De Laatste Bus 67912 68421 Fa. V. LHSorraai. OOISte, !t) 68109 Groeneiaan 68111 Kreupelstraat 69744 St. Liduinastraaf Katwijksche logger vergaan 1 67777 69802 69551 69109 68796 mT,ï^p'S^.^ZeParaüe 69676 S8886 67664 Sd-g d- w""; 69513 aadioprogramma^s 68154 68735 87593 69899 68142 67828 69799 68295 68110 Singei 68011 Gemengd Nieuws Scheepsspionnage Sport Voetbal Nederiandsch elftal Bondselfta! Korfbal INGEZONDEN Luxemburg-Nederland DE DAGELIJKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installatiebureau Anthraciet JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. Autodiensten Bakkerij Bankiers LEDERWAREN Machinefabriek Meelfabrieken Meubileering (Complete) Papiervernietiging Pompen Rnild- Kalfs- en Yarkensslagerij Bedden en Tapijten Bedrijfsklecdin Schoorsteenvegen Boekhandel en Bibliotheek Bouwkundige Glas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Betten (ook in laken) Sigaren, etc. Stoffen-Manufacturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten Stoomen-Verven Triples Timmerman-Metselaar - Aannemer Visehhandel Huis- en Decoratie-Schilder G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Levensmiddelen BIJLOO'S WINKELS Woning-inrichting Woningbureau Zaien te huur 1 D« twerde arrestatie te St. Pancras. In ons blad van gisteren meldden wij, dat te St. Pancras de tweede firmant van de gebroeders K. is gearresteerd. De eerste firmant en de zoon van dezen laatste zijn reeds eerder aangehouden. Over deze aan- i\ondingen bericht de Tel. nog het volgen de: Zij worden verdacht van spionnage ten behoeve van een vreemde mogendheid. Bij het onderzoek van deze 2aak zou zijn gebleken, dat zij vertrektijden van buiten- landsche schepen mededeelden aan een vreemde mogendheid, waardoor deze in st&al werd gesteld deze schepen te top ped eeren. Bij hef onderzoek van deze zaak zou zijn gebleken, dat een in eind vorig jaar in de Golf van Gascogne getorpedeerd Fransch schip, de „Aryon", zich eeu groote partij dahlia's, pioenrozen en gladiolen bevon den die door de firma K. naar Buenos Aires werden verstuurd en bestemd wa ren voor een broer van de firmanten. Deze partij wem verzekerd bij een En- gelsche maatschappij voor f55.517. Verzekering geïnd. De justitie zoekt thans blijkbaar verband tusschen den ondergang van de „Aryon" en dc werkzaamheden van de firmanten K., öie bij het vergaan van dit schip gebaat waren. Zij hebben de verzekeringspenmn- gen kort na den ondergang van de boot ge toucheerd. De zoo juist gearresteerde K. is aange houden, omdat de justitie hem verdenkt van medeplichtigheid aan deze oplichting van de verzekeringsmaatschappij. Zijn handelingen zouden zoo vernam dc T-ej. zich beperkt hebben tot het mee werken aan het binnenhalen van het ver zekeringsbedrag. Er zijn vooralsnog geen aanwijzingen, dat hij betrokken zou zijn bij de -organisatie, die de scheepstijdingen aan onbevoegden in handen speelde. De arrestant is naar Groningen gebracht en daar opgesloten. Gladiolusbollen ook op de „Bnrgerdijk". In verband met het bovenstaande, zij nog medegedeeld, dat zij waarschijnlijk ver band houdt met uitlatingen van een lid van he: personeel der firma, tijdens een verhoor te Botterdam, toen hij daar bezigheden ver richtte, bij verlading van goederen voor de firma K. De arrestatie staat in verband met die van J. K. en zijn zoon te St. Eandras eu andere personen in verschillen de deelea van het land, o.a. te Westgraaf- dijk (N.H.) en in de provincie Groningen, eenigen tijd geleden verricht. De thans ge arresteerde C. K. is een broer van J. K. Hij werd Vrijdagnacht van zijn bed ge licht dooi de rijkspolitie, naar Alkmaar jgevoerd, vanwaar hij naar Groningen is overgebracht, waar ook de bovenbedoelde personen reeds zijn opgesloten. Dc* spionnage, waarop wordt gezinspeeld, is aan het licht gekomen, doordat zich aan boord van het getorpedeerde s.s. Bur gert ijk een partij gladiolusbollen van de firma K bevond. Ongerustheid over de „Gloria". Men maakt zich thans ernstig ongerust, aldus meldt het Vad., over den motorlog- ger Gloria Kw 51 van de reederij gebr. Ketting te Katwijk aan Zee. Toen verschil lende schippers van loggers, die 29 en 30 April binnen waren, mededeelingea deden over explosies, welke zij gehoord en vuur zuilen, die zij gezien hadden in de visch- gronden benoorden Terschelling, vreesde men onmiddellijk, dat de treiler Willy Sch 61 daarvan het slachtoffer was geworden welke vrees later gegrond bleek te zijn Er waren schippers, die echter vreesden dat er nog een tweede slachtoffer zou zijn en daarbij werd de naam genoemd van den splinternieuwen logger Theunisje Kw 62, die zijn eerste reis maakte. Toen echter de Theunisje op 30 April binnen kwam, bleek deze vrees ongegrond'. De schippers van enkele loggers bleven vol houden, dat er toch een nieuwe logger in de buurt van de Willy had gevischt en die zij hadden berkend aan zijn specialen vorm, o.a. den Mayer-steven. Nu zijn er nog twee nieuwe loggers te Katwijk be halve de 62, n.l. de 51 en de 73. De 73, Maria Jacoba, is echter ook te IJmuiden binnen en nu vreest men, dtat de Gloria Kw 51 het slachtoffer is geworden van de explosies. Er zijn schippers, die stellig ver klaren dlrie ontploffingen te hebben ge hoord. Men had gehoopt, dat de Kw 51 gisteren binnen zou zijn geweest, daar het schip 1-2 dagen reis heeft. De Gloria, die geen zendinstallatie heeft, is voor het laatst gezien op 26 April, twee dagen na dat het schip van IJmuiden was vertrok ken. Het schip maakte zijn tweede reis na het uitbreken van den oorlog en is ongeveer een jaar oud. Schipper van den logger is D. Ketting, een zoon van een van de renders. Verder zrjn er nog zes opvarende'!, allen Kat- wijkers. Van Male en Van der Helde zijn dus enkele verandering-en gebracht. Du mi int, die rechtsmidden speelde, bezet ilnuis de rechteracbter plaats, waar hij J VVitry vervangt. Geib (Spora) is in de mid denlinie opgesteld. Fischer is van de links midden- naar dé" rechlsmiddenpdaats ver huisd. De middenvoor Felleris nu niet voor de ontmoeting gekozen. Libaï zal zijn plaats innemen en Kremer (Spora) zal als rechtsbinnen uitkomen. N c-derlamlBelgië. Het Nederlandsclie twaalftal voor den wedstrijd NederlandBelgië, welke op Zondag 26 Mei a.s. op bet A. F. C.-terrein te Amsterdam, zal worden gespeeld, is als volgt samengesteld: Aanval dames: C. Vhetman (Westerkwar tier), S. van den Berg, (Sportief); hceren: H. Siebenlist (Westerkwartier), aanvoerder, H. Koper (Westerkwartier). Midden: Dames: N, PedroliVlietman (Westerkwartier), M. MeyerMoos (D.V.D.) heeren P, Oerlemans (Swift), II. van Wor- cum (Snift). Verdediging: Dames: AL van der Graaf (Deetos), G. van der Graaf (Deetos), liee ren: G. Seits (Deetos), D. Stoeltie (Wester kwartier). Reserves: Dames: F. Boute (Achilles H.), Heespelmk (Westerkwartier), hoeren: J. IJuetcr (D. K. Cl'h Visschoonmaker (Hercules). t etensresten. vervangen. Orersirooming-en in Spanje. Uitgestrekte gebieden van de Spaansche provincie Asturië zijn tengevolge vanwolk- ireukachtige regens overstroomd. De Cau dal heeft een deel van de Baskische spoor lijn weggesleurd en de wegverbindingen van Cruz de Mieres naar Midden-Asturië ondermijnd. De sneltreinen uit Madrid konden Oviedo niet bereiken, aangezien ook dijken van de Noordelijke spoorlijn vernield zijn. Een "deel van bet in de bergen gelegen dorp Lavalle loopt tengevolge van het naar het dal stroomende water, gevaar te worden bedolven. Groote hoeveelheden vee zijn verdronken in de rivieren. Tot dusverre ia geen mensch aan het hooge water ten offer gevallen. Door CECIL FREEMAN CREGG 33, t „Hetgeen heel vriendelijk van u was, mijnheer," zei de inspecteur. Ten eerste. Uenry Hamper was dien Zondagavond zoo dronken, dat hij naar huis gebracht moest worden. Toch had bij, zonder pen of inkt, dien brief ge schreven en vóór zeven uur den volgenden ochtend gep>ost. Uit zijn eigen ervaring -wist de inspecteur, dat „de volgende mor gen" met bepaald geschikt was voor het schrijven van brieven, noch voelde men zich in zulke omstandigheden gedurende den Dacht geneigd om op te staan en een brief te. posten. Het was een feit dat het een wondei genoemd mocht worden, Indien men werkelijk voor zeven uur wak ker werd. De tweede kwestie, welke met betrek king tot dien" brief was komen vast te slaan, was, dat, tenzij de brief gepost was door eert van Hamper's helpers van dien avond, dit geschied was door een ander, die, om het idee meer kracht bij te zetten, dat Hamper bet zelf gedaan had, zich de moeite gegeven- bad den brief te Van Male (Feijenoord) zal vanavond niet oitkemcu in het Nederlandsclie elftal, dat een oefenwedstrijd speelt op het veld van V.U.C. tescn het bondselftal, omdat bij nog steeds last heeft van een verwonding in de knie-holte, in de ontmoeting tegen België opgeloopen. Hij zaJ vervangen wor den door Wille (E D.O.). Van Male zal vanavond worden onder zocht of hij den toer naar Luxemburg zal kunnen medemaken. Hetzelfde is het geval met Van der Heide (Feyenoord). Achteraf is geileken, dat hij in den wedstrijd Ne derland—Be'gië een lichte blessure aan de knie heeft opgeloopen. Ook hij zal van avond niet medespelen. Op zijn plaats zal Waiham (H.B.S.) nu uitkomen. Of Van der beide tegen Luxemburg speelt, zal eveneens vanavond worden beslist. He* bondselftal is compleet. Het Luxembnrgsche elftal vastgesteld. De Luxemburgsche ploeg, welke Zondag 12 Mei te Luxemburg uitkomt tegen Ne derland, is als volgt samengesteld: Doel: Jaeger (Stade Dudelingen). Acbter: Dumomt (Union Dudelingen) en N. VVitry (Stade Dudelingen). Midden: Fischer (The National Schifflin- gen), Becker (U.S. Dudelingen) en Geib (Spora). Voor- Everad (Niedercom), Kremer (Spo ra), Libar (Stade Dudelingen), Mengel (U.S. Dudelingen) en Kemp (Dudelingen). Als reserves zijn aangewezen: Lahirre (Niedercom), J. Wïtry (Stade Dudelingen), Fonck (Beggen) en Feyder (Niedercom). In het elftal dat Zondag 31 Maart tegen de oranjeploeg te Rotterdam is uitgekomen, Aardappelen en Geachte Reductie. Nog maar al te veel wo-rden aardappel schillen en etensresten in den vuilnisbak gedeponeerd, wat onder de huidige om standigheden niet te verantwoorden is, om dat deze een uitstekend veevoeder vor men, waaraan een tekort dreigt te ont staan. Volgens de Warenwet mogen melk- en groentehandelaren deze af va'producten niet meenemen. Oud biood eu aardappelschillen worden gaarne afgehaald door Schiedamsche schil- leno-phalors. Daardoor wordt meegewerkt den veestapel zoo goed mogelijk in stand te houden. Hcsiuur Bond van SchiUenophalers te Rotterdam „Door Samenwerking Ver kregen". (Van redactiewe'ge bekort). Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. NA 6 uur tel. 67879. (S LIJNEN) 2 x daags op Rotterdam J. de Ronde (Fa. F. v. d. Velde) Boterstraat 77 Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties DOO11 Maltha's Lederhandel, OOOl I Broersveld 145 - 152 Leder-fou rnituren, Koffers, Actetasschen, Reparatien PQAfin A* Fontijne, OaluU Boterstraat 28—32. (2 lijnen) Modem ingericht reparatiebedrijf CDA QA N.V A. Tieman, Dot-Ot1 Hoofdstraat 39, nnnrj Tarwebloem Tarwemeel tjötO I Tarweafvallen, CQ77Q G; J. de Jager. «3 u Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. C7CCC Jac. v. d. Waal, Westmolen- U Jdö straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noord v.® 85 Benzine- en Electromotoren. Fa. Wiliems Ems ting. Rotterdamschedijk 233-235-237. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. U belt, wij bezorgen. WOENSDAG, 8 Mei 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. NCRV-Litzending. 6.307 Onderwijs fonds voor de-'* Scheepvaart. S ANP. 8 05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoon. (9.309.45 Gelukwen- seht-n). 10.15 Morgendienst. 10.45 Re portage. 11.30 Gramofoon. (1212.15 Ber. Om 12.30 ANP). 12.40 Celesta-en semble en gramofoon. 2 Reportage. 2.45 Gramofoon. 3 Christ, lectuur. 3.30 Gra mofoon. 3.45 Zang met piano en gramo foon. 4.30 Gramofoon. 4.45 Felicitaties. 5 Voor dé jeugd'. 5.45 Gramofoon. 6.25 6.55 Taalles. 7 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Reportage, eventueel Gramofoon. 8 ANP. 8.25 Gemengd koor, solisten en orkest. (9.40—10.05 Lezing). 10.15 Gra mofoon. 11.15 ANP. 11.20 Gramofoon. Ca. 11.5012 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 AI. VARA-Uitzending. 1010.20 v.in. VPRO. 11—11.30 en 6.30—7 RVU. 7.30—8 VPRO. 8 ANP, gramofoon. 9.30 Keukenpraatje. 10 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrou wen. 10.50 Gramofoon. 11 Causerie. 11.30 Gramofoon. 11.40 Cyclu^. 12 Orkest. 12.45 ANP, gramofoon. 1 Orkest. 1.301.45 Gramofoon. 2 Handwerkles. 2.30 Gra- mofoon. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon. 6 Orgel. 6.30—7 Causerie. 7.02 Felicitaties. 7.061 Kalender. 7.10 Koor. 7.30 Bijbelvertellingen. 8 SOS-Ber. 8.03 ANP, Varia. 8.20 Orkest. 9 Radio- gaan posten in de bus, welke Hamper naar alle waarschijnlijkheid zelf gebruikt zou hebben. Een beetje ingewikkeld misschien, maar aldus was de redeneering van den inspecteur. i hor.ias Hamper moet gevonden wor-j den. Zorg daan1 oor." Inspecteur Higgins had die instructie uitgevaardigd, wei| wetende, dat zulks gemakkelijker gezegd' was oan geuaan. Om te beginnen was er! geen enkele foto van don jongen. De pers! I hart opvallend weinig belangstelling ge-' tooml voo: de zaak van zijn vader. Het arcbiet op de Yard, waarin de cou ranten-knipsels, welke op de zaak betrek king hadden, bewaard bleven, bevatte slechts twee berichten. Het eene, een dozijn regels groot, uit een buurtbiaadje, en het andere, onder de rubriek „Ge mengd nieuws", dat slechts de uitspraak vermeldde. De reden was niet ver te zoe ken, want zelfmoord door middel van gas- versfikkmg, werd voor de courantenmen- schem een alledaagsch gebeuren. De moord op de bus lag meer in hun lirjn. Zoo kwam het, dat er van den jongen Hamper door actieve reporters geen toto's waren ge- maakt en een bezoek aan zijn woning leverde in dit opzicht ook geen succes op, want welke jongeman bewaart van daag den dag zrjn eigen foto? Toch wist de jonge Thomas Hamper iets. Hij haa verklaard, hoewel in spec teur Higgins er niet zoo hee/ zeker van was, dal hij de waarheid had gesproken, dat hij een „kerel' in dat verlaten huis in de wijk Horton gevolgd had. Hij had verder verklaard, dat die „kerel" aan sprakelijk was voor den dood van zijn vader. Die man moest een oude kameraad van Henry Hamper zijn. En Henry Ham per was een misdadiger. Het was daarom zeer waarschijnlijk', «dat de man (indien hij. bestond), dien de jonge Hamper ge volgd had, eveneens een misdadiger was gew epst. Waren er meer bekende misdadigers van meer dan normale afmetingen? Dozijnen. Daar had je „Stier" Edwards, „Trotsche Baynara „Slager" Campbell zooveel ah je maar hebben wilde, bedacht Hig gins. Alle poliliebureaux over het geheeie land hadden een trieste foto ontvangen: het lichaam van den onbekende, zooals het op hel bovendek- van de bus was ge vonden. Naam, adres en verdere inlich tingen weruen verzocht. Er was- maar één vaag antwoord bin- nen gekomen en toch voelde de inspec teur zich vprpücht, dit te onderzoeken. De inspecteur van een bureau ergens op het platteland, had gemeld, dat een dorps-agent hij zijn wekelijksch bezoek aan het bureau ne toto herkend scheen te heb ben. Higgins had er niet veel hoop op. Toen de aeent nadeï ondervraagd werd, scheen hij nog onzekerder dan' hij was,, toen Uitgebreide Catalogus, A. Rood bot v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. Beeedigd Taxateur van Onroe rende Goederen. J, Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145. N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. GediDl. Uurwerkmaker. Piet Hernger, Passage 1. Heerenmode-artikelen - Vraagt tel. zichtzending. Alléén Lange Achterweg 33. G7COO JAC. v. d. TEMPEL, O -IOO Broersvest 127 Alle bekende imerken. Bezorging door geheel de stad. - ,,Kofa"-Bertels, Dam 9-26. Midza bonnen. ft 7 RA 7 1* "F11* Heijnsbroek, ö'wt/ Branderssteeg 6. Stoomververij en Chemische Wasseherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Latten en ronde stokken, Frans van Thienen, Broersveld 123. R7St\*l Fl. Scheurkogel, Lange Nieuw- v I 0OO straat 177179. Uitvoering van werken in gewapend beton. 68193 Füiekes, Hoogstraat 81. Specialiteit in versche en ge bakken visch. Dagelijks versche Fa. Rijnbende Hoogstraat 32. Van Hoek, C07RO "Woningbureau„Schiedam-West" Ou Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen voor uitvoeringen, feesten, ver ft H1 AR gaderingen ens. Gebouw U O I *T w Musis Sacrum, L. Haven 115. tooneel. 9.30 Concert. 10 Rosiain-arkest." 1040 Me dische vraagbaak. 11 ANP. 11.10 Ramblers. 11.4012 Gramofoon. Engeland, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook op 342 AL 11.20 Orkest 12.35 Banjo-octet. 12.50 I.20 Dansorkest. 2.20 Revue-orkest. 3.05 Concert. 5.35 Lichte muziek. 7.20 Sym- phonie-orkest. 10.25 Dansorkest. 11 Cem balo. Radio-Paris, 1648 M. II.10 Harp, 11.0 Koor en viool. 12.05 Viool. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Piano. 2.20 Zang. 3.50 JZang. 4.20 Chansons. *4.35 Cello en zang. 5.35 -Saxofoon en zang. 5.50 Piano. 9.05 Orkest en koor. 10.20 Volksliederen. 11.0511.50 Kamer muziek. Kenlen, 456 AI. 4.50 Orkest 6.40 en 8.05 Gramofoon. hij zijn chel er het eerst over gespro ken had. D'e foto leek veel op een van de heerea van het groote huis: dal was alles. De inspecteur liet zich aoor den agent naar het hek om het groote huis bren gen en Jaar stuurde hij zijn geleide weg, tot groote opluchting van den man, die zich angstig en weinig op zijn gemak had gevoeld, in tegenwoordigheid van zoo'n „hooge". Higgins ging het hek door en wandel de het tuinpaQ op, dat naar liet huis voerde. Dit lag een flink eind van den weg af én zag er keurig onderhouden uit Blijkbaar welgestelde bewoners. De tuin was fraai aangelegd en achter het huis zag hjj verscheidene broeikassen. De in specteur beklom de rijf stoeptreden, wel ke naar de deur voerden, en belde aan. Er klonken slepende voetstappen, waar op de deur geopend werd. In de deur opening stond een klein verschrompeld mannetje van middelbaren leeftijd in een rok-costuum, dal hem echter een tikje te groot was. Hij staarde den inspecteur ont steld aan en mompelde: „Verdraaid, "iggms." De inspecteur nam den man, die er uit zag, als had hij graag het puntje van zijn tong afgebeten voor dezen ver rasten uitroep, nauwkeurig op. Higgins glimlachte. "„Ik ben "een boon, als dat niet de Gladde is. Wel. wie had' dat gedacht, jou hier te zullen ontmoeten." Met'uit- 10.20 Orkest. 11.20 Orkest. 12.50 Con cert. 1.45 Tussehenspel. 2.20 Orkest. 3.45 Solisten. 6.05 Gramofoon. 7.20 Gramo foon. 7.45 Tussehenspel. 8.05 Gramofoon. 8.50 tot sluiting: Zie Deutschlamdisender, Brussel, 322 en 484 AI. 322 M. (Vlaamsch): 11.20 en 12.30— I.20 Gramofoon. 4.35 Piano. 5.20 Zang en piano. 6.05 Gramofoon. 6.20 Opera. 8.35 Oudle muziek." 9.3010.20 Gramo foon. 484 AL (Fransch): 11.20 Dansorkest. II.50 Gramofoon. 12.30* Dansorkest. 12.50 1.20 en, 4.55 Gramofoon. 5.35 en 6.05 Orkest 7.50 Symphonie-orkest en so listen. 8.40 Opera. 9.3010.20 Dansor kest DentschlamLsender, 1571 AL 6.35 Orkest. 9.20 Symphoniecomcert 10.30 Nachtconcert' gestrekte hand trad Higgins max voren, terwijl" de ander angstig achteruit week. HOOFDSTUK XV. Waarin hij nog een ouden vriend ontmoet De man kees schichtig achter zich in de groote hall, terwijl zijn heele uitcriijk duidelijk de grootste vrees uitdrakte. Hij bevochtige zijn lippen met zijn tong en wendde zich weer lot den inspecteur. „Maak dat je niei vandaan komt, mijn heer Higgins Verdwijn. Je hebt mij altijd eerlijk behandeld; je hebt je nooit met achterbaksche streken opgehouden. Alaak, dat je hier wc-gkomt. Smeer 'm." „Ik dacht, flat je me daarvoor beter kende, Gladde," merkle de inspecteur glimlachend op. „Verdraaid, meneer 'iggins. Zeg niet, dat ik je niet gewaarschuwd heb. Zeg nooit, dat ik je erin, heb laten loopen." Inspecteur Higgins fronste zijn wenk brauwen, weinig op zijn gemak De angst van den man was zoo duidelijk, zijn op winding zoo echt, dat de inspecteur een akelig gevoel over zijn rug voelde loopen Onwillekeurig rilde hij even, maar direct daarop vermande hij zich. jWordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6