STADSNIEUWS Voorkoming van radio-storing Volksonderwijs eervol ontslag Aan air. M. J. C. M. Kavelaars als griffier bij het kantongerecht. Bij K. B. van 21 Maart is aan mt*. M. J C. 1L Kavelaars op grond van het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd, met ingang van 1 April a.s., eervol ontslag verleend als grif fier hij het kantongerecht te Schiedam. In ons blad1 van Woensdag 28 Februari j.l hebben rve reeds het a.s. vertrek van den beer Kavelaars van de griffie op de Lange Haven als waarschijnlijk aangekon digd en bij die gelegenheid ook gewezen op de harde-werkersnaïuur en het sterk ontwikkeld verantwoordelijkheidsgevoel ge paard aan een groote opofferingsgezindheid welke de scheidende griffier bezit. We laten hier nog enkele bizonderheden omtrent mr. Kavelaars volgen. Hri werd; 21 Maart 1875 te Delfsbaven geboren en studeerde aan de gemeente-universiteit van Amsterdam, waar hij in 1898 slaagde voor het doctoraal rechten. Een paar jaar was mr Kavelaars advocaat en procureur te Botterdam; in 1900 vestigde hij zich te Schiedam, in verband met de functie van secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Schiedam, die bij aan vaard had. In 1910 werd hij benoemd tot griffier van het kantongerecht en tevens bleef hij secretaris van de Kamer van. Koophandel, tot deze in 1920 werd op geheven. Ruim 28 jaar van 1911 tot 1939 was de heer Kavelaars lid van den ge meenteraad' en de laatste jaren tevens voorzitter van de R.K. raadsfractie. Als alles vatte mr. Kavelaars Ook het ambt van raadslid zeer serieus op. Als scherpzinnig jurist heeft hij meenig nut tig advies gegeven en meermalen hebben B en W voorstellen, die zij aan den raad deden, vooraf aan mr. Kavelaars ter iti- zave doen toekomen, om deze op nauw keurigheid te toetsen. Aanvankelijk vond mr. Kave'anrs, het niet prettig van zijn werk als raadslid afscheid te moeten nemen en hij gaf daar van in den raad ook blijk. Later heeft hij ccbter op dezelfde plaats ook uitgespro ken, dat het beter voor hem was zijn plants aan een ander in te ruimen. De heer Kavelaars is een principieel man, hij is een trouw zoon der R.K. kerk, maas bij alle tegenstellingen, die men aantreft in don raad, kon de scheidende fractievoorzitter naar waarheid' getuigen, dat hij zelfs in de hitte van het politieke debat altijd er voor gewaakt heeft een tegenstander persoonlijk te kwetsen. En zoo de heer Kavelaars was in het politieke leven, is hij dat ook in zijn ambte lijk en in zijn privé leven. Gelukkig blijft hij ook na zijn pensionnee- ring Schiedam trouw. Als secretaris van de dr Noletstichüng o.a. kan hij nog veel nuttig werk doen. Schiedamsche Burgerwacht De Schiedamsche Burgerwacht heeft voor de eerstvolgende maanden op Zaterdag middag beslag gelegd op do schietbanen van de Scherpschuttersvereeniging aan den Kralingscheweg te Rotterdam, waar met scherp geschoten wordt. Eiken Zaterdagmiddag vertrekken een 30- tal Burgerwachteis in uniform onder leiding van den heer D. Grimeijer, commandant van het bezettingsvendel, van de Lange Mieuwstraat naar de schietbaan. Het is jaren geleden dat de Schiedamsche Burgerwacht op de schietbanen bij den onbewaakten overweg onder Kothei schiet oefeningen met scherp kon houden. Aanbesteding Schilderwerk voer „Volks huisvesting". De uitslag der aanbesteding van het( buitenschilderwerk van 301 woningen der, V"ei'ecn;gmg „Volkshuisvesting", gehouden j hedenmorgen ten kantore der vereeniging Oude Maasstraat 1-t, luidt als volgt: i Wed. Joh. Smits, Made (V-B), perc. I 2890, perc 11 f2890, perc lil f1190 B. G. Haogendam, Schiedam, perc. 1 f4880, oerc. II f4775, perc, lil f2085 A. H. v. Stigt, perc. f6329, pcrc. Ill f 2345. II. Niesink, Apeldoorn, perc. 1. f2450, massa t'5980. B. Schotel, Dordrecht, massa fCOOO. J. de li Rie, 's-Gravenhage, massa f7G75. J, Bosch, Aalsmeer, perc. I f2600, massa f6400. Van Dijl en Pojée, Schiedam, perc. I f4470, perc. II f4995, perc Iff f2790. J. M. v Pelt, Schiedam, perc. 1. f4990, perc. Ii f4970, perc. III f 1989. A. Scholte Jz., Schiedam, perc. I f4790, perc. li f4820, perc. (II f2040. J. Neteriof, massa f 12.377. F. .1. Langeveld, 's-Gravenhage, massa f 11.585. H. A, SchelJ, "s-Gravenhage, ma=sa 110 035. Com. v. d. Leden, Zeist, massa f 10.400. W. v. d. Wilt, Rotterdam, perc. III f3075. J. G. Verlaat, Kamerik (U.), massa f8263. L. den Breems, VI. Ambacht, perc, I f3630, perc II f3730, perc. IHI f1600, massa f8900 Buitengewone dienstplichtigen Bij Koninklijk Besluit van 5 Februari 1940 is bepaald, dat in verband met de buitengewone omstandigheden tot opkomst in werkelijken dienst worden verplicht de buitengewone dienstplichtigen van de lich tingen 1938, 1939 en 1Ö40. Do wensclielijk- heid kan zich voordoen om t.z.t. ook buiten' gewone dienslpiichntigen van oudere licht- tingen dan van 1938 in werkelijken dienst te doen komen. Voor oproeping in werke lijken dienst zouden dan in de eerste plaats in aanmerking komen de buitengewone dienstplichtigen van de lichtingen 1937 en 1936. Het grootste deel der buitengewone dienstplichtigen van deze laatste lichtingen is echter nog niet voor den dienst gekeurd. Daarom ligt het in het voornemen van den minister van defensie om, alvorens tot op roeping in werkelijken dienst van deze lich tingen wordt overgegaan, hen, die nog niet zijn gekeurd, met toepassing van art. 44 van het dienstplichtbesluit, in de gelegen heid te stellen hij een keuringsraad een uitspraak te verkrijgen omtrent hun ge schiktheid voor den dienst. Hoewel deze keuring niet verplicht zal zijn, wordt ver wacht, dat de ineesten hunner zich aan dit onderzoek zullen onderwerpen. De keuringsraden zullen daartoe in de maanden Mei, Juni en Juli a.s. zitting houden. Zij, die van deze gelegenheid tot keuring geen gebruik maker, worden eerst na opkomst in werkelijken dienst gekeurd. Onder de buitengewone dienstplichtigen bevinden zich personen, die indertijd in verband mot hun verbintenis bij het voor- oefeningsinsQuul van den Vrijwilligen Land storm een geneeskundig onderzoek hebben ondergaan en daarbij geschikt werden be vonden voor den dienst bij- den landstorm, zonder voorbehoud ten opzichte \an hun lengte. Aangezien de keuringseischen voor deze vrijwilligers dezelfde waren als voor dienstplichtigen, behoefden z.ij indertijd niet meer voor den keuringsraad te verschijnen. Deze personen worden geacht als dienst plichtige geschikt te zijn voor don dieist. zoodat zij niet aan de keuring in de eerst volgende maanden zullen deelnemen. Wie zijn buitengewoon dienst plichtig. Tot de buitengewoon dienslpiichntigen behooren zij, die destijds vrijstelling van dienst hebben verkregen wegens broeder- dienst, kostwinnerschap, hot bekleeden van een geestelijk ambt en die vrijgeloot zijn. Tot de buitengewoon dienstplichtigen be hooren dus niet de afgekeurdeu. Deze ca tegorie komt misschien eveials in de periode 1914—191S later aan de beurt voor herkeuring „Bravo" Viering van het tweede lustrum. De C.J.V. mondaccordeoncluh „Bravo", directeur de heer A, N. v. Daalen, viert dit jaar haar tweede lustrum; gisteren is een herdenkingsavond gehouden; op 17 Aprii a.s. wordt een feestuitvoering geor ganiseerd'. Hel geheel bezette Verenigingslokaal was door de leden van de club eenvoudig doch smaakvol met vlaggen versierd. De voorzitter, de heer J. de Pater, opende de bijeenkomst. Spr. bracht in herin nering dat tien jaar geleden een groepje leilen van de C.J.M.V. een voorstel in diende om een mondorgel-club op te rich ten naast de bestaande onderafdelingen van het N.J.V. Spr. bracht dank aan den heer IL IJsselstein, die toen ais bestuurs lid' der C.J.M.V. het noodige voor de oprichting heeft verricht en sindsdien steeds daadwerkelijk belangstelling heeft getoond voor het Chr. Jeugdwerk. „Bravo" is In de eerste plaats als onderaf leeling van de CJ.M.V. een vriendenkring waar men ook organiseerend werk leert verrichten, doch dank zij-de bekwaamheid en ijver van haar directeur kon zij gaandeweg een beschei den plaats innemen in de rij van Schie damsche mtiziekvereenjgmgenDat zij ook hier een laak verricht moge blijken uit het feit, dat zij in de laatste vijf jaar S3 keer optrad op bijeenkomsten van de meest uit- eenioopende vereonigingen. Spr. feliciteerde de hoeren Cbr. de Bree, seuetari0 en v. d Giossen, administrateur, die van de oprichting af lid zijn en veel voor hun club over hebben. „Bravo" speelde een koraal en de twee de lustrummarsch, compositie van den heer A. N. v. Daalen waarna de secretaris, de heer Clir. de Bree, zijn verslag over de r.fgeloopen 10 jaar uitbracht. Zijn mu zikaal verslag, dat de ontwikkeling van „Dravo" moest typeeren, had veel succes. De heer Willy Albert, die als gooche laar optrad werd vooral door de jongelui in de zaal bewonderd; ook het duo Groen dat een piano en vioolsolo liet hooren, had veel succes. Na de pauze voerde de tooneeiclub „Johannes", ondeiaideehng van de Rot- terdamsche C.J.M.V., een blijspel op. Het vlotte spel werd met een dankbaar applaus beloond. Ongeveer 12 uur sloot de voorzit ter dezen goed geslaagden avond met dankzegging. Optreden van de S.O.T. en de S.O.M. De Schiedamsche Onderwijzers Tooneel- eeniging krijgt een zekere renommé hier in den omtrek als zeer gewaardeerd mede werkster op bijeenkomsten, waar de be langen van de openbare school worden be hartigd. Dit seizoen treedt de S.O.T., zooals haar voorzitter, de heer A. llukshorn gis teravond in Musis Sacrum meedeelde, niet minder dan 15 maal op. En dat, terwijl de S.O.X. m September jj. er over ge dacht heeft op non-actief te gaan in ver band met de mobilisatie! Gisteren werd de eerste van een tweetal voorstellingen voor leden van de afdeeling Schiedam van Volksonderwijs gegeven. Op gevoerd werd een komelie ooi Jan Fa- bricius: „Op 't kantje af". Daarin worclt veel gefilosofeerd over het huwelijk; er dreigen twee huwelijken ruis le loopen één zelfs al als de wittebroodsweken nog maar voor de helft om zijn maar de bezadigde ouderdom een" oude dame van 82 jaar! slaagt er in door het étaleeren van haar levenswijsheid, de breede barsten weer te lijmen. Behalve de twee echtparen en de oude damo treedt nog een drielal spelers op, waarvan twee ten tooneele worden gevoerd om de levenswijsheid van Oma Goedhaven nog een beetje te accentueeren. Dat gemoraliseer ovc-r liet huwelijk heeft ten gevolge, da+ er in het stuk weinig atlie zit, waardoor het voor een amateur-too- neelgezciscbap zeer moeilijk te spelen is. Dat de S.O.T. er nog zooveel van terecht bracht, pleit voor de spelers. Zelfs naar da some we! wat lang gerekte dialogen heeft de volle zaal met aandacht geluis terd. De „aanhalige onderbrekingen", die zoo nu en dan voorkwamen, sprongen als gevolg van het generale gebrek aan actie, vrij sterk naar voren. De S.0.1moet roeien met de riemen, die zij heeft en kan geen groote bedra gen uitgeven aan decors Het is dan ook niet bedoeld als een onvriendelijke op merking, indien ,vve de ontvangkamer van de zeer welgestelde Hnagsche familie Bol- drik, zooa's die ons gisteravond werd ge toond, als wei een beetje sober gemeubï leerd kwaiificeeren! De S.O.Tdie zich steeds geheel he langeloos beschikbaar stelt om a ideren een prettigen avond le bezorgen, verdient zeker tof zoowei om haar opofferingsgezindheid als om de wijze, waarop het de amateur- tooneeispeoUrunst beoefent. De voorzitter van de afdeeling Schie dam van vo'kso.ndervrijs, de heer M. Ger na er a ad. heeft de dames en heeren dank gcLracln Toename van leden en van activiteit. De leider van de S.O.T. wat nog iets meer i= dan de voorzitter de heer A. Huk shorn, heeft meegedeeld, dal in de 15 voorstellingen, die de S.O.T. dit sei zoen eeeft, zeker 4000 personen worden bereikt) tot wie ook een woord wordt gericht in het belang van de openbare school. Spr noopt, dat ook de afdeeline Schiedam in bet vcrcentgingsorgnan in de ecrehjst ?ai oorden opgenomen, die ge vormd wordt door afdeelingen met een flinke ledenwinst. We hebben, aldus spr., een ruim gemeentebestuur. Als Volksonder wijs met gerechtvaardigde verlangens komt, zal de steun van het gemeentebestuur zeker vermeerderd worden, indien het aantal leden van de afdeeling flink stijgt en de activiteit der leden individueel toe neemt. Het „Fonds tot Steun". In zijn toesnraak aan het begin van den avond, heeft d'e heer M. Germ e raad den wethouder van onderwijs, den heer J. Dui kelaar, welkom gchectei. Spr. betoogde, dat de Vereeniging Volksonderwijs in den lande 60.000 leden telt, waarvan echter misschien maar 10 pet, werkers iijn. De verceteoing doel vee! voor het open baar onderwijs. Zoo verleende het „Fonds tot Steun" van de vereeniging in 1939 aan 50 kleuterscholen subsidie; aar; 35 kinderen, lie een openbare school wilden bezotken, werd een bijdrage verstrekt in de vervoerkosten, voor 39 extra leerkrach ten aan openbare scholen werd een bij drage verleend en 24 ouders werden ge steund in hun verzet tegen kerkeiijken dwang cjn hun kinderen naar een bizondere schooi to zenden. Behalve rie S.01. verleende gisteravond ook de S.O.M., onder leiding van den heer D. Leujes, baar medewerking, door de pauzes aangenaam te vullen met muziek Voorschriften vastgesteld. Eiectrische in richtingen moeten worden veranderd als zij storing veroorzaken Brj Kon. Besluit, is op grond van artikel 3 qumquies der Telegraaf- en Telefoon- wet, vastgesteld een radiostoringsregle- meut, waarhij voorschriften worden gege ven ter voorkoming en opheffing van sto ringen, welke electiische inrichtingen kun nen teweegbrengen aan de ontvangst per radio. Volgens dit reglement kan de minis ter van bmnenlandsche zaken eiectri sche inrichtingen aanwijzen, welke naar zijn meening met slechts geringe ver meerdering van kosten zoo kunnen worden vervaardigd, dat zij in het alge meen geen storing zuilen veroorzaken. Ten aanzien van deze aangewezen in richtingen is het voorts verboden ze in opsins, ten verkoop, ten verhuur, afleve ring ot ter vervoer aanwezig te hebben of in het verkeer te brengen in zoodani- gen toestand, dat zq, in gebruik gesteld, in het algemeen storing zullen veroor zaken /an welk verbod worden uitge zonderd die inrichtingen, waarvan aan nemelijk wordt gemaakt, dat zij voor uit voer bestemd zijn. Degene, die zoodanige inrichting anders dan in opslag, ten verkoop, ten verhuur, ter aflevering of ter vervoer aanwezig heeft (cms iemand, die een inrichting voor gebruik beschikbaar heeft), en welke in richting verkeert in een to-stand, dat zij bij gebruik storing veroorzaakt, is ver plicht na schriftelijke aanmaning vanwege den directeur-generaal der P.T.T., die in richting zoo Te veranderen, dat zij geen storing meer veroorzaakt, waarbij in het algemeen de daaraan verbonden kosten ten laste van den houder dier inrichting ko men. Voorts kan de minister van binnenland- sche zaken andere dan bovenbedoelde in richtingen aanwijzen, ten aanzien waar van naar zijn meening zonder groot bei- zwaar, hetzij zoodanige voorzieningen kun nen worden getroffen, dat zij in het alge meen geen storing zullen veroorzaken, het zij kan worden bepaald dat zij slechts ge durende door den minister aan te goven tijden van het etmaal mogen worden ge bruikt. Verder wordt bepaald, dat de directeur- generaal der P.T.T. gevolg zal geven aan een klacht over ondervonden slirlng, in dien die klacht is onderteekend door ten minste drie houders van opvanginrichtin gen, die denzelfden hinder ondervinden, ter wijl de voor het onderzoek gemaakte kos ten geheel of ten deele ten laste van de klagers kunnen worden gebracht, indien uit dat onderzoek blijkt, dat de hulp zonder voldoenden grond werd ingeroepen, of dat de ontvanginrichting niet aan de gestelde vereischten voldoen. Vervolgens wordt bepaald, dat een com missie van advies zal worden ingesteld, welke den minister en don directeur-gene. raai voorlichting zal geven omtrent alle met de bestrijding van radiostoringen in verband staande onderwerpen. De inwerkingtreding van bovenstaande be palingen zal geschieden op een nader door de Kroon te bepalen tijdstip. Liefdadigheidsvoorstelling. De Scliied. Tooneelvereeniging „Utile Dul- ci" zal ten bate van de Vereenujing voor Scliied. Kmdergozondheidsk'riunies Woens dag 17 April a.s. in het Po.sage Theater eeri liefdadigheidsvoorstelling geven en bij die gelegenheid opvoerenLoods aars booid, tooneelspel in 3 bedrijven door Jan Fa- bricius Op !itidcrdaad '-«'trapt. Door den nachtwaker W zijn gister avond hij een poging tot inbraak in het ccmsnmptietentje van de voethal vereeniging S. V. V., op beeterdaad betrapt, P D. den O. en Cbr A. J. Zij zijn op het politie bureau, .in bewaring gesteld'. De diefstal in het Sporti'ondscnbad. De daders van de diefstal in het Sport- fondsenbad, welke een inbraak geensce- neerd liadden, zullen morgen voor den of ficier van justitie te Rotterdam worden geleid Verloting. De uitslag van de verloting van vak D van de luchtbescherming wordt bekend ge maakt in een advertentie in' dit nummer. Door J. V. alhier, is aangifte gedaan van dief tal van lederwaren en galanterieën uit zijn woning. De politie stelt een onder zoek in. Door W. B. Rooijers, alhier, is aangifte gedaan van diefstal van een deur, die naast zijn woning was neergezet. Van de fiets gevallen. Gisteravond' omstreeks 7.40 uur, is de 24-jarige kantoorbediende, D. V. alhier, op de-Lange Nieuwstraat van zijn fiets gevallen. Door den val bekwam hij een wAnd boven het rechteroog, welke door dr. v. d. Berg is behandeld. Van het rijwiel werd het stuur en de voorvork verbogen. SCHIEDAM. AGENDA. Pasrage Theater, 8.15 uur. 1. The Lam beth Walk. 2. Rouwe drukte. Eikeri middag 2 uur volledig pro gramma. Monopoly Theater, 8.15 uur. 1. Trader Hom. 2. Drie man in de sneeuw, lederen dag 2 uur n.m, volledig programma. 27 Maart. Vereenigingslokaal, 8 uur. Reü nie V. O. L. O. N. S. 28 Maart Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Geref. Jeugdraad. Gecombineerde verga dering. 28 Maart. Passage-Theater, 8 uur. V.A.R.A.- avond', 28 Maart. Vereenigingslokaal, 8.15 uur. Chr. Comité voor Winterlezingen, dr. J. v.- d. Spek; Onze houding in dagen van spanning en gevaar. 25 Maart. Studiezaal Openbare Leeszaal half 8. Opening fototentoonstel ling A.F.V. „Schiedam". 29 en 30 Maart. Studiezaal Openbare Lees zaal, 2—5 en 7—10 uur, fototen toonstelling A.F.V. „Schiedam". 29 Maart. Musis Sacrum, 8 uur. Ned. Pad vinders vereeniging. 29 Maart Geref. Jeugdhuis, S uur. Geref. Vereen, voor Ziekenzorg. 30 Maart. B K Volksbond, 8 uur. Feest avond Hermes-D.V.S 30 Maart. Volksgcbouw, 8 uur. Tooneel- voorstelling „Tot Steun in den Strijd". 30 Maart. Gebouw Eendracht, half 8. Feest avond' D.S L. 31 Maart Zaal R. K. Volksbond, 1-2 uur receptie en 7.45 uur feestavomiv25- jarig' bestaan Ned. R. K. Bond van Oierheidspersoneel „Sl. Paulus". 2 April. Vereenigingslokaal, 8 uur. Propa ganda bijeenkomst Chr. Vereen, tot verpleging van behoeftige chroni sche zieken. 2 April. Musis Sacrum, 8 uur. Volksonder wijs. Medewerking SOT en SOM. 4 April Gebouw Eendracht, 8 uur. Viering 10-iarig bestaan N M. C. (Drie- hoekmeisjes), 4 April. Passage Theater, 8.15 uur. Scbied. Kunstkring. Het Ned. Tooneel: School voor vrouwen. Rotterdam. 27 Maart. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Ver. Ilaagsche Spelers. De Notre Dame van de sloppen. 27 Maart. Tivoli-Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. Mottige Janus. Bioscopen, Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Het complot der 39 stappen; Rijkdom is geen schande. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Het complot der 39 stappen. Corso. Van 11 u. af doorl. Moxico lacht. Grand. 2 u. 7 u 9.15 u. Eerste liefde. Lumiére. 2.15 u. matinée; 7 u. 9.15 n. Mr. Smith gaat naar Washington, Olympia. 7 u. 9.15 u. Bulldog Drummond en de geheime politie. Prinses. 2.15 n. 8.15 u. De geschiede^ s van Vernon en Irene Castle; Zes uur verlóf. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Tarzan's vei' .in ning. Studio. 2.15 u 7 u. 9.15 u. Ondeugend; maar aardig. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. M'n prinses wordt geschaakt. Kantongerecht Meisje van school thnis gehouden. Het komt helaas nog herhaaldelijk voor, dat ouders niet heseffen, dat de maat schappij van bun kinderen eenige ontwik keling verlangt. Mevr. M. B., uit Rotter dam, die in December nog in Schiedam woonde, had zonder opgave van geldige redenen haar dochtertje van schooi thnis gehouden. Mr. Grasso eischte 12.50 subs. 1 dag. Hoewel verd! beweerde, dat zij het niet voor haar „plezier" gedaan had', achtte mr. dr. ir. M. M. van Praag haar schut-- dig en veroordeelde haar tot een geld boete van f2.subs. 1 dag hechtenis". Een gratis trein reisje. B. M., gedetineerd in het huis van be waring te Amsterdam, had een gratis trein- reisje genoten, en wel in de tweede klasse. Dit feit was hier ter stede geconstateerd. De ambtenaar van het O.M. mr. R. R. II. F. Hi. M. Grasso eischte een geldboete van f8.subs. 4 dagen, bij welk requisi toir de kantonrech ter-plaatsver vanger zich aansloot. Rechtszaken Spionnage op Ameland Veroonleeüugen door de Leeuwa,r- dessche rechtbank. Op 13 Maart stonden voor de rechtbank le Leeuwarden twee spionnen terecht. Den eerste, de 39-jarige J. B. uit Den Haag, was ten laste gelegd, dat hij ten gunste van Frankrijk en Engeland' tusschen 5 September en 23 November van het vorige jaar bewegingen van oorlogsschepen, koopvaardijschepen en vliegtuigen had- doorgegeven, onder meer de bewegingen van schepen en vliegtuigen van Duitsche nationaliteit. De inan vertoefde dien tijd op Ameland. Hij had van den 44-jarigen A. de F., eveneens uit Den Haag, een verrekijker en een rodio-eleclrische zendiririchting ont vangen. Zoodra B. met de bewegingen van eventueele schepen en vliegtuigen bekend was, deed hij daarvan mededeeiing langs radiotelegraiischen weg of per telefoon aan F. Tegen den verdachte werd vier maan den gevangenisstraf geèischL Heden werd B. veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. Aan A. de F., thans gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hij aan B. bovenge noemde middelen lieeft verschaft om daar door in het bezit te komen van de ge>- wenschte inlichtingen. De eisch tegen dezen, verdachte luiddie vier jaar gevangenisstraf, eveneens met aftrek van dte voorloopige hechtenis. De uitspraak luidde heden twee jaren gevangenisstraf, eveneens met aftrek van de voorloopige hechtenis. Selii"' - Vrijwillige keuring. Diefstallen.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2