Churchill doet een „beroep" op Frankrijk Vichy geelt geen antwoord EERSTE BLAD Donderdag 24 p^öbjsr 1940 PUROL in huis! Tijd om te verduisteren 93ste Jaargang BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTEfHAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen) Postrekening No. 5311 dentiouzc manoeuvres van Londen om ver warring te doen ontstaan in de duide lijke houding van Spanje. De. vriendschap Van Spanje met de spil mogendheden is door hel "bloed bezegeld en zal iedere prooi doorstaan. ,i Churchill in Oost-Schotland. Naar de Engelsche scheepsomroep meldt, heeft Churchill Oost-Schotland' bezocht om de verdedigingslinie aan de kust te inspec- teeren. Buitenlanders te Parijs moeten zich melden. Alle vreemdelingen te Parijs en omge ving, die ouder dan 15 jaar zijn, moeten zich- bij de politie melden. De muntcirculatie in Engeland. Naar Reuter meldt, houdt de Britsche regeering z.g. „baby-bankbiljetten" in re serve voor het geval, dat de aan munt van zilvergeld tijdelijk zou worden stopgezet. Deze bankbiljetten zuilen een belrekkelijk geringe waarde hebben. Steunverleening aan reeders Voor instandhouding van het bedrijf. De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking waarbij is bepiaald, dat uit het landbouw-crisisfonds door bemiddeling van de Nederlandsche Visscherijecntrale steun zal worden verleend aan reeders, on der voorwaarden en krachtens regelen, in. die beschikking vastgesteld. Onder reeders worden hier verstaan zij', die als georga- niseerden zijn aangesloten bij de Centrale en als zoodanig toegelaten tot de groep, „eigenaars en/of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen en/o£ tot de groep „reeders van haringdrijfnetvisschersvaar- tuigen". De aan de reeders uit te koeren steun mag uitsluitend worden aangewend voor de bestrijding van de door de Centrale nader te bepalen kosten, dienende om het ree- derijhedrijf in stand te houden. Het bedrag van de steunuitkeering wordt voor eiken reeder afzonderlijk door de Centrale vast gesteld. Hierbij wordt o-a. rekening ge houden met het aantal en het typte van de visschersvaartuigen, welke de betrok ken reeder ter beschikking staan, met de normale kosten van onderhoud van vaar tuigen en overige bedrijfsoutiilage voor zoover het de onderhoudskosten van vaar tuigen betreft, met inachtneming van de door de Scheepvaartinspectie te slellen nor men met den aard en omvang der ove rige bedrijfslasten, zoowel van personeelen ais van mate'rieelen aard en voorts het eventueele den reeders uit ar.deren hoofde verleende tegemoetkomingen in de perso- neele of materiesle Iscdrijfslaslen. Onder de visschersvaartuigen,ten aanzien waar van .de normale kosten van onderhoud in het bedrag der steunuitkeering worden begrepen, worden niet begrepen de vis schersvaartuigen, welke zijh 'gevorderd of welke zich buitenlands bevinden, noch de visschersvaartuigen, welke naar het oor deel van de Scheepvaartinspectie en de Centrale in zoodanigen staat verkeeren, dat zij niet meer ten volle voor de uit oefening van de visscherij geschild: kun nen worden geacht. BUITENLAND Bij Brand- en Snijtvonden, 'Pijnlijke Kloven, Ruwe handen en Schrale huid. «Gemengd Nieuws VANDAAG) 18.27 u.. MORGEN: 18.2* (I. Deze couraoi verschijnt dagelijks, metait- zondcring van Zon- en feestdagen".' Prijs por kwartaal f 2.—; franco per post f2.50. Prijs per week: 15 ets. Afzoo- dorlijke nummers 5 ets. Abonnementen werden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór el? uur aan hot Bureau bezorgd zjjn, 's Zaterdags vóór 9' uur. -1 Een bopaalde plaats van advertentiën wordt niet gewaarborgd. Prijs der Advertentiën: van 1S regels 1155; Iedere regel meer f 0.30; in het Zaterdagnnmmer 1—5 regels fl.80, iedere regel meer f0.3ó Reclames f0.75 per regel; Incassokosteró ets.; pcstkwltantiesl5cts. Tarieven van advertentiën bij abonnement zijn aan bet Bureau veritrygbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine 'Advertentiën opgenomen fO^O thn. 15 woor den, f 0.75, t/ra. 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 woorden. 's Woensdags: Kleine Advertentiën tot 25 woor den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond A uur aan bet Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertentiën 11.00, indien niet vó6r Vrijdagavond 0 uur bezorgd. ZONSOPGANG HORGEN: 8.23 u.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1