WH0BOR(y De eerste dagen van de Polyantha SNIP EN SNAP Reportage van de V.A.R.A. Een reeks kleine inbraken .r STADSNIEUWS I# De tentoonstelling belooft een succes te worden Bi|a* 30,000 bezoekers. Zij, die ten aanzien van bet slagen van de Polyantha bet bekende Sohiedamsche pessimisme hebben gevoed, zijn in de - eerste ronde reeds bedrogen uitgekomen: het Stichtings Comité is over de eerste dag gen zeer en zeer tevreden. Zaterdag hebben, na de opening, dus na 2 uur. nsg 3052 en Zondag 6399 betalende bezoekers de Polvantha bezocht, samen dus 9451. Bat is als een groot succes te beschou wen, want voor een vollle gronds bloe men tentoonstelling is het thans nog we! een beetje vroeg in den tijd, ofschoon de ex- positie in de hal op zichzelf reeds een be zoek aan het Volkspark waard is Niet alleen het Stichtings Comité, ook de bezoekers- en de standhouders zijn zeer Jevreden. We hebben er verscheidene ge- jrpcroken, die ons verklaarden reeds goede faken te hebben gemaakt en blij te zijn...... ren contract te hebben, z-oodat aan hun huurprijs niets meer te wijzigen valt! Sfeer. Er is dadelijk sfeer op de Polyantha ge- jehapen. Dat is voor een groot deel te dan ken aan het weren door het Stichtings Co- jnltê van alle tingel-tangel gedoe. Het is op net terrein rustig en als er muziek wordt gemaakt, zooals Zaterdagavond door O.B.K. en gisteravond door het Stedelijk Muziekkorps geschiedde, dan is dat be schaafde muziek, die door do bezoekers, blijkens hc greoie aantal luisteraars op het pad langs de lunchweide, wordt gewaar deerd. Steeds moeier. Vermoedelijk komt morgen de orehi- deeënkas gereed, wat weer een attractie .temeer zal zijn voor de tentoonstelling. En als het weer wat warmer wordt zal rnen versteld staan van de azalea pracht. Vermoedelijk zullen niet alle bezoekers op gemerkt hebben, dat er vele honderden aza lea's zijn geplant, want op dit oogenblik zijn bet nog bladerlooze struiken! Lof den w erkers. Ex is de laatste dagen voor de opening hard gewerkt om op tijd gereed te ko men. Bergen werk zijn verzet. Aan „die laatste dagen" is echter reeds een periode van veel zorgen, overleg en het nemen van niet altijd makkelijke bestis- -singen vooraf gegaan. 1 - De stuwende kracht bij alle voorbereidin gen is de voorzitter van het Stichting» Comité, mr. II. A. 31. Roelants geweest. In verband met de nauwe relaties, die er tusschen mr. Roelants en de „Schiedam sche Courant" bestaat, willen we ons ver der onthouden van een fanfare, dje wt, zeker zouden laten booren, als een ander dh werk met zooveel kennis van zaken, voortvarendheid en onverflauwde toewijding had verricht Naast mr. Roelants moet zeker de tech nische adviseur in het Polyantba-comité, de heer A. Geurtsen genoemd worden, die hij zijn vele werk als chef van den Plant soendienst, kans heeft gezien de beplan ting en wat daarmee in rechtstreeks ver band staat, tot een harmonisch geheel te maken. Hij heeft bij de gemeente de kunst geleerd met weinig middelen veel te bereiken en die kunst heeft hij ook hij de inrichting van de „Polyantha" in practrjk gebracht „Der Dritte im Bunde" is ir. C. E. Alexander geweest, die de gebouwen en gebouwtjes ontwierp en ook de monumen tale ingang op de kruising van Penning laan en Stadhouderslaan, waar 's avonds in een zee van licht honderden staan te kijken naar den gaanden en komenden man. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, heeft zijn invloed en hulp volledig ter beschikking gesteld daar. waar dit in het belang van de Polyantha was. De aannemer, de heer J. Schotel, heeft met zijn zoon, den heer Fr. Schotel, en hun personeel, in korten tijd bergen werk verzet Het aardige restaurant: „De koe op zolu'er", met zijn uitgebreide keuken en zrjn rieten dak, is b.v. in 12 dagen kant en klaar gekomen. Ook de gro-ote hal, de populair-wetenschappelijke ableeing en de bioscoopzaal, werden door den heer J. Schotel gebouwd. Het ueslaaade Boerendorp is opgetrok ken door aen heer H. Schroder, te 's-Gra- ven> age. Ook de reportage, die de VARA van de Polyantha gistermorgen heeft gegeven getuigde van. groote waardeering van de zijde van een deskundige op tuinbouw gebied, voor wat hier ter stede is tot stana gebracht. De heer S. Lantinga, die de reportage ver zorgde, vertelde eerst, dat Schiedam een mooi Loscb heeft van 60 H.Aen dat onze stad, wat haar bebouwing en aan leg betreft, kan wedijveren met elke stad van de zelfde grootte, De voorzitter van het Stichtings Co mité, mr. H. A. 31. Roelants, beantwoordde eenige vragen omtrent de oppervlakte van het tentoonstellingsterrein 9 H.A. en den duur der tentoonstelling. De heer A. Geurtsen vertelde iets over den opzet van de expositie eu wees op Je gToote variatie, waarvoor gezorgd wordt. De laatste bad ook nog gelegenheid zijn waarueenng te uiten over het personeel, werkzaam bn de afdeeling Plantsoenen, voor den betoonden ijver. My. Roelants deelde mee, dat het idee van het Koekhuisje van Hans en Grietje het centrum, waar kinderen, wier ouders de tentoonstelling bezoeken, onder des kundig toezicht zich kunnen vermaken spontaan is opgekomen en toen onmiddel lijk in het plan is opgenomen. - De heer 'Lmtïnga heeft zijn luisteraars over hot tenloonstellingsleirein meegeno men en zrjn groote ingenomenheid met op heden- en morgenavond zijn nog kaarten verkrijgbaar aan het Passage Theater. Jongeren gekappiteld Weinig eerbied in de kerk. In bet „Schiedarasch Kerkblad", het offi cieel orgaan van de Geref. Kerk te Schie dam, geeft „mr. Oog en Oor" het vol gende, weinig verheffende beeld van de sfeer op de gaanderijen in de Geref. Ker ken onvr ue jongeren, tijdens de gods dienstoefeningen. „0! Die jongeren kunnen soms zoo op het alleruiterste oogenblik komen binnen hollen. Voornamelijk op de gaanderij. Als ik het voorkomen kon, werden -er nooit kerken gebouwd 'met gaanderijen. Alles be neden, opdat ieder toezicht kan houden op zijn kinderen. Voorop sta, dat vele jonge menschcn, die op de gaanderij een plaats zoeken, geen aanleiding tot bizondere klach ten geven. Dit zij met voldoening gecon stateerd, want in sommige kringen komt hel wel Voor dat men alles over één kam scheert, iiaar die niet aan de eischeu van eerbied en aandacht voldoen, zijn dan ook zeil de oorzaak dat men over hen spreekt. Ze komen soms aanstormen, soins aanslungelen. De wijze waarop zo hun plaats innemc-n doet meer denken aan zich laten vallen, dan zich zetten. Op hun gelaat is sora« een trek van vermoeidheid duidelijk waar te nemen. Onder het z g. groote gebeo zijn er die m een houdmg gaan zitten (liggen?), ylie er op wijst dat ze met eens ue moeite nemen om naar het gebed te luisteren, laat staan trachten om mee te bidden. Is meu te laat ter ruste gegaan Laat men dan toch in onze ge- wat de Polyantha biedt, niet onder sloa-j zinner. er aan denken dat de Zaterdag- len of lanken gestoken. Het Boerendorp avon.d de voor-sabbatb dient te zijn, waai- herinnerde hem aan de brink te Laren. In MeiJuni verwacht de heer Lantinga overstelpend veel bloemen op liet tentoon stellingsterrein en hij besloot zijn repor tage met de mededeehng, met gerustheid een bezoek aan Polyantha te kunnen aan bevelen f Rede jhr. mr. dr. H. A. van Karnefaeek In ons blad van Zaterdag was het met meer mogelijk de rede van Z.Exc. jhr. mr. dr H. A. van Kamebeek op te ne men. Wij laten thans deze rede hier vol gen Toen ik eenigen tijd geleden van u, mijnheer de burgemeester, het verzoek- ont- uiig, ol ik de tentoonstelling zou wil len openen, heb ik mij aanstonds gaarne bereid verklaard. Het is mij een voorrech om daardoor aan deze tentoonstelling U? geven het blijk van belangstelling, dat var mij werd verwacht. Wat men zich van deze tentoonstelling heeft voorgesteld en wat er bereikt is, geeft biri. van vertrouwen en zelfvertrou wen. De voorzitter van het comité heeft gewag gemaakt van enkele oogenbiikken van aarzeling in dezen hoogst onzekere:» tijd. Het comité heeft in samenwerking met r'e slad doorgezet en volgehouden Afgezien van de bekoring d t planten en bloemen, waarvoor het Neder.'andsche volk zoozeer gevoelig is, is de bloem ook een symbool van dieper leven. Bloemen le ven, maar zij spreken niet. Misschien dan ken zij voor een groot deel daaraan hun aantrci-kelijkheid. Ze brengen ons de boodschap van het zooals Goethe het gezegd heeft „ewisre werden", van de wet van vergan kelijkheid, die in de natuur voltrokken wordt, die tot nadenken en bezinning stemt, doch tevens tot vertroosting en bemoedi ging strekt. Boven de dynamiek van de menschen waarop wij zoo prat gaan, staat de dyna miek van den Schepper eeuwig en on weerstaanbaar. Wanneer ons land gespaard moge blijven van den oorlog, zal straks de conclusie zijn, dat het goed was dat deze tentoon stelling werd gehouden, omdat zij in deze dicht bevolkte en werkzame streek aan de menschen prettige en gepaste ontspan ning heeft geboden. Dan zal ook geble ken zrjn, dat de tentoonstelling een succes is geworden, waarmede deze wakkere slad eer inlegt. op men rekening heeft te houden niet het feit, dat^het morgen Zondag is. Er ■rijn cr, die zelfs tpnder dat gebed hun ge sprekken nog fluisterend voortzetten. 3Ien neemt waar dat'meisjes cn niet eens de kleinste, onder het gebed nog noodig iets aan bun toilet moeten veranderen. Begint het gemeenschappelijk gezang, dan is een opmerkelijk stilzwijgen waar te nemen. Een kerkboek schijnen de moesten niet te be zitten Met verveelde gezichten zit men tijdens het gezaag om z,ch heen te kijken Onder de prediking is brj sommigen zoo weiii'g aandacht iwaar te nemen, dat velen even wijs het gebouw verlaten als ze er iu kwamen. Is-'hei te verwondeien, dat de sleutel der kennis zoek raakt en later allerlei dwalingen insluipen? Bij het ver laten van het kerkgebouw ontstaat een c.' in het oog loapende activiteit, n.l om Datier gearresteerd. Het is de politie gelokt Zondagmorgen den dader te arresteeren van verscheidene kleinere inbraken, die de laatste maanden hier ter stede gepleegd zijn, Da man, de 35-jarige W. J. v. B., heeft tot heden be kend reeds 9 inbraken-te hebben gepleegd Hij maakte er een gewoonte van zich den. toegang te verschaffen, deels door inklim ming, deels door gebruikmaking van een valsrhe s'eutel Bij P. V. in de Thomas k Kertipisstrant ontvreemdde hij een geldkist je. De buit viel hem later bitter togen, want het kistje bevatte slechts waardmooze pa pieren. Bij P.V. in de Jozef Isoraëlslraat bleef het bij een poging, daar hij nadat hij docc een raam was binnengekomen, niets van zijn gading vond. Ook in de woning van zijn moeder kwam hij binnen met eon valschen sleutel en stal uit een kopje een bedrag van f9, dat niet zijn moeder toebehoorde, docli z.g. missio-geld was. TJit de woning van T. aan de Putterslioekselie- sfraal, nam hij een portemonnae weg, in houdende 8 gulden; een poortemonnaie, dit maal mei 12 gulden, was zijn buit bij een inbraak in de woning van de wed. K. aan !e Zwaxtewaalsohestraat, waar hij door middel van insluiping binnenkwam. In de woning van C. aan de Putterslioeksche- straat, stal hij 13 gulden; et-n geldkistje met f 10 cn wat kleingeld nam hij mee uit de woning van W. aan de Archimedesslrab Ook kleeren waren van zijn gading. Ten nade-eie van mej. S. stal hij uit het gebouw van den R.K. Volksbond een manteltje met rryi/ts, terwijl hij tenslotte bekende in de ja ren 1935 en 1936, successievelijk een be drag van 130 gulden gesto'en te hebben uit een geldkistje, dat iu de.i kelder van ho( gebouw van den R.K. Volksbond stond, welk geld den buffotchef C, toebehoorde. De man is ingesloten en zal ter beschik king van de justitie gesteld worden. N.C.V.B. Voor de afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond zal Vrijdag 10 Mei a.s. ds. D. Broers spreken over: Het nieuwe leven. Bekroningen. Zaterdag hield een jury, beslaande uit de heeren H. Hartlieb, D. J. van Brum- melen, bloemisten te Rotterdam en G. Sehoonderbeek, hortulanus van de Rotter- damsche Diergaarde de "inzendingen ge keurd. De uitslag daarvan luidt ais volgt: Kleine gouden medaille; 1. J. Vogel, V! aard in gen, bindwerk; 2. 3f. Schra- ver, alhier, bindwerk; 3. J. J. van Dijk, alhier, bindwerk; 4. C. de .Mooy, Rotter dam, snijbloemen. Verguld zilveren med'aille: Dagnelie Cox, Amerongen, miniatuur tuin. Eervolle vermelding: 1. Willem Daarna beeft Zijne Excellentie de „Po ]yantha"-v!ag aan den mast bij den ingang gehescheu. Tevoren waren door twee meisjes in Lowoncostuum, dochtertjes van den pen r.ingmeester van het comité, den heer H F. van Zijst, aan de echtgenoote van den Belgischen gezant en aan mevr. A J. A. v HaarenRaymakers, een tuil anjers aan gebooen Hot weer viel nogal mee, in vergelij king met het regenachtig aspect van den ochten-'i. Een zonnetje was echter niet te bespeuren. Collecte Leger des Heïls. De bloempjesdag, Zaterdag jj. hier ter stede ten bate van den Leger des Heils- axbeid gehouden, heeft f 251,62 opge- Hardijzer en., Boskoop, bloeiende planten; 'bracht,' een bedrag, waarmee de bevelvoe-. 2. Hugo T. Hooftman, Boskoop, bloeiende planten. Snip- en Sna p-avonden. Zoo we reeds gemeld hebben zullen he den- en morgenavond Snip en Snap in het Passage Theater optreden. De evenlueele baten zullen worden be steed voor de aanschaffing van materiaal in vak A van den Luchtbeschermingsdienst. Wie zichzelf een leuke avond wil bezor gen bezoeke heden- of morgenavond het Passage Theater. Voor de toegangsprijzen zie men de advertentie in dit blad. rend officier, majoor C. HL Küh, zeer dank baar is. 1 zoo spoedig mogelijk weg tc komen. Des avonds is hét op diezelfde gaanderij opiallond rustig, omdat de rneesten dan absent zijn Waar zijn ze dan? Vraag het hun en ze zullen als in kooi antwoor den dat ze in een andere kerk waren. Controleeren de ouders dit wel eens? Het is misschien voor sommigen niet overbodig. De gesprekken, die ge voor den aan vang kunt beluisteren, zijn al evenmin ge schikt om een hoogen dunk van het kerk- gaan te krijgen. Het is voorgekomen dat een gesprek gevoerd werd over een ge houden voetbalwedstrijd, waarbij een taal gebezïg.1 werd, die verre van beschaafd" was. M:jn afkeurenden blik was niet in staat het gesprek te stuiten, want daar het nog voor don aanvang was, mocht men doen wat men wilde. En dan, raen was niet in Duitschland en mocht dus vrij zeggen wat men wilde. Zulke dingen kan men soms hooren. Nu gebeurt dit gelukkig niet eiken rustdag. Maar dat het gebeurt, wijst toch op een tekortkoming aan ernst hij 'sommige onzer jongeren.'" iriborg Propaganda-avond Vrijz. Chr. Jeugdwerk. In de kerk vam den Ned. rrol. Bond zal Woensdag 8 Alei a.s. een propaganda avond worden gehouden voor het Vrijzin nig Christelijk Jeugdwerk. Opgevoerd' zal worden het spel: Van Vrijheid en Geweld'. Omtrent dit stuk schrijft „Stemmen": „Ditmaal dus niet een Bijbelsch spel, zoo als verléden jaar, maar toch ook weer een religieus spel, dat in vier tooneelen het probleem vertolkt, dat juist in onzen tijd zoo actueel isde strijd' om de geeste lijke vrijheid van den mensch. Het spel verplaatst ons naar den lijd' van Cahijn, die heerscht over Genéve en jong en oud aan zijn wif tracht te onderwerpen. Ieder, die zich tegen hem waagt te ver zetten, wordt met den brandslajjel ge straft. Zoo ook vergaat het .Michael Ser vet, die door Calvijn als ketter wordt ver oordeeld Gaslellïo, een van de weinige menschen, die het tegen Calvijn op durft nemen voor de geestelijke vrijheid van den mensch, in zijn boek „Van de ketters", zal door Calvijn worden aangeklaagd. .Maar dan ontstaat er langzamerhand ook onder de jongeren van Calvijn een groeiend verzet tegen den knellenden band, die hen gevangen houdt. Eén van hen heeft den moed met Calvijn te" breken, omdat 'hij zich niet meer gebonden voelt aan het gezag van een mensch, maar alleen aan dat van God". Aan de opvoering van dit stuk werken pi.m. 30 personen mede; de Koorvereenl- ging zal zingen. Voorjaars-Zendingscollctte. De Voorjaaxs Zendingscollecte, Zondag 14 dezer in de Ned. Herv. kérken ge houden, heeft f455,62 opgebracht, namelijk f219,11 in de'Groote Kerk, f 101,18 in de Nieuwe Kerk en Westerkerk f 135,53. Feestavonden S.T.V. „Outsanning". Op verzoek van vele donateurs had het bestuur van S.T.V. „Ontspanning" besloten nogmaals een bonte-avond te geven, hoe wel hierdoor met de traditie gebroken wordt slechts dén dergelijkeh avond per seizoen te geven. Na een woord van welkom, gaf de voor zitter, ae heer Jac. de Groot, eenige aanwijzingen aan het publiek, die, als zij opgevolgd werden, zouden bijdragen tot het slagen van het programma. In een bonte reeks volgden in non stop tempo de schetsjes, danssn, enz. zich Zater dagavond elkaar op in „Eendracht". Het scenario was voor een groot deel van de hand van den ijverigen voorzitter ge komen. Een levensschets „Zijn kind" open de het programma, gevolgd door een re vueschots „Garderobe", waarin de heer J. Korpersboeb zich als zingende portier onderscheidde. De tweede helft van den avond was cabareteyewijze ingedeeld. Hier deed de jeugd van zich spreken door rhytbmische dansen, met een variatie op rolschaatsen, alles on-'cr leiding van mej. A. Knotsen burg. Aan de fmale werkten acht en vijftig uitvoerenden fnee. The Rhythm Boys" gaven eenige solo's, begeleidden de zangnummers en produceer den de dansmuziek, waarop tot laat in den nacht gedanst werd. N«d. Vereen, van Fabrieks- arbcidcrs(sters). In besloten kring werd in het Volks gehorw door de Ned. Veroen. van Fabrieks arbeidersisters) een uitvoering gegeven, die voor de pauze een propagandistisch ka rakter had. Opgevoerd werd o.a de revue Jij hoort bij ons" van W. v. fcpendaal. liet openingswoord werd gesproken door den heer 31. Talmon, waarnemend voor zitter. Fen lid van het hoofdbestuur, do hoer A. de Ruiter, wees op de noodzakelijk heid, ondanks den oorlog en do wereld crisis de propaganda met kracht aan. te vatten. In den vorigen oorlog stond de vakbeweging voor dezelfde problemen. Dooi een krachtige houding zijn deze over wonnen. De vakbeweging moet paraat zijn, als de oorlog voorbij is. Voor nationaal- sociaJisten en communisten, die loten van een zelfde twijg blijken te zijn, is geen plaats in de gelederen van de moderne vakbeweging. Aan het programma werkten nog mee de mondorgelclub „he Blue Boys". Ver scheidene leden voerden een-actertjes op. op. Ook bevonden zich onder hen n-og eenine declamatoren. A.N.T.B. Tot sluiting van het winterseizoen kwam de sludieclub en jeugdgroep van den Alg. Ned Typografen Bond Zaterdagavond in „Amstelbron" bijeen, waar de tijd met een dansje en toon eetstokjes gekort werd. De voorzitter van de afdeeling, de heer L. Fetter, opende den avond met een kort woord. Na een winter van vakstudie aldus spr., waaraan de leden een avond per week wijdden, is het goed, mede tot versterking van den ouderlingen band, in, een feestelijke stemming bijeen te komen. Eenige leden van de studieclub gaven op verrassende -wijze blijk van hun kunnen,, door het schetsen van perspectieE-teekenin- gmi- fn de pauze verkreeg de voorzitter van de Grafische Gezondheidsvereeniging, aid. Schiedam, de heer A. Kousemakerj het woord, die er op wees, dat de ge zondheidstoestand in de grafische bedrij ven nog niet van dien aard is, dat sana toria en herstellingsoorden gemist kunnen worden Een der teekeningen gaE een goed beeld van een der herstelling oorden in Zeist, waar zieke typografen genezing kun nen vinden. Dg, vereeniging strekt haar nut tigen arbeid ook uit tot de huisgenooten, der leden. Wanneer men zelf den steun nimmer ncodig heeft, is het toch een vol doening te weten zieke collega's en hun huisgenooten te hebben geholpen. Een twaalftal nieuwe leden en 8 dona- teurs gaven zich op. De Hakkertband verzorgde de muziek; bij het bal verleende de Krabbendam- band haar medewerking. E. H. B. O. De groote zaal van het gebouw van den R.K. Volksbond was geheel gevuld met belangstellenden voor den feestavond van de afdeeling Schiedam der verce liging E. H. R 0., die haar twee en twintigste jaarfeest vierde. De voorzitter, de heer A. de Goede ren, opende den avond met een vlot afgestoken rede, waarin hij o.a de vele moeilijkheden memoreerde, waarmede 't be stuur te kampen had gehad. Het was spr. een troost, dat veile vereenigingen in het zelfde schuitje varen. In bet bizonder h-eite spr. de doktoren De Leeuw, Van den Lerg en Van der Kuy hartelijk welkom en dankte tevens dokter De Leeuw en dei h' r De Vries voor hun werk aan den eursir gedu rende dezen winter. I Dr. A. D. de Leeuw dankte op zijn beurt voor het fraaie practische cadeau, de gedeeltelijke vernieuwing van de stof feering van zijn wachtkamer en zijn spreek kamer. i Aan mevr. De Leeuw werden bloemen aangeboden. Het uitleken van het respectabee oautaj diploma's ging vrij gemoedelijk. Dit jaar had de cursus een record aantal bezoekers" geboekt, ongeveer 120, van wie slechts twee niet geslaagd waren. De clou van den avond was de opvoering van „Loods aan boord" ,door "Utile Dulcr. De opvoering stond wederom op boog peil, en werd zeer goed gespeeld. Jammer was, dat af en toe het geroezemoes in de zaal het gesproken woord op het tooneel over stemde. j Na afloop heeft de voorzitter aan de medespeiende dames bloemen aangeboden, waarvoor de heer Jan Vos namens U. D. dank bracht. Tenslotte werd nog eenigen tijd op mu< riek van de Hakkert-band gedanst. Er wa ren nogal wat oude dansen bij, hetgeen^ niet bepaald naar den smaak van de jeugd1* was. Het besté is, dat de jongeren maar eens probeeren wat gezelliger is, een fox trot of de ijs-wals, een step ofrde valetal W. A. Hoeks Sportvereeniging. Een intieme feestavond werd in Alusis Sacrum gehouden door W. A. Hoeks Sport* vereeniging, welke avond groote belang stelling heeft getrokken van de leden en donateurs dier vereeniging. De zaal u-as geheel gevuld. De voorzitter, de heer AI. vau Dijk, sprak een kort openingswoord, waarin hij speciaal welkom heette den vertegenwoor diger der directie, ing. H. Hoek. Nadat de feestmarsch was gespeeld, hield de conferencier, Afartin van Schie, een inleidend praatje, waarna de goochelaar Vinjee zün kunsten vertoonde. Beiden ver schenen gedurende den avond nog enkele malen on het tooneel- Voorts werd nog een schetsje opgevoerd„De weddenschap Aan het programma werkte tenslotte mede de band „The Alerrv Alakers", onder lei ding van Frans Carree,_ welke ook de dans muziek verzorgde tijdens het zeer geani meerde bal na afloop. Polyaatlia-bal. Zaterdag- en gisteravond! is in Corner House een bal gehouden, ter gelegenheid! van de opening van de Polyantha. Beide hals hadden een vlot verloop oa de stemming liet niets te wenschen over. Veel-groen en bloemen slingeren zich door de zaal heen, terwijl op ieder hoofd een mutsje prijkte. Cor de Graaf and his Swingers verzorg den de dansmuziek. Deze musici blijken vooral op "hot-jazz ingesteld te zijn. Foxtrotts, Engelsche walsen, tango's-en. polonaises wisselden elkaar in schilderach tige volgorde af. (Verslagen van de overige gehouden bij eenkomsten moeten in verband met ge brek aan plaatsruimte, blijven liggen. Red.). Schoorsteenbrandje. De brandweer heeft Zaterdag ten huize van de familie B. aan de Heerenstraat met een ramoneur een schoorsteenbrand ge- bluscht. (>!- |Y Yi"v |Mv al i JV<1« fes? Voor den feestavond tea bate der Lucht bescherming met medewerking van Prijzen der plaatsen f0.75, ft.- en f 1.25 sjleei»

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2