De rijwieldiefstallen in de hoofdstad Be salonwagen, waarin het wapcnstilstands verdrag in het Bosch van Compiègne werd onderteckend, is naar Berlijn overgebracht Het historisch voertuig onderweg op het station te Hauni. Be beroemde hallen van Parijs hebben hun aloude'cachet herkregen en hét dage- lijkschc leven heeft er zijn normalen loop, zij het dan ract cukelc wijzigingen als gevolg van de huidige omstandigheden. f' Een slot op de fiets. Het euvel van <le rijwieldietstallen bij voorkeur gloednieuwe fietsenblijft de hoofdstad nog in onverminderde male plagen. Voor een belangrijk deel is dit de schuld van de "eigenaars der fietsen, dat nog steeds niet hel nut van rijwielstallingen en goede sloten hebben ingezien. Aan allo politiebureaus in Amsterdam komen dage-, lijks aagifte van dit soort diefstallen bin nen. De oogst van het bureau Leidsche- plein bedroeg op een dag niet minder dan tien stks, .waarvan vier binnen een uur. Daar in vele gevallen dè politie bij liet opsporen voor een schier hopelooze taak: staat, kunnen niet met genoeg aandrang de rijwieleigenaars gewaarschuwd worden voor de rhwieldieven. Tekort bij ziekenhuis-verphgingsfouds. Bij overdracht der boeken van het plaat selijke ziekenhuis-verplegingsfonds dér ge meente Gorsscl, fs een tekort van dui zend gulden geconstateerd. Bij onderzoek is gebleken, dat 'twee gemeentelijke sub sidies en een post van een particulier niet zijn verantwoord. Het bestuur heeft de zaak in handen van de justitie gegeven.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 5