EERSTE BLAD Ruwe handen Maandag Molotov brengt bezoek aan Berlijn :L':---vV Lil BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 5311 Op uilnoodiging der Duitsdie regeering en ter beantwoording van de reis, die de D'uitsche minister van builenlaud- schozaken, Von Ribbentrop, het vo rige jaar naar Moskou heeft gemaakt, brengt do voorzitter van den raad van volkscommissarissen der Sovjet Unie en volkscommissaris van buitenland- sche zaken, Molotov, een bezoek aan Berlijn, om in liet kader der vriend schappelijke betrekkingen tussclien beide landen de gedachlemvisseling door een hernieuwing van het persoon lijke contact voort te zetten en te versterken. W.A.-marsch door Amsterdam Défilé voor Ir. Mussert. De W.A. heeft Zaterdag met ruina vijfduizend man in de hoiofdstad ge marcheerd en gedefileerd voor den leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, welk défilé werd afgenomen op. het Damplein. De stoet stelde zich' op in de om geving van het nieuwe Muider Poort- station. Uit alle deelen des lands rolden tus- schen twaalf en een uur lange extra- treinen het Muider Poortstation binnen. Met acht extra treinen werden de weermannen naar de hoofdstad ge bracht, de laatste kwam Om één uur uit Utrecht aan. De stoet was ingedeeld in, vier heer-, bans;, deze heerbans bestaan uit drie. tot vier bans en de bans zijn weer in drie tot vier vendels onderverdeeld,' ieder uil honderd tot .110 W.A.-manO nor-, bestaande. De,-.-stoetwerd geopend door tam-, boer,' en muziek' van de- heerban Am sterdam. Achter de muziek volgde de algemeen commandant, ,mr. A. J. Zon- dervan - en-, zijn adjudant, ha wien de hoofden wan dienst van het stafkwartier der. W.A. marcheerden;' - ,.y In icranigen pas en streng gedisci plineerd trokken de vendels met hun stormvlaggen op naar het breede ver- zamelterrein, de oude tuinwijk. Van het, Muider Poortstation werd de volgende route gevolgd: Pontanus- straat, Wijttenbachstraat, Linnaeus- straat., Plantage, Middenlaan, Muider- straat, Joderibrëestraat, St. Antoniebree- straat, Geldersch'eka'de, Prins Hendrik kade naar hèt Damrak, waar het défilé plaats :Jiad..- - -- b Klokslag twee uur verlieten dé 'éérste afdeelingen het terrein. Langs den. weg haddeanzich duizenden belangstellenden opgesteld, onder wie zich vele partij- genooteu .bevonden, die met houzee ge roep en opgestoken arm de passeerende vaandels groetten. Reeds lang voordat de kop van den stoet het Damterrein had bereikt, heersclite er gro.ote drukte en levendig heid. - Een af deeling W.A.-marmen, zorgde in samenwerking met de politie en ma rechaussee voor een goede- afzetting. Even over half twee arriveerde de lijfwacht van ir.. Mussert-.- Om klokslag twee uur-werd de vlag van de. N.S.B. geheschen aan de vlag- gestok in het plantsoen. .Om kwart voor drie arriveerde, duid de toegejuicht, de algemeen leider, ir.. A. A.. -Mussert, vergezeld van .talrijke hooge partijfunctionarissen. Inmiddels waren vertegenwoordigers van den Duit- schen Arbeidsdienst, van de Hitlerju- gend, van de Duitsche S.S., de Ortscom- mandant met officieren vair zijn staf, vertegenwoordigers van de Duitsche partij aangekomen. Het was tien minuten, over drie, toen de kop van den stoet de Dam bereikte. Staande in een open auto nam de algemeer. leider, ir Mussert, het défilé af. Dc muziek speelde vroolijke mar- schen. Stram werden de hoofden naar rechts gewend, terwijl ir. Mussert zijn zwarte soldalen den nationaal socialis- lischer. groet bracht.. Het duurde ruim een half uur, voor do W.A. in slraf marschtempo was voorbijgetrokken. Het vendel Peter Ton besloot den stoet. Onmiddellijk na afloop vertrok, ir. Mussert met zijn staf onder luid h'.ou- zecgeroep. van de menigte. Overal langs deze route was de belangstelling groot. De kop van den stoel arriveerde om streeks kwart over vier aan de De Ruyterkade, waar de optocht ontbon den werd. In diplomatieke kringen van de Russi- sche hoofdstad heeft dit bericht opzien barend' gewerkt. Deze nieuwe, even ver rassende als ondubbelzinnige bevestiging van de DuilschRussische politieke samen werking d'oet alle manoeuvres en intriges, waarmee bepaalde leringen in het buiten- i land' juist den laatsten tijd weer de Duitsch- Russische vriendschappelijke verhouding aan bet wankelen hoopten te brengen, defi nitief spaak loopen. Molotof, heeft gistermiddag tegen zes uur Moskou verlaten, om zich per specia- 1-en trein naar Berlijn te begeven. Het gevolg van Molotof bestaat uit 32 personen. Met denzelfden trein is de Duitsche am bassadeur te Moskou, graaf von der Schu- lenburg inaar Berlijn vertrokken, alsmede de leider van de Duitsche economische delegatie, gezant, dr. Schnurre. Pétain's antwoord op de boodschap van koning George Uit Londen wordt gemeld, dat maar schalk Pétain met „ijzige hoffelijkheid" geantwoord heeft op de boodschap, die de koning van Engeland hem eind October gezonden heeft. In deze „bood schap van vriendschap en sympathie" van der, Engelschen koning, die 26 October aan maarschalk Pétain over handigd werd, gaf de koning uitdruk king aan zijn geloof aan. de eindover winning, waaraan Frankrijk; deel zou hebben. - ^Eétair.'s -antwoord; was negatief.Het 'FPansché- staats hoof d'-wéés' woigens -het" bericht uit Landen Op de* herhaalde gevallen, waarin Britsche oorlogssche pen 'het vuur openden op Fransche schepen én andere Fransche strijd krachten, zooals bij de overvallen op Oran én Dakar. Onderhoud "van Laval met Goering In Vicliy is gisteren een officieel com muniqué uitgegeven van d!en volgenden inhoud: „De vice-premier en minister van buitenlandsche zaken, Pierre Laval, is gis terochtend1 in Vichy aangekomen. Tijdens zijn verblijf in Parijs heeft hij oen onder bond gehad met rijksmaarschalk Goering. Ambassadeur De Brinon was bij dit onder houd1 tegenwoordig". •- De Japansche pers over een aanval op Ned. Indië In verband met de handelsbesprekingen tusschen Japan en Nedcrlandscli-Jndië ver wijt do „Asalii Sjimboen" aan de autori teiten van Ned.-Indië, dat zij een tactiek volgen van op de lange baan schuiven. Sinds een half jaar en pas dezer dagen nog hebben dc autoriteiten van Ned.-Indië verzekerd de onderhandelingen met Japan te willen voortzetten. Deze verklaringen zijn in strijd met de feiten. Japan moet daarom drastische maatregelen nemen. De „Tokio Nitsji-Nitsji" schrijft, dat Japan ge noodzaakt zal zijn de wapens te laten spre ken, wanneer Ned.-Indië aan zijn pro-En- gelsche en pTo-Amerikaansche houding blijft vasthouden en met Japan een koehandel probeert te drijven oin de onderhandelin gen te -rekken. De Japansche regeoring, zoo meent bet blad, moet zoo noodig niet aar zelen tot den aanval over te gaan. Ncd. Indiëbeperkt uitvoer van tin en rubber. De autoriteiten van Nederlandscli-Indië hebben, naar liet blad „Tokio Asalii Sjim boen", uit Batavia meldt, besloten tot een beperking in den uitvoer van tin en rubber. Deze maatregelen wordt daarmede ver klaard, dat de uitvoer' van beide grondstof fen naar Japan, Mandsjoekwo en China den laatsten tijd sterk was toegenomen. Samengaan der Arabische landen Reuter meldt uit Kaïro: Volgens het bla,d „Alahram" wordt in' Arabische kringen een plan besproken om alle Arabisch-sprekende landen te vereeni gen, zoodat men dan tegenwoordigen ge beurtenissen beter het hoofd zou kunnen bieden. Hel blad meent te weten, dat de Egyptische regeeringtot deelneming zal worden uitgenoodigd, zoodra de voorbe reidende besprekingen gevoerd zijn. Syrië, Palestina, Irak, -Arabic, Saoedie-Arabic en mogelijk ook Afghanistan, zouden deel van de nieuwe unie uitmaken. De inrichting der Duitsche justitie. Bij de beoordeeling van de zittingen van liét Landesgericht is het misverstand gerezen, dat bet Landesgericht op één lijn zou staan mei de Duitsche krijgsraden. Het Duitsche Landesgericht en het' Obergerichl (de beroepsinstantie), zijn cnviele gerech ten. Beide gerechten hebben-hun zetel, te 's Gra'venbage, Lange. Vijverberg, en be rechten de misdrijven en overtredingen door Duilschers gepleegd, of tégen hot Duitsdie rijk, ot tegen Duitsche offiéieele personen gcridit. - Ook plunderingen en" foo E tijdensverduistering en luchtalarm worden door deze gerechten berecht. orden dagelijks aan Advertcntïcn voor

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1