STADSNIEUWS De zomer gearriveerd De zomerzegels Zakelijke bijstand gemobiliseerden Ned. Vereen, van Huisvrouwen Schoolmelk-comité De gebarsten gascylinder St. Jorisdag De zon schijnt. Voor het eerst in 1940 werden gisteren de •overjassen, demi's en wintermantels ihui «-gelaten bij een wandeling, want de zomer was gekomen. Eindelijk! Na de barre koude van Januari en Fe bruari, brachten Maart en de eerste weken van April weinig zonnig weer; het bleef guur en koud. Maar gisteren scheen plotseling het zon netje met kracht en ofschoon er thans meer wind staat, werd het festijn van licht en warmte vandaag voortgezet. We zyn daar allen even verheugd over; we nemen aan zelfs de kolenhandelaren 1 Deze hebben trouwens niet te klagen ge had in de afgeloopen penode van 6, 7 maanden Het was gisteren feestelijk op straat, vooral in de buurt van het Sterrehosch en Volkspark f Het aantal wandelaars, al of niet in gezelschap van kinderen, was zeer groot. Be Polyantha. Bizonder in hun schik met het nu ein delijk gekomen mooie weer zullen ook de leden van de Stichting Polyantha zijn en zij, die op de een of armere manier bij de groote bloemententoonstelling betrokken zijn. Want vooral de Polyantha heeft zon en warmte noodig! Op het terrein wordt de laatste dagen praciisch gewerkt, zoolang er licht is! 's Morgens, als de zon opkomt, zitten de rietdekkers reeds op het dak van het groote restaurant om dit van een ouderwetsch© doch artistieke dakbedekking te voorzien en de mannen werken, tot de zon is on dergegaan. i Ook dan verlaten ze nog niet het terrein van de Polyantha, want ze blijven «laar overnachten, om den volgenden morgen weer vroeg bij de hand te zijn! Om 6 uur 's morgens komen de timmer lieden op het werk, om de talrijke gebou wen af te maken, die zijn opgetrokkende groote hal, met de maquette van de New- Yorksche tentoonstelling; de populair-we- tenschappelijke afdeeling, de bioscoopzaal en de talrijke kleinere gebouwen in het Boerendorp. Vrijdag hebben de gebouwen tijlens den storm, de vuurproef doorstaan. Vooral het katoenen dak op de groote hal heeft het zwaar te verantwoorden gehad, maar het heeft zich prachtig gehouden. Er wordt in het Volkspark hard gewerkt om op tijd klaar te zijn. En nu de zomer gekomen is het weerbericht voorspelt: warm weer! zul len ook de kweekers verschijnen om hnn tuinen in orde te maken. Een enkele is reeds zoo goed als gereed. Gisteren verdrongen op bun wandeling 2ich tientallen stadgenooten voor de nog gesloten hekken van de Polyantha. De volgende week zullen zij open zijn. Dan zullen de bezoekers zich kannen over tuigen, dat door particuliere initiatief iets tot stand gekomen is, waar Schiedam trotsch op kan zijn! Verkrijgbaar van 31 Mei tot en met 13 Juli. Evenals in vorige jaren zullen ook dezen zomer, ditmaal gedurende het tijdvak van 11 Mei tot en met 13 Juli, zomerzegels verkrijgbaar worden gesteld, *met een toe slag boven de frankeerwaarde, welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (tuberculose, kanker en rheu- matiekbestrijdmg en de zorg voor lichame lijk gebrekkigea) en voor de helft aan cul ture doeleinden n.l. voor cultureel werk ter tegemoetkoming in den huidigen nood der cultareele werkers. De zegels zullen, ook in het verkeer met het buitenland geldig zijn er wel tot en met 31 December 1945, zij verschijnen in vijf frankeerwaarden, il l. 1»'2 cent (sepia; met de beeltenis van Vincent van Gogh (18531890), groot Nederlandsch schilder, Ontwerper Kuno Brinks. Toeslag V-fe cent. 2V2 cent (groen) met de beeltenis van Everhardus Johannes Potgieter (1808 1875), dichter en letterkundige. Ontwerpster mevr. ReitsmaVatenca. Toeslag 2'/» cent. 8 cent (rood) met de beeltenis van Petrus Camper (17211789), Leroemd ge nees- en ontleedkundige, ontwerper Hub. Levigne. Toeslag 3 cent. 5 cent (groen), met de beeltenis van Jan Steen (16261679), grootmeester der schil derskunst. Ontwerper S. Harlz, toeslag 3 cent 121/» cent (blauw) met de beeltenis van Joseph Justus Scaliger (de Ia Scala) (1540 1609), wiskundige en klassiek philoloog. Ontwerper Hub. Levigne, toeslag 3'/z cent De afmetingen van deze zegels zijjn de zelfde als v on ge jaren (beeldgrootte 21 bij 28,5 m.M.). De teekeningen zijn door de kunstenaars zelf in koper gegraveerd. De zegels zijn in plaatdruk uitgevoerd. 1 Meifeest De S.D.A.P. en moderne vakbeweging hebben besloten op 1 Mei a.s. geen op tocht te organfseeren, maar in het Passage Theater een bijeenkomst le,houden, waar het gezelschap Marie Hamel zal optreden; ook de Arbeiders Zangvereen. Excelsior en de AJ.C. verteenen bun medewerking. De commissie is haar werk begonnen. In de laatste vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas is een Commissie voor zakelijken bijsiand aan gemobiliseerden iu het district der Beneden Maas benoemd. I11 do oorspronkelijke samenstelling is nog senge wijziging gekomen, zoodat de com missie thans bestaat uit de hoeren J. H van Linden van den Heuvell, voorzitter van de Kamer van Koophandel, president B G. Hoogendam, voorzitter afdeelmg Kleinbedrijf der Kamer en voorzitter van den Chr. Middenstandsv ereen 1 ging alhier; G. v. d. Molen, landbouwexpert te Vlaar- dingen; S. Nipius, chef van de afdeelmg beiolkmg alhier; mr. Jac. G Wittkampf, secretaris van de Kamer van Koophandel alhier, en A. van Minnen, adjunct secre taris der Kamer van Koophandel te Vlaai- dingen, secretaris der oommissie. Als correspondenten treden op te Ab- benbroek, de heer P. Verbiest, hoofd deT school; te Brielle, burgemeester J. A. Co- lette; te Hdlevoetsiuis, burgemeester C. J. van Bommel; te Nieuw-Helvoet, T. van Sügt, ambtenaar ter secretarie; te Oost- voorne burgemeester H, A. van Voorst van Beest en te Rockanje de heer C. de Kievit, ontvanger. De commissie is bereids geïnstalleerd en met haar werkzaamheden begonnen. Zij is gevestigd ten kantore van de Kamer van Koophandel in het Handelsgebouw te Vlaaxdmeen. De secretaris der commissie is daar dagelijks te spieken op de gewone kantooruren. De commissie stelt zich ten doel gemo biliseerden, die moeilijkheden,met hun za ken hebben, van advies te dienen; gelde>- hjke steup wordt niet verstrekt. Shuiingsavond van het seizoen. De af deeling Schiedam van de Ned. Ver- teuigmg van Huisvrouwen is gewoon het winterseizoen te sluiten met een feest avond. De poging om een programma sa men te stellen met eigen krachten, is niet met succes bekroond; slechts drie leden vei klaarden zich na een oproep in het Maandblad der a'deeling bereid hun mede werking te verleenen. De presidente, mevr. T. B ot er en- fa r o o d-B 1 a n k e n, deelde, ioen zij in Musis Sacrum den feestavond met een kort woord opende, mee, vroeger lid te zijn geweest van de Rotterdamsche tooneelvereeniging V.Z.O.D. (Vriendschap zij ons doel) en deze vereenigïng was beieid! voor de „Schiedamsche Huisvrouwen" op te voeren „Over twaalf dagen tegen middernacht". Het was zelfs een premiere, die VIZ.OD. gal Het gegeven js niet zoo bijster origineel Een krantenbericht, bedoeld als Aprilmop op het tooneel bleek men daarvoor de „Maasbode" verantwoordelijk te stellen brengt in den huize Appelman, geweldige complicaties. Voorspeld wordt, dat over 12 dagen tegen middernacht bet zal dan 1 April zijn de staart van een komeet moeder aarde zal streelen, welke Jiefkoozing doodeiijk zal zgn voor alles wat leeft. Ën nu laat Geraid Kielen, de schrijver van het stuk, zien, hoe de menschen m huize Appelman daarop reageeren. Daarbij komen „onmo gelijke" situaties voor; maar de toeschou wer moet het geval niet ernstig nemen en op de keper gaan beschouwen; het is immers maar een Aprilmop, die aan het geval ten grondslag ligt! En het doet van schrijver en spelers werd bereikt: de paar honderd aanwezigen hebbed zich best ge amuseerd. Bij V.2 O.D. zgn goede krachten; vooral onder de heeren van het gezelschap. Van de dames kwamen alleen mevr. Ali van KrevelenSchell als Martba, de verliefde dienstbode m huize Appelman en mevr. Cocky Klip—v. d. Velde, als mevr. Schmidt, die de broek aan heeft, boven het mid delmatige uit De beste spelers waren de heeren Dick van Krevelen, die ook de regie voerde en optrad als huisknecht bij Appelman; Jan de Vaal, a's de pantoffelheld Schmidt en Wout Fontijn als Kneterman, één der vele gasten van Appelman. De scène aan het eind van het tweede bedrijl, die deze drie heeren op het too neel bijeen brengt, vormt het hoogte punt m het stuk. De climax is dan be reikt en het derde bedrijf is niet zoo bijster interessant meer. In totaal treden in: Over twaalf dagen tegen middernacht, 12 personen op, 4 da mes en 8 heeren. In haar woord van dank heeft mevr. Boteren broodBlanken de hoop uitgesproken ,dat het niet de laatste maal zal zgn, dat V.Z O.D. voor de Schiedam sche Huisvrouwenvereeniging is opgetreden en ongetwijfeld "maakte zij zich daarbij tot tolk van de aanwezigen. Aan de dames van V.Z O.D. werden bloe men aangeboden. 1 Velen zijn nog geruimen tijd bijeen ge bleven; op muziek van de heeren Blomsteel en Leon Gokkes is prettig gedanst. Botsing. fn de Burgemeester Knappert!.aan bij het Juliarapark zijn Zaterdag tegen den mid dag de wielrijders M. L. en J. S. met elkaar in hotsing gekomen, toen een van van h?n naar links uitweek, om op het middenpad; te gaan rijden. Beide rg'wielen werden ernstig beschadigd. Propaganda middag iu Passage Theater. Zooals in vele steden is men ook hier doende de mogelijkheid lan meikverstrek king op school te onderzoeken. Er is een commissie ingesteld, d.e tot doel heeft rege lend op te treden. Zoowel kinderen van goed- als van minder goed gesitueerden hebben tijdens de schooluren bijvoeding noodig, die men hoopt te vinden in het zoo langzamerhand befaamd gen orden fleschje melk met een rietje. Om de algemeene melkvoeding mogelijk te maken, betalen de gegoede ouders on geveer den normalen verkoopprijs en de andere ouders in evenredigheid met het schoolgeld dat zij betalen. Het verschil tusschen den totalen melkprijs en de to tale opbrengst van de bij de ouders in re kening gebrachte bedragen zal Mj wijze van toeslag door de regeering bijgepast worden. Dit alles hesprak dr. W. J. Smit, ge meentelijk inspecteur van onderwijs en te vens voorzitter van de commissie in de Zaterdagmiddag gehouden propaganda ver gadering in het Passage Theater, dat zeer dun hevolkt was. Dr. Smit had er op gerekend, dat het Passage Theater 10 pCt. van de 9000 ouders zou herbergen; in werkelijkheid waren het er nog geen 150. Indien de circulaire zoo duidelijk nas, dat geen verdere uiteenzet ting noodig was, dan kan spar. dit als een compliment opvatten. Gelukkig is de belangstelling grooter dan men oppervlakkig zou denken. F-»- -*nnu<>te onder de ouders heeft tot resultaat gehad, dat 78 pCt. met de voorgenomen melker- strekking op school instemde. Zelfs wa ren er, die meer dan het verschuldigde bedrag willen betalen, welke aanbieding dankbaar aanvaard wordt. Ook de bewaarscholen en de huishoud school, waar de meisjes nog in een over- angsperiode verkeeren, worden bij deze actie betrokken. Op 17 Juni zal met de -verstrekking een begin gemaakt worden. De heer C. v. d. Ven, lid van het een- Daal comité van melkverstrekking op school in Den Haag en ambtenaar van het departement van economische zaken wist uit ervaring, dat het aantal bezoekers op een -vergadering- geen juiste afspiegeling is van de belangstelling. Er zgn kinderen, die om medische rede nen geen melk mogen gebruiken, maar dit aantal is zoo klein, ongeveer 0,1 pCt, dat men hen buiten beschouwing kaai laten. in verband met de gemiddelde finan- cieele draagkracht za! voorloopig vier keer in een week melk verstrekt worden. Vele menschen ^hebben tusschen tien en twaalf uur behoefte aan een „bakje kof fie", wat voor hen eenverhooging van ac tiviteit beteekent. Ook de aandacht van schoolkinderen verslapt na twee lesuien. Melkgebruik tijdens de schooluren heeft een goeden invloed op de prestaties van de leerlingen, zooals proefondervindelijk be wezen' is. In Amsterdam zijn zeer gunstige resulta ten vastgesteld. Er waren scholen waar 100 pet. van de ouders hun toestemming zaf voor melkgebruik op school. Het idee vaii de melkverstrekking op school is afkomstig uit het buitenland. In Engeland zuigen 21/2 millioen schoolkin deren dagelijks hun fleschje leeg. In Zwit serland wordt dóoir 75 pet. van de kinde ren melk genuttigd, terwij] daar het to tale melkgebruik per dag een liter pen hoofd bedraagt; dat is hier nog geen halve liter. Volgens spr, is het fleschje melk eten eu drinken tegelijk. Melk bevat eiwitten, calcium, vetten én vitamine, en is dus bij uitstek geschikt voor bijvoeding. Een smalfilm „Twee minuten stilte" gaf weer het h oe. en-waarom van de melkver strekking op school. De samensteller van deze beeldenreeks trachtte zijn doel door contrastwerking té bereiken. De overma tige, in' schooljongensterminologie „uitslo vende" belangstelling in het begin van den schooltijd, vond haar tegenhanger in een algemeene verslapping van de aan- dacnt na een paar uur. a Deze toestand wil men opheffen door de twee minuten stilte, juist voldoende om een fleschje melk leeg te zuigen. Verder gaf de niet al te duidelijke film een indruk van de toepassing van dit sy steem in andere plaatsen, zooals Rotter dam, Gouda, Amsterdam en nog tallooze plaatsen, zoowel in het Noorden, als in het Zuiden van het land. Onder de aanwezigen merkten wij den heer J. Binkelaar, wethouder van onder wijs op, die tezamen met eenige school hoofden door dr. Smit bij den aanvang van de vergadering begroet werd. Zonder ongelukken afgeïoojen. Omtrent de oorzaak van het barsten van een cylinder met vloeibaar chloorgas, Za terdagmorgen op het Hoofd voor het ex- jieditieoedrijf van de firma Engering, tast men nog in het onzeker. De cylinder, die stil op den wal lag, bleek plotseling lek ea het vloeibare gas stroomde over de stecnen, waarfarj een zeer onaangename geur werd verspreid'. Men heeft de vloei stof in de Voorhaven laten loopen en de straat schoongespoeld. Twee mannen, die in de buurt aan het werk waren, hebben zich onder genees kundige behandeling gesteld, maar ern stige gevolgen heefi het ongeval niet ge had. 1 De rijksinspectie" van gascylinders Ie Delft sLelt een onderzoek in naar het ontslaan van de barst in de huls. Aangehouden. Door de Rotterdamsche politie is op een signalement in het Algemeen Politieblad aangehouden de 39-jarige L. J H. B,ver dacht g hier ter stede zich schuldig te heblien gemaakt aan een kleine oplichting. De rnan is ter beschikking van de politie alhier gesteld. Bazar Waterscouts De band rukt uit. Zateraag was de laatste dag van de bazar ten bate van de Schiedamsche Water scouts. De belangstelling van de zijde der ouders en familieleden der padvinders was sterk toegenomen, daar de weergoden dit keer hun volledige medewerking verleen den. Ook de burgemeester, mr. dr. F. L. J, van Haaren, kwam om drie uur 's mid dags een krjkje nemen en „gokte" als alle anderen lustig mee. Bij het voetbal spel had hij de voldoening een goal te maken. In do theeschenkerij in de welpenafdee- ling werd een oogenblikje verpoosd, ter wijl de totempaal en andere attributen, die allen ontleend zijn aan de jungle en daardoor sterk tot de verbeelding van de welpen spreken, bezichtigd werden. De band, die door 24 leden gevormd wordt, droeg naar buiten uit, dat er een bazar van de Schiedamsche waterscouts gehouden werd. Tusschen vier en vijf uur werd een rondwandeling door de stad ge maakt. De band maakte een kramigen in druk. 's Avonds bleef de toeloop onvermin derd doorgaan. Gedurende de laatste uren sprongen de verdiensten omhoog. Reeds Vrijdagavond had men de onkosten er uit, zoodat alles wat Zaterdag binnen kwam zuivere winst was, waardoor de sterk ge slonken kas weer wat opgekalefaterd is, om iu scheepstermen te spreken. De bruto opbrengst bedraagt afgerond f130, terwijl het aantal bezoekers op 200 geschat wordt. Brandje. Zaterdagmiddag 3 uur rukte de brand weer uit, op de mededeel mg, dat in het beddenmagazijn van den heer Kroese aan de Broersvest, brand zou zijn uitgebro ken. .Toen zij arriveerde, was het vuur reeds met emmers water gebluscht. De schade, die ongeveer f 100 beloopt, wordt door verzekering gedekt. Te water geraakt. Bij tet spelen is gistermiddag de 6-jarige A. W. in de Schiegeraakt. De brigadier van politie, de heer P. v. d'. Spek, die juist passeerde, kon dm knaap rdt het water halen, 'die, toen hij thuis van droge kleeren was voorzien, spoedig weer op verhaal- kwtam. Geslaagd. Bij het Zaterdag in Den Haag door de Federatie Groote gehouden examens slaag den voor kantoor-sienograaf Fransch, rnej. M. v. Ileijningen jkantoor-steiograaf Duitsch de heer M. Pelt; kantoor stehograaf Neder. landsche de heer H. Kempier en de dames J. v. d. Berg, J. Rensman, A. Hovenier, T. v. d. Moezel, I. van Pelt, L. Akkerman, R. Kleg'wegt, T. Neus, Af Brouwer, M. Qs- terholt en M. Dmkelaar, allen opgeleid aan Instituut Odé. Brj de op 4 April door de Commissie van het Centraal Bureau Instituut Pont in het gebouw „Eendracht", alhier gehou den examens slaagden o.a. de volgende candidalen voor: kantoorstenograaf le klas se (165 lettergr. per min.) de dames 0. A. Kersteman, P, C. Klok, V. E. A. de Landmeter, E. die Vogel en J. Hoogendam; kantoorstenograaf in de Duitsche taal de dames P. S. Snijders, 0. P. v. 't „Hoog, 0. A. Kersteman, V. E. A. de Landmeter, E. de Vogel, 0. A. Tuyll en J. Hoogendam; kantoorstenograaf in de Engelsche taal die dames O. A. Kersteman, P. 0. Klok, J. A. M. Willebrands, G. P. v. 't Hoog, V. E. A. de Landmeter, E. de Vogel, G. J. v. IJzendoorn en J. Hbogendlam; kantoor- stenograaf NederlandSch de dames E. de Laat, C. O. v. d. Water, W. J. Slavenburg, J. Krommenhoek, 0. J. B. Willebrands, 0. P. v. 't Hoog, G. Bol, M, Kxook, J. M. Bunschoten, A. J. "Brouwer, E. L. v. Warne ten, M. J. Fillekes, C. M. v. Pelt, H. Bakker, J. Broekhuizen en de heeren G. J. v. d. Giessen, J. Ooykaas, W. die Bel W. v. d1. Plicht Tevens slaagden voor het sncihei-dsidiplo- ma machinesohrijven (C dipl.) 4 candli- datenpraktijkdaploma machineschrijven (B dipl.) 6 candadaten; waardigheidsdiplo- ma machineschrijven (A dipl.) 20 candli- daten, allen teerlingen van het Instituut Pont, alhier. 4 Voor het examen kantoorstenograaf Ne derlandsch (130 hg.), is geslaagd' mej. J. A. v. d. Wilt en voor Engelsch (100 l.g.) me]. N. van Dijk, beiden teerlingen van de Gemeentelijke Handelsavondschool. Bij de N.P.V. Morgen, op St. Jorisdag, zullen de pad vinders, aangesloten bij de N P.V., de ge- woonte getrouw, weer hun belofte her- nieuwen. Om 7 uur vm. worden allo N.P.V.-ers aan bet chibnuis in de Nieuiwstraat Ver wacht, waar de vlag géheschen zal worJen. Daarna Dekt ieder onderdeel der gros» naar zijn eigen troeplokaal, waar de'leid- ster of leider het St. Jons verhaal zal doen. 's Avonds half 8 wordt op het terrein* van groep II, bij den onbewaakteu over- weg in den Laanslootscheweg, een kamp. tuur gehouden, waarbij de belofte zal war- den hernieuwd. Bij het kampvuur ,al iedere troep en horde een recreatie kunnen, opvoeren. In verhand met de beperkte ruimte kun nen alleen bestuur en leden der oudercom-, missie niet hnn dames op het terrein worden toegelaten. Feestavonden Harmonie „WiltonF xjenaara" bestaat 15 jaar. De viering van het vgftienjai g bestaan van de Harmonie „Wilton Fgeenuoid" voerde Zaterdag vele belangstellenden naar de zaal van den R. K Volksbond, zoodat er geen plaatsje onbezet was, toen do voorzitter, do heer L. C. Eh lich, met Demonstratie. li gelegenheid van het diploma zwem men der Jeugdgroep van de S.R.B. zal morgenavond in het Sportfondsenbad een kleine demonstratie in het reddend zwem men gegeven worden. Aanbesteding. Namens den directeur van den dienst der Publieke Werken der gemeente Am sterdam is heden aanbesteed het roest- en. verivrij maken, door middel van het be spuiten met een zandstraal, van het ijzer werk aan bruggen (totaal pl.m. 3880 M2.) Van de vier aanbiedingen was de laag ste die van Hugo van der Krans alhier met f3445. een kort woord den feestavond opende, Spi. begrootte eenige hoofdambtenaren van WiltonF ij ene or..: en afgevaardigden van zustervereemgingen. Met een marsch van Blankenburg werd het programma geopend. Een keur van populaire muziek" volgde, waarvan Bandi- tenstreiche van F. von Suppé, een fanta sie over Aula van Verdi, en Wein, Weib und Gesang, van S'rauss, tot de nwest, bekende gerekend kunnen worden. Deze nummers werden met de noodige sou plesse uitgevoerd, wat de goede leiding van tien meuwen dirigent, Joh, F. Pain, demonstreerde. Bovendien werd nog een compositie van den heer Pala gespeeld» een kleine serenade voor hoorn en fluit. Het oudste lid, de heer W. Plaisier, gaf een overzicht, van vijftien" jaar ver- eemgingsteven. Spr. herdacht wijten den heer ir. J ir. Wilton, die zooveel voor de harm uie gedaan heeft en een van de diriga, .ten, wijlen den heer Haanstra. Door s ande eenige oogenfalikken stilte m acht 1- ne men, werd hun nagedachtenis ge rd. Bij de oprichting fn 1925 had iton's Harmonie" met veel moeilijkheden te kam pen. Dank zij de medewerking van de directie en aen bekwamen dirigent, den heer C. Horsman, kwam hieraan een eind en het eerste lustrum was zeer voorspoe dig. Het crisisspook. waarde in het tweede lustrum rond, en veten werden slachtoffer van de werkloosheid, waardoor het aantal werkende leden en donateurs verminderde. Eerst na de fusie van de bedrijven Wilton en Fijenoord, kwam hieraan een einde. In 1938 -verzocht de heer Horsman van 2ijn functie te worden ontheven, waarnsi hij opgevolgd werd door den heer Haan stra, die na een jaar overleed. Yanaf Augustus 1939 zwaait nu de heep Joh. H. Pala het dirigeerstokje. Verschei dene malen behaalde de harmonie con- coursprijzon. Van de gelegenheid tot felicitaties wcrit een druk gebruik gemaakt. De heer C. Horsman bood zijn geluk- wenschen aan. Dit voorbeeld werd -doo| den heer A. Hou welmgen namens dq zangvereeniging „WiltonFijenoord" ge volgd. De directie had door een bloem stuk van haar medeleven blijk gegeven. Ook de tooneelvereeniging van dit be drijf bood bij monde van den heer Bon- gers een bloemstuk aan. Namens „Crescendo Sliedreeht", R.E.T., Rotterdamsche Harmonie, Rotterdamsche Droogdokmaatschappij spraken de heereaj J. Boer, v. Gent en Th. Martijn, e$ boden een muzieknummer naar keuze De ecre-voorzitter, de heer J. K. Kal man, ken niet aanwezig zijn, maar zond een telegram. Het Politie Muziekgezelschap wenschte schriftelijk geluk. Na de pauze werden de sluizen der welsprekendheid gesloten en gingen die der rroolijkboid open, waartoe een variété- gezelschap het zijne bijdroeg. Bart Elferrak had een liedje_ en een praatje. Crochet was meer thuis in goochelkunst, waaraan zich zijn zangtalent paarde. Fred Houben kan men beschou wen als een muzikale komiek of als een komieke muzikant. Octave van 'Aarschot kwam -als de klap op de vuurpijl, die uitliep in een noten- regen van „The three Berco's", en In zoo verre over een motorische kracht beschik te, dat vete beenen, zoowel zichtbaar als onzichtbaar, over de dansvloer schuifelden. Het bal stond onder leiding van den heer D. Baan. Synipiienlz. De mondaccordieomvereeniging „Symplio- nia" heeft Zaterdag in Musis Sacrum een uitvoering gegeven. Bij afwezigheid van dien voorzitter sprak! de tweedte voorzitter, de heer J. v. d. Bos de openingsrede uit, waarin hij afgevaar digden van de Federatie van Schiedam sche Tooneelvereenigingen welkom heette. Onder leiding van den heer G. C. Foncke ■werden eenige bekende muzieknummers als .La Stradelia, walspotpourri en eenige mair- schen gespeeld, die met applaus ontvangen werden. Door de Iooneelafdeeling werden twee één-adertjes opgevoerd, waarvan „Carl's toekomst", een dramatische inslag- had', ter wijl de „Geestverschijning" tot het komische genre behoort Het gezellig samenzijn was een van de nummers, die bizonder op prijs gesteld

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2