STADSNIEUWS 1.0. van Mews' Woninginfichting Hl Het nieuwe rijwielmerk ZUIVER WOLLEN DEKENS, Het huisvuil "Wat er nog \an waarde in aan- wezig is, wordt verzameld. In verschillende steden van ons land heeft men den laatsten tijd groote interesse aan dm dag gelegd voor het verzamelen, van voorwerpen int het door de Gemeente Reiniging opgehaalde huisvuil, die nog eenige waarde hebben. Er is zelfs sprake van, dat door het des parlement van economische zaken lande lijke maatregelen inzake inzamelen en ver werken van nog bruikbaar ah al worden overwogen Hier ter stede wordt reeds jaren op de vuilnisbelt verzameld, wat nog eenige waar de heeft. De di'"'cteux van den Gemeente Reini ging sdien. heer K. Dekker, deelde ons mee, dat het recht het huisvuil na te zoe- krai en daaruit bijeen te brengen wat van zijn gading is, is verpacht aan den heer Herslaeh, die meestal drie jongemannen in zijn dienst heeft, welke metalen, lompen en oud papier verzamelen. Vee] van waarde gaat niet verloren op de vuilnisbelt aan den Oudedijk, want het huisvuil is niet zoo „rijk" meer als vroe ger wel het geval was. Sedert de vorige oorlogsperiode 1914 191S wordt b v. door wel een 20-Lal personen hier ter stede aardappelschillen, grcentenafval en etensresten aan de huizen opgehaald, die vroeger op de vuil nisbelt terecht kwamen en nu tot veevoe der dienen. Ook om lompen, oude metalen en oud papier wordt wel aan de deuren gevraagd al of niet tegen een kleine vergoeding. Zooda4 men zich niet ongerust behoeft te maken, dat veel aan de vernietiging wordt prijsgegeven, wat voor de volkshuis vesting nog eenige waarde heeft. Ook de mestwaarde van het overblijvend verzamelde huisvuil is maar zeer gering of nihil! Lichtafscherming Aan de verplichting wordt streng de hand gehouden. De politie vestigt er de aandacht op, dat die lichtafscherming in verschillende pan den nog te wenschen overlaat Men zij ge waarschuwd wel de nocdige maatregelen te nemen, daar de politie met meer waar schuwt en direct overgaat tot het opma ken van proces-verbaal. Enkelen verant woordden zich o.a, met de verklaring, dat men vergeten had het licht te dooven, doch hiermede wordt geen genoegen ge nomen. Indien voor de tweede maal een overtreding wordt geconstateerd, wordt bovendien de levering van electriciteit stop gezet, zooals dezer dagen reeds is voor gekomen. In panden waar niemand aanwezig is of geen gehoor verkregen wordt, dooft de politie desnoods na het inslaan van een ruit het licht zelf. Men kan dit voorkomen door bij het verlaten van fa brieken, woonhuizen, enz. eerst te contro leeren of alle lichten ook in kelders, "VV.C.'s, zolderkamertjes e.d. wel ge doofd zijn. Velen denken bin kb aar ook, dat het geen kwaadi kan, „even" het licht aan en direct weer uit te draaien, doch indien, dit geconstateerd wordt, loopt men ook ge vaar bekeurd! te worden. Het toezicht hier op, zoowel van de zijde der politie als van de overige hiermede belaste personen, is dus zeer streng. Distributie van huisdierenvoedsei Formulier invullen. Zooals eemgen tijd geleden is gemeld, zijn maatregelen in voorbereiding voor het verstrekken van voedsel aan honden en katten. Thans znn de voorbereidingen in zoo verre gevorderd, dat de formulieren zijn uitgezonden door de sectie bizondere dier- groepem, 't Spelderholt 22 te Beekbergen, van de afcleelmg veevoederdistributie van het Rijkst ureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd. Zij, die voor hun hond of kat geen formulier ontvangen, en dat zullen de velen zijn, die nog nooit een aanvrage tot dat bureau heb lien gericht, kunnen een formulier aanvragen, dat vóór 23 Juni dient te worden ingezonden. Bijkens bet formulier zal niet alleen voedsel worden verstrekt voor de ras honden van kennels, meeschreven bij den raad van b°heer op kjnologisch gebied in Nederlandoch ook voor niet rashonden en levens voor raskatten. Over de te verstrekken hoeveelheid is nog méts. bekend; voor de honden zal dit volgens de gewichten van de ver schillende rassen worden geregeld. Aanrijding. Op den hoek van de Lange Nieuwsiraat en tte Gerrit Verboonstraat is mevr. B. gisteravond aangereden door een wielrijder. Mevr. B. bekwam een wonde aan de hals. Ha ter plaatse door de politie te zijn verbonden is zij naar haar woning over gebracht. Aanmelding verzocht. De wndl commissaris van politie ver zoekt déngene, die op Dinsdagmiddag j.l. in het Sportfondsenbad een bedrag van f.3.uit zijn kieedmg vermist heeft, zich te metden" aan het politiebureau Lange Kieuwstraat (af®. Recherche). Sirenes Proefnemingen. Ten einde van de be<!rijfsvaardigheid an de hier ter stede geplaatste alarm.ee- rmgssirenes verzekerd! te zijn en te blijven, worden deze op gezette tijden en wel voorloopig op den 2den en -Men Zater dag van eiken maand1, telkens te 13 uur in den middag aan een zeer korte be- proexing, ilie hoogstens 1 nnauut duurt, onderworpen. De eerste maal zal dit geschieden op a.s. Zaterdag, den 22sten dezer, te 13 uur n.m. Bij het hoeren van dit geluid, dat niet in den loeitoon, maar in den onafgebro ken giltoon (d'w.z. luchtalarm geëindigd") gegeven wordt, behoeft zich de Schiedam- sche burgerij evenmin als die van om liggende gemeenten, waar het sirenegeluid mogelijk ook waarneembaar zal zijn dus niet ongerust te maken. Aanvullingsbroodkaarten Aanvragen op collectieve lijs ten door werkgevers. Werkgevers kunnen met inachtneming van de daarvoor geldende bepalingen, voor de hij hen in dienst zijnde arbeidskrachten aanvragen indienen, tot verkrijging van aan vul! ingsi. rood kaarten. Formulieren ter in vulling zijn bij het dstrubutiekantoor ver krijgbaar. Opgave van het ongeveer benoo- digde aantal is gewenscht. Op collectieve lijsten kunnen de werk gevers vermelden do namen, geboorteda tum, bel nummer van de distributie- stamkaart, het adres en de aard van de werkzaamheden van elk der arbeiders, voor wie een aanvuilingsbroodkaart wordt ge vraagd De werkgevers kunnen aan de band van him verstrekte gegevens zelf vaststellen, wie van hun arbeiders zwaren en wie zeer zworen lichamelijken arbeid verrichten dus recht heeft op resp. 50 en 100 pet. brood ei: tra. De lijsten, door de werkgevers ingediend bij het Distributiekantoor Broersvest 111, moeten vergezeld gaan van de s'am kaar ten van hen, wier namen op de lijsten voorkomen en bovendien moet de werkge ver een verklaring teekenen, dat mulatie's onder het personeel, hetwelk een aanvul- lingsbroodlcaart ontvangen heeft, onmiddel lijk aan het Distributiekantoor zal worden meegedeeld. Bij beëindiging van het dienst verband wordt de extra broodkaart ter stond ingenomen. De werkgevers ontvangen voor hun per soneel de extra broodkaarten en reiken deze aan de reclithebbenen uit. Met het distributiekantoor te Rotterdam is een overeenkomst aangegaan, dat het Distributiekantoor alhier de aanvragen be handelt van de Schiedamscbe werkgevers, ook al vallen daaronder Rottere! am sche ingezetenen, die hier ter stede werken en omgekeerd het Rotterdamsche Distributie- bareaa de aanvragen van de Rotterdam sche werkgevers, inclusief de aanvragen vcor Sekiedamsche ingezetenen, die in Rot terdam hun werk hebben. Individueele aanvragen. Personen, die niet via een aanvrage van een werkgever in het bezit van aanvul lingsbroodkaarten kunnen komen en mee- nen daarop toch aanspraak te mogen ma ken, kramen zich melden aan het Distri butiekantoor Broersvest 111, waar hun een formulier ter invulling kan warden ver strekt Ook in dat geval wordt de stam kaart meegebracht. Indien eenigszins mogelijk zal warden zorg gedragen, dat ieder belanghebbende vóór 27 Juni in bet bezit is van de aan- vullingskrood kaarten. Zieken, In verband met de verstrekking aan zieken wordt opgemerkt, dat volgens mede- deelingen van het Centraal Distributiekan toor een bizondere regeling hiervoor voor loopig ennoodig wordt geacht. Lijders aan suikerziekte kunnen op hun eigen bon van Let speciaal voor hen bestemde gluten- brood betrekken. Aanvraag om verstrekking van ander brood ten behoeve van zieken kan dus, zoo lang geen ander standpunt wordt ingeno men, achterwege blijven. Van 24 Juni af verkrijgbaar. Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt, hebben de betrokken instanties met het oog op de buitengewone omstandig heden de rijwielbelastingcontrole in de maand Jum '40 niet gehouden. Elk rijwiel, dat op den openbaren weg, van 1 Juli a.s. af, wordt bereden, be hoort te zijn voorzien van een njwiel- belastmgmerk van het belastingjaar 1939 '40 of van een rijwielmerk 1940"41. Het eerste irferk is geldig tot en met 31 Juli 1940, terwijl de nieuwe merken met ingang van 1 Juli a.s. geldig zijn, zoodat de "geldigheidsduur 13 inp'aats van 12 maanaen wordt. Met den verkoop van de nieuwe rijwiel- merken 1910—-'41 zal op 24 Juni a.s. op het postkantoor en pos!agentschappen be gonnen worden, terwijl op genoemden da turn de merken 1939*40 niet meer ver krijgbaar zijn. 180 X 220 ff 15.SO Permanente Commissie Verdeeling bestuursfuncties. De Permanente Commissie uit den Geor- gamseerden Middenstand heeft in haar jong ste vergadering de periodieke herverdee- Img aer bestuursfuncties tot stand ge bracht. Deze wijziging geschiedt om de twee jaar. Gedurende de laatste periode werd het voorzitterschap bekleed door den voorzitter van de R. K. Middenstandsver- eeniging !>- Hanze", den heer A. J. Vrede- bregï Hzn., die thans zijn functie heeft o vergen ragen aan den heer D. Maltha, voor zitter van de Aigomeene Middenstanclsver- eemgmg „Schiedam", afdeelïng van den Kon. Ked. Middenstandshond. Voor de komende twee jaren wordt ver der het seerelariaat waargenomen door het bestuurslid van de Chr. Middenstandsver- eenigmg, den heer J. van der Schalk, en het penningmeesterschap door den heer A. M. Schoof, bestuurslid van De Hanze. De laatste tram Van en naar Rotierdam. Het verkeer lusschen Schiedam en Rot terdam v.v. wordt thans bijna uitsluitend onderhouden met de tram en de fiets. Ook de trein neemt van nat verkeer een bescheiden d^el voor zijn rekening. De laatste Lrams vertrekken reeds be trekkelijk vroeg uit Rotterdam, zoodat me nig Schiedammer, a' of niet vergezeld van zijn echtgeaoote, die zich wat „ver laat had", gedwongen is geweest te voet den weg van Rotterdam of zelfs van Ilil- lec-'-rsbeia naar Schiedam, af te leggen; een wandeling van een paar uur! Taxi's, die vroeger 'aatkomers wel eens van Rotterdam naar Schiedam brachten, zijn thans voor dat doel niet meer be schikbaar. Daarom vermeiden we nog eens de ver trektijden van de laatste trams: Lijn 4. Van station Maas naar Schie dam 22.40 (dawvoor wordt een 10 mi- niHendiensL on ierhonden). Van Schiedam naar starion Maas 22.05; naa" remise Nieuwe Bmn nweg 23.15 Lijn 8. Van Westplem Ro"leidam naar Schiedam: 22.45 (4 a 5 minuten later van den Binnenwea, hoek Eendrachtsweg). Van Schiedam naar Westplein22.50; naar remise Nieuwe Binnenweg 2310 Van Lommerrijk. Verscheidene shidgcnoo'ei zullen waar schijnlijk heden- en volgende Donderdag avonden de open luchtconeerten van het Rott. Phdh Orkest willen bijwonen. Die concerten zulten, volaenx rneledeelrig van den dirigent, den heer Ed. Flïpse, omstreeks Kwart voor lO^afgeloopen zijn. Van Lijn 10 vertrekt de laatste tram om 21 52Va van Flillegersbergr die ongeveer 5 minuten later hij Lommerrijk is. Van Lijn 14 vertrekt de laatste (ram om 22.1" van Hilleeersberg en is om streeks 22.30 op het Hofplein, zoodat men daar onder normale gevallen vrr>"g genoeg is om de laatste tram van Lijn 4 naar Schiedam te nemen, De vieeschpositie Eu-, het «onsen* ceren van vleesch in blik. Haar aanleiding van het verbod met in gang van 15 Jani vleesch in blik te oon- serveeren (behalve voor die Veehouderij- centrale) en ai 'te leveren schrijft d!e „Vee- en Vleeschbandel" Men heeft er -zich nogal ongerust over gemaakt en sommigen denken al aan een sehaarschle van vleesch en vet. Een te kort is er allerminst, onze veestapel slaat nog op „export-capaciteit". En naar wij hopen wordt er alles op gezet ze zooveel mogelijk op capaciteit te houden door op voering der veevoederproductie. Maar het ligt voor de hand, daar er reeds belang rijke hoeveelheden fijne vleeschwaren en vleeschconserven nas,r Duitschland! zijn verkocht en er nog veel geleverd zal wor den, dat het noodig is een inventarisatie van de voorraden op te maken. Een fac tor van groot belang is ook de blik- en nog meer de tin voorraad' Van vertinde blikken is de voorraad' zeer beperkt en nu de Veehouderijcentrale, wel ke thans ongeveer 10000 zware en lichte varkens per week afneemt van de boeren, de lichte varkens, dus de zouters van 90 K G. laat conserveeren in blik, terwijl de zwaardere varkens worden ingevroren nu is het zeer logisch, dat de normale vleeschconservenprodueüe tijdelijk wordt stopgezet, om den stand van zaken op te maken En daar er binnenkort een distri butie van varkens komt, daar spreekt het weer vanzelf, dat er ook een reglemenLee ring voor de vieeschfabrikanten wordt in gevoerd. De Veehouderijcentrale heeft op bet oogenblik een zeker surplus aan var kens op te ruimen De 'Centrale gaat voor raden vormen, bedient zich daartoe van de baconbedrijven en v 1 ec-so.hwaren fabrie ken en heeft dus de bereiding van vleesch conserven in blik afhankelijk gesteld! van vergunningen en voorschriften d"oor haar, de Veehouderijcentrale, te verkenen. Treinverbinding VianrriiageuSchiedam-— Den Haag v.v. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas beeft zich met een schrijven tot de directie van de Ned. Spoor wegen gewend, waarin voor een aantal treinen van en naar Den Haag een betere aansluiting te Schiedam wordt gevraagd. In sommige gevallen moet 22 en 37 minu ten gewacht worden. t "i ingelegde eieren "Waarschuwing aan koopers. De directeur van den Keuringsdienst van waren te Enschede, de heer J. J. Hansma, schrijftI 1 De huidige omstandigheden leiden ertoe, dat thans eieren in groote hoeveelheden woiclc i geconserveerd, terwijl later prijsstij ging van versche eieren te verwachten is. Hiermede wordt voor minder scruipu- leuzo handelaren de mogelijkheid geopend, lot nadeel van publiek en bonafide-hande laren, om dergelijke geconserveerde eieren te verknopen voor versche eieren. Wettelijk zijn voorschriften vastgesteld, welke bepalen, dat koelhuis- en kalkeieren bij handelaren en in opslagplaatsen uitslui tend aanwezig mogen zijn of verkocht mo gen worden, indien ze van een voorge schreven stempelafdruk zijn voorzien. Deze luiden „koelhuis", „kalked" of geconser veerd". Wie leest, behoeft zich dus niets in handen te laten stoppen wat hij niet wensolt te ontvangen! Maar... wettelijk is óók geoorloofd om het stempel „koelhuis" te vervangen door een cirkceltje O, terwijl kalkeieren verkocht mogen worden uitslui tend voorzien van een cirkel met oen. kruisje er in. Het publiek doet goed, om ook hiervan nota te nemen en er dus rekening mede te houden, dat uitsluitend versche, niet be vuilde, niet schoongewasschen kippeneieren zonder stempelafdrukken verkocht mogen worden, want vuile of schoongewasschen eieren mogen uitsluitend verkocht worden met een stempel „tweede soort", daar het bevuilen, zoowel als het schoonwasschen van eieren zeer snel bederf ten gjevolge heeft. Tendcflc de eenden-eier: lief is gebleken, dat deze vaak ziekte kiemen bevatten, waardoor ze gevaarlijk worden voor menschelijk gebruik. Daarom mogen deze soort eieren alléén verkocht winden aan het publiek, wanneer ze voor zien zijn van een stempel „eemdenei", 10 minuten, koken". Voor technisch gebruik Iaat de keuringsdienst van waren deze eiersooit dan ook uitsluitend too bij de beschuitbereiding, omdat beschuit zooda- nig hooe wordt verhit, dat daardoor elke ziektektem gedood wordt. De zomerpostzegels „Houdt u aan den zomerregel Uw zomerpost met zomerzegel". In eert persconferentie heeft prof. dr. C. P. M. Romme, bizonderheden medege deeld omtrent de actie voor de zomerpost zegels, welke dit jaar zal worden gevoerd onder den slagzin: „Houdt u aan den zo merregel, uw zomerpost met zomerzegel". De verkoop van de zegels was aanvankelijk bepaald van 11 Mei tot 13 Juni, doch het uitbreken van den oorlog trok een streep door alle plannen, het werkcomité, dat na de eeis'e dagen van beroering weer was bijeengekomen, meende echter het voorb©- reidend werk, dat reeds geheel was ver richt, niet verloren te moeten laten gaan, maar dat juist in de tegenwoordige omstan digheden door den verkoop van de zomer postzegels iets kan worden bijgedragen tot het werk van herstel, en wel met name op cultureel en sociaal gebied. Prof. Romme wees er op, dat er kunstenaars zijn, die alles verloren hebben en behoefte hebben aan het eerste materiaal om hun taak te hervatten, anderen zijn werkloos gewor den. De cultureele nooden zijin thans dan ook grooter en dieper dan ooit te voren. Ook op sociaal gebied is veel noodig. Bekend is, dat als gevolg van den oorlog 19141918 het t,b.c.-sterttecijfer is toege nomen. Ook thans kan dit weer het geval zijn, indien maatregelen daartegen niet in voldoende mate worden genomen. Daar naast zal aandacht worden besteed aan de rheunaatiekbestrijding. Hier wees prof. Romme op de toeneming daarvan o.a. door de inundatie en evacuatie. Een derde deel is de zorg voor lichame lijk gebrekkigen. Bestemming der baten. De baten, welke zullen worden verkregen uit den toeslag op de zomerpostzegels, zul len worden verkregen uit den toeslag op de zomerpostzegels, zullen als volgt worden verdeeld: de helft voor cultureele doelein den (voor opdrachten op cultureel gebied ter tegemoetkoming in den huidigon nood der cultureele werkers), eu de andere helft voor sociale doeleinden (60 procent voor de t.h.c.-bestrrfding, 20 procent voor de rheumati ekbestrijd in g en 20 procent voor lichamelijk gebrekkigen. De vijf zomerpostzegels, n.l. van l'/a cent (toeslag 3 cent), 21/2 cent (toeslag 5 cent), 3 cent (toeslag 6 cent), 5 cent (toeslag 8 cent) en 12'-/l> cent (toeslag 16 cent) zullen gedurende den zomer verkrijgbaar zijn, te beginnen dus met 21 Juni. Zij zijn'geldig tot 31 December 1945. De letterkundige J. Campert schreef een propagandaboekje, getiteld „vijf jaren zo- merzegels 1935—1939", waarin foto's zijn ojjgenomen van de tot dusver verschenen zomerpostzegels. Briefkaarten. "Voorts zijn een tweetal mapjes met brief kaarten samengesteld. In het één» mapje zitten 5 kaarten met vergroot geteekende beeltenissen van d© nieuwe zomerpostze gels, waarvan de prijs 25 cent bedraagt of 5 cent per kaart. Het andere mapje bevat vier kaarten voor den prijs van 30 ceit, n.l. afdrukken van de „Hoenderhof" van Jan Steen en van het „Gezicht op Nuemen" van Vincent van Gogh, en een tweetaJ teekeningen van de.n teekenaar Anton Pieck Reichskreditkasse In het gebouw van Loopuyts Ba.uk in Iiq„ wordt opgeheven. Het kantoor van de Rekhskreditkasse, dat sedert eenige weken gevestigd is in het voormalig pand van Loopuyts Bank in liep aan de Lange Nieuwsiraat, wordt Zaterdag a.s. gesloten. Het kantoor belastte zich met het inwisselen van njksmarken voor Reichs- kreditkassenscheine, die in de door Duitsch land bezette gebieden mede wettig betaal middel zijn. Voor Rotterdam en omgeving had een apart kantoor van de Reichskredit kasse geen voldoende emplooi meer. Het dichtst bijzynde kantoor van de Reichskreditkasse is gevestigd Molenstraat 15 te 's-Gravenliage, dat van Maandag 24 Juni af de zaken van het kantoor Rotter damSchiedam overneemt. Inenting tegen typhus. Men schrijft ons. Het blijft in het belang an. de volks gezondheid dringend gewenscht, dat iedere inwoner van Schiedam, en ook iedere nog Ie dezer stede verblijvende vluclite'ing, voor zoover zulks nog niet is giSchied, zich zoo spoedig mogelijk laat inenten tegen typhus en verwante ziekten. Gelegenheid tot kostelooze inenting wordt in ruime mate gegeten gedurende zooals reeds eerder is gemeld 3 midaagen en 2 avonden per week. Tol lieden hebben zich, eerst aan den St. Jons Doelen, daarna aan de R. K, Bewaarschool aan de Lange Singelstraat, 2660 personen, terwijl zich bij de doktoren thuis vervoegden phm. 1000 personen. Het totaal aantal is nog gering, verge leken met het inwonertal van Schiedam en onvoldoende voor het teeenuaan van een onverhoopt optredende typhus-epidemieu Niet alle personen, die eenmaal zijn in geënt, hebben zich aangemeld voor de noodzakelijke 2e en 3e inenting. Om vol doenden waarborg tegen typhus te geven, is echter 3 maal vaccineeren, telkens met één week tusschenpoos, vereischt Op 28 en 30 Mei j.l. meldden zich voor de eerste maal 782 personen. Hiervan lie ten bij de 2e inenting verstek gaan &4 personen, terwijl ten slotte lot heden van deze grrep 624 personen, dus 158 min der dan oorspronkelijk, de laatste vacci natie ondergingen. De gelegenheid tot kostelooze in—i mg zal vermoedelijk 12 Juli a.s. geheel ein digen. Het is dus zaak, zich zoo s -«lig mogelijk aan te melden, alzoo ui te ,.1 28 Juni a.s Alle gezonde p°rsoneu van den leeftijd van 1 jaar af, komen voor de inenting in aanmerking. Bijenzwerm. In do Fabristraat tusschen Westfranke- Iandscbestraaf en Van Beverenstraat, had zich hedenmiddag aan een lantaarnpaal een bijenzwerm afgezet, waardoor de paal ovea? een flinke lengte één levende, bruine massa' was On ló r groote belangstelling heeft eed imker de zwerm verwijderd. Serenade, Ter gelegenheid van hun gouden brui loft heeft gisteravond het Harmioniegezel- schap St. Ambrosius een serenade gebracht aan het echtpaar A. BlestingMaodhuisen in de Antliani Maisstraat 44. Jeugdige vandalen. Gisteravond) is door d"e politie een acht tal jongens aangehouden, die op het ter rein vain die voormalige kaarsenfabriek bezig waren met het stukgooien van ruiten. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater. 2 uur en half 8: 1. Ex- bokser. 2. Sherlock Holmes contra Professor Moriarty. Monopole Theater, 2 uur en half 8: 1. Het spook achter de coulissen. 2. De fluitende pijl. ROTTERDAM. 20 Juni. Lommerrijk (Hillegersberg), 8 u. Rott. Philh. Orkest. 2e Zomer avond-concert. Bioscopen. Arena, 2.15 u. 7 u. 9 u. Jongesstad. Capdtol, 2.15 u. 7 u. 9 u. 5e Avenue GirL Prinses, 2.15 u. 8 u. Union Pacific. De onzichtbare vijand. VRIJZ.-GODSDSENSTIGE PREDIKING Dr. H. FABER Burgerlijk® Stand JOHIEDAM Geboren: 18 Juni. Jan, zoon van A. Steenhoek er G. van Eek, J. A, Alb. Thijmstraat 39. Hermanns Johannes Antonius, zoon van J. II. Brokling en P. Kool, Wattstraat 25. Aagje, dochter van R. den Ouden en G. vain Hcrk, Teylerstraat 6. Nellie, dochter van N. Roggeveen en W. J. E. Bouts, Car- •tesiusstraat 11. Emestina Elisabeth Li- duina, dochter van W. Th. A. Nefkens ei E. L. L. Evers, Lange Haven 81. Leendert, zoon van L. de Ruiter en C. van Eijk, Nas- saulaan 75. Gehuwd: 19 Juni. C. F. Woensdregt, 27 jaar en M. Mulder, 21 jaar. P. Hoogendam, 24 jaar en W. van der Ree, 24 jaar. A. J. Kra mer gezegd Freher, 27 jaar en W. Th'. Slootweg, 28 jaar. F. J. G. Bernard, 27 jaar en M. Th. L. de Gooijer, 24 jaar.— L. Notenboom, 24 jaar en H. van Vliet, 23 jaar. H. C. J. Lips, 26 jaar en Si. Zuidgeest, 23 jaar. SINGEL 128 TELEFOON 67844 Kerk Ned. Prot, Bond Westvest 90 ZONDAG 23 JUNI voorm. 10.30 Herv Schiedam

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2