WAT BIEDT 68604 87593 j^PAGEiiJKSCHiE VRAAGBAAK Levensmiddelen DE RADIO MORGEN"? BIJLOO'S WINKELS Fa. J. H. v. d. Water, Dam 52. Seiioorsteenve: Verbetering van Schoorsteentrek, Fa. V. L. Borrani, Alléén Lange Achterweg- 33. Stempels naamplaten G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. van clubs on' banen, deels door do concur rentie van do clubs onderling. Banen verdwijnen'thans, wie;erclubs kwij nen en al moge or dan uitzonderingen; kunnen worden aangewezen op dezen regel, den achteruitgang hebben alle, die hier- Mj betrokken - zijn, bewust of onbewust, zelf bewerkt. Burgerlijke stand VLAARDINGExv. Ge b ore n 23 Oct. John, zoon van P. Breeman en fit K. Schruijer, Mr. Troelsdrastraal 4. Willem Hendrik, zoou i an W. Sas en P. van Roon, Joubertstraat 26. Jan na, doohler van C. J.- van der Velden en M. C. van Vliet, Willem BeukeJszoon- straat 12. 21 Oct. Gemt, zoon van M. Remkes en J. van Dijk, Van Riebeeckstraat IL Jan, zoon van F. Ver kiel en A. Schoon, Spoorsingel 73. Joyoe Berzina Maria, dochter van G. W. J. Klaar en M. W. Ribbius, Binnensingel 17/2. 25 Oct. Jacob, zoon van J. Pon en E. M. Kettenis, Bachstraat 16. 27 Oot. Hendrik, zoon van L. Verbeek en T. Schiiperoord, Mesdagstraat 9. Frans, zoon van W. vanGilst en S. r. d. Velde, Brederostraat 78. Traas, doch- tcr van L' van Dijk en F, den Har der, Dicpenbrocksfraat 73.1 Rijst als veevoeder verkocht. Een graannandelaar uit Hillenbroek bij Doorn, werd gisteren door het Amster- damsohe gerechtshof veroordeeld tot f 300 boete, subs. 1 maand hechtenis, omdat hij na 1 "September van het vorige jaar ruim 19.000 k.g. rijst aan verschillende boeren had verkocht, zoodat hij grootere hoeveelheden leverde dan zij anders van hem betrokken.- De politierechter legde f500 boete op, om-lat niet alleen de hamster- wet was overtreden, maar tevens nadeel voor de voedselvoorziening ontstond, daar de rijst in gebroken vorm als veevoeder werü gebruikt. Het O M. hau bevestiging van het von nis gereqmreerd. stilte, waarin ze met vinnige steken baar sokken stopte. Buiten het gieren van den wind, was er niets te hooren. Mary zat te schommelen en trachtte nergens aan te denken. Maar ze kon baar gedachten niet van Ben afhouden. Ze had. in de laatste dagen hooren praten- over de organisatie der ranchers in de valloi. Vanmorgen nog had ze J-ctn co zijn moeder erop betrapt, dat ze erover spraken. Ze waren opge houden. zoodra ze haar zagen, maar ze had genoeg verstaan om te begrijpen, dat de slag binnenkort geslagen zou worden, Maar wanneer? lioewel ze het - herhaaldelijk gevraagd had, wilde niemand hel liaar zeggen. „De mannen weten het zeil nog niet eens," ze' EUa,: „ze willen hot zoo stil mo gelijk houden, riet kan ieder oogenblik gebeuren." - Dus het kon vanavond nog. Mary hui verde even bij die gedachte. Ben zou aan het hoofd staan van do mannen, die zich in dat gevaar waagden. Ze durfde het niet aan Etta vragen. Die mocht haar eens vragen, hoe bei nu tossohen haar en. Ben stond. En ze sprak liever met nie mand; over hu*1 verwijdering. Buiten viei een dichte sneeuwjacht. Zoo dicht, dat er me! door heen te rijden was dan met een diep gebogen 'hoofd. Echt een avond om iemand uit oen hinderlaag te overvallen... Waarom moest ze dat nu juist denken? Waarom .daiarover tobben? Ben kwam immers tocih nooit meer bij haar terug? - (Wordt vervolgd). stolen. Tweemaal was een trein met geld Ace Moseby den voet et lichten, vond hij aangehouden eo lcggcpluntjerd. De-bewo- in hen allc-n gewillige toehoorders en ho nors der afgelegen hoeven kwamen niet reidvaardige benogenooten. dan zwaar gewupena hun inkoopen doen en waren zoo verstandig, hun zaken vlug hOOFDSTUK XX. af te werken, zoodat ze voor donker weer de stad uit waren. Tegen den winter In afwachting, was de kwade naam van Cabinal overal bekend. Mary zat mot Etta;in de als allijd helder Hier en daar op afgelegen veefokke- glimmende keuken. Het was den heelen rijen begon men over Moseby te praten, dag zwaar betrokken geweest en tegen 's Avonds bij den haard, in hot cowboy- den avond was de eerste sneeuw gevallen, verblijf, ot bij het wachtvuur in de prairie De wind was opgestoken- en gierde akelig woru er over hom gesproken. Er waren langs de vensters. Etta zat in haar nog verscbeidenen onder hen, die uit den schommelstoel, sokken van Jeth te ss top lij 1 waren, dat de oude Les Cahinal in pen. die streek gekomen was. Sommigen bc- Na een vroeg avondmaal, was Jeth er zaten zelf groote hoeven en anderen, min- on uitgereden Hg had gezegd, dat hij der fortuinlijk, reden en dreven- vee voor iemand moest spreken over het nieuwe her., maar onder ai die mannen bestond stuk land, dat hij wilde koopen. er slechts óén aristocratie, die gebaseerd „Een vreemde avond, om er op uit te was op goed rijden en solneten, op moed gaan,," zei Mary, toen weg was. „Ik en gezond verstand. Hun haren waren zou eerder gedacht heb!>en, dat hij liever grijs, of geheel verdwenen, maar ze had- thuis bij de warmekachel gebleven was den geen van allen den tijd nog ver- met dit weer. Hij hoeft den heelen dag gelen, dat de buffels op 3e vlakte leef al te paard gezeten." den en de Indianen hun ongelukkige vij- „Och, a's li;j zaken-doen kan, vind ik anden scaljx/erden. Rct waren mannen, het zoo vreemd niet," zei 'Etta terstond, die een ruslig eai vreedzaam bestaan ver- „Jeth houdt nu eenmaal niet van uït- langden en daarvoor desnoods wilden \veah- stel." - ten. Etta was spraakzamer dan gewoonlijk. Die mannen hoorden dagelijks de ver- Ze scheen haar best te doen, het ge- halen nit do nieuwe stad aan den spoor- sprek - voortdurend gaande te houden, weg en. dachten daarover na onder het Mary vond haar nog al gejaagd, doch hooien van hun vee. kon zicfl- dat niet verklaren. Maar ten Toen Jeth Hanley bgjben langs kwam slotte waren de verhalen uit de oude en sprak ..over. de geheime, plannen, om doos toch uitgeput en er volgde een poosje

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6