STADSNIEUWS Kunst en Wetenschap Gemengd Nieuws Vleesch Inbraken te Leiden S. C. Tinsbergen f Verkeers- en verduisterings controle Brood Broodbakkerijen en .Allerheiligen Geen gebrek aan lucifers Burgerlijke Stand Handel en Bedrijf Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Distributie van boter en vetten Kaas Suiker Geboorte en sterfte BEURTVAART SCHIEDAM-AMSTERDAM Volgende week bon 00. De se-retaris-geueraal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw en nsscherrj, deelt het volgen de mede Gedijende 4iet tijdvak van Maan dag 28 October tot en met Zondag 15 November a.s., geeft elk der vier met „0b vleesch" gemerkte bonnen can de. vler-sch kaart recht op het Loo ped van 100 gram vleesch, heen in begrepen, ot een rantsoen vlecschwa- rea. De met „0b worst, vleeschwaren" gemerkte bor geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bouTMa, welke op 3 November a.s. nog piet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 10 November a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 4 tot en met 10 November a.s. niet ge Li rui kt zullen mogen worden voor hel betrekken van vleeach of vleesch waren ia hotels, restaurants e.d. Het rantsoen vleeschwaren. -lat per bon kan woraen aekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt or gekookt varkens-, rund- ofLalfs- vleescb en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartike len, tonwnwors! on nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Bon 14 geldig van morgen tot en met volgende week Vrijdag. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van land bouw eu visscherij deelt het volgen de mede Gedurende het tijdvak van Zaterdag 26 October tot en met Vrijdag 1 No vember as. geeft de met „lt" genum merde hoti Tan de boterkaart recht op het koopen van een half pond boter. Van de cel wart geeft gedurende ge noemd tijdvak de met „14" genum merde bon recht op het koopen van een half potia margarine of boter. De honntn, welke op 1 November a.s. neg niet gebruikt zijn, blijven voorts nog g<4 Jig tot en met Vrijdag 8 November a.s. Zooals xceds eerder werd bekend gemaakt, zal geen reductie op den prijs van boter bij afgifte van be paalde bonnen der vetkaaart meer wor den verleend. Op drie plaatsen. Begunstigd door de duisternis hebben in brekers in den afgeioopen. nacht ün Lefddn op verscheidene plaatsen hun slag gesla gen. Bij den fotohandelaar Van do Z. aan de Breestraat werd een groote spiegelruit ingeslagen en door de aldus ontstane ope ning een kostbaar Leika-toestel ter waarde van driehondzeven'ig gulden weggenomen. Voorts is een bezoek gebracht aan het filiaal van de Coöperatie „Vooruit" "aan de Haarlemmerstraat De inbrekers doorzoch ten het geheole pand en haalden de kas sa leeg en op de eerste verdieping werd een geldkistje opengebroken en geledigd. In totaal wordit een bedrag van eonige honderden guldens vermist. Er kon nog niet worden nagegaan of ook goederen wer den meegenomen. In een derden winkel wordt e o hoeveel heid chocolade reepen vermist. In den ouderdom van G2 jaar is vrij plotseling overleden do heer S, C. Tin bergen, een Rotierdamsch journalist, die zich bizender interesseerde voor stede- bouvvkundo en beeldende kunst, maar ook de gewone" journalistiek beoefende. Ja- rerlang woonde hij o.a. de vergaderingen van den Schiedamschen raad bij, om in het Rotterdamsch Nieuwsblad, waarvan hij vroeger redacteur en later vaste mede werker was, een overzicht te geven van wat hem het meest belangrijk voor kwam. Hij was een goed journalist, die de din gen in hu,n ware proportie's trachtte te zien, en bij het uitspreken van zijn mee ning wel eens puntig, maar nooit grie vend was. Ilij hield van de stad Rotter dam en was destijds een ijveraar voor de verwezenlijking van de Rotterdamsehe an nexatieplannen. Boerderij totaal afgebrand. Hedenochtend omstreeks elf uur is, ver moedelijk door' hooibroei, de groote boer derij „Thaborklooster", gelegen onder Tirns (bij Smeek), eigendom van en bewoond door den heer Tj. de Jong, totaal door brand vernield. Het vee en een gedeelte van den inboedel kon worden gered. Het aanwezige hooi ging in vlammen op. Alles was verzekerd. Wielrijders nog steeds en masse ia overtreding. De directenr-generaavan polite heeft blijkens het Algemeen Politieblad aan d*>n procureur-generaal het volgende geschreven De r riehlshaber der Ordnungspolizei heeft mrj het volgende bericht: „De in de periode van 2 tot 15 Sep tember jj. door üe Nederlandsche en Buit- sche politie gezamenlijk uitgevoerde ver keers- en verdnisberingscontrole heeft uit stekend v Jdaan. De samenwerking met nw ambtenaren was goed. Het is echter gebleken dat dezen, wannmr zij zelfstan dig dienst «Oen, bij "ngrijpen tegen ver keersovertredingen niet scherp genoeg op treden. Ten emde vooral de wielrijders, die zich ntn het verkeer nog zeer on gedssdphneerd gegraven, op te voeden, is zulk optreden van aroot belang. Het kan niet worden geduld, dat nog steeds wielrijders me' zessen naast elkaar rijden. Daaraan moet in de eerste plaats met alle middelen een einde worden gemaakt. Bovendien moet nog tegen de volgende overtredingen worden opgetreden: 1. On vol.! oen te verduistering van rijwielen en motorrijtuigen. 2. Wielrijders gebruiken de rijwiel paden niet 3 Riditingveranier ng wordt slecht of in het geheel niet kenbaar ge maakt 4. Maximum snelheden worden over schreden. 5. Rijden door Nederlandsche motor rijtuigen in de vet boden uren." Tot zoover de Befelilshaber der Ord nungspolizei. Ik moge u v-.rzoeken er op te willen toezien, dat de politie aan de gewraakte overtredingen bi zon.1 ore aan lacht wijdt Het zou van nut kunnen zijn, dat u zich van tijd tot tijd door de onderschei dene pohüe-ms'ant ies ter zake verslag doet uitbrengen Ex-onderwijzer lichtte meisje op. Die rechtbank te Amsterdam veroordeelde een ex-onderwijzer, die een meisje trouw beloften Iiad gedaan en haar had opgelicht voor £30 en een deel van liaar inboedel; tot anderhalf jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Het O.M. had anderhalf jaar gevorderd'. Gehuurde fietsen in alcohol omgezet Een stucadoor had, in Juli j.l. bij Am- sterdamsche rij wiel verhuuruers een fiets en twee tandems gehuurd, die hij onmiddel lijk verkochi voor weinig geld om te kun nen drinken. De stucadoor hoorde zich vandaag door do Amsterdamsohe rechtbank veroordeel en tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier isiaand-en voorwaardelijk werden opgelegd, mot 3 jaar proeftijd, wee van de koopers kregen wegens heling twee maanden en de derde f 100 boete. Volgende eek bon 12. Gedurende het tijd vale van Maan dag 28 October tot en met Zondag 3 November a.s. geven de met „12" genurnmerde bonnen van het brood- *2Sm boekje tezamen recht op het koo pen van 2500 gram roggebrood, of 2000 gram ander brood. Elk der bon nen geeft derhalve recht op het koo pen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 3 November nog niet gebruiki zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 5 No vember a.s, met dien verstande, dat zij op 4 en 5 November a s. niet gebruikt zullen mogen worden voor hot betrekken van brood in hotels, restaurant' e.d. Bon B9 geldig tot en met 10 November. Van Maandag 28 October tot en met Zondag 10 November a.s., geeft de met „39" genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje recht op het koopen van ICO gram kaas. Bon 42 geldig tot en met 22 November. Gedurende het tijdvak \an Zaterdag 26 October a.s. tot en met Vrijdag 22 November a.s. geeft de met „42" genummerde boa van bet al gemeen distribnt ebonboekje recht op het koopen van een kilogram suiker. Eerder beginnen op 31 Oc tober. BSj beschikking van den wnd. secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van sociale zaken, is bepaald ten aanzien van brood bakkerijen in alle gemeenten des rijks, waarin ter viering van den R. K. feestdag van Allerheiligen op Vrij lag 1 No vember 1940 geen arbeid wordt verricht Maar het publiek moet niet hamsteren. Het is psycholog's-h volkomen verklaar baar, de vele, noodzakelijke distriebutie maatrege.e-i, maken het publiek wantrouwig ook wanneer er geen enke'e grond voor wantrouwen aanwezig is. Ais een loopend vuurtje'doet nu weer het gerucht de ronde, dat er gebrek zou zijn aan lucifers. Men kar met recht zeggen, dat het booze tongen zijn, die dit gerucht verspreiden. De verkla ring is immers zoo eenvoudig; enkce w'n- heliers hebben neen moeten verkoojei en het gevolg is, dat men nu maar klakke loos beweert: er zijn geen lucifers meer. Dat doorgeven van zulk een ongecontro leerde bewering kan echter onaangename gevolgen hebben, in den zin. dat de ge wone verdeejing van een product, dat ieder een noodig heeft, in de war wordt gestuurd, aldus het Vad. En dat alleen, omdat som migen zich verplicht zien loos a'arm te maken. Wij spraken, zoo verv&'gt het bied, met de directie van ee*i van de groot ste Nederlandsche lucifersfabrieken en men verzekerde ons; bet is dwaas te denken, dat er aari lucifers gebrek zou zijn of in de naaste toekomst zou komen. Wij hebben genoeg grondstof fen en wij produceeren regelmatig. Maar aan hamsterneigingen van het pu bliek geven wij natuurlijk niet toe. Er is maar één middel, waardoor het publiek zich in dit opzicht zeil moe lijkheden kan besparen en dat is: koop niet meer, dan u ook In normale tijden koopt- Dan raken de voorraden bij de winkeliers ook niot ontij dig uitgeput en dan behoeft niemand te kort te komen. Gemeenlekeniag. Tegen 1 Januari a.s. zijn 22 oblra'ieën van de 3 pet. gemeenteleening 1895 aflos baar gesteld. Men zie de advertentie in dit blad. In Mei j.L Aan de statistiek van de geboorte en sterfte over 'Mei 1940 is het volgende onleena - 1. Door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen in afwijking van het be paalde in artikel 35, tweede lid, der Ar- lieidswet 1919, op Donderdag 31 October 1940 te 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeïd mag worden aangevangen, met dien verstande, dat, voor zoover be treft brood bakkerijen, voor welke eet ver gunning'als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend, te I 1 uur des vöormiddags met arbeid, be staande in het gereedmaken van de; en ovens, mag worden aangevangen; 2. door bakkersgezellen, in afwijking van het bepaalde in artikel 40, eerste lid, c'e" Arbeidswet 1919, op Donderdag 31 October 1940 gedurende ten hoogste 10 uren arbeid mag worden verricht, tenzij een kennisge ving (coupon), als bedoeld in artikel 35, tweede lid, onder b,, dier wet, tijdig is ingezonden aan het districtshoofd der ar beidsinspectie, in welk geval de werktijd ten hoogste 13 uren mag bedragen. SCHIEDAM. G eb oren: 24 October: Johanna Wiiholmina, d. van Th. Cino en H. Wessel, Burgemeester Knap- pertlaan 255. Marinus, z. van W. Schnei der en W. J. van Houten, Mariastraal 109. Overleden: 23 October: A. M. Reinsbergen, 59 jaar, euhtg. var J. Oranje, Lange Singelstiaat 21. Gehuwd: 24 October. G. Voogt, 26 jaar en A. Evertse, 20 jaar. A. P. Weeland, 25 jaar en C. C. A. Rietdijk, 23 jaar. A. Wiese, 29 jaar en D. J. de Jager, 19 jaar. D. Zwaan, 19 jaar en P. M. de Man, 20 jaar. J. G. P. Mulder, 23 jaar en S. Snoeij, 20 jaar. Ondertrouwd: 24 October: -T. Dirkzwager, 31 jaar en J. H. L. Tuinman, 25 jaar. L. Gans, 35 jaar en J. M. v. d. Kraan, 34 jaar. W. de Koning, 43 jaar-en C. van Unen, 36 jaar. J. Korpel, 33 jaar en M. v. d. Luigt, 31 jaar. M. J. van Noordennen, 24 jaar en II. C. de Regt, 22 jaar. - C. van Pelt, 27 jaar en C. HL van Katwijk, 20 jaar. P. Pols, 29 jaar en B. Draijer, 28 jaar. R. Voerman, 24 jaar en M. G. v, d. Drift, 23 jaar. (WGl 13 JV' p ÜO SJ9U0A\U] VRIJDiAG, 25 October. Officiecie notrrrimj van de Vomfhusie uit de kamer van Koophandel Moutwijn geen noteering. Zonder fust en zonder belasting. Niet ojficiaet. Binnenlandscbe spiritus: Melasse 100®/- f 29.— per H.L. Ruwe 50°/o f 14,50 per H.L. 'Zonder fust en zonder belasting. Ppi,n|t"2 f 50 AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 2, 4.15 en 7 uur. Met geheime opdracht Monopole Theater, 2.15 en 7 uur. Op stap. (Zondag van 19 uur doorloopen- de voorstelling). ROTTERDAM. Arena. 2.15 u. 4.30 u. 7.15 u. Het gouden masker. Capitol. 2.15 u. 4.30 u. 7.15 u. De amateur jockey. Prinses. 2.15 u. matinée; 7 u. Jij bent mijn leven. (Zondag 14 en 7 u. voorstelling). Telefoon «8646 GEBFt. B1JLOO Officiecie valutakoersen der Ned. Bank 23 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.2875.43, Brussel 30.11—30.17, Hel sinki 3.81—3.82, Stockholm 44.81—44.90, Zurich 43.63—43.71. Bankpapier: 1.861/2—1.901/4, Brussel 30.08—30.20, Stockholm 44.76—44.94, Zurich 43 59-i3.75. In dir. verb, rn. Graningen en Friesland. Vertrek dagelijks 6 uur. Adres: Schiedam, Oude Sluis 4 Telef. 63456. Amsterdam, Kloveniersburgwal 57 Telef. 45985. Schippers: J. C de Mos, F. W. Bon Jr.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2