Tijd om te verduisteren Reorganisatie der politie De nieuwe noodwoningen Het - ontzet van Leiden (Laatste Nieuws Havenwerken van Londen weer geteisterd Burgerlijke Stand BINNENLAND- Bommen op Haarlem Bombardement van Beverwijk L. BOON, Huysmansstr. 78, Tel. 69719 Drie bommen vielen op Rijswijk Marechaussee en rijksveldwacht krijgen eigen rayons toegewezen. Uitbreiding der sterkte, ook van de gemeentepolitie BUITENLAND Itaiiaansch weermachtsbericht BINNENLAND Grenswijziging. Nu allerlei geruchten de ronde doen in die gemeenten Vlaardingen en Vlaar- dinger-Ambacht over een ophanden zijn de vereemging van beide gemeenten en over het bouwen van 450 noodwoningen, acht bet college van B. en. W. van Vlear- dlingen het gewenscht den raad' een en ander mede te deelen en daar niet mee te wachten tot de a.s. raadsvergadering. Een bijgevoegde brief vaagden regee- ringscommissaris voor den wederopbouw geefi dien raad omtrent de voornemens der regeering, te komen iot oprichting van 450 woningen voor het onderbrengen van een deel van de Rotterdamsche bevolking, voldoende inzicht. Wat belrelt de toevoeging van een deel van Vlaardinger-Ambachl bij Vlaardingen, wordt den raad1 meegedeeld, dat plannen daartoe reeds in een acuut stadium zijn gekomen, zoodat de regeeringscommissaris voor den wederopbouw daarmee als een vaslsiaaadi feit rekent. Beide plannen zijn van groot gewicht en van vérstrekkende beteekenis voor de gemeenten Vlaardingen en Vlaard'inger-Ai.ibachl en zouden in nor male omstandigheden allereerst aan de raadscommissies ter adviseering zijn voor gelegd!. De aliesbeheerschende factor: het met dten meesten spoed bouwen van bedoelde woningen heeft het college genoodzaakt reed»; ingrijpende maairegelen te nemen, H.l. 1. Het wijzigen van het uitbreidingsplan met een eenvoudiger oplossing voor de oprilten vanaf den Babberspolder naar den Schied'a mschedijk. 2. Het opzeggen van d'e huur der volks- tuinties en het vraeen van toestemming tot ontbindine van de pachtovereenkomst met dten heer Bolderhey. 3. Het openen van d'e onderhamMingen over den aankoop van hoefslagen en van een deel van het ton Oosten liggend© ter rein voor een oprit. 4 Het instellen van een werkbureau waarvan de leiding is opgedragen aan ir. Dteutekom te Vlaardinger-Ambacht en waar bij opzichters zullen worden tewerkgesteld. Zoo spoedig mogelijk zullen den raad' worden voorgelegd de volgende voorstel len 1. Heb slichten van een gemeentelijk woningbedrijf. 2. Het inbrengen van de gronden in den Babberspolder, voorzoover no-odig voctr het complex noodwoningen, in dit gemeente lijk woningbedrijf. 3. Het aangaan van de overeenkomst met het rijk ter verkrijging van voorschotten voor bouw en exploitatie. 4. Hot bouwen van pl.m. 450 woningen en aanleg van wegen. Verkooping. Notaris II. B. E. Blaisse lieeft gisteren in „De Hollandsche Tuin" verkocht twee woonhuizen, met stallen, loods, schuur, enz., aan het Jaagpad no. 1, 2 en 3 al hier, groot tezamen 7 A., 37 c.A. Perceel 3 Jaagpad 1 en 2 in vei ling f 3700.verkocht voor f 4500. Perceel 2 Jaagpad 3, in veiling f2600.j. niet gemijnd. VLAARDINGER-AMBACHT. 1 Geslaagd. Voor het candidaaisexamen mijnbouw- kundig ingenieur is te Delft geslaagd de heer J. Bijl. Uitsluitend kerkelijke herdenking. Do jaarlijksche herdenking van Leidens ontzet is in verband met de tijdsomstan digheden ditmaal beperkt gebleven tot een plechtige bijeenkomst in de Pieterskerk, hetzelfde gebouw, waar op den 3on Octo ber van lK-1 jaar 1574 de Leidsche bevol king eveneons tezamen stroomde om Gode te danken voor de wonderbaarlijke xed- dïng. In deze druk bezochte bijeenkomst, de kerk was tot in de uiterste hoeken bezet, ■werd de herdenkingsrede uitgesproken uitgesproken door ds. M. Ottevanger, Ned. Hervormd predikant te Leiden, die als tekstwoord gekozen had Psal.ni 78 vers 4: „Wij zullen bet niet verbergen voor hun kinderen voor liet volgende geslacht, ver tellende de loffelijkheden d'es Hecren en Zijne storkheid in Zijne wonderen, d'e Hij gedaan hcefl". Uilvoeng stond spr. stil bij de benarde dagen, die aan don 3e^ Octolier van het jaar 1574 vooraf gingen. Bij den hongers nood en do pestziekte, die de burgerij teisterden en bij de geloofskracht, die baar in slaat ste'de al deze beproevingen te weerstaan. De herdenkingsdienst werd beslo'cn met gemeenschappelijk gezang Engclschc bommen op Dlnxperlo. Bii sJagavond hebben Eiigelsche vliegers Lommen geworpen in de gemeenie Binx- perlo. Een bom trof het huis van den heer Siemes, dat geheel verwoest werd, terwijl het winkelhuis van den heer Hanrath zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op het. Boesveld wer den zes hommen neergeworpen, welke diep in den grond drongen ea waarbij ver schillende lunzen in de omgeving de rui ten werden, vernield. Zeventien "dottden en twintig ge wonden. Engelsche vliegers hadden het heden nacht vooral gemunt op de Zuidelijke woonwijken van Haarlem, waar talrijke bommen ernstige schade aanrichtten. Een groot aantal slachtoffers valt te betreuren. In het geheel zijn er 17 dooden en 20 gewonden. De Engelsche vliegers wierpen oa. een aantal bommen in d'e Voortingstraat, waar een groot aantal personen, ongeveer tien, gedood werden. Hier stortten op z'n minst vier huizen in. In een huis werd' het echtpaar Bosch gedood, terwijl de zoon met zware ver wondingen in het ziekenhuis werd opge nomen. Voorts bevindt zich onder de slacht offers het echtpaar MichelVan Strien met twee kinderen. In de aangrenzend© Bakkerstraat no. 52 vonden de bloemist van Norden en zijn vrouw den dood. Voorts veroorzaakte een bom ernstige schade in de Camphuisstraaf, waar vaü het gezin Makkelie de moeder, de oudste zo-on on een kindje van vier jaar gedood werden, terwijl de vader met zware verwondingen in het Elisabeth-Gasthuis moest worden opgenomen. De luchthelden hebben nog tal van an dere woonhuizen gebombardeerd, een wo ning in het Wijdle Geldeloozepad', een wo ning aan de Eindenlioutstraat. Verder een garage aan het ïïoutplein en een aan de Olieslagerslaan. Aan de Schalkwijkcrweg kwam een bom terecht op de woning van den leeraar van Meile, dat geheel vernield' werd'. Hierbij geraak ten de leeraar en zijn vrouw onder de puinhoopen, doch in den loop van den nacht kenden zij behouden, doch in be- wusleloozen toestand geborgen worden. Een' belendende opslagp'aats brandde uit. De brandweer slaagde erin, een aangren zende fabriek le behouden, door tusschen deze fabriek en het brandende gebouw een watergordijn te leggen. Voorts weird in Bosch en Hovenstraat een woning getrof fen, waarbij een persoon het leven ver loor. Ln de Byzantiumsfraat werd eveneens een huis getroffen, waarbij de bewoner, de beer Leising, door de geweldige explo sie met kracht door het dak in d'en tuin werd' geslingerd. Hij was hierbij op slag dood. Op den Schalkwijkervveg valt nog een siacbloffer te betreuren; nJ. de heer II. Ooslermeijer, die zoo onvoorzichtig was, zicli naar builen te begeven. Hij werd' door de explosie getroffeu on was onmiddellijk d'ood. Boor de brisantbommen zijn tevens en kele branden ontstaan, die de brandweer, daarbij geassisteerd door den luchtbescher mingsdienst, spoedig onder de knie had. Op den Schalkwijkerweg voldeed vooral de handspuit, welke als eerste water gaf. Naderhand voegden zich hierbij twee baby spuiten en een groote inotorspuit. De baby spuiten hebben tevens goed werk gedaan aan de Olieslagerslaan en op bet Hout plein. Op de Dreef werd bet gebouw Sancta Maria gedeeltelijk door een op straat in- slaanden bom verwoest. Hetzelfde geldt voor de kweekschool aan de Leidsche- vaart In de Jordensstraat ontstonden nog drie kleine brandjes door inslaande bom men. Naar de commissaris van politie, E. A. Tenckmck, tevens hoofd' van den luclitbe schermingsdienst ons mededeelde, is het optreden van brandweer, luchtbescher mingsdienst en later ook van den Ophouw- dienst, welke zorgde voor een goede ai- zelling, boven alle lof verheven. Twee doode en een zwaar gen oude. Vanochtend in de vroegte heeft een En gelsche vlieger een misdadigcn aanslag uepleega op het rustig6 Be or wijk, waar zich in wijden omtrek nut oen militair doe! bevindt. Behalve enkele brandbom men, welke geen onheil aanrichtten, werd' een brisantbom uitgeworpen op het zgn. Pruisdorp. Be bom sloeg in de woning aan de Grensstaat 5, welke totaal werd vernield'. Van het huis is slechts een puin hoop overgebleven. Deze bominslag had.' noodlottige gevol gen. De ongeever 30-jarige mevrouw Kie vit, de bewoonster van het huis en haar 9-jarig dochtertje werden in den slaap verrast en op slag gedood'. Later vond men onder het puin de zwaar verminkte lijken. Ook het huis van no. 7 werd ern stig gehavend. De bewoonster, mevrouw Do Ruyter, werd' ernstig gewond naar het RoodeKruisziekenhuis vervoerd, evenals liet jongste kind' van de familie K., een meisje van negen maanden, dat echter geen letsel heeft bekomen. Ook de naast gelegen huizen hebben zware materieel e schaden gekregen, wat- eveneens het geval is met de tegenover het getroffen huis ge- legen woningen, welke volkomen onbe woonbaar zïjn geworden. Verschillende gevels zijn ingedrukt en van verscheiden© woningen is de buitenmuur verdwenen. Begrijpelijk heeft de bominslag groote schrik en ontsteltenis teweeg gebracht in deze zoo dicht bevolkte omgeving. Den geheelen morgen bespraken de buurtbewoners het gebeurde en waren ver vuld van woede „jegens; don. bodrijver van dezen mbdadigen aanslag op weerlooze burgers, van wie een vrouw ea een kind den tol hebben moeten betalen. Brandstoffenhandei, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES Drie vrouwen gedood. Gisteravond om ongeveer elf uur is Rijswijk (ZIÏ.) het slachtoifer ge worden van een bomaanval. Op dat tijdstip liet een Engelsch vliegtuig een drietal bommen vallen, welke neerkwamen in een dichtbevolkt gedeelte, met bet gevolg dat drie vrouwen werden gedood. Een der bommen kwam terecht in het perceel Kerklaan 138/140, dat werd be woond door de families Hellingman en Van der Klcy. De gevolgen waren ontzettend. Het huis werd vrijwel tot een puinhoop, alleen de buitenmuren aan de rijde van de Olm laan bleven staan. In dit huis vielen twee slachtoffers, n.l. mevrouw Hellingman, moe der van drie kinderen, en een bejaarde dame mevrouw Van der Kiev. Wonder bo ven wonder kwamen de overige bewoners zoo goed als ongedeerd uit de puinhoopen te voorschijn. Een tweede bom lew am neer in de Kerk laan, juist voor het getroffen perceel, waar hij een 'groot gat in het plaveisel werd ge slagen. Verschillende leidingen, o.a. die voor electriciteit en telefoon, werden h er bij beschadigd. Ook de omliggende huizen kregen zware schade, terwijl over een af stand van tientallen me'ers ruilen werden vernield. Hier werd echter alleen materieele schade aangericht, zoowel aan de huizen als aan de inboedels. Erger was het in de Valkrustlaan, vaar de derde bom is neergekomen. Het huis Valkrustlaan 2/4, op den hoek van Valkrust, kreeg een voltreffer en werd gedeeltelijk vernield Hier viel het derde slachtoffer, een bejaarde dame, mevrouw Visbach. Ook in deze omgeving was do materieel© schade aanzienlijk Ruiten en dakbedekkingen liepen zware schade op. Het opruimingswerk, dat onmiddellijk werd begonnen, geschiedt door de ge meentewerken, de luchtbescherming en den telefoondienst. Uiteraard besiond van do zijde van het pnbliek groote belangstelling en honderden sloegen het opruimingswerk gade, waarbij zij door de polilie op een veilïgen afstand werden gehouden. VANDAAG: 19.14 u. MORGEN: 19.12 u. ZONSOPGANG MORGEN: 7.45 Van bevoegde zijde wordt ons het na volgende medegedeeld: Naar menigeen zal hebben bemerkt, rijn sinds eenigen tijd enkele maatregelen in een stadium van uitvoering gekomen, welke liggen op het. gebied van reorganisatie der politie in Nederland, enkele benoemingen welke ongetwijfeld in broaden kring aan dacht hebben getrokken, houden hiermede verband. Het schijnt nuttig over een. en ander iets naders mede te de<ei. In do eerste plaats werd, gezien de dringende behoefte aan versterking van de centrale leiding van het departement van justitie over de polite on tevens met het oog op verdere concentratie van be paalde diensten het reeds lang bestaande plan om aan dat departement een direcleur- generaal van politie te verbinden op voor stel van den secretaris-generaal van dat departement tot uitvoering gebracht. Tot deze hooge leidende functie -werd mr. A. Brants, tot dusver procureur gene-aal, fun- geerend directeur van polite, te 's Graven, hage, geroepen. Van groot gewicht zijn voorts ©enige maatregelen op het gebied, van de samen stelling en de organisatie der politie corpsen. Onder do vraagstukken, welke zich in den nieuwen toestand, waarin ons land zich na de bezetting bevond, voordeden, was een der eerste welke het lot moest zijn van het wapen der marechaussee, een korps, dat weliswaar bestemd wasvoor politiedienst, doch mil.fair was georgani seerd en deel uitmaakt van de Nederland- sclie landmacht. Dc marechaussee blijft in tact. Door de bezettingsoverheid werd al aan stonds ingezien, dat ontbinding van de marechaussee slechts schade zou berok kenen aan de handhaving van orde en rust hier te lande en dat haar instandhouding dan ook geacht moest worden in hoogo mate te zijn in het belang vatt overheid en volk. Geheel in overeenstemming met de houding van het Duitsche militaire ge zag, dat reeds had goedgevonden, dat de marechaussee haar politiair© werzaam- hedeti voortzette, werd door de burgerlijke bezettingsoverheid beslist, dat bet corps geheel in tact zou worden gelaten en zijn politiediensten zou voortzetten. Slechts werd het wapen gelicht uit het verband der Nederlandsche weermacht en verkreeg het karakter van een burgerlijk rijkspolitie corps, dat niet meer gelijk vroeger, mede ressorteerde onder het departement van defensie, doch thans alleen onder het de partement van justitie. Versterking van gemeente- en rijkspolitie. Bij dozo beslissing bleef het niet. Geleid door het inzicht, dat in het,algemeen in Nederland de polilie numeriek te zwak was, zelcer voor een land in omstandighe den als waarin Nederland was komen te verkecren, besloot de hoogere SS en po litieleider bij den rijkscommissaris voor liet bezette Nederlandsche gebied, in nauw overleg mei den secretaris generaal van het deparlement van justi'ie, dat zou wor den overgegaan tot een zeer aanmerkelijke versterking van de Nederlandsche rijks- en gemeentepolitie, waarbij de organieke sterk te van de marechaussee zou worden ge bracht op 4060, die van de rijksveldwacht op 2200 man. Tevens deed zich hiermede de gelegenheid voor om uitvoering te geven aan den wensch der Duitsche autoriteiten om het beroepspersoneel der ontbonden Ne derlandsche weermacht in. andere betrekkin gen onder te brengen. Voor de uitbreiding der politie zouden derhalve in de eerste plaats dc daarvoor geschikte demobilisee- rende beroepsmilitairen in aanmerking bo men. In het begin van Augustus kon met de feitelijke uitvoering der versterking wor den aangevangen. Het marechaussee-gebied. Bij deze nieuwe regeling kwam nit den aard der zaak liet oude vraagstuk van dc dislocatie der beide rijkspolitiecorpsen op nieuw aan de orde. Dit vraagstuk is thans in beginsel in dezen zin opgelost, dat het grondgebied des rijks verdeeld is in oen gedeelte, waarin als rijkspolitie uitsluitend marediaussee wordt ingezet; en een ge deelte, dat behoudens in het geval dat bij stand van gxooter omvang noodig is, bij uitshiiling voor de rijksveldwacht bestemd is. Hel marecbausseegebied omvat: Noord westelijk en Noordelijk Friesland, het over groot© deel van Gioningen, Drenthe en Overijssel, de Gelderscbe Achterhoek, de 0 ver-Be luwe, hel grensgebied nabij Arn hem esn Nijmegen, geheel Limburg, Noord- Brabant met uitzondering van het Noord westelijk gedeelte, Oostelijk Zuid-Beveland, de gemeente Vlissingen en Zeeuwseh Vlaan deren eu ten slotte ©enige gebieden in het binnenland, t.w. de vier grootste steden met hun omstreken. De marechaussee in de groote steden. Dit laat.de vormt een afwijking van de reeds vroeger tot stand gebrachte disloca- btplanncn. Het is gedaaia op dezen grond, dat de marechaussee J>fj uitstelt gechikt geacht moet worden voor optreden in groot verpand/ ter voorkoming en beteugeling van roerigtieden. In onzekere tijden als die welke wj beleven, behooren verstoi.n- gen van orde en rost nu eenmaal tot de mogelijkheden. Dergelijke verschijnsslen ple gen zich het eerst voor te doen m de groote bevolkingscentra en het is ook daar, dat zij bel grootste gevaar kunnen ople veren. Het is derhalve raadzaam le- zor gen, dat er in de groote steden steeds een machtsapparaat van beteekenis bij de hand is, dat tevens in de omeving dier sleden een meer geregelde survillandaak kan verrichten. Het hgt daarom in do bedoeling rn die groote steden veel groo tere eenheden der marechaussee te concen- treeren dan tot dusver bij ons bekend va ren. Uit overeenkomstige overwegingen is te vens besloten de marechausso ook elders desnoods ook in het rijksveldwachtge- bied te bestemmen voor het verleencn van eventueel noodigan bijsiand van groo- ten omvang, hetzij'"in het binnenland, hetzij aan ds lands grenzen. Door haar mobiliteit komt do marechaussee voor deze zaak het meest ra aanmerking. Met het oog hierop zullen er grootere eenheden ko men in alle dinsiehoofdp'a-itsen. Het aantal divisies wordt gebracht van 4 op 8, de hoofdplaatsen zullen zijn Am sterdam, 's-Gravenhage, Bergen op Zoom, 's-Hertogenboscb, Maastricht, Arnhem, Zwolle eu Groningen. Ook bij de rijksveldwacht worden thans divisies ingevoerd, en wel ten getale van 4, t.w. 's-Gravenhage, Amsterdam, Am- hem en Leeuwarden. Deze 4 divisies vor men tezamen 10 districten. De beide rijkspolitiecorpsen zijn geplaatst onder een gemeensdiappelijken chef, den inspectonr-geftoraa der Nederandsche poi- üe, kolonel A. \V. de Konmgli. Ook bombardementen op andere deelen van Engeland. Berlijn, 3 October. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend. Aam allen van het luchtwapen waren gisteren weer gericht tegen Londen en talrijke voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Zuid- en Midden-Engeland In Londen richtten bommen overdag aan spoorwegwerken in het centrum dar stad! alsmede aai» de docks en havenwerken in de bocht van de Theems groote schade aan. In verscheidene havens van Zuid- en Midden-Engeland gelukte het om door vol treffers hangars en schuilplaatsen te ver nielen en een reeks vliegtuigen te vernie tigen. In eenige havens van Zuid-Engeland b.v. Swansea, Newquay en Weymouth wer den zware branden verwek'» door treffers van zwaar kaliber of fabrieksinslallaties, pakhuizen en olie opslagplaatsen. Voor de Zuid westpunt van Ierland deed een gevechtsvliegtuig een aanval op een Bxitsch vrachtschip, dat met voltrefetrs in de machine-installatie en een brandende deklading bleef liggen. Een duikboot onder bevel van den twee den luitenant ter zee Jeniseh heeft op een onderneming, bij elkaar acht bewapende vij andelijke koopvaardijschepen roet 42.644 b. r.t. tot zinken gebracht. Een andere duikboot heeft 't bewapende Britsche koopvaardijschip „Highland Pa triot" van 14.172 brt. tot zinken gebracht. Eenige vijandelijke vliegtuigen vlogen bet Noordelijke en Westelijke grensgebied' van het Duitsche rijk alsmede de bezette gebieden binnen. Zij wierpen bommen, maar raakten geen militaire of voor de oorlogvoering belangrijke doelen. Op ©en plaats werd een niet meer werkende fa- brieksinstallatie getroffen. Eenige naar Ber lijn vliegende toestellen weidon door het vuur van de luchtdoelartilSerie uit hun oorspronkelijke aanvalsrieh ing verdreven. Ten Noorden van de rijkshoofdstad schoot de luchtdoclartillerie een Britsch bo.nhar dein c-ntsioestei neer, dat brandend om'aag stortte. De gezamenlijke verliezen welke de vijand gisteren geleden heeft bedragen zes vliegtuigen. Zeven, eigen toestellen wor den vermist. Een formatie van een gevcchtseskader, onder bevel van majoor Peter, welke zich leeds in den veldtocht in Noorwegen bi- zondex heeft onderscheiden, hoeft in do laatste zes weken op lange vluchten naat den vijand, welke bij elke weersgesteldheid worden ondernomen, en vaak tot ver in den Atlantische© Oceaan gingen, rood 91/100 b.r.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruirnte lot zinken gebracht en ruim 40.000 b r t. seheeps.ruiir.te zwaar beschadigd.Dikwijls geschiedde dit optreden in aanval'en op krachtige beschermde konvooien. Rome, 3 Octolier (Stefani). Het hoofd kwartier van de Italiaansdie weermacht maakt bekend In OosL-AIrika werden bij een' vijand dij- lijken luchtaanval op Goera, welke noch slachtoffers maakte, noch schade aan richtte, twee vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Bn andere luchtaanvallen op El Oeakr en Boena (Kenia), alsmede op Assab, werden drie personen gedood en negen gewond. De materieele schade is onbeteekeoend. He wasscherij en de misdaad. In verband met een vermoedelijk - ge pleegd misdrijf te 's-Gravenhaga, is een wit linnen handdoek gevonden, gemerkt met de letters T. W. (rood). Een ieder (om. hoofden of bestuurders van wa3scherijen), die inlichtingen kan verschaffen omtrent de herkomst van dezen doek, oi betreffende de(n) eigcnaar(es), wordt dringend verzocht hiervan kennis te geven aan den commissaris van poli tie, dhci van den justitieelen dienst a, Alexar.derplein 1617, 's-Gravenhage. SCHIEDAM. Geb or en: 1 October. Willy, dochter van W. Brou wer en C. J. Harte, Boerhavelaan 1. 2 October. Liduina Jeannetle Maria, dochter van J. C. Sciarone en J. G. M. Rigters, Oosts'mgel 47. Johanna Antonïa, dochter van L. W. Bans en B. Klawuhn, J. A. Alb. Thijmstraat 24. Gehuwd: 2 October. G. A. Comelissen 25 jaar en P. II. do Bruijn 24 jaar. A. Heukels 25 jaar en A. \V. B.Soet 25 jaar. J. W. v. d. Knaap 23 jaar en AL J. Schoenmaker 21 jaar. M. M. Smit 26 jaar en AL P. Post 20 jaar. W. J. AI, Kerckhol 81 jaar en E. F. Al. Alelchers 26 jaar. W. v. Diggelen 32 jaar en W. A. H. van Eïjfc 33 jaar. H. Vrije.n- hoek 25 jaar en A. A. de Brain. 25 jaar. Overleden: 30 September. G. ALultum 80 jaar, wed. van S, Kloostermeijer, B. K. laan 59.. 1 October. C. AT. de Graat, 61 jaar. Warande 97.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3