De Laatste Bus 67556 68735 67593 68744 St. Liduinastraatj 5 LBDÜRDARB1N 67777 69802 67912 69551 69109 69400 68484 68251 68796 69676 67664 68886 69513 67682 68154 69899 68109 Groenelaan 68110 Singel 68111 Kreupelstraat 68811 68142 67828 69799 68011 Rechtszaken Oud Indisch militair stak zijn vrouw neer Onvoorzichtige soldaat Geraffineerde oplichting DE DAGEUJKSCHE. VRAAGBAAK Algemeen Installatiebureau Antliraciet JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. Autodiensten Bakkerij Bankiers Machinefabriek Meelfabrieken Meubileering (Complete) RQ771 G* J- de Jaser- Papiervern ietiging Pompen Bedden en Tapijten Bedrijfskleeding Rund- Kalfs- en Varken sslagcrij Schoorsteenvegen Boekhandel en Bibliotheek Bouwartikeleii-IJzerv aren Bouwkundige Glas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Hac3i©pi*©gramma®s i 68295 INGEZONDEN Huis- en Decoratie-Schilder G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. levensmiddelen. BIJLOO'S WINKELS Sigaren, etc. fi7*ifn lAa v*d- tempel, Stoffen-Manuiaeturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten Stoomen-Yerven Triples Timmerman-Metselaar - Aannemer Yisehhandel Woning-inrichting' Woningbureau Zalen te huur Vier jaar gevangenisstraf ge- requireerd. Een gevangenisstraf van viei jaar, met aftrek van zes maanden voonmest, eisch- te de iTOcureur-generaal bij het Amster darntche hof gisteren tegen den ÖO jan gen oud-Indisch militair die op Hemel vaartsdag van het vorige jaar te Amster dam Ajr) vrouw, een inlandsche, met een mes doodstak De rechtbank had den man in November j.l. veroordeeld wegens dood slag tot een zelfde straf. het is een tragische geschiedenis, waar van een der slötacten voor het gerechtshof speelt De man heeft jaren lang in het In dische leger gediend. Met een medaille voor een kwart eeuw trouwen dienst re patrieerde hg; de Indische vrouw" die hij getrouwd had, volgde hem naar Neder land. Hei huwelijk was zeer ongelukkig. Zij knoopte relaties aan met andere man nen en liep tenslotte van hem weg. Op Hemelvaartsdag had hij eerst een be zoek gebracht aan een van zijn vijf kin dcryn, een dochtertje dat in het zieken huis werd verpleegd. Op het Barentzplein kwam hij zijn vrouw tegen, aan, ankelijk praatte het echtpaar rustig. Hij poogde tevergeefs haai te bewegen om weer in de echtelijke woning terug te keeivn. De vromv weigerde, er kwam ru. i„ en zij probeerde te vluehten. De oud- militair liep haar na, wierp haar op den grond, trok een mes en bracht haar doo- tfelrjke steken in de "hals toe. Bloedend zakte de vrouw in elkaar en korten' tijd later overleed zij. Bc, dader werd gearresteerd en in liet Huis van Bewaring ingesloten. Doar ver toeft hj bijna een jaar. Die rechtbank was genoodzaakt deze strafzaak te berechten in •de regentenkamer van het Huis van Be waring. Verd. immers was zwaar ziek en -lijdende aan tuberculose. De zitting werd geschorst om een psychiatrisch rapport te deen uitbrengen. Verd. bleek te behooren tot de ernstig psychopathische karakters met gebrekkig ontwikkelde geestvermogens. Toch mag men hem met tot de psycho- pather. in den zin der wet rekenen, al zal hij in het onderhavige geval in een affect- toestand hebben gehandeld. De procureur-generaal was het met de rechtbank eens, dat verzachtende omstan digheden een clemente stiaf wettigen, al rrnxt niet uit het oog worden verloren, dat verd.'s misdrrjf hoogst ernstig is. De verdediger hield een uitvoerig piel dooi, waarin hij zeide, dat een lange ge vangenisstraf voor verd., die zwaar ziek is, funest zou zijn, zoodat pl. met kïem aan drong op de uiterste clementie. Arrest 24 Apni. Schoot zijn kameraad in zijn been. Een maand hechtenis geMschL De 21-jaxige gewoon dienstplichtige sol daat is door een Bosschen Krijgsraad' tot een maand heebtenisstraf veroordeeld, om dat hij bij het schoonmaken van zijn pistool, 200 onvoorzichtig te werk is gegaan, dat het wapen plotseling af enig en een naast hem zittend en kameraad in het dijbeen, werd getroffen. Hoewel de -verwonding ern stig was, is het slachtoffer thans nagenoeg geheel hersteld1. Beklaagde had hooger beroep bij 't Hoog Militair Gerechtshof aangeteekend, omdat, naar hij beweerde, hij geen vergunning voor een café kon krijgen, wanneer hem een onvoorwaardelijke heebtenisstraf werd op gelegd De advocaat-fiscaal vond in deze mede deeling geen aanleiding om een lichtere straf te eischen. Het feit is ernstig en spr. vond de door den Krijgsraad' opgelegde straf juist gewezen. Door CECIL FREEMAN CREGG 12} „Hm. Ben je er zeker van, dat je je fantasie niet een beetje den vrijen loop laat? Nee, nee. Versla me alsjeblieft niet •verkeerd," ging Higgins haastig verder, toen de conducteur verontwaardigd wilde antwoorden. „Jullie bent beiden oud ge noeg om mijn vader te kunnen zijn, maar wanneer je mijn ervaring in die zakec zoudt hebben, zou je beseffen, dat lic' moeilijkste op- de wereld is om te voor komen, dat je conclusies gaat maken te voorkemen, ais het ware dat de wenscli de vader van de gedachte is. Neem nu eens dat geval van dien tweeden passa gier. Je eerste indruk ince«ta! juist, tussohen twee haakjes was, dat zijn gelaat ch hoe zeggen ze dat ook weer zo»- mooi? 0, ja, dat zijn ge'aat vrees uitdrukte. Dat zou volkomen begrijpelijk geweest zijn, indien deze'arme kerel -dood geweest was. maar dat was hij niet. Ga n» eens een stap verder, hoewel herwe tend dal deze man na het vertrek van dien tweeden passagier noglevend was, Anderhalf jaar geêischt. Het gerechtshof te Amsterdam behandel de gisteren een strafzaak tegen twee Am sterdammers, een. uitgever en een koop man, die op geraffineerde wijze hun stad genoot K. hebben opgelicht. De rechtbank had het -tweetal veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Zij waren als volgt te werk gegaan: De uitgever kende den Amsterdammer K. Op zekeren dag in Juli van het vorige jaar, ontmoette hij hem en hy vertelde, dat hij een Duitsdien Jood kende, die al geruimen tijd hier was als emigrant Die vluchteling, zoo beweerde hij, zou in Ko- ningsbeigen een groote waarde aan sieraden hebben afgegeven aan een ver trouwensman en hy wilde nu trachten zijn bezittingen naar Nederland gesmok keld te Krijgen, maar voor de smobkel- partij was geld noodig en dat was nu juist ecu artikel, waar de uilgever wei nig van voorradig had. Voelde K. er iets voor een bedrag te fourneeren, hij zou dan op een aardig winstje kunnen rekenen De sieiadeu. waren zeker twee ton waard. K. voelde wel iets voor het geval, maar hij wilde het zaakje dan zelf samen inet den uitgever opknappen, de winst zou dan grooter zijn. Nadere conferenties werden belegd en daarbij was ook de „vluchte ling" de eigenair van de sieraden aan wezig. In werkelijkheid was het heele ver haal van a tot z gelogen en voor „vluch teling" speelde de tweede verdachte 111 deze zaak, een Amsterdamsche koopman. Een „vertrouwensman" die eveneens bij ue bespreking aanwezig was, zou onmid dellijk naar Duitschland vertrekken en bij zijn terugkomst zou hij direct na het pas- seeren van tie Nederlandsch—Belgische grens telefoneeren of het pakket goed was overgekomen Inderdaad' kwam dit bericht op 22 Juli van hel vorige jaar binnen. K. wreef zich in de handen, 111 de toekomst zag hij zich als een welgesteld burger die zijn schaapjes op het droge heeft. De „vertrouwensman" verscheen met een tasch en de uilgever overhandigde met een plechtig gezicht een verzegeld pakje. K. zijnerzijds betaalde f 1000. Ihuis melkte hij pas, dat hy danig bij den neus was genomen. Het pakje bevatte slechts waardelooze prullen, stukjes lood, eenige bazarsieraden en twee Duitsche si garctf en blikjes. IJhngs toog hy naar de politie, de uit gever, de koopman en de „vertrouwens man" werden ingerekend. De „vertrouwens man", die in zekere deelen van Amster dam bekend is als „Amsterdamsche Karei" werd eveneens tot anderhalf jaar veroor deeld, doch hij berustte in zijn vonnis. Voor het geiechtsliof legden de uit- gev er en de koopman, evenals voor de rechtbank een volledige bekentenis af De piocureur-generaal vond de oplich ting hoogst ernstig en hij requireerde be vestiging van het vonnis (anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest). geringe taak onze geheele stad zoo le moeten bewerken. Maar „nood1 breekt wet en als ooit de nood tot aanpakken heeft gedwongen, dan is het wel nu. Wanneer men als comité een dergelijke zaak opzet, is het vanzelf sprekend', dat men dan begint daar, waar men redelijker wijze 't meeste en beste resultaat kan ver wachten. Dat is in dit geval dus niet met d'ie straten, waar werkloosheid al jaren aan een de meeste gezinnen teistert, al staat men aldoor weer verwonderd' over de groote offervaardigheid van velen onder hen. Neen, wij zijn ons werk begonnen daar, waar de maatschappelijk beter gesi tueerden zijn gehuisvest. Resultaat? Meer dan beschamend. Natuurlijk zijn hier geefsters gevonden, zeer guile geefsters zelfs en haar onzen dank. .Maar het overgroote deel der vragen-j lijsten is oningevuld tenig ontvangen. En, dat niet alleen, maar de iiuisbezoeksters zy'11 vaak zóó onwelwillend ontvangen, dat baar de moed is ontzonken om deze moei lijke taak weder voort te zetten. Versteld heeft ons comité geslaan bij 't hooreu van de aangevoerde motieven, die dan zoogenaamd leidden tot eon afwijzend standpunt omtrent het gevraagde. Neen, goede burgerzin, die in deze tijden zoo bioodnoodig i«, blijkt nog lang niet ieder te bezitten. Gelukkig zijn er ook andere voorbeelden aan te voeren. E11 dan willen we als voor beeld noemen de Marconistraat en de Prins .Mauntsstraat. Om te laten zien wat goede burgerzin vermag, laten we bier de resul taten van 't huisbezoek in die straten vol gen: 73 lakens, 75 slempen, 131 witte hand doeken, 13 hemden, 4 nachtkastjes, 24 theedoeken, 12 wollen dekens, 15 pyama's, ledikanten, 5 matrassen, 4 kussens-, heb ben deze beide stralen samen opgebracht Hulde aan geefsters en huisbezoeksters voor dit resultaat. Moge dit tot voorbeeld strekken voor al degenen, die nog moeten worden opge zocht, maar ook voor haar, die, naar wij meen en, in haar plicht ie kort zijn ge schoten. Maar liet is nooit te laat om een begane fout te-,herstellen Ons telefoonnummer is is G8220 Eén seintje en alles wordt geno teerd en als de noodi aan den man mocht komen, bij u gehaald' In naam van de gansche burgerij laten wij allen onzen plicht goed' beseffen! IIET V.V.H. COMITC. Schiedam, 11 Apnl 1940. Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. (2 LIJNEN) 2 x daags op Rotterdam J. de Ronde (Fa. F- v. d. Velde) Boten;traat 77 Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alie Bankzaken Assuranties p lijnen) Modem ingericht reparatiebedrijf N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarweafvallen, UCI vl Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Retnbrandtlaan 7. Fa. Willems Emsting. Rotterdamschedijk 233-235-237. Jac. v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. Verkoop, Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Fa. J. H. v. d. Water, Dam 52. U belt, wij bezorgen. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Spedaalhuis. Uitgebreide Catalogus, A. Rood- bol v.h. J. .v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. Post Co., Korte Dam 10. Beeedigd Taxateur van Onroe rende Goederen. J. Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145. N.V. Van Katwijk's Glashandel, Laage Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. Vrijwillige v rouweoholp. In alle plaatselijke bladen heeft de bur gerij van Schiedam gisteren een oproep kunnen lezen van den burgemeester om mede te helpen aan de inrichting van een noodziekenhuis hier ter plaatse en af te staan eventueel wat daarvoor benoodigd is en wat men kan missen. Vele leden van V.V.H. zijn al een dag of tien bezig verschillende straten te be werken. Huis aan huis worden enveloppes bezorgd; niet maar* zoo in de bus gestopt maar aan de bewoners ter hand gestelds met het verzoek de inliggende circulaire goed' te lezen en daarna de bijgaande vra genlijsten in te vullen. De brengster komt de enveloppe weer terughalen en alle inlichtingen, die men nog meent noodig te hebben, kunnen door de huisbezoeksters worden verstrekt, liet is voor de leden van V.VHi geen eigenlijk geen slap verder is. Je denkt er nog eens over na en zegt nu, dat de uitdrukking op bet gelaat van dien twee den passagier ook woede geweest kanzrjn. Maar waarom woede?" Vraagt u me liever wat anders, mijn heer. In ieder geval blijf ik bij hetgeen ik zei, war.t ik geloof, dat dat de waar heid is." r „En kar; dat ook met Juel verklaar baar zijn, mijnheer," meende de chauf feur, die zijn kameraad te hulp kwam. „Mijn maa; zsgl, dat hij b,jna direct, nadat hij was ingestapt, weer weg ging. Ik weet niet, hoe u bent, maar wat mezelf be treft, zou ik aardig woest zijn op me eigen, als ik merkte, dat ik wat vergeten had en weer terug moest" 'mIV'M: dacht over deze verkla ring na en, gezien de gemompelde uoor- "fu wf d.-n man, toen hij de bus ver liet, selieen er werkelijk wat in te zitlen. „Heeft één van jullie een schot ge hoord De conducteur sprak het eerst, terstond nadat de vraag geuit was, „Neen, mijnheer. Daar ben ik absoluut zeker van. Ik heb er ai op gewacht, dat a die vraag zou stellen, en ik weet posi tief, dat ik niets hoorde." „En jij, G-»orge?" Ct- druk our erop te letten, mijnheer. In ieder geval zon ik het roor den motor gehouden*nebben, of zoo iets." VRIJDAG, 12 April 3940. Hilversum J, 1875 en 414,4 M. Algemeen progiarmna verzorgd deo de KRO. 8 ANP. 8.059.15 en 10 Gramofowt 1130 Causerie. 12 Bei'. 1215 Melodisten en solist. 12 45 ANP, gramofoon. l.lt Orkest 2 Orgel en zang. 3 Gramofoon. 4 Verkorte opera „Ernani (grpl.) 4.45 Viool met piano. (55.20 Gramofoon). 5.35 Gramofoon. 5.45 Musiquette en so list. 6.10 Gramofoon. 6.30 Octet. 7 Ber. 7.15 Luchtvaarlpraatje. 7.35 Gramofoon. 8 ANP. 8.15 Melodisten en solist. 8.45 Belgisch programma. 10.30 ANP. 10.40 Gramofoon. 10.45 Hongaarsch orkest. 11.1012 Gramofoon. Hilversum II, 301,5 M. 8 VARA. 10 VPRO. 1020 VARA. 12 AVPO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11—12 VARA. 8 ANP, gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang en piano. 1110 Declamatie. 11.30 Gramofoon. 13 De Paliadians. 12.45 ANP, gramofoon. 1 Amusementsorkest ai soliste, 2 Voor de huisvrouw. 2.10 Piano. 2.40 Cause- Piet Heniger, Passage 1. Heerewnode-artikelen. Vraagt tel. zichtzending. Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Reparatien Rf14.91 Verbetering van Schoorsteentrek. UU*T£ I Fa. V. L. Borrani Alléén Lange Achterweg 33. U dOJ Broersvest 127 Alle bekende merken. Bezorging door geheel de stad. „Kofa"-Bertels, Dam 9-26. Midza bonnen. R7RA7 J' 'Th. Heijnsbroek, O ui Branderssteeg 6. Stoomververij en Chemischs Wasscherij „CENTRAAL.", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123. R79GQ N. Scheurkogel, Lange Nieuw- D UuO straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. CO-IQO A. Fxllekes, Hoogstraat 81. OOtud Specialiteit in versche en ge bakken visch. Dagelijks versche aanvoer. Fa. Rijnbende Van Hoek, Hoogstraat 32. CÖ7R0 Woningbureau„Schiedam-West'* OO OéL Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen voor uitvoeringen, feesten, ver-i fifl"! AR gadermgen enz. Gebouw U U l i* U Musis Sacrum, L. Haven 115. overzicht. 6.50 Zang en piano. 7 Cy clus. 7.18 ANP. 7.30 Ber. 7.35 Voor de jeugd-, 8 Cello en piano. 8.30 'Cydus. 9 Radiotooneel. 9.25 Ramblers. 9.40 Ac- lueele uitzending. 9.55 Esmeralda. 10.15 Fragmenten uit de operette „Balalaika". 10.40 Avondwijdiog. 11 ANP. 11.10 'Jazz muziek (gr.pl.) 11.40—12 Gramofoon. Engel md, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 11.50 Orgel. 12.50 Cello en zang. 1.20 Orkest. 2 Hongaarsch orkest. 3.35 Or kest en soliste. 6.40 OrgeL 8.55 Orkest. 10 Harry Roy. 10.45 Viool en piano, rie. 3.30 Dansorkest 4 Gramofoon. 4.30 Radio-Paris, 1648 M.' Gramofoon. 5 Voor de kinderen. 5.30—6 Gramofoon. 6.05 Orgel. 6.30 Letterkundig „Zeg, Biggins," Het was dokter Pape, die nep. „Weet je, dat de arme kerel tweemaal geraakt is?" „Wat ,,.)a. door zijn hals en ja zijn voet. Kijk." inspecteur Higguic keek. ia viel niet aan te twijfelen. De kogel zat nog in den voet en „Ik heb het. Het is dezelfde kogel, dok ter. Geen wonder, dat ik die niet kon vinden. Ik heb er de heele bus oj> nage zocht en' begreep maar niet, waar die gebleven kon zijn. Ja. Het schot is van boven algevuuid, zoodat het logisch is, dat de koerei in zij» voet is terecht ge komen. Mijn hemel, ik word oud. Daar had ik nooit aan gedacht." „Ik ben bik. dit het je genoegen doet,'-* merkte de dokter droogjes op. „Als ik In jouw plaats wa- zoo ik liever gezien hebben, dat dc kogel in het houtwerk van dc bus stak. Dan was je er tenminste zeker van geweest, dat hij neergeschoten was, terwijl hij op de bus zat. Nu kan bij er wel zoo zijn neergelegd." „Dat zou een aardig karwei geweest zijn, dokter. Kom maar eens op de bus kijken. Dat zal je wel van idee doen ver anderen." „Zeker. Maar het kan iny niet van idee doen. veranmrea. Ik heb nog «geen idee gevtnma." Samen beklommen.zij het trapje van 11.10 Cello en cembalo. 11.20 'Concert. 12.05 Piano. 12.35 Zang. 1.05 Altviool. de bus en de dokter staarde enkele oogen blikken naar de met bloed bevlekte -kus sens van de bank. Dan.zei hij: „Je hebt gelijk, Higgins.- Die arme. dui vel. moet hier gezeten hebben, terwijl hy geraakt wem- Dat is duidelijk. En,uit de kogelbaan valt, ai te leiden, dat het schot moet zijn afgevuurd van een hoogte van nou z.eg tweemaal.-de hoogte van de. bus. Eerste, of mogelijk tweede ver dieping van een huis langs de Toutc van de bus, hè?' „Hoe 'ang is hij dood?" „Ongeveer, vijl of zes uur, ruw ge schat.' Inspecteur Higgins haalde zijn horloge te voorschijn en was vetrast - „Allemachtig. Ik had er geen idee van, dat het ai zoo Iaat was. Half vijf. Ik kan die kerels beter naar huis laten gaan. En dan-moeten wij.de ambulance hebben." Hij "haastte zich naar beneden, „Agonb Notc-er de namen en adressen van den chauffeur en den conducteur. Zeg, dat ze te zijner lijd voor de schou wing zullen, worden opgeroepen. Het spijt me, dat we ze zoo lang hebben opgehou den. Telefoneer dan om een ambulance. En geef me dan den "verderen inhoud'van de zakken van den doode." De-agent gihg.de bevelen tem uitvoer brengen, terwijl inspecteur Higginsden 'nachtwaker nep. „Ik zou graag de dienstregeling van de I.30 Solisten. 2.20 Orgel. 3.50 Pianot 4 20 Radiotooneel. 4.35 Kwintet en so<- list 5.35 Piano en viool. 10.05 en 11.09 11.50 Concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch)11.20 Gramofoon. II.50 en 12.30 Orkest. 12.50—1.20 Gra mofoon. 4.20 Piano. 4.50 Gramofoott, 4,55 Cello. 5.50 Gramofoon. 7.20 Vooe soldaten. 7.50 Radiotooneel. 8.25 Grae mofoon. 8.50 Orkest. 9.3010.20 Gramo foon. 484. M. (Fransch): ,11.20 Gramofoon. 11.50 en 12.30 Dansorkest. 12.501.20 en 4.55 Gramofoon. 5.35 Zang. 6.05 en 6.35 "Gramofoon. 7.20 Voor'* soldaten. 9.3<J 1020 Dansorkest en soliste. maatschappij inzien en ook nog een paar andere bizonderhedcn liooren. Kun je mij het adres geven van den directeur of een van de andere chefs?" „Zeker, mijnheer. Maar als u nog even1 kunt wachten, binnen het halve uur moet de ochtend-chef hier zijn. Wij slapen hieü niet lang, meneer. De eerste_ bussen rijden om even. vijf uur al weer uit." „Mooi. Jk ben in ieder geval nog hier. Nu, dokter, laat n eens hooreh, wat u te zeggen hebt." „Niet veel, Higgins. Er zijn geen spo ren van schroeien, zoodat mag worde» aangenomen, dal van een afstand van meer dan twee meter op den man ge schoten i3. Dan. de wond. Veroorzaakt door een geweerschot, zou ik zeggen, maar dat kunnen we zeker weten, zoodra ik den, kogei verwijderd heb. Ik denk wel, dat ik gelijk heb, als ik zeg, dat het geen revolver was." „Hm. Kan.dus niet van hel trapje ai zijn beschoten?" „Ik denk. het niet." „Dat schakelt den conducteur dus uit. Niet dat ik hem bepaald verdenk, maa* ik "ben voorzichtig. Hij was er zoo vlug bij met te ontkennen, dat hij een schot ge hoord had. Te vlug, naar mijn zin. En kan hel schot van een andere bus zijn afgevuun, denk je Wordt vervolgd)

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6