1 \)isWiiiduieunm Laatst® Nieuws Londen vrijwel geïsoleerd BINNENLAND Het nieuwe Rotterdam Melding Rijksduitschers Rechtszaken De zaak van de baby Gemengd Nieuws 1 SUIKER BUITENLAND Eenige Engelsche aanvallen afgeslagen VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Prof. Dr. L. J. van Holk, Vergeidingsaanvailen op Londen duren voort Sport Voetbal Competitiewedstrijden afgelast Burgerlijke Stand Een uiteenzetting van ir. W. G. Witteveen. De stadsbouwmeester van Rotterdam, ir. W. G. Witteveen, heeft kort na 14 Mei reeds opdracht gekregen plannen te ont werpen voor een nieuw Rotterdam. Om trent diens plannen was tot heden toe nog maar weinig uitgc.ekt. Thans heeft ir. Witteveen echter aan een vertegenwoordiger van de „Deutsche Zei- tung in den Niedorlanden" een uitvoerig exposé gegeven, dat een boete pagina van 6 kotommen druks in genoemde krant be slaat. flet belangrijkste nemen wij daarvan hier over. Ir. Witteveen heeft zich 15 jaar lang bezig gehouden met de saneering van de woningtoestanden in de binnenstad, maar stond telkens weer voor schier onoplos bare moeilijkheden. Na den oorlog stond hem nauwelijks nog iets in don weg. Bij liet ontwerpen van de plannen zette ir. Witteveen het eerst het mes in de Ceintuurbaan, die in 1S99 werd aange legd en die in oen wijde boog liet Westen, Noorden en Oosten van de stad omspant. Zij dieiit voor het goederenvervoer in de richting Gouda—Utrecht, maar heeft van het begin af moeilijkheden opgeleverd. De verbinding tusschen Maasstation en Delft- sche Poort via de Ceintuurbaan is tame lijk omslachtig en tijdrovend. Bmeidien verhinderde de Ceintuurbaan een behoor lijke uitleg der stad en voorts was het Maasstration een ontsiering van een der mooiste gedeelten van de rivier. Een nieuwe verbinding RotterdamGouda. Er zal een geheel nieuwe spoorbaan worden aangelegd die aansluit op de lij'n Gouda en van Nieuwerkerk zuiver wes telijk zal Ioopen naar het D. P.-slalion, dat Centraal station zal worden. De afsland GoudaCentraalstation Rotlerdam zal door de nieuwe lijn 5 K.M. korter worden. Do Ceintuurbaan en het Maasstation zullen verdwijnen. Op het terrein van het Maasstation heeft ir. Witteveen zich een nieuw centraal ze- kenhuis gedacht, eenige hotels en bizon- dere woningen. Met den aanleg van de nieuwe spoorbaan NieuwerkerkRotterdam Centraal zullen ongeveer 4 jaren gemoeid zijn. Bij den Boezem wordt een nieuw hulp>- station gebouwd, dat o.a. het verkeer van Ilillegersberg zal opnemen. Over een via duct loopt de spoorbaan van dit station voor do Begraafplaats Crooswij'k en links van de Rotte naar het hoofdstation. Do nieuwe fijn naar Gouda zal ook over een viaduct loopcn. Groote wegen om de stad. Om het motorverkeer te kunnen ver werken heeft ir. Witteveen gebruik go- maakt van de rijkswegen in aan bouw, die het doorgaand verkeer moeten verwerken. In dit plan komt de rijksweg 20 van Hoek van Holland (via Waardin gen en Schiedam) achter, het Schiekariaal samen met rijksweg 13, terwijl rijksweg 3, die uit bet Oosten komt (richting Utrecht) la ter samenvloeit met rijksweg 16, die van Dordrecht komt en over een nieuwe brug over de Maas zal loopcn. In de gemeente Usselmonde, ongeveeT in liet Zuidoosten van Rotterdam buigt de rijksweg 16 met een knik af, loopt als hoofdverkeersader d'-or liet Zuiden der stad en door de dan inreed gekomen Maas tunnel verder over den 's-GruvendijkwaL naar rijksweg 13. Waar- de rijkswegen 13 en 20 samenkomen, zal een nieuwe weg naar de monding van de rijkswegen 3 en 16 voeren, waarbij gebruik zal worden ge maakt van de ceintuurbaan en de bruggen daarover en de doorgangen daaronder. De Maasboulevard. Er zal een nieuwe waterkeering komen, die den oudon dijk, welke over Wcstzee- dijk, Schiedamschedijk, Hoogstraat en Oost zeedijk liep, moet vervangen. Do nieuwe dijk zal 2 M hooger. worden dan de oude 'cn toepen van de Oude Plantage, langs de rivier en een prachtige promenade wor den. Het bruggcnvraagsinlf. Ondanks de lunnelannleg heeft ir. Witte veen er over gedacht neg een brug te bouwen in het verlengde van den Cool- singel die over het Noordore-land zou voe len. Daardoor zou men. drie oeververbin dingen dicht bij elkaar krijgen: de tunnel, de nieuwe brug en de Willemsbrug. Dat plan heeft hij echter laten vallen cn nu is liet de bedoeling de Willemsbrug 3 1/2 M. en de spoorbrug, die reeds hooger ligt, 2 M. omhoog te brengen. Bovendien zat de verkeersbrug veel breeder en ruimer wouden dan zij nu is. Voor de scheep vaart en voor hot wegverkeer is het van het grootste belang, dat "de bruggen zoo weinig mogelijk geopend behoeven tc. wor den pvV Van de Noordzijde van de Willemsbrug zal, de Maasboulevard kruisend, een hel lende straat recht naar het Beursplein loo-. pen. Door vrije kruisingen te maken zal een einde komen aan de verkeersproblemen in deze omgeving. Een straat vam 50 M. breed zal van het Beursplein rechtstreeks naar den Goud- schensmgel voeren en een andere, 40 M. breede straat, van het Beursplein naar het Ooslplem. Met het Hofplein en een nieuw plein aan de monding van den Ouden Binnenweg zullen Beursplein en Oostplein i steunpun ten vormenin een grooten verbeersring, die gaat naar Goudsehesmgel, Coolsinge! en Blaak en die viermaal zooveel ver keer zai kunnen verzwelgen als de hui dige wegen in uit stadsdeel. Als z.g. verdeelpunt zal het Beursplein een beiangrijKe p'aats gaan innemen, daai het op natuurlijke wijze het verkeer tot rechts houden dwingt. In dit nieuwe stads deel zullen vermoedelijk kantoren en nieuwe zaken worden gevestigu, De Oude Binneüweg, die thans slechts 10 M. breed is, wil ir. Witteveen tot 40 M. verbrecden, zoodat het verkeer uit het Westen zonder veel moeite over Blaak en Beursplein naar het Oosten en Zuiden zijn weg kan nemen. De weekmarkt wil ir. Witteveen op den Goudschesiugel talen, maar nu aan den Oostkant van het nieuwe viaduct De ervaring heeft gnLcord, dat winkels aan smalle straten goede zaken maken en daarom zullen binnen den verkeersring dus in het centrum der stad smalle winkelstraten worden aangelegd, De Hoog straat, die als' waterkeering geen diensi meer zal behoeven te doen, komt lager te liggen en met de Meent zal zij tot de belangrijkste winkelstraten gaan bcliooren. Moderne arbeiderswoningen, fr. Witteveen wees er op, dat Rotter dam in Mei 26 000 woningen heeft verloren. Daarvocr komen 10.000 moderne arbei ders woningen in de plaats tus-mhen Goud- sohesinge. en Goudscherijweg, met veel licht en lucht en groen. Op één H.A. komen daarom maar 70 woningen. Waprndiecst en rifksarbc d dknst. In overeenstemming met den bevelhebber van de ordeiiiugpolitie bij den rijkscommis saris voor de bezette Nederlandscbe ge bieden, wordt namens don bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, door den chef van den goaetalen staf het vol gende bepaald: Mannelijke' Rijksduitschers in de bezette Nedcrlandsehe gebieden, die zich hier blij vende hebben gevestigd of reeds langer dan één jaar hie.c verblijf houden, ea wel: a. Alle Duitsche staatsburgers die in liet jaar 1921 zijn geboren, voor zoover zij niet reeds in vrijwilligen dienst staan. b. De aan de dienstplichtige gelroorte- jaren 19141920 toebehoorenden, die tot lieden van de \vapendie: s' waren vrijgesteld of nog niet in dienst zijn geweest. c. De oudgedienden wapenp.'ichtigen van alie geboortejaren, moeten zich onmiddel lijk, uiterlijk echter tot en met 20 Sep tember a.s. schriftelijk aanmelden volgens hieronder aangegeven modellijst, bij den voor hun woonplaats bevoegden stafoffi cier van de ordening-politic bij den afge vaardigde van den rijkscommissaris voor de bezette NederJandsclie gebieden. Vo-or Zuid-lleÜand is dat Major -Krijger, Den llaag, Sophia'aan 4. Bij niel-naivOiining, worden dwangmaat regelen genomen. Model. Naam en familienaam: Dag van Plaats van Woonplaats: Straat: geboorte: geboorte: Enquête geëindigd. De in verband met het arrest in de procedure tusschen de Haagsche families S. en van <lor W., ter overstaan van den raadsheer-commissaris mr. A. L. M. van Berckel, gehouden enqéte, is thans ge ëindigd. De procureurs van partijen zullen opnieuw voor het Haagsehe hof pleiten. Deze plc-ioöoien zullen Zaterdamnlddag a.s. te 2 uur worden gehouden. Grijsaard door puinauto overreden en gedood. Gisteravond heeft in de Eerste Middel landstraat te Rotlerdam, oen doodolijk ver keersongeval plaats gehad. De 71-jarige P. van der Es, gewoond hebbende in de ScJiiet- baanlaan, wilde via eon vluchtheuvel, den rijweg oversteken. De oude man lette echter niet op het van de richting West- Kruiskade komende verkeer en liep tegen het rechter voorspatbord van oen puinauto op. Hoewel de bestuurder van de auto, nog krachtig remde, kon hij niet verhinde ren, dat do grijsaard met kracht tegen de straat werd gesmakt. Met ernstige ver wondingen aan hoofd en linkerhand -werd het slachlofefr per auto van don G.'G.D, naar Jiet ziekenhuis aan dea Bergweg over gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Measchcn die honderd jaar en onder werden. Er zijn to allen tijde menschen geveest, die een eeuw en vaak nog meer dan hon derd jaar hebben geleefd, en omdat zij tot de uitzonderingen behoorden, raakten zij niet in het vergeetboek, doch "hieven hun namen en vaak ook hun geschiedenis voor liet nageslacht bewaard. Zoo werd indertijd vastgelegd, dat een bisschop van Glasgow, die in de zestiende en zeventiende eeuw leefde, 185 jaar is ge worden. p In Ierland overleed in 1670 een boer, Jenkins geheeten. De man, in 1501 geboren; bereikte den respectabelen leeftijd van 169 jaar. - Een Engelsche landbouwer, Thomas Parr vjel het voorrecht ten deel zijn 162e> verjaar dag te mogen vieren. Bij was iemand met geweldige lichaamskracht en zoo'n geduchte ^iiiiiiiiiiuit'uiiuiiiimiiuiiiiuuiiiimtiiiiiiinii<iuiiiiiiitniiiiiiiiiMiitiiim(iiiii)iiiiiiiiii!i(i£ De volgende bonnen zijn thans geldig: l BROOD De met 5 genummerde dubbele bonnen I van hei broodbonboekje zijn geldig van 1 I 9 September tor en met 15 September a.s. 1 niet gebruikte cot en met 19 September 1 rechtgevende op 2500 gram roggebrood 1 I ot 2000 gram ander brood. BOTER. MARGARINE EN VET f 1 Bons 05 tot en mei 12 (boterkaart) 1 op eiken bon i vond botet van 24 Angus- i tus tot en met iS October. 1 1 Bons 05, 06 en 07 vetkaartop 1 eiken bon l Dond margarine of boter van I 24 Augustus rot en met 18 October. Bon 08 (vetkaart) vond boter of k pond gesmolten spijsvet en bons 09, 10. 1 1 11 en 12 h vond boter met reductie van 10 cent Der bon van 24 Augustus rot en 1 1 met 18 October I Bon 72: Een kilo suiker van 21 Aug 1 'O' en met 27 September KOFFIE EN THEE Bon 73: Een halt pond koffie o> een half ons thee van 31 Augustus r,ot 1 en met 27 September BLOEM Oh BAKMEEL Bon 71: Een half pond tarwebloem, or tarwemeel, of boekweitmeei ol rogge- meel, of roggebloem ot zelfrijzend hak- 1 meel van 7 September rot en me4 Oct GRUTTERSWAREN I Bon 41: Een half pond rijst of rijs te 1 mee) of rijstebloem van 7 Sept tot en 1 met 4 October Bon 54: Een half pond havermout 01 havervlokken of gort of grutten van 7 1 1 September tol en met 4 October Bon 28: Een ons maïzena ot gries 1 meeI of puddingpoeder van 9 September 1 tot en met 1 November. Bon 15: Een om macaroni of vermi- cellie of spaghetti van 9 September rot en met 1 November PETROLEUM Petroleumzeget Periode 6 Geldig voor i 2 liter petroleum tot en met 3 November 1 1 (alken voor diegenen die daartoe ver gunning hebben). ZEEP Bon 115: 150 gram toiletzeep nieuwe I samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of zoo gram zachte zeep, of 250 gram zeep- S II poeder, of voor zoover voorradig 1 125 gram zeepvlokken, of 250 gram zelf- 1 werkende waschmiddelen, of 200 gram 1 vloeibare zeep, van 31 Augustus tot en I met 24 September combinaties zijn toe- gelaten, b.v. 60 gram huishoudzeep plus 100 gram zachte zeep op één bon). SCHEERZEEP Bon 116 tegelijk met de textielkaart 1 uitgereikt): 50 gram scheerzeep of één 1 tube scheercreme of een pot scheerzeep. J UITKNIPPEN EN BEWAREN.' vechtersbaas, dat hij een jaar nadat zijn eeuwfeest was herdacht, nog tot gevangenis straf werd veroordeeld wegens mis handeling. Een Silezische linnenweefster werd 155 jaar; zij verrichtte haar arbeid tot den laatsten dag van haar leven. Toen men haar vroeg, waaraan zij volgens haar meening, dien hoogen leeftijd te danken had, beweer de zij, dat de drie glaasjes brandewijn, die zij moer dan honderd jaar eiken mor gen vóór het ontbijt had gedronken, haar in staat hadden gestold zoowel lichamelijk als geestelijk den levensmoeilijkheden bothoofd te bieden. Een man, die niet alleen honderd jaar oud werd maar ook min of meer welen- schappelijk had vastgelegd wat men doen moet om dezen respectabelen leeftijd 'te bereiken liij sclireef over dit onderwerp namelijk een boek was de Franscho me dicus dr. Gueniot. De Egyptenaar Saad Aöft was reeds over de honderd, toen hij nog zonder moeite in den top van de hoogste palmboomen klom. Typöscüa is het, te conslateeren, dat de gewoonten van li-eden die een uitzonderlijk hoogen leeftijd bereikten, sterk uiteen Ioo pen. Sommigen van hen hebben altijd een vegetarische leefwijzegevolgd, anderen roerden nooit of gebruikten nimmer een druppel alcohol. Daarnaast is het bekend, dat lieden die een eeuw ert langer op dit ondermaansche toefden, tot de slerke roo- kers gerekend konden worden. Men vond onder ben zoowel geheelonthouders als drinkebroers, en evengoed vegetariërs als vieescheters. Zoowel onontwikkelde boeren als groote geleerden, kooplieden, arbeiders en huisvrouwen komen onder de categorie der hoogstbejaarden voor. Het bewijst, dat het bereiken van een hoogen ouderdom niet aan bepaalde regels is gebonden. Een sterk gestel kan veel verdragen, een Zwakke gezondheid daarentegen eischt voortdurend zorgen. Zoo was het vroeger, zoo is het thans, zoo zal het zeker -ook in de toe komst blijven. ftaliaansche jagers tegen Britsche bommenwerpers opgewassen. Ergens in Italië, 12 September. (Stefani). In het weennachtsbericht nr. 97 deelt hot Itatiaanscbe hoofdkwartier het volgende mede ü-e spoorwegwerken aan dlo Egyptische kust en de vijandelijke militaire werken te Solium en Sidi-Barrani werden opnieuw onderworpen aan lucli.bombardementen des nachts en overdag, welke branden, ontplof fingen en vernielingen teweeg brachten. Vijandelijke pantserwagens werden ge bombardeerd en beschoten. De vijand' heeft gepoogd een luchtaan val te ondernomen op Derna, maar werd door onze jagers 011 ons luchtdoelgeschut op d'e vlucht gedreven. Een vijandelijk vliegtuig van het type Blenheim werd neer gehaald. Een ander toestel is waarschijn lijk neergehaald. Een Ilaliaansch vliegtuig is niet teruggekeerd. De vijand heeft geprobeerd een aanval te ondernemen reet pantserwagens en ar tillerie van klein kaliber óp het brugge- hoofd van Kassaia. Onze artillerie beeft den vijand op dd vlucht gejaagd na een gevecht, dat een uur duurde. Wij leden geen verliezen. Een andere aanval op onze d'ubat-afdeelingen te Gherïlli werd eveneens zonder verliezen aan onzen kant na twee uren strijden afgeslagen. Een Engelsch vliegtuig bombardeerde het wooneenlrum van Assab waarbij burgerwo ningen beschadigd werden. Een inlander werd1 gedood en twee gewond. Een andere vijandelijke aanval op de kampen van Chachaman ten Zuiden van Addis Abeba veroorzaakte lichte schade. Een vijande lijk vliegtuig werd neergeschoten. De uit drie personen bestaande bemanning werd krijgsgevangen gemaakt. Vijandelijke vliegtuigen een aanval te ondernemen op de vtootbasis van Mas- saoea, waar het afweergeschut terstond in werking trad, zoodat de toestellen hun bommeniast in zee moesten laten vallen. Een duikboot is in haar basis terugge keerd na in den Atlanlischen Oceaan 27.000 ton vijandelijke schcépsruimte tot zinken te hebben gebracht. Reizigersverkeer beperkt in het gebied van London. Stockholm, 12 September (DNB). Stock- holms Tidningen meldt uit Londen, dat de autoriteiten tlians oen verbod hebben uitgevaardigd om naar of uit Londen te gaan. Alleen, in de dringendste gevallen mag men op reis gaan, teneinde de bescha digde verkeersmiddelen niet bovenmatig te beiasten, Dele Londensclie schouwburgen hebben hun deuren gesloten. Bioscopen sluiten des avonds om 9 uur. De Lon- deuschc correspondent van Goeleborgs han dels- en scbeepvaartbhad meldt, dat lange rijen bcwonc-rs van Oostelijk Londen (bet havengebied) naar hot Westen trekken. Ook worden velen naar plaatsen buibon Londen gebracht. Volgens liet Britsche agentschap Exchan ge Telegraph is gisteren een - conferentie van verscheidene uren gehouden van ver tegenwoordigers der regeering, der industrie cn der vakverecnigingon, waarop de vol gende besluiten genomen zijn: de waren huizen en alle grootere zaken in Londen sluiten van nu af reeds 's middags oen vier uur, omdat de employe's tijd hebben om in de late middaguren uit te rusten alvorens het uaehtelijk alarm hen van de slaap beroofd. De restaurants sluiten twee uur vroeger dan tot nog toe, te 'weteni 's avonds om negen uur. in de regeeringswijk, zoo gaat het Brit sche nieuwsagentschap voort, heersclit een hausse in verhuizingen. De belangrijkste takken van den dienst hebben hun bureaux naar de kelders en onderkomens overge bracht en afdeolingen pioniers van het le ger werken dag en nacht aan de vervaar diging van nieuwe, beveiligde schuilgele- gen heden. Door de bombardementen op etectrische centrales en gasfabrieken is een groot deel van de Britsche hoofdstad van stroom be roofd en groote wijken moeten het zonder licht- ea gasveorziening stellen. Britsche bomaanvallen opïTanifnirg en Bremen, Berlijn, 12 Sept. (DNB). In den afge- loopen nacht hebben wederom Britsche vliegtuigen boven N 0 Offd - Du i (schlarul gevlo gen. Zij wierpen explosieve en brandbom men op de woonwijken van verscheidene steden. Vooral Hamburg en Bremen. Er braken talrijke groote branden uit, terwijl woonhuizen beschadigd werden. Er zijn verscheidene doe den, zwaargewonden en lichtgewonden. Het aantal dezer laatsten staat nog niet vast. Te Berlijn heeft' men schade van groo ten omvang voorkomen door het krachtige afv. eervmir, de gedisciplineerde houding der bevolking en het snelle, energieke in grijpen der' luchtbescherming. Kerk Ned. Prot. Bond Westvesc 90 ZONDAG 15 SEPTEMBER voórm. 10.30 Rem. Leiden Engelsche kustbatlcrijcu vernield. Berlijn, 12 September. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt hekend: Opnieuw hebben Brksche vliegtuigen in den nacht van 11 op 12 September in Noord-Duilschland de woonwijken van ver scheidene steden,'waaronder Hamburg, Bre men en Berlijn met brisant- en brandbom men bestookt. Er ontstonden talrijke branden en veel schade werd aaugcricht in woonhuizen en arbeiderswijken. V eer.ien personen werden gedood' cn 41 gewond. Welgericht afwver vuur, gedisciplineerd optreden van do be volking en doeltreffend ingrijpen van den lucht lieschermingsdienst verhinderden in do rijkshoofdstad en in andere plaatsen dat grootere schade werd aangericht. Duitsche geveehls-, jacht- cn torpcJoe.s- kaders hebben dag en nacht hun verget- d'ingsaanvalJen tegen Londen voortgezet. Inrichtingen van „docks" en havens, wel ke door branden het verlicht \vareti, gas fabrieken en etectrische centrales; een kruit- en een wapenfabriek werden zwaar getroffen. Andere aanvallen in den loojp van den dag golden een vliegtuigfabriek in Southampton, waarin zes hallen ver nield' werden, alsmede de petroleumopslag- plaalsen van Port Victoria. Nachtelijke aanvallen waren verder ge richt tegen Liverpool en andere haven werken aan de West- en Zuidkust van Engeland'. In de monding van de Theems hebben gevechtsvliegtuigen een konvooD aangeval len. Een torpedojager en vier koopvaardij- schej-ven werdén getroffen en geraakten in brand!. Twee andere koopvaardijschepen, kregen treffers. In het verloop van de aanvallen op Londen ontstonden er ver scheidene verbitterde luchtgevechten, waar bij 67 vijandelijke vLicgluigen werden neer geschoten. Des nachts werden zes andere Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied door Inchtdeelartillerie omlaag gehaald. De artillerie der marine heeft zes vijandelijke bombardcmenlstces'.eücn aan de kust van de Noordzee en een ander toestel aan de kust van het Kanaal neergeschoten, 'zoodat de to tale verliezen welke de vijand giste ren geloden heeft 80 vliegtuigen ix>- dragen. Twintig 'eigen toestellen wor den vermist. Een duikboot onder het bevel van den luitenant ter zee tweede klasse Jeriiscti, wiens gedeeltelijke resultaat van 21.020 br.t. reeds gemeld is, heeft op een tocht in totaal 40.000 br.t.aan vijandelijke scheepsruirnte uit krachtig beschermde kon vooien lol zinken gebracht. Een andere duikboot heeft een bewapend vijandelijk koopvaardijschip van 7.000 br.t. eveneens uit een konvooi tot zinken gebracht. Vcrlriczingsrede van Roosevelt. Washington, 12 September. (D. N. B.) President Roosevelt heeft gis oravond zijn eerste' verlriezingsredevoering gehouden voor de vakvorecoiging van vrachtauto- en andere chauffeurs. Over de defensie- en dienstplichtkwestie betoogde Roosevelt, dat de regccring de fabrieken zou overnemen, die medewerking weigerden. Tenslotte zei Roosevelt: lie sla met mijn partij op den grondslag van het te Chicago aangenomen program. Wij zul len niet aan vreemde oorlogen de-el nomen en wij zullen ons leger en vloot en lucht- wapen niet hui ten 't Amorikaansche wereld deel naar vreemde landen ten oorlog zen den, behalve in geval van een aanval. Oolc serie- en vriendschappelijke ■wedstrijden. Naar het A. N. P, van het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond verneemt, heeft het bestuur opnieuw tot nader bericht alle compe i'.ic- ea seriewedstrijden, zo-owel van den N.V.B. als van de verschil !e ide oncler- afdeelingen, vastgesteld op Zaterdag 14 en Zondag .15 September, afgetast. Overigens kan het bestuur voor het spelen van vriendschappelijke wedstrij den geen toestemming ve-rlceucn. SCHIEDAM. Geboren: 10 Sept. Jaoobns, zoon van J. Suttorp en E. Nijs, Buitenhaven weg 1-76. Gehuwd: 11 Nov. L. J. Nobel, 24 jaar en W. M, Bazen, 24 jaar. A. II. G. de Kok, 27 jaar en V. M. van Waarde, 22 jaar. J. 1. van Wingerde, 38 jaar en P. v. d. Schalk, 24 jaar. J. van den Berg, 22 jaar en J. Visser, 20 jaar, H. Neder- hof, 62 jaar en M. 0. Mulder, 52jaar. P. Verlieij, 19 jaar en B. J. Kuperus, 20 jaar. Overleden: 10 Sept. B. J. den Houtiog, "73 jaar, Nassaulaan 75.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3