I' te I lè Distributie-bonboekje St. Liduina Bedevaart Schoolfilms Vereen, «pierenbescherming Herv. Kerkkoor Duiker aan 't werk Schïed, Reddingsbrigade Kantongerecht Verkeer op glibberige paden I# J II" k- it lit ■St fó IS L< r lb Ift If 5 H 1 Pr Is?,.* Ter vervanging van de distri butie-stamkaarten. Op de distributie-stamkaart komen. 26 nummers voor, waarvan reeds ver scheidene zijn ingeleverd bij het koo p-en van suiker en boonen. Het oogen blik komt in 't zicht, dat de stam kaart „leeg" zal zijn en daarom wordt binnenkort overgegaan tot de uitrei king van distnbutie-bonboekjes, waar op 115 nummers zullen voorbomen. Geleerd door de ervaring bij de uitrei king van petroleum-k.aartenheeft men be sluier. een extra-controle in te schakelen, om fraude zooveel mogelijk te voorkomen. Ieder, die een distributie-bonboekje uit handet van een ambtenaar in ontvangst neemt, zal daarvoor een ge teekend formu lier moeten afgeven. Komt later iemand verteilen: „Ik ben mijn distributie-stamkaart kwijt en ik heb nog geen distributie-bonboekje ontvangen", dan kan, als fraude in 't spel is, bet ge- teekend ontvangbewijs worden opgezocht om aan te toonen, dat die voorstelling van zaken onjuist isl Bovendien wordt op de distributie-stam kaart, bij het uitreiken van bet bonboekje, door erna ambtenaar met Oost-Indische inkt een kruis op het vakje Al gezet. De ontvangbewijzen worden uitgereikt in de school Edisonplein, gymnastieklokaal Oude Kerkhof, school Dwarsstraat en school Buysdaellaan, ingang Kleuterschool. Deze lokalen zijn geopend Maandag, Dinsdag en Woensdag as. van half 9 half 1, van half 25 uur en van 79 uur. Bij het uitreiken van het ontvangbewijs wordt tegelijk een circulaire overhandigd, waarin vermeld staat, waar en wanneer men tegen overlegging van het geteekend ontvangbewijs zijn disiributiebonboekjes kan halen. St. Jorisdag Bij de* NJP.V. St. Jonsdag is gisteren door de groe pen van de N.P.V. gevierd, zooals we dat hebben aangekondigd, 's Morgens 7 nar kwamen de jongelui bijeen in het troep huis aan de Nïeuwstraat en later ver telde elk der leidsters of leiders aan zijr groep in eigen omgeving het St. .Joris verhaal. Hel kampvuur. *s Avonds verzamelden welpen, verken ners en voortrekkers van elk der vier poepen zich op het terrein van groep II aan den Laanslootscheweg, het verloren hoekje bij de Mathenesser wielerbaan teger de spoorbaan, om het kampvuur. De acijunct-distnctseommissarïs, iiopmar A. M Su nderman, sprak een kort openingswoord, die daarna de belofte heeft afgenomen van de welpen, verkenners en voortrekkers, en ook van de leiders, leid sters en sub-leiders, welke werd afgelegd op de afdeelingsvlag. Omdat ditmaal de heele afdeeling bijeen was, beeft de afdeekngsvoorzitler, de heer A. de Groot, de beteekeois van de her haling van de belofte uiteen gezet Zij Is niet anders dan een herinnering aan de plichten, die men geheel vrijwillig op zich genomen heeft. Spr\ wees op het poote voorrecht van de jongens een onderdeel te vormen van de pootejeugdbeweging, die de padvin derij is en waartoe 3 millioen jongens hehoor-en, terwijl daarachter nog 15 mil lioen mannen staan, die ook de B.P.-uni- form hebben gedragen Het accent valt thans meer op het na tionale dan op het internationale, maar spr. hoopt, dat de internationale betrek kingen spoedig weer hersteld zullen wor den. Nu de leiders en jongens de belofte hebben herhaald, belooft bet afdeelingsbe stuur van zijn kant alles te zullen doen om de afdeeling op peil te houden en zoo mogelijk nog tot grootei bloei te bren gen. Met korte recreaties, waartoe de verschil lende execulanten met meer dan 5 minuten kregen en met muziek van de Waterscouts onder leiding van Dick Boterenbrood, vloog de tijd om. Het was prachtig mooi weer; alleen de vlakbij voorbij razende treinen werkten nu en dan storend. Van den It. K. Vrouwenbond. De kring Botterdam van den R. K Vrou wenbond heeft heden zijn jaariijksche St. Liduina Bedevaart gehouden. Om kwart over 2 kwamen op liet Marconieplein te Rotterdam samen, leden uit de afdeelingen Rotterdam, Schiedam Dordrecht, Hillegers- berg en enkele uit Vlaardingen en Maassluis Sommigen waren vergezeld van hun doch ters, zoodat samen ongeveer 30'J vrou wen om Iialf 3 afmarcheerden uaar Schie dam. Via Koemarkt, Gerrit Verboonstraat en Oranjestraat bereikte omstreeks 3 uur de stoet de St. Lïduinakerk, waar bruidjes de bedevaartgangsiers opwachtten. Door kapelaan Van Steen, geestelijk ad viseur van de afdeeling Schiedam van den li. K. Vrouwenbond werd een plechtig lof gehouden. Be Rotterdamsche, Hillegersbergsche en Dordtscbe dames liepen ook neer naar het Marconieplein terug. Propaganda-avond. Be Vereen, van Jong Hervormden houdt Maandag a.s. een propaganda-avond in het Vereen hp n gslokaa I, waarbij opgevoerd zal woraen: De Privé-verpleegster. De- eerste vertooning. Hedenmoigen 9 urn* is de eerste voor stelling voor schoolkinderen gegeven in het Passage Theater van de beide films: Die renleven aan.de Amazone en Aardolie. Als extra-tie werd nog een klein filmpje inge- lascht, waarin een orang oetang als film ster optreedt Het beest nam de allures aan van een mensch! Voor de voorstelling begon heeft de ge meentelijk inspecteur van het onderwijs, dr. W. J. Smi t, een korte toespraak ge houden Spr. hoopte, dat de 750 kinderen eeu pirettigen morgen zouden hebben. Bi zonder werden welkom geheeten de vriend jes en vriendinnetjes uit Kcthel! Morgen werden de Oversehieenarcn verwacht Dank voor hun medewerking werd ge bracht aan het onderwijzend personeel en den chef van het Passage Theater, den beer J Huizinga. Dc eerste film. Dierenleven aan de Ama zone werd vooral door de jongeren meer gewaardeerd dan de film Aardolie. De beteekenis van de petroleum en baar pro ducten in bet moderne leven wordt door de meeste jongeren blijkbaar nog niet aan gevoeld Lawntennis Causerie van den heer C. Vreilenburg. Voor een aantal jongeren en ouderen die hun hart verpand hebben aan Ijrt tennisspel, heeft gisteravond in Musis bu- ciuin de heer C. Vredenbuxg, Ifd van d< Centrale Propaganda Commissie van den Ned. Lawntennis Bond en redacteur var „Lawntennis", een causerie gehouden. Bij ontstentenis van den voorzitter var het district Rotterdam, mr. Hooijer, heef de secrelaris-pmningmcester, de heer H No lel, een kort openingswoord gespro ken eu speciaal de jongeren welkom ge heeten. Spr hoopt, dat als resultaat van dezen aicnd het tennisspel in Schiedam nog meer zal gaan bloeien. Het moeilijke spel. De heer V redenburg merkte op, dat de meeste ouderen en jongeren verlangen naar spelverbetermg Zij, die denken. „Wat geeft spelverbetermg, a's ik maar prettig speet!", hebben het mis, want beier spel verhoogt het genoegen \an het spelen, i Een outsider, die tennis ziet spelen, zal in de meaning verkeeren, dat „er niet veel kunst am is", maar wie het spel beoe fent, ontdekt, dat er zeer veel technische moeilijkheden overwonnen moeten worden Wie een bal behoorlijk kan plaatsen daar waar zijn tegenstander op dat oogen blik niet is, behoort reeds tot de midden klasse-spelers. Eer men door een wel ovex Wogen lacliek zijn tegenstander in moei hjkheden kan brengen, is men al een heele Piet, waarbij men echter bedenken moe; 'j dat de tegenstander ook manoeuvreeren kanJ Als men veel aanleg heeft en flink- oefent, komt men misschien in de na tionale klasse terecht. In groote wedstrijden b.v om de Davis Cup en'te Wimbledon, speelt ook de psy chologische kant een belangrijke rol. Spr vertelde daarvan een aardig staaltje. De Fiansebman Borotra zoad zrjn Amer.kaan- schen tegenstander in een Davis Cupwed strijd vóór den aanvang van een beslis sende part') een mandje met de groen ten (komkommers, sla, enz.), waardoor, deze te Parijs zich minder fit was gaan ge voelen. De Amerikaan* werd daardoor ge prikkeld en verloor de partij! Spelverbcteriflg. Spelverbetermg is de moeite van bet zich opofferingen getroosten waard. Hier ter slede krijgt men de beschikking over een goeden trainer, den Dtaitscher Hemmg, Met 10 lessen van een trainer komt men reeds een heel eind en van de resultaten heeft'men zijn heele leven pleïzier. Maar dan moet men het niet alleen van de trai- ningslessen verwachten, doch ook serieus oefenen en zich niet dadelijk laten ver leider tot het spelen van een partijtje! Ook uit boekjes en tijdschriften kan men wel wat opsteken, maar dan moet men de leerstof „dramaliseeren", d.w.z. met het racket in de hand toepassen, wat men ge lezen heeft. Een derde middel om het spel te ver beteren is het zoo mogelijk onder des kundige voorlichting bijwonen van goede wedstrijden, wat oa. te 's-Gravenbage ge beurt Nuttig is daarbij het volgen van éen speler en niet bet volgen van het ge- heelc* spel want dat wisselt te sterk om alles in zich te kunnen opnemen. Vervolgens gaf spr. aan de hand van een op een bord geteekend veld, een aantal nuttige wenken met betrekking tot den voetenstand, het positie kiezen (dames staan vaak te veel op één plaats „gepar keerd"), bet zwaa en van het racket en het afwerken van eemge slagen als volley's, smash's enz. Films. Na de pauze werden eenige aardige ten- nisfilms vertoond, o.a. slagen van H. W. Austin (vertraagd), pen partij tusschei Von Cramm en Budge; en-Hunter, Tilden, Wills Bouman, Timmer, Perry. Borotra, Bernard en anderen aan bet-werk. Een aardige afwisseling was: Tenms voor 50 jaar, toen de dames speelden met lange rokken en een hoed op; de hoeren even eens „netjes gekleed". De beer Nol et heeft er aan herinnerd, dat de heer Vredenburg 8 jaar geleden ook een causerie over tennis te Schiedam hield; na dien is de tennisbewegrng hier brcel uitgegroeid. Spr. hoopt, dat het nu niet weer zoo lang zal duren, voor de heer Vredenburg hier iets over tennis komt vertellen. Voorlcopig nog geen Sehiedamsch Dierentehuis. Hit het jaarverslag van de afdeeling Schiedam van de Ned. Vereeniging tot be scherming van dieren blijkt, dat het aantal leden in 1939 constant bleef en 184 be droeg Voor de onderafdeeling „Sehiedamsch Dierentehuis" werden 89 leden, 23 dona teurs en 23 begunstigers ingeschreven. Van het benoodigd kapitaal is echter nog geen 10 pCt. bijeengespaard en nu d!oor den oorlogstoestand1 alles duurder is ge worden, zal met bouwen nog wel gerui- men tijd gewacht moeten worden. Daarom beeft het bestuur den leden voorloopig vrij gelaten hun contributie al dan niet te betalen; niemand word't dus als lid ge schrapt. De heer H. J. v. d. Steen heeft zich bereid verklaard) tegen een kleine tege moetkoming üi de kosten van voeding, ge zonde zwervende dieren bij zich thuis te verplegen, zoodat reeds thans eemigszins in den nood van zwervers kan worden voorzien. Polikliniek. Het bezoek aan de polikliniek blijft be vredigend. In 1939 werden behandeld 512 honden, 179 katten en 58 andere dieren. Plaatsing werd gezocht en gevonden voor 17 bonden en 61'katten; pijnloos afge maakt werden 21 honden en 83 katten. Van de paardenstal aan den Buitenhaven weg werd voor 34 paarden met bijna 900 staldagen gebruik gemaakt. Het bestuurslid de heer J. Kreuger beeft als onbezoldigd gemeente-veldwachter nut tig werk kunnen verrichten, zonder dat proces-verbaai opgemaakt behoefde te wor den. Van een gift van f 10J, door een Schie- damsche dame geschonken, is f65 besteed voor aankoop van extra zaad en brood noodig om vele vogels door den strengen winter heen te helpen. Eind 1939 werden door de gemeente voederbakken geplaatst; over de verzorging van de eenden in den Swainmerdamsingel is bet bestuur nog niet te\ reden. Trekhonden. Door den politiebeambte II. Hoekstra ^ïjn op 1, 2 en 4 April 1940 31 trekhonden en 29 karren herkeurd. Jn het afgcloopen jaar werden 11 han den ter eerste keuring aangeboden, waar- urn 7 afgekeurd werden wegens te smal le borstbreedte of te slechte algemeen© toestand. Slechts tweemaal werd wegens overtreding van die Trekhandenwet proces verbaal opgemaakt. Aanvankelijk was bef de bedoeling Vrij dag a s. de gewone jaarvergadering van de afdeeling te honden. Deze is echter uit gesteld. L. BOON, Huysmansstr. 78, Tel. 69719 Brandstoffenhandel, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES de De schoolvacantie Ook voor de scholen van Vereeniging voor Chr. Onder wijs vervroegd. Hel bestuur van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs heeft in zijn gisteravond gehou den vergadering besloten bij wïjze van proef dit jaar de vacantia voor de onder zijn beheer staande scholen te vervroegen en de vacantia te. bepalen van 20 Juli tot 22 Augustus a.s. Het besftrar heeft dit be sluit genomen, ofschoon het zich zeer wel bewust is, dat daaraan bezwaren zijn ver bonden. Daarom spreekt men ook voor zichtig van: een proef. Alle Schiedamsche lagere scholen, be halve de R. K., krijgen dit jaar dus op 20 Juli vacantie. lichtsein ONBEWAAKTEN OVERWEG Uom Jaarfeest. Gisteravond hield liet Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente in het Vereenigingslohaal zijn jaarfeest. De voorzitter, de heer P. A. v a n Tol opende den avond met het lezen van Ps. 9S en gebed en heette alle aanwe zigen hartelijk welkom. In het bizonder wer den welkom geheeten de echtgenoot® van den directeur, mevr. Schellevis; vertegen woordigers van de Zangvereen. Nieuwer- kerk en den heer Rijloo ais algevaardigde van den kerkeraad; voorts de heer J. Geurt- sen en de tooneelclub van dc C.J.M.V. „Johannes", die zoo bereidwillig waren hui. medewerking geheel belangeloos voor dezen avond te verleenen. Het koor zong onder leid mg van zijn din gent, den heer Alex. Schellevis uit Den Haag, een tweetal liederen Daarna werd het eerste bedrijf van het tooneelstuk „Jan sen en Jansen, makelaars, blijspel in 3 be drijven door Joan Waltliaus en Frits J. Luchtenberg opgevoerd. Na de pauze zong een dubbel kwartet gevormd uit leden van bet koor onder lei ding van den heer J. W. v. Otterloo oen drietal liederen. Voorts volgde het 2e be drijf. In de 2e pauze werd door den 2en voor zitter, den heer J. Droge een kort pro pagandas oord gesproken. Spr. wekte de aanwezigen op, zooveel mogelijk lid of donateur van het koor te worden. Tot slot werd het derde bedrijf ten too- neele gebracht. Het stuk oogstte veel bijval en werd op vlotte wijze gespeeld. De voorzitter meende namens allen te spreken, toen hij den heer Geartsen vooi zijn aangename muzikale medewerking en de tooneelclub voor haar amusant en goed spel van harte dank bracht. De heer S. B ij 1, ouderling der Ned. Herv. gemeente, die later op den avond was gekomen, sloot met dankgebed. In de sluis bij de Beursbrng. Onder enorme belangstelling, zoowel van ouderen als jongeren, heeft heden een dui ker van de Wit's Berging- eu Transport Onderneming een onderzoek ingesteld naar don toestand van de sluis bij de Be biug. 1-let Hoogheemraadschap Delfland heeft er be/vaar tegen, dat de sluisdeuren lek ken. De drempel, waar de deuren tegen aan slaan, zijn versleten en vroeger is daar al eens een versterking aan aangebracht, ma.tr afdoende heefi dat niet geholpen De duiker is verscheidene malen naar beneden geweest, waar hij op den tast moest uitmaken, wat de oorzaak, is, dat de deuren niet goed meer sluiten. Daar voor haa hij een duikerpak aan, waarbij de handen geheel vrrj blijven. Telkens kwam hij even boven, om den ingenieur van Gemeentewerken, ïr. Moesker, verslag uit te brengen. De politie moest de brug vrij houden, want de belangstelling was zoo groot, dat bet verkeer dreigde gestremd te worden. Proefzwemmen en demonstraties. Ruim 200 belangstellenden hebben gis teravond in bet Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knapperliaan het afleggen van de proeven door jongeren en de de monstraties van jongere en oud'ere leden van de Schiedi Reddings Brigade bijge woond. De voorzitter, de heer F. XV. J. S c h e f- fers heeft een kort openingswoord' ge sproken. Een 50-tal jongens en meisjes van 812 jaar, die bij de S.R.B. het zwemmen hebben geteerd, gaf proeven van hun bekwaamheid: zij zwommen 50 M. borst, 50 M. rug, hieven 2 minuten watertrappen en sprongen van de 1 M. plank. Allen legden d!e proef naar behooren af. Onder leiding van mej. K. Hoogstad' de monstreerde de jeugdgroep van de S.R.B. een 20-tal joögens en meisjes op den wal en in het water vexvoergrepen ouderen lieten vervoer- en bevrrjdingsgre- pen zien. Voorts werd het popduiken uit een ge sloten kist gedemonstreerd en werd' ge probeerd klosjes van een raam te haken, dat op den bodem van het bad lag. Het maximum losgehaakte klosjes was 12 van de 25. De gebruikelijke pantomine ontbrak niet; brj het onder water zwemmen bereikte één der dames 25 en één der heeren een afstand van 42 M. De heer Scheffers heeft de diploma's uitgereikt en allen in het bizonder den heer F. A. Putto, den chef van het Sport fondsenbad1 dank gebracht voor de ver leende medewerking. Verkeersongevallen. Gisteravond te omstreeks 8 uur reed de 16-jarige wielrijdster G. V. W.„ op den Rotterdamschedijk over een losliggenden steen, waarbij zij ten val kwam. Daar zij over pijn in de borst klaagde, is zij per politie-auto naar huis vervoerd, In de Filïp van Rourgondiëstraat is giste ren van een aanhangwagen, welke achter een vierwielige auto was gekoppeld een wiel afgeloopen. SCHIEDAM. AGENDA Passage Theater, 8.15 uur. 1. De mauwe diamant. 2. De regen kwam. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. De citadel. 2. Men is maar eenmaal jong. Iedere dag (behalve Vrijdag) vol ledig program, 24 April. Passage Theater, 8 uur. Uitvoe ring Schied. Jeugdkoor „Kinder klank". 24 Apin. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond 25-jarig beslaan O.N.I 25 Apxi' Passage Theater, 8 uur. Concert en filmavond herdenking 40-jarig bestaan O.B.K. 26 April. Corner House, 8 uur. Jaarver gadering Ned. Vereen, tot bescher ming van dieren. 27 April. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond W.A.H.S V. 27 April. Tivoli, 8 uur. Feestavond Buurt- vereeniging Lekstraat. 27 April. Volksgebouw, 8 uur. Feestavond NeJ. Vereen, van Fabneksaibei- ders. 27 April. Eendracht, 8 uur. Tooneelvoor- stelling S.T.V. Ontspaan, ng. 27 April. Amstclbron, 8 uur. Sluitings- bijeenkomst Alg. Ned. Typografen Bood. 27 April, R.K. Volksbond. Jaarfeest EHBO. 27 April. Maison Westbuis, 8 uur. Li.B.S. Vereen. Onder Ons. Clubavond. 29 April. Comer House, half 9. Vergade ring „Ned. Fabrikaat". 29 April. R.K. Volksbond, 8 .1.5 uur. KJMV, Rede FI. de Greeve: Gezin, ar beid, vermaak. 29 April. Vereenigingslokaal, 8 uur. Pro paganda-avond Vereen. Jong Her vormden. 30.April. Musis Sacrum, 8.15 uur. Concert Toonkunst Symphonie. Orkest n». m. v. Jet v. d. Brink, A. S. H. A. Blaisse, J. Polet en Toonkunst Da meskoor. 4 Mei. Eendracht, 8 uur. Vrenaster feest avond. 13 Mei. Feestterrein, 2.45 uur. Landdag Kring Chr Gerei Meisjes en Jon geling? vereen. Botterdam en om streken. 16 Mei. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 8 uur. Patrimonium. Notaris A. Hoek: Arbeidsrecht. R otterd a m. 24 April. Tivoli Schouwburg, 8.15 utr De Operette-zangers. De dochki van. den tamboer-ma,oor. 24 April, Doelen, 8 uur. Vereen. Ned. Fabrikaat. Feestelijke samenkomst 24 April. Zaal Kunstkring, 8.15 uur Mu- ziekkring. Lezing Jolm Diamskas over Muziek ten tijde der Vlaam se he Primitieven. 24 April Groote Schouwburg, 8.15 uur. Ros. Toioneel. Gevaarlijke bodit. Bioscopen. Capitol. 215 u. 8.15 u. 'Een meisje uit één stuk; Gevaarlijke getmgen. City. 215 u. 7 u. 9.30 u. Een meisje uit één stuk; Gevaarlijke getuigen. Corso. Van 11 u._ af doorl. De rebei van Texas,' Grand 2 u 7 u. 9.15 u. Het privé leven van Elizabeth en Essex. Lumière. 215 u. matinée; 7 u. 9.15 u. Ergens in Nederland, Olympia. 7 u 9.15 u. De Saint in Lon don; De strijders van het Westen. Prinses. 2.15 u. 8.15 n. Vijf kwamen terug; Kom je ook achter de tralies Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Alleen engelen hebben vleugels. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Dybuk. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Kouwe drukte. Een poortje is openbare weg. Het was vanochtend drukker op- het kantongerecht, dan het in tijden geweest is. Het aureool der feilloosheid is ons nog niet waardig en het moet gezegd! worden, het bereiken van dit ideaal is niet ge makkelijk gemaakt, wat wel uit bet vol gende blijkt. Er zulten maar weinig menschen zijn, die hun fiets in een gangetje langs het- huis zetten, dat van de straat gescheiden is door een poort en een ijzeren, hek, en dit vehikel bovendien met een slot tegen dief stal beveiligen. Dat het nalaten van'dezen voorzorgsmaatregel strafbaar is, kan men oonstateerem uit het feit, dat L. S. daar voor een boete moet betalen van L 1.50 subs. 1 dag hechtenis. Het verweer, dat het terrein achter een tuinhekje geen-open bare weg zou zijn, wees de kantonrechter mr. P. B. Cos af. Geen voorrang verleend. Het moet toegegeven worden, dat do glad de wegen, die dezen winter het verkeer ontwrichtten of in ieder geval op losse schroeven zetten, omstandigheden zijn, die het voor een automobilist moeilijk maken zonder fouten te rijden. Veertien dagen geleden werd een begin gemaakt met de behandeling van een aan rijding lusschen een vrachtauto en een trailer, die op d'e hoek Willemskade Groenelaan met elkaar in botsing kwamen. Als verdachte verscheen de chauffeur P. M. v. d. H. voor het helge. Deze be stuurde de vrachtauto. Hem werd ten laste gelegd, dat bij het verkeer van rechts in casu de trailer geen voorrang ver leend had. Volgens de verklaringen van een drie tal agenten, waarvan er een ooggetuige was en dé anderen de opmetingen verricht had- I'^ü, W"' - b< r\ s l^'1 |jtV% I l£.4 i Jtvl I^A* lifc- |f I A. I :.t f IttL; 1 ;■•-• 1^ I? lirf li» IV I Isaf t* ORANJE VASTLICHT VOORZICHTIG. SEIN DEFECT WIT FLIKKERLICHT1 VEILIG ROOD FLIKKERLICHT STOPI TREIN NADERT I ROOD

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2