Twee K.L.M.-vliegtuigen uit Zweden terug Radioprogramma^ Twee jongens verdronken Gemengd Nieuws Rechtszaken Moordaanslag Ruzie van twee spiritusdrinkers Koorens voor de rechtbank Onregelmatigheden bij zuivelfabriek Vrouw vermoord De „Mees" en de „Uil" In Malmoe. Het wachten op startvergunningen. Den weg terug Sport Kegelen R.K.B. Tegen dader vier jaar geëiselit. In de gemeente Sprang-Capelle is op 22 November van het vorig jaar een moord aanslag op een vrouw, Treffers genaamd, gepleegd. De vrouw werd door twee mes steken in den rug gewond, waarbij de lin ker nier doormidden weid gesneden. De dokter, die de eerste hulp verleende, liet de vrouw naar het ziekenhuis te Raams- donksveer overbrengen, waar door 'opera tief ingrijpen haar leven, kon wenden ge- reeu. i De vrouw, die uit vrees voor haar man, - aanvankelijk van den moordaanslag geen aangifte had willen doen, bracht de po- litie op een dwaalspoor door een gefin geerd verhaal op te disschen. Later ech ter Vees zij de politie den dader aan, nJ. den 31-jarigen werkloozen schoenmaker M M. A. H., wonende te Besoyen, gemeente Waalwijk, die veel hij de vrouw aan huis kwam Ook dien bewusten Woensdagoch tend was H. in de woning van de vrouw geweest. Na een woordenwisseling heeft hij de vrouw tot tweemaal toe met een brood mes in den rug gestoken. Na den aanslag is H. weggevlucht. Eenige dagen later kon hij te Tilburg worden gearresteerd. Gisteren stond H. voor de Bossche rechtbank terecht. Hem was ten laste ge legd poging tot doodslag, subs, poging tot zware mishandeling en meer subs, mis handeling, zwaar lichamelijk letsel tenge volge hebbend. Verdachte ontkende echter de vrouw met een mes te hebben gestoken. Hg verklaarde in den voormiddag in de woning van de vrouw eenige werkzaamheden te hebben verricht. Tegen den middag heeft hij met de vrouw een woordenwisseling gekregen, waarna zij hem de deur had gewezen. Ilij heeft zich toen direct naar Tilburg be geven, waar hij eenige nachten verblijf heeft gehouden. Bij het getuigenverhoor verklaarde de vrouw, die het slachtoffer van. de steek partij was geworden, dat verdachte dien ochtend bij haar was geweest om eenige weikzaamheden te verrichten. Bij een daar na ontstane woordenwisseling heeft ver dachte haar tweemaal met een mes gesto ken. De president tot getuige: „Als het waar is, wat u nu vertelt, waarom hebt u dan vroeger aan de politie verklaard, door een ander te zijn gestoken en waarom hebt u de politie toen op een dwaal spoor gebracht?" De vrouw verklaart hierop nogmaals, dat zij dit gedaan had uit vrees voor haar man. Dokter Roos, die daarna wordt gehoord, verklaart, dat de verwondingen van de vtouw moesten worden gekwalificeerd als zwaar lichamelijk letsel. De officier van justitie achtte bewezen, dat verdachte zich aan poging tot dood slag heeft schuldig gemaakt. Deswege eisehte de officier tegen ver- dacb'e B. een gevangenisstraf van vier jaar. Met doedelijk gevolg. Tegen dader acht maanden gecischt Op 2 Aprilvan dit jaar kregen de beide zwervers D. Bisschop en J. -D., die beiden als spiritusdrinkers bekend ston den, oneemuheio met eikaar op den Le- mderberg. Üe ruzie liep zoo hoog, dat het mes werd getrokken en Bisschop in het hoofd werd gestoken, waarhij hem de slaapslagader werd doorgesneden. In em- stigen toestand werd hij naar het zieken huis te Deventer overgebracht, waar hij aan de opgeloopen verwondingen is be zweken. Gisteren stond de dader, D, voor de Zwolsche rechtbank terecht. Verd. was het veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel, den oooq tengevolge hebijende, ten larte geleed. Daar er 'geen getuigen bij de vechtpartij waren geweest, moest bij de behandeling der zaak met de verklaring van D. wor den volstaan Hij zcide, dat Bisschop en hij elkaar hadden „getracteerd" op spiritus. Kort daar op hadden ze oneenigheid gekregen over een oude kwestie. Bisschop zou toen met een stok naar D. geslagen hebben en zijn mes getrokken hebben. Ten einde niet ge stoken le worden, zou D. hem het mes hebben afgenomen en uit noodweer er mede naar Bisschop hebben geslagen. Bij het zien van de gevolgen, was hij do bosschen ingevlucht. De president geloofde van verd.'s bercep op noodweer niet veel. Tijdens bet ver dere verhoor blei k nog, dat erd. 24 jaar in het Indische leger had gediend, waarvoor hij een medaille had g-kregen. Ook de officier van justitie verwierp het beroep van verd op noodweer. Hij vordeirfe een gevangenisstraf van acht maanden. Motorboot overvoer roeiboot. Motor- Iioctkapitein vrijgesproken. Wegens het veroorzaken van dood door scliiüd, heeft de 23 jarige schipper van een moloi-cbip voor de Haassdie rechtbank terecht gestaan. Op 26 -Tuli heeft onder Leiden een aanvaring plaats gehad in bet Gal se water, bij de uitspanning ,.De Vliet", tusschen het motorschip „De Tijdstroom" en een roeiboot, waarin een kapelaan en verscheidene jongens zaten. De roeiboot werd oven-aren ten gevolge waarran de inzittenden te water raakten en twee jongens verdronken. De schipper werd van het hem tea laste gelegde vrijgecproken. Getuigenverhoor, De tragedie van de hutkoffer. Na de hervatting van de zaak Kooren voor de Amsterdamsche rechtbank wordt dr. C. J. van Lediden Kulseboscb, die di rect na de ontdekking van het misdrijf een onderzoek in de woning van Koorens in de Pijnackerstraat heeft ingesteld', ge hoord. Op veie plaatsen in de woning heeft deze deskundige bloedsporen aange troffen. Hoofdinspecteur Bergsma, chef van het bureau Pieter Aertzsfraat deelt mede, dat in liet bagagedepöt van het centraal sta tion een koffer met kleeren in beslag is genomen. Die koffer was daar na het mis drijf door Koorens neergezet. Hij had im mers rond-verfeld', dat zijn vrouw er van door was. De kleereu mochten dus niet in do woning worden gevonden. Rechercheur Van Dijk had het eerste ver hoor bijgewoond, dat de officier van justi tie, mr. De Biecourt, aan verd. afnam. Op verzoek van den officier vertelt Van Dijk, hoe dit verhoor verliep. Nadat mr. De Biecourt verd'. had ver teld, dat de kleeren in het C.S. waren gevonden, had Koorens uitgeroepen: „3a, ik heb het gedaan". Pas nadat Koorens een glas water had gedronken kwam hij met het verhaal van het vallen tegen den kachel voor den dag. Op voorstel van mr. Dons wordt het verbaal van dat eerste verhoor voorge lezen. Een caféhouder uit Amsterdam, in wiens café verd. na terugkomst in bet vaderland een borrel had gedronken, vertelt, dat hij vroeger wel eens met Koorens. had ge varen. Er was toen een detectiveroman aan boord, waarin een dergelijke geschie denis werd lohandeld als waarvoor Koo rens thans terecht staat. Het gezellige avondje. Dan komt een kennis van Koereus voor het hekje. Hij was in het gezelschap ge weest, dat Koorens op den dog nadat het drama zich had afgespeeld, mee naar zijn huis had genomen Er was e.e-i borrel ge dronken en Koorens had zijn huis laten zien. Een deur was afgesloten Den volgenden dag had getuige Koorens geholpen om den zwaren hutkoffer naar beneden te dragen. Mr. Kokosky: Was Koo rens kalm toen u met hem in liet café zat vóór u met hem naar huis ging'' Getuige Heel bedaard, we he hl en '•amen nog een spel'etje gebiljart. Mr. Dons: En geen gat in het laken ge stoken? Op het podium staat de beruchte groene hutkoffer en de loeren koffers ei valiezen van Koorens en de getuigen wijzen aan: die groofe, groene was hef, hij kocht hem op 21 JuniEenstemmig verklaren de ge tuigen, dat de hofmeester in die dagen door niefs opviel. Hij was als gewoon lijk zeer kalm. Vele mededeeiingen bed ren schoon zuster van" de om het leven gekomen vrouw nog over de huiselijke omstandighe den en de verhouding tusscben K. en zijn vrouw. Over Marie hoort men van deze getuige niets dan goeds. Bezoek van Koorens aan Deventer. Ook de zuster van Koorens uit Deventer wordt gehoord. Koorens had haar op 24 Juni per auto een bezoek gebracht. Hi had een aanrijding gehad pn daarom moest h ijnog even naar de garage. De auto had den geheelen nacht voor de deur gestaan Pres.: En hebt u een koffer gezien in de auto? Getuige (bijna onverstaanbaar): Ja., die groote, groene. Zij vertelt, dat haar broer steeds een vreemde en moeilijke jongen geweest is. Hij kon geen bloed zien. Wanneer hij in een bioscoop toevallig een stuk zag, waart)ij moorddadige scenes op het witte doek de toeschouwers trachtten te boeien, ging hij weg. Een ziekenhuis wilde hij beslist niet binnengaan. mij had haar herhaaldelijk Wonderlijke brieven geschreven. De zwager van Koorens zeide o.m, dat de verhouding tusschen verd. en diens vrouw niet goed was. Zij wantrouwden elkaar, zoo wel op zedelijk- als op financieel gebied. Getuige beschouwde K. niét als volkomen normaal. We hoorden dan nog getuigen, die de meubels van Koorens op de veiling heb ben gekocht eu getuigen, die Koorens heb ben ontmoet aan boord van de Johan de Witt, toen lüj na het misdrijf naar indie ging. Hij dronk vrij veel, van een meisje aan boord nam hij veel notite. Verd. was een liefhebber, van detective romans. Het getuigenverhoor is hiermede tei ein de, de behandeling zal worden voortgezet op Maandag 29 April te tien uur. Directeur veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Assen heeft vanmorgen den gewezen directeur van de Coöpera tieve Stoomzuivelfahriek en Korenmalerij „Odoora en Omstreken" te Odoorn, den heer A. J. wegens verduistering, valsch- hcid in geschrifte, het opmaken van vai- sciie balansen en het vervaisehen van postcheques, alles ten nadeele van ge noemde fabriek, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve heclnenis. Deze tenlastelegging had verdachte, niet uitzondering van de verduistering, bekend. De officier van justitie had een gevange- nisslraf voor den tijd van twee jaren ge- eischt. Oneerlijke kas Dr. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren een 30 jarigen administrateur- hooMam! tenaan en kassier uit Leiden, die er van beschuldigd werd, dat hij tusschen Jnncari 1938 en Janna i 1940 ten nadeele van de gemeente Leiden een bedrag van ciica 1713 gulden heeft verduisterd, tot ecu Gevangenisstraf van een jaar voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar De dader gearresteerd. Gisterochtend is te Scherpenzeel een dra ma aan het hebt gekomen, dat zich in den loop van Woensdag heeft afgespeeld in de woning van het gezin van den grond werker R. Veer, gelegen aan den Ouden Barueveldscheweg. Toen een twaalfjarig dochtertje van de familie des middags om drie uur van school thuis kwam, trof zij in de slaapkamer op de zolderverdieping haar moeder dood op den grond liggen de aan. Zij waarschuwde dadelijk een buur vrouw en een dokter. De laatste constateer de, dat de levensgeesten "geweken waren. Pas gisterochtend, toen men reden had te veronderstellen, dat de dood geen natuur lijke oorzaak moest hebben gehad, is de politie gewaarschuwd. Onmiddellijk werd sen uitgebreid onderzoek ingesteld. In de slaapkamer werd een patroonhuls aange troffen, welke vondst het vermoeden, dat hier misdrijf in het spel zou zijn ge weest, versterkte. In een weiland in de omgeving trof de burgemeester kort daar na een revolver aan, welke blijkbaar was weggeworpen. Bij nader onderzoek bleek, dat de vrouw een schotwonde in de borst vertoonde. Aangezien gebleken was, dat zich Woensdagmiddag een veertigjarige pe- troieumvonler, die minder gunstig bekend stond, in de buurt had opgehouden, werd deze aan een verhoor onderworpen. IIoe- Hel de man, die eenigszins achterlijk is, aanvankelijk ontkende iets met het gebeur de te maken te hebben, legde hij na confrontatie met het lijk de bekentenis ar, Jat bij de vrouw vermoord had. Hef is komen vast te staan, dat de man gedurende eenige jaren bij de vrouw op bezoek kwam, waarbij het thans tot een conflict zou zijn gekomen. De Lcldschendanische moordzaak. In verband met het vaststellen van het feit, dat de soldaat, die verdacht werd bij de Lcidschendarusche moordzaak be trokken te zijn, omdat hij zich omstreeks dien tijd bij den rijwielhersteller Roest te Oegslgeest heeft verkleed, niets met deze zaak uitstaande heeft, wordt ons nog mede gedeeld, dat het onderzoek in deze zaak is geschied door de rijksrecherche niet de rijksveldwacht in samenwerking met de gemeentepolitie van Oegslgeest. De recherche heeft daarbij gebruik kun nen maken van de gegevens, die de ge meentepolitie van Oegslgeest over deze zaak bij het onderzoek heeft weten te verzamelen. Na een vlucht van 4Va uur zijn de K. L. M.-toestelIen Mees en Uil, die door he'. binnentrekken van de Duitsehers in Dene marken en Noorwegen aanvankelijk op hel vliegveld van Malmoe in Zweden werden opgehouden, op het Amsterrlamsche vlieg veld Schiphol veilig geland. De beman ning van de Mees bestond uit de gezag voerder Geyssendorffer, de te'egrafist Ooi- gaard, boordwerktuigkundigen Akkerman ei Bernaert en Steward Korslenije, terwijl de Uil, was bemand met gezagvoerder Sillevis, marconist Bo«-en, boordwerktuigkundige Moolenaar en steward Massa. Voorts maakten deze vlucht mede de stations-werktuigkundige van liet vliegveld Malmoe, Houtbrake en de vertegenwoordi ger van de K. L. M. in Stockholm de heer J. 11. de Stoppelaar. In den nacht van Maandag op Dinsdag 9 April trokken de Duitsehers Denemarken en Noorwegen binnen, en hoewel de K. L. M. vertegenwoordigers in Malmoe en de heide gezagvoerders alle poemgei iu het werk slelden om toch nog dien dag naar Nederland terug te keuren, werd bun van de zijde van de Zweedsche rege-ring le kennen gegeven, dat de machines piet kon den slarfcn. De Zweedsche regeering nam teen de maalregel de vliegvelden in het Zui'Iei van Zweden te evacueeren, zoodat de Vlees en de Uil Donderdag 11 April van. Malmoe naar Stockholm vertrokken, waar zij in ieder geval veilig op het oogenblik van vertrek konden wachten. Brand op vliegveld Malmoe. Als bizonderheid vertelden de boeren Gerjssendorffor en Sillevis nog, dat de beide machines in den nacht van Maandag 8 op Dinsdag 9 April aan een groot gevaar zijn ontsnapt. Tn dien nacht n.l. is er brand uitgebroken op het vliegveld van Malawi". De groote hangar, waarin de Nederland- sehfc toestellen stonden geborgen, brandde geheel uit ei het is aan de tegenwoordig heid van geest-van het personeel van de Zweedsche Luchtvaart Maatschappij A.B.A. te danken, dat 'jle K. L. M.-toestellen kon den worden gered. Voorwaarden voor de startver- gunning. Eergisteren zijn do startvergunningen ein delijk afgekomen. Vooral döor'de volledige medewerking van de Duitschè regeering. Wij vioegen de hoeren Geijssendorffer en Sillevis naar de voorwaarden, waaraan zij moesten voldoen om naar Ne Ierland terug te koeren. De Zwcelsche regeering zoo zeiden zij ba/1 een speciale route opgegeven, welke iets Zuidelijker dan Go Orenburg lag en de machines moesten c ,jt dit gedeelte van Zweden op om spe ciale hoogte vliegen. De regiering had de 1 uchtdo'-tbfiGerijen op deze Touto in kennis gesteld van hel passeeren van de N'ederlandsche machines. De Duitschè re- geering had gec-n speciale voorschriften go-öisrhf. Alleen bad men gezegd, dat hel aan te raden was, zoo hoog mogelijk te vliegen. In rechte lijn zijn de K. L. M.- machines van Stockholm via Gothenburg dwars over Denemarken naar de Noordzee gevlogen en vandaar in Zuidelijke richting naar Schiphol. Deze vlucht duurde onge veer vier en een half uur. Om 7 minuten voor 4 landde de Mees, terwijl Sillevis de TJil een kwartier later aan den grond zette. Op Schiphol werd de bemanning der vliegtuigen welkom gehecten door dei heer D. J. de Vries, hoofd van do afdeeling handel van de K. L. M., die namems den heer Plesman uiting gaf aan de dank baarheid van de luchtvaart maatschappij dat deze vogels weer in het nest zijn terug gekeerd. Kinderleven in China. De Wensch om een talrijk nakomeling schap te hebben is wel nergens ter wereld zoo groot ais in' China. De geboorte van een zoon wordt als een, bizonder ge lukkige gebeurtenis beschouwd1 en zelfs de armste gezinnen zien hun kinderen liefst zoo jong mogelijk getrouwd', om zoo spoe dig mogelijk een groot aantal kleinkinderen te hebben, waarover ook zij min of meer medezeggenschap hebben. Het grootste leed, dat Chïneesche families kan overkomen is, een kinderlooze echt, omdat ei na den dood der .echtelieden dan geen nakomeling schap is, die op het huisaltaar kan offeren. Vanzelfsprekend kan er in de arme, rijk met .kinderen gezegende families niet veel zorg besteed' worden aan de opvoeding. On middellijk na de geboorte legt de moeder de zuigeling, wiens huid voor tempera- luairverschilllen nog zeer gevoelig is, zon der zomerhitte of winterkoude in acht te ne men, onder een dun dek en „lucht" dit zoo vaak als belangstellende familieleden het kleine wereldwonder wenscben te zien. On getwijfeld draagt dit feit zeer veel bij tot de buitengewoon groote zuigelingensterfte. Na korten tijd1 worden de babies in ver schillende streken van China zonder on derscheid van geslacht in een zakachtïge broek gelegd1, die ten deele met kiezel steentjes en ten deele met aarde gevuld is. Doel daarvan is, dat-de kleintjes op een zelfde plaats blijven liggen. Aan de opvoeding der jeugd vóór deze naar school gaat, wordt weinig waarde ge hecht. De Chinees is van meening, dat de tijd een krommen boom wel recht zal ma ken en bedoelt hiermede, dat ondeugende kinderen tot brave menschen kunnen op groeien. Kinderliefde wordt als een 'der grootste deugden beschouwd en de eeuwen door heeft de oud-Chmeesehe^ literatuur hieraan reeds boekdoelen gewijd. Oude kro nieken verhalen, dat ten tijde der Chirice- sche dynastie (1125-1234) een jongen van acht jaar leefde, wiens ouders te arm waren oin zich muskietengaas aan te schaf fen. Ilij ging iederen dag reeds zeer vroeg slapen en bleef den ganschen nacht wak ker, ging onbewegelijk liggen, opdat de muskieten zich aan zijn bloed zouden la ven en zijn ouders rustig konden slapen. Men leest andere verbalen uit dien tijd van kinderen, die door stiefmoeders gekweld werden, doch de grootste martelingen on dergingen zonder in opstand te komen. Men verbaalt van een jongen, wiens stief moeder gaarne karpers at en die daardoor op de gedachte kwam midden in oen kou den winter ongekleed op het ijs te gaan liggen, opdat zrjn lichaamswarmte het zou doen smelten en hij een karper kon van gen. Het boek, dat handelt over kinder liefde, geeft 24 van dorcelijke voorbeeldeD en er wordt in verliaald, dal dit op de visschen zoo'n indruk maakte, dat zij zich gaarne voor stiefmoeders lieten vangen! Zoodra de kinderen naar school gaan, houdt het toezicht der ouders op en dit heeft ten gevolge, dat de scholieren in het hemelsche rijk door hun onderwijzers lang niet altijd' even mild behandeld wor den. Een leerkracht, die niet streng optreedt, is volgens het oordeel der Chineezen niet bekwaam voor zijn taak, zoodat het in de scholen niet ontbreekt aan lichamelijke straffen. Beklaagt een kind zich hierover ZATERDAG, 27 April 1940. Hilversum I, 1875 eu 414,4 M. KRO-ui (zending. 8.00 ANP. 8.05-9.15 en 10.03 Gramo- foon. 11.30 Godsd. halfuur. 1.203 Rer. 12.15 Orkest. 12.45 ANP en gramofoon. -1.10 Musquette (1.Ï301.40 Gramofoon). 2.00 Moor de jeugd. 2.30 Gramofoon. 4.00 Gramofoon. 4.45 Octot. 5.15 Film. 5.30 Gramofoon. 5.45 Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon. 6.20 Weekoverzicht. G.45 Gramofoon. 7.00 Ber. 7.15 Lezing. 7 35 Aelherflitsen, 8.00 ANP. 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.33 Gra mofoon. 8.45 Gevarieerd programma In de pauze: Gramofoon, 10.30 ANP. iü.4-3 12.00 Grainofoön, Hilversum II, 301,5 M. VARA-uitzending. 10.0010,20 v.m. en 7.3G8.00 VPRO. 8.00 ANP en gramofoon. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor arb. in conlinubedr. 12.00 Gramofoon. (Om 12.45 ANP). 2.00 Film. 2.15 Viool, cymbaaJ en piano. 2.30 Zang en orgel. 303 Reportage. 3.30 Harmonie-orkest. 4.00 Gram- foon. 4.30, Yragenbus. 4.505.50 Orkest. 5.55 Or gel. 6.15 Jeugdbewegging. 6.45 Kinder- leesclub. 7.00 Kalender. 7.04 Feliccdati-es. 7.09 Radiojournaal. 7.30 Toespraak. 8.00 SOS-ber. 8.03 ANP. 8.15 Puzzle. 8.30 Rosian-orkest. 9.10 Gramofoon. 9.15 Ra- diotooneei. 9.30 Orgel en gramofoon. 9.55 Varia. 10.03 En nuOkét 11,15 ANP. 11.2512.00 Strijkorkest. i Engeland, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 12,50 Orkest.' 1.20 Koor. 1.55 Film. 2.10 Sextet. 2.35 Orgel. 6.20 Orkest en so list. 8.55 Orkest. 9.55 Dansorkest. 10.50 Kwintet. Radio-Paris, 1648 M. 8.05 Gramofoon. 9.20 Orkest. 11.10 Fluit, 11.20 Orkest. 12.05 Piano. 12.35 Zangt, 1.05 en 1.30 Viool en harp. 3.50 So listen. 4.45 Cello en piano. 5.20 Uitzen ding. 10.20 Chansons. 11.2011.50 Orkest. Keulen, 456 M. 4.50 en 6.408.20 Gramofoon. 9.50 Viool, cello en piano. 10.20 Orkes! om solisten. 11.20 Orkest. 12.50 Co" ert, 2.20 Orkest en solisten. 4.20 Fo" loris- tisch programma. 4.45 en 5.50 una- foon. 6.35 Orkest en solisten. 50— 11 20 Zie Deulschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.11.20 Gramofoon. 11.50 en 12 30, Gramcfoon. 1.25 Zang, mandoline eü piano. 2.20 Causerie. 4.55 Gramofoon, 5.05 Orkest en solist. 5.55 Gramofoon, 7.20 Voor de soldaten. 9.30 Symphonie* orkest en solist. 10.3511.20 Gramo foon. 484 AL: 11.20 Gramofoón. 11,50 en 12.30 Orkest. 12.50—1.15, 1.55 en;'2 20 Gra- mefoon. 2.35 Orgel. 3.05 gramofoon. 3.35 Piano. 4.05 en 4.20 Gramofoon. 4.35 en 5 05 Dansorkest. 5.35 Kwartet. 6.05 Gramofoon. 7.20 Voor soldaten. 7.50 en 8.40 Orkest en solist. 9.30 Dansorkest, 10.2011.20 Gramofoon. Deutschl&ndsender, 1571 M. 6.35 Kleinorkest en solisten. 9.05 OrkesfJ en accordeonduo. 10.20 Nachtconcert. bij zijn ouders, dan komt het niet zelden voor, lat zij op hun spruit losslaan om hem tot zwijgen te brengen. Chineescbe ouders eischen van hun kin deren een groote liefde, die zij echter in vele gevallen niet met moederliefde be antwoorden. De rondgang. Klasse A. Alle Neune 87, Shell 78, N.H.R.Y. 74, Noveni 73, Woudsloopers 60, The Far West 66, Tous les Neuf 65, Poedelaars 61, 't Zuid 6C', Pompenburg 54, A.D.O. 53, D.O.K. 43, E.V.A. 38, D.O.P. 31, Excelsior 31, V.OL. 23, V.V.V. 16 punten. Klasse B. N.HR.V. 2 63, Alle Neurie 2 61, No veni 2 53, Shell 2 49,. Poedelaars 2 48, Tous les Neuf 2 48, Woudsloopers 2 47, E.V.A. 2 46, Pompenburg 2 43, V.V.V. 2 40, A.D.O. 2 40, D.O.K. 2 36, 't Zuid 2 28. D.O P. 2 28, D.O.P. 2 24 punten. Klasse O. 't Zuid 3 47, N.H.R.V. 3 39, AlleNeune 3 35, Poeoelaars 3 34, E.V.A. 3 33, D O.K. 3 29, Wouosloopers 3 24, E.V.A,., 4 22, V.V.V. ,3 15 punten. De stand in den wedstrijd om hot per soonlijk kampioenschap is thans: 1, il. Jansen, N.II.R.V., 883; 2. J. Ror- kus, Aile Neune, 878; 3. K. Slraek, Alle Koudo, 864; 4. K. Kooiman, Woudsloa- prrs, 856; 5, D. Lubeek, Noveni, 848; 6. G. v. d. Schouw, Shell, 846; 7. A. Korte, A.D.0828; 8. J. Kreuger, Tous les Netifs, 826; 9. H Schetter, Noveni, S21; 10 P. Sten tier, Far West, 820; 11. G. v. Ge'der, *t Zuid, 820; 12. M. Brücker, Pompenburg, 820; 13. C. Waalwijk, l'oodelaars, 818; 14. G. Koster, Alle Neune, 817; 15 A. Nieuwendijk, Poedelaars, 815; 16. II. v. Wa!sum, Far West, 808; 17. C. Ilindrikse, N.H.RV., 797; *18. A. v. d. Roer, Shell, 796; 19 II. Spoor, Shell, 795; 20. P. Besters, Tous les Neufs, 795; 21, L. ïlcys- ter, Noveni, 787; 22. II Willem se, Tous lés Neufs, 787; 23. A. Scheurkogel, Excel sior, 785; 21. J. Kooiman-, Woudsloopers, 783; 25. P. Aarsbergen, "t Zuid, 782 hout.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6