STADSNIEUWS Agenda Wind en Water Winterhulp Nederland Wandelsportdag Adolf Kolping Maandag 24 Maart 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Een film van zeiltechniek en wedstrijdzeilen De eerste lijstcoilecte Een tocht van 25 km Kleeren voor arbeiders in het buitenland Gevonden voorwerpen Inlevering van militaire rijks goederen Stillen Omgang 1941 T ooneelvoo rstel ling Jubilea 2.R.O. Voetbal W.R.-tentoonstelling SCHIEDAN Sport Biljarten Metz kampioen tweede klasse groot biljart iCorfbai Boksen Hockey 486ste STAATSLOTERIJ Het sneeuwde gistermorgen wel, maar de liefhebbers van de zeilsport hebben toch bun har! kunnen ophalen in het Pas sage Theater, waar in de reeks cultureele films vertoond werd: Wind en Water, een film van zeiltechniek en wedstrijd zoden, opgenomen door de Manfred Curry. De beiangsteihng voor deze film was zeer lcvredigendNagenoeg ale led nvan de Waiersport'vereen. Schiedam" hadden gehoor gereven aan de opwekking van hun voorz.tter. den heer J. D. van Bennehum, om de vertooning bij te wonen. Zelfs prol J C. Muske was daarvoor met zijn zoon uit D"lf! overgekomen! Toelichting Ir. J. C. Hoolwerff. Vooral de uiteenzetting vooraf van ir. J. C. van Hoolwerff, voorzitter van de Roei en zeilvereen. „De Kaag", is bij de bezoekers bizonder op prijs gesteld. In de film wordt ook wel iets over airodyma- mische wetten verteld, maar dat zou toch niet tot zijn recht gekomen zijn, als ir. Hoolwerff niet eerst op eenvoudige en daardoor heldere wijze college had ge geven. Daarbij gebruikte hij slechts een paar stukjes carton en later twee kleine scheepsmodellen Ieder zal het volkomen aannemelijk zijn voorgekomen, dat de zui- -gende kracht van den wind grooter is dan de duwende kracht in liet zeil en dat bij weinig wind de zeilen boller moe ten slaan dan bij een sterken wml. Ook de wen«eh©lijkheid een spleet te hebben tusschen grootzeil en fok, werd aange toond. Visschers van de Zuiderzee ei ta'k- sckippers hebben 103 jaar geleden reels proefondervindelijk vastgesie! 1, wat den laatsten tij] met nauwkeurige an inge nieuze meelapparaten in den windtunnel wetenschappelijk werd „on'dekt". Zij voe ren reeds met een smalle fok en bolle zeilen. Op een gemoedelijke manier beeft ir. Hoolwerff ook iets meegedeeld over het v. ed strijd ze''en en over de „tactiek", die daarbij wel wordt toegepast: over het kielwater, waarin men zijn tegenstander moet trachten te krijgen; over den „vui- len" wind, die de zeilen van den concur rent don klapperen; over eei luwfelcepel achter en een luchtkussen op het zei We werden daardoor weer versterkt m de mee ning, dat het wedstrijdwezen in de sport ©en noodzakelijk kwaad is. De grens tusschen wat nog net geoorloofd is en wat niet, is meerma'en zeer vaag en daardoor raakt iemand met veel eerzucht we! eens aan den verkeerden kant van de streep, wat aan de karaktervorming zeker niet ten goede liomtl De onderzoekingen van dr. Manfred Curry, die de film vervaardigde, hebben voor de zeiltechniek verscheidene nieuwe dingen opgeleverd, die echter nog niet al gemeen worden toegepast. De film. In bet eerste deel van de film wordt gewezen op de overeenkomst tusschen bet moderne zeil en de vleugels van de goede vliegers onder de vogels. De werveling van de lucht achter bet zeil, als dit niet goed geplaatst is, werd met rookproeven aangetoond. De „bokmast" van dr. Curry, die den ronden mast moet vervangen, wordt nog weinig gebruikt, evenals bet verstelbare mkrden zwaard en de rendriepp-n naast bet roer, die gebruikt kunnen woiden om snel vaart te minderen, b.v. bij bet „nemen" van een boei. Wie niet thuis in de zeilwereld, zal versteld gestaan hebben over het groot© aantal wedstrijdjaehim, dat men onder scheidt Het laatste deel van de film is geheel gewijd aan de hoogeschool van het zeilen en wedstrijd techniek. Mooie opnamen zijn gemaakt tijdens oen storm op de Starn- bergersee en bet slot wordt gevormd door een strijd van de reuzen onder de jach ten bij Cowes in Zuid Engeland. De eersfe lijstcoilecte voor de Winter hulp, waarbij de namen van de gezinshoof den op de lijsten waren vermeld, heeft in totaal ruim f1690 opgebracht, terwijl nog drie lijsten niet zijn ingeleverd. Het hoogste bedrag, op e>n lijst getoe- kend, bedroeg f25; er werd enkele malen f 10 ontvangen en voorts waren er vrij veel rijksdaalders, guldens en kaartjes in de bnssem Ook kleine bedragen werden geno teerd, b.v. van 5 cent De inhoud der bussen klopte meestal vrijwel met het bedrag op de bijfcehoorende lijst geteekend. Enkele ma'en was er iets meer in de bus, omdat sommige personen nel iets wilden geven, maar niet wilden teekenen ojp de lijst. Over de wijze, waarop de collectanten werden bejegend is geen enkele klacht geuit De 1'ijstcoEecte eind Januari hier ter stede gehouden, waarbij geen namen op de lijsten waren vermeld, bracht f1778 op. Over 't algemeen kan men wel zeggen, dat do thans gevolgde methode van collec teeren bet meest effectief is. Alle bewo ners worden op deze wijze bezocht; ook zij van wie aangenomen wordt, dat zij weinig kunnen missen. De volgende lijstcoilecte zal half April worden gebonden en dan volgt nog de laatste straatcollecte eind April. De wandelsporlafdeeling van de St. Jo zeph's GezeJlenvereeniging Adolf Kolping, hoeft gisteren een wandelsportdag gehou den, die goed geslaagd is, ai zag het er 's morgens niet naar uit, dat het later prachtig weer om te wandelen zou wor den. Klokslag 12 uur vertrokken 'de deelne mers, ongeveer 203 personen, van de ach terzijde van het gebouw der St. Jozeph's Ge'i'Ien aan de Warande. „„Wolf Kol- ring aan den kop. I iet eerste deel van den tocht ging over iouxdingen, VI aard i n ger-Am bach t en K-e- thel, weer naar Schiedam. In het gebouw der vereeniging aan de Nieuwe Haven werd gerust. Diaarna werd bet tweede deel van de route van 25 K.M. afgelegd, die over Rotterdam en Overscbie liep. Ongeveer half 6 waren de laatste deel nemers, die den tocht volbrachten, weer binnen. De le prijo, een beker, werd gewonnen Qoor D.K.W., een groep van de KJ.C. in de Gorzen; de "2e prijs, een lauwer tak, door de Kniisvaarlgroep van Frankeland, en de 3e prijs, een legpenning, door de Don Bosco-groep uit Rotterdam. Alle deelnemers, die den tocht volbrach ten, ontvingen bovendien een goad uitge voerd diploma. Ka afloop van den tocht is men nog eenigen tijd gezellig bijeen gebleven. In onderling overleg is door het departe ment van hanael, nijverheid en scheepvaart en het rijksarbeidsbureau een regeling ge troffen, zoodat thans nieuwe kleeren kun nen worden verzonden naar in Buitsch- land, België en Frankrijk werkzaam zijnde Nederlandsche arbeiders. Men dient daarvoor bij de Arbeidsbeurs aan de Lange Nienwsfraat een verzoek in te dienen ter verkrijging van een uitvoer- machtiging. De- Arbeidsbeurs int f 0.50 van den aan vrager en stelt zich rechtstreeks in ver binding met het Crisis-uitvoerbureau. Na ontvangst van de machtiging zendt het or gaan deze aan den aanvrager toe. Daar na kan men overgaan tot verzending van de kleeren. Naar Diuitschlana moet de verzending per pakkeipost geschieden; naar België of Frankrijk zal van de Nederlandsche spoor wegen gebruik gemaakt moeten worden. De afzenders moeten er vooral aan den ken de machtiging tot uitvoer met de goe deren mee ie zenden. Bij de Arbeidsbeurs kan men alle ver der gewensclne inlichtingen verkrijgen. De volgende in het tijdvak van 15 tot en met 21 Maart 1941 gevonden voor werpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 aan het politiebureau terug te beko men Diverse sleutels; ceintuurs; hanlschoe- nen en wanten; kosteloos rij vi el Lel a stng- merk; damiesrijwiel; rozenkrans; rijwielbe- lastmgmerk; vulpen: wollen das; dames- taschdop van kinderwagen; kiaderbril; vulpotlood; zweep; grijze pet; jongensjas. Bij vinders Gouden broche, W. Willemse, Rozenbur gerplein 14b; paar blauwe dames hand schoenen en een want, S. Kieberg, Maas straat 15; bril, W. van Akkeren, Laan Ons Genoegen 7/7; bril in étui, C. Kune- man, Hagastraat 41; 2 schortjes, Wou ters, Van *s Gravesandestraat 3a; ketel pak, C. van Dijk, Halleystraat 47c; pad- vmderunes met sleutels en fluit, P. Goud appel, Singel 18b; kin lerpcrtemonnate met inhoud, J. H. C. Schulze, P. Potterstraat 10a; wollen want, F. Peeter, Julianalaan 100, rije! bel as tingmerk, J. van Schie, Gasstrxat 43. Huissleutel aan ketting, A. Hamerslag, Den Bommelschestraat 22; paar lage kin derschoenen, M. Scholten, Lekstraat 10c; gladde gouden ring, J. Koens, Goereesch^ straat 17b; motorhandschoen, T. Viveen, Middelhamisschestraat 19; gereedschap (te staande uit verschillende sleutels), W. van Steen hoven, Van Leen wen hoede straat lb; rifwielbelastingmerk, H. de Kort, Huijs- mansstraat 10b; gymnastiekschoen, R Win ter Aleida,straat 76b; blauw wollen want, T. Bos, Singel 140a; 2 sleutels aan tou we tje, J. Mout, Van Ostadelaan 27a; kinder- taschje met inhoud, W. v. d. Haag, Burge meester Knappert! aan 59; dames want, D. Krommenhoek, Brielsehestraat 32; autoped, G. Dröge, v. d. Elststraat 16b; dasspeld, A. v. d. Ende, Wes tfran kei and s ebestraat 119b; beerendasspeld, P. C. Penning, Nieu we Maasstraat 57; borstel van een stof zuiger, D. van Mazij'kr, Kethelstraat 20b; portemomiai© met inhoud, P. Boer, Baks kershaven 29. Indien een gevonden voorwerp door desa eigenaar bij den vinder is afgehaald, wordt mededeeling verzocht aan het politiebureau telefoor 68036 en 68070, Verzocht wordt het vo'gende bekend te maken Aan de verlofgnng ts bsn dei denr ng van adjudant-onderofficier, wonende of ver blijf houdende in de provinciën Zuid-Hol land, Zeeland, Noord-Brabant en het Wes telijk gedeelte der provincie Noord-Holland, alsmede op de eilanden Texel, Viie'and, Ter schelling en Ameland, die om welke reden ook, nog met aan hun verplicht-lig helWen voldaan om de onder hun berusting zijn de militaire rijksgoederen in te leveren, wordt alsnog opgedragen die verpl chling na te komen. Zij heliconen zich, voor zoover zij \aa den burgemeester geen persoon'ijke op roeping ontvangen hebben, vóór 1 April a.s. te melden ter gomo-mte-seerriaxe (bu reau voor militaire zaken) van hun woon- of tijdelijke verblijfplaats, teneinde te we ten to komen, waar en wanneer voor ben de gelegenheid openstaat om de rijksgoe deren in te leveren. De verplichting om zich te melden bij den burgemeester en ter plaatse der ia- levering. bestaat eveneens voor hen, die, lioewt-1 geen militaire rijksgoederen on der Lun berusting hebbende, nog niet de verklaring hebben onderteekend, dat zij geen rijksgcederen meer in bun bezit heb ben. Indien de tot inlevering of aanmelding verplichte verlofganger wegens bi?ond>re omstandigheden niet in de gelegmhe.d is persoonlijk de goederen in te leveren, kan een en ander geschieden door een fami lielid of huisgenoot. Gisteiavond om half vijf vonden in de Singelkerk de plechtigheden plaats, welke dienden ter vervanging van de plechtighe den bij den jaarlijksclien Stillen Omgang ter eere van bet H. Mirakel te Amsterdam. De kerk was overvol; zooveel mogelijk werden dezelfde gezangen uitgevoerd als te Amsterdam. De predikatie werd gehou den door kapelaan Hasebaar. Na de preek volgde de plechtige processie, welke door verscheidene corporaties werden meege maakt, speciaal de leden van den Vrien denkring van bet H. Sacrament Achter het Allerheiligste volgde ook de burgemeester, rnr. dr. F. L. J. an Haaren. Het Lof werd gecelebreerd door den pre sident van den Vriendenkring, pastoor L. H. Meyer 0.P, van de Singelparochie, waarbij assisteerden de paters Pfeill en Flemen van dezelfde parochie. Tot slot zongen a'le aanwezigen bet lied van den „Stillen ttogang". Het Scbiedamsche Revue en Tooneelge- zelschap „Ontspanning", heeft, na een. tijd van stilzwijgen, weer van zich laten hoo- ren. Zaterdagavond werd ia het Volksge- houw een uitvoering gegeven, welke zeer druk bezocht was. Efe voorzitter, de heer Jac. de Groot, maakte in zijn openingswoord gewag van de moeilijkheden, waarmee men, in ver band met het gebrek aan geschikte zaal- raamte, te kampen heeft gehad en zeide vervolgens, dat het bestuur gemeend heeft in dezen tijd een blijmoedig stuk de voor keur te moeten geven, zoodat de keuze gevallen was op „Yacantiespoken", een blijspel in drie bedrijven, dat bet vorige jaar reeds door hei gezelschap is opge voerd en toen zeer veel succes geoogst heeft Onmiddellijk daarop ging men tot de opvoering over. Er werd met veel animo gespeeld, waartoe het stuk zich ook bi- onder leent Moeilijke rollen kwamen er niet in voor. „Vacantie-spoken" behandelt de grappige geschiedenis van een landelijk hotelletje, wciks gasten verontrust warden door een daar rondzwervend spook, dat op de be kende manier, met veel huiveringwekkend lakengefladder en dienovereenkomstige ver lichting, optreedt. Zooals begrijpelijk is, oogstten vooral deze scènes de luide bij val van het publiek. Van de spelenden noemen wij tenslotte mej, Corrie van Eden, die de rol van bijge- loovige dochter des huizes zeer levendig speelde. Wij vernamen nog, dat het m de be doeling van bet bestuur ligt om over een maand wederom een uitvoering te geven, waarvoor men dan hoopt te kunnen be schikken over de zaal van Musis Sacrum. Het feit, dat de heer C. Z. Vering- meijer gisteren 50 jaar in dienst was bij de distilleerderij B. A. J. Wittkampf aan de Werierkade, is voor den jubilaris tot een feestdag geworden. De heer Yeringmeijer werd met zijn fa milie gistermorgen per auto van zijn huis naar de St. Liduiakerk gebracht, waar zijn zoon, pater C. M. Vermgmeijer O.S.C., professor aan Let Groot seminarie Lies- bos eh bij Princrnhago, ter intentie van den jubilaris de Hoogmis opdroog. Na afloop brachten de heer B. A. J. Wittkampf en ©enige familieleden een be zoek ten huize van den hoer Vermg meijer. De heer Wittkampf heeft den ju bilaris zeer hartelijk toegesproken, gewe zen op de goede verstandhouding, die be staat; de plichts! ©trachting en vakkennis van den meesterknecht geroemd en her innerd aan bet verleden. De toespraak werd besloten met het overhand'gen van een geschenk onder couvert. Pater Yeringmeijer heeft namens de fa milie bedankt. Van half 2 tot 3 uur was er recep tie ten huize van den heer Vermgmeijer aan de Brugnxanstraat. Velen kwamen d:n jubilaris feliciloeren, waaronder ook het personeel van de firma Wittkampf, dat een zilveren sigarenkoker aanbood. Er waren verscheidene bloemstukken bezorgd en ook andere cadeaux werden aangeboden, o.a. een schilderij en nog al wat rookmateriaal. De heer G. L. Verschoor, die heden voor 50 jaar bij de firma H. A. M. Roe- lants in dienst trad ea later overging naar de Scbiedamsche Courant, heeft bij zi„n jubileum belangstelling ondervonden o.a. van de directie van de Schiedamsclio Cou rant, die oa. een mand met bloemen zond en van het kantoorpersoneel van de fir ma Roelants en van de redactie en ad ministratie van de Schiedamsche Courant, die ook bloemen en een ander geschenk lieten bezorgen. Voorts was er nog een fruitmand en talrijke schriftelijke geluk- wensehen Zaterdag a.s. zal de Wereld Bibliotheek in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Lange Haven een tentoonstelling houden van boeken op ieder gebied. Voor de tentoonstel- lingbezockers worden weer drie boeken tegen gereduceerden prijs beschikbaar gesteld. Tegen auto geloepen. Zaterdagmiddag is op den Vlaardingerdijk, ter hoogte van de Jacob Marisstraat de 7-jarige H. B. bij het plotseling oversteken van den rij weg tegen een auto geloopen, bestuurd door A. H., die door krachtig remmen nog probeer de een aanrijding te voorkomen. Het jongetje liep schaafwonden op aan armen en beenen en klaagde over hoofdpijn. Hij is per politie auto naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. Gevallen. De 21-jarigo wielrijder L. T. is Zaterdag avond bij het nemen van de bocht op den hoek van de Burgemeester Knappertlaan en de Aleidastraat geslipt en gevallen. Hij be kwam een snij wonde boven het rechler-oog en ia door de politie naar zjja woning gebracht. Passage Theater, half 3 en half 8. De post meester Monopole Theater, 215 en 7.15 nur. Meisjes pensionaat. 12 April Volksgebouw, 7 uur. S.V.Y. Onder linge Vriendschap. Paaschbal. ROTTERDAM 25, 26 en 27 Maart. De Kleine Comedie, half 8. Het Masker: Rebecca. 31 Maart en 1 April. Koningmnekerk, 7 uur. K.C O.V. Excelsior Mattluus Passion. BIOSCOPEN. Arena 215, half 7 en 8.45 uur. Vroolijke vrouwtjes. Capitol. Van 2 uur af doorloopend. „D III 88". Prinses 215 en 7.30 uur. Het getrouwde school meisje. Op het tooneel: The Matco's. Gisteren rijn te 's.Graiveahage de wed strijden om het kampioenschap van Neder land tweede 'klasse groot biljart kader 46/2 beëindigd. De kamp om den kampioenstitel tussdien Vreeswijk en Metz bad een sensationeel verloop, te meer daar er voor Metz van „Entre Nous" nog een mooie kans bestemd om een hooger algemeen gemiddelde te behalen dan 12, waarmede hij naar de eeTste klasse zou promoveeren. N,a 16 beurten stond Metz op 233 en bad voor de ontbrekende 17 punten nog slechts 3 beurten. De 17e beurt leverde slechts 1 carambola op. Evenals de 18© en vol spanning bleef mm in afwachting op hetgeen de 19e beurt zou brengen. Vreeswijk scoorde 5 caramboles en toen was de beurt aan Metz voor zijn laatste 15 punten. Tot groote teleurstelling van allen maakte by echter een poedel en daarmede bad hij zijn kans op promotie verspeeld. Nadat Vreeswijk nog een serie van 27 had gescoord, maakte Metz de partij' uit, helaas een beurt te laat. Maar bij behaald© toch den kampioenstitel. De einduitslag van dit tournooi is als volgt: gew. brt. pt. h s. a'g gom. 1. Metz. 7 175 2100 120 1200 2. Vreeswijk 6 197 2017 7G 10 23 3. Vos 4 223 1856 74 8.32 4. Stikkelman 2i/2 233 1760 63 5. Briejer 2 i/a 213 1696 52 6. Hendriks 2 263 1701 56 7. Baaij 2 2^0 1710 41 8. Beekhof 2 276 1656 46 SZC won den wedstrijd tegen RZC 2 voor de competitie van den Zwemband voor Rotterdam en Omstreken met 3—0. In afdeelmg C verloor SZC 2 met 2—3 van RZC Bekende Britsehe voetballer boven Albanië neergeschoten. Een der speciale verslaggevers van 't agent schap Stefam meldt, dat tijdens luchtgevechten aan het Grieksche front een vliegtuig werd neer geschoten, waarin zich de bekende Br.tsche voetbalier Bastin, uit het kampioenselftal van Arsenal, bevond. Hij behoorde tot do beman ning van het vliegtuig, waarvan drie perso nen den dood vonden, terwijl de overigen ga- vangen werden gonomen. Bastin, die mitrail- list is, werd aan een der beenen en aan den schouder gewond De correspondent herinnert er aan, dat Bastin deel uitmaakte van een Britsch elftal, dat indertijd een interland-wed strijd tegen Italië speelde. Korfbalvereen. Schiedam. Wegens terreiuafkeuring zijn. de voor giste ren vastgestelde wedstrijden Schiedam 1Het Zuiden 3 en Wij 2Schiedam 2, niet ge speeld. Vlag en Lenig. De wedstrijden Regenboog 2—Vlug en Lenig 1 en Vlug en Lemg 2—Ons Huis 3, zijn wegens terreinafkeuring niet gespeeld. Zaterdagmiddag speelde Vlug en Lenig 3 tegen Barendrecht en behaalde daar na een spannenden strijd een 43 overwinning. Joe Louis wint weer. 7.55 6 97 6 46 610 6 00 H.BRGymnasium. D© hockey-clubs van RJi.B.S. en gym nasium hebben ©en krachtmeting aange gaan. Zaterdag jj. speelden op het Matbcnes- ser Sportpark twee dames-elftallen tegen, elkaar; de uitslag was 0—0. Zaterdag voor *n week wonnen de gymnasiasten (koeren) met 31 van de H.B.S.-ërs en a.s. Za terdag zal een gemengd 11-tal van beide scholen legen elkaar in het veld komen. Do wereldkampioen der zwaargewichten, Joe Louis, heeft weer eens een kuock out overwinning behaald. Zijn uitdager Abe Si mon, was in de dertiende ronde van het gevecht tegen Louis niet in staat verder te boksen, zoodat Louis door een techni sche knock out won. CNïet officieel) Trekking van Maandag 24 Maart 1341 lste klasse, 1ste lijst Hooge Prijzen f 1500.— 4923 f 1000.— 2047 5941 I 400.— 12983 1 200— 10558 17364 1 100.— 12084 12805 19850 21063 Prijzen van f 20. 1015 1024 1049 1088 1093 1113 1179 1194 1197 1218 1844 1471 1493 1520 1547 156C 1587 1610 1813 1840 1844 1850 1899 19051 1912 1961 1988 2035 2069 2095 2097 2109 2153 2210 2221 2239 2276 2294 2353 2386. 2450 2589 2729 2731 2791 2803 2884 2893 2944 2960 2989 2998 3000 3089 3141 3196 3333 3354 3371 3431 3433 3508 3521 3598 3603 3642 3663 3790" 3800 3842 3876 3889 3895 3941 3953 3963 4001 4019 4023 4024 4037 4051 4067 4086 4091 4184 4188 4209. 4241 4254 4258 4288 4341 4371 4382 4425 4454 4464 4474 4482 4516 4560 4588 4668 4694 4695 4794 4846 4915 4955 4990 5022 5037 5085 5096 5144 5172 5219 5231 5233 5236 5264 5330 5343 5350 5393 5403 5478 5486 5489 5520 5542 5544 5585 5603 5654 5723 5737 5753 5757 5792 5839 5854 5979 6056 6064 6096 6103 6121 6141 6164 6177 6190 6201 6202 6231 6251 6305 6334 6357 6414 6463 6524 6554 6645" 6647 6671 6684 6774 6781 6829 6882 6939 6952 6953 6956 6965 6972 6985 7022 7028 7032 7097 7105 7154 7169 7198 7216 7243 7250 7231 7284 7286 7304 7324 7426 7428 7440 7473 7481 7485 7495 7532 7553 7578 7580 762» 7624 7639 7662 7674 7741 7749 7760 7843 7870 7937 7964 7969 7973 8172 8173 8175 8200 8205 8211 8244 8251 8296 8386 8414 8439 8464 8484 8516 8557 8611 8628 8661 8662 8663 8691 8697 8713 8770 8807 8820 8834 8855 8893 8910 8937 8938 9049 9074 9077 9108 9126 9132 9147 9159 9213 9260 9277 928Q 9284 9289 930S 9323 9328 9334 9952 9377 9408 9419 9423 9487 9545 956# 9576 9695 9738 9779 9791 9802 9804 9871 9875 9904 9912 10021 10059 10069 10088 10102 J0177 10191 10209 10239 10306 10334 10339 10351 10381 10382 10390 10460 10497 10519 10521 10539 10553 10589 10652 10688 10711 10734 10901 10916 10931 10949 10957 11006 11033 11091 11097 11129 11163 11167 11205 11228 11236 11241 11326 11415 11479 11517 11536 11612 11748 11768 11772 11773 11782 11794 11803 11830 11856 11858 11861 11896 11897' 11899 11924 11957 11986 12023 12044 12075 12146 12147 12153 12155 12158 12168 12200 12207 12224 12279 12340 12350 12360 12386 12427 12475 12481 12488 12490 12556 12585 12592 12604 12630 12638 12644 12647 12686 12736 12749 12811 12829 12859 12875 12892 12991 12992 13007 13036 13055 13105 13121 13163 13159 13179 13192 13211 13236 13326 13331 13349 13361 13374 13395 13414 13427 13464 13518 13604 13647 13661 13688 13764 13791 13810 13812 13830 13842 13862 13863 13899 13912 14051 14106 14117 14130 14133 14145 14172 14180 14192 14212 14231 14277 14315 14335 14345 14357 14387 J4390 14399 14412 14434 14505 14530 14579 14583 14586 14724 14747 14776 14802 14833 14858 14865 14884 14918 14919 14960 14973 14974 14978 14992 150-46 15081 15093 15158 15162 15217 15220 15239 15290 15291 15301 15303 15309 15348 15356 15447 15588 15589 15602 15606 15616 15631 15663 15682 15696 15700 15782 15800 15859 15868 15871 J5892 15929 15941 15355 16Q10 16048 16116 16130 16163 16193 16194 1G209 16220 16236 16278 16296 16320 16340 16355 16390 16393 16395 16410 16418 16466 16497 16530 16570 16588 16648 16651 16655 16668 166S0 16684 16691 16710 16770 16777 16809 16813 16821 16890 16896 16913 16932 16953 16969 17000 17044 17051 17086 17166 17176 17191 17213 17258 17298 17305 17346 17371 17409 17459 17463 17484 17570 17600 17603 17634 17678 17680 17684 17770 17772 17793 17801 17804 17813 17874 17875 17899 17960 18001 1B012 18055 18059 18104 18110 13137 18176 18193 18205 18233 18245 18247 18282 18288 18353 18377 18410 18438 18509 18519 18542 18580 18643 18697 18710 18712 18759 18847 18880 18890 18°30 18936 19012 19031 19061 19067 19082 19088 19200 19258 19278 19295 19307 19414 1D430 19448 19451 19493 19524 19533 19574 19607 19615 19622 19641 19694 19695 19748 19795 19802 19821 19860 19861 19865 19870 19871 19896 19909 19914 19915 19933 19979 20019 20115 20126 20136 20174 20179 20183 20193 20266 20290 20293 20299 20335 20345 20360 20362 20423 20425 20476 20556 20631 20650 20658 20668 20720 20756 20818 20819 20834 20843 20879 20896 20934 20970 20976 21008 21014 21026 21131 21253 21259 21303 21309 21316 21326 21365 21414 21445 21446 21458 21510 21514 21536 21609 21621 21654 21670 21607 21704 21709 21717 21733 21740 217S0 21761 21784 21851 21868 21869 21877 21889 21893 21901 21924J 21929 21939 21940 21943 21950 21959 21960

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2