(Aïüï da. Reefttsza&en Poging tot drievoudigen moord? Laatste Nieuws Drama te Scherpenzeel berecht Beleedigende anonieme brieven Sport Voetbal Hermes-D.V.S. IVJarfinit 5-1 De inmaak van groenten Handel èn Bedrijf Amsterdamsche effectenbeurs BUITENLAND Adolf Hitier te Essen Engelands' politieke positie GEMEEHTEOSKE KENNISGEVINGEN Vergoeding voor verrichtingen en leveranties ten behoeve van de Duitsche Weermacht (R.-verrichtingen) Onderzoek handelaren in oude materialen en afvalstoffen Gemengd Nieuws 484ste STAATSLOTERiJ Eigenaardige jongman hoort vrijspraak tegen zich eisdien. Een lmogst onevenwichtige jongeman, nauwelijks meerderjarig, stond voor een zeer ernstig feit tereclit voor de yacantic- kamer der Amsterdamscke rechthank: po ging tot een drievoudige inoord n.l., op zijn moeder, zijn hroer en zijn zuster. Oogcnschijnlijk zag de zaak er ernstiger uil dan zij was. De opzet stond naar het ■oordeel van den'officier niet vast en het middel een vergift was volgens den deskundige dr. C. J. van Ledden Hulse- boseh ondeugdelijk geweest, zoodat lietO.M. vrijspraak requireerde en hel jongmensch onmiddellijk in vrijheid werd gesteld. De jongeman, die het grootste deel van den tijd werkloos is, treedt zoo nu en dan als liedjeszanger in derderangs cafétjes op en een van zijn „nummers" bestond uit oen „spookhistorie". Hij wreef zich dan in met een vette substantie, zoodat zijn gezicht in liet donker eon zwak licht uitstraalde. Een likje van dit goed, waarin phosfor was gemengd, deed hij op zekeren dag in de theepot van liet gezin. Zelf lietp hij naar de politie om te vertellen, dat liij zijn familie had vergiftigd. Drect spoedden re chercheurs zich naar do woning waar zij liet gezin in blakondon welstand aantroffen, want het „likje" was een volkomen on deugdelijk middel om iemand te vergiftigen. Aanvankelijk had de jongen tegen de po litie gezegd, dat liij wel de bedoeling had gehad om zijn familie te vergiftigen, bij werd thuis getreiterd en het eten vond hij niet lekker genoeg. Een en ander was voor hem reden om zijn geheel© familie uit den weg te ruimen. Vandaag teri terechtzitting, legde hij oen andere "verklaring- af: „Ik wilde niemand kwaad doen, maar op die manier hoopte ik uit liuïs te komen, zoodat ik zelfstandig steun zou krijgen". Volgens het psychiatrisch rapport is verd licht verminderd toerekeningsvatbaar. De moeder van den jongeman schetste hem als een lastig menscli, hij werkte wei nig en als hij iets verdiende gaf hij niets af. Zij had de thee even geproefd en na- deeligc gevolgen had zij niet ondervonden. Do officier van justitie was het niet met den deskundige eens, dat hier van een absoluut ondeugdelijk middel moet wor den gesproken. Wel is er twijfel of verdach te inderdaad do opzet hooft gehad om te dooden. Ifij is ee<n zwakke mislukking, die geen lust in werken heeft en die zich op deze wijze aan het gezinsverband wilde onttrekken. Spr. vorderde vrffsp-aak. De verdediger mr. L. J_ Frankenhnis was van oordeel, dat in hc-t concrete geval, wel degelijk van een ondeugdelijk middel moest worden gesproken, zoodat verd. reeds op dien grond moet worden vrijgesproken. Evenmin staat vast dat verd. het voorno men had om te dooien. liet verzoek tot invrijheidstelling wees de rechtbank toe. 1 Vonnis 2d Augustus. Zeven jaar tegen moordenaar geëischt. Men herinnert zich, diat op 21 April van dit jaar Scherpenzeel in opschudding werd gebracht door eon drama, dat zich in een Ideine woning aldaar voltrok. Die 40-jarige vrouw V., moeder van acht kinderen, werd1 vermoord aangetroffen. Zij bleek een schotwond- in de borst te hebben gekregen. AJs dader van dén moord werd de 39 ja rige If. C. T. v. 14.krantenbezorger te Sclier- penzeeJ gearresteerd'. Uit het door de po litie ingesteld1 onderzoek bleek, dat de vrouw met den krantenbezorger een on geoorloofde verhouding had, waarvan de echtgenoot van de vrouw afwist. Langen lijd was hot goed gegaan, doch op een ge geven dag kréég'Van R. ruzie met dé vrouw over een pruimen boompje in den tuin van zijn vroegere woning.De echtgenoot van de vrouw had namelijk dit boompje doen weghalen, zonder toestemming van den krantenbezorger. Van R, zooi op wraak en wist van een soldaat een scherp geladen revolver te ontvreemden, mot welk wapen hij in den middag van den Sisten April het huis van de vrouw binnentrok. Zij lag op bed en sliep. De man heeft do vrouw a hout portent doodgeschoten. Na zijin ver schrikkelijke daad gepleegd te helihen gooi de Van R. de revolver weg, welk wa.pen •later in een weiland' is teruggevonden. Aan vankelijk dacht de te hulp geroepen dok ter, dat de vrouw aan een hartverlamming was ever]eden, doch hij rlo lijkschouwing bleek zich een schotwond' in de borst te bevinden. Gisteren had' de kiuh ten bezorger zich voer de Utrechtscbe rechtbank' te verant woorden wegens doodslag. De zaak word met gesloten deuren behandeld. Als getui gen werden een buurman enzijn vrouw gehoord'. In zijn ^requisitoir herinnerde de officier van his'i ie, mr. Camphuis, aan het psvchïa- Irisch rapport, dat over verdachte is uiitee- hrachl. wamnit bleek, dat hij minder toe- rckcr.innsvathanr is. Spreker eischic zeven jaar gevangenisstraf. Mr. EnthGven. de verdedigs'er. henleifte clementie en vérz-o-ht terbesdiiktóc^tel- line1 van de regeering. Uitspraak over veertien dagen. Ern maand gevangenisstraf geëisclifc Een inwoonster van Alkmaar ontving in November van het vorigo jaar tot haar onaangename verrassing een anoniemen brief, waarin zij werd belasterd en bclee- digd, de inhoud bood betrekkelijk weinig houvast en de belecdigde Alkmaarscbe had er geen notie van, wie de laffo en on vriendelijke schrijver of schrijfster was. Maar een paar dagen later bezorgde do post een tweede epistel, zoo mogelij1" nog onvriendelijker dan het eerste. Toer. ging haar een licht op. Zij spoedde zich aar het politiebureau en diende eeu klacht in legen een barer „vriendinnen". Deze be zwoer bij hoog en laag volmaakt onschul dig te zijn. Wel liet zij doorschemeren, dat zij wel ecnig vermoeden had-, wie do schrijfster dan wel was. Ten slotte na lang heen en weer praten wees zij haar eigen schoonzuster als vermoedelijke dadcres aan. Deide vrouwen kregen een uitnóodiging om' scbriflproevcn af te leggen en dr. J. P. L. Hulst uit Leiden twijfelde geen ougen- blik. Met stelligheid wees hij de vriendin als de schrijfster aan. Daar kwam nog bij, dat beleedigingen haar niet vreemd wa ren, zij is n.l. reeds vier maal voor der gelijke delicten veroordeeld'. De rochtba.uk te Alkmaar stelde zich dan ook op het standpunt, dat de vrouw zwaar gestraft diende te worden en ditmaal niet kon worden volstaan met een boete. Zij hoor de zich verooxdeelen tot één maand' ge vangenisstraf. Van d'it vonnis ging zij in hoog er beroep en ook voor het Amsterdamsche gerechts hof hield' zij vol, dat zij onschuldig was en dat haar schoonzuster er wel meer van zou welen. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis en verd.'s ver- 'ocrdeeling tot een maand' gevangenisstraf. De verdediger, mr. \V. Al. Pronk, achtte het niet uitgesloten, dat iemand het hand1- schrift van zijn cliënte had' nagemaakt. Prinair drong pl. op vrijspraak aan, subs, verzocht hij het hof een boete op to leggen. Arrest 13 Augustus. Betere techniek van de gasthecrcu. Het zag in het begin er niet naar uit, dat Lermes D.V.S. gisteravond een groo'.e overwinning op Martin it zou behalen. De rooüwitlen onlplooiden veel energie. Toch konden zij het niet lot 'eeu succes brengen. De aanvallen drongen' niet tot het doel door. Het resoluut spelende ach tertrio van Hermes-D.V.S. was daar de oorzaak van. Kermes-D.V.F kwam steels meer in den aanval en Leng keek, A. Janse on Borrani waren gevaarlijker dan hun collega's aan de overzijde. De achlcrspelers van Martinit, Dras en Verschoor lieten zich nog al eens verlei den te ver naar voren te gaan, waardoor doorbraken groolerc kansen tot slagon had den. Het opstuwen door de achterhoede is wel eens npodig om tot den aanval te kunnen overgaan. Toch kan dit systeem niet een geheel en wedstrijd volgehouden wornen. Soepelheid is hier een eerste vcr- eischle. Da stuwende laak kan heler aan de midden!ine overgelaten worden. Lup- ker speelde als rechtshalf een aardige partij. Positiespel was soms bij heide 'elftallen ver te zoeken. De wedstrijd. Er is twintig minuten gespeeld, als Lex Janse met een doorbraak het eerste doel punt maakt. Nadat hij even later tegen den uitgcloopen doelman Troost had ge schoten, neemt Borrani den bal van hem over en goochelt het tweede doelpunt in het net. Een gevaarlijke aanval van Marlinit, waarbij Van de Bout een gevaarlijke kop bal geeft, wordt kordaat-"door dén liandi- gen keeper Verstraaten gestopt. Na de rust schiet Lex Janse tegen de doellat en dour een onverwachte wending draait de bal het doel in, 3—0. De nordc, eveneens van Lex Janse, laat niet lang op zich wachten. Als Bras en Vei'schcor ia eer, vooruitgeschoven positie staan, breekt Borrani door en het vijfde doelpunt is onvermijdelijk. Atartinit valt verscheidene kceren aan. liet beslissende schot wordt te ver van den doelman gelost, of ontbreekt. J. v. d. Bout kan niets anders doen doen om de eer le redden, dan een Mar- tirrit toegewezen strafschop onfeilLaar in te schieten (5—1). De samenslell'zimn waren Hermes-D.V.S.Vorstraa' en, d'.'Janse en Tettelaar, a.j Findhammer, A. v. d. Tuijn, J. v. Buitenen, m.: Tamgkeek, B. Janse, L. Janse, Heijster, Borrani, v. Martinii: Troost, d.j Verschoor en Bras, a.; Lupker, Alackay, Stëhouwer, rn.; Wilt, J. v. d. Bout, C v. d. Bout, G. J. Koen- jlerman, Hoordijk, v. Officicele valutakoersen .der Nedcrl. Bank. Valuta's '(schriftelijke on tel. transacties) 7 Augustus. Ne.. York 1.8S3/161.8S9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.S1—3.82; Stockhalm 44.814,4.90; Zurich 42.72—42.S1. Bankpapier: New York l.S6%—l.öOi/i; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76— 44.94;Zurich 42.G7—42.8G. "HT Wat is voor ccn gemiddeld gezin nocdig In een vorig artikeltje is reeds uiteen gezet, dat er in liet algemeen voor do huisvrouw geon aanleiding bestaat om iin bizcindero male tijd en geld aan de in maak te besteden, aangezien het ecu le gende is, dat de winter ons zoo zou be- ]>erkcn in onze voedselkeuze, dat wij er zonder ingemaakte levensmiddelen niet zouden kunnen komen. Onder don drang der biz.ondere tijdsom standigheden rijst uit de praktijk de vraag naar een wat .meer concrete voorlichting omtrent de hoeveelheid van inzonderheid voor inmaak in aanmerking komende groenten, d'ie men noodig zou lomnen hebben om gedurende het komende win terseizoen ccn behoorlijk e eawirht tns- schen verschc en ingemaakte levensmid delen in het dagelijksck menu le kunnen handhaven. Ook bij een ongunstigen toestand' kun nen wij ons moeilijk voorstellen. Dat wij zelfs in de stad- in dezen winter niet de beschikking zouden hebben over zooveel versche groenten: andijvie, boeren kool, spruitjes, 'roede kool, savoijekool, groenekool,wittekooi, witlof, chincesche kool, bieten, wortelen, koolraap, schorse- neeren, prei, eien...dat wij er geen vier ii vijf maal per week de maaltijden mee zouden kunnen verzorgen. Met dit feit als uitgangpunt gaan wij nu een kleine berekening vour oen ge zin van man, vrouw en drie kinderen van 2 lot 10 jaar. opzetten. Bij een winterseizoen van zeven maan den (October lot Mei), hebben wij te voor zien in 210 warme maaltijden. Voor Zondags om de veertien .dagen bestemmen wij een voorraadje gesterili seerde groenten, zoodat wij daarvoor nQodig hebben vijftien literflesschen voor 15 maaltijden. Elke week rekenen wij eenmaal op zuur kool, een zeer waardevolle wintergroente, waa.over later meer. Hiervoor zal noodig zijn rmra 10 k.g. rauwe kool, met als re sultaat 30 k.g. zuurkool voor 30 maal- lijcicn. Om ac andere week zonden wij b.v. snij booncn uit liet zout kunnen .geven (in overeenstemming met den smaak van ccn groot ncel van onze bevolking. De voe dingswaarde van dit. gerecht is gering eri men vergote vooral nic-t hierbij witte boo ncn ro mengen). Hiervoor is benoodigd ongeveer 20 k.g. bruto boenen, dat is ongeveer 33 k.g. snijboonen voor 15 maal tijden. Eenmaal per week gebruiken wij peul vruchten, (bruine boonon, witte boo- nn, capucijners, «roene erwten, linzen, enz.) voor 30 maaltijden. Viermaal por week komen versche groen ten op tafel. Samen hebben we dan 210 maaltijden. Met ochiilo van dit staatje za! men dus kunnen Imp alen tot welke hoeveelheden do verstand.'gc huisvrouw, die de regelen der hedeneaarsche voedingsleer volgt, zich bij haar ip.maak-arb'eid zal beperken. Wie den wintervoorraad nog iets wil uitbrei den, zorge voor een zekere hoeveelheid gesteriliseerde vruchten, in den vorm van compote of van mees, die als nagerecht of als trachtte kunnen worden gegeven. Voor een gezin van dc hierboven aange geven grootte kan met ongeveer twintig Jilerflesschen worden volstaan. Dit geste riliseerde fruit is eigentijk bedoeld als een extra lekkernij, die den rauwen appel zeker niet mag verdringen. Vooral op de da gen, waarop men ingemaakte groente eet, mogen het verkrijgbare rauwe fruit en de surrogaten hiervanradijs, rammenas en rauwe wortel, niet worden vergeten. Ten slofte zijn er nog de tomaten, die ook voor coiiserveering in aanmerking ko men; WOENSDAG 7Augustus. Officiede notemng van de Commissie uil de liamer van Koophandel. Zonder fust en zonder belasting. Moutwijn 122.— tot f25.pel' H.L. ad 45 pCt. Zonder fust en zonder belasting. Niet officieel. Buitenlandscbe spiritus f 21.— tot f23. Spoeling: f 1.50. Koersen van nog niet tot de officieel© noteer.ng toegelaten fondsen, waarvan pu blicatie bij besluit van den wild. secreta ris-generaal, und. hoofd van: het departe ment, van financiën is toegestaan. Aandeden- Kon. petroleum Ï8Ö gl. Alg. kunstzijde unie 63(4' gb66 gl'. Philps gloeilampen, gem. bezit'. 120'/s gb- Arnstcrdanr rubber 169%. Ned'. Scheepvaart Unei 1041/2. J.ever Bros and Unilever 68 1/2 gb. Handels ver. Amsterdam 322. Van Gelder.s pap.fabr. gèw. aand. 1115/8. Senembah Tabak Alij. Anaconda Copper. 0. van A'. 18 3/16 gl. Bethlehem Steel C. van. Gew. A, 597/8. Republic Steel C. van Gew. A. 1411/16 BG—44 7/8 GL. Curliss Wright C. van A. 6 3/8. Shell Union C. van Gew. A. 81/4. Bezoek van den Fübrer aan dr. Krupp von Bolden und Halbacli. Essen, 7 Augustus. (D.N.B.) De Fübrer heeft hedenochtend' een bezoek gebracht aan dr. Krupp von Bolden u.id Halbach in diens villa Huegel in Essen, ten einde den leider van de grootste Duitsch© wa- pensmj'rse persoonlijk zijn gclukwenschen met zijn zeventigsten verjaardag over te brengen. Daarbij overhandigde d'e Fübrer aan dr. Ivrupp Von Bolden und' Halbacli als blijk van waardeering voor zijn ver diensten jegens volk en rijk het gouden eorelcekon der N.S.D.A.P. Rijksminister dr. Funk bracht den jubi laris de groeten e-n gelukwenschen over van de rijksregeering en overhandigde hem in öjidracht van den Fübrer als blijk van erkenning van zijn verdiensten voor het Duitscho bedrijfsleven het Adelaarsschild1 vim het rijk met het opschrift „Aan den den Duitschen econömischon leider". Rijksperschef dr. Dicirich bracht d'r. Krupp Von Bolden und' Halbach do geluk wenschen over van de Duitsche" pers. Na zijn bezoek aan dr. Krupp von Bolden undi Halbach bezichtigde dc Fiihrer een reeks werkplaatsen dor Kruppfabrieken. Overal, waar men den Fübrer herkende, werd' hij door de arbeiders der fabrieken en door de bevolking der stad Essen storm achtig toegejuicht. De Führer verliet daarna de stad Essen weer. Een uiteenzetting van de Bi- plomaliscb-l'olitischc Kcrrcs- pemfenz. Berlijn, 7 Augustus. (A.N.P.). De Deut sche Diplomatisch-Politisctie Korros pon den z schrijft: In Engeland hoeft men geruimen tijd de bevolking met het uitblijven van elk suc ces en over het lijden van de zwaarste nederlagen probe eren te troosten door haar voor te houden, dat de tij 1 voor do Britschc zaak werkt. Eerst was het de nitpultingsoor- log, die z.g. Duitschland langzaam maar ze ker op den bodem zou dwingen, dan weer was liet de verwachting, dat oen „deux ex machina" in den vorm van een nieuwen bondgenoot Engeland uit eo:i pijnlijken nood toestand zou bevrijden. Hot tegendeel is tol dusver gebeurd. De dage'.ijksch» succes sen der Duilsche oorlogsvoering in de lucht en ter zee lieWijzen duidelijk, aan welke zijde de uitputting juist op de vilaalstc. ge bieden onverbiddelijk voltrokken wordt. Ook op het gebied der buitenlandsche politiek heeft de tijd geenszins ten gunste vam En geland gewerkt. Aioskou heeft kort geleden zijn standpunt doen hooren, in het Yerre Oosten heeft de Britschc zucht lot samen zweringen geleid tot een zware belasting van de betrekkingen mol de groote mo gendheid van die ruimte. En al zijn ook dezetfdlo intrigues op het Westelijk half rond in zooverre niet zonder succes geble ven, dat zij inderdaad hebben geleid tol actie, die een bepaalde richting zoo als een uiterst toonaangevende instantie dit uitdrukte het „karakter van wreed© dwaasheden" heeft aangenomen, deze maat regelen zijn toch tot dusver niet anders dan dat zij een doelLreffendc verdediging "tegen onbekenden" mogelijk moeten maken AI deze feiten ontgaan natuurlijk niet aan degenen, die zorg moeten dragen voor de goede stemming ondor de Engclsche bevol king en bij den overgebleven rest van het vreemdelingenlegioen. Daarbij worden echter zware eiscnen ge steld aan hun verbeeldingskracht en een zeker, reeds lang voorbij verleden, moet inet suggestieve middelen weer als werke lijkheid voor oogen worden getooverd. Nadat sedert eenigen tijd behalve de Negus ook Bcnesj en zijn aanhang weer tot gTóoterc activiteit zijn opgeroepen, meen de men in Engeland door eon soortgelijk verdrgg met de Republiek Polen" be halve de nog aanwezige Poolsclie vrij willigers ook d'e stemming in liefland weer lot nieuwe waarde te brengen. Een bizon der stukje werd gespeeld, mot de Fransche Alarkmet, die op de gedachte kwam te land en te water naast de driekleur ook. dé roode bruis vlag van Lotharingen, die ook Joanne d'Arc voor zich uit liad laten dragen, te doen wapperen. In dit verhand wijst dé Diplo erop, dat het vaandel van do maagd van Orleans en de vlag van Lotharingen historisch, en heraldiek geen enkel verhand met elkaar houden, 'Hét geheol is des te grotesker; wanneermeai bedenkt, dat de maagd van Orleans haar vaandel droeg van overwin ning lot overwinning op d'e Engelschen, terwijl do vlag van Lotharingen in"'den loop van eeuwen d'oor talrijke Duitsche hertogen van dit land tégen Frankrijk in het veld werd godragen, terwijl Frankrijk het Lotharingsche wapen - onder - zijn ko ningen introk en, onder de repnbiiek zelfs het hegrip ran het Lotliaringsche landschap beschouwdeals ielsj dat vernield moest worden. .Met z.ulko fantastische denk beelden, hoe paradoxaal en onjuist zij in hun innerlijk ook mogen schijnen, moet dusliet moreel van het Engclsche .volk en van zijn geëmigreerd© trawanten op gehouden worden. Ook deze droomen in dé ruwe werkelijkheid hun einde vinden. Een rootschot aan de stad Parijs. Geuève, 7 Augustus (D.N.B.). Het Fran sche slaatsblan meldt, volgens een be richt van hc-.t te Lvon verschijnende orgaan „Le Progrcs", dat de regeering aan do stad' Parijs een voorschot van 600 mil- lioen francs heeft verleend. De Burgemeester vau Schiedam brengt nogmaals ter'kennis van belanghebbenden, dat zij, die terzake van R-verriclitiugen iets metaien 1e hebben te vorderen, hun ver zoeken om toekoming van een vergoeding daarvoor ten Stadhuize (Afdeeling Alge- ïiieeno Zaken) moeten indiotien a. 'len aanzien van It-verrichtingen, die geschied zijn tot en met 30 Juni 1940: vóór of op 31 Augustus 1940; h. Ten aanzien van 11-verrichtingen, dio na 30 Juni zijn geschied' of geschieden: uiterlijk op den löen van de maand, vol gende op die, waarin de verrichting ge schiedde (alzoo voor het eerst vóór 15 Augustus a.s.). Hij, die een verzoek om toekenning van een vergoeding wil indierion, moot de ge grondheid daarvan en de hoegrootheid van zijn eiscli lrewijzen; le. Door vertoon van. d'e verklaring van hetgeen verricht is oE van het ontvangst bewijs, da.', door de Duitsche Weermacht is afgegeven; ofwel 2e. Door afgifte van een verklaring, on-' der opgave van getuigen of van ander, bewijsmateriaal. Opgemerkt wordt, dat ondor R-vcrricli- tingeu wordt verstaan hetgeen op vor-, tiering van en rechtstreeks voor de Duit sche Weermacht in Nederland door na tuurlijke personen of rechtspersonen, welke niet tot de Duitscho Weermacht bchooren,, of door gemeenten is verricht of geleverd. Tot do R-verrichlingon behooren niet: 1. De leveringen en verrichtingen door do Nederland sclie re geer ings organen en -bureau's; 2. Het verschaffen van kwartier (hiervoor wordt do vergoeding afzonderlijk geregeld); 3. Roerende en onroerende goederen, dio onder het begrip „oorlogsbuit" vallen; 4. Leveringen of verrichtingen ten be hoeve van organen van liet Duilsche Rijk, die niet tot de Duitsche Weermacht be hooren (hiervoor word't de vergoeding af zonderlijk GCTcgeld); 5. De schade, die door de oorlogsvoering of door de bezetting veroorzaakt is (hier vóór wordt de vergoeding afzonderlijk ge regeld). Schiedam, 7 Angus'us 1910. Met verwijzing haar de bekendmaking van het Depnrtement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart kan worden medc- decld, dat de te Schiedam gevestigde han delaren in oude materialen ieder persoon lijk vanwege de politie zullen worden op geroepen om de noodige gegevens te ver strekken. Wie geen oproep ontvangt, moet zich op 14 Augustus a.s. op het HOOFDBUREAU VAN 1'OLITIE aanmelden. SCHILLENOPF.'ALERS en handelaren in andere AFVALLEN van LEVENSMIDDE LEN behoeven zich voor dit onderzoek NIC' aan cc melden Schiedam, 7 Augustus 1940. 4113 101 Lijk van pasgeboren kindje gevonden. In de Kerk hofgracht aan den weg naar Warnsve'.J; tc Zutphen, hebben ©enige da gen gelenen kinderen, die daar speelden, een doos gevonden met liet in verregaanden slaat van ontbinding verkeerend lijkje van een pasgeboren kind. Na een. uitgebreid onderzoek beeft dc recherche m'ëjuffrouw H. te Zulplien aan gehouden. Zij zal ter beschikking: van de justitie worden gesteld. Zon en Maan. Zonsopg. 7 Aug. 6.10 u., ondg. 21.20 u. Zousopg. 8 Aug. 6.n u., ondg. 21.18 u. 10 Aug.: E.K 17 Aug. V.AI. (Niet officieel) Trekking van Woensdag 7 Augustus 1340 lste klasse 3de lijst Hooge Prijzen 20.000.— 16880 200.— 11508 t 100.— 9270 X5740 Prijzen van 20. 1423 1542 1588 2205 2638 2732 2811 3151 3258 3789 3865 3895 5043 5064 5221 5805 6255 6443 6813 6861 6936 7200 7217 7265 7371 7790 7849 7875 7947 8102 8196 8467 8553 8648 9060 9180 9325 9364 9777 9856 9884 100Ö1 10138 10155 10257 10268 10549 11025 12133 12247 12332:13449 13821 14027 14036 14364 14613 15060 16091:16817 18370 18548 18581 1859/ 18594 18823 18910 18959 19585 19605 20024 20028I20036 20113 20283 20542 20830 21084 21131 21255 21350 21461 21543'21802 21861 22406 22645 22778 22904 £3271 23518 23578 23878 24160: 24733 24828 "Verbeteringen: lë klasse, le lijst7642 m. e. 7647; 20333 m. z. 20323. le klasse, 2e lijst; 14963 m. z. 14936.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3