laatste üieuws Tijd om te verduisteren Pag. 3 Donderdag 5 December 1940 g€a§it©ng@reefit Overtreding Arbeidswet fieri I wee la I delinquenten, welke te rechts Ienden wegens overtreding van enkele bej slingert van de Arbeidswet, werden door den ambtenaar van het O.M, nogal streng aan ge pak I, hoewel het resultaat van bet requisitoir in bc-idc gevallen nogal mee viel. Het O.M wees er op, dat zij reeds eerder enkele malen veroordeeld waren voor hetzelfde teil. Beiden stonden, voor do derü© maal terecht en één hunner had zich zelfs aan vier overtredingen schuldig gemaaid. Aan het adres van een Scbiedamsclien koopman, eigenaar van oen zaak in car riers e.d., zei de de amblenaar, dat lnj orde op zijn zaken moest stellen. Verd. voorde namelijk aan, dat hij alles aan zijn boekhoudr-r overliet en dat hij niet wist, dal hij voor zijn zoon ook een aibeids- kaart moest hebben. Volgens don boekhouder hoeft dat niet", zei verd. „Volgens de wet wel", antwoordde het O.M. pTompt. Hoewel de ambtenaar eigenlijk ia ver hand met de recidive hechtenisstraf moest eisdien, wilde hij da( nog niet doen. Spr. eisclite tegen den koopman vier maal vijf gulden boete, subs, vier maal twee dagen hechtenis en tegen den anderen verdach te, een meubelmaker, twee maal vijf gul den subs, twee maal twee dagen. He vonnissen luidden resp. vier maal f 3.s; bs. vier maal twee dagen en twee maal f2.subs, twee maal twee dagen Een Vlaaidingsche timmerman had laten overwerken in verband met plotseling op gedragen werk voor de Duitsche weer macht. Hel kantoor van de arbeidsinspec tie was echter gesloten, zoodat hij den viJguaiden dag om vergunning ging, welke hij den daarop volgenden dag verkreeg. Inmiddels was hij verhalisoerd. Zoowel hel O.M. als de kantonrechter hielden met See omstandigheden rekening en zoo kreeg rerd. de laagste straf: vijf geldboeten van èwee kwartjes. Aanrijding Op den hoek van de Zes tien hovenscheka- do on den Delftweg te Overschie, was op een avond een Rotlerdamsche slagersknecht tegen iemand aangereden, die met zijn fiets aan de hand ook dien hoek omkwam. Dezio laatste bleek een zaakwaarnemer te zijn. Hij nam dit zaakje op een derge lijke wijze waar, dat hij de schade ten be drage van twee gulden vergoed kreeg en d]a slagersknecht voor liet kantongerecht word gesleept. Deze beweerde echter, dat do zaakwaarnemer links had goloopen. Voots ontkende lnj, dat hij de bocht te Wijd had genomen. 1 Het slot van het lied was, dat het 0. M. wegens gebrek aan bewijs vrijspraak vroeg. Do kantonrechter deelde deze meening, zoo dat voor den slagersknecht deze kwestie geen verdere gevolgen had. Overweg niel gesloten Ondanks het feit, dat hij pertinent ont kende, werd de Vlaardingsche spoorweg- arheider T. J. P., wegens het niet sluiten van de hoornen van den overweg in den Maassluischedij'k onder Vlaardingen, veroor deeld tot f75 subs. 25 dagen hechtenis. Do eisch was f 150 subs, twee maanden. Twee getuigen, een echtpaar uit Maas sluis, werd gehoord ,die beiden verklaar den, dat een .trein passeerde zonder dat de overweg was afgesloten. Allerlei overtredingen De öt-jarige scheepsbouwkundige II. J. H. te Rotterdam, kreeg eon rijksdaalder boete voor het rijden in een verboden straat in Vlaardingen. De 21-jarige bakkersknecht J. G. te V3aa*lingeii bad hij het afleveren van brood aan een klant een sigaret gerookt. Zijin vader kwam als gemachtigde. Hij ging naar huis met de boodschap, dat het si garetje were gewaardeerd met twee gol- ''den boete subs, een dag hechtenis. Do 19-jarige chauffeur \V. A. te Schie dam had een boksbeugel in zijn zak ge had. Des weg wera hij veroordeeld tot acht gulden boete en liet wapen werd ver beur' verklaard. De 27-jarige chauffeur W. G. K. Ie Schie dam werd beboet met f 10 subs, vijf dagen, wegens een aanrijding op den VI aard in ger ei ijk. Hij zou „gesneden" hebben, waar door twee fietsers in de knel raakten on een op straat terecht kwam. Verd zeidc mets van het ongeval te hebben gemerkt. De eisch was f 20 subs, tien dagen. De chauffeur H. A. J. R. werd bij ver stek conform den eisch veroordeeld tot f25 subs, lien dagen wegens overlreding van do maximum-snelheid. Een I'd van de Sicberheitspohzci werd a's getuige ge hoord door middel van een tolk. Eon exploilaule van eéu rusthuis te Rot terdam had een hulp in de huishouding ontslagen zonder vergunning. Zij werd schuldig verklaard zonder toepassing van straf. De Maasslnisdic slerphootkapite'n S. B werd wegens overlreding van de Vissche- rijnel veroordeeld tot drie geldboeten van f 3. De Vlaardingsrhe arbeider F. S. kreeg oen boete van vijf gulden, onulat bij zon der vergunning aalrocpcn bij zioh had. Do Schiedamsche arbeider T. R. had onder- manische visch in ziin leefnet gehad. Dit kosllo bom drie guhlen boete. De 22-jarige huishoudster fl. M. K. te Schiwlain had *s avonds zonder licht ge reden. Zij were lieboct mot vijf gulden subs drie dagen. Rechtszaken Chauffeur verkocht een autobus Hij zat in Frankrijk in geldnood. Tijdens <lo oorlogsdagen bevond zich de 20-jaiige chauffeur G, J. N. van E., woon achtig te Eindhoven, zich met de autobus van zijn paboon, don lieer De KruiEf, te Eindhoven, te Toulouse. Van E- had met deze bus vluchtelingen maar Frankrijk ver voerd en zich verder in Toulouse zeer verdienstelijk gemaakt voor de geëvacueer de Nederlanders, die zich in deze stad bevonden. Do chauffeur beging echter de domme fout, de autobus te verkoopon, naar hij zcide wegens geldgebrek omdat hij niels had om van te leven. Een gedeelte van lipt geld besteedde hij voor zichzelf en ook kocht hij een Citroen auto, waarmede hij er in slaagde naar Nederland terug te koeren. Bij zijn baas deed,hij allerlei ver halen over de moeilijkheden, waarmede hij te kampen had' en probeerde hij dezen te overtuigen dat hij slechts uit nood er toe was overgegaan, de autobus te ver knopen. Do heer De Kruiff dacht er anders over evenals de justitie, waarbij een aanklacht wefd ingediend. Vandaag moest Van E. dan ook voor de rechtbank te 's-IIertogen- bosch verschijnen. De officier van justitie, mr. C. J. van Arkel, zeide in zijn requisitoir, dat hem van talrijke personen verzoeken hadden bereikt om Van E. niet te vervolgen daar hij ziet in Frankrijk zeer verdienstelijk had.1 gemaakt. Hij moest echter deze ver zoeken van de hand wijzen, vanwege don ernst van het feit. Verdachte heeft zijn patroon voor een zeer groot bedrag bena deeld en derhalve eisclite hij een gevange nisstraf van twee maanden. De verdediger mr. C. -T. A. Hulsman be pleitte veroordeel mg tot oen voarw atuuv lijke slraf. Valsche voetbalpool Prijzen werden niet uitiieiaald. Wegens heL organiseeren van een vai sche voelialpom had zich voor de Rot lerdamsche lecbtbank te verantwoorden de 28-jarige vertegenwoordiger 11. te Rotter dam. Do man had bij den drukker G. naar een model, dat hij in een Engelsdhe kianl had gevonden, formulieren laten druk ken Voorts liet hij regelmatig uitslagen pubhoooren, vvaarin de deelnemers kon den sicn, welke geldsbedragen zij hadden gewonnen. De meeste pi ijzen zijn echter nooit utbo'aalu. i De officier meende, dat de ten laste gekorte oplichting is bewezen. Verd. is a jent, geweest van een Engelscbe pool, maar toen deze hier niet meer uUkwam, besloot hij zelf een pool te o-naniseeren, met het oogmerk evenwel van oplichterij. Spr. eischte vier maanden gevangenisstraf. Tegen den drukker G-, die wist dat het zaakje met deugde, eischic spr. driemaan den gevangenisstraf en tegen de P., die werk voor de pool had verricht, weten de dat de pooi valscli was, eveneens drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak 19 December a.s. Onbetrouwbare distributie-ambtenaar Stal broed-, koffie- en thee- bonnen. De ió-jarigc kantoorbediende O. R. te Rotterdam, had zich'heden voor, de Rot- terdamsclic rechtbank te verantwoorden, omdat hij. ids tijdelijk ambtenaar bij den distributiedienst, brood-, koffie en thee bonnen bad gestolen, die hij moest oontro- leeron. De man had de bonnen voor eigen gebruik meegenomen, maar daar hij met zijn eigen bonnen kon' uitkomen, had hij er eenige aim kennissen gegeven. Hij had evenwel nooit bonnen verkocht. De officier, mr Meisclike, noemde het feit zeer ergerlijk. Hij eisclite een gevan genisstraf van acht maanden met aftrek. Uitspraak 19 December a.s. Lijk van Franschen officier beroofd.- Do rechtbank te 's-llertogenbosch heeft vandaag vonnis gewezen in de strafzaak tegen den 28 jarigen, thans gedetineerden dansleeraar J. W. van R., woonachtig te Tilburg, die, toen op 14 Mei onder de ge meente Oirscliot een Fransch vliegtuig neer stortte, van het lijk van den daarbij om gekomen Franschen officier, een gouden ring had weggenomen. De officier van jus titie had tegen den verdachte een gevan genisstraf van twee jaar geëischt. De recht bank veroordeelde den man vandaag tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maan den met aftrek van het voorarrest. Boven dien heeft de rechtbank de teruggave van den ring gelast aan de weduwe van den Franschen officier. Lustig draaide de roulette... In het sousterrain van een perceel aan de Tweede Weteringdwarsstraat te Amster dam draaide in den loop van Augustus lustig de roulette en werkloozen en aan komende kantoorbedienden verloren daar hun schamele inkomsten. Doch op 17 Augustus d'ced de politie een inval en maakte aan het bedrijf een einde. Drie mannen werden gearresteerd, waar-, van vandaag de hoofdschuldige de crou pier, lot vier maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, waarvan twee maanden voor waardelijk, terwijl tevens twee maanden preventieve hechtenis in mindering wer den gebracht. De ïochlbank te Amsterdam sprak de beide andere verdachten, don bewoner van bet perceel en den assistent van den crou pier vrij. VRIJZ.-GODSDIENSTJGE PREDIKING Os. G. J. Sirks Gepoogd buitenman te berooven Na 120 borrels De rechtbank te Amsterdam veroordeel de vandaag ecu 52-jarigen koopman, die reeds zestien vonnissen had ondergaan, tot drie jaar gevangenisstraf wegens po ging lot bero-oving van een buitenman. Zijn mede-verdachte werd tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld', Deze straffen waren een jaar liooger dan het O.M. had gevor derd. Een bouwondernemer uit Ussehnonde was in een café in d'e Govert Fiinckstraal met het tweetal in kennis gekomen. Zij waren van café naar café gewandeld en hadden gezamenlijk naar schatting 120 borrels gedronken. Het feest eindigde met een poging van de twee vrienden, om de portefeuille van de buitenman te pakken ie krijgen. Een agent, die te hulp werd geroepert, wist d!o daders echter te over manden en naar het bureau te brengen. Vader mishandelde zijn stiefkind. Het Amsterdamsche ge echtshof bevestig de het vonnis van den polilïerechter, waar bij een 2G-jarige metselaar wegens mishan deling van zijn stiefkind was veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Do procu reur generaal had verhboging van stiaf tot drie maande gerequireerd: Inbraak in va cautie-kamp. De Zwolscüie rechtbank veroordeelde he den twee mannen uit Amersfoort, die op 18 September j.l in een vacantiekamp to Nunspeet ha Idcn ingebroken, tot zeven maanden gevangenisstraf. De eisch luidde necym. maanden. A. V. M. en M. uit Utrecht, die in een landhuisje te Vierhouten hadden in gebroken, werden tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had één' jaar gecisdil. BINNENLAND Engelsche bemmen Vijf do cd en en zes gewonden. In den afgeloopen nacht zijn er hier to lande meer Engelsche bommen gcva'len dan m de nachten daarvoor. Een aantal hommen is op hei open veld terecht ge komen, waarbij en koe ,en een schaap zijn gedood. Eoiwge an tere bommen hadden echter noodlottiger uitwerk' m». In twee plaatsen zijn woonwijken getroffen en ongeveer 12 huizen vernield Er zijn -daarbij vijf doo- den en zes gewordten te betreur on. Beveiliging bewaakte overwegen Extra maatregelen ia verband met dc verduistering. Omdat de verduistering voor het groo- te aantal bewaakte oVcrwegen bizondere veil igl i eid sm a a trege' en nood'g heeft ge maakt, heeft de directie van de Nederland- sclie spoorwegen in samenwerking met de Duitsche autontei'en, diepgaande proefne mingen genomen met maatregelen, die de autorijders zoo duidelijk mogelijk op het gesloten zijl van do spoorboomon opmerk zaam moeten maken. Voor drukke spoor wegovergangen is een transparant ontwor pen, dat bij gesloten hoornen liet woord stop in roode lichtende lot ers vertoont. Als do Doornen open zijn, is hot opschrift niet verlicht. Het stoplicht zal in hot algemeen •op do hoogte van de spoorboomoa rechts van don weg ongeveer' anderhalve meter hoog worden aangebracht, zoodat het ver lichte transparant óp ongeveer tachtig tot honderd meter zichtbaar zal zijl. Ook zul len bovendien in het midden van de spoor boom en drie reflecteren worden aange bracht. - De minder drukke overwegen worden alleen met reflectoren uitgerust en wel naar gelang van de wegbreedto met drie tot negen stuks. De reflectoren zullen zoo worden aangebracht, dat zij bij gesloten stand van do spoorboomen één rechte lijn Vijftig c.M. boven den grond zullen vormen. Rij de invoering van de nieuwe maat regelen, die door het Luftgau-kommando Holland beproeft en goedgekeurd zijn, ver valt de plaatsing van roode handlantaams ter beveiliging der overwegen. Herdenkingsbijeenkomst der N. S. B. Naar wJij vernemen wordt op Zaterdag 14 dezer ter herdenking van den verjaardag van do oprichting der N.S.R een bijeen komst van zesduizend der eoisbe leden ge houden te Utrecht. Ir. A. A. Mussert zal een rede houden, betrekking hebbende op de geschiedenis der nationaal socialistische 1 «weging Stooragemaalkdcls voor Urk, Voor heL stoomgemaal op Urk zijn thans vier enorme ketels aangevoerd. De inhoud bedraagt tezamen een half millioen liter. Zoodra het stooingcma.algebouw ver ge noeg klaan is zal men met liet monleeren der ketels beginnen. De verkoop vau tuinzaden e.d. De Nederlandsche groenten- en fruiicen- Lrale is aangewezen a's monopoliehonulster van tuinzaden. Voorts zijn iq deze be schikking mede aangewezen als monopolie- prcduclenjeneverbessen. «Semengci Nieuws Geraffineerde oplichting Itembours betaald voar ©en pakje cement. Te Utrecht heeft zich een merkwaardig* geval van oplichting voorgedaan. Een winkelierster ontving n.l. een groot pak ket, dat blijkens het opschrilt afkomstig moest zijn van een der groolo chocolade firma's van ons land. Er was geen aan leiding om hel een verdacht pakket te vinden, want de naam van de winkelier ster stond zooals altijd bij dergelijke zendingen op het pakket, terwijl er zich ook, zooals gewoonlijk een vracht brief van de Nederlandsche Spoorwegen bij bevond. Een en ander was onder rem bours gestuurd en de bezorger, zeide, dat er f 6 45 rembours moes! worden betaald. Da winkelierster betaalde prompt, doch kwam bij het uitpakken tot haar schrik tot do ontdekking, dat liet pakket slechts cement bevatte. Zij heeft van het geval aangifte gedaan bij de politie. Misleid door de duisternis. Gistelavond is de 24-jarige G. Bouw te Nijkerk, vermoedelijk door de duisternis te water geraakt en verdronken. Heden morgen heeft men zijn lijk uit do haven opgehaald. Tasch met 1' G00 gerold. Gisteren is een vrouw, die in een wa renhuis in de Kinkorslraat te Amsterdam, Sint IS'ieolaas inkoopen deed, het slacht offer geworden van haar eigen onvoorzich tigheid. Zij had n.l. een bedrag van IGOO aan bankpapier in haar tasch. ]n de groote drukte is haar deze tasch onts oloi. Kerk en School Adventsboodschap Van <1© Ned. aldeeling van den Wereldbond der Kerken. Da Ned,, afdeeling van den Wereldbond der Keiken heeft onderstaande boodschap aan de gemeenten toegezonden mot de bedoeling dat die evenals vorige jaren Zon dag 8 December a.s., den 2en Advent, van den kansel zal worden voorgelezen: „In doze lijden van strijd en rood her innert de Ncd. afdeeling van dein Wereld bond der Kerken de geloofsgenoöten weder om aan de Adventsboodschap, die de duisternis komt verlichten. Zij wijst op dte innerlijke eenheid, die de Kerk des Heeren naar Zijn heiligen wil temidden van een zondige wereld bracht en tot hotten in stand houdt. Ons verslagen volk is geenszins d'oor God! verlaten. liet versaagt dan ook niet en God zelf wil ons kracht geven om de werken der naastenliefde te verrichten, zoo- als ze door het uur vereischt worden, en daarbij bemoedigt Iiij ons door de van maand' lot maand toenemende teeltenen van bereidheid lot oecumenische samenwerking ook onder gezindten, die tot nu toe af zijdig van elkander stonden. Tepvijl haat en vijandschap tussclicn de volken oplaaien, bezu ij-ke de Christelijke liefde niet. Zoo viude ook de hulp aan gevangenen, gewonden, uitgewekenen ©a go inlemeerden haar voortgang en zoo ver eenigen wij ons in het gebod voor allen, die door dezen oorlog in geestelijken of stoffelijken nood verkeeren, en vooral ook godenken wij in de gebeden hen, die hun dierbaren in den slrijd voor het vaderland1 hebben verloren en vergelen wij onzen dank voor dit offer niet En terwijl oorlogsgeweld de volken in zijn macht houdt dïage de één do lasten van den ander. liet gebod: den naaste lief te hebben als ons zelve worde thans te meer in zijn eenvoudigsten en drin- gcndslen vorm verstaan en beoefend. De Kerk handhaaft haar eenheid in Hem, die Haar Heer en Meester is. Moge het Hem behagen d'en volken Zijnen vrede te geven". Omliggende Gemeenten OVERSCHIE. Electrisch koken De 100ste klant. Op 4 dezer werd de 109ste eleetrische Look klont bij het G.E.B. dezer gemeente aangesloten. Dit feit verdient wel eeniga vermelding. Met de propaganda voor het electrisch koken kon n.l. eerst een aanvang gemaakt worden tegen het eind van 1937, toen do tarieven geheel gelijkgesteld werden aan dio van de gemeente Rotterdam. Het aarilnl huisvrouwen in onze gemeen te, dat electrisch koekt, blijkt sinds 1 Ja nuari 1938, toen dit aan la! 12 bedroeg, thans in ongeveer 3 jaar tijcis, ruim 8 maal zoo groot te zijn geworden. Bedroeg do toeneming in 1938 en 1939 resp. 22 en 21 kookklanicn, in liet loopende jaar hebben zich reeds 45 nieuwe kooksters aangemeld. dier gelegenheid van de aanmelding van dozen JOOslen kookklant, zorgt het G.E.B dezer gemeente voor oen gratis el-ectri- sclien leid in gaan leg. Bovendien werd deze deze verbruikstor verrast met een elec trisch theelichtje, een geschenk vau het G.E.B. te Rotterdam. Van de Vrouwen Elee- triciteits Vereeniging, afd, Rotterdam, ont ving deze 1.00ste kookster een electrisch bakboek ten geschenke, terwijl baar levens gedurende een jaar een gratis abonnement op het V.E.V. Bulletin werd toegezegd. li UITEN LAND Het Duitsche weermachtsbericht Berlijn, 5 December. (D.N.R.j Het op perbevel van de Duilsclie weermacht deelt mode In d'en nacht van 3 op 4 December vielen gevechtsvliegtuigen ondanks de slechte weersomstandigheden Londen, or Birming ham aan. In de Londensche stadswijken Padding- ton, Kensington en Ba Iters ea werd an zwaie branden waargenomen. Ook ia Birmingham ontstonden na hevige ontploffingen negen groote en (alrijke kleine branden. Verder weiden Southampton en eemge andere steden aangevallen. Overdag beperkte zich de bedrijvigheid van hel luchlwnpen lot verkenningsvluch ten. In den nacht van 4 op 5 December wa ren do aanvallen gericht op Zuid- en Mid- den-Engeland. Itet leggen van mijnen in Brilsehe havens werd voorlgezet. Eenïge Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht in West D.iitschland bommen neer en beschadigden ©enige wooahui/ei. Gisteren werden drie vijand©'ijke vlieg tuigen neergeschoten, waarvan twee door de luchidoelarliJlerie. Drie eigen vliegtuigen worden veinusl. Aanvallen op Londen en Birmingham Berlijn, 5 December. (D.N 11.) Naar bet D.N.B. verneemt zijn Londen en Birming ham in den afgeloopen nacht in verschei dene plaatsen aangevallen, waarbij op ver schillend© plaatsen door de noergewen pen bommen vrij zware ontploffingen en bra i'ten ontstonden. Een aantal voor don ooi'og belangrijke doelen in Zuid Engo'and ei in d© Midlands stonden aan groote vcrnic'i i- geu bloot. Ander© aanvallen waren gerijd op de verschillende steden aan do Engel sche Zuidkust Itaüaanseh weermachtsbericht Ergens in Italië, 5 December. (Slefanih In zijn weermachtsbericht no 181 maakt het Raliaansclie hoofdkwartier oa bot vol gende liekend: Ook gisteren hebben aan het Grioterlie front it} de sectoren der heide legers aan vallen ei tege'iaanval'ea plaats gehad. Onze luchtformalies heblcn in samenwer king met de landstrijdkrachten een doel treffende actie -ondernomen en Lommen geworpen op militaire weilten, wegen, bnig- gon, colonnes van auto's en o-p mat Se h zijnde troepen. Tij'lens een gevecht ttissolien een van onze formaties jachtvliegtuigen en een vij andelijk© formatie zijn v'ijf vijandelijk© ja gers neergeschoten. Twee van onze toe stellen zijn niet teruggekeerd. Op 29 November heeft eon van onzo duik booten „Delfino" een Griekschen torpedo jager in do Egeische zee tot zinken ge bracht In Oost-Afrika hebben vijande'ijko g'ino. toriscerde afdeel in gen oen aanval onderno men op ©en van onze posten ton Westen van Tessenei. Zij werden afg-s'agon. Vij.ui- de'ijke luchtaanvallen op Cheron en Ghmda hebben geen schade aangericht en geen slachtoffers gemaakt. Een vijandelijke ma chine is door onze jagers neergehaald Uit Zwitserland komende rijsu de qkc- vliegtuigen hebben bommen laten vallen op Turijn, In de buurt van een ztekenhuis werd een persoon gedood en werden drie menschen gewond. Eenigc branden konden terstond gebluséht worden. Mill aire doelen leden evenwel in het geheel goe.i schate. Het vliegtuigongeluk in de Verecnigde Staten. New-York, 5 December (D.N.B.). Nader wordt gemeld, dat bij het vliegtuigongeluk in de nabijheid van Chicago, zes tnenschen om het lezen zijn gekomen en tien ge wond. IJsvorming is waarschijnlijk de oor zaak van het ongeluk. Burgerlijke Stand SCHIEDAM. Geboren: 3 December: Jlendrina Martina, i. van W. II. Daaimeijer en J. de Vreugd, Vau Leeuwenh oeCk straat 45. -— Petronella Ma ria, d. van C. A. Ooslhof en H. Th. do Kok, Laurens Costerstraat 23. O verl eden: 3 December: J. M. Willems, 19 jaar, Nassaulaan 75. G. v. d. Most, 73 jaar, Jan Vermeei straat 26b. f Gehuw d 4 December: P. M. Ruitenberg, 23 jaar on J. M I]oogendoorn, 18 iaar A. I'. Koppenjan, 26 jaar en AI. A. A. Mid dendorp, 17 jaar. - P. GijtouBoek, 24 jaar en W. J. v dVelde, 19 jaar. C. Schram, 26 jaar en J. Scheenloop, 2{ jaar. J. Th F. R. de Haart, 46 ja«u en D. Leeuwenburg, 36 jaar. VANDAAG: 17.28 u. HORGEN: 17.27 u. Kerk Ned Prot Bond Westvest 90 ZONDAG 8 DECEMBER voorm, 10.30 Rem, Amsterdam. ZONSOPGANG MORGEN 9.34 uur De maan komt op om 13.S7 uur en gaat onder om 0.32 uur d.a.v.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3