adressen OIJM RADIO BRANDSTOFFEN-DISTRIBUTIE ''niïlïi. Mijnhar WANDGEDIERTE Autoverkeer na tien uur verboden De Schied. Kunstkring Honden- en kattenbrood Tijd om te verduisteren STADSNIEUWS Antwoord op een aantal vragen. De kolen voorziening is verzekerd. De nieuwe winterjas Loonsverhooging gemeente- personeel Fa. W. VAM LOON STADHOUDERSLAAN 37 Beperking personenvervoer per trein Ned. Prot. Bond RADIO VAN DIJK Telefoon «9572 Tuberculosebestrijding Kantongerecht Rechtuit Van bevoegde zijde wordt het volgende medegedeeld Kaar aanleiding van diverse vragen, wel ke blijkens allerlei uitlatingen betref fende de brandstoffendistributie zijn ge.e zen wordt hieronder aan de belangrijkste ervan aandacht geschonken. Voor velen was het een vraag, wat onder een „eenheid" brandstof moest worden ver staan. Daarop is thans een duidelijk ant woord gekomen. De basis vair de eenheid wordt gevormd door 1 H.L. antliracict, steenkolen, industrie of eierbriket.cn. Hier mede is gelijk gesteld 21,a H.L. kolenslik, 2 H.L. cokes, 275 K.G. cokesgruïs of colces- bries, 110 K.G. bruinkoolbriketten en voor wat betreft turf: 200 K.G. bagger-, 195. K.G. pers-, 175 K.G. fabrieks., 275 ILG. turf-afkomstig uit de Peel en 200 K.G. van alle overige soorten turf. Met een bon, die recht geeft op een „eenheid" brandstoffen, kan men dus naar keuze een der genoemde soorten koopen. keur krijgen. In dit geval kan, teneinde teleurstelling Ie voorkomen, geen betere raad worden gegeven dan over te gaan op een andere brandstofsoort, zooals b.v. de grootere afmetingen cokes. Geen ei tra-ran Is een om te koken. Van plaüelan.tszijde is Vooral de vraag naar voren gekomen, in hoeverre kolen voor kookdoeleindon ter beschikking zou den worden gesteld. Hierop moet thans worden g< an!woord, dat voor kookdoel eindon vooiioopig geen extra rantsoenen worden uitgereikt, zoodat men de fornuis- warmte zoo doelmatig mogelijk ,.zal moe ten trachten te benutten. Wel dient er de aandacht op te worden gevestigd, dat de uitgereikte bonkaarten gelden voor het stnokseizben to! 1 Mei 19(1 en daarna voor koken in de zomermaanden nieuwe rantsoenen zullen worden vastgesteld. Van verscheidene kanten kwam de vraag naar voren, in hoeverre het mogelijk zou zijn op een toewijding voor cokes bok andere brandstoffen te ontvangen. Voor- loopig is d't inderdaad het geval. Onder de bonnen, waarop men in October een eenheid brandstoffen naar keuze kan ver- Op deze „eenheid" berust ook de kortingkrijzen, zijn ook gebracht, die waarop ver- welke is toegepast op de brandstoffen kaart De voorraad op 29 September j.l. Ls omge rekend in „eenheden" en voor elke eenheid is één bon afgescheurd, dus b.v. de kaart van een verbruiker, die in voorraad bad 1 H.L. anthraciet, 2 H.L. cokes en 450 stuks baggerturf is gekort met 3 bonnen. .Verder is nog rekening gehouden met den voorraad huisbrandolie, waarvan 1 L. is gelijk gesteld met 0.018 eenheid. Een nijpende vraag is voor velen ge weest, hoe' hun positie zou zijn, indien zij om de een of andere reden vóór 1 October de beschikking niet hadden kun nen verkrijgen over 1/5 gedeelte van hun verbruik over het- vorige jaar. Dit pro bleem is door de na 9 October j.l. in wer king gelreden regeling ais het ware auto matisch tot een oplossing gekomen, door dat de kaart, welke is uitgereikt, is ge kort miet den voorraad op 29 September en -de bonnen telkens voor een bepaalde periode van het stookseizoen gelden, komen in October slechts zij in aanmer king voor het ontvangen van brandstoffen, die hun 20 pCt. nog niet in huis hebben. De verbruikers, welke dit kwantum op 29 September reeds in hun bezit hadden, hebben'geen bonnen voor de maand Octo ber; deze zijn van hon kaart verwijderd. ■Ter voorkóming van misverstand zoo-als dit bij sommigen inderdaad schijnt te heersehen zij nog eens ten overvloede opgemerkt, dat de ver strekking van brandstoffen, .over het geheele stookseizoen genomen, niet be perkt zal blijven tot genoemde 20 p-Ct. Na October zullen nieuwe bon nen geldig worden verklaard, waar door iedereen in staat zal gesteld-wor den zijn brandstoifenvoorraad aan te vnllen. Verandering van leverancier. Vorder zijn moeilijkheden ondervonden door hen, die om den een of andere reden (b.v. verhuizing) van leverancier wilden veranderen. Het ligt voor de hand, dat nu van een betrekkelijke schaarschte van brandstoffen moet worden gesproken elke brandstoffenhandelaar aan zijn oude klanten den voorrang geeft. En bet is in het algemeen aanbevelenswaardig, d!at niemand zonder groote noodzaak van leverancier verandert; niet veranderen be vordert een vlotte afwerking der distribu tie. Het zal echter thans ook voor nieu-' we verbruikers niet meer zoo moeilijk val len een leverancier te vinden. Mocht hot toch niet gelukken een handelaar te vin den, dan staat altijd nog de mogelijkheid open zich tot dten plaatselijken distributie- dienst te wenden, die allicht via de brand- stoffencommissie wel een oplossing zal weten te vinden. Kegeling voor kamerverhuurders. Vervolgens is de regeling voor kamer verhuurders blijkbaar niet aan oen ieder duidelijk geweest. Deze vallen onder de z.g. groep C, waarin zijn ondergebracht winkels, hotels, enz. Voor de kamers, wel ke men heefl onderverhuurd, wordt een meld slaat „Cokes' Een regeling getroffen. Do regeling, waardoor zij, die niet in staat waren een kléedingstuk of deken in te leveren, toch de gele genheid krijgen een winterjas of-man tel te koopen, is afgekomen. De win keliers mogen liun klanten van heden af tol 31 December weer een wintcr- ja- of -mantei of stof daarvoor ver- koopen. Daarvoor moeten aan de texlielkaart vaa het hoofd van het gezin nog de bonnen A en AA aanwezig zijn Er kan vooi een gezin dus slechts één winterjas of -mantel of slof voor één dergelijk-? kleedmgstuk worden ge kocht. Uitgifte distributiebescheiden. Door het lid van den raad, den heer M. de Haan zijn de volgende vragen ge steld aan B. en W.: Ie Vraag: Ofschoon zeer is toe te juichen,'dat de prijzen van levensmiddelen alsook andere artikelen zoo mogelijk in overeen stemming moeten zijn met de daarvoor geldende prij zen van vóór 10 Mei j.l., zien wij toch gaan deweg bpj zeer velie artikelen, w.o. niet in het minst de noodzakelijke levensbehoef ten, steeds een successieve.ijke prijsstijging met als motief dat exploiatie en vervoer kosten hiervan de oorzaak zijn. Niet kan worden ontkend, dat, indien met de loo- nen en salarissen hiermede geen rel-e ing wordt gehouden, in vele gezinnen, waar toch reeds een nijpende nood heerscht, de toestand precair wordt, zeer zeker ook in de gezinnen van het gemeentepersor.eel. Is door B. en W. dit zeer ernstige vraagstuk reeds ter hand genomen en kan salaris herziening of -verhooging van het gemeen, te personeel worden verwacht? Zoo niet, komt het dan B .en W. niet alleszins billijk voor, dat het gemeen lopersoneel zoo spoe dig mogelijk toeslag op loon en salaris als eeu voorloopige tegemoetkoming zal worden verstrekt? 2e Vraag: Het meer dan lange wachten voor de daartoe bestemde gebouwen of lokalen, waar distributiekaarten worden uilgere kt, geeft meermalen stof tot ergernis. Waar vrouwen en vooral moeders, die met een groot gezin zijn gezegend, uren lang in de rij moeten staan, geeft dit on tegenzeggelijk een ontwrichting in deze ge zinnen, nog daargelaten dat de komende gure winterdagen voor ve|e meuscben uiter mate voor hun gezondheid nadeelig kunnen zijn. Aangezien deze feilen helaas geconsta teerd moeten worden, is zeer zeker de vraag gewettigd: Zijn B. en' \V. niet van meening, vóórdat de slechte weersgesteld heid aanbreekt en de distributie mogelijk nog in omvang toeneemt, méér lokalen in verschillend'© wijken der gemeente voor deze uitreiking beschikbaar le stellen of andere maatregelen te nemen, waardoor althans aan dezen onhoudbaren toestand zooveel mogelijk een einde-wordt gemaakt? Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. het volgende medegedeeld: Ad 1. Het in de le vraag genoemde on derwerp heeft de aandacht van i ons col lege; de verzekering kan worden gegeveu, dat de verhouding van de prijzen voor eerste levensbehoeften e.d. e:i de bestaan de loonen voor het gemeentepersoncei onz© volle belangstelling heeft Wij merken echter op, dat het in dezen van groot belang is, welke houding door rijik en provincie wor den aangenomen. Ad 2. De in de 2de vraag genoemde feiten behooren tot het verleden, waar door uitbreiding van de gelegenheid tot afgifte afzonderlijk rantsoen brandstoffen ter be- van de distributiebescheiden aan de ge- schikking gesteld. Dit rantsoen wordt vast gesteld door de brandsto'fencommissie, die rekening houdt met de grootte der te verwannen ruimte on ook met den om vang van het verbruik in den vorigen winter. Wel kan worden opgemerkt, dat de voor deze groep ter beschikking ge stolde bocv'celbodon zuinig zijn uitgeme ten. Pensiongasten moeten dan ook wor den aangeraden ten opzichte van de ver warming van door hen gehuurde vertrek ken inschikkelijkheid te toonen. Geen anthraeietneotjee voer centrale verwarming. Sommige bezitters van centrale vervvar- miirigsinsiallaties blijken speciaal een ver langen te hebben naar anthraeïetnootjes 4' en 5. Aan dit verlangen zal slechts in zeer beperkte mate kunnen worden vol daan. De nootjes 5 komen namelijk in de eerste plaats ter beschikking als z.g. auto- anthrariet voor het stoken van gasgenera toren ter besparing van benzine. Verder zullen zij, die vóór 1 April 1940 anlhra- detnöotjcs 4: cri 5 hebben gestookt, voor-. noemde bezwaren is tegemoet gekomen Opgemerkt wordt dat voor uitgifte ge schikte lokalen slechts in een beperkt aan tal aanwezig zijn, waar voor andere doelein den veel ruimten in beslag genomen zijn. Wij meenen, dat de thans getroffen regeling, waarbij zooveel mogelijk in elk stadsdeel localiteilen zijta aangewezen, allerwege be vrediging schenkt Zuiveraars van Gebouwen en Schepen Kizontlerc spoorwegretours ingetrokken. De directie van de Nederlandsche Spoor negen deelt ons mede, dat, in verband' met de aan de spoorwegen gestelde eischen ten behoeve van het economische leven, het reizigersverkeer moet worden be- perkt Dc-zc beperking üient te worden gevon den in hel verkeer voor niet noodzake lijke .doeleinden, Dientengevolge is de di rectie tot haar leedwezen genoodzaakt, de nuiauvgeleh, dit zij de laatste jaren trof 0111 het reizigersverkeer le bevorderen, bu-iten werking te stellen. Met ingang van 1 November zullen der halve de weekeindreluurs, de avondretours en de retours langer van éin dag geldig, vooiioopig niet meer verkrijgbaar zijn. Najaars. érgaderiag. In de nia.ibezochte n ijaars vei gade- ring van de .l* .eelinj Seheiam van den Ned. Prot Bonu, gisterep .n het bijge bouw dor kerk aan de West vest gebou den, heefl ue voorzitter, de heer P. Scha berg, in zijn op ni.igswoord wijlen dr. C. R. Vermaas, oud-voorzitter der afdeeling, herdacht. De kosteres, tnej. T. Driesse van Weerkom, wem met het bereiken van de» GO-jarigen leeftijd geluk gewcnscili.'. De aftredende besluu.shd.m, de heeren G. W. van Bergen Walraven Sr. eu dr. P. J. T. Endenburg, werden herkozen ver klaard en a's nieuw bestuurslid werd aan gewezen mr P. Sanders. Tot. leden van de commissie tot nazien van de reken mi en verantwoording van den ponnsng;neèi?f?r worden benoemd de heeren Schuurman Hess, Vos en Van Leeuwen. 'fot 'afgevaardigden 'naar de algemeen? verga tering op h November a.s. le Utrecht wérden' aangewezen dr. H. Fabcr. en de de beer P. Schaberg. D-- beschrijvmgshrief voor deze vergade ring leverde weinig stof voor bespreking op. Met belangstelling zal de afdeeling Schiedam bet rapport tegemoet zien, dat een commissie- zal uitbrengen over het opnieuw uitgeven van de Leidsohe Bijbel vertaling. De rondvraag leverde niet veel op. Meegedeeld werd," dat de kerk van Zon dag a.s. af wéér' verwarmd zal zijn. ln verband met de nieuwe verorde ning van den rijkscommissaris, waarbij is bepaald, dat men zich met ingang van 31 October tusschen 24 en 4 uur niet op straat mag bevinden, worden automobilisten er op attent gemaakt, dat deze verorden#ig niet de oude ver ordening arm [ast, waarin is bepaald, dat auto's tusschen 22 en 4 uur niet mogen rijden. vlucht direct voor dn~ De echte zijn niet rond, maar hartvormig. Zal hij zijn werk kunnen hervatten? Nu het gezel.ighcidsleven 's avonds weer eenige ruimte krijgt, zat het bestuur van den Stlnetlaraschen Kunstkring dezer da gen bijeeL komen, orn te overwegen, of bet mogelijk is binnenkort de reeks van tooneelvoorsle'lingen le openen. Ofschoon het aantal bedankjes den af- geloopen zomer heel wat grooter was dan normaal - in den regel zijn er per jaar een 100 mutaties en de ledenwerfactie niet krachtig ter hand genomen, omdat het bestuur niet wist wat liet den l-eden dit seizoen zou kunnen bieden, zijn er toch zoovelen den S.K.K. trouw gebleven, dat de voorstellingen zouden kunnen warden go geven. Er zijn echter andere moeilijkheden; Ten eerste is er nog geen contact ge weest mei. de tooneelgezelschappen. Het is de vraag, ot deze 's avonds in Schie dam kunnen optreden in verband met de vcrvoennoedü'kheclen. De meeste gezel schappen komen uit Den Haag en Am sterdam. Voorts is cr het bezwaar, dat véle oude ren er niet veel voor voelen 's avonds over straal te Ioopen. Maai- het grootste bezwaar is wel de oplossing van het zaal-vraagstuk. Zijn we gneo ingelicht, dan zal het Passage Theater 's middags en 's avonds niet meer beschikbaar zijn voor tooneel- en muziekuitvoeringen en zal bet voorlaan. geheel geëxploi teerd worden als bioscooptheater. Al leen Zon 'azsmorgens bestaat nog ge legenheid het theater te huren. Indien deze inlichtingen j'uist zijn, zou de Schiedamsche Kunstkring in een im passe komen en zijn voortbestaan zelfs bedreigd worden. Alle merken Jubileum K. Licbedr. Het aantal bloemstukken eu manden met fruit, da' thans ten huize van den heer K. Liebeek aan de Graaf Florisstraat is opgesteld en gisteren in verband met diens 40-jarig jubileum bij de Werf Gusto, fir ma A. F Smulders, werd bezorgd, is zeer groot Bovendien prijken daar een groot schilderij, een havengezicht van G. J. Deif- gaauw, aangeboden door bevriende rela ties; een oorkonde van de Maatschappij van Handel en Nijverheid, die vergezeld ging van een gouden medaille en aange boden werd door mr. P. M. J. Nolet, secretaris van bel departement Schiedam; foto's van de opening van de Werf Gusto in 1905, waarbij de jubilaris aanwezig was, en van den heer Liebeek als jong maatje op de teekenkamer. Een groot Smyr- natapijt werd namens - zakenrelaties aan geboden door ïr. A. Bamhard van dé Ge meente Technische Bedrijven te Rotterdam. Tot degenen, dié gistermiddag den heer Liebeek te zijnen huize kwamen compli menteeren, behoorden ook de leden van de directie van de Werf Gusto, de hee ren N. W. Conga en mr. II. Smulders en de heer C. Conijn Jr. en vele leden van het administratief, en technisch per soneel. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, zond een schriftelijke gelukwenscb. Adjunct-directrice gemeente ziekenhuis. De fLR. „Rott." meldt, dat zusier C. H. S. de Boer op haar verzoek in. de raadszit ting van 3 September j.l. eervol ontslag is verleend als adjunct-directrice van het gemeente ziekenhuis. Naar; het blad thans zegt te vernemen, zal zuster De Boer voor- loopdg nog haar functie blijven waarnemen. Bi de notulen van de gemeenteraadsver gadering van 6 .September j.l. zal men echter tevergeefs zoeten naar een ver leend eervol ontslag aan de adjunct-direc trice. Een verzoek destijds ingediend om ontslag is ml. door zuster De Boer tijdig weer ingetrokken, zoodat dit niet in be handeling kwam. Het is dus .vanzelfspre kend, dat zSj in functie blijft. Fiets gestolen. Mej. P. v. d. S. neeft aangifte gedaan dat haar rijwiel, dat zij onbeheerd voor een pand aan de Broersvest had laten staan, ontvreemd is. Mej. N. «le Raad legt binnen kort haar fnnetic als hoofd- 'enquetriee neer. Op 1 December, zal mej. N. de Raad, hoofd-enquetrice in bet district Schiedam vain de Prov. Zuid-Hollandsch© Vereen, tot bestrijding der tuberculose het werk, dat haar lief was geworden en dat zij niet alleen met groote toewijding maar ook met veel tact verrichtte, officieel neerleg gen, wegens het bereiken van den. pen sioengerechtigden leeftijd. 55 jaar. Voor die tuberculosebestrijding in het district Schiedam is haar heengaan een groot verlies. Aanvankelijk werkte; mej. N. de Raad onder dr. Wagener aan het Rotter- damsche Consultatiebureau. Toen in 1929 de tuberculosebestrijding gereorganiseerd werd én aanvankelijk bet district Rotter dam-West werd gevormd - dat kort daarop district Schiedam werd trad mej. De Raad op als hoofd-enquetrice. Haar taak is een steun te zijn voor de plaatselij1! b huisbezoeksiers, met wie ze ook dikwijls de gezinnen bezoekt.' Dat Vi een uitgebreid werk, want tot het district Schiedam behooren behalve Schiedam ook Overschie, Kethel, Vlaardingen, Vlaardinger- Ambacht, Maassluis, MaasLand, Hoefc van Holland, Rozenburg, Voöme en Putten en Goeree en Overflak'keei. Met den directeur van bet consultatie bureau Schiedam, dr. B. van Vliet, be zoekt zij geregeld Maassluis, Spijtenisse, Den Briel en Sommelsdijk, als dr. Van Vliet daar spreekuur heeft. Maar haar groote kracht ligt in het huisbezoek, het terecht wij'zen, helpen en bemoedigen van hen, die daaraan in verband met ziektegevallen behoefte hebben. Na haarpensioneering op 1 December, zal mej. N. de Raad nog een maand in functie blijVen om haar opvolgster, die vermoedelijk hedenmiddag benoemd is, in te leiden. F' Stemmingsavond in Corner House. Het zal morgen een jaar geleden zijn, dat ■Cór v. d. Graaf and his Swingers de muziek in het 'Corner House kwamen ver zorgen. Ter gelegenheid daarvan en tevens omdat dé sluiting op 11 uur is bepaald, wordt morgen in het Corner Houseeen stemmingsavond: gehouden. Zij, die mor genavond! een bijdrage willen leveren in den vorm van een voordracht, een lied of iets dergelijks, moeten zich heden of morgenmiddag bij dc* bandleider" aanmel den. Voor de maandNovember bon nö. 6. Het rijksbureau vtx>r de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 tot en mei 3D November 1940 op bon; no. 0 van de voederkaart voor honden, beschikbaar wordt gesteld voor: groep 1 10 k.g. hondenbrood groep 2 10 k.g. hondenbrood groep 3 8 k.g. liondenbrood groep 4 5 k.g. hondenbrood groep 5 4 k.g. hondenbrood greep 3 k.g. hondenbrood Op bon. C van de voederkaart voor katten woTdt over dezelfde periode 1 1/2 k.g. kattenbrood Ix-schikbaar gesleld. i Na 30 November 1910 is bon no. 6 van bedoelde kaarten ongeldig en mag déze niet meer worden aai gen omen. AGENDA. i. iM Passage Tliealei, 2, 4.15 en 7 uur. Met geheime opdracht. Monopole Theater, 2.15 en 7 uur. Op stap. Eiken Zaterdag en XoridagmiiL ag 14 ul Stedelijk Museum voorm. SL Jar cobs Gasthuis 2 Nov. Maisón WesiJiuis, 3 uur. Jaarver gadering S.IJ.V. ItOTV 1! HM 1 Nov. Koninginnekerk, 7 uur. Eerste avondconcert R. Ph. O. Solist Walter Gie-ea g (piano). j Bioscopen. Arena. 2.15 u 4.30 u 7.15 u. Het goudenl masker. I Capitol. 2.15 u.- 4.30 u. 7.15 u. De amateur- jftkey. Prinses. 2 15 o malinée; 7 u. Jij bent' mijn leveD. j- Van de Hoogstraat naar den Koltcrdamschcdijli is niel recht- uiL De mees! eenvoudige dingen, die men.' dagelijks kan ontmoeten, welke dua eigen lijk een blijvenden indruk Iti onze herin nering zouden moeien achterlaten, b Ijken in werkelijkheid toch anders te zij dan men ais men ze weer voor de i geest moest haten - zou denken. Dul bleek hedenochtend op de zitting van Let kan tongerecht. Het was inderdaad zeer een voudig en menigeen zou er ongemerkt in- geioopen zijn, als hij voor heizelfde geval had' geslaan. Het g.ng' over de vraag of. de RotterdamsclieJij'.; in .het verlengde ligt van de Hoogsjraal, das of men komende van de Hoogstraat rechtuit kan blijven rij den-en dan op den Ito ter lamsohedijfc te recht komt: De 39 jarige Schiedtunscber;, winkelier N. A. S. was er stellig van over tuigd, dat dit zoo is, zoo lat hij'ni*» de moeite genomen had zijn hand uil te steken, toen hij daar fietste. Dut was in deze redeneering ook niet nooilig, want hij ging rechtuit. Da ambtenaar van. het O.M. eu de kantonrechter waren hp/ niet met hem eens. De agent, dito S. ver- baliseerde, bad volgens hun opvatting vol komen gelijk. En inderdaad, als men van de Hoog straat rechtuit rijdt, kornt men niet op den- Rotterdamschedijk. maar op den Buiten havenweg. Wil men naar den Rotterd'am- sdiedijk, dan dient men bij den vluchtheu vel op dé Koemarkt linksaf te buigen, d'us van richting te veranderen, dus tijdig een teeten te geven. Maar de winkelier kon zich dat blijkbaar niet goed voorstel len. Hoewel hij misschien reeds ettelijk» honderden malen dil stukje hoeft gefietst, stomd de situatie daar ter plaatse, welte toch zeer eenvoudig is, hem niet precies meer voor dén geest, zoodat- hij eerlijk meendé, dat hij rechtuit was gereden. Deze eerlijke, maax verkeerde opvatting kosttte hem een rijksdaalder boe'.e. Dit leergeld moge andéren tot waarschuwing strekken. Dé zitting van hedenochtend werd voor een groot deel in beslag genomen door verkeersovertredingen. Ecu jongeman uit Roctcrdam, die op de Koemarkt met zijn Kets had1 gereden, was aangehouden, om dat zijn bel stuk was. Dat kostte hein een daalder. Een Schiedamsche monteur, die niet vol daan had aan het bevel van een agent om op het beneden pad aan don Vlaardinger- dijk tc gaan Ioopen, werd veroordeeld tot f5 subs .2 dogen. Hij vond dat weggetje te druk en erg. stoffig. Een zeeman, die wegens openbare dronkenschap was verbalisecrd, had zijn vrouw gestuurd!, omdat hij zelf ziek was. De vrouw hadi echter geen machtiging, zooi dat zij niet kon optreden voor haar man. Wel mocht zij do boodschap thuis brem gen, dat hij bij verstok veroordeeld was tot f5 subs. 3 dagen. Een Schiedammer, die oen fietspad met een carrier beredén had, weid deswege vee oordeeldl tot ©en rijksdaalder boete. VANDAAGi t8.15 u. MORGEN: 18.13 U. ZONSOPGANG MORGEN! 8.33 u. \u

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2