STADSNIEUWS Distributie van brood, gebak, besehuit, enz. De nieuwe bonnen voor grutters waren Maximum-prijzen voor eieren WJ.VEH, Hoogstr. 1B8-1S4, Schiedam Pag. 2 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Zaterdag 2 November 194CF Rijst ca/. Gedurende liet tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 29 November a.s. geelt de mot „82" genummerde bon Tan het algemeen distributiebonbookje recht op het kooj.eu van 239 gram rijst of rijstinocl of rijstebloem of gruttenmeel (gemend meel), Gruttenmeel zal n.l. niet meer op den bon voor tarwebloem, maai in üt'-n vervolge op den bon voor njst "verkrijgbaar zijn. Havermout en/. Met betrekking tot havermout, haver vlokken, gort en grutten is een wijziging in de distributie gebracht. Deze produc ten zullen niet meer verkrijgbaar zijn op één bon, die vier weken geldig wordt ver klaard, maar in den vervolge zullen twee bonnen worden aangewezen, die elk acht "weken geldig zullen zijn. Voorts zullen in den vervolge haver- bloem, gortmout en uit aardappelmeel be reide vlokken, welke bestemd zijn voor menschelijke consumptie, slechts tegen af gifte van een bon gekocht kunnen wor den. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 27 Decem ber geeft de met „83" genummerde bom van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram haver mout of havervlokken of haveibloem of aard appel v 1 okken ol gort of gortmout of gmutten. De met „88" genummerde bon voor liet algemeen distributiebonboekje geeft ge durende het tijdvak van Zaterdag 2 No vember tot en met Vrijdag 27 December uitsluitend recht op het koopen van 230 gram gort of gortmout of grutten. D>e met „88" genummerde bon zal derhalve niet gebruikt kunnen worden voor het koopen van havermout, havervlokken, ha verbloem of aardappelmeel vlokken. De detaillisten zullen in verband met het voorgaande een voorschottoewijzing voor gort van de distribntïediensten ont vangen. Deze toewijzingen zullen worden bereikt naar het aantal ingeleverde bon nen, welke voor havermout zijn aange wezen. Vermicelli enz. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 27 Decem ber a.s. geeft voorts de met „9S" genum merde bon van hel algemeen distributie bonboekje recht op het koopen van 109 gram vermicelli of maicaroni of spa ghetti. Maïzena enz. Ook alle soorten sago en aardappelen zullen in den vervolge uitsluitend tegen afgifte van een bon gekocht kunnen wor den. Die met „93" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedu rende het tijdvak van 2 November tot en met 27 December a.s. recht op het koo pen van 100 gram maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zetmeel bevat De hoeveelheid puddingpoeders verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat De hoeveelheid pud- dmgsauspceder, welke op één bon wordt gekocht, mag ongeacht de samenstel ling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in dein vervolge alle soorten pudding poeders, dus ook de met behulp van aardt- appdzetmeel bereide puddingpoeders on der de distributie vallen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen pakjes maïzena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maïzena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING OS. H. A. C. SNETHLAGE, Zondagsdienst Dokters en apotheker. Morgen nemen voor spoedgevallen de volgende geneeskundigen den Zondags dienst waar: Van Buren, Buys Üallotsin- gd 16b; Hoog en dijk, Tuinlaan 74; Die Zeeuw, Westvest 12 en De Maeyer, Burgemeester Knappertlaan 30. Morgen is geopend de apotheek van dm heer Evers, Lange Haven 81, die te vens den nachtdienst waarneemt. Ncd. Herv. Evangelisatie. Daar Gebouw Eendracht met beschikbaar is zal de Ned. Herv. Evangelisatie mor gen haar godsdienstoefeningen honden in. het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, aan de Lange Haven. De eieren worden genummerd. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd deelt het volgende mede: Door het prijsverloop der laatste weken Zijn de groothandelsprijzen voor eieren in die mate gestegen, dat er voor den detail handel van eenige winst bijkans geen sprake meer was. Teneinde thans te komen tot redelijker verhoudingen tusschen de groothandels- en detailprijzen zijn met in jang van heden de volgende maximum prijzen voor producenten, grossiers en de taillisten vastgesteld. Voor producenten bedraagt de maximum prijs f 1.05 per K.G. Voor zoover de eieren per stuk worden verhandeld moet een over- eenkomstigen prijs per stuk worden be rekend. Voor het verhandelen van de eieren door den grossier zijn de eieren in verschillende klassen ingedeeld. In de officieele publi catie zijn deze klassen met vermelding van de maximumprijzen, -welke de grossier aan den kleinhandel mag berekenen, bekend gemaakt. De daarm genoemde grossiers prijzen gekien tevens voor zoover pro ducenten met machtiging van de centrale eieren rechtstreeks aan consumenten ver- koopen. De maximum-prijzen, waarvoor de win kelier eieren mag verkoopen aan den 'con sument, zijn thans als volgt vastgesteld: a. versche eieren: Klasse 1: 8 cent per stuk. Klasse 2: 7! cent per stuk. Klasse 3: 7 cent per stuk. Klasse 4: 6} cent per stuk. Klasse 5: 6 cent per stuk. Klasse 6: 5I cent"per stuk. b. Kalkeieren: yi cent per stuk Teneinde het publiek in staat te stellen te zien tot welke klasse de eieren behooren, en welken prijs derhalve door den winke lier of handelaar mag worden berekend, zullen de eieren binnenkort met een der nummers 1 tot 6, overeenkomend met bovenstaande klassen, worden voorzien. Veertig jaar predikant. Maandag 4 November as. zal het veer tig jaar geleden zijin, dat dr. Swart in de Neet. Hervormde Kerk in het predikambt bevestigd' werd. In de Friesche hoofdstad Leeuwarden werd' hij 6 Februari 1873 geboren. Daar bracht hij zijn jeugd' door en zijn jonge lingsjaren, bezocht er inrichtingen van on derwijs en gmg vandaar aan de Leidsche Universiteit theologie studeeren. Op 4 November 1900 begon hij zijn pastorale loopbaan in de kleine gemeente van Lcttelbert en. Enumati! in de pro vincie Groningen. Hij had' daar tevens ge legenheid zijn theologische studie voort te zetlen aan de Groningsdie Universiteit, waar hij in 1905 promoveerde tot doctor in de theologie op een proefschrift over het boek der Kronieken. Vooral het Oude Testament had' zijn bizondere belangstelling en heeft dit tot op dit oogenblik toe be houden. Juist in dat zelfde j'aar ontving hij het beroep naar de gemeente te Workum, in welk Friesch stadje hij gedurende 10 jaar in het herderlijk ambt is werkzaam ge weest, waarna hrj de roepstem opvolgde, die van onze Sehiedamsche gemeente tot hem kwam. Op 18 Juli 1915 werd hij hier door ds. G. H. Wagenaar, toen predikant te Rot terdam, dien hij zoo goed van uit Leeuwar den, waar deze destijds predikant was, kende, in de Groote Kerk bevestigd, waar na hij dtes avonds zijn intree deed' naar aanleiding van Matth. 13 vers 52. Dezen zomer was het dan ook 25 jaar geleden, dat dr. Swart aan de Hervormde gemeente alhier als evangelie-dienaar ver bonden was, en velen hebben hem op dm lSdten Juli een blijk van hartelijkheid en waardeer! ng gegeven voor zijn persoon en arbeidt. Zelfs de ,jZondagsbode", waaraan we bovenstaande gegevens ont'eenen, was niet in staat een foto van den jubilaris te be machtigen, om die af te drukken. Zij, die de eigenaardigheden van dr Swart ken nen, zullen zich daarover echter niet ver wonderen 1 VERDUISTERIMGSSTOF Zonder punten en zonder vergunning. F 1.59 Per meter. s Gemeentelijke bureaux De openstelling. Met het oog op de verduisteringsmaat regelen zullen met ingang van Maandag a.s. die gemeentelijke bureaux voorloopig van 9 uur v.m. af voor het publiek ge opend zijn, met uitzondering van de Ar beidsbeurs, Maatschappelijk Hulpbetoon, Gemeente Reiniging en distributieboreau, die om half 9 en den Havendienst en Bu reau Onderwijs, die om 8 uur geopend zip. Sporthuis „Olympia". In het pand' Passage 10 opent de heer A. Dainmermaii heden het SpOiüiuis „Olympia". De heer Bammerman is yooral in tenniskringem geen ombekende; niet tegenstaande zijn haren al grijzen, treedt hij op de gravel baan in de zomermaanden nog eiken dag als leermeester op. In het Sporthuis „Olympia" zal men een ruime sorteering van alle spertarti- len aantreffen, dus niet alleen op temis- gebïed, waarvoor thans trouwens het sei zoen voorhij is. Werkkamp „De Kalenberg" te Barchem Ter vervanging van De Knil. Nadat gedurende ruim 3 jaar te Beek bergen het werkkamp „De Kuil" binnen den Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Ker ken voor Practisch Christendom, z'ijn mooie werk hac! gedaan, moest door de mobilisatie bet kamp worden afgesloten. Deelnemers en leiding werden gemobiliseerd en in het jaar, dat achter ons ligt, was ear geen gele genheid voor het kampwerk op voldoende schaal. In dezen zomer echter werd het duidelijk, dat opnieuw voor een Vrijzinnig Protes- tantsch Werkkamp plaats was. Door de medewerking van het departe ment van sociale zaken en de o anti ale voor Werkloozenzorg werden plannen daar voor goedgekeurd. Echter was het door de omstandigheden niet mogelijk dit kamp opnieuw te Beekbergen in „De Kuil" te honden, daar dit op andere wijze was bezet. De bereidwilligheid echter van de Ver- eeniging van Woodbrookers in Holland beeft het mogelijk gemaakt in Barchem in haar gebouwen bet kamp te beginnen, dat thao«? sinds 7 October daar aan den gang is. Gelijk bekend zal zijn, zijn deze kam pen bestemd voor jongemannen van 16 24 jaar, die, omdat zij nog geen werk hebben gevonden, daar eenige maanden m het bosch werk willen meedoen in -een kampgemeenschap, die in Vrijzinnig Pro- testantseheu geest geleid, tracht van dit samenzijn tevens geestelijk en lichamelijk versterkend voor de deelnemers te werken. Secretaris van het plaatselijk comité is dr .P. J. T. Endenburg Lange Nieuwstraa,t Beperking van het tramverkeer Om half 9 alle trams binnen. In een buitengewoon Politeblad is op genomen een aanschrijving aan de procu-j reurs-gcneraal, tgd directeuren van poli-] te, den inspecteur-generaal van politie en de inspecteur, der marechaussee en der rijksvelduaeht, waarin door den secreta- ris-g-enei aai, wno. hoofd van het departe ment van justitie te hunner kennis wordt, gebraJtLt een .schrijven van den Ho-heren S S ucd Poiisjaifulirer besm Reichskom- missar für die besetzten Niederlardisohen Gebiete van den volgenden inhoud 1. Met ingang van 1 Nov. 1940 moet het geheele trambedrgf m Nederland tot nadere aankondiging van 20.30 uur (Mid- 2. Het bevel, dat van 7 uur tot den' werkelijken zonsopgang en van den wer kelijken zonsondergang tot 20.30 uur slechts trams vooi het strikt noodige beroepsver- keer mogen rijden, blijft gehandhaafd. 3. De in mijn schrijven van 17 Augus tus 1940 verleende vergunning voor het tramverkeer in het Limhuxgsehe mijnenge- bied, wordt door de bovenbedoelde nieu we regeling niet opgeheven. 4. Daar een verdere beperking van het tramverkeer m het belang van het bedrijfs leven waarschijnlijk niet meer zal plaats vinden en door bovenbedoelde regeling in den cerstkomenden tgd trams ook tijdens de duisternis nog zullen rijden, verzoek ik u, bij de onder u ressorteerende in stanties er op aan te dringen, zooveel mogelijk maatregelen te treffen om het ontslaan vön vonken te voorkomen. Geslaagd. Voor 't te Utrecht gehouden examen van den Ned. Zwèmbc-nil behaalde mej. C. Bit ter het diploma N.Z.B -zwem-onderwijzeres. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 2, 4.15, 7 en 9 uur: On der gele vlag (einde der voor stelling 11 uur.) Mcmopole Theater, 2.15 en half 8: De hoogesehöolrijder. Op het tooneel: The 2 Theunee's. Zondag 17 uur doorloopend; half 8 één avondvoorstelling, einde half 11. 2 Nov. Maison Westliuis, 3 uut. Jaarver gadering S.IJ.V. Eiken Zaterdag en Zondagmiddag 14 u Stedelijk Museum voorna. St. Ja cobs Gasthuis. - ROTTERDAM. 2 Nov. Museum Boymans, voord rechtzaal, 3 u. Concert Lily van Spengen, piano en Simon Kooke, viool. 3 Nov. Museum Boymans, voardraehtzaal, 3 u. Concert Lilv van Spengen. piano en Simon Kooke, viool. Heden e.v.d. Arena, 2.15 n. 8 u. Operette- Gez. Boskamp-Van AersckoL Rose- Marie. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. Jf.30 u. 6.30 u!. 9 ui. De dorpsreehter. 1 1 Prinses. 2.15 u. matinée; 7 u. Bloemen nit Nizza. (Zondag T, 4 en 7 uur voorstelling), - Een broodbon voor een rantsoen. Bonnen voor bloem. Extra half broodje voor jongemenschen van 14—21 jaar. De secretaris-generaal, wnJ. hoofd van het departement van landbouw en vissche- rij, deelt mede, dat met ingang van van daag een aanvang wordt gemaakt met de distributie van de z.g. bakkerijproducten, d'.w.z. alle voor menschelijke consumptie geschikte artikelen, welke geheel of ten deele zijn gebakken uit tarwemeel, tarwe bloem, roggemeel, roggebloem, rifsterneel, rijstebloem, boekweitmeel of gruttenmeel (gemengd' meel). Onder deze distributie vallen derhalve o.a. alle soorten koek, alle soorten meel of bloem bevattende koek jes, biscuits eu wafels, taart en gebakjes, beschuit, cake, alsmede alle soorten groot en klem kerstgebak, zooals bijvoorbeeld boterletter en amandel brood je«. Een rantsoen gebak op een broodbon. Die distributie van deze artikelen ge schiedt in de eerste plaats met behulp van dte broodkaart. Tot dusverre gaven de bonnen van deze kaart gedurende het tijdvak, waarvoor zij geldig waren ver klaard, uitsluitend recht op het koopen van broods. In den vervolge geeft elk van de bonnen der broodkaart g .-durende bedoeld tijdvak naar keuze recht op het koopen van hetzij 100 gram brood, hetzij een rant soen van de opgesomde bakkenjproduolen. Dit rantsoen, kortheidshalve te noemen: „een rantsoen gebak", zal voor de ver schillende soorten bakkerijproducten ver schillend! zijn, aangezien het overeenstemt met de hoeveelheid bloem of meel, die in een bepaald' artikel pleegt te worden verwerkt. Uitgifte van blocmkaarfen. Ten einde ook degenen, die de bonnen van hun broodkaart niet of moeilijk kun nen missen voor het koopen van koekjes e.d, in de gelegenheid te stellen deze ar tikelen te betrekken, is voorts beslo'en, dat ook het meelrantsoen, hetwelk tot dus verre eens per vier weken op een bon van het algemeen distributiebonhoekje be schikbaar werd gesteld, desgewenscht zal kunnen worden besteed1 voor het koopen van koek, koekjes, biscuits, gebakjes, enz. Aangezien het echter bezwaarlijk zou zijn de met het meelrantsoen overeenko mende Boeveelheid koekjes d. in eenmaal te betrekken, zullen meel en bloem in den vervolge niet meer worden gedistribueerd op die bonnen van het algemeen distributie- boekje, doch op een speciaal daarvoor uit te geven „bloemkaart". Bovendien is, ten einde dan consument een zoo groot mogelijke vrijheid te geven, nog bepaald, dat de bloemkaart, behalve op het koopen van meel en bloem of koek jes e d'., desgewenscht ook recht zal geven op het koopen van brood. Aflevering van meel of bloem op de bonnen van de brood kaart blijft, evenals tot dusverre het ge val was, verboden. De bloemkaarten, die door de d'istri- butiedienslen worden uitgereikt, zullen be staan nit 8 met „1" genummerde bonnen, 8 met „2" genummerde bonnen enz. Voor elke periode van vier weken wordt een nummer van de bloemkaart aangewezen voor het koopen van meel en bloem of brood of koekjes e.d. Men heeft dus tel kens gedurende de vier weken de be schikking over 8 bonnen. Twee .van deze bonnen staan gelijk met een boe. van de broodkaart. Aangezien een bon van de broodkaart recht geeft op 100 gram brood of 1 rantsoen „gebak1', geeft dus één bon van de bloemkaart recht op 50 gram brood of 1/2 rantsoen gebak. Voorts geven de 8 bonnen van de bloemkaart tezamen recht op het koopen van 1 rantsoen meel of bloem, d.i. 280 gram. Elk der 8 bonnen geeft derhalve recht op 1/8 rantsoen meel of bloem is 35 gram. Wat men voor een rantsoen gebak tenminste kan krijgen. Aangezien de rantsoenen voor koekjes e.d. („gebak"j zijn afgestemd op de in het product verwerkte hoeveelheid meel of bloem, en uiteraard met alle fabri kanten en banketbakkers precies hetzelfde percentage meel en bloem in htm artike len verwerken, zijn voor de diverse „ge bak" - rantsoenen minimum - hoeveelhe den vastgesteld. De mmimum-hoeveelheid is die, waarop de consument ten minste aanspraak Van maken. De minimum-hoe- veelheden zijn voor de diverse artikelen als volgt vastgesteld: 1 rantsoen „gebak" is? minimum voor koek (ontbijtkoek) 160 gram voor speculaas 140 voor andere koekjes 200 voor biscuits en wafels 90 voor beschuit 75 voor cake 300 voor taart 600 voor gebakjes 600 voor gevuld! groot korstgebak (boterletter e.dt.) 500 voor gevuld' klein korstgebak (amandelbroodjes e.d.) 400 Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken artikelen, welke niet op bovenstaand© lijst voorkomen, geldt, dat 1 rantsoen een hoeveelheid) waarin 70 gram meel of bloem, is verwerkt. Zoo zal b.v. in een restaurant voor een pannekoek, waarin 70 gram bloem is verwerkt, een hroodhon (eventueel twee bonnen van de bloemkaart) moeten worden ingeleverd. De broedbons. De thans loopende, met „12" gemerkte bon van de broodkaart, welke tot en met Dinsdag 5 November geldig blijft, geeft tot en met dien dag derhalve op 125 gram roggebrood' ol 100 gram ander brood tevens desgewenscht recht op 1 rantsoen „ge bak" (zie boven). Gedurende de week van 4 tot en met' 10 November geeft elke der met „13" ge merkte bonnen van de broodkaart recht op het koopen van 125 gram roggebrood of IOO gram ander brood of 1 rantsoen „ge bak" (zie hoven). De op 10 November nog niet ingeleverde bonnen kunne 1 ver volgens nog in de week van 11 tot en met 18 November worden gebruikt, met dien verstande, dat zij' gedurende laatstge noemde week geen recht geven op het koopen van brood of gebak in hotels, res taurants, café's, broodjeswinkels e.d. De aandacht wordt er in dit verband op gevestigd, dat de bonnen van de brood kaart in den vervolge in plaats van 2 dagen nog 7 dagen na afloop van de week, voor welke zij zrjn aangewezen, hun geldigheids duur behouden. Gedurende het tijdvak van 4 Novem ber tot en met 1 December geeft voorts elke der met „1" genummerde bonnen van de bloemkaart recht op het koopeu van GO a 65 gram rogge brood of 50 gram ander brood i.t VV railtsoen „gebak" (zie boven) 135 gram meel of bloem (dat is tarwe-,oem tarwemeel, roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Zooals Defcend, zijn destijds in verband met de brooddistnbutie wisselbonnen ter beschikking van de exploitanten van ho tels, restaurants, café's, lunchrooms, brood- jeswuikels e.fl gesteld. Deze wissselbonnen, welke uitsluitend gebruikt mogen worden voor het koopen van brood in genoemde inricht.1! ^ten, geven elk recht op het koo pen van een half rantsoen brood. Uiter aard kunnen deze bonnen in den vervolge tevetu- gebruikt worden' voor bet koopen van een half rantsoen gebak e.d. in de genoemde mricht.ngen. Aangezien echter gebak e.d. ook ia klei nere hoeveelheden dan een half rantsoen in deze inrichtingen pleegt te worden ver strekt, worden thans 'ook bonnen Voor ©en kwart rantsoen brood of gebak ingevoerd.- De exploitanten der inrichtingen kunnen zich met ingang van 4 November voor het verkrijgen van deze „Vt rantsoen"- wisselhonifla tot de plaatselijke distributie- dienstel wenden. Met nadruk wordt er nog de aandadb. op gevestigd, dat ook de bonnen voor een kwart rantsoen niet door bakkers, banketbakkers of ander© winke liers in ontvangst mogen worden genomen, Een half broed extra voer jongelui van 1421 jaar. Het invoeren van de distributie van.' bakkerij producten houdt verband met de gebleken wensohelijkheid om aan jongens eu meisjes, die in de ontwikkelingsperiode verkorren, een extra-broodrantsoen toe'te kennen. De door de distributie van bak- kerijproducten te besparen hoeveelheid mees en bloem zal 1 orden besteed voor het verstrekken van een extra-broodrantsoen van 400 gram per week aan jongens «an meisjes tussdhen 14 en 21 jaar. Daartoe zal, tegel ij r. met de uitreiking van da bloemkaart, op vertoon van de stamkaarten, van hen, die op 20 Octdober 194Q den leef tijd van 14. jaar reeds en den leeftijd van 21 jaar nog met hebben bereikt, een extra- broodkaart worden uitgereikt, waarop van elk nummer 4 bonnen voorkomen. Ook deze bonnen kunnen desgewenscht worden ge bruikt voor het koopen van koekjes e.d. Di een officieel© publicatie worden na- dere bizonderheclen, welke voor bakkers, winkeliers e.o en voor exploitaties van hotels, restaurants e.d. van belang zijn, bekend gemaakt De Union Spreekuur Woensdagmiddag Aim alia van Solnisstraat 2b. Uit zuinigheidsoverwegingen zal voortaan het spreekuur van de Union niet meer ml het Volkskoffiehuis aan de Lange Haven* rnanr Woensdagsmiddags 3 tot 5 uur ge houden worden ten huize van do nieuwe leidster, mej. Donkersloot, Amalia van! Solmsstraat 2b. De betrekkelijk geringe opbrengst van de laatste straatcollect© voor het Union-werk! noopt tot beperking van de uitgaven. 1 Geref. Kerk Verkiezing ambtsdragers. Zondag 10 November a.s. zal na den tnid- dagdienst de verkiezing plaats hebben van 11 ouderlingen ©n 5 diakenen van de Geref, 1 Kerk. Kerk Ned Prot Bond Westvest 90 ZONDAG 3 NOVEMBER voorm. 10 30 Herv. H'berg Inplaats van Hêj. Dr. N. A. BRU1N1NG VOOR OVERGORDIJNEN! Meubelen - Tapijten - Bedden enz. a C.LUU. t 'iUiiv r üui'Ü Uju ,.01. i.uo uur (Middel-Êuropeesche zomertijd), sop gezet, worden. De trams mogen dus in de toe komst slechts van 7 uur tot 20.30 uur rijden I

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2