Nieuwe distributie maatregelen STADSNIEUWS VoorloopSg een half pond boter of vet per week Voorschriften voor detaillisten, grossiers, hotels, enz. Definitieve regeling gaat 29 Juli in. Waarom distributie noodig is Margarine en vet voor werkloozen Het karnen van boter Distributie van grutterswaren Naar de Oostmark Ned. Prot. Bond Het jaarverslag De secretaris-generaal, •waarnemend hoofd ran het departement van landbouw on vis- scherij maakt bekend, dat het noodzakelijk is gebleken over te gaan tot de distributie van margarine, spijs vetten, spijsoliën ei boter, met uitzondering van schapen- en geitenboler. Voorafgaand aan de delinitievo regc ling zal van 15 tot en met 28 Juli a.s. een voortoopigc distributie plaats vm den. Gedurende deze twee weken zul len de met „67" en ,,6S" genummerde bonnen van het algemeen distributie bonboekje elk roi'ht geven op liet koo- pen van 250 gram boter óf margarine of vet, naar keuze van den kooper. Het koopen van spijsoliën voor consumptie- doeleinden zal gedurende doze five weken verboden zijn. Bovendien zal met ingang van 15 Juli af geen room, op welke wij-ze ook vervaardigd en voor welke doeleinden ook bestemd, mogen worden betrokken, tenzij op- dokters attest, waarvoor nog een na dere regeling zal volgen. Voorschriften voor detaillisten. De detaillisten, die gedurende het tijdvak .van 15 tot en met 28 Juli a.s. boter, marga rine. of vet verkoopen of afleveren, dienen de bij hen ingeleverde bonnen te plakken op opplakvellen, welke verkrijgbaar zijn bij het plaatselijk distributiekantoor Broers- vest 111. Op een oppiakvel mogen sleehls bonnen, die allé hetzelfde nummer dragen, worden geplakt. Gedurende de week van 15 tot en met 21 Juli zijn de detaillisten vrij in den aankoop van boter, margarine en vet. Te beginnen met de tweede week, dus met ingang van IMaandag 22 Juli a.s. zullen de detaillisten echter uitsluitend hun voorraad kunnen aan- yullen met toewijzingen, welke zij tegen inlevering van de voor hen ingenomen bonnen bij de plaatselijke distributiedien- sten kunnen verkrijgen. Deze inlevering kan geschieden op de voor hun vastgestelde inieveringsdagen, welke zullen vallen in het tijdvak van 15 Juli tot en met 5 Augustus as. Iedere detaillist, wiens codenummer begint met een 1, kan eiken Maandag bónnen inleveren. Iedere detaillist, wiens codenummer met 2 begint, elke Dins dag, enz. l>e distributicdienst reikt op grond van het aantal ingeleverde bonnen aan de de taillisten een aantal toewijzingen uit (in coupures van 2'/s, 10, 25 en 100 kilogram) voos een overeenkomstige hoeveelheid bo ter, margarine en vet, in verhouding naar keuze van den aanvrager. Aan den detaillist is dé verplichtingopgelegd op de achter zijde van de toewijzing terstond zijn naam en volledig adres als „kooper" in te vullen. Eerst daarna zal hij de toewijzing kunnen gebruiken voor het bestellen van een nieu wen voorraad bij grossier of fabrikant. De detaillist is verplicht de hoeveelheid boter margarine en vet te bewaren op het adres, dat hij zelf op de toewijzing heelt ingevuld. De opgeslagen hoeveelheden mogen dit adres slechts verlaten in geval van recht- streeksehe aflevering aan den. consument Vervoer naar gen andere opslagplaats is dus behoudens toestemming van het Cen traal Distributiekantoor, niet toeges'aan. De grossiers. De grossiers kunnen de door hen van de detaillisten ontvangen toewijzingen bij den plaalselijken distributicdienst inleveren ter verkrijging van een „verzameltoewijzing". liet deze „verzameltoewijzing" kunnen zij op hun beurt boter, margarine of vet van hun leverancier betrekken. Overeenkomstige regelingen, zooals die hij de distributie van andere goederen reeds getroffen zijn ten aanzien van zieken, bui- tenlandsche schippers, personen, die in het verblijfsregister zijn ingeschreven en per soneel van groote instellingen, zullen bij de distributie van boter, margarine en spijs vetten eveneens gelden. Zieken. Meer boter clan het rantsoen be draagt, kan slechts op medisch voor schrift worden verstrekt, indien een ver klaring van de daartoe aangewezen controleerende instantie wordt overge legd aan den plaatse-lijken distributie- dienst. Hotel, restaurants enz. De z.g. instellingen, d.z. ziekenhuizen, ge vangenissen, hotel-, café. en restaurantbe drijven, broodjeswinkels en eantines, welke een uitgesproken restaurantkarakter dragen, zullen toewijzingen ontvangen. Hiertoe die nen de desbetreffende instanties zich van heden af te wenden tot den plaatselijken distributiedienst. Zïj dienen hun verbruik over de periode van 15 tot en met 31 Juli 1939. alsmede over de maand Augustus 1939 op te geven en aan .de hand van de desbe treffende bescheiden aan te toonen. De in stellingen zijn, evenals bij de vorige distri buties, verplicht, alle bonnen van de vaste bevolking en zooveel mogelijk bonnen van de wisselende bevolking, in ontvangst te nemen en bij .den plaatselijken distributie- dienst in te leveren. Dc vet- en olie verwerkende industrieën waaronder mede gerekend broodbakkers en banketbakkers, zullen van de Xederlandsche zuivelcentrale, afdeeling margarine, vetten en oliën, toewijzingen ontvangen. Extra rantsoenen. Bij de definitieve distributieregelen welke blijkens het bovenstaande op 29 Juli a.s. in werking treedt, zuilen evenals zulks reeds bij de brooddistri butie geschiedt zij, die zwaren en zeer zwaren arbeid verrichten voor extra rantsoenen in aanmerking komert. Een groot overschot. In de dagelijkscho persconferentie in do persafdeeling van het rijkscommissariaat te 's-Gravenhage is hedenmiddag o.a. mee gedeeld, dat tot invoering van de boter en vetdistributie is overgegaan om de margarine eters te doen overgaan op het gebruik van boter, waarvan een groot overschot aanwezig is. Consumenten met een laag inkomen zullen distributiekaarten krijgen, waar op zij margarine kunnen koopen; con sumenten van een hoqgere inkomen klasse zullen op liun kaarten alleen boter kunnen aanschaffen. Bovendien zal een taeslagregeling worden inge voeld, waardoor de houders van mar- garinekaarten een reductie van 40 cent per K.G. zullen kunnen verkrijgen op de boter, welke zij op de bons koopen. Op die manier zal een groot deel van het boter overschot kunnen worden weg gewerkt. -er zal 10 millioen K.G. opge slagen worden in koelhuizen en wellicht zal bovendien boter in den vorm van uit gesmolten botervet in distributie warden gebracht. In verband met het aanvangen op lieden van een algeheele -distributie van boter, margarineen spijsvet heeft de secretaris generaal van liet departement van sociale zaken aan de gemeentebesturen doen weten, dat de distributie van goedkoope margarine en bak- en braadvet aan werk loozen op de normale wijze kan voort gaan, zooveel mogelijk met handhawng van de bestaande kwanta. Aangezien echter bij de algeheele distributie het verkrijgen der hierbo ven genoemde producten slechts kan plaats vindon door liet afgeven der daarvoor bestemde bomien, zullen ook dc werkloozen en armlastigen voor het verkrijgen van goedkoope marga rine en vet een gelijk aantal bonnon behooren in te leveren teneinde te voorkomen, dat deze categorie zich grooterc hoeveelheden zouden kunnen aanschaffen dan de andere distributi-e- gerechtigden. Aangezien bij de algeheele distributie de beschikbare hoeveelheid voorloopig 250 gram per persoon per woek bedraagt zul len de werkloozen en armlastigen in aanmerking nemende de vastgestelde kwan ta goedkoope margarine en vet veelal dus nog enkele bonnen van hun algemeen dislributieboekje overhouden, waarvoor .-j nog margarine en/of vet tegen den nor malen prijs kunnen koopen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van hel departement van landbouw en vis sc he rij, deelt mede, dat in verband met de ingevoerde maatregelen ten aanzien van liet hotervc-rbruik de noodzaak gebleken is wederom een hoeveelheidscontrole op de bereiding van boter in te stellen, gelijk zulks geschiedde bij de inwerkingtreding der crisis-zuivehvet 1932. Teneinde deze controle zoo effectief mogelijk te doen zijn is het gewenscht het productie-appa raat zoovee! mogelijk te beperken. Mot name dient het aantal zelfkarners sferk te worden ingekrompen. Vergunning noodig. Voortaan is het bereiden van boter slechts geoorloofd, indien men in het lozit is van een kamvergunning, welke uitgereikt zal worden door de Nederland- sche Zuivelcentrale, afdeeling zuivel to 's-Gravenhage. Deze karnvergunningen zullen behalve aan zuivel fabrieken slechts in uiterste noodzaak warden verleend, n.l. alleen in die gevallen, waarin ex geen andere mogelijkheid be staat om de gewonnen melk productief te maken, zooals melkveehouders, die de nielk niet aan een zuivelfabriek of als consumptiemellk kunnen verkoopen. Ook zrj, die gewoon zijn schapen- of gcilemclk te verkamen, dienen een kam vergunning aan' te vragen. Bezitters van een kam, die niet gerech tigd zijn om boter te bereiden, dienen deze onbruikbaar te maken of door een con troleur van den tweetalen crisis-controle dienst te doen verzegelen. Ec-n merk. Bovendien zal alle geproduceerde boter, met uitzondering van schapen- ca geiten boter, van oen merk dienen te zijn voor zien. Vooi hen, die aangesloten zijn bij een onder rijkstoczicht staand botcrcon- trolesiation zal het rijksbotermerk vol- dw mie. zijn. Zij, die niet aangesloten zijn, zullen een nieuw in te voeten merk, het z.g. boterdistributiezegel, dienen te gebrui ken. Zij dienen zicli voor de verkrijging daarvan te wenden tot de afdeelingen zu.i- velconüole der Xederlandsche Zuivelceii- trale in de verschillende provincies. Het verhandelen van boter. Xanst de controle op de bereiding van boter zal ook een controle worden in- uesleld op het verhandelen van boter. Daartoe is bepaald, dat ongeacht het voor schrift, dat boter dient voorzien te zijn van een merk, men geen boter zal mogen afleveren of verhandelen, indien men bo vendien niet overlegt, hetzij een distributie bon of toewijzing, welke recht geeft op het koopen van boter, hetzij een uitvoer- certificaat, wanneer het exportboter betreft, hetzij een door de centrale afgegeven ver gunning voor den opslag in koelhuizen. Voorts dienen de hoterbandelarein, niet zijnde uitsluitend detaillist, zich bij do centrale te organiseeren. VerdeT is het ompakken van boter slechts toegestaan aan degenen, die bij de cen trale zijn georganiseerd en toegelaten tot de groep boterompakkers en ia het bezit zijn van een ompakvergunning. Voor de verkrijging van deze vergunning dient men zich te wenden tot genoemde centrale. Ook deze vergunning zal slechts in beperkte mate worden uitgereikt. Het is verboden bij het ompakken van boter hieraan zout of ander vocht toe te voegen'. - De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw en visseherij, maakt bekend-, dat op 22 Juli a.s. een begin zal worden gemaakt met de distributie van alle sóórten rijst, gebroken rijst, rijste- meel, havermout,, havervlokken, grut ten, gort, maïzena, griesmeol, maca roni, spagheLti, vermicelli en pudding poeders. Om te bevorderen, dat hij den aanvang van de eerste periode de winkeliers over voldoende voorraden zullen beschikken, is het noodzakelijk den verkoop en de afleve ring van de genoemde goederen aan den verbruiker stop te zetten van heden tot en met 21 Juli a.s. Dc toewijzingen voor de detaillisten en instellingen, zoo-als hot éls en restaurants, zullen zooveel mogelijk in den loop van deze week worden uilgereikt. Vier groepen. Er zullen vier soorten toewijzingen wor den verstrekt en wel één voor de groep van rijst, gebroken rijst en rijstmeel; één voor de groep van havermout, havervlok ken, grutten en gort; één voor de groep van maizena, griesmeel en puddingpoe ders en één voor de groep van macaroni, spaghetti en vermicelli, een toewijzing kan gebruikt worden voor een of meer arti kelen, welke behooren tot de op do toe wijzing vermelde groep, naar keuze van den detaillist. De industrieën, welke een der genoemde artikelen verwerken, zullen voorhet koopen van deze artikelen vóór 22 Juli a.s. een vergunning kunnen aanvragen bij de Xederlandsche Meelcentrale te 's-Gra venhage. De toewijzing. Ten aanzien van de hoofdlijnen der eigenlijke distributie kan voorshands het volgende worden medegedeeld. Voor de eerste distributieperiode zul len vier bonnen van het algemeene distributiebonboekje worden aange wezen. Gedurende het tijdvak van 22 Juli tot en met 11 Augustus geeft één bon hiervan recht op het koopen van 250 grain rijst of gebroken rijst of rijstemeel en één bon op het koopen van 250 gram gort' of havermout of havervlokken of grutten. Voorts zal gedurende het tijdvak van 22 Juli tot en met 8 September a.s. een bon recht geven op het koopen van 100 gram maïzena of griesméel of puddingpoeder en één bon op het koopen van 1C0 gram macaroni of spaghetti of vermicelli. Het ligt in de bedoeling voor zeer jonge kinderen een toeslag op het normale-rant soen vam bepaalde artikelen te geven. Een regeling hieromtrent is in voorbe reiding en zaJ t.z.t. worden bekend1 ge maakt. Het heeft geen zin zich voordien om inlichtingen terzake'tot het centraal distributiekantoor of den plaatselijken distributiedienst te wenden. 1 Detaillisten en grossiers. De detaillisten zullen evenals dit bij dislribuiieregelingen van andere artikelen is bepaald! de bonnen dienen te plak ken op opplakvellen én dieze in te leveren bij den distributiedienst. Op basis van de ingeleverde bonnen zullen, dan toewijzin gen wordten verstrekt, welke kunnen wor den. doorgegeven aan de grossiers. De fabrikanten zulien toewijzingen ont vangen van de Nedériandsche Meelcentrale, de instellingen, zooals hotels en restau rants, van iet centraal distributiekantoor. Opeccs groote animo. Xa den oproep om gebruik te maken van het vriendelijk aanbod van den rijks commissaris rijksminister Seyss-Inquart, eenigs duizenden Xederlandsche kinderen een prettige vacaniie van 2 a 3 maan den in de bergen van Satzkammergut te doen doorbrengen, is hier ter slede de stroom van gegadigden losgekomen. Er zijn door de ouders niet minder dan 270 aanvragen ingediend. Aanvankelijk was de animo niet groot. Er meldden zich in eerste in stantie 13 kinderen aan, waar later nog tweemaal 2 bij kwamen, zoodat hel aantal tot 17 steeg. Maar aan het eind van dc- week stroomden de aanvragen binnen bij het bureau van den Schoolartsendienst. Thans is de termijn van aangifte ge sloten. De schoolarts, mej. Joannelte A. van Haaften, heeft bet heel druk gekreg-n met liet keuren van de gegadigden. Zaterdag werden er 24, vandaag 40 ge keurd; voor morgen zijn er 50 opgeroepen. Het aantal afkeuringen is heel gering. De keuring geschiedt echter zeer serieus; dr. Van Ilaaften controleert don algemee- nen gezondheidstoestand en strijkt de 'keel uit, opdat in het laboratorium van het Instituut voor de Volksgezondheid te Utrecht onderzocht .kan worden, of er ook lipliterie-bacillr-U'lragers onder de adspirar. ten zijn. Het urine-onderzoek geschiedt in het la boratorium van het gemeenteziekenhuis en de kinderen worden doorgelicht in liet Consultatiebureau tot bestrijding der tu berculose aan de Lange Haven. Br. Van Haaften zal zi"h dé eerstvol gende da ven, geassisteerd door de school- verpleegster. zuster L. H. Roosenschoom, geheet aan de keuringen wijden. Daaraan is ook een vrij uitgebreide ad ministratie verbonden. Van de reeds gekeurde kinderen heeft nóg geen nadere mededeeling gekre gen over het a' oi niet deelnemen aan de reis, omdat nog geen bericht uit Utrecht is ontvangen omtrent het onderzoek naar de aanwezigheid van diphterie-bacillcn. Het is een paar malen voorgekomen, dat kinderen aangegeven en gekeurd waren cn dat daarna de ouders de aanvrage terug namen. Dal is vanzelfsprekend ontoelaat baar. Daardoor bezorgt men dr. Van Haaf ten en de geheele staf, die aan de voor bereiding van de uitzending werkt, maar onnoodigen arbeid I Jaarvergadering. Onder leiding van den voorzitter, dén lieer P, Schaberg, is de jaarvergade ring van den Ned. Prot. Bond, afdeeling Schiedam gehouden. Zooals gewoonlijk, werü de vergadering slechts door wéinig leden bijgewoond. De vo orzfttér herin nerde er in zijn openingswoord aan, dat de vergadering reglementair in Mei moet worden gehouden, maar dat was ditmaal niet wel mogelijk geweest. De secretaris, dr. P. J. T. Endenburg, bracht een uitvoerig jaar-verslag uit. Ais bizondere feilen worden daarin ver meld de instelling van de gelegenheid tot doopen en avondmaalsviering; de succes rijke acties tot werving van nieuwe loden voor den V.P.R.O. en tot vrijwillige con tributie verliooging door de eigen leden en tenslotte het aanbrengen van de „kerktele foon" voor hardhoorenden. Doopdicnslen, Op 3 Decern lier 1939 werd de eerste doopdiensf gehouden, brj welke gelegen heid ds. W. J. Wegerif uit Rotterdam 25 kinderen doopte; op 10 Maart geschiedde «at nog met 18 doopelingen, terwijl anders per jaar gemiddeld slechts 4 5 5 kinderen uit de afdeeling xn de Herv. Kerk te llijsv. rjk ton doop werden gehouden. De instelling der doopsbediening bleek een groote verrijking van het kerkelijk leven der afdeeling te zrjn. Avondmaal. Op Goeden Vrijdag (22 Maart) werd voor het eerst het Avondmaal bediend. In de gemeente sluimerde blijkbaar een be hoefte aan meer liturgie in den ©ere dienst. Voor de aanschaffing van het Avondmaalszilver werden giften van som mige leden ontvangen. Bij de eerste Avondmaalsviering werden door dr. H. Faber, den voorganger der afdeeling, driemaal gemeenteleden aan da lei genood'gd. Dr. Faber ontwierp voor dezen dienst een bizondere liturgie. Ook deze „terugkeer tot het oude" beteekent naar veler gevoelen een verdieping van de religiositeit der gemeente. Propaganda VPRO. Vooral door het onvermoeide werken van den lieer 1. Koning werden hier ter stede 474 nieuwe teilen voor den V.P.R.O. ge wonnen. Onder leiding van mevr. M. Dirkzwa ger—v. d. Schalk heeft een comité ge ijverd I voor vrijwillige con tri bu tie-verhoo gd ng. Do toegezegde jaarlijksché verhoo ging bédroeg ongeveer f 100. Kerktelefoon. In den" loop van October werden 11 aansluitingen op de kerktelefoon voor hard- hcorenden aangebracht. De gebruikers van het gehoorapparaat zijn 'zeer voldaan. De hooge aanscbaffmgskosten beïnvloeden de exploitatie-rekening van dit jaar zeer na- deelig. De belanghebbenden worden aan gespoord geldelijke bijdragen te geven. Verslagen onderafdcelingen, eom- v missies, enz. In het verslag van den secretaris zijn verwerkt verslagen van den predikant, dr. H. Faber; van de godsdienstonderwgzeres, mej. J. Vorster, en van de verschillende onderafileelingen en commissies. Dr. Palier geeft een overzicht van zijn arbeid. Hij heeft zich in het afgeioo- pen. jaar tot taak gesteld de intensivee- ring van het gemecnteleven. Dc werkzaamheden van de godsdienst onderwijzeres werden mét ingang van den cursus 19391940 met eenige uren cate chisatie aan de laagste klassen van H.B.S. en gymnasium uitgebreid. Eonige lesuren aan lagere scholen vervielen, liet totaar aantal lesuren bedroeg wekelijks 17. De godsdienstoefeningen werden in den regel goed, soms zeer goed bezocht. Het aantal huwelijksinzegeningen be droeg 6 liet tekort op de exploitatierekening van het vort» jaar werd, mede door vrijwillige giften der leden, aangezuiverd. Het be- stuur hoopt, dat het aanzienlijk nadeelige saldo van dit jaar eveneens -tal worden weggewerkt. Het ledental der afdeeling bedraagt thans 10-11. In het verslag van de Zondagsschool- commissie wordt herinnerd aan het 70-jarig bestaan der Zondagsschool, dat op 25 No vember 1939 herdacht werd m l dc kin deren en hun ouders. Ongeveer 65 kinderen bezochten de jeugdclub?. Er bestaat bij. deze clubs nog altïjxl een gebrek aan leiders en leidsters. Het afgeloopi-n jaar was voor de V'rijz, Chr. Jeuzd Gemeenschap minder goed dan het vorige, wat hoofdzakelijk het gevolg was van de tijdsomstandigheden. De Commissie voor de Jeugddiensten hield 12 diensten. Over 't algemeen was de belangstelling niet onbevredigend. Van de zijden der leden van den V.C.J.B. en de ouders ondervindt de jeugdkerk nog altijd slechts weinig medeleven. „Vrijzinnig Leven", afdeeling van den V.C.J.B.. was zeer actief; er werden verscheidene bijeenkomsten georganiseerd en deelgenomen aan conferenties buiten de stad. Het ledental is stijgende; de sfeer op de bijeenkomsten is prettig en de opkomst der leden goed. De financiën van bet Jeugdhuis baren nog steeds, zorg. Het ledental van.de Koorvereeniging werd' weer iets versterkt. In November a.s. zal de Koorvereeniging 30 jaar bestaan. Door het vertrek van mevr. Gerlagh Landré ontstond een vacature in de com missie voor Huisbezoek en Armenzorr, -. el ke wera vervuld door inevr. A. liet van Boohove. Mevr. Sanders—Habra is wederom lot de commissie toegelrodiOp de winterlijst werd goed geteekend. l.i den kouden winter 19391940 is extra ge holpen, o.a. door hot verstrekken van wol len dekens en brandstof. De Da mes vereen iging heeft voor de Kerst- paKkclton weer vóel warm goed gebreid, ook voor de soldaten en Finsche kinderen werd gewerkt. De Commissie tot behartiging van de belangen der Vrijz. Hervormden te Schie dam was begonnen met de voorbereiding der verkiezingsactie, die begin 1941 zou worden gehouden, maar door een besluit van de Synode der Xcd. Herv. kerk is uitgesteld. Velen zullen wenschen, aldus het verslag, dat tot de geestelijke winst van dc/.en tijd zal behooren een toena dering Insschen de verschillende groepen, die hef kerkelijk erf bevolken. De commissie voor het sociale werk heeft weinig te doen gehad. Op 4 Sep tember z.ou het kamp te Beekbergen weer geopend worden, maar de mobilisatie maak te dit onmogelijk. Vijf mannen en 7 vrouwen werden uit gezonden om deel te nemen aan de werfc- loozeninternaten te Noordwijkerhout en NoordwijV aan Zee. Jubileum. Bij de Hoogmis, (jif, gistermorgén in de SI. Liduinakerk ter intentie van d- r riés&n-a- ^>- dé Hans, 7-»^ 1ËS;.wetrd opgedragen in verband met zijn 40- larig dienstverband aan hex R.K. Wees huis, waren alle be woners van het huis, zoowel zusters als kinderen, aanwezig. ATa afloop werd de heer lie Haas, die vergezelu was van zijn vrouw en vele familieleden, in het R.K. Weeshuis Hoogstraat 44 ontvangen en toegesproken, door den voorzitter van het Regenten college, den heer R. J. Kleypool, die een ruststoel aanbood. Den jubilaris kwamen voorts o.a. felici- teeren de burgemeester en mevr. A. J. A. van Haaren-Raymakers; notaris B. E. Blaisse en de oud-voorzitter de heer J. J. S. lingering. Namens het R.K. Weeshuis werden bloemen overhandigd. 1 'Bevordering gymnasium, In de lijst van bevorderde leerlingen van het gymnasium komen eenige foutieve namen voor. Bij do beverderden van klasse 1 naar klasse 2 ontbreekt de naam J. van Wijk (m.) Hoek van Holland. Bij de bevorderden van klasse 3 naar klasse 4 moet A. D. Houtman, Vlaardingen: A. Dt IlarimanW. de Graaf (m.)H. de Graaf (m.) en Th.. A. Ren sen (m.)Th. A. Reuser zijn. Bij de bevordenden van klasse 4 naar klasse. 5 moét A. J. Boskoop zijn A. J. BusköpC. Tarisawa moet zijn Torispwa. Bij de bevorderden van klasse 5 naar klasse 6, ontbreekt de naam J. Sfahlie (m.) Vlaardingen. Niet bevorderd werden 6 leerlingen.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2