Hf. Stevens uit Detroit 3 WAT BIEDT 69109 69551 68811 Maltha's Lederhandel, 69773 G. J. de Jager 69400 A'Fontiine' 69440 68535 68735 67593 69899 68295 67664 lij-ik 68604 L. Heyerman- van Ouwerkerk 68193 A. FPIekes, Hoogstraat SI. Goedheid niet op waarde geschat Vrijdag 8 November 1940 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Rechtszakeis Geraffineerde huwelijks zwendelaar Biljarten in den tijd van den werkgever De chauffeur haalde bonbons DOOR R. ARDEN Muziek, die niet doorging Dief door luchtbeschermer gegrepen /OE DAGELUKSCHE VRAAGBAAK Algemeen Installatiebureau Bankiers Bakkerij Bcdrijfskleedin LEDERWAREN Meelfabrieken Meubileering (Complete) Machinefabriek Boodschappendienst Boter, Margarine, Vet Corsctten-Dameskouscn Een internationale zwendelaar Datncstasschen Glas Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Huis- en Decoratie-Schilder CORSET - BAND - BUSTEHOUDER GEZ. WILLEMS, HOOGSTRAAT 156 G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. Papiervernictiging Pompen Rund- Halfs- en Yarkenssïagerij Schoorsteenvegen Stoffen-Manufacturen Stoomen-Verven Vischhandel Woningbureau kon zjjo. i ^Natuurlijk/' zei .Peters. „Maai welk In hooger beroep verhooging van tlraf geïisrbt. Het was eert tragische geschiedenis, die de vrouw, door het Amsterdamsche ge- Y-ditsiiof a'.s getuige gehoord in de zaak jgen den man, die wegens verduistering terecht stond, deed. Zij had geruimen tijd geleiden kennis met dén verdachte, een 42-jarigen coni- missionna;r uit Soest, gemaakt. Hij was gehuwd, doch hij vertelde haar, dat zijn vrouw ongeneeslijk ziek was. Weldra ont stond er lussohen den couuriissiouna r en getuige een zeer vriendschappelijke ver houding en zrj beschouwde zich ais ziju toekomstige vrouw. Toen zij in een zie kenhuis moest worden opgenomen, ver trouwde zij baar vriend de sleutels van haar safe toe, bovendien gal zij hem een schriftelijke volmacht om bij de Neder- latblsche Can, h:iar zaken te behartigen. Hit „zaakwaarnemen' deed hij op een zonderlinge wijze. Hij leegde de safe, ver kocht de etiocten liet zich haar saldo uit betalen en stak het geld in zijn eigen zaken Toen getuige tenslotte uit het zie kenhuis kvyam, kwam zij tot de ontdek king, dat y.l bedrogen was: de vrouw van den sommiss tónna r was in het geheel niet ziek, en het geld, dat zij haar aan staande man had toevertrouwd, was spoor loos verdwenen. Zij koes den verstandiesien weg endeed een aanklacht bij de justitie. De reelitrauK veroordeelde verdachte tot anderhalf jaar gevangenisstraf. In hooger beroep behandelde het hof de zaak bij verstek, daar verdachte niet was versche nen. Het werd er voor hem niet beter op. Niet alleen werd het vonnis beves tigd, doch het bof gelastte tevens zijn oa- middolifk gevangenneming. Tegen het arrest kwam verdachte in verzet en gisteren diende de zaak opn'euw. De gedupeerde vrouw vertelde, da' zrj thans genoodzaakt is, om voor zich en haar kind waarvan verdachte de vader is als dienstbode de kost te verdienen. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, vond de knoeierij en de oplichting zoo ge raffineerd, aat hij verhooging van straf vorderde. Spr. requireerde twee jaar en zes maanden. De verdediger, mr. Sohönfeld, beriep zich op de volm&thl en peitte vrijspraak. Arrest 21 November. Het ontslag gehandhaafd. De Centrale Raad van Beroep behan delde op 17 October j.l. de zaak van het college van B. en \V, van Rotterdam tegen den beambte dier gemeente N. B. JL. L., die 'op 25 Mei van dit jaar oneervol was ontslagen, o.a. op grond van het feit, dat bij in diensttijd ergens in een café had staan biljarten. De Centrale Raad van Beroep, uitspraak doende, vernietigde het besluit van het scheidsgerecht eu stelde het college van B. en W. van Rotterdam, opnieuw recht doende, in het gelijk. Doktersvrouw „plunderde" ban ketbakkerswinkel te Nijkerk. Ten tijde van de oorlogsdagen bevond mevr. M. J. L. R., eehtgenoote van dr. L. te N ij kers, zich in Harderwijk, waar heen de bevolking was geëvacueerd. Zij was daar thuu br- een arts, die mevr. L. op 14 Mei verzocht uit haar woning enkele medicamenten te willen halen, waaraan hij behoefte hau. Mevr. L. begaf zich per auto naar haar woonplaats. In Nijkerk verzocht zrj haar chauffeur wat bonbons te willen halen nil een banketbakkerswinkel, dié on beheerd was, voor de kinderen van haar gastheer. De chauffeur P. JL B. voldeed aan dit verzoek, doch maakte zich op dat oogenbhk schuldig aan diefstal. Mevr. L., die de bonbons in bewaring nam, aan heling;' Beiden stonden deswege gisteren terecht voor de ZwoLsche rechtbank. Te gen den chanftenr eischte het 0. M. 3 maanden gevangenisstraf, tegen mevr. L. 2 maanden. De uitspraak in deze zaak werd op lieden over veertien dagen be paald. r 5) Maar mijnheer Peters,' zeidé Stevens in de war gebracht, „dat is toch heel wat anders. Ik ben rijk." „Dat laaf me koud.' antnwoordde Peters. „Ik ben eeo gentleman U misschien ook. Kan de ec-ne gentleman den ander voor een kleinen dienst nu .geld geven?" „Neen," zei Steveils onzeker. „Nu dan. Dan heeft u zooeven gedacht dat ik geen genntleman ben. Dacht u dat?" „Nonsens," zei Stevens. „U praat als een advocaat U stelt de vragen zoo, dat .-. ik er geen antwoord op kan geven. In ieder gevai wildé ik u niet beleedigen én ik. heb er nooit aan getwijfeld, of u we! een gentleman..." 5. „Goed," zei Peters. „Dan kunnen we nu voor he- ontbijt gaan zorgen." Het keukentje was maar klein en er was geen plaats meer over, als Peters er zich in bevond. IJp vond dat gemakke lijk; dan behoefde bij niet hen en weer te loepen, hij kon op één plek blijven staan en dan kon hij overal bij met zijn lange armen. Toén hij hef theewate had opgezet, nam Peters wat geld, opende zachtjes Het Buma kon geen machtiging van deu componist toonea, Dertien Haagsehe caféhouders waren gis teren voor de Haagsehe rechtbank gedag vaard op klachten van „Uuma", het bu reau voor .imiziekauteursrecht, dat zij in hun inrichtingen door middel van do gra- mofoon muzieknummers hadden doen weer klinken, zonder de rechten die Buma in gevolge do auteurswet namens de compo nisten op de openbaarmaking daarvan meende te bezitten, te hebben voldaan. In December van het vorige jaar waren deze zaken reeds op de rol geweest, maar toen bleek Buma niet te beschikken over de noodige stukken van overtuiging, zoo dat zij voorloopig moesten worden aange houden. Gisteren zou de behandeling dan werke lijk geschieden. Als eerste was aan, de orde de klacht tegen een gedaagde, die op een electrische gramofoón het lied „O, Marie, Marie...' van den componist Di Capua ten aar hoore van zrjn cafébezoekers had afgc draaid. Een inspecteur van het Buma was als getuige aanwezig. De rechtbankpresident vroeg hein of de componist het Buma had gemachtigd voor diens auteursrecht op te komen. De inspecteur antwoordde bevestigend. Waar is dan de machtiging? vroeg de president. Getuige kon deze machtiging echter niet toonen en de president kon het betreffen de bescheid ook in de stukken niet vinden. Mr. F. C. Slahle, die als raadsman voor alle dertien gedaagden optrad, gaf zijn ontstemming er over te kennen, dat Buma thans voor da tweede maal deze mcnschon had laten komen zonder te hebben ge zorgd, dat de noodige gegevens aanwezig waren. Spr. noemde dit rondweg een schan daal. Daarop begaf de rechtbank zich in raad kamer. Enkele minuten daarna werd de zitting heropend! en deelde de president ten aan- hoore van alle gedaagden meie, dat de rechtbank in raadkamer had besloten den officier van justitie in de vervolging niet ontvankelijk le verklaren, omdat de -mach tigingen, waarvoor Buma had behooren te zorgen, niet konden worden getoond. Hel is de vraag of te zijner tijd een „Da Capo", een herhaling van Di Capua's „0, Marie, Marie..." op de rol zal vol- gen- Hij „sliep" op den berm van den weg in den stroomenden regen. In den nachi van 13 op 14 September was er ingebroken in een café onder Sloten. Het was hondenweer en stikdonker. De- marechaussee had helpers noodig om de landwegen af te zetten, zoodai de daders in de fuik konden loopen. De luchtbescher mers te Badhoevedorp, die het zich m hun wachtlokaal bebagelijk hadden gemaakt, werden te hulp geroepen. Een der helpers die er met een mare chaussee op uit" was getrokken, ontdekte twee mannen, die met fietsen aan den kant van den weg stonden. Toen zij zich ontdekt zagen, vluchtten zij. Een van de twee mannen, wierp zich op den berm van den weg, waar hij zich in weerwil van den stroomenden regen plat op den grond neerlegde. De luchtbe schermer, die dank zij de vele oefening goed in het donker ziet, ontdekte den man, die zich slapende hieldEen half uurtje later bevond hij zich op het po litiebureau. Zijn collega was nergens te vinden. Op een der rijwielen die beide gestoiei bleken te zijn, wend een groot pakket le vensmiddelen, ook al gestolen waar, aange troffen. De jongeman stond voor de Am- sterdamsche rechtbank terecht wegens de gangoeur en tuurde in het trappen huis. De bewoner van den overkant in hetzelfde huis was gemakzuchtig, d.e liet melk en verschc broodjes bij zich bezor gen Een zak met broodjes en een ilesch melk, stonden al 'naast de deur. Peters aarzelde niet. nij pakte bet alles bij el kaar en legde er voor in de plaats het geld, precies afgepast in een papiertje voor de deur. Zoe iets deed Peters wel meer, zeker. Hij was de meening toegedaan, dal het zijn buurman geen schade zou doen, waanneer hij zoo nu en dan zijn ontbijt zelf moest halen. Henry Stevens slapte onderwijl op' het halconnct3 en krek voorzichtig dé straat af. Alles was nog stil. De menscthen, meest kantoorpersoneel, die hier woonden, gin gen gemeenlijk pas om een uur of acht naar hun bureaux. Misschien vijftig schre den van het huis verwijderd, stond de auto van de melkfirrr.a, dat was op het oogenblik alles, wa'- in de straat te zien nas. Dé spanning was op het gezicht van Stevens verdwenen. Onder bet flui ten van een wijsje trad hij weer in de kamer terug. Intusscben Lad Peters het ontbijt bin nen gebraenc. Op het gelaat van Stevens was afkeuring,te lezen. „Geen kaas en geen jam?". Peters schudde het hoofd. „Kaas heeft hij niet besteld." „Wie?" vroeg. Stevens, terwijl hij zich inschonk. Petera legde zijn gast int, wie er zoo> nalatig was geweest, geen kaas te be- DE RADIO MORGEN? ZATERDAG, 9 November 1940. Jaarsveld, 414,4 AI. VARA-uilzending. 8.00 ANP, gramofoon. 10.00 VPRO: Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in Ccm- tinubodrijven. 12.00 Gramofoon.' 12.45 ANP. 1.00 Esmeralda en soliste, en gra mofoon. 2.00 Letterkundig overzicht. 2.15 Orkest. 3.00 Tuinbouwhalfuurtje. 3.30 Or kest. 4.10 Causerie. 4.30 Ds Ramblers. 5.00 Orgel en gramofoon. 5.15 Vragen van den dag en ANP. 5.30 Esmeralda. 6.00 Orkest. 6.45 Beportage of gramo foon. 7.007.15 ANP, sluiting. Kootwijk, 1875 M. NORV-pitzending. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Gramofoon. (7.30 7.45 Ber. Engelsch). S.OD ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gramofoon). 9.00 Ber. Duitsch. 9.15 Viool, piano en gramofoon. 9.55 Gramofoon. 10145 Zang met piano en gramofoon. 11.30 Ber. Engelsch. 11.45 Cymbaaisextet. 12.0 Ber. 12.15 Cymbaal- sextet. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 ANP. 1.00 Cvinliaalse-xtct. (1.301.45 Ber. En gelsch). 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Gramo foon. 2.30 Ber. Engelsch. 2.45 Gramo foon. 3.30 Ber. Engelsch. 3.45 Gramofoon 4.15 Spaarne-se.vtet en gramofoon. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Vrageu van den dag en ANP. 5.30 Spaame-sextet en gramo foon. 6.15 Gramofoon. 6.30 Ber. En- geisch. 6.45 Gramofoon. 7.007.15 ANP, sluiting. C"777"f Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- villi veld 53. Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879. (2 LIJNEN') Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Westvest 36 Alle Bankzaken Assuranties Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. Broersveld 145 - 152 Leder-fournituren, Koffers, Actetasschen, Reparatiën CQAQA N.V. A. Tieman, OO'tOHj Hoofdstraat 39, CQ1C1 Tarwebloem Ta emeel OoZDI Tarwea fvatlen. Dirk van Wassenaarstraat, 35. Showroom Rembrandtlaan 7. (2 LUNEN) Boterstraat 2832. Modem ingericht reparatiebedrijf ffpppfi F- Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Spedaalhuis. MEIJER S Zakentelefoon Vlotte verzending Alle boodschappen Experts in telefoonreclame HOOIKADE 2 diefstal. Zijn „maat" is nooit gevonden en van deze gelegenheid maakte de ver dachte een dankbaar gebruik: Ik weet ner gens van, die andere man heeft zoowel der fietsen als de Ievensmïddc e i gestolen. Deze ontkentenis maakte een ui.voerig en lang durig getuigenverlioor noodzakelijk en op grond hiervan achtte de officier van jus titie zoowel het wettig als overtuigend bewijs geleverd. Eisch: één jaar gevangenis straf. Vo-nnis 20 November. Servio, Westmolenstraat 4 en gros en detail n "7 C C O N.V. EMAD A, Rotterd.dijk 199s D i u JU Ruime sorteering en steeds het nieuwste- Hoorde .3 jaar tegen zich cischcn. Verdachte is een internationale oplich ter en zwendelaar, die een strenge straf meet hebben, aldus uitte de officier van. justitie, snr. Meischke, zich voor de Rot- terdamsehe rechtbank, toen de 35-jarige tuinbouwkundige J. J. A; uit Den Haag gisteren terecht 'stond. In Juni had verd. onder valsche voor wendsels een Rotterdammer tol afgifte van diens auto bewogen. Verd.'s auto was defect geraakt en om dat de garagehouder, waar hij zijn wagen had gebracht, de herstelling niet kon ver richten, had hijdezen gevraagd of hij niet een auto van iemand anders kon leenen. De garagehouder bad het adres van een koopman opgegeven, waarheen verd. zich bad bc-geven. Verd. was gekleed in een uniform- van. de partij Schouten, en had een hakenkruis op den arm. Hij bediende zich van de Duitscbe taal en had den indruk gewekt, alsof hij veel macht had. Hij zeide gouwleider van de N.S.N.A.P. te zijn en in Nederland - evenveel macht te bezitten als dr. Göbbels in Duitschiand. De koopman had zijn auto tegen een ontvangstbewijs voor den tijd van veertien (lagen afgestaan. Uit het verhoor bleek, dat verd. reeds een groot aanlal malen is veroordeeld in Nederland, Duitschiand en Zwitserland, o.a. wegens oplichterij en be delarij. Dir. E. A. van Rappard, leider van de R7Q7fi F REISS, BROERSVEST 21 U 3 f O Speciaalzaak in: Damestasschen, koffers, en aüesoorten lederwaren. Reperatie-inrichting. N.V. Van Katwijk's Glashandel,' Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, RStterdamschedijk 268. GedioL Uurwerkmaker. Piet Heniger, Passage 1. Heerenmode-artikelen. Vraagt te!, zichtzending'. LAAT NU UW wasschen en repareeren. Billijk en'vlug. Telefoon 68324 CTEEC Jac. v. d. Waal, Westmolen- O UUO straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. RR7QR Verkoop, Verhuur en Reparatie «3O I OU Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvest 85. Benzine- en Electromotoren. fiOAOI Verbetering van Schoorsteentrek. ÖO'fZ I Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. 681 42 "Kofa"-Bertels, Dam 9-26. Stempels - Naamplaten Passage 8. Chabïonen voor vatefi en kisten nummeroteurs, datum- stempels Alie graveerwerken. C"7QOQ Stoomververij en ChemvnJie O OaO Wasscherij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstreat 71 Specialiteit in versche en ge bakken visch. Dagelijks versche aanvoer. C Q T C O Woningbureau,,Schiedam-West" DO/ Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen N.S.N.A.P., zeide, dat hij verd. niet als gouwleider van een der beidé N.S.N.A.P.- parlijen kende. Do officier, mr. Meischke, achtte het ten laste gelegde bewezen en eisohte de maximumstraf van drie jaren. Mr. J. A. Roest van Limburg, pleitte uiterste dementie. UiLspTaak 21 November a.s. Zwerver mishandelde zijn be schermster. In hooger beroep vijf jaar gevangenisstraf ge- eischt. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gis teren met gesloten deuren de straf zaak behandeld tegen J. L., den 67-jar rigen zwerver, die eind Februari van dit jaar een aanslag pleegde op de vrouw van een adjudant-onderofficiervlieger te Soesterberg. De rechtbank ie Utrecht had hem op gTondl van ontoerekeningsvatbaarheid ont slagen van rechtsvervolging en zijln plaat sing in een krankzinnigengesticht gelast voor één jaar en ter beschikkingstelling van de regeering. Het was een vreeselrjlk dlrama, dat zich in dé woning van den. vlieger, die zelf door de mobilisatie afwezig was, afdeel- steller „U liadt nog eens een trap lager kun nen kijken," meende Stevens. De beide mannen ontbeten.- Korten tijd later maakt" Peters zrjn toilet. Stevens draaide aan zijn snorretje en zat hem intusscben aan te kijken. Toen Peters met zijn scheerapparaat over zijn bovenlip wilde krabben, riep Stevens plotseling: „Half!" Peters liet. het scheerapparaat zakken.- „Wat scheelt eraan?" „Niets," zei Stevens, „ik vind alloen dat u uw snorretjemoest laten staan. Het zou u buitengewoon goed siaan.v Peters keek in den spiegel. „Ja Ik beb er vroeger een gehad, on geveer zes jaren geléden, maar toén werd ik verkouden en toen was dat ding ver duiveld lastig. Toen heb ik het weer af geschoren." „Wanneer u nu uw snorretje laat staan," verklaarde Stevens, „dan heb ik een baanf tje voor o. Ik bied u vijfhon derd dollars per maand, vrije kost en het leven van een rijken man." Peters zette het scheerapparaat T7eerop zijn lip. „Onzin!" „Neen, geen onzin." Stevens sprong op en ging naast Peters staan. Hij keek in den spiegel naar zrjn gezicht en dat van Petera. Déze deed hetzelfde., „Ziet u, dat we eenigszins op elkaar lijken?" zag het, maar - verklaarde, dat dé.' Gedreven, door goedheid had het echt paar het tuinhirsje, bij die woning "ondéc Soesterberg, tijdelijk afgestaan aan dén zwerver. Hij sloop op een avond! de wo ning binnen, mishandelde mevrouw Van der G. ernstig, bond haar en stal uit de woning een groot aantal kostbaarheden. Mevrouw Van der G. kon zich pas vier dagen later bevrijden. Uitgeput door de mishandeling en het bloedverlies werd' zij opgenomen in een ziekenhuis in die nabij heid. Op 3 Maart werd de man gear resteerd' in dé Boschjes van Poot in Den Haag. Hét bewijsmateriaal tegen dén zwer ver was overstelpend, doch dé man bleef ontkenngn. De psychiater die hem onder zocht, verklaarde hem ontoerekeningsvat baar. Voor het hof hield verdachte halstarrig vol, dlat hij van niets wist. Do procureur-generaal mr. A. A-. II F» van DuLlcmen, was van oordeel, diat ver dachte wel degelijk voor zijn afschuwe lijke daad aansprakelijk kan worden ge steld. Wegens zware mishandeling, aanran ding en diefstal eischte hij vijf jaar "ge vangenisstraf on ter beschikkingstelling vaö de regeering. Als verdediger trad op mr. F. B. Jonker. Arrest 20 November. „Ik heb daar opeens een schitterende gedachte gekregen/ betoogde Stevens. „Be grijpt u wat?" 'V - Petera begreep niets. i- - „Dan zaï ik u de zaak uitleggen," zei Stevens. „Laten we eens gaan zitten. Peters wierp nog een blik in den spie gel lie beningezeept, dacht hij. Als een ander mij bij den neus wil nemen, dan doe ik het liever zelf. Daarna ging hij tegenover Stevens zitten. „Dat ik niet voor mijn genoegen reis, dat ik zaken te doen heb," zei Stevens, „dat heb ik n zeker al gezegd." „Inderdaad," zei Peters. „Dat. er een of ander gespuis achter me aan ziet, zal u ook bekend, zijn. .Als iemand geld heeft en uit Amerika komt, moet hij overai op rekenen. Nu -zou ik wel eens geen geld willenhebben en gewoon bediende willen zijn. Ik wilde wel eens'een beetje rust hebben. Dat is niet al'een privé, heel plezierig voor me, neen, ook nit zakelijk oogpunt' -zijn daaraan groote voerdceien verbonden. Begrijpt u ■wat ik bedoel?" „Geen idee," bekende Peters. Stevens schudde zijn hoofd. „U heeft een pas, hè „.Ta," zei Peters. - „Nu dan, Ik benoem u nu tot mijn. se cretaris En ais het straks'metde passen alles in ordo is, ruilen we dié dingen om. Dan bént u mr. Stevens uit Detroit en ik hen gewóón mr. Peters zijh secretaris. Peters hh met begrijpen kon,- waarvoor dg,t goedj Begrepen -A T 4 voordeel heeft u daarvan?" „Heel eenvoudig. Ik ben vrij. Ik word, als we verder reizen, niet langer lastig ge vallen Ik kan in het zwarte werelddeel rustig mijn zaken afdoen, zonder voort durend op mijn nuid te moeten passen." „Én dan zal ik daarvooir de mijne er maar aan moeten wagen?" vroeg Peters^ „Een reuze idee." „Er is een klein verschil," zei Stevens. „Ik moet zaken doen en op mezelf passen, terwijl u 'alleen maar op te passen hebt, dat niemand u in de bus stopL Ik moet me kunnen bewegen, onder de mensohon v, èomen, besprekingen voeren, en u kunt overal opletten, -n hoeft u niet in jpe-' vaar, te Iregeven,. in het algemeen io- geen enkele situatie, die voor u gevaax- ]rjk zou kunnen zijn. U bent sledhtó mijn dubbelganger om mij boeven,, persmus- kieten, vrouwen en gangsters, van het iijf te houden. Met mij, den ondergeschikte, bemoeit zich gee® mensch; ik kan afdoen, wat afgedaan moet worden, zonder dat ik voortdurend bespionneerd word. Is dat geon sohitterona idee? U verdient vijf honderd dollars per maand, door op het schip met dames te flirten, in de bar ie zitten en zich, om ook werkelijlk als een Amorikaanscno geldman te dóen, zoo vle gelachtig mogelijk- te gedragen. In de haf- vens, dio wij aandoen, kunt u met Cooks sight-seeing-cars rondtrekken, pyramiden beklimmen, zoo nu cn dan. eens oen klean schandaaltje beleven, om vooral echt te blijven -7- nu, is 'dal iniels?.":. - j": v .(Wordt vervolgdJ,

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6