de WAT BIEDT 67777 Fa. Wed, M. van Meurs, Broers- 69744 St. Liduinastraat] LOTERIJKANTOOR 67593 69899 68295 69400 Baterstraat 2832. 67664 gtfêv* Watef- Een verduisteringskwestie 69109 69551 68886 BIJLOO'S WINKELS 68484 68251 De tragedie van een 68811 68142 Poging tot doodslag Rijwieldiefstallen Rechtszaken Hij was een knappe blonde soldaat Moordaanslag te Amsterdam DE DAGELUKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installatïetrarcau Bankïers Bakkerij Bedrijfskleeding Boodschappen d lensi Levensmiddelen 68109 Groenelaan 681 1 0 Singel 68111 Kreupeistraai Meelfabrieken Meubileering (Complete) Bouwkundige door j. beclidolt klokkenmakertje 67901 F'RE1SS" broersves*i 21 Drukwerk (Bas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. LEDERWAREN Machinefabriek Papiervernietiging Pompen Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Schoorsteenvegen Stempels - naamplaten Stoffen-Manufa eturen Woningbureau Zalen te huur De arme ge-wonde lichtte ver scheidene medelijdende meis jes op. Onder! de sedert Mei in Delft verblij vende Rotterdamsche vluchtelingen Levond zich de 39-jange straatzanger V., die als jongen van negen jaar tengevolge van een ongeval het linkerbeen had verloren. Van deze invaliditeit heeft V. gebruik gemaakt om oen aantal jongedames op te lichten. Hij bestudeerde namelijk ijverig de in dagbla den en tijdschriften voorkomende adver tenties, -waarin door jongedames corres pondentie -werd verzocht met jonge, knappe oud-soldaten van het voormalige Neder. landsche leger. V. kocht een aantal solda- tenfoto's, waarop vier soldaten voorkwa men. Onder den knapsten soldaat schreef hij: „dat ben ik". Hij verzond de foto's aan de jongedames en schreef daarbij „ik ben twintig jaar oud, heb blauwe oogen, blond haar, gced verzorgde handen ea een opgeruimd hu meur. Ik heb gestreden aan de Greb bel in ie als een leeuw, doch helaas werd ik daar ernstig gewond aan mijfci been, waar een bomsplinter, kogels en amdeie voorwerpen in zitten. Tengevolge hiervan is d t been geamputeerd.Ik ben nog lang niet beter. Oh, wat heb ik een ptgsa. Lk moet eindigen, want mijn toestand is erns'ig. Ze hebben mij in een afzonder!ijkb kamer gelegd. Mijn vader en zuster zijn bij het bombarde ment van Vlissingen gedood. De volgende week ben ik jarig, maar dat zal wel een droeve dag worden, omdat ik alken op de wereld ben". De liarten van de jongedames werden tot medelijden bewogen en weldra bracht van Gend en Loos bet eerste pakket voor den „leeuw van de Grebbelinie" inhoudende heerlijke appelen en druiven. Verder kwa men er een kist sigaren, nog meer druiven, een zilveren boekenlegger, potten met jam, reepen chocolade, enz. kortom „de held" werd verwend en de correspondentie nam een enormen omvang aan. Er werden 160 brieven gewisseld. ïlaar teen kwam de kink in de kabel. Een van V.'s bewonder aarsters had een vriendin in Delft ea zij verzocht deze hem een bezoek te brengen. De vriendin gaf daaraan gehoor. Toen zij eindelijk het adres gevonden had, bleek, dat V. naar Den Haag was om daar op straat te zingen. De vriendin sprak met den postcommandant van het evacuatie- Lureaa, die het raadzaam, achtte, de recher che te waarschuwen. Baj zijn thuiskomst wenl V. gearresteerd en werd proces-verhaal terzake oplichting tegen hem opgemaakt. De wensch, die geuit werd door een van zijn bewonderaarsters, namelijk, „mocht uw moed beloond wor den", kwam dus niet uit. Zware straf voor fietsendief. De 36-jarige A. B. J. K. te Schiedam, die voor den Rotterdamschen po litierechter heeft gestaan wegens diefstal van rijwielen, was reeds eerder voor der gelijke feiten tienmaal veroordeeld. Nu had hij in een rijwielstalling een fiets gehuurd, waarmede hij naar een fotograaf in den Prof. Kamerlingh Onneslaan was gegaan. Bij dezen had hg eenigo dagen tevoren foto's laten maken, zooals hij zei, en dat had hij als aanleiding gebruikt om het vol gende smoesje te verkoopen„Je kent me toch nog wel. Ik heb pas een foto laten maken van mezelf, de vrouw en de kin dteren. Ik moet nu ijzerwerk halen en heb f 6.50 noodig. Ik zal mijn fiets in onder pand! geven". Dte goedgeloovige fotograaf gaf" het geld, maar de fiets werd nooit afgehaald!. In het geheelonthouderskoffiehuis, aan dte Lange Haven, had1 hij onderdak gevon den. Een andere gast had1 hem op een avond' zijn fiets geleend om een boodL schapje- te doen. De fiets kwam niet meer terug. K. hadi het rijwiel beleend. Het O.M. eischte zes maanden gevange nisstraf. Conform den eiseh werd' hij ver oordeeld. Een advocaat als verdachte. Een advocaat en procureur te Amers foort stond heden voor de Utrechtscho rechtbank terecht terzake overtreding van artikel 12 van de wet „Bescherming tegen luchtaanvallen". Het betrof hier een twist punt tusschen verdachte en enkele getui gen, leden van den luchtbeschermings dienst. Toen de laats ten op 18 Juni des nachts door Amersfoort surveilleeiden, za gen zij, naar hun zeggen, op dertig meter afstand! van het huis van den advocaat, dat er een sterk lichtschijnsel van een schemerlamp uit diens studeerkamer zicht baar was. Er was naar hun moening een overtreding van art. 12 van de wet „Be scherming tegen luchtaanvallen" want er waren geen gordijnen voor de ramen, wel ke open stonden en bovendien was de voordeur geopend, waardoor eveneens licht stralen naar buiten schenen. Verdachte ontkende, dat hier sprake was van een overtreding. Zijn beide zoons,' waarvan er één expert op gebied! van de luchtverduistering en de ander vlieger was, waren beulen de meening toegedaan, dat zoolang er van buiten af geen sterk schijn sel zichtbaar was, men gerust binnenshuis een lamp mocht ontsteken, welke alleen de kamer verlichtte. Dte getuige dr S., dio prooes-verbaal had opgemaakt in zijn functie van ambtenaar bij den luchtbeschermingsdienst, verklaar de .nogmaals, dat door het licht van een lamp op dertig meter van het huis een uitstralend licht was waar te nemen. Ook de officier van justitie, mr. Camp- liuis, was van meening, dat de overtreding wettig en overtuigend was bewezen en eischte een boete van vijf gulden of twee dagen. Verdachte, die zichzelf verdedigde, hield hierna een uitvoerig betoog. Hij wees er op, dat hei verscheidene malen voorkomt, dat de rijwielstallingen bij het station een dergelijke lichtbron hebben als hij Het interieur is dan hel verlicht, doch doeken zorgen er voor, dat er niets naar buiten schijnt. Komt er nu iemand naar binnen, dan duwt hij het gordijn opzij en dan is van buiten af duidelijk te zien, dat het binnen hel verlicht is. Er is echter nie mand, die daartegen bezwaar maakt, want hierdoor zal de vijand zeker niet te weten komen, waar hjj zich bevindt. Op grond van deze-overweging voelde verdachte zich ook in zijn geval niet schuldig en ver zocht de rechtbank hem van het ten laste gelegdte vrij te spreken. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Dader tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld. Het Amsterdamsebe ge.echtshof beves ig- de gisteren het vonnis i a de Amsterdam se',,, re'll" aik. waar!- jnr'c expe diteur, die o 21 December de Vijzel sujji te .una eulani e.,ooiUe neer stak en doodde, wegens w cord werd veroor deeld tot vijftien jaar gevangeniss raf. Ook de parocureur-ger.eraal had bevestiging van het vonnis gerequireerd. Graamlirfslal tc Gaanderen. Onlangs werd ten naieele van dte Cojp. Landbouwvereeuiging te Gaanderen een grooto hoeveelheid' zaad, eieren ea graan ontvreemd. In verband met deze diefstallen heeft de Arnhemsche rechtbank de 41-jarige bankwerker B. W. R. te Silvolde, tot twee jaar en de 44-jarige fabrieksarbeider C. v. .M. te Gaanderen tot acht maanden ge vangenisstraf veroordeeld, in beide geval len met aftrek der preventieve hechtenis. Verdwenen bankbiljetten. De Haagsche rechtbank veroordeelde den 68-jarigen C. J. G. aldaar wegens insluiping in een woning aan het Bezuidenhout en wegens diefstal van eenige bankbiljetten van f25 en van f10, ten nadeele van den bewoner, tot een jaar gevangenisstraf, over eenkomstig den eisch. De man was reeds twaalf maal eerder wegens derge.ijke misdrijven veroordeeld. DE RADIO MORGEN? DONDERDAG, 17 October 1940. Jaarsveld, 414,4 M. A\TtO-Ui trending. 8 ANP, gramofoon. 10 Morgen wijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor d© vrouw. 1035 Roemeensch orkest. (11.1011.30 'Cpclus.) 12.15 Orgel. 12.45 ANP. 1 Puszta orkest. 1.30 Gramofoon. 2 O'rke t en soliste (pi.nt 2402.55 Cyclus „In de schijnwerper". In een pauze: Gra mofoon) 4 Gramofoon. 4.55 Voor die jeugd!. 5.15 ANP. 5.30 Amusementsor kest en gramofoon. 6.15 Reportage. 6.30 VPRO: Cyclus. 6.43 Aetueele reportage, eventueel gramofoon. 7 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Dte Wiener Plülhar- moniker. 8.10 ANP. 8.25 Vraaggesprek. 8.35 De Wiener Philharnxoniker. 9.15 Sluiting. Kootwijk, 1875 M. VA RA-Uitzending. 7 Ber. (Duilsch) 7.15 Rer. (Engelsch). 7.30 Gramofoon. (Om 8 ANP. 99.15 Ber. Duilsch). 10.30 Esmeralda. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Orgel. 12 Ber. 12.15 Gramofoon. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP. 1 Orkest. 2 Ber. (Duitsch). 2.15 Gramofoon. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Keu kenpraatje. 4.15 Fragmenten uit d!e ope ra „Ernani" (gr.pl.) 5 Ber. (Duitsch). 5.15 ANP. 5.30 Esmeralda. 5 53 Re portage 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Esmeral da. 6.45 Berichten. 7 Vragen van den dag (A N.P.) 7.15 Gramofoon. (7.30 7.45 Ber. Eng.) 8 Ber. (Duitsch). 8.15 ANP 8.25 Gramofoon. 8.30 Ber. (Eng.) S.45 Gramofoon. 9 ANP, sluiting. (2 LIJNEN) veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Ni 6 uur tel. 67879. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. F. Röttgêrmg, Hoogstraat 17. Grootst Speciaalhuis. K 71-1 "7 ft Loterijkantoor MEDIA1R U/U/ O Hoogstraat 56 - Postzegelhandel Toekomst, Hoetijzer, Origineeie Haco Thuisbezorging gratis. N.V. A. Tieman, Hoofdstraat 39, Tarwebloem Tarwemeel Tarweafvallen, RQddfl MEI JER S ZakenteleJoon OöTtU Vlotte verzending Alle boodschappen Experts m teiefoonreciame HOOIKADE 2 31) Het. verbaasde Ada volstrekt niet, dat Thurlow in staat was, zoo brutaal voor de rechtbank te liegen. Ze kende maar al le goed de macht en invloed van der. man, die ervoor gezorgd had, dat Thur low een der sluwste en meest geweten- looze verdedigers hal gektegefu. Die man was dezelfde, die Thurlow gehuurd had om op Ben Meredith te schieten. Dte man was haar eigen "man. Ze koester e zich geen illusies meer over hein. Als jong meisje was ze betoo verd door zijn avontuurlijk bestaan, maar ze had spoedig spijt van haar keuze ge kregen. En nu was ze "zoover gekomen, dat ze hem haatte uit den diepsten grond van haar hart. Toen had ze Ben MeredifK leeren ken nen. De jonge ingenieur was aantrekke lijker, prettiger on hoffelijker dan. de meeste jonge mannen, die ze ontmoette. En zoo' had ze bom, als-,ze de gelegen heid kreeg, haar gunsten bewezen en was beter met hem bekend geraakt. In hem zag ze den man, die haar misschien uit haar tegenwoordige rampzalige o nstandig- heden redden kon. Intussehen ging het proces legen Thr- low zijn gang De van ver gekomen toe hoorders werden onrustig en verwenseh- ten ue hitte en de vliegen. De dikke redder werd zenuwachtig; de advocaten kibbelden onder elkaar; Thurlow loog er rustig op los. Na een kort kruisverhoor klonk er e»" vinnig tikje vai den voor zittershamer. De zitting werd gesehorst, om de jury gelegenheid te geven, zich te beraden. De mees ten stonlen haastig op om even naar buiten te gaan en liepen Mary rakelings voorbij. Ze bleef op baar p'aats en wachtte op Ben: Deze was weer in gespreiv met Ada Moseby. Ze vroeg zich af, wai _iij toch met haar te bepraten had? Bem-piate hij dan niet, dat ze gele genheid ba Lten, elkaar eon oogenb ikje rustig te sDraken? Ver'angde hij dan niet evetmijes didit bij haar te zijn? Als ze lum gesprek gehoord had, zou ze nog meer ontstemd zijn geweest, dan ze at was. Ada had den jongen ingenieur bij zrjn armgepakt en toegefluisterd „Als ixet aige'oopen is, moet ik je even spreken." Hij keek liaar weifelend aan „Het is l.eu«ch van belang, Ben. Ik heb je iets f? vertellen. Iets, wat je nood- Over veertien dagen valt zijn „zilveren vannis*'. Het bijna zestig,aiige klokkenmakertje, dat gisteren m de verdachtenbank \an de Haagsche rechtbank bal plaats genonen, had in 1906 voor de eerste maal straf ge had wegens vergrijp aan een anders eigen dom, een of ander uurwerk, dat hen ter repaiate was toevertiouad. fcids 11 n was hel helling af met hem gegaan. Er volg den nog 2t veroordeelingen wegens derge lijke vergrijpen. Verleden jaar was hij uit Veenliui/en ontslagen en ia de Mei dagen liehorvrde hij tot de Rotterdamsche vluch telingen, die in Den Haag ergens onder dak werden gebracht. Vo'gens zijn verkla ring voor de rechtbank hal hij dit vluch- telmganvcrblijf een oude school aan de Hekkelaan moeten ontvluchten, omdat het er een vrceselijke toestand was. Hij had er eenvoudig geen leven, want het was er, zoo zeide lirj, een bende. Op zekeren nacht ■was hij maar naar buiten gegaan on met terug te kceren. Toen liad hij weer ge tracht, zich zelfstandig door het leven te slaan. Hij VToeg hier en daar om reparatie- werk, rnaar liet vlotte niet al te best daarmee. Nu stond hij terecht wegens verduiste ring van een gouden en een zilveren da meshorloge er. van twee Friesche klok ken, die hem ter schoon making of reparatie waren toevertrouwd. Ito man bekende. De officier van jus'itie achtte hem een onverbeterlijke recidivist en eischte zijn ge vangenhouding de man zit preventief voer den tijd van een jaar en zes maanden. De hem toegevoegde raadsman was door omstandigheden niet aanwe in. Ver 'a'hte had dit echter geen bezwaar gevonden om de zaak toch maar te doen behandelen. Nu hield hij een klem zelfpleidooi, waarvan de strekking hierboven reeds vrijwel is medegedeeld. Hel is, zoo zeide hij nog, in ons vak niet doenlijk, a's je eenmaal ver oordeeld bent, je te handhaven als vrij man. Het ware niet zoo. De rechtbank zal 29 October 's mans 3ubileum-vonnis wij/en. zakelijk weten moet," hield ze vol. „Weet je dat katoenboschje, waar het pad vlak langs de rivier loopt? Daar za. ik na «.tloop heenrijden," zei Ben emdehjk „Goed, dan wacht ik daar," zei Ada glim achend, in de hoop, dat hij bij haar zou blijven. Mair Ben haastte zich nu tooh naar Mary toe en samen gingen ze naar builen in de frissdie lucht. In groepjes stonden daar de ureli-,cben bij een onder de sebaarsche schaduw der ha'.fj kale heristboomen. Ben was er trotsdx op, dat ze hem met Mary gearmd zagen ioopen Telkens weer keek hij haar aan. Haar bruine haren glansden goud in het zrniirht, baar oogen schitterden en ze had kleurtjes op haar wangen. Vol trots overdac-ht hij, hoe dit buitenmeisje, dat nog nooit in een.groote stad geweest en heel baar .leven op het vrije veld had doorgebi acht, vern mooier was dan iedere siadsschocme, die hij ooit ontmoet had. Hij zou wel tegen iedeieen hebben willen vertellen, hoevee/ze toch van elkaar hiel den. „Thurlow zal zich er nog uit liegen," merkte Mary angstig op. „Wat moeten we daartegen doen?" „Doen? Ik'denk, dat we ons maar liever met onze eigen zaken moeten bezig hou den, liefste. Sedert^ wanneer was een schooier a's Thurlow de moeite waard om fiftl RA Beeedigd Taxateur van Onroe- UOI dl rende Goederen. J. Bokhorst, Lange Nieuwstraat 145. Damestassche» Speciaal zaak inDamestasschen, koffers, en alle soorten lederwaren Reparatie-inrichting. C7R0R Drukkerij Wrdiers, U dad Walvischstraat 3, Handels- en Vereenigingsdruk- werk. C077Ü N.V. Van Katwijk's Glashandel, D O «J Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gediol. Uurwerkmaker. Piet Hemger, Passage 1. Heerenmode-artikelen. Vraagt tel. zichtzeading. Maltha's Lederhandel, Broersveld 145 - 152 Leder-fourmturen, Koffers, Actetasschen, Reparatièc GQ777 G.J. de Jager. Uu V Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. lijnen) Modern ingericht reparatiebedrijf R7CCO Jac. v. d. Waal, Westmolen- U d'JU straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. fift7QR Verkoop, Verhuur en Reparatie Vü vU Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. C OA 01 Verbetering van Schoorsteentrek. OOH-dL I Fa. V. L. Borrcni, Alléén Lange Achterweg 33. 68604 Heye™ia-?^ van Ouwerkerk Passage 8. Chablonen voor vaten en kisten, nummeroteurs, de um- stempels. Alle graveerwerlcn. „Kofa"-Beriels. Dam 9-26. GQ7K0 Woningbureau„Schiedam-West" DO Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen aa1 jr voor uitvoeringen, feesten, ver- OOItü gaderingen enz* Gebouw Musis Sacrum, L. Haven 115. Veldwachter met hamer geslagen. Voor de Ko'ten.ainsche rechtbank had zich wegens poging tot doodslag te ver- antmvoorden J. B. te Ouderkerk aan den I.Ksel. In den avond van 25 Augustus had de veldwachter van Ouderkerk aan den IJssel, de Bokx, in een café in de Dorps straat na sluitingstijd, een aantal mannen in de keuken aangetroffen, die ziah daax onder het--gen ot van sterken drank gezellig ophielden. Op zijn bevel begaven de man nen zich naar buiten, doch daar begon nen zij ruzie te zoeken, waarbij zij den ve'dwaohter bedreigden. De Bokx waar schuwde zijn collega te Krimpen aan den IJssel, en toen deze was verschenen, wer den drie mannen, die zich ,nog in de buurt ophielden, gearresteerd. J. B. had ondertussehen thuis een hamer gehaald en toen de ve'd wachters hem naderden, zwaai de hij het voorwerp rond en sloeg er den veldwachter de Bokx mee op het hoofd. De Bokx trok zijn klewang en sloeg J. B neer. Verdachte bekende het ten laste geleg de, hij nas een beetje dronken geweest. De officie, mr. Loke, noemde'het een schandelijk geval. Hij vond, dat de man ernstig moet worden gestraft en eischte 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Goeman en mr. van Dam pleitten uiterste c'ementie. Uitspraak 29 October a.s. over te piekeren?" „Maar Ben," zei ze allemloos. „Ben, hij heeft toch een poging gedaan om jou te vermoorden Hij zal het nog eens pro- beeren. rieusch, dat zal liij vast doen," „Het is hem geraden, het niet te wa gen „Maar snap je het dan. niet? We weten nu toch wei zeker, dat Moseby hem er voor betaald heeft. Al kunnen we dat niet voor het gerecht bewijzen, we weten het toch? En Moseby baat je. Als Thurlow vrij uitgaa-t, dan stuurt hij hem weer op je af.' Ze was heel bleek geworden en hij voel de hoe ze beefde. „Kom, liefste,' zei Ben. „Koin, wees nu toch redelijk. Te moet er niet meer over tobben. Je maakt je zelf dood ongerust om niets." „Noem jij dat niets? Dat die die sluipmoordenaar weer vrij rondloopt om jou weer dood te schieten?" Hij vond haar schattig in haar' liefde rijke bezorgdheid, maar. toch moest hij eventjes om haar angst-lachen. Mary stoof op. Ze liet zijn arm los en ging vlak voor hem slaan. „Lachje daarom? Is het zoo grappig? Ik ben zeken-belachelijk, omdat ik me ongerust -over jou maak? Dat is nou echt iets voor *n man." „Kom nou, Marv. Och, schatje, ik lach te toch niet om jou?" 1 Ia oorlogstijd te Ede. Dte Arnhemsche rechtbank le Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak betref fende de reeks rijwieldiefstallen, welke in de oorlogsdager, te Wageningen d"oor eeni ge inwoners van Ede waren gepleegd'. De hoofddader, de 27-jarige glasblazer W. v. M. werd! wegens diefstal veroor deeld! tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. Tegeu de koopers der gestolen rijwielen, .werdten dte volgende vonnissen uitgespro ken: H. J., 36 jaar, smid te Ede, twee maanden en vier weken met aftrek der preventieve hechtenis en met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling; E. v. G., 41 jaar, autoslooper acht maanden ge vangenisstraf met aftrek; P. H., 27 jaar, los arbeider, d'ie tevens zelf een rijwiel gestolen heeft, een jaar gevangenisstraf; M. L., 20 jaar, machine-bankwerker, drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar; P. Hv 28 jaar, houtzager, vrijgesproken; J. G. v. dt M., 28 jaar, los- arheider, -een jaar en zes maanden met aftrek. „Oh. Maar je kunt dan toch om zoo iets verschrikkelijks lachen „Het spijt me heusch. Mary," zei bij sussend, en hij greep haar arm stevig in de zijne, ondanks haar tegenstribbelen. „Mary, liefste, ik ben toch een volwas sen man? En ik heb mijn werk in Cabinal en daar moet ik dus blijven. En tot mijn werk behoort onder meer, dat ik Ace Mo seby en zijn bende moet zien kwijt te taken." „Maar je raakt hem niet kwijt door hem uit te lachen." „Neen, daar heb je gelijk in," antwoord de hij ernstig. „Maar je moet me op mijn eigen manier laten begaan, Je moet erop vertrouwen, dat ik Mosebv en Thurlow za' weten klein te krijgen." Hij zag, dat er beweging in de memgte kwam „Ze gaan weer naar binnen. De jury is zeker al klaar met haar oordeel. Kom mee, liefste." Ze hoduen geen ge'egenheid om mrer te praten en tusschen de dringende me nigte kwamen ze samen weer in het rechfszaaltje. Hrj bezorgde haar 'n p'aatsje en drong zelf naar voren om weer, by de. getuigen te saan zitten. Ze zag hem in het voorbijgaan tegen Ada fluisteren. Ze' kneep haar- kille handen samen en voelde haar hart bonzen. 1 (Wordt vervnlqtn.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6