fe «11 e spin P p WAT BIEDT 69802 68076 68735 87593 69899 68295 68142 „Kofa'-Bertels, Dam 9-26. Timmerman-Metselaar - Aannemer 68752 68145 gaderingen enz. Gebouw l^ i Rechtszaken Verduistering door een commandant De strijd om een baby Rumoer op het Amstelveld 69551 69109 68109 Groenelaan 8811 0 mgei 68111 Kreupelstraal 69744 St Liduïnastraat BIJLOO'S WINKELS 68484 68251 67550 68811 67556 67664 68193 Sport Biljarten Schaken Hengelen 1$ IS I"/ ft 9* «T x Levensmiddelen Gemengd Nieuws «foor* Johnston Me. Culley 42) DE OAGELUKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installafcleborean Anthraciet Bakkerij Bankiers Meelfabrieken Meubileerin (Complete) Machinefabriek Bedden en Tapijten iedrijfskleeding Joodschappen diensi Corsetten-Damcskousen Glas Goud- en Zilverwerken ïoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder LEDERWAREN RQAfin Fofltiin^ Papiervernietiging Pompen Rund- Kalfs- en Yarkensslagerij Schoorsteen v egen Stoffen-Manufacturen Yischhandel Woningbureau Zalen te huur volgt: Gcuka 140 v. Vliet 140 140 110 G. Vliet 140 Sterk 110 69 110 Simons 70 De Jong 70 70 56 A. Kreuger 50 Slecht 40 50 12 Mulder .68 Veld huizen. 44 36 44 Jansen 40 Naterop 60 25 60 De Jong 70 Kr» winkel 40 70 17 Jansen 15 Carree 15 11 15 K. |?1 I "te Iff' \u Iff^ f f De krijgsraad verklaarde ziek zelf bevaegd. oor den zeekrijgsraad te 's-Gravenhage is gisteren voortgezet de zaak tegen den luitenant ter zee 2e klasse van de ma rine reserve, j. J. W., wien ten laste is gelegd verduistering m dienstbetrekking als ambtenaar. Beklaagde beeft als commandant van de Imip-mijneateggers 1 en 2 te Vlissni- gen 200 gulden ontvangen, om daarmede diens tuilgaven ten behoeve van de mijnen- leggers te doen. Bij de overdracht van de kas kon nr> 136 gulden niet verant woorden. Tijdens het voor-onderzoek beeft W. bekend, net geld voor persoon yke doel einden te hebben besteed, doch ter terecht zitting heel hij deze bekentems herroepen. Echter kcm hij toen evenmin het zoek geraakte bedrag verantwoorden. De fiscaal heeft in deze zaak gei-iseht 2 maancen gevangenisstraf, met onts'ag uit den militairen dienst en aftrek van pre ventief. De behandeling van de zaak werd op 19 Augustus jj. geschorst en gisteren werd de beklaagde in de gelegenheid ge steld, zich te verdedigen. Hij deed echter een beroep op een Koninklijk Besluit van 2 October 1913, volgens hetwelk de ecnige krijgsraad te Willemsoord zou zijn geves tigd. Beklaagde achtte den thans zittenden krijgsraad onbevoegd. Na gernimen tijd in raadkamer te zijn geweest, heeft de krijgsraad dit beroep verworpen en zichzelf bevoegd verklaard Van deze uitspraak zal beklaagde in hooger beroep gaan brj het hoog militair gerechtshof. De appellante heeft zich er voorts nog over beklaagd, dat do president de vorde ring heeft toegewezen, hoewel gebleken nas, dat mevrouw Van der W. het kind in een ander gebouw dan dat der Eerste Nederlandsche in ontvangst genomen heeft en zulks, hoewel dit laatste feit tot de stellingen der dagvaarding behoorde. Het hof bleek dienaangaande evenwel van meening, dat de president aldus vrijelijk kon beslissen omdat laatstgenoemd feit hoewel bij dagvaarding gestold, niet behoort tot de eigenlijke middelen van eiseh en alleen diende ter adstructie van het essen tieel gestelde, dat appellant het kind, waar over de familie S. de ouderlijke macht uit oefende, aan die ouderlijke macht onttrok ken hielden. Nader onderzoek naar een kin derlijkje van zaal 9. Gisteren heeft het Haagsche gereethshof in hooger beroep uitsprahk gedaan in de procedure tnsschen twee families om het bezit van een baby, dat deze families el kander betwisten na de verwarring, ont staan brj den bominslag in de Bethle- hemkliniek te "s-Gravenhage, op 10 Mei j.l. Zoo men zich herinnert, heeft in kort geding de president van de Haagsche recht bank het kind, dat zich ten huize van de familie Van dor W. bevond, toegewezen aan de familie S. Het hof heeft thans overwogen dat het van zeer groot belang moet worden ge acht dat in rechte komo vast te s'a-in, dat het in de pninlioopen gevonden lijkje dat was van een kind van zaal 9. Op dezen grond is geïntimeerde alsnog toegelaten zulks te bewijzen. Het hof heeft daarom iedere verdere uitspraak aangehouden. Het desbetreffende verhoor zal op 5 September a.s. plaats hebben. Omtrent de overwegingen van het ge- rechtsliof kan nog worden medegedeeld: De appellante achtte zich om. gegriefd omdat de president reeds aa-s'onds, 'oan hij 19 getuigen had gehoord en blijkens den inhoud van zijn vonnis nog twijfel behield omtrent de identiteit van het kind, had belmoren te beslissen, dat geïntimeerde niet geslaagd was in een bewijs, dat een voor ziening bij voorraad in kort geding wettigt en mitsdien de vordering had behooren af te wijzen. Het hof heeft deze grief ongegrond ge oordeeld. Een diepgaand onderzoek toch aldus het hof als door den president bij vonnis van 10 Juli bevolen, is door de wet niet uïtdrukke'Tjk uitgesloten en een g-oede proces orde wordt er ook niet door geschaad. Integendeel acht het hof liet in het belang van beide partijen, dat de president in deze zaak, welke wegens haar karakter een snel en diepgaand onderzoek vereischte, een zoodanig onderzoek bevo len heeft, ten einde eenerzijds geen sl-echts tijdelijk aanwezig bewijsmateriaal verloren te doen gaan en anderzijds in staat te zijn, een goed gefundeerde vooiioopige voorzie ning bij voorraad te geven. lVgevolge au politieke pro paganda. De vorige week Maandag was een der leden van de N S.B., die op het Amstel veld' te Amsterdam stond, door ambtenaren van het marktwezen wegens het maken van propaganda, heigeen bij marktveror dening verboden is, lerecht gewezen. Voor straf was hem zijn sladpiaats voorlocpig ontnomen. De koopman was gisteren to li op het Amstelveld1 verschenen en zette bier zijn actie voort. Een inspecteur van het marktwezen gelastte hem zich te ver wijderen. Met anderen verzette hij zich hiertegen, met het gevolg, dat de koopman naar liet politiebureau aan de Stadhou derskade werd overgebracht. Bij de rumoerigheden werden eenige marktkramen omvergeworpen, ter voorko ming van grooter moeilijkheden besloot de politie hel geheele Amstelvelden de aangrenzende deelen van Kerkslraat en Prinsengracht voor het publiek af to slui ten. De marktplaats werd ontruimd. Een man, die geen gehoor gaf aan het bevel van de politic, zich te verwijderen, werd eveneens naar het politiebureau aan de Stadhouderskade overgebracht. Onder de tram geraakt en overleden. Zondag is een 65 jarige man, die bij de kruising Bi'derdijks r.iat-De C'ercuslTuat te Amsterdam, te vroeg uit de uit Haar lem komende tram stapte onder de eerste voiguagen geraakt. Hij bekwam een reehler- onderbecn fractuur en werd in bewuste- loozen toestand door den geneeskundigen dienst naar het Wilhelminagasthuis ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. DE RADIO MORGEN? WOENSDAG, 4 September 1940. Jaarsveld, 414,4 M. VAR A-uitzending. S.QO ANP, gTamofoon. 10.00 VPRO: Mor genwijding. 10.15 Declamatie. 10.30 Piano 11.00 Cabaretprogramma (opn.). 12 00 Be richten. 12.05 VARA-orkest (12 45—1.10 ANP en gramofoon). 2.00 Orgel. 2.30 Esmeralda. 3.15 Gramofoon. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 ANP 5 30 Esmeralda en solist. 6.15 Letterkundig overzicht 6.35 Gramofoon. 7 00 Vragen van den dag (ANP), 7.15 Berichten. 7.20 Felicitaties. 7.25 Volkszang. 7.45 Gramofoon, even tueel reportage. 8.00 ANP. 8.15 Puzzl-e- uitzemlmg. S.30 Bravcrar en Charme. 9.00 Toespraak. 9.05 Radiolooneel. 9.25 De Ramblers. 9.50 Solistenconcert. 10.15 ANP, sluiting. Koet wijk, 1875 M. AVRO-nilzending. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Engolsch 7 30 Gramofoon. (Om 8.00 ANP). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon 10.30 Roemcensch orkest. 11.15 Ber. Enge'seh. 11.30 Boerneensch orkest en gramofoon. 12.30 Ber. Diuitsch. 12 45 ANP, gramo toon. 1.00 AVRO Amusementsorkest 2.Ü0 Ber. Duitsch. 215 Omroeporkest, solist en gramofoon. 3.15 Ber. Engelsch. 3.30 Omroeporkest en solist. 4.15 De Palla- dians (opn.). 5 00 Ber. Duitsch. 515 ANP. 5.30 Gramofoon. 615 Ber. En gelsch. 6.30 Onderwijsfonds Scheepvaart. 7.00 ragen van don dag (ANP). 7.15 Gramofoon. 7.40 Gramofoon of reportage 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 ANP. 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Zang en orgel 9.15 Ber. Engelsch. 9.30 Gramofoon. 1000 Ber. Duitsch. 10.15 ANP. 10 30—10.45 Ber. Engelsch eu sluiting. 11.15—1130, 0.15 1.30 Ber. Engelsch. „Wei, dan houden we u tegen. We zulten u geen kwaad doen, zoolang u rustig blijft ea n hoeft nergens angstig over te zijn. Wig houden n alleen maar hier, tot nw oom tot onderhandelen bereid is... begrepen. Houdt u dus bedaard." Warwik was van meening, dat Cnrly en zijn manker voor goed weg waren. Hij liet zijn Heht nog eenmaal schijnen over den gebonden man op het bed, keek na, of de banden nog wel goed vast zaten, knipte zijn licht mt en begaf zich naar de deur. Hij duwde die zachtjes open en keek in de gang. Alleen aan het einde brandde een petroleumlampje boven aan de trap. Nergens was iemand te zien. Warwik liep snel de gang doer, draaide het lampje uit en keerde terns naar de deur van de kamer, waarin Sylvia gevangen gehouden werd. Hij schoof de veiligheidspal van zijn revolver los en greep den deurknop beet. Binnen hoorde brf een der mannen nog tegen Sylwa praten en haar waarschuwen dat ze-geen poging tot ontvluchting wa gen moest. Plotseling gooide Warwik de Te water geraakt en verdrenken. Door onbekende oorzaak is in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half twee in het water van de Dunne Bierkade te 's-Gravenhage geraakt de 65-jarige B. van de B., die in een logement aan die kade verblijf hield. De 22 jarige sergeant van den opbouwdiemst H. Richart is gekleed te water gesprongen en heeft den man op het droge gebracht. Oogenblikkelijke toe gepaste kunstmatige ademhaling mocht niet baten. De man bleek reeds t© zijn over leden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan den Zuidwai overgebracht Aardbeving in de Herzegowina. Zaterdag is in de hoofdstad der Herze gowina, Mostar, een krachtige aardbeving gevoeld1, die gepaard ging met onderaardsch gerommel en zestig seconden aanhield. Er werd' aanzienlijke schade aan gebouwen aangericht. De bevolking bleef uren ver schrikt onder de open lucht, op pleinen en in straten. Kapitale boerderij' afgebrand. Ie Balk (Fr.) is de kapitale boerderij an den heer Voichteloo tot den grond loe afgebrand'. De geheele inboedel oi do hooioogst van 1940 gingen verloren. De inwoners konden zich met groote nioei.o in veiligheid hrengei De brand is ontslaan door hooibroei. Veriekering dekt de s-.ii.ide. Meisje aangereden en gedood. Gistermiddag i.-> het 5-jarig meisje W. E. wonende ii. de Gever., Deyiioo straat te Scheveniiigen, niet ver \an de ouderlijke woning door een motorrijder aangereden en zeer ernstig gewond. Met inwendige kneuzingen werd het kindje naar liet Roode Kruisziekenhuis o\ ergekrachi, waar het kort na aankomst is overleden. fi 7777 Fa* Wed. M. van Meurs, Broers- Ul#// veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. NA 6 uur teL 67879. 3 LIJNEN) JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. Bestel nu kolen Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties N.V. A. Tieman, - Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarweafvallen, RQ77') G. J. de Jager. UU O Dirk van Wassenaarstraat 35, Showroom Rembiandtlaan 7. lQn7R Fa' Willems Emsting. QÜD/U Rotterdamschedijk 233-235-237. IppOC F. Röttgering, Hoogstraat 17. Ou O Grootst Speciaalhuis. MEIJER S Zakenteleloon Vlotte verzending. Alle boodschappen. Experts m teleioonreclame HOOIKADE 2. N.V. EMAD A, Rotterd.dijk 199s Ruime sorteermg en steeds het nieuwste. N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268, Gediol. Uurwerkmaker. Hevige koude in den Balkan. Hevige koude, gepaard gaamie met zware stormen, valt waar te nemen in Dalmalie, Bosnië en Zuidelijk Servië. Voor het eerst sinds menscheiihöug©..is va.t om dezen tipt in het Zuiden van Servïe tot dicht bij de Grieksche grens reeds sneeuw, waardoor do tabaksoogst gevaar loopt Uit Split wordt gemeld, dat op de Adriatïsche Zee verschei dene visschersboolen ronddrijven. Bij Du- brovnik is een boschbrand uitgebroken, die, aangewakkerd door den storm, een gewel digen om sang heeft aangenomen, zoodat verscheidene dorpen reeds ontruimd moes ten worden. Sneeuw in Macedonië. Uit Macedonië wordt gemeld', dat het daar plolseling is gaan sneeuwen. In Athene en omgeving heersdit een voor dezen tijd van het jaar ongekende koude. Het -Cas- tonameer is dichtgevroren, in Kephis&ia bij Athene is een temperatuur van slechts 8 graden boven nul waargenomen. deur open, trad binnen en richtte zijn pistool op de beide mannen. „Handen omboog," beva. bij kortaf. Zijn optreden was bes-ist en zijn oogen schoten vu ar. Warwik was razend, maar wist af te goed, dat hij zijn woede moest Leheerscben, wilde hij succes hebben. De beide mannen keken hem aan, zagen het pistool en zijn dreigende gezicht en sta ken de banuen omhoog. ..Beweeg je met," waarschuwde Warwik Hij Itet de deur achter zich op een kier staaft, om "gelegenheid te hebben, zoo gauw mogelijk weg te kunnen komen. „John," riep Sylvia opgetogen uit, van haar stoel springend en naar hem toe snellend. „Terug,* zei'hij waarschuwend. „Wacht even, tot ik met die twee hoeven afgere kend heb, Sylvia. Die denken zoo maar een meisje te kunnen ontvoeren en naar zoo'n hoi, ale het hier is, te kunnen brengen, wat? Die hebben verteld, dat meneer Warwik hier op haax wachtte. Goed, hij is er dan ook, is het zoo ruet?" De beide mannenstaarden hem woe dend aan, maar gaven geen antwoord. Sylvia ging tegen den muur staan, zoodat ze zich met tusschen Warwik en de beide schurken in bevond. „Het jkom me voor," vervolgde War wik, ,.dat ik jullie beiden in de paar laat ste uren al meer tegen het lijf gelooptin bent. Onze paden schijnen zidi nog al eens te kruisen, hè? Ik weet eigenlijk niet goed, wat ik met jullie beginnen O verstr oomin gen in New Jersey. In het Z.O. deel van den Amerikaansehen slaat New Jersey, hebben hevige regens te zamen met een orkaan, die langs de ge heele Oostkust der Vereenigde Staten trok, uilgebreidte overstroomingen veroorzaakt. Een aantal plaatsen kwam een meter diep onder water te staan en er ontstonden dijkdoorbraken en groad'verschuivingen. Er zijn minstens vijf dooden te betreuren. Om streeks 4000 personen zijn dakloos gewor den. De materieele schade bedraagt naar sehatiing 1 millioen dollar. Piet Heiliger, Passage 1. Heerenmode-artikelec Vraagt tel. zichtzending. G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5- Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Reparative UöTiJU Boterstraat 2832. (2 lxjnen) Modem ingericht reparatiebedrijf Jac- V. d. Waal, Westmolen- straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. 6870R Verkoop, Verhuur en Reparatie Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandef, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. Fa. J. H. v. Dam 52. d. Water, R8491 Verbetering van SchoorsteentreL uu"' Fa. V. L. Borrani, Alléén Lange Achterweg 33. R7QCQ NL Scheurkogel, Lange Nieuw- o O DO straat 177—179. Uitvoering van werken in gewapend beton. A. Fillekes, Hoogstraat 81. Special! teit in versche cn ge bakken visch. Dagelijks versche aanvoer. Woningbureau„Schiedam-West" Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen voor uitvoeringen, feesten, ver- Gebouw Musis £>acrum» L. Haven 115. Enfcre Nous-Hobokcn. Zondag j.l. hield de E.S.B.V. „Emfre Nous" in haar clubgebouw, gevestigd in hotel-café Blickendaal een wedstrijd tegen de Roll. B.V. Hohoken. Do uitslag is als moet." „Je krijgt zelf je portie wel," verklaarde de man aan het raam. „Zoo? Toch waar? Dat is interessant... Nee, verroer je niet. Blijf daar staan, anders..." „Wat dan?' vroeg de man bij het ra ara. „Schiet maar, non z:jn de dienders hier op slag en ik denk, dat je, net zoo min als wij, op politie gesteld bent." „Je versast je," antwoordde Warwik ge moedelijk. „Als ze komen, zien ze niet anders, dan dat ik een dame, die hier heen ontvoerd is, te hulp gekomen ben. Als ze vragdn stelten, zullen mijn ant woorden jullie niets dan last bezorgen. Bekijk nat zóó eens en b.'ijf daartegen den muur staan. Jullie zrjn me een fraai stel Zeg, jij daar op dat bed, ga eens naast je kameraad staan. Zoo dank je." „We rekenen nog wel met je af." „Tut, tut," zei Warwik. „Jullie zullen eerst wat meer scherpzinnigheid moeten zien te krijgen, waarde hoeren." „O, John,' zei Sylvia, „toen ze zag, dat hij hen gdheei in bedwang had. „Rustig blijven, Sylvia," zei hij. „Kom nn even mee, maar zorg, dat je niet tus- schen mij en die kerels inkomt." Warwik liep wel overlegd naar den hoek, waar zich de losse vloerplank bevond, waaronder de buit uit het huis van Card- lew verborgen was. Hij keek de schurken grinniken© aan en wenkte Sylvia, dat ze bij hem moest Komen. „fk zal die twee kerels onder schot hpu- Na afloop overhandigde de voorzitter van. Entre Nous alle winnaars een fraaie prijs, beschikbaar gesteld door den heer Blieken- daal. den,' zei hij. „Probeer jij dan eens, of je de plank daar naast den muur kunt oplichten, Sylvia. Juist... schuit"haar nu opzij. Steek nu je arm tusschen de vloer en het p'afona van de benedenkamer in. Daar moet ergens een pakje papieren lig gen. Haal die er uit dan ligt er nog geld en wat juweelen, maar die hebben we niet noodig. Wij zijn geen dieven." Warwik grinnikte, doch de twee kerels tegen aen muur waagden geen opmerking te maken op zijn laatste woorden. Sylvia ging in den hoek op de knieën liggen, slak haar arm door de opening en vond ten slotte het pakje documenten. „Geef die maar hier, als je wilt," zei Warwik. „Mooi dank je." Hij stak het pak in zijn binnenzak en het meisje liep achter hem om en bleef aan het voeten einde van het ledikant staan. - „Denk maar niet, dat je er mee weg kunt komen," schreeuwde een der man nen „We zullen het je wel betaald zet- ten „Dat zal interessant zijn," spotte War wik. „tk denk anders niet, dat jtdlie-vaak ergens voor betaalt. En nu spijt het' me, dat wc jullie verlaten moeten. Het is bijna ochtend en we zijn niet gewend,_ zoo laat op te zijn. Ik veronderstel, clat jullie wel beirie zult gaan maken, zoodra we de deur uit zijn. Ais ik jullie was, zon ik me eerst eens goed bedenken, voordat ik dat deed." „.Te komt toch de straat niet op." „Ss!," zei Warwik. „Zeg, Sylv'a, ga jij vast de gang op en haai den sleutel uit Schaakwedstrijden te Moskou. Een aantal Russische schaakmeesters ia naar Moskou vertrokken, om deel te nemen aan de wedstrijden om het kampioenschap der U S.S.R., welke op 5 September zul len beginnen. Behalve de kampioen van Estland, Keres, wonion Petrov, kampioen van Letland en Mi ken as, kampioen van Littauen verwacht. Toorts zullen nog deel nemen Botwiniiik, Kotov, Lilienthai, Loe- wehfrisch en vijftien andere meesters. „De Amateur". „De Amateur" beëindigde Zondag haar tweede serie-ooncours in dit seizoen. De uitslag is als volgt:1. E. v. Leeuwen; 2. P. Gordijn; 3. J. de Wit; 4. J. Pijl; 5. H. Gordijn; 6. A. Hemmen7. J. v.. dL Gaag; 8. TL Duehatiniër; 9. >0. Aben; 10. J. Sch'eU; 11. J. Bult; 12. O. KJein- heerenbrink. Totaal aantal gevangen maatvisschen 119 stuka. Het volgende serie-concours vangt aan Zondag 15 September a.s. de deur. Stop hem aan den buitenkant in het s'ot, dan kunnen we deze heeren opsluiten, als we weggaan. De deur is wel met al te best, maar om die in te trap pen, nebben ze allicht een tijdje noodig en. dat is voor ons genoeg." Sylvia haalue vlug den sleutel uit het slot en Warwik liep met zijn revolver op de mannen gericht, ruggelings de deur uit. „In de kamer hiernaast," zei bij nog, „ligt een van jullie gebonden op beu. Misschien kunnen jullie hem na ons ver trek- wel losmaken, want erg gemakkelijk ligt hij er niet bij. Misschien stellen jullie er nog belang in, dat ik jullie door het sleutelgat van die verbind ngsdeut een poosje heb begluurd en afgeluisterd. En nu voorzichtig Dwing me niet mijn revolver te gebruiken." Sylvia ban den sleutel intusschen aan de buitenzijde in het slot gestoken. Ze waehtte nn op wat Warwik doen zou. Ze bewonderde hem om de manier, waarop hij die twee kerels behandelde. Maar de gedaante aan Curly en wat hij doen zotte als zij dat meisje lieten bntsnappen scheen den mannen plotseling moed te geven. Op hetzelfde oogenblik vloge» 7& op Warwik af. Hij wilde liever met schie ten. Hij wilde niet graag iemand verwon den, ate het niet noodzakelijk was en nog minder de andere bandieten in in» huis op zjju dak krijgen. Hij duwde Hy via opzij, trok de deur achter ziclb ment en bleef er niet zijn rag^tegenaan staan. Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6