STADSNIEUWS Geen particuliere auto's voor vermaak. Langs het Leven Naar de Oostmark Gekeurd materiaal voor luchtbescherming Verduistering 1 Verkooping Oplichting Zomerp&stzegels 1940 Deviezenbanken Cricket Crickét in oorlogstijd Wielrennen Ook naar eenheid in de wielersport Gemengd Nieuws Reeds 17 aanmeldingen. Als blijk \an erkentelijkheid voor wat Nederland een 20-tal jaren geleden oor Oostenrijksche kinderen heelt gedaan, die bier in grooien getale liefderijk zijn opge nomen, heeft de rijkscommissaris, rijksmi nister Seiss Inquart kort geleden meege. fieeld, dat 6CKX> Xederlandsche kinderen, <be behoefte aan laeanlie hebben, maar overigens gezond zijn, voor 2 a 3 niaanitei uitgezonden kunnen worden naar de Oost mark, liet voormalig Oostenrijk en wel naar het bergachtig Ealzkammcrgut. Daarvoor komen jongens en meisjes \an 8 tot 11 jaar in aanmerking, waarbij de leettijdsgrens naar boven niet al te nauw .genomen zal worden. De kinderen worden hier eerst gekeurd door den schoolarts, die een rapport uit brengt. Do „Cosa", de commiss e voor sa menwerking, welke ie 's Gravenliage zetelt, beslist welke ktnderei naar öalzkammcrgut kunnen vertrekken. Zij worden daar opge nomen in herstellingsoorden ea bij welge stelde ingezetenen en zullen en dat zal voor vele ouders een geruststelling zijn, in. verband met taalmoeilijkheden onder Nederlandsche leiding staan. De vorige week liebben zich reeds 13 kin deren aangemeld voor uitzending, die door de schoolarts, dr. Jeanette A. van Haalten, zijn gekeurd. Nadien zijn er nog 1 bijgeko men, zoodat thans 17 jongelui zijn inge schreven voor een reisje ran 2 a 3 maan- -den naar de bergen. in bet rapport, dat de schoolarts samen stelt, wordt meegedeeld, of bet kind vrij is van ongedierte, dat de keel is uitgestre ken en gebleken is, dat geen diphterie be smetting aanwezig is (wat te Utrecht op bet laboratorium van bet Instituut voor de Volksgezondheid moet zijn vastgesteld); dat de adsprirant niet lijdt aan een besmette lijke ziekte en dat de laatste 6 weken in het gezin ook geen besmettelijke ziekte is voorgekomen; dat hot gebit in orde is to dat het kind „Reis-efaftig" is, d.w.z. de Vermoeienissen van een vrij lange treinreis •onder bezwaar zal kunnen doorslaan. Vooral de toestand van het gebit is een kwestie van zorg, vertelde ons dr. Van Haaften, want over 't algemeen, is het daarmee bij de Schiedamsehe schooljeugd treurig gesteld. De meeste kinderen, die voor uitzending in aan merking willen komen, zijn dan ook reeds naar den tandarts verwezen, om hun ge' It zoo spoedig mogelijk in orde te laten maken. Wat meegenomen moet worden. Verwacht wordt, dat de kinderen het Tol gen de zullen kunnen meenemen op de Seis: Bovenkleeding, 3-sfel ondergoed, 4 paar kousen, 2 stuks nachtgewaad', 3 hand doeken, 1 zwempak, een paai gymnastiek schoenen, een gymnastiek-broekje, een lynmastiek-truitje, een tandenborstel, tand pasta, een kam, zeep, een borstel (voor kleeding), een badhandschoenje, een regen mantel, een paar pantoffels, een paar ge wone schoenen, een paar stevige schoenen, die tijdens de reis gedragen moeten wor den en voorts een hoed' of pet. Alle kleeddngstukken moeten gemerkt zjjn. Vele ouders, die er over denken bun kinderen het genoegen van een 2 i 3 maanden vacantie in de bergen te gunnen, zullen bij bet kennis nemen van dit lijstje een bedenkelijk gezicht zetten! Bak behoeft echter niet, want het niet voorhanden zijn van deze voorraad Sleeding en attributen behoeft geen Beletsel te zijn om voor uitzending in aanmerking te komen, want dan zal er voor gezorgd' worden, dat zij Sjdig aanwezig zijn! Het is gewenscht, dat de kinderen be schikken over een reisvalies of rugzak. Er moet mondkost voor één maaltijd wor den. meegegeven, maar geen fruit, geen chocolade eu geen zoetigheid en ook geen geld, in welke muntsoort ook. Hef is de bedoeling, dat de jonge gasten uit Nederland aan den Boven-Donau reser ve krachten opdoen, waartoe de zuivere lucht van de bergen in Salzkammergut het hunne zullen bijdragen. De kinderen zullen niet bij de Hitlerjugend worden ingedeeld, maar onder Nederlandsche vacantioleiding blijven. Aan de kinderen zullen morgen op de scholen circulaires worden uitgereikt, waar aan een invulformulier is gehecht. Ouders, die him kinderen van het vriendelijk aan bod gebruik willen laten maken, moeten dit invullen en voor 13 Juli a.s. inleveren bij den scboolartsendienst, Lange Nieuvvstraat 119b, waarna een oproep voor de keuring volgt De eerste trein met Nederlandsche kin deren vertrekt reeds 15 Juli a.s. Voor de reis wordt door de Duïtsclie autoriteiten gezorgd; atle voorzorgsmaatregelen voor een veilige overtocht worden genomen. Ni«t gemerkte materialen mogen niet verhandeld w orden. Vanwege de depaitemm.en van bmnen- laiïdsche zaken en waterstaat wordt bet volgende medegedeeld liet ligt m tiet voornemen te bepalen dat, met ingang van nader te bepalen dmum, alle mateiïalen en voorwerpen ka dienste van de luchtbescherming, welke als zoodanig door handel en industrie op de marlt worden gebracht, van een door den inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luehtaanval'en vastge steld meik moeten zijn voorzien ten be wijze, dat zij voldoen aan de ter zake door of namens hem gestelde voorschrif ten. tieL m den handel brengen van niet van bovenbedoeld merk voorziene materialen of voerworpen, zal worden gestraft. Materialen-keuring. De .nspccteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen deelt mede, dal van heden ar formulieren tot aanvragen van de keuring van de onder vermeide materialen cn voorwerpen ver- krijgbnai zijn aan de rijks-inspectie lucht- Lescbcrmmg, Ueerengraeht 23 te 's-Gta- veniiaee Bij de Leu i ingjaanvragen wor den verstrekt de ter zake geldende be palingen en de opgave van de kosten der keuring. flot betreft a. Lichlafsehernwrs voor koplantaarns voor rijwielen. Ir. Koplantaarns met beperkte lichluit- slra'.mg voor rijwielen. c. Afschermingen van achterlichten voor rijwielen. d. L'chtalsi hermers voor koplampen voor motorrijtuigen. e. Kop'autaaxns met beperkte liehluit- strtjline voor motorrijtuigen f. Afschermingen van stop- en achter lichten van motorrijtuigen. RJjwid gevonden cn gehouden. Door de politie is aangehouden de 34 ja rige K. Rdie verdacht wordt van ver duistering van een rijwiel. Geruimen tijd geledon bad hij het rijwiel gevonden aan den RotterdamscheJijk, doch hiervan ge n kennis gegeven aan de politie. R. is in bewaring gesteld. Het blijkt, dat particuliere per sonen-auto's veel voor vermaak en in het algemeen niet-zakelijko doel-einden worden gebezigd. Dit kan niet worden toegestaan, zoolang motorbrandstof niet vol ledig voor zakelijke doeleinden beschikbaar is en tal van bedrijven daarvan nadeel ondervinden. Van bouwman^woning en weiland. Door notaris P. Schaberg van bier is hedenmorgen verkocht een bouwmans- wening gelegen aan den Woudweg na. 5 te Vlaardmger-Ambacht, met diverse per- ceeelen weiland, groot 23.05 37 H.A, Persei 1. Bouwmanswoning on aanhoo- righetten, groot 4.7310 H.A., ingezet op f 14.000.weid daarvoor verkocht. Perceel 2. Twee porree Ion weiland, 3.5S.40 H.A., f 9.318.40; daarvoor verkocht. Peiceel 3. Twee perceeion weiland, tuin- boamgaard en water, 2.76.24 H.A. f 7 665.6K. Pc ceel 4. Twee perceelen weiland en water, 2.49.56 11A., f 6.488.56. Peroeelen 3 en 4 gecombineerd verkocht voor f 14.274.22. Peiecel 5. Een perceel weiland 3.27.90 H. f 7.7S7 62; daarvoor verkocht. Perceel 6 Een perceel weiland en water 2.23,10 H.A. f .242 85 Perceel 7. Drie perceelen weiland 3.97 07 H.A. f 9 331,14. Perceelen 6 en 7 gecom bineerd verkocht voor f 15.083.99. Samen hij inzet: f 59.834.23; verkocht voor f 60.464.23. L. BOON, Huysmansstr. 78, Tel. 69719 Brandstoffenhandel, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES Sport Voetbal Neptunus—S.V.V. 4-3 Vierde wedstrijd van do iieder- BINNENLAND Huishond- en Industrieschool. Blijkens een advertentie in dit blad is de gelegenheid weer geopend' voor de aan gifte van leerlingen dier Huishoud- en In dustrieschool aan de Prins Mauritssfraat, zoowel i voorde voorbereidende opleiding als voor die opleiding hulp in de huishou ding. Steuntrekker en gast tegelijk, Wegens valschheid in geschriften is gis teren door de politie aangehouden de 48 ja rige Rotterdammer F. L A. H. H. Deze is uit Rotterdam geëvacueerd' en verbleef tiide'ijk m het padvindershuis aan de Nieuw- straat. Aan hot evacuatiebureau bad hij llieuccHeeW, dat hij op zich zelf ging '.,or os. en, nadat hij de daartoe vereischte papieren bad geteekend, ontving hij steun. Later bleek echter, dat hij nog steeds in hel padvindershuis verbleef en dus on rechtmatig steun trok. H. is in het po litiebureau ingesloten. Verk i'ijgba.a r stel l i ng verlengd tot en met 31 October 1940. De verkoopiermijn van de zomerzegels, welke aanvankelijk op 13 Juli a.s. zou slui ten, is in verband met de tijdsomstandig heden tot en met 31 October 1940 ver lengd. Geslaagd. Geslaagd voor Mulo-diploma B, Jan Maas leerling ran de D.L.O.-scbool AI, Singel5. Voor het machinisten-examen, diploma A, is geslaagd de heer W. AJeman, die op de werkloooen-carsus reeds was op~"- leid voor het diploma motordrijver en. voorloopig diploma van het mach in is' examen. Voor het M.U.L.O.-examen diploma B, slaagden gisteren te Hillegersberg, Dirk Lagerwey en Wim v. d. Wetering, beiden leerlingen der M.U.L.O.-school aan de Huys- mansstraat. Voor de B-candidaten in het examen afgeloopen: alle B-candidaten zijn geslaagd. Afscheidsmiddag. Voor de kinderen van de gemeentelijke voorbereidende school aan de Laan en één der Kleuteridassenafdeehngen Frans Hals plein, die na de vacantie „naar het groote school" gaan, wordt Dinsdag, 16 Juli in het schoolgebouw aan de Laan een af- scheidsmiddag georganiseerd. Van 2 tot plm. 3 uur, wordt les in de klas gegeven, daarna wordt bij gunstig weer in den tuin gespeeld. II' kinderen die dti iaar de school nog niet verlaten, hebben dien middag geen school. AGENDA. scersDAM. Passage Theater, 2 uur en half 8: 1. Als vrouwen regeeren. 2. Demonen der renbaan. Monopoie Theater, 2 n. en half acht. 1. Kameraden van de straat. 2. Overval in Hollywood. 24 Juli Musis Sacrum, 7 uur. Concert Zin gende Jeugd, dir. C. P. Vredebregt. ROTTERDAM. Bioscopen. Arena, 2.15 uur. 7 uur. 9 uur. Butterfly. Capitoï, 2.15 uur. 7 uur. 9 uur. Vrouwen en diamanten. Prinses, 2.15- uur- 8 uur.. Die verduivelde waarheid; Een prins wordt opge voed. Aangewezen doer de Neder landse he Bank N.V. De Nederlandsche batik N.V. te Amster dam, bericht dat zij, gebruik makende van de bevoegdheid, haar toegekend bij ar tikel 12, 3e lid van de deviezenverordening 1910, de volgende banken en bankiers heeft aangewezen a's deviezen tank in den zin van genoemde verordening: Amster- damsche Bank, dé Twentsche Bank, Han del Mij. H. Albert de Bary en Co, Hel dring en Pierson, Hope en Co., Incasso Bank, 'R. Mees pa Zoonen, Nederlandsche HandeJmnalsclatpij, Nederlandsch-Indische EsïO'.ïipto Mij., Nederlandsch-Indische Han delsbank, Pierson .en Co., Rotterdamsche Bankverecnigïng. - Het is de LeJos'ing dat bovengenoemde deviezenbanken haar functie a's zoodanig aanvaarden op' 15 Juli 1940. Restauratie van den Cnneratoren te Rhenen. Naar wij vernemen zal met de restauratie van den Cuneratoren te Rhenen binnen kort weer een 'aanvang worden gemaakt. Men heeft het bedrag, benoodigd' voor deze restauratiewerkzaamheden, op rond f 30 000 geschat. Denaiuralie van aardappelen. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt aan belangheb benden bekend, dat de denaturatie van aardappelen met toeslag, welke 17 Juni 1940 wederom werd opengesteld, op 13 Juli a.s. wordt beëindigd. De aanvragen voor denaturat'e van aard appelen dienen uiterlijk op 13 Juli a.s. in I liet bezit te zijn van de betreffende in stantie, terwijl de' datum, waartegen de denaturatie wordt aangevraagd, ui ter lijk: ze ven dagen na genoemden datum moet liggen. Versiering van oorlogsgraven. Hier te lande heeft zich een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt, de oorlogs graven in Nederland met bloemen-en plan ten te versieren. Het bgt in de bedoeling van dit comité om de laatste rustplaatsen van he:i, die vielen voor het vaderland, op passende wijze te verzorgen. De Nederlandsche Sier teelt Centra'e en diverse bloemveilingen hebben bet comité reeds liun volle mede werking toegezegd. Het comité, dat voluit heet: „Comité ter versiering van oorlogs graven in Nederland", is thans reeds aan het werk getogen en mag zich in de volle sympathie van de Nederlandsche en Duit- sche autoriteiten verheugen. Bruggeneonstractie en uitzicht. De A.N.W.B. heeft zich tot den direc teur-generaal van den Rijkswaterstaat ge wend met het verzoek bij het construeeren van bruggen rekening te willen houden met de mogelijkheid den automobilist van het dikwijls fraaie riviergezicht, dat men van een brug heeft, te doen genieten. Nu tal van bruggen hersteld of ver nieuwd moeten worden geeft die A.N.W.B. in overweging bij de Uferstellingswerkzaam- heden en ook in den vervolge bij bet ont werpen van nieuwe overbruggingen met het uitzicht, d!at de'weggebruikers van de bruggen af op het 'omliggende landschap kunnen genieten, rekening te willen hou den. lxagscric. Gisteravond is op het terrein van Nep tunus de vierde wedstrijd van de neder- Jaagsene gespeeld, die Neptunus uitgeschre ven heelt. Dat deze club ia vorm is, bewijzen wei de mislagen. Va i Overmaas beeft Neptunus met 32 geu cam en, tegen RFC met 2—2 gelijk gespeeld, terwijl Sparta tot nog toe haar de eemgste en dus ook de grootste nederlaag beeft toegebracht met do eijters 12. Ook SVV beeft gisteren niet kunnen winnen. liet is een mooie en harde wed strijd geworden misschien wel eens te vinnig voor een mooien zomeravond. Met de zonieiavonden is de voetbalsport bi- zondor gelukkig. Mocht het eerst schijnen, dat SVV het heft in handen zou nemen, at spoedig bleek, dat Neptunus ook wat in zijn mars heeft. Na een periode van overwicht van SVV kwam Neptunus los met goede open aan vallen, waarna ook de doelpunten kwa- -men. SVV het dat niet op zi&i zitten en gaf flink partij. Had Neptunus een doelpunt gemaakt, strijk en zet kwam de gelijkmaker van SVV. Het was een lust uuze jfoeg te zien spelen. Het forsche speltype van dit elftal was niet ontsie rend. Aütvn hebben de Schiedammers nei ging in kort spel te vervallen, terwijf Van Dongen wel eens probeert met individueel spel den weg tot het doel te vinden, wat hem niet goed afriat, Het wannende doelpunt was een straf schop vcoc het ongeoorloofd hinderen van Mens, die door Sens genomen werd. De wedstrijd. De eerste minuut levert een corner op voor SV i', die zwaar in het offensief is Landman weert zich uitstekend. Het is dan ook aan den Neptunus-doelman te danken, dat SVV in dit gedeelte van den wedstrijd geen doelpunten maakt. hen onverwachte aanval van Sens en consorten opent de score. Neptunus blijft voorloopig xn den aanval en is door mooi open spel zeer gevaarlijk, Aa een moeizame aanval en schier wan hopige worsteling van C. Poulus, bemach tigt Van Diggelen den bal en maakt ge lijk. Mens onderneemt even voor de rust een soloren, lapt, evenals scheidsrechter Holstrm den protedeerend n Sonueveld aan zijn laars en produceert liet tweede doel punt. De rust is eenige minuten verstreken, als Van Dongen weer gelijk maakt. Spaan- donck iaat eenige aardige schoten zien die Kneg zeer verdienstelijk stopt. Sens lost een hard schot op de boven'at. De bal springt terug en Mens maakt hier van een dankbaar gebruik. Sens slaat een behoorlijk figuur in de Neptunusgelede- ren. Romein maakt weer gelijk. Een straf schop moet-het winnende punt maken. Hier mede Icomt aan dezen spannenden wed strijd oen einde. De opstellingen waren SVV. Krieg, d.; Sonneveld en Bok horst, a.; Goössens, J. Poulus én C. Pou lus, in.; v. Diggelen, De Bruin, Van Don gen, P.omein, Bokhove, v. Neptunus: Landman, d.; D. Savert, H. IlogcSoora, a.; De Cocq-, Kluïn, H. v. Seven, m.; Mens, Spaandonck, Gorissen, C. Pols en Sens, v. De Eefdadighridswedstrijjden van den K. N. V» B. Door de keuzecommissie van den K.N. V.B. zijn de volgende zeventien spelers gekozen, waaruit op 17, 24 en 31 Juli een Nederlandsch elftal - samengesteld; zal wor den voor den liefdadigheidswedstrijden in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. Bergman (Blauw Wit), Draeger (DWS), Drok (Sparta), Van den Engel (DHC), De Harder (VUC), Van der Heide (Feijenoord), Kraak. (Stormvogels), Kuppen (Feijenoord), Lenstra (Heerenveen), Paauwe (Feijenoord), Van Spaandonck (Neptunus), Vemte (Feijen oord), De Vries (VSV), De Vroet (Feijen oord), Walhain (HBS), Wilders (Blauw Wit), en Wille (EDO). Britsrhc tradities In de knel. In het graatschap Kent is, naar uit Lon den wordt gemeld, een revolte uitgebroken tegen cricket spelers, die, ondanks den emstigen oorlogstoestand, hun speten ook dit jaar wilden houden. Het betreft een in 1685 opgerichte cfub. De leider der club beriep zich er op, dat zijn voorvaders onder admiraal Drake dienst hadden ge daan en nog een partij cricket hadden ge- speeld, voor zij de Spanjaarden versloegen. De tegenstanders van liet houden van cricketspelen toonden zich echter hiervan niet onder den indruk en besloten het speelterrein des nachts door omspitten te vernielen. Daaruit ontwikkelde zich een .oorlogstoestand" tusschen de bevolking en de club, die het terrein liet bewaken door met geweren met schroot gewapende man nen. De minister van oorlog, Eden, noemde geweren met schroot „waardevol voor de bestrijding van valschermjagers". Deze klei ne. graafschappelij'ke oorlog komt vooreerst verder tot uitdrukking in scherpe ingezon den stukken in de pers, waarin gezegd wordt, dat het .misdadig is om in oorlogs tijd cricket te spelen en dat de Duitschers door cricketspél in geen geval ver van het land gehouden kunnen worden. De polder In onzen polder liggen de slootjes, langs de wegen en door de weiden. Zij liggen langs de witte wegen en langs de grijze klinker wegen. Naast het erf van de hofstede glanst in de diepte het stille spiegelvlak van een sloot en achter het oude kerkhof de sloot toegedekt met een zacht bed van teergroen kroos Onder aan den boezemdijk staan de wilgen de diepgegroefde stammen stevig geplant in de grazige glooiing. De knoestige koppetl verweerd en verminkt, dragen een immer ontbottende takkenvrachtvol fluister-geheim zinnigheid van lispelende bladertongetjes. Onder aan den dijk ligt de donkere veen- sloot, diep verscholen aan de voeten van de wilgenstammen, tusschen de grillige walkanten met dikke graspollen en sponzig-zachte aard kluiten. Als de ochtendzon over het zilverig-be- dauwde weiland haar donzen nevelmantel vleit, ligt de sloot nog vol diepen nacht duister. De hooge zonnestralen van den middag verven een bruine glans over het watervlak en in de tintelende lichtplekken dwarrelen de watertorretjes rond tusschen plukjes kroos en stengels pijlkruid. Tegen den zoeten zomeravond legt zich een donzen schemer over het water, tusschen de stammen, over het gras en later over den dijk, de weilanden en over de boerderijen. Dun daalt de nacht over het land en gaat de polder ter ruste. Het is eigenaardigdat nu bij den stads- mensch zoo'n trek naar luiten te constateeren is. Hij wil eruit, tusschen de huizen vandaan, die hem beklemmen en benauwen; andere menschen zien, die niet zoo vervelend kletsen over den oorlog en over bombardementen en over verduistering en over distributie en over andere dingen, waar je zoo lekker over kletsen kunt. Hij wil het liefst alleen zijn onder den blooten hemel, in een klein huisje met een lapje grond en daar een beetje op scharrelen en straks de aardappels uit de goede aarde halen en de boontjes pIJcken, jam maken van aardbeien en bessen, versche melk drinken, roomboter eten en heerlijk boerenbrood en dan maar leven als Pallieter in het vette Vlaanderen! Het land trekt, de buiten roept. Nu wil hij eruit, de stadsmensch, nu wil hij zijn lot ontvluchten en zich een nieuw heil verschaffen tusschen de koeien. Vroeger keken wij nktt naar de boeren om en die tuinderssteun ver trouwden wij niet heelemaal. Maar nu, er is niets beter dan het buitenleven! Zalig, zoo gezellig voor je eigen kostje zorgen, bergen gezondheid slikkennou, en Voor de rest zorgen de zon, het water en de aarde wel! Fel laait het stekend-heete zomervuur over den akker. Langzaam vallen de rijpe aren en moeizaam gaat de arbeid voort. Zwaar gutst straks de kille regen over het land en spoelt de aarde weg. Den langen winter door klotst in de voeder bakken in de stallen de spoeling voor de koeien. Het leven is teruggevloeid tot een egelslaap en de voorraad wordt opgeteerd. De natuur staakt. Stram staat alles weer op in het voorjaar en neemt de zware eg, de spa en het pootijzer,j om weer te gaan werken, in de zon of in den regen, 's morgens in den mist of 's avonds in de muggen en de vliegen. De polder is de polder en de stad is de stad Stappen van den N.W.B, De wielerbond! Nederland heeft zijn ouden naam weer aangenomen en zal dus in den vervolge weder ais Nederlandbche Wieier Bond! (N.W.B.) werkzaam, zijn in het belang van alle wielrenners. Het hoofdbestuur werd aldus samengesteld1: Voorzitter: jhr. G. D. .H. Bosch van Drakestein; 2e voorzitter: F. G. Ottenj algemeen secretaris-penningmeester: J. Pie- ters, Stuyvesantstraat 333, Den Haag; com missarissen: P. D. Moeskops, M. P. Pee- ters, A. Mazairac en L. Didier. Het be stuur bestaat dus vrijwel geheel uit oud kampioenen en is uiteraard! uitstekend op de hoogte met de toestanden in de ren nerswereld. De N.W.B. zal een krachtige actie voeren om alle renners zonder uit zondering te vereenigen. Daartoe heeft de N.W.B. bereids stappen ondernomen bij de nationale stichting voor lichamelijke opvoeding, teneinde te verkrijgen, dat de vier renuersbonden, t.w. N.W.B., Noorde lijk 'Wieier Verband', Zuid-NederlandSche Wielerfederatie en N.W.U., tot overeen stemming komen nu de tijd1 van heden ook op sportgebied; volledige eenheid' voe dert. Rustig wandel-en in e® om Oosterbeek 1 De A.N.W.B. heeft van bevoegde zijde bericht ontvangen,dat thans met zeker heid) vast staat, dat in de omgeving van Oosierbeek geen gevaar van landmijnen, meer te vreezen is, zoodat wandelaars -en andere toeristen, er weer ongehinderd van de natuur kunnen genieten.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2