de spin De Maastunnel 69744 St. Liduinastraat] LEDERWAREN 69400 Boterstraat '2832. WAT BIEDT 68142 öKofa"-Berte!s, Dam 9-26. Timmerman-Metselaar - Aannemer Het arbeidstempo weer hoog opgevoerd Halfweg de rivier. Gulliver 67777 67912 69551 69109 68109 Groenelaan 681 10 Singel 68111 Kreupelstraat PIJLOO'S WINKELS 68811 69676 68886 69513 68154 67525 69404 68735 67593 69899 68484 68251 69773 67556 68796 67664 68611 68752 Filmnieuws Het Spookhol Gemengd Nieuws Huis- en Decoratie-Schilder DE DA6ELUKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installatiebureaa Anthraciet cnpno JAN HOOGENBERG, UDOUZ. HOOGSTRAAT 24. Bestel nu kolen. Autodiensten Bakkerij Bankiers Levensmiddelen 68295 Machinefabriek Meelfabrieken Bedden en Tapijten Bedrijfsldeeding Boekhandel en Bibliotheek Bouwkundige door Johnston Me. Ctilley „Levensdans" Drukwerk Frigidaire-Huishoudkoelkasten Plas Goud- en Zilverwerken Hóeden, Petten (ook in laken) Meubileering (Complete) Papierverniefcigir Pompen Rund- Kails- en Varkensslagerij Schoorsteenvegen Sigaren, etc. Stofen-Manufacturen Woning-inrichting Woningbureau De bouw van den Maastunnel te Rotter-1 (lelijk zijn definitiever. vorm te vertoone-n. dam, is de afgeloopen maand met kracht! Er rest nog van deze oever op te me-r- ter hand genomen, zoadat do werkzaamhe den weer normaal plaats vinden. Uiteraard zijn er verschillende moeilijkheden te over winnen, die in de voorafgaande perioden niet voorkwamen, maar toch kan mei con- staleeren dat het arbeidstempo w ©- hoog is opgevoerd. Van 20 tot en met 22 Juni werd het vierde timnelstuk van de Waal haven naar de plaats van zijn bestemming gesleept. Thans is atte^ nagenoeg gereed voor het transport van het vijfde, het mid delste tunnelstuk. Wanneer dit op de juiste plaats gezonken zal zijn is men halverwege de rivier gekomen, tiet aansluiten van de resteerende zinkstukken zal dan niet van den Noordelijken oever worden voortga-/©;, doch men begint dan van het Zuidelijke ventilatiegebouw. Het sluitstuk van den tunnel komt dus midden in de rivier te liggen. Tusschen de stukken een en twee. en twee en drie, worden de betonnen tusschen- schotten weggebroken, terwijl men bezig is bet stuk vier aan stuk drie te verbinden. Verbindingen. Wat stuk één betreft, men bekoelt niet meer bevreesd te zijn voor kleir e onderlinge bewegingen liiertusschen en het ventilatie gebouw, zoodat men in de afgeloopen we ken een aanvang heeft gemaakt met de ver binding. Zoodra deze verbinding voltooid is, en de wand van het ventilatiegebouw evenals het afsluitende betonnen schot van tunnelstuk nummer één rijn doorbroken, dan zal het mogelijk zijn vanuit het venti latiegebouw en den landtunnel de rivier- tunnel rechtstreeks te bereiken, hetgeen thans nog slechts geschieden kan door de instijgkokers, welke op het eerste tuni et- stuk staan en tot nu toe de eenige verbin ding met het inwendige gedeelte vormden. Een betonnen klok. De bevestiging van het eerste tunr.e stuk aan het ventilatiegebouw brengt haar aparte moeilijkheden mede. Rij het aaneenvoegen van gewone tuiinelstukken laat men edi duikerklok op de spleet zakken. Doordat het eerste tunneistuk rechtstreeks in dei muur van het ventilatiegebouw komt kan dere methode niet worden gevolgd. Daarom heeft men van beton een klok geconstrueerd, waarvan het grootste gedeelte reels in de Waalhaven op het dak van hef tuut e'.stuk werd bevestigd en later voltooid werd. Door het ventilatiegebouw in welks buiten muur daarvoor een ruimte is opengelaten, komt men via een luchtsluis in het tunnel- stuk. De betonnen klok zal, waaneer het werk voltooid L, niet meer' kunnen wor den verwijderd, doch het boven water uit- stekendie gedeelte zal geen hinder voor de scheepvaart brengen. Aan de rivierzijde van het ventilatiegebouw wordt n.l. op* den tunnel een steigerwerk van beton ge bouwd, hetwelk zal aansluiten op de .kade muren. De gewapend betonnen duikerklok bevindt zich aan de landzijde van dit steigerwerk. Op den rechteroever worden de gebou wen bovengronds afgewerkt, terwijl in den autotunnel aan de betegeling de laatste hand wordt gelegd. Ook liet metselen der bestrating in de tunnelbuizen en de open opritten vindt snel voortgang. Er is een begin gemaakt met bet afwerken van het plafond in de overdekte tunnel. Ook de electrische installatie kan nu worden aangebracht. De eerste voorberei dingen daarvoor zijn reeds getroffen, zoo dat binnen korten tijd dit werk, waarvan vocht en stof groote vijanden zijn, in vollen gang kan worden gezet Het ventilatiegebouw begint, nu een groot deel de rsleigers is verwijderd, reeds dui ken, dat in overeenstemming met het bouw programma de kunstwerken, gelegen in de zuidelijke helft van liet circulatieplein op den Westzeedijk worden aangevat. Op den Linker Maasum er. Op den Linker Maasoever is de landtun nel gereed gekomen en voor hot grootste gedeel.e weder met grond aangevuld. Van liet ventilatiegebouw ontbreekt nog slechts een klein stuk van den uitbiaasschoorsteen, terwijl het toegaisgsgebouw voor de roltrap pen reeds is gebetonneerd. Met de niet overdekte opritten in de Dok!aan is men nog bezig. Hier volgt het betonwerk liet heiwerk op den v eet. In de Waalhaven wordt mei het voltooien der daken van de laatste drie nog in bcw-'r king zijnde tunnelstukken goeden voortgang gemaakt, zoodat binnen af/uenburen tijd het werk beëindigd zal worden. Arena. Eén schaap, als wij Sneeuwwitje zoo mogen betitelen, is *over den dam. Nu volgt de tweede, Gulliver, met als zijn gees telijken vader Max Fleischer, die, het spiookje van Swift in levendige tafereelen heeft omgezet. Bij een teekenfilm hangt het dynamische element nauw met de koddige figuren sa men. Het is een groote verdienste van Flei scher, dat hij de statische en dynamische perioden met elkaar afwisselt en soms Iaat samenvloeien, ondanks de tegenstrij digheid, die deze twee begrippen ten op zicht evan elkaar inhouden. Wat een lalcorueKe rust gaat er van den goedmoedigen reus Gulliver uit, temidden van de woelende en knoeiende lilliput ters, die in oorlog zijn met de onderdanen van koning Barnbo Oorzaak is een liedje, dat de eene koning Wel en de ander niet wil booren. Komisch is vocal de figuur van Gabby, die in zijn kleinheid er geen been in ziet Gulliver, die bij nauwelijks beschreeu wen kan, voor luien vlegel uit te schel den. De liefdesidylle van den prins en het prinsesje is wel wat smkeiachtig. Gelukkig worden we steeds afgeleid door de dwaze koningen. Grotesk is het legertje, dat er op uit trekt om. den aangespoelden reus te kne velen en op een wagen naar de stad te brengen. Het bindproces - heeft echter typische moeilijkheden, die op origineele wijze opgelost worden. „Capitol". Men kan nooit welen, hoe een koe een haas vangt, zegt een oud spreekwoord Dit geldt zeker voor Joe Brown, als hij als ontslagen politie-agent een doortrapten en gowieksten misdadiger aan den com missaris uitlevert, na hardnekkige en ko mische worstelingen m een kermistent, waar alles rolt, trilt en beeft. Joe Brown is in ai. zijn clownerie een groot kind. Zijn onhandigheid en het ver legen zijn met zijn figuur, zijn. attribu ten, die hij hem passen. Als aan de logma streng de hand ge houden werd, zou hij den moordenaar nooit gekregen hebben. Maar zie hm wonder! Deze caricatuur van een mensch, die niets goed kan doen, en behept is met burgermannetjes'dealen, die niets anders verlangd dan een huwelijksreis met zijn pasgetrouwd vrouwfje (Mary Carlisle), en een aardig ger.efljjb huisje, en zelfs al tevreden is, wanneer hij met hooger komt dan agent, bereikt iets Logisch is het niet, maar toch doet het je gord. Oplichting en verduisLring. De recherche te Groningen heeft den 26 jarigen kanloorbcdun ie J. J. v. d. N. gearresteerd, omdat hij vrdaclit wordt van oplichting en verduistering Onder valsche vooi spiegelingen wi--t hij een effect van 500 gulden van »en dame aldaar ter leen te krijgen. Hij heeft dit effect te gelde ge maakt en dc opbrengst v-prbruikt. Met hoofd tegen boom geslagen. Hedenmorgen is de 15-jarige W. Helling- li uiser uit Beefsterzwaag, doordat hij te ver buiten het hatcon van de tram hing, te Iicercnveen met zijn hoofd tegen do Jarigs den weg staande boomen ges'agen. De jongen was op slag dood. Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Nb 6 uur tel. 57879. (9 LIJNEN) 2 x daags op Rotterdam J. de Ronde (Fa. F. v. d. Velde) Boterstraat 77 Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 s Leder-foumituren, Koffers, Actetasschen, Reparation (2 lunen) Modern ingericht reparatiebedrijf N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarweafvallen, Fa. Willems éc Emsting. Rotterdamschedyk 233-235-237. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. Uitgebreide Catalogus, A. Rood- bol v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. G) De Spin lachte heesch. „Als a dat deedt, zouden ze op onder zoek uitgaan cn niet meer te weten ko men, dan ivat ik u zooeven vertelde... dat we rijk zijn, uit Europa komen, dat ik invalide ben, dat we heel rustig leven en geen vrienden of kennissen maken. Denkt u, dat ;k zoo onhandig ben, dat een huiszoeking of een veilioor door de politie mij zou cornpromitteeren Ik zou u tot het mikpunt van hun spot maken. Jk zou alles ontkennen, wat u tegen hen verteld had als n dit huis verliet en het tegen de politie vertelde. Maai u zoudt dit huts niet levend kunnen ver laten, als ik hri niet wilde." „Ik weet anders wel wat vechten is." „Tegen gewone menseh<m, en gewone wapenen zeker. Maar niet tegen de Spin en zijn vrienden en niet tegen onze wapens." „Klets." „Nou, mijnheer Warwik, u zoudt niet eens dit vertrek ktmnen verlaten, als ik dat wilde voorkomen en ik zou er niet eens voor behoeven op te staan." „Kom nou. Denkt u, dat ik eeri woord van dien onzin geloof?" ,.U hebt me ook niet geloofd, toen ik u Prinses. Bette Davis heeft zich een uitzonderlijke plaats in de filmwereld veroverd Het is de bezieling van een kunstenares, waarmee zij de jonge vrouw op het doek brengt, die gefolterd wordt door de weten schap, dat zij sterven zal aan een onge neeslijke ziekte. Ook de dokter, die met haar trouwt weet dat. De psychologische processen, die zich in haar afspeelt, spiegelt zich in alle nuances in haar wezen af. De strijd tusschen het leven en den dood vindt haar oplossing in een berusting in het noodlot. In de tweede film speelt Ann Sothern de haar zoo goed liggende rol van „Hel leveeg". Nu is het weer niet zoo erg als het, afgaande op de titel lijkt. Ann So thern kan best aardig zijn. Het is een echt gezellige fiim met goede bumor. vertelde, dat uw vrienden u geplunderd hadden en ik heb u er toch Let beu ijs van geleerd, met waar?" „En verondersteld, dat ik op uw p'an- nen zou ingaan," zei Warwik. „Hoe lang zou dat nan duren?" „Dat hangt van uw eigen handigheid af. U bent graag gezien in dc groote wereld, li kunt komen, waar u slechts wilt. Wie zal u verdenken als u het maar han dig aanlegt? De w-retd weet niet, dat u kmp zit Zelfs uw vijanden denken, dat u nog geld gtnoes hebt en vragen zich af, hoe ze het u afhandig kunnen maken. Wie zou John Warwik ook ervan verdenken, een dief gewo-den te zijn?" „Maar, als ik een lid van uw hm... organisatie word en mijn orders van u moet krijgen, en den buit moet komen brengen dan zal ik hier toch wel vaak moeten komen en „O, dat is gemakkelijk te regelen," zei de Spin. kunt alléén werken, zonder meeleverkers. Ik beraam de plannen. Mo gelijk zult w nooit een der anderen ont moeten. Mocht u echter ontrouw worden, dan zult u wel wat van hen te booren krijgen. Ex zullen steeds onzichtbare wachters om u heen zijn, U moet niet denken, dat ;k overdrijf u zult de be wijzen spoedio genoeg krijgenEn wat het hier komen betreft u kunt toch zeg gen, dat u mijn nicht in Europa ontmoet hebt? U hebt heel wat op uw eentje rondgereisd, niri waar? Het publiek zal mi-schien we' deuken, dat sx... nu ja, op mijn nicht bizonder gesteld best. Het pu- DE RADIO MORGEN? ZONDAG, 21 Juli 1940. Jaarsveld, 414.4 M. 8 KRO. 8.30 VER O, 9 KRO. 5 NCRV. 7.45—10.25 KRO. 8 Wij beginnen den dag. 8.30 Studio- dienst. 9 Gramofoon. 9 ",0 Hoogmis. 11 Gramofoon. 12.15 Economisch-socïale eau serie. 12.30 Gramofoon. 12.45 ANP. 1 Letterkundige causerie, 1.15 Melodistemen solist 2 Gramofoon, 2.30 Rott. Philh. Orkest en Residentiekoor. 3.153.30 Uitingen van nationale cultuur. 4.15 Gra mofoon. 4 30 Ziekenpraa'je. 4 50 Gramo foon. 5 Gewijde muziek. 5.15 ANP. 5.30 Geref. Kerkdienst. 7 Wagen van den dag ANP. 7 20 Gevrijde muziek. 7.45 Gra mofoon. 88 15 ANP. 8.30 Gevarieerd programma. 10 10 Wij sluiten den dag. 10.15—10 25 ANP. Kootwijk, 1875 M. VARA uitzending 7 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten En- gelsch. 7 30 Gramofoon. Om 8 ANP. 9.30 Berichten Vlaamsch. 9.45 Orgel. 10.15 Gramofoon. 10.45 Esmeralda, 11.15 Be richten Engelsch. 11.30 Ber. Vlaamsch. 11.45 Gramofoon. 12 Orkest. 123012.45 Berichten Duitsch. 12.451 Berichten ANP en gramofoon, 2 Berichten Duitsch. 2.15 Rosian-orkest. 3 Gramofoon, 3.15 3.30 Berichten Engelsch. 4 Tuïnbouw- piraatje. 4.30 Esmeralda en solist. 5 Gra mofoon. 5.15 ANP. 5.30 Bravour en Char me. 6 Gramofoon. 6.15 Berichten En gelsch. 6.30 Orgel. 7 Vragen van den dag ANP. 7.20 Ramblers. 3 berichten Duitsch. 8.15 ANP. 8.30 Berichten En gelsch. 8.45 Berichten Vlaamsch. 9 Gra mofoon. 9.159.30 Berichten Engelsch. 9,45 Berichten Vlaamsch. 10 Berichten Duitsch. 10.15—10.25 ANP. 10.30—10.45 11.1511.30 en 0.150.30 Berichten En gelsch. 11.15 Berichten Vlaamsch. 1.15 1.30 Berichten Engelsch. Beeedigd Taxateur van Onroe rende Goederen. J. Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145. Drukkerij Wijchers, Walvischstraar 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. (2 LIJNEN! N-V. Pïetersen <Sc Co's Automobielbedrijf Broersves 74-76 N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1. Heerenmode-artikeien» Vraagt tel. zichtzending. G. J. de Jager. Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. Jac, v. d. Waal, Westmolen straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. Verkoop, Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Fa. J. H. v. d. Water, Dam 52. C O/l 91 Verbetering van Schoorsteentrek. OÖtX I Fa. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. £7^09 JAC. v. d. TEMPEL, U JO J Broersvest 127 Alle bekende merken. Bezorging door geheel de stad. C7fiR9 N. Scheurkogel, Lange Nieuw- OQO straat 177179* Uitvoering van werken in gewapend beton. Fa. Rijnbende Hoogstraat 32. Vab Hoek, Woningbureau„Sehiedam-West" Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen bliek zal er romantiek achten zo-riten, als het er ten minste aandacht aan schenkt En daardoor is dan alles gedekt" „En, ais ik het niet aanneem..." zei Warwik. „Dan verlaat u dit huis en keert naar uw kamers terug en vergeet alles. Als u zin hebt, klaag me dan bij de politie aan, rnaar het zal op niets uitdraaien." De Spin had een goeden kijk op Warwik, liad hij hem met geweld gedreigd, dan zou Wax wik, at was het louter uit kop pigheid, tegen hem gevochten hebben. Sljar nu deed tiij hem" een aanbod, dat hij aannemen of weigeren kon. Dat was heel iets anders. Wanvik stond op en begon heen en weer" te loopen, nadenkend aan zijn si gaar trekkona. Hier openden zich groote mogelijkheden voor hem. Ilij kon zich op de valsche vrienden, die hem ten onder hadden willen brengen, wreken. Hij kon avonturen beleven, waar naar hij ver langde. Hij zou geld krijgen, wat hij meer uan hard noodig had, en hij kon zijn stand ophouden totdat hij een fout beging en gesnapt werd. Het zou een. ge weldig spel worden. En dan dat meisje. Hij zag haar plot seling voor zich met haar onschuldige oogen en Laar lieve gezichtje. Was hij nu al verheTd op haar geworden? Hij zette deze gedachte van zich "af. Ze was natuur lijk een misdadigster, die deel uitmaakte van de bende van haar oom. Was hij wel haar oom? Maar neen, hij had mensohen- kennis genoeg om te zien, dat dit meisje Maandag 22 Juli 1940. Jaarsveld, 414.4 M. KR O-uitzending. 8 ANP. 8 05 Wij beginnen den dag 8.15 Gratnofcon. 10 VPRO. Morgenwijding 10.15 Russisch kerkkoor (opn.). 10.30 GramoLon. 11.30 Godsd. halfuur. 12 ra mofoon. 12.15 Troubadours. 12.451.15 ANP en gramofoon 2 Vrouwenuur. 3 Rococo-oclet 3.30 Gramofoon. 3.45 Me- lodisten esi solist 4.15 Orkest. 5 Groot amusementsorkest, solisten en De Mees terzangers (opn.). 5.15—5.30 ANP. 615 Troubadours. 7 Vragen van den dag ANP. 7.20 Voor de jeugd. 7.35 Repor tage. 8 ANP. 8.15 Gramofoon. 8.30 Sym- phonie-orkest. 9 Gramofoon. 9.30 Radio- tooneel. 10 05 Gramofoon. 10.10 Wij slui- ten-den dag. 10.15—10.25 ANP. Kootwijk, 1875 M. NCR V-uitzending. 7 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch) ?'.30 Gramofoon. 8 ANP. 8.10 geen misdadigster was. Ze was zonder het te weten in deze poel van ongerechtigheid terecht gekomen. Hij zou haar redden. Een nieuw doel scheen in zijn leven gekomen te zijn. Dat meisje mocht daar niet blij ven. De Spm scheen zijn gedachten te raden. „Mijn nicht is een lief, onschuldig en fatsoenlijk meisje," zei hij. „Ze gehoor zaamt me, zooals een Europeesch meisje aan haar vader gehoorzaamt. Ze weet zoo goed als mets van mij en mijn werk af. Ze mag daar niet over tobben." „Uns ze weet er niet van, dat u een misdadiger bent?" „2e denkt, dat ik geheim politiek werk doen moet en dat alt es daarmee in ver band slaat. Gisteravond is ze naar den schouwburg geweest met een mijner mee- werkers, die voor mijn oudsten zoon door gaat. Hij wees u haar aan en veidelde baar precies, wat ze doen en zeggen moest." „Maar hoe vatte ze haar daden zelf op Heeft ze geen verklaring gevraagd?" '„Ze meende, dat ik n slechts op een ietwat ongewone manier te spreken wilde krijgen. Ze meent, dat ik u een eerzame opdracht zou geven, die echter geheim moest blijven." „Dus u bedriegt haar,?" „In zeker opzicht. Maai daarover heb ben we het nu piet, wel? We moeten nu met ecu een beslissing nemen; het is bijna ochtend en u bent nog in avond Mee ding." John Warwik liep het vertrek nog een •paar maal- door eh trachtte tot een be- SchriJ tleziiig, meditatie. 8.25 Gewijde mu ziek (opn.). 8.35 Gramofoon. 9.30 Be richten (Vlaamsch). 9.45 Piano en gramo foon. 10.30 Gramofoon. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Liedereu met piano en gramofoon. 12.30 Berichten (Duitsch). 12,45 ANP. 1 Canzonetta-sextet en gramofoon. 2 2.15 Bcnciiten (Duitsch). 2.45 Gramo foon. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Fluit, piano en gramofoon. 4.15 Gramo foon. 5 Berichten (Duitsch) 515 ANP. 5.30 Apollo-ensemble. 6.15 Berichten (En gelsch; 6 30 Orgel. 7 Vragen van den dag ANP. 7.20 Berichten. 7.30 Repor tage oE gramofoon. 8 Ber. (Duitsch). 8.15 ANP 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Be richten (Vlaamsch). 9 Gramofoon. 9.15 9,30 RencLtea (Engelsch). 9.45 Berichten (Vlaamsch). 10 Berichten (Duitsch). 10.15 —10.30 ANP en sluiting. 10.3010.45, 11.15—11 30 en 0.15—0.30 Berichten (En gelsch). 11.15 Berichten (Vlaamsch). 1.151.30 Berichten (Engelsch). sluit te komen. Het avontuurlijke trok hem sterk aan... En hij meende, zoodra hij wilde, uit do klauwen van de Spin vrij te kunnen komen. Plotseling bleef hij vlak voor het bu reau vaa de Spin staan. „Ik doe mee." zei hij. „Bedenk u goed, voordat u een beslis sing neemt, mijnheer Warwik. Terugkeer is onmogelijk." „Ik heb u mijn woord gegeven. Ik doe mee." „Uitstekend-" HOOFDSTUK IV, Achter de seringen. Het hep den volgenden morgen reeds tegen twaalt uur, voordat Warwik aan zijn orhbijt j.nl. Hij had dien morgen geen paard gereden, als gewoonlijk. Hij had zpn gewone gymnastische oefeningen ook niet gedaan, „U niet goed bent, mijnbeer?" vroeg zijn Japansche huisknecht bezorgd. ziek?" „Ik bon nooit ziek, Togo," verklaarde Warwik. „Pardon, mijnheer, Ik dacht u wel ziek." „Ik probeer ernstig te denken," zei Warwik, „is dat geen wonder, Togo? Je hebt me er nog nooit op betrapt, dat ik nadacht, wel? Ik doe het zelden. Ga eens kijken, wie er zoo hard schelt." 1 (Wordt vervolgd).'

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6