De Laatste Bus Verslag van den Gemeenteraad Gerrit Verboonstraat Door Distributie goedkoope margarine Vergadering van Vrijdag 29 Maart 1940, 's namiddags half 3. Voorzitter: de burgemeester, mr, dr. P. L. J. van Haaxen. V. (Slot). Mededeel mg van B. en W. betreffende de voorgevelrooilijnen aan Gerrit Verboon straat en omgeving. Geen „Schadenfreude", Be heer mr, Nolet (cii.) vraagt niet met een zekere „Schadenfreude" het woord omdat hrj destijds tegen het betreffende voorstel van B. en W. heeft geopponeerd en de Kroon na het besluit van den raad, op advies van B. en W. genomen, heeft vernietigd. Spar. betreurt dezen gang van zaken, om dat daardoor de afwikkeling van bet geheele plan wordt getraineerd. Het heeft spr. teleurgesteld niet in de stukken, welke van B. en W. zijn uitgegaan, te hebben gelezen, op welke gronden het raadsbesluit door de Kroon is vernietigd. Het, betreft hier een openbare zaak en daarom lijkt hét spr. geen bezwaar om daarover in het publiek mededeelingen te doen. Dit klemt te meer, omdat B. en W. blij kens hun schrijven aan den raad, villen gaan onderhandelen om tot een oplossing te komen. Als we weten den grond voor de vernietiging van het betreffend raadsbe sluit, dan weten we waarschijnlijk ook den weg, waar langs we tot een oplossing kun nen komen. I I)e heer v. d. Kraan (c.h.) tot mr. Van Yfelzen: Kunt u den heer Nolet niet „on derhands" zeggen, wat er aan de hand is Niet eens met... een KJ3. De heer mr. Van Vetzen (r.k.): De heer Nolet zegt niet door „Schaden freude" te- zijn gekomen tot het maken van zijn opmerkingen. Dan moet het nieuws gierigheid zijn geweest De heer Hoek (a.r.): Zegt u liever: belangstelling 11 De heer mr. Van Velzen (r.k.): Goed: belangstelling. Ik wil die trachten (e be vredigen. 1 Voorop zij gesteld', dat de mogelijkheid aanwezig is, dat men het niet eens is met... een Koninklijk besluit! B. en W. meenden, dat de voorgestelde oplossing goed was en zij bevonden zich in dit "op zicht in goed gezelschap, want Gedeputeer de Staten keurden het besluit van den raad goed. Dat de Kroon een andere meening is toegedaan/ moeten we eerbiedigen, maar dal wil niet zeggen, dat zij ook juridisch het juiste standpunt inneemt. De gronden. Er is geen bezwaar tegen metiedeelin ger. te doen betreffende het Koninklijk be sluit. Een grool deel daarvan is gewijd aan de vraag, of degenen, die tegen het be sluit var den raad in beroep zijn gekomen hij de Kroon, daartoe bevoegd waren. Het ging over do vraag, of alleen zij, die rechtstreeks door het rooilijnbesluit werden getroffen, bevoegd waren vernietiging te vragen of al degenen, die in den omtrek eigendommen hebben. "Het Koninklijk besluit meent, dat inder daad-oofe de laatste groep ontvankelijk moet worden verklaard. De zaak gaat dus niet al leen: aan tie personen, wier eigendommen door het rooilijn-besluit direct getroffen worden, maar ook hun, die indierct be lang hebben bij hec bestreden raadsbesluit. Sfedehoüwkandige kwestie- Het tweede deel van het Kon. besluit gaat over de zaak. zeil De Kroon meent, in overeenstemming met den hoofdinspecteur van de Volks gezondheid, dat de voorgestelde bebouwing van bet terrein van het voormalig post kantoor, niet juist is, bezien uit sfedebouw- knndig oogpunt. Maar als men 10 verschil lende menschen vraagt, wat zij uit stede- Lc-owkundig oogpunt minder juist achten, krijst men zeer waarschijnlijk 10 verschil lende antwoorden. CECIL FREEMAN CREGG 17) „Zeker, mijnheer, Horton' Station is hier om den hoek. Ongeveer tien minuien loepen van Fenchurchstreét" „Darik je wel." Fr was dus een spoorwegstation vlak hel centrum van de stad gekomen? Weer een punt om te onderzoeken. inspecteur Higgins bleef staan nachten hij halte nummer veertien, nabij de kk>kt welke op den hoes van Glasswellstreet bevestigd was, en vroeg aan lederen con ducteur, die zijn tijdkaart aan de eon- Irole-klok kwam afstempelen, of hij „de laatste- bus"was of niet. Een Klos in de bnurt sloeg kwart voor elf, toen een bus van de lijn X 87 voor het trottoir stil hield en de conducteur haastig uitstapte en op de conlrole-klok toefen am. .Kunt ii mii ook zeggen" begon irv De Kroon, geadviseerd door den hoofd inspecteur van de Volksgezondheid, zegt dat de voorgenomen bebouwing niet de meest aanbevelenswaardige moet worden geacht. Het is echter heel moeilijk om zoo maai even uit te maken, wie er gelijk heeft De uitspraken van de Kroon heb ben we echter te eerbiedigen. De beslissing van de Kroon is echter gefundeerd op zeer subjectieve overwegingen en de ge schiedenis zal later moeten uitmaken wie er ge!ijl. beeft gehad: de Kroon of B. en W. De dubbele knik. Hel hoekpunt, het pand Gerrit Verboon- straalWestvest is reeds vastgelegd door de bestaande bebouwing. Volgens het ont worpen plan zou de be boonine aan de Gerrit Verboonstraat daardoor een dub bele knik krijgen, waarop vervolgens het poortgebouw zou volgen. het is echter de vraag, of een bebou wing met een knik en het poer! gebouw aan de Gerrit Verboonstraat niet beter is dan het terugbrengen naar achteren - van het poortgebouw. Het betreft hier zeer kostbaren grond en daarvan heeft het gemeentebestuur zooveel mogelijk willen sparen voor bouwterrein. Spr heeft hiermee de zaak toegelicht Hoe deze zal worden opgelost, is am pel in de vergadering van B. en W. be handeld. Maar daarover kan spr. thans geen mededeelingen doen. Wel kan ge zegd worden, dat den raad op zeer kor ten termijn een voorstel zal bereiken. De heer mr. Nolet (r.k.) dankt voor de ontvangen inlichtingen. Schrijven van E. M. M. om de distributie van goedkoope margarine en vet door in schakeling van den kleinhandel in handen van de winkeliers te geven. Prae-advies geweaseht. De heer Hoogendam (a.r.) herinnert er aan, dat over de distributie van goed koope levensmiddelen, aan werkloozen her- fjaaldelijk in den raad is gesproken. B. en W stellen thans voor het adres van E. 51 M. in hun handen te stellen ter afdoening Spr zon er prijs op stellen, dat inplaa's daarvan prae advies werd uitgebroeid. Het wachten in de rij. De beer C o 11 (comm.) la-ijgt den in druk, dat men als zwaartepunt in deze zaak beschouwt de inschakeling van den kleinhandel. Belangrijker is echter de vraag; Hoe wordt door de honderden werkloozen geoordeeld over het systeem, waarbij zij voor een week voorraad moeten opdoen en daarbij gedwongen worden lang in de rij te staan. De kleinhandel zou misschien eenigszins profijt} kunnen trekken van een wijziging, als adressan te bepleit, maar dat is niet de hoofdzaak. Er zijn gemeenten, waar de distributie van goedkoope levensmiddelen geregeld is, als adressante hier ook ingevoerd zou wil len zien. Het is dus mogelijk eeu ander systeem te volgen. R. en W. mogen zich de vraag stellen: Als het dus mogelijk is aan. bezwaren tegemoet te komen, wat is er dan tegen dit te doen. Wat die bezwa ren zijn, weet spr. uit ervaring;'hij is ge dwongen ook in de rij der wachtende werk loozen plaats te nemen. Het grootste deel der wachtenden stoot zich aan het sy steem; het is ook verre van prettig in de rij te moeten staan om wat levensmiddelen machtig te worden. Zonder al te veel moei' - kan aan de verlangens van de, be trokkenen tegemoet gekomen worden. Wat is de bedoeling van-bet voorstel van EL en W. om het adres in hun handen te stellen ter afdoening? Men kan dat op twee manieren doen; men kan zeggen: We zullen aan uw wensehen tegemoet komen en men 'kan ook een vriendelijk brief,e schrijven met de mededeeling: Aan uw wensehen kunnen we niet voldoen! Poffen. Nn de levensmiddelen in prijs stijgen, stapelen de moeilijkheden voor de werk- looren zich op. Als Dinsdags of Woensdags beier moet worden gekocht voor de ge heele week, mankeert er nel eens wat aan het benoodigde geld. Als men dan niet een paar dubbeltjes ergens kan lee- nen, krijgt men de heele week geen mar gaiine. Dat leenen bij buren of familie zou niet meer noodïg zijn, als de margarine cofc bij de winkeliers verkrijgbaar zou worden gesteld. De beer Hoogend'am (a.r.): Dan moe ten zeker de winkeliers maar poffen!! De heer Collé (comm.) zou wensehen, dat B. en W. deze aangelegenheid eens zelfsiamlig bekijken en niet alleen afgaan op een rapport of advies van een ambte- raax Laat men eens zelfstandig een on derzoek instellen hoe de werkloozen over hei systeem van de levensmiddelen distri- bi'fie denken. Dood gepraat. De heer Din keiaar (s.d.) moet op komen tegen de suggestie, dat B. en W. niet volkomen zelfstandig beslissen. Zij zijn volkomen op de hoogte van deze zaak en later de beslissing niet zoo maar over aan een ambtenaar. B en W. hebben voorgesteld1 het adres Ier aidoening in hun handen te stellen, omda' deze zaak geheel doodgepraat is. Zijn de omstandigheden na de uitvoerige delation over deze zaai in den raad, ver anderd? Als dat het geval was, zouden B. en W. zelf reeds de noodige maatregelen hebben genomen, die noodig en geweascht zouden zijn. Dat is destijds toegezegd aan den heer Hoogeiulatn. Maar do toestand is nog precies als tijdens de debatten in den raad. Het prae advies, dat de heer Hoogen dam wenscht, zou dus eeu uiitreksel kun nen worden van die raadsdobnttei Aan het verzoek van de adteoseerende vereenigiug moet niet worden voldaan. Uit gaven, die niet strikt noodig zijn, dienen vermeden te worden. De verkoop van margarine. Voor de distributie van goedkoope mar garine en vet bestaat betrekkelijk weinig belangstelling. Er wordt n.l per week 1000 K.G. margarine en 500 K.G. iet uitgegeven De inkoopsprijs der boter is 42 cent, do verkoopprijs 44 cent, zoodat er een winst wordt gemaakt van ongeveer f 30 per week. Voor distributie van goedkoope» marga rinc en et komen 450 winkeliers in aan merking, zoodat voor hen de winst per week gemiddeld S,S cent zou zrjn. Controle, Maar wat zou dit system niet aan de gemeente kosten' De distributie zo.i niet zonder controle kunnen geschieden en die zou de gemeente stellig 2100 kosfen. De heer Col 16 (commj; Per week? De heer Mak (a.r.)'ironisch: Neen, per uur! De heer D ink el a ar (s d.): Per jaar! Het is niet gerechtvaardigd- een -derge lijk bedrag uit te "geven. 1 Hei v achten. liet is ook niet "waar, dat de we.kloozen die boter en vet komen lialei, zoo lang moeten wachten. Als zij lang wachten, heb ben zij dat aan zich zelf te wijten. De werkloozen zijn in 3 groepen verdeeld. De distributie begint om half 2 en dnurt tot 4 uur. Maar de eersten komen reeds om één uur voor het loket, dat echter eerst om half 2 opengaat. Als men dus een ha'f uur lang wacht, heeft men dat aan zijn eigen wil te danken. Om half 3 is er in den regel geen menseh meerde zien en de amb tenaar heeft tot 4 uur geen klanten meer. Als men nu maar zoo wijs was wat later te komen, behoefde niemand meer te wach ten, maar kon hij zóó geholpen worde i. Er is een statistiekgemaakt van den tijd, die werkloozen moeten wachten en daarbij is gebleken, dat niemand langer dan 5 tot 10 minuten geduid moeten oefe nen, als één keer met de distributie is begonnen. Een enkelen keer is het voorge komen, dat een werklooze wat langer heeft moeten wachten, maar dan werd iets extra verstrekt en moest gecontroleerd worden of de opgave van de betrokkenen klopte met de werkelijkheid. Toen is hoogstens 20 minuten gewacht. Onder normale om standigheden loopt de distributie zoo vlot al3 men het maar kan wensehen. De haadteekeningen. Er is beweerd: „Vele werkloozen" vra gen om een andere regeling. Het is echler de vraag, hoe de handteekeningen onder het edres zijn tot stand gekomen. Komen alle onderteekenaars voor het verstrekken van goedkoope margarine in aanmerking? Er is gezegd, dat lijsten ter teekening aanwezig waren bij het uitkeeren van den steun en dat aan de werkloozen daar ge vraagd is om hun naam te zetten onder een adres inzake margarine-distributie. Ook jon gens, die niet in aanmerking koman voor goedkoope distributie hebben aan dat ver zoek voldaan. Het is dus niet juist, dat men lang moet wachten en ook niet, dat zoovefen. door een adres te onderteekenen hun verlangen heb ben kenbaar gemaakt verandering in het bestaande systeem te brengen. Ervaring. Voldoen aan het verlangen zou 6n voor den winkelier èn voor de gesteunden een ramp zijn. We hebben in dit opzicht eenige ervaring met de vleeseh-distributie. De slagers zijn zelf komen vragen of de gemeente de distributie maar in handen wilde nemen; die gaf den slagers maar lasten en geen verdiensten. Als men tot distributie van margarine en ve! door jraxticnlieren overging, zou men de grool-winke!bedrijven als De Gruyter, D.E.S., Jamïn, enz., niet kunnen uitscbar kelen; die zouden ook voor de levering in aanmerking willen komen. Die grootwinkel bedrijven hebben al eens gevraagd om al leen de distributie van goedkoope levens middelen ter hand te mogen nemen. Prae-advies: papiervermorsing. Spr 's advies is niet op het verzoek an E II. M in te gaan. Als de heer Hoogendam ook van meening is, dat op deze zaak geen nieuw licht is geworpen, waarom is dan een prae-advies rt-oodw' Men zet daardoor ambtenaren en B. en W. maar aan het wcr: enver morst papierl Zoodra de distributie een omvang beeft aangenomen, dat het voor den winkelsland van belang zou zijn ingeschakeld' te wor den zullen B. en W. con. amore meewer ken om dat te verwezenlijken. Individueel prae-advies. De heer Hoogendam (ar.) zegt prae- advies te hebben gevraagd van B. en W-, maar de heer Hinkelaar heeft dat indivi dueel reeds uitgebracht! Hij heeft n.l. een volledige uiteenzetting gegeien. Een paar jaar geleden is* hier over de distributie van goedkoope levensmiddelen gesproken, maar van den verderen gang van zaken wist spr. niets af; ook niet of er misschien verandering in den toestand was gekomen. Be lieer DinkeLaar zegt, dat een prae- advies geen zin heeft. Onder deze omstan digheden heeft dat inderdaad geen zin. Op het gesprokene door den heer Collé gaat spr. niet in. Alleen wil spr. nog opmerken, dat een eventueele distributie niet behoeft te loo- pen over alle winkeliers Dat gebeurt in VI aard ineen b.v. ook niet. Vooi spr bestaat er, indien de toestand ongewijzigd is gebleven, geen aanleiding om op een prae-advies te blijven aandrin gen. Achterlijk? Dl heer Collé (comm.) wil zijn af keuring uitspreken over de bestnjdings- methode van den heer Dïnkelaar, a's deze meedeelt Er is mij gezegd, dat op een weïnju serieuze wijze handteekeningen on der het adres zijn verzameld. Hcje dat ge schied is, laat spr. koud. Als een adres met handteekeningen is ingediend, moet men dat op zijn waarde beoordeelen. Er is hier gesproken over fatsoen. Maar dit moet mep zelf ook betrachten I Spr. verkeert zelf onder de werkloozen en is er van overtuigds, dat een groot deel er voorstander van zou zijn, de goedkoope margarine b.v. bij den melkboer of in een zaak in de buurt te kunnen betrekken. Of dat systeem aan de gemeente geld zal kosten, kan spr. niet beoordeelen, maar wel weet hij, dat in andere plaatsen een sy steem wordt toegepast, dat men ook in het adres bepleit. Waarom zou, wat in VJaardmgen mogelijk is, hier niet kunnen worden toegepast? Zijn we hier clan zoo- acblerlijk? De vlees chdistribu tic. De lieer Dinkelaar heeft meegedeeld, dat an de gelegenheid voor werkloozen om goedkoop vlecsch te verkrijgen, weinig ge- specfeur Biagins, waarop hij den conduc teur herkende als dien van de ongeluksbus van den vorigen avond. De herkenning bleek wcderkeerig." „Hallo, meneer. Ik heb nu geen tijd. We zijn al vijf minuten te laat. fndien u mij wilt spreken, kunt u beter meerijden" „Dat nen ik ook van plan, tenminste als je de laatste bus bent." „Dat rijn we, inspecteur." „Goed." Higgins tieklom bet trapje naai het boveneek, op den voet gevolgd dooi den conducteur Bovenop bleek niemand te zitten, terwijl Higgins opmerkte, dat er binnen in drie passagiers meereden. De conducteur belde at, waarop de bus direct wegreed, terwijl inspecteur Higgins door den schok op een bank werd geworpen. Hij herstelde zijn evenwicht en nam dan plaats op uezelfde bank, waarop het slacht offer dan vongen avond gezeten had. Een minuut later stopte- de bus opnieuw en de conducteur riep de halte af: Foxan- ounds, Foxanounds. Mei een schok herinnerde. Higgins zich, dat dit de piek was geweest, waar de tweede passagier weer was afgestapt, ter wijl hij in de duisternis rondstaarde in de- hoop, dat de zoo vurig, gewenschle in spiratie ni"t zon uitblijven. De Fox and Hounds was een ordinaire herberg. Hoe wel bet reeds bijna een uur na sluitingstijd was, stonden er nog twee groepjes klanten in druk debat voor de deur. Een afge dankte paanlendrmkbak herinnerde aan het feit, dat het al een heel oude gelegen heid was. De bu<- ging weer verder. Eeu paar seconden later kwam de con ducteur naar bo%'en „Hier stapte de man -uit, meneer." „Dank je.' Weer een onderzoekende blik een stomme, smeekbede om inspiratie, maar er gebeurde niets, behalve dan, dat het een dwaze plek was om uit oen bus te slappen, tenzij men daar in de straat zelf woonde, want sinds de Fox and Hounds was er geen zijstraat meer ge weest, terwijl er van daar af ook nog geen zichtbaar was. Voor alle zekerheid vroeg hij er den conducteur naar. „Neen, meneer, niet voor Andoverslreet En dat is ongeveer een kwart mijl voorbij do Fox an i Hounds". „Zoo, zeg nu niets meer totdat we aan de garage komen. Ik wil de huizen langs de route eens bestudeeren want tus- schen dit punt en de garage werd de arme kerel doodgeschoten." Inspecteur Higgins staarde gespannen bruk is gemaakt. Maar door de stijging van de vleeschprijzen, wordt den laatstee tijd veel meer gebruik van vleesch in blik ge maakt, dan eeuigen tijd geleden. Het oor deel van de slagers over het al of niet wenschelijke om het goedkoope vleesch te distribueeren, zal thans wel anders zijn, dan toen zij kwamen vragen van -de distri butie te worden verlost. Zoo goed als alle werkloozen betrekken nu het goedkoope vleesch in blik. Spa had betere argumenten van den wet houder voor sociale zaken verwacht, want spa- weet nu nog niet, wat er eigenlijk tegen is het verzoek van E. M. M in te willigen. Een jilebiscict? De heer Dinkelaar heeft gezegde Slechts enkelen zijn voor een gewijzigd distributie systeem. Laat de heer Dinkelaar eens aan de stempellokalen komen en een stem ming onder de werkloozen houdenl Ilij /al dan niet meer behoeven af te gaan op mededeelingen van een ambtenaar, die ook niet te controleeren is. Spr verwacht wel, dat geen prae-advies zal worden uitgebracht, wat hem spijt. In- lucschen, spr. heeft getracht B. en W. te bewegen het wel te doen én als zij daar toe niet bereid1 zijn, ligt de verantwoor delijkheid daarvoor bij B. en W. Fatsoen, De heer Dinkelaar (s.d.) zal niet deliaüeeren met den heer Collé over fat soen! i Mevr. Benthem—<l<e Wilde (s.d.): Neen, dat is ook niet wel mogelijk, want daarvoor moet je een fatsoenlijk tegen stander tegenover je hebben? Die heer Collé (comm.): Het is een „■dame", die zooiets zegt! De heer D inkelaar (s.d'.): Ik verdedig de zaak, zooals die het beste is! De heer C-ollé (comm.): Het beste voor wie' De heer Dinkelaar (s.d.): Ik heb er persoonlijk geen voor-.of nadeel van! De beer Collé (comm.): Dat bedoel ik niet! De heei Dinkelaar (s.d1.): Het stel sel is goed. Gelukkig hebben we hier een groot aa - tal arbeiders, die georganiseerd zijn; i l den S.B.B. 5000 personen; in den BK. Volksbond afdeeling Schiedam ook e" ige duizenden en dan nog in den Prot. 1 hr. Besturenbond en van geen deze.' otr- ganisatie's is ooit nog een verzoek inge komen om wijziging te brengen in de dïstri- bulie-methcde van goedkoope margarine en vel! De heer Collé (comm.): Wat zegt dal 1 De heer Dinkelaar (s.d.): Dat uit blijven van vertoogen van de plaatselijke vakcentrales geeft mij de zekerheid, dat de huidige regeling nog niet zoo slecht is! De controle. De heer Collé zegt niet te vreten, of de controle op de distributie f2400 per jaar zal kosten. Voor de con hole der vleeschdistributie gedurende 3 dagen per week was reeds f 750 noodig. En de afname van het aan tal bussen was zoo klein, dat men de menschen, die er gebruik van maakten, ge makkelijk kon tellen! Duur vleesch. De heer Collé zegt: Nu wordt weer veel trr-cr vleesch in blik afgenomen door de werkloozen. Spr. wilde, dat dit waar was! De heer Collé (comm.): Het is waar! De heer Dinkelaar (s.d.)Jammer senoeg is dat vleesch voor de werkloozen noa te duur, zoodat het gebruik nog ge ring blijft De vastgestelde prijs is niet te hoog, als men op de waarde let, maar hij is wel te hoog voor de portemonnaie van vele gesteunden I Die kunnen dat bedrag niet totalen I Concludecrend komt spr. tot de uit spraak, dat er zich geen nieuwe gezichts punten hebben voorgedaan, zoodat het alle aanbeveling verdient het adres in handen van B. en W. te stellen ter aJdioening. Dienovereenkomstig werd besloten. De heer Collé (comm.) wenscht geacht te worden tegen te hebben gestemd. De voorzitter zegt, dat daarvan aan- teekening geschiedt. De voorzitter sluit de vergadering. naar de eerste verdiepingen van de hui zen, uelke hij passeerde, bizondere aan dacht schenkend aan die, welke in de buurt \an een lanlaam lagen, en hij ont dekte, dat de meeste kamers nog met gas verkent waren, en dat op dit uur nog maar weinig bewoners naar bed wa ren. Hrj had er veel voor over gehad om te weten, uit welke kamer dat faiale schot v/as afgevuurd, want dat moest de eerste stap zijn om tot de ontdekking van den moordenaar te komen. Er kwam even een opening in de nol kenmassa aan den donkeren avondhemel en daardoor werd plotseling een volle maan zichtbaar, die een zacht licht door de straat wierp. Inspecteur Higgins leunde achterover op zijn bankje, terwijl hij zachtjes vloekte. Zijn prachtige theorie van de huizen, die in de nabijheid van een lantaarn lagen, lag hierdoor plotseling in gruizelementen, want de maan was helder genoeg om het bovendek van de bus te verlichten en iti plaats van een half dozijn huizen, was daardoor plotseling ieder huis langs de route verdacht geworden. Waarom heh ik daar niet eenier aan gedacht, mopperde hij bij zien zelf. Hij riep den conducteur die haastig naar boven kwam. „Was het gisteren volle maan?" vroeg hu direct. „Zeker, meneer. Volle maan, het was een mooie heldere avond." Higgins staarde verwijlend naar de maan, terwijl de conducteur aarzelend op het bovenste treedje bleef staan. Na eeni ge oomiblikkeii zag de inspecteur hem. „Hallo, ben je er nog?" vroeg hij geheel overbodig. De man ging een paar treden naar be neden, maai kwam dan terug; Higgins zag dadelijk, dat hij iets op het hart scheen te hebben, maar aarzelde hoe bet te zeggen. „Wat is er, ouwe jongen? vroeg hi| be moedigend. „Wel, meneer, het zit zoo. Vanmorgen in bed schoot me plotseling iets te bmnen, wat misschien niets met dit geval te ma ken heeft, maar ik dacht ziet u... „Vooruit man, vertel op," „Het is weikelijk niet veel bizonders, meneer, maar..." „Dat is goed. Het kan echter nuttig zijn. Vooruit er mee drong Higgins aan. „Wel, het zit zoo, meneer..." „Dat heb je daarnet ook al gezegd. Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6