak naast deu spoordijk stroomende Koelpa. Ook de helft van het derde rijtuig werd meegesleurd. De Koelpa is ter plaat se door den sluw van een naburige elec- trische centrale bizonder diep. Het eene rijtuig verdween terstond onder water, de 15 inzittenden verdronken. De passagiers van bet derde rijtuig konden, zwaar of licht gewond, geborgen worden. De trein bestond o.m. uit zes rijtuigen met soldaten, die terstond hulp verleenden bij de red dingswerkzaamheden. Tijdens het reddings werk raakte een tweede rotsblok los, dat de locomotief en den post agen in de diepte sleepte. Een jaar geleden is een gelijksoortig on geluk gebeurd op de smalspoorbaan Bel gradoSerajewo. Toen kwamen 20 per sonen om het leven. De lijn, waar het ongeluk van gisteren gebeurd is, verkeerde reeds dagenlang in gevaar door het neer storten van stukken róts. Door versterking van het hamipersoneel was echter tot dus ver een ongeluk voorkomen. Nader wordt vernomen, dat bij het neer storten van het tweede rotsblok ook vijf bij het reddingswerk helpende soldaten licht gewond zijn. De Kroatische boerenwacht der omge ving heeft het traject afgezet. De eerste bulptrein uit Karlovac kwam om 7 uur ter plaatse aan. Het nauwkeurig aantal dooden, die in den gezonken wagon zijn opgesloten, kon nog met worden vastgesteld. Men vreest, dat dit aantal wellicht nog hGOger zal blijken. Rechtszaken Klacht wegens meineed tccgn hoofdgetuige. De Amsterdamsche rechtbank heeft een postambtenaar veroordeeld wegens ver- dnistering, gepleegd als hoofdsub-penning meester der P. T. T. inkoopvereeniging tot een gevangenisstraf van negen maanden Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij over 1935 een bedrag van f2330 had verduisterd, over 1936 twee bedragen nJ, I486 en f230 en over 1937 f 385. Boven dien waren nog eenige kleine bedragen ten laste gelegd. De officier van justitie eischte een jaar gevangenisstraf tegen den man. Deze stelde zich op bet standpunt, dat hij volkomen onschuldig is aan de hem ten laste gelegde verduisteringen. Volgens hem is het tekort ontstaan door fouten in de boekhouding van den eersten penning meester. Tegen dezen eersten penningmeester, die als hoofdgetuige tegen verd. optrad, heeft de verdediger mr. dr. B. J. Stokvis een klacht wegens meineed ingediend terzake het afleggen opzettelijk onware verklarin- gen voor de rechtbank. Verd. is van het vonnis in appèl gegaan. Na het uitspreken van het vonnis riep De verdooving was ingetreden en het experiment was ten einde, x Ik trad binnen en deelde den advocaat en Betteredge mede, dat wij niet bang hoefden te zi,n mijnheer Blake wakker te zullen maken, daar hij zeker zes of zeven uur aan één stuk zou doorslapen. De vraag was echter, wat wij met hem zouden doen. Juffrouw Verin-Ier nam hierin cfe be slissing, door te verklaren, dat_ hij het beste op de sofa kon blijven liggen, te meer, daar ik zeide bij hem te zullen blijven, tot hij weer ontwaakte. Zij bracht een sprei, waarmede wij hem toedekten, wenschte ons goeden nacht en begaf zich naar haar slaapkamer, waarvan zij de deur op slot deed. „Voor n zich ter ruste begeeft, heeren," zei ik, ,.moet ik nog iets zeggen over het experiment, waarvan u getuige is ge weest Het doel dal ik hiermede voor oogen had, was tweeledig. In de eerste plaats wilde ik bewijzen, dat toen mijn heer Blake een jaar geleden deze kamer binnentrad en den diamant wegnam, hij onder den invloed van opium, niet aan sprakelijk was voor zijn handelingen. Heeft u beiden, na hetgeen u heeft ge zien, de overtuiging gekregen, dat ik dit bewijs geleverd "heb?" Zij bevestigden dit zonder aarzelen. verdachte uit: oordeeld". „Ik ben onschuldig ver- „In de tweede plaats" vervolgde ik, „aaide ik uitvinden, wat hij met den dia mant heeft gedaan, nadat juffrouw Verin- der hem er mee zag verdwijnen. Hiertoe was het noodzakelijk, dat de loop der gebeurtenissen zich zou herhalen en hierin zijn wij teleurgesteld." Mijnheer Bruff nam mij terzijde. „Uw theorie isr dat Franklin Blake den diamant in zijn kamer heeft verstopt, ter wijl ik brj mijn meening blijf, dat de ste'n zich m bet "bezit van mijnheer Luker's bankiers bevindt. Wij zullen hier niet over disputeeren, maar moeien ons .afvragen, wie van ons in staat is zijn theorie te bewijzen." „Ik heb vanavond getracht dit bewijs te leveren en ben daarin niet geslaagd," antwoordde ik. „In mi,n geval," hernam mijnheer Bruff, „is de proef nog niet ten einde. Sedert de laatste paar dagen heb ik iemand bij mijnheer Luker's bank geposteerd en die man blijft daar iederen dag staan tot den laatslen nag van de maand. Ik weet, dat mijnheer Luker zelf den diamant in ont vangst moet nemen en ik hond rekening met de kans, dat de persoon, die den steen beleeno heeft, hem hiertoe zal noodzaken door bet onderpahd jn te willen lossen. In dat geval zal ik 'dien per-oon kunnen aanwijzen en ik zal de oplossing van het raausèl ra handen hebben." DINSDAG, 19 Maart 1940. Hilversum I, 1S75 cu 414.4 M, AVRO uitzending 11—11.30 v.m. en 6.30—7 RVD. 8 ANP. 8.10 Gramofoon. 8.30 Oigei. 8 50 Gramofoon. 9 15 Causerie. 9.20 Gramo foon. 9.45 Oikest en solist. 10 Morgen wijding. 1015 Gramofoon. 10.30 Voor de \iou\v. 10.35 Ensemble. 11 Causerie. 11.30 Ensemble. 12.15 Musette-ensemble en soliste. 12.45 ANP, gramofoon. 1 Or kest en solist. 2 Voor de vrouw. 2.1Q Concert. 2.45 Cursus. 3.45 Piano. 4 05 Cello en piano. 4.30 Knderikoor. 5 Kia- derhalfuur. 5.30 Orkest, koor en solist, 6.30 Medische lezing. 7 Voor de kinde ren. 7.05 Gramofoon. 7.15 Causerie. 7.30 fcngelsche les. 8 ANP. m-ed-edeelingen, 8.15 internationaal overzicht. 8 35 Bonte Mobilisatietrein. 9.50 Gramofoon. 10.35 Dansorkest. 11 ANP. 11.10—12 Renova- septet. Hilversum II, 301.5 M. KRO uitzending. 4—5.10 HIRO. 8 ANP. 8.059.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Godsd. halfuur. 12 Ber. 12.15 Melo» disten. 12.45 ANP,, gramofoon. 1.10'Or kest. 2 Vrouwenuurtje 3 Mode. 4 Gra mofoon. 4.05 Causerie. 4.30 Gramofo-on. 4.35 Ber. 4,45* Gramofoon. 4.50 Causerie. 5.10 Octet. 5.45 Felicitaties. 6.05 'Or kest. 6.35 Sport. 7 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Muziek, 7.50 Voor soldaten. 8 ANP, 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoon. 9.30 Symphonie orkest en solist 10.30 ANP. 10.40 Causerie. 11—12 Gramofoon. Engeland, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 11.20 Orkest. 12.30 Pianoduettem 12.50 I.20 Kwintet, 220 Orkest. 2.50 Vesper. 950 Orkest. 10 35 Orkest. Radio-Paris, 1648 M. II.10 Zang. 1135 Cello 12.05 Piano. 12.35 Zang. 1.05 Fluit. 1.30 Cembalo. 2:20 Viool en zang. 350 Piano. 4.2Ö Chansons. 4.35 Kwartet en zang. 5.30 Viool en piano. 6.20 Lichte muziek. 660 Kamermuziek. 9 20 Chansons. 9.35 Zang. 10.05 en 110511.50 Lichte muziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch). 1120 Giamofo n. 11.50 en 12.30 Dansorkest en soli te, 1250—1.20, 4.20, 5 50 en 6.20 Gramo foon. 7.20 Voor soldaten. 750 Revue. 9.3010.20 Dansorkest en gramofoon," 448 M. (Fransch). 1120 Gramofoon, 1150 en 12.30 Orkest. 12 50—1.20 eij 4 55 Gramofoon. 5.05 Piano. 5.35 Gramo, foon. 7.20 Voor soldaten. 8.0510.5d, Opera 8.509.10 en ca. 9 45 Gramo foon. VLAARDÏNGEN Nog eens de benoBmingskwestie Ben opgeblazen zaak. Door het lid van den gemeenteraad', dien heer W. F. Rey is in verbanidl met de be antwoording van zijn vragen d'oor B. elm W. met betrekking tot de benoeming van een Nijmegenaar tot klerk bij de Arbeids beurs, een motie ingediend', waarin word?; gezegd, dat de beantwoording zeer onvol ledig en ten deele onjuist is geweest; ten leerstelling wordt uitgesproken over heit door B. en W. ten deze gevoerde beleid en waarin B. en W, dringend! wordeni uifi- genoodigd de toezegging te dloen. dat Ja! den vervolge 1. Voor eventueel te vervullen gemeents- betrekkingen oproepingen in plaatselijk® en'of vakbladen zullen worden geplaatst 2. Aanstellingen in gemeentedienst op arbeidscontact, met in vooruitzicht vasfe aanstellingen, na gebruikelijke proeftijd!, fa de plaatselijke pers worden gepubliceerd. 3 Zooveel mogelijk aan inwoners voor keur wo-rdt gegeven. Deze motie is ondersteund' en, met In stemming onderteekend' door de raadsleden,1 L. G. Borsboom en J. P. de Wit. Na een korte pauze vervolgde hij* „Ik ga met dea ochtendtrein terug naar Londen en hoop bij aankomst te vernemen dat mijn maatregel succes heeft gehad. Ik zou dan gaarne Franklin. Blake in de na bijheid weten, daar ik hem zou moeten raadplegen en ik zal hem vragen, zoodra hij wakker is, met mij naar Londen terug te keeren. Wüt u mij helpen, door mijn verzoek te ondersteunen „Zeker," beloofde ik. Hij reikte mij de hand en verliet daarop de kamer, gevolgd door Betteredge. Ik keerde terug naar de sofa om naar mijnheer Blake te kijken. Hij had zich niet bewogen en lag in diepen slaap. Terwijl ik naar hem keek, hoorde ik de slaap kamerdeur open gaan en ik zag juffrouw Verrader nog geheel gekleed in de deur opening staan. „Toe," fluisterde zij, „laat mij met u de wacht bij hem houden." Ik aarzelde, daar ik het voor haar beter vond, dat zij ging slapen, doch zij kwanr naar mij toe en nam mij bij de hand. mijn eigen kamer geen oogenblik stil blij ven zitten," drong zij aan. „O, dokter Jennings, als u in mijn plaats was, zou n er ook naar verlangen bij" hem le kun nen zitten. Zegt u nu maar ja. Wordl vervolgd). Pïederlarulsche bewerking van

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6