wmep"6 STADSNIEUWS Polyantha De haringvisscherij speelplaats In het Oostelijk stadsdeel gevraagd liet bestuur van de Vereeniging „Het Singelkwartier" heeft zich met een adres tot B. en W. gewend!, waarin o.a. gezegd wordt, „dat vele bewoners van het Ooste lijk gedeelte der gemeente Schiedam het bestuur van bovengenoemde vereeniging hun angst kenbaar gemankt hebben over bun kinderen, dat deze bij het speten op de straat steeds meer gevaar gaan loepen "wegens de toename van het snelverkeer, ook van de zijde der militairen, en vooral denkende aan den a.s. vacantietijd; redenen waarom het bestuur zich tot n wendt met het eerbiedig doch dringend verzoek het daarheen te willen leiden, dat ten aanzien van het bovenstaande een kinderspeelplaats zal worden gemaakt in het Oostelijk deel onzer gemeente, b.v. op bet terrein gelegen tusschen de Mar conistraat, Galvanistraat en Lange Singel straat, wat door vele ouders ten zeerste op prijs zal worden gesteld". Aankoop van brandstoffen Tot September a.s. slechts de helft van het vorige jaar. Gedurende bet tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September 1940 mogen door han delaren aan hun afnemers niet meer vaste brandstoffen worden verkocht of geleverd dan de helft van de door deze afnemers in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 van d!en betreffenden hande laar ontvangen hoeveelheid. Mot vaste brandstoffen worden hier be doek) steenkolen,'steenkoolbriketten, cokes, bruinkolen, bruinkoolbriketten en petro leum. Ter naleving van deze bepaling is de verbruiker verplicht een ontvangstbewijs te teekenen, waarop de naam en het adres van den verbruiker, alsmede de leverings datum en de hoeveelheid en soort der ge leverde brandstoffen zrjn vermeld. Het publiek wordt verzocht aan de uit voering van deze voorschriften ten volle zijn medewerking te verleenen. Roti Electrlscbe Tram Het vervoer. In April jJ. werden door de R E.T. ver voerd 6.331.3S6 (in April 1939 6.317.167) reizigers. De opbrengst was f 469.557.91 (f474.739.83). De opbrengst was in de eerste vier maanden f 2.063,398 00Vs, wat f220.G06.77V2 meer is dan in de over eenkomstige periode van bet vorig jaar. Het verschil in reizigersvervoer tusschen April 1940 en April 1939 wordt beïnvloed door het vallen van Paschen dit jaar in Maart en het vorig jaar in April. Leger des Heils Herdenking 50 jarig bestaan van het korps Schiedam. Op 23 Mei a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn; dat het Leger des Heils hier ter slede een corps stichtte. Aanvankelijk hadden de leiders zoowel als de soldaten met groote moeilijkheden te kampen, maar allengs werd dit beter en thans heeit Schie dam een zeer stabiel korps, waarvan een flinke groep oude geti-ouwen de kern vor men. Reeds bij het 40-jarig bestaan, 10 jaar geleden, is gebleken, dat bet korps de sym pathie heeft van zeer Velen, die zelf tot andere kerkgenootschappen behooren. Voor de viering van het 50-jarig bestaan is een uitgebreid program ontworpen, dat er als volgt uitziet: Zaterdag 18 Mei: Officieele straatzang met verkoop van een jubileumnummer, waaraan het geheele korps zal deelnemen. Zoitó&g 19 Mei: Bezoek van secretaris Veenstra en mevr. VeenstraFlips©. Dinsdag 21 Mei: Marsch door de stad; na afloop dankstond in de zaal, Woensdag 22 Mei: Samenkomst, geleid door kolonel en mevr. J. Grimijser, met medewerking van verscheidene oud-bevel voerende officieren van bet jubileerend© korps. Donderdag 23 MeiHerdenkingssamen' komst in gebouw Eendracht. Leiders kom- mandant en mevr. A. .T. Ben well, en ma joor Jnc. Smael, divisie-officier. Voorts heb ben bet voornemen bet woord op deze samenkomst te voeren de burgemeester, mr. dr F«. L. J. van Haaren; de heer P. v. d. Vlies, directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon; de beer T. Slavenburg, wethouder van financiën; ds. D. Broers, Ned. Herv. predikant, en onze oud-stad- genocte mevr. SmitsMeijer. Dinsdag 28 Mei: Feestavond in het ge bouw Eendracht voor de Heilssoldaten van Schiedam. Woensdag 29 Mei- Gedenkdienst van „makkers die bevorderd zijn tot heerlijk heid" met lichtbeelden; tevens herinne ring aan oud-bevelvoerende officieren van Schiedam. Cano omgeslagen Drie broers te water. Zaterdagavond wilden de 16-jarige A. N. en zijn tweelingbroertjes van 13 jaar in de Schie met een cano gaan varen. Ze wa ren nog maar 2 M van den kant, toen de cano omsloeg. De 16-jarige trachtte een van zijn broer tjes redden,'maar deze greep zijn redder bij de keel, zoodat deze zijn pogingen moest opgeven en naar den kant zwom. Een van 'de 13-jarigen was op de omge slagen cano geklommen en kon zijn twee ling broer zoolang met het hoofd boven water bonden tot hulp in een roeiboot kwam "opdagen. De tweelingen, die water hadden binnen gekregen, werden met de roeiboot naar den wai gebracht. Het bezoek. De belangstelling voor de Polyantha is groot en zal in den loop der volgende weken nog wel toenemen: Gisteravond waren reeds 39.500 bezoekers de controle gepasseerd. Zaterdagmiddag was het niet buitengewoon druk; gistermiddag was het bezoek vrij groot. Als het wat warmer was geweest, zou dat het bezoek zeker ten goede zijn gekomen. De muziek van de Schiedamsche kapel op het terras van „De koe op zolder' en op het dorpsplein werd Zaterdag en Zondag wei gewaardeerd. Gisteravond speel de de Arb. Muziekvereen. „Crescendo", onder leiding van den heer Van Seuren. Behalve bet gepubliceerde program wer den nog enkele marschen op den koop toe gegeven. Wandeimarsch De route door Schiedam. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur zijn verscheidene honderden deelnemers aan den wandeimarsch van de Rotterdamscbe Burgerwacht door onze stad gekomen. De route liep over het Marconiplein, Rotter- damschedijk, Gustoweg, Maasdijk, Lekstraat, Havendijk, Westfrankelandscbedijk, Rubens plein. Rembrandtlaan, Vlaardingerdijk, Vel- levest, Noordvesf, Overschieschestraat naar Overschie. Aan den marsch nam o.a. ook het mo biele vendel van de Schiedamsche Bur gerwacht deel. Feestavonden Vrenastu. In dezen voor velen moeilijken tijd schijnt de behoefte aan ontspanning wel zeergroot te zijn, wrat welhaast ieder, die een feestavond organiseert, heeft, wat de op komst belreli, succes. De jonge vereeniging van oud-leerlin gen der ULü-school Gi, Vrenastn (Vreugde na studie), beeft Zaterdag getoond, dal zij de goede richting uitgaat. Was haar feestavond m het begin van dit seizoen rommelig, ae cabaretavond in December was al beter .en de laatste, ook thans weer in gebouw Eendracht, gehouden, was zelfs aardig. Leo Noordijk en Henk Pau- lussen, die zelf optraden a!s Bassie en Hassie, hadden een revue in elkaar gezet, waarin leuke dingen voor kwamen. Veel droeg nog wel de kenmerken van de jeugd, maar de revue was ook in de eerste plaats voor een jeugdig auditorium bestemd. Dat vulde pok voor zeker 7/8 de zaal. In de eerste scene op het manager- bureau waar de artistcn voor de op te voeren revue werden aangenomen, was het openingswoord van den voorzitter, Bob M u 1U r, verwerkt. Deze heette speciaai twee onderwijzers van G1 welkom ea spoor de aan te bedenken, dat het samenstellen van de icui" amaleuiswerli is geweest. Geslaagd was de scene: voor de keu ring; ofschoon lang niet origineel meer, had -toch ook het radio-kookpraalje nog succes. De Kea Mouna Hawaimg Serenaders speelden en zongen, de Rhythmserenaders zongen In Amerikaansche stijlThe tv o Ar- zo's, waarvan de accordeonist goed speel de, noodden tot „community singing. Wim Moerman, de leider van de Kea Mouna Hawaiing Serenaders, zong alleen eenige liedjes en ook- de band, de Chicongo Stom pers, werkte mee door een extra jazz- nummertje op het tooneel te geven, dat vooral bij de jeugd groote waardeering vond. Het slot was een druk bal, waarbij de Chicongo Stompers muziek pioduceercPn; de heer Meulstee fungeerde als leider. De Dilettant. De Schied'. Tooneelvereen. „De Dilettant", die ondanks haar naam nog niet de slecht ste is in het vrij groote gezelschap Schiedamsche diiettant-tooneelvereenigingen voerde Zaterdag in Musis Sacrum „Het oude nest", een tooneelspel in 3 bedrijven van J. Bromet op. De mannelijke hoofdrol werd vervuld door een gast, den heer L J. M. Lupker, omdat het lid van de Dilettant, aan wien de rol was toegewezen, in de werkver schaffing geplaatst is. De voorzitter, de heer G. A. v a n E w ij k, herinnerde in zijn openingswoord' voorts aan dien geslaagden „Bomte-avond" op 30 Maart j.l., onder den titel: Ergens in Ne derland en hoopte, dat na afloop de volle zaal eenparig zou zeggen: Nergens in Ne derland amuseert men zich zoo als bij de Dileltant. Aan mevr. A. de JongMeerburg, die korlgeleden baar koperen tooneeljubileum heeft herdacht, werd' tijdens het spelen van: „Het oude nest" een „fooneelbrodie" aangeboden, die echter vervangen zal wor den door een echte broche, zoodra deze gearriveerd is. Aan den vertolker van de gaslrol werden bloemen aangeboden. De Krabbendam-band zorgde bij het bal voor muziek; de heer A. Janse had' de leiding bij het dansen. Fiets omgereden. Op de Schie is een onbeheerd staand rijwiel van W. H. omvergereden dooreen passeerend bespannen voertuig, bestuurd door R uit Kethel De fiets werd ernstig beschadigd. „Voorzorg". De onderafdeeling van het Groene Kruis „Voorzorg", fonds "tegen de geldelijke ge volgen van Ziekenhuisverpleging en op< .o- tiën, houdt Donderdag a.s. in Musis Lu crum baar jaarvergadering. De geïnterneerden Enkele namen. Hoewel van officieele zijde geen enkele nadere inlichting gegeven wordt omtrent de personen, die uit hoofde van de omstandigheid, dat zij als staatsgevaarlijk worden beschouwd door het militair gezag zijn geïnterneerd, noemen enkele dagbladen toch namen van de betreffende personen. Behalve de heer Rost van Tonningen moeten ook de heer W. N. A. Krol lex, krmgieider van den Nieuwen Waterweg, en de heer Van Oort, te 's-Gravenhage, uitgever van het anti-semietische blaadje „De Misthoorn" door dezen maatregel ge troffen zijn. De heer Kröller woonde te Rotterdam en was een bekende figuur in N.S.B,-kringem te Rotterdam en ook in Schiedam, waar hij als kringleider van zelfsprekend dikwijls in het kringhuis aan de Lange Haven kwam. Voorts is de Rotterdamscbe communist A. J. Fey geïnterneerd. Hoewel geen lid meer van de C.P.N., was hg een militante propagandist voor het communisme. En kele maanden geleden werd hij uit de ge vangenis ontslagen j waar hij twee jaar doorgebracht had wegens het smokkelen van springstoffen en verdoovende midde len over de Belgische grens. Een diamanten bruiloft Het echtpaar J. DakHodes zestig jaar abonné. Gisteren herdacht het echtpaar J. Duk Hodes, wonende Kreupelstraat 14 ben., het feit, dat zij zestig jaar lang lief en leed met elkaar hebben gedeeld. De heer en mevr. Duk zijn steeds trouwe kerkbezoekers geweest ©a weken ook gis teren niet van bun wekelijkschen kerkgang af. In de kerk van den Ned. Prot. Bond werden zij door den voorganger, ds. P. v. d. Veer uit Amsterdam, in hartelijke be woordingen toegesproken. Bij bun thuiskomst bleien de eerste be zoekers, die kwamen feliciteeren, reeds aanwezig te zijn. „Ik had mijn jas nog niet uitgetrokken", vertelde de heer Duk ons. Verscheidene bestuursleden van den Ned. Prot. Bond, waaronder notaris P. Schaberg en dj© heer J. Keuning, gaven van hun belangstelling blijk. De voorkamer was in een bloementuin herschapen. Het bestuur van den Ned. Prot. Bond, familieleden ei kennissen heb ben bloemstukken gezonden. Ook de Schie damsche Courant, waarvan zij gedurende 60 jaar abonné zijn, is niet achter willen blijven en zond eveneens bloemen. Tot iialf vijf hebben ug menschon in huis gehad, zet de heer des huizes. „Als u toch wat wil schrijVen, zet dan maar in de courant, dat ik een gezetligen dag ge had heb". 's Avonds was ten huize van het diaman ten bruidspaar een intieme familiebij e t- komst. Schilderijententoonstelling In Huize Schwagermann. Van den Belftschen kunstschilder P. C. Kramer, dit voorjaar op G0"-jarigen leeftijd overleden, worden thans in Huize Schwa- germann, Broersvest 132, een aantal wer ken geëxposeerd. Kramer timmerde niet graag aan den weg; hij hield van zijn schilderijen, aquarellen en toeken ingen ea kon er moeilijk afstand van doen. De om standigheden waaronder hij leefde, maak ten het ook niet dringend noodzakelijk te verkoopen. Hij werkte vooral te Delft, maar trok er ook wel op uit, naar Breda, Volen- dam en Brugge. vankelijk voelde hij zich aangetrokke» - A het vergane, het afgedane, b.v. u-_ u wild; een doodskop inet ceniso boeken lis achtergrond, een verzameling oude schoenen; een zwerver enz. Later kwam er meer colon et in zijn werk en zag hij fleurige straatjes met licht oversoten; een haven met visscher- schepen enz. Kramer werkte zeer-serieus; dat blijkt o.a. uit de 90 penteekeningen, die met een 30-tal olieverfschilderijen en aquarellen aanwezig zijn en meest alle betrekking heb ben op Delft. Zij' worden dan ook aan het archief te Delft afgestaan met o.a. een kop van den schilder, door Albert Termoto uit een blok eikenhout gesneden. Aanwinsten Schiedamseli museum. Ook voor het Schiedamsche museum zijn een tweetal werken bestemd: een aquarel de kop van een jongen stier in de stal, door Kramer in zijn jeugdperiode vervaar digd en een schilderij van twee versleten schoenen op een oude broek en jas, met een gat in de elleboog, alles gedekt door een hoed, die betere dagen heeft gekend 1 Dit schilderij werd in 1931 vervaardigd. Voor ons museum, dat vermoedelijk nog deze maand geopend wordt, zijn deze twee werken van Kramer een aanwinst. Goed aJgcloope*. De 4-jange A. de L. werd Zaterdag avond in de KeOielstraat door een vracht auto uit Stagen Sas, aangereden, doordat hij onverwachts en vlak voor de auto wilde oversteken. Het knaapje werd door het rechtervoorwiel geraakt en een klein eindje meegesleurd. Hij bekwam alleen en kele schaaiwonden. alleen YJceyv lttborg Opbrengst collecte Zwakzinnigenzorg. De opbrengst dér collecte voor Zwak zinnigenzorg op Zaterdag, bedraagt ruim f605.' Dit bedrag is eenige honderden gul dens lager dan voorgaande jaren. Dit mag o.a ook geweien worden aan het onvol doend aantal verkoopsters. Ta! van „goede" wijkon bleven onafgewerkt, tal van posten hieven onbezet. Toeval. Zaterdagmiddag kreeg een 33-jarige man in het badhuis aan de Lange Haven een toeval. Hij-is doorde politie p>er auto naar huis gebracht: SCHIEDAM. AGENDA, Rassaee Theater, 8.15 uur. 1. Lach of ik schiet. 2. Straten zonder ©inde. Dinsdag en Woensdag 2 uur vol ledig program. Monopolc Theater, 8.15 uux. 1. Op Hoop van Zegen. 2. De Ooeaanvlocht. lederen dag (behalve Vrijdag) 2 uur Matinée. 6 Mei. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Sym- phomie Orkest L van Beethoven. Bram van Zanten cellist. 6 Mei. Gebouw Harmonie, Korte Kerkstraat 3, 8.15 uur. Psychometrische sean ce mevr. dr. AkkringaKromme, Den Haag. 7 Moi. Passage Theater, 8.15 uur. Propa ganda Filmavond Luchtbescher ming Rotterdam-West. Spaansche Aaide. 8 Mm. Passage Theater, 8.15 uur. Ont spanningsavond Federatie Schied. Muziekgezelschappen. 8 Mei. Kerk Ned. Prot. Bond!, 8.15 u. Pro paganda avond' Vrijz. Ghr. Jeugd1- werk. Opvoering: „Van Vrijheid en Geweld". 8 Mei. Huishoud- en Industrieschool, 2 u. Opening Tentoonstelling en open bare les. 3—5 en 79 uur. Ten toonstelling. 9 Mei. Huishoud- en Industrieschool 25 en 79 uur. Tentoonstelling. 10 Mei. Huishoud- en Industrieschool, 10 12 uur v.m. Tentoonstelling. 9 Mei. Passage Theater, 8.15 uux. Too neel voorstelling Schied. Kunst kring. 9 Mei. Musis Sacrum, 8 uur. Jaaxvergade- rine „Voorzorg", fonds tegen gel delijke gevolgen van Zickenhtiis- verpleging en operation. 9 Mei. Vereenigingslokaal, 8 uur. Jaarver gadering Chr. Meisjes Vereen. Martha. 11 Mei. Volksgebouw, 8 uur. Tooneelvoor- stelling Kunst na Arbeid. 11 Mei. Getouw Eendracht, 8 uur Too- neelvoorstelling Amicitia. 13 Mei. Feestterrein, 2.45 uur. Landdag Kring Chr Gpref Meisjes enJon- gaJingsveroen. Rotterdam-en om streken. Rotterdam. 6 Mei. Tiv-olï Schouwburg, 8.30 uur. De Rotierdammers. Suikerfreule. 6 Mei. Groote Schouwburg-. 8 uur. Volks universiteit. Het Neder!. Tooneel. Spel van liefde en dood. Bioscopen, Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Avontuur in Man hattan; op het tooneel: Het Royal All Star Orchestra o.l.v. Jos. Sil- berman. C:'y. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Kerels van de Kustwacht. Grand 2 u. 7 u. 9.15 u. De Emigrante. Lumière, 2.15 u. matinée; 7 u. 9.15 u. Er gens in Nederland. Olympia. 7 u. 9.15 u. De wrekende ran cher; Verdacht van moord. Prinses. 2.15 u 8.15 u. De zon gaat nooit onder. Meisje voor dag en nacht. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Stella Dallas. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Eerste - liefde. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Het geheim van de witte kamer, 'n Helsche nacht. Visum voor Beigie verplicht Faciliteiten voor vaeantiegan- gers? Van 10 Mei af moetf-n de Nederlanders en Luxemburgers, indien zij naar België wenschen te gaan, voorzien zijn van een geviseerd paspoort. Er zullen echter faci liteiten worden verleend aan de bewoners van de grensstreken. Verder wordt over wogen het instellen van toeristenvisa met een geldigheidsduur van 15 en 30 dagen. BINNENLAND Vrijwillige burgerlijke dienst Commissie van voorlichting in gesteld. Naar wij vernemen heeft de minister van binnenlandsehe zaken een commissie inge steld, wier taak het zal zrjn de regeering van voorlichting te dienen nopens'allo aan gelegenheden, die den vrijwilligen burger lijken dienst betreffen. In deze commissie zijn o.a. benoemd tot lid en voorzitter: mr. J. Linthorst Ho- rnan, commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen; tot lid en plaatsvervan gend voorzitter: mr. H. W. J. Mulder, voorzitter der commissie burgerbevolking. Aan de commissie is de bevoegdheid ver leend subcommissies in te stellen en aan deze sub-commissies leden en een secre taris buiten de commissie toe te voegen. Morgen varen de schepen nog niet uit. De Nederlandsche haxingreeders hebben besloten morgen, den dag, welke oorspron kelijk was vastgesteld voor het begin der haringvisscherij, niet uit te varen. De be doeling hiervan is, den aanvoer van maat jesharing nog meer te beperken, dan reeds in de bedoeling lag. Men is namelijk bevreesd voor een te groote jwïjsdaling in verband met de zeer beperkte, exportmogelq'kheden en het zou, vanwege de booge kosten, welke thans aan die visscherij verbonden zrjn, bezwaarlijk zijn, de schepen tijdelijk op te,leggen wan neer de visscherij eenmaal zou zijn be gonnen,, Voorloops'g is nn vastgesteld, dat de eerste ploeg op 14 Mei zal ujtvaren. Met telkens een week tusschenruimte zul len dan 8 inplaats van 6 ploegen, zooals eerst was vastgesteld, aan de visscherij deelnemen Het radio-interview met ir. Mussert Door naderen uitleg allerminst gerechtvaardigd, 'volgens den minister. Op de vragen van het (s.d.) Tweede Ka merlid jhr. mr. Van der Goes van Naters, in verband met een vraaggesprek gehouden tusschen een Amerikaansche corresponden te en ir. A. A. Mussert, luidende: 1. Is het der reg-eering bekend, dat een Amerikaansche correspondente via het Co lumbia Broadcasting systeem een vraagge sprek met ir. A. A. Mussert, verantwoord lijk leider van de nationaal socialistische beweging, blijkbaar met diens toestem! ing heeft wereldkundig gemaakt. 2. Is het der regearing bekend, cl.it in dat gesprek ir. Mussert op de vraag, of de Nederlandsche nationaal-socialisten inge. va! van een buitenlandschen inval al of niet voor hun Koningin zouden vechten, heeft doen weten, dat zij in dat geval abso luut niets zonden doen, alleen de armen over de borst kruisen? 3. Heeft overweging van een en ander de regeering tot de conclusie geleid, dat door dit antwoord, waarbij de in militairen d enst zijnde leden van de nationaal-socialistisclie beweging niet werden uitgesloten, en waar van de geïnterviewde wist, dat het in het buitenland zou worden verspreid, de neu traliteit van den staat in gevaar wordt ge bracht, en dat voorts gezien het in deze beweging gehuldigde leiderbeginsel hier in moet worden gezien een opruiing tot dienstweigering en desertie? 4. Welk© maatregelen heeft de regeering bij geheel of ten deele bevestigende be antwoording van de derde vraag genomen of beraamd? Luidt het antwoord van den voorzitter van den raad van ministers: 1. en 2. Deze beide vragen werden be vestigend beantwoord. 3. De conclusies, in deze vraag getrok ken, zijn niet geheel in overeenstemming met de beteekenis, door den geïnterviewde zelf aan zijn woorden gegeven. In een telegram aan zijn parfijgenootea m ündië, gedateerd 1 Mei j.l., heeft ir. Mussert doen kennen, dat de „gekruiste armen" slaan op het feit, dat de officieren, uit het leger gegooid zijn en dus niet kunnen strijden. De censuur heeft „gegooid" ver anderd in „gezet" en verder verschillende passages, o.a. over «„Bntsch-Joodsche pro. paganda" geschrapt. Maar zoowel in het aangeboden als in het doorgezonden, tele gram staan deze woorden: „Soldaten in het leger doen natuurlijk hun plicht, dit valt buiten iedere bespreking, is gcei vraag stuk voor behoorlijke menschen". 4. Met de laatst geciteerde woorden is liet interview allerminst gerechtvaardigd. Een goed vaderlander zal, zelfs indien hij on billijk behandeld meent te zijn, in de ure des gevaars niet zijn armen kruisen, maar desnoods in de nederigste functie zijn plicht doen. Tot het nemen van bizondere maat regelen tegen ir. Mussert geeft echter liet interview, zooals het nader werd toege licht, de regeering op dit oogenblik geen aanleiding. Minister Bolkestein te Brussel. De Nederlandsche minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, de heer G. Bolkestein, is Zaterdag in de Belgische hoofdstad aangekomen. Hij werd aan het station verwelkomd door Hr. Ms. gezant te Brussel, baron van Harinxma Thee Slooten. en den heer Kuy- pers, den chef van bet kabinet van den Belgischen minister van openbaar onder wijs, die den heer Soudan vertegenwoor digde De Koningin ter kerke. H.M. de Koningin heeft gisterochtend in d'e Willemskerk te 's-Gravenhage den jeugddienst bijgewoond onder gehoor van ds. Den Hertog. bij

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2