Agenda STADSNIEUWS ÏS TEMPELS De aardappeldistributie Het persoonsbewijs De foto Zendingsure Ontspanningsavond Ned. Bijbel Genootschap De scho.ol-werktuin Directeur Weeshuis der Hervormden Donderdag 8 Mei 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 !n totaai 62029 kaarten uitgereikt In de Chr. Geref. Kerk Causerie over korfballen Raadsvergadering Gecombineerd concert Winterhulp Nederland Bijeenkomst in de Westerkerk VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Br. H. Meer dan 1000 liefhebbers voor 380 tuintjes Film met ruimtelijk beeld Op 15 Juni overdracht van de dagelijksche leiding GEDEELTELIJKE KELLISGEVBLGEN Drankwet Handel en Bedrijf Dinsdag j 1 zijn in de vgf daarvoor be stemde lokalen, in totaal 12.598 disributie- kaarlen voor aardappelen uitgereikt. Het drukst was het ia de Kleuterschool aan de Van" Ruijsdaellaan, waar 2806 heele en 251 halve kaarten werden afgegeven. Bij wijze van groote tegemoetkoming heeft de lei ling van den plaatselijken dis- tribuiicdienst gisteren nog de spijbelaars in de gelegenheid gesteld aardappelkaa'ten te halen. In totaal werden 1455 kaar ten uitgereikt, n.i. 207 heele en 20 halve in den "St Joris Doele; 295, en 23 in de kleuterschool Van Ruijsdaellaan: 159 en 27 in de school Lange Singelstraat I, 294 en 42 idem H en 254 en 34 in de Alidabewaarschool. Men kan dus aanne men, dat zij, die nog op het nippertje geholpen zijn, over da geheele stad vrij gelijkmatig verdeeld zijn. ills de leiding van den Distributiedienst minder welwillend was geweest en niet nog een ostra dag beschikbaar had ge steld om de laksche broeders te helpen, zouden bijna 1500 personen het hebben moeten doen zonder aardappelkaart. Men zal er échter niet op kunnen re kenen. dat in de toekomst altijd deze tegemoetkomende houding wordt aangeno men, want door in een extra snel tempo te werken en door het treffen ,van een bizondere regeling wat do bezorging van de bescheiden in Den Haag aangaat, was het ditmaal nog mogelijk gisteren kaarten uit te reiken, maar of iets dergelijks in de toekomst ook steeds mogelijk zal zijn, staat te Iie/ien. In totaal zijn hier ter stede 62.029 kaar ten voor de distributie van aardappelen uitgereikt, zoodat thans ongeveer Wel ieder, die daarop recht heeft, in het be zit van een aardappelkaart zal zijn, want het aantal burgers, dat buiten de stad werkt, is thans vrij groot en ook zal een aantal ingezetenen nog zooveel ..ardappelen in voorraad hebben, dat zij niet voor een kaart in aanmerking komen. Gisteravond is in de Chr. Geref. Kerk een zendingsure gehouden, die geleid werd door ds. Riekel uit Delft. Na de gebruikelijke opening met gebed en schriftlezing, sprak ds. Riekel naar .aanleiding van Handelingen 16 vers 9 en 10, het verhaal van den Macedonischen man, dien Paulus verscheen en zeide: „Kom over in Macedonië en help cms!" Achtereenvolgens*werd besproken; lo. De hood, die roept; 2o. Be liefde, die ge hoorzaamt, en 3o. De eersteling toege bracht. Paulus was als zendeling zeer geschikt, daar hij vele.talen sprak. Op het punt om Azië binnen te trekken, krijgt Paulus het gezicht en onmiddellijk vertrekt hij naar Europa. Hij ervaart; niet de mensch, maar God beschikt en zendt de mensehen, waarheen hij wiL Paulus vindt in Macedonië geen tempel en moet zijn eersten dienst als een hage>- preek lvouden, op een gebedsure van de rrouwen., Deze vrouwen waren vermoede lijk proselieten of jodengenooton. Bij zijn werk in Macedonië is Paulus op vele moeilijkheden gestuit, en ongeveer die zelf de moeilijkheden onder indt de zending nu nog. De gewoonten van de heidenen staan het zendingswerk zeer in den weg; zij kunnen de afgoden niet zoo maar over boord werpen; eerst moeten zij ervaren, dat deze en die afgod niet helpt. De omstandigheden zijn in vergelijking met Paulus' tijd zeer veranderd; want van waar het Woord eerst kwam, daar vraagt men er nu om. Spr. wekte op tot persoonlijken zen- dingsarbeid, In het bizonder voor de deelnemers een den applicatiecursus gymnastiek zal Maandagnamiddag 19 Mei a.s. in Musis Sa crum een bijeenkomst plaats hebben, waar op de heer K. J. Heyboer, korfbal expert, een causerie van een lia'f uur zal hwilen over het koifbalspel-onder de titel: „Een Nedcrlarubch spel voor de Nederiamlsehe jeugd". Daarna zal de heer Ledeboer een film over bei korfhalspel vertoornen. Tijdens de film, die ook ongeveer een half uur duurt, zal de heer Ledeboer deze film en het spel toelichten, zoo-lat men een juist inzicht in dit openluchtspel zal kunnen verkrijgen. Mets van waarde mag warden vernietigd. De hoeveelheid beenderen, die door de schillenboeren per week wordt opgehaald, is niet 80—200 K.Gzooals gisteren in het bericht „Niets van waarde mag wor den vernietigd werd meegedeeld, -maar 20—80 K.G. Omdat op het bureau aan de lkeersvest, waar de persoonsbewijzen worden uitge reikt, gebleken is, dat vele foto's on geschikt waren, is het misschien dienstig nog eens de voorschriften te publicceren. Deze zij'n Het beeld moet scherp zijn (geen z.g. kunstfoto's), de breedte van het hoofd, zonder het haar moet 2 c.M. of grooter zijn. Hoofdbedekking is op de foto met ge oorloofd, breedte foto: 3V2 c.M., hoogte foto: 434> c.M., do persoon moet duidelijk kenbaar zijn, de achtergiond wit, althans licht. Het linkeroCj. moet duidelrjk zicht baar, het gelaat drie kwart naar reelits gekeerd Zijn. De achterzijde van de foto moet wit of roomkleurig chamois zijn en mag geen stempelafdruk of gedeelte daarvan dragen Nevenafbeeldingen als een andere persoon, een Bond ,eerr Landschap, een huis e.d. mo gen op de foto niet voorkomen. De beide in te leveren foto's moeten geheel aan elkaar gelijk zijn. Op een vergadering de vorige week ten stadhuize gehouden, die door vrijwel alle hier ter stede gevestigde fotografen werd bijgewoond, zijn ook nog eens de eiscben besproken, waaraan de foto's voor 't per soonsbewijs moeten voldoen. Aangenomen kan worden, dat thans door deze fotografen geen foto's meer voor het persoonsbewijs worden afgeleverd ,die daarvoor niet ge schikt zijn. In den regel zullen dus de foto's, die afgekeurd worden, van een ou deren datum zijn. Gratis bannen. Zij, die geacht worden zelf niet de kosten van het maken van de foto's te kunnen bekostigen, zullen van Maatschappelijk Hulpbetoon een bon ontvangen, ter waarde van f0.2ó. Daarmee kunnen zij zich ver voegen bij! de fotografen, die zich bereid verklaard hebben voor dat bedrag de foto's te leveren. De adressen van die fotografen staan achter op den bon vermeld. Tiet is niet geoorloofd meer dan de waar de van de bon te berekenen; er mag dus niets bijbetaald worden. Wie, ofschoon hij recht heeft op een bon, toch reeds geld heeft uitgegeven \oor het maken van' de foto's, kan later, als hij bon en persoonsbewijs kan toonen aan Maatschappelijk Hulpbetoon, een kwarije in ontvangst nemen. Men staat op het juiste slandpunt, dat zij, die ondanks hun bekrompen omstandig heden, zelf gezorgd hebben voor de foto's, daarvan geen nadeel mogen ondervinden. Eenige fabriek te Schiedam 0 HEIJERMANS VAN OUWERKERK jjj PASSAGE 8 —TELEFOON 68604| Naar we vernemen ligt het in de be doeling op Donderdag 15 Mei a.s. de eerstvolgende vergadering de derde van dit jaar van den gemeenteraad te hou den. Daarin zal o.a. ook het ontwerp besluit inzake de annexatie aan de orde worden gesteld Vier gemengde koren n.l. Gemengd Koor „Het Oosten"; Chr. Gemengde Zangvereen. „De Lofstem" te Capelle aan den LJssel; Chr. Gemengd Koor „Kralingen" en de Schiedamsche Chr. Gemengde Zangvereen. „De Lofstem", allen onder leiding van den heer Otto de Vaal, zullen gezamenlijk een concert geven in de Koninginnekerk te Rot terdam. Medewerking verleenen de solisten Maartje Offers en Laurens Bogtman en de Delftsche Orkestvereeniging. In totaal zul len ongeveer 250 medewerkenden optreden. Uit de vier vereenigingen is een ooncert- commissie gekozen welke het plan zal voorbereiden. Als voorloopige datum is Zaterdag 12 Juli aangenomen. De geza- melijke koren zullen uitvoeren de groote cantate Rijn fantasie van J. G. van Herwaar den en Lied der Dennen van W". Verharen. Met olledige instemming van liet bureau Winterhulp Nederland in Den Haag, is gis- teiai ond in du, zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven een bijeenkomst van collectanten van de Winterhulp gehouden,- welke bij eenkomst een ietwat feestelijk karakter droeg. Aan de wanden waren de bekende affiches aangebracht, die in het afgeloo- pen seizoen zijn verschenen om op te wek ken het Winterhulp-werk te steunen; het podium was versierd met planten en vlag- gen. Van de uitnooüiging aanwezig te zijn, was een vrij druk gebruik gemaakt; voor- ai de jongeren stelden blijkbaar deze bij eenkomst zeer op prijs. Ook een tweetal leden van de Werkgemeenschap waren aanwezig en voouts de vaste medewerkers van den heer J. v. d. Griend. De directeur van het plaatselijk Wintcr- hulpwerk, burgemeester, mr. dr. F. L. J. van II a ar en, lieeft de collectanten en collectrices hartelijk dank gebracht voor hun opofferend werk. Dat bij de uitdee- ling ook nog aan een tweede ronde kon worden begonnen, is in de eerste plaats aan de collectanten te danken, die hun niet altijd gemakkelijke taak met zooveel toewij ding hebben vervuld. Die gemeente Schiedam heeft veel meer ter uitdeeling ontvangen, dan hier is bij eengebracht. Ook daarvoor past een woord van dank. Voorts betrok spr. in zijn dank de Werk gemeenschap en den heer v. d. Griend met zijn staf. Niet als Lelooninn moeten de collectan- fanten dezen avond beschouwen, want dan zou veel meer geboden moeten worden, maar als een blijk van waardeering vooor het gepre'steeule werk. De avond werd gevuld mei het optre den van den heer Leen de Bruijn, die nieuwe en ook enkele meer bekende lied jes zong, waarbij de aanwezigen een aandeel in de uitvoering werd toegewe zen, het Ilakkert Ensemble, dat vlotte muziek bracht ook bij 't dansen, dat tot slot volg le: de heer E A. Th. de Groot zong in het eerste gedeelte o a aria's uit de ParelvRscher en uit Rigoletto en later twee Nederlandsche liederen Hemelhuis en Mijn Nederland. Een jei.gdig stadgenoot, Awillet'o, Het ecnigo experimenten op het gebied van de goochelkunst zien -en had daarbij veel succes Niet alleen had hij assistentie van eenige bezoekers, maar ook van twee part ners, een stnie kracht en een Augart! Dank, Voor dat men, wat Leen de Bruijn noemde, „een ging sloffen", heft de heer J v d Griend, leider- van het plaat selijk Btrcau van de Winterhulp, dank gebracht voor de prettige medewerking, die hij van vele zijden heeft ondervonden. Zonder mopperen gingen de collectanten, gewapend met hun bus, waarheen zij ge dirigeerd werden Er is een groot aantal groene Winter hulp-klaverblaadjes toegezegd en zij, die 6, misschien ook die 5 maal gecollecteerd hebben, ontvangen nog dit speldje thuis gestuurd Spr hoopt, dat de betrokkenen het speldje nog dikwijls als eereteeken zullen dragen, Kerk Ned. Prot. Bond Westvest 90 ZONDAG 11 MEI voorm 10.30 uur. Hv. Schiedam Bond van Oud-leerlingen Prinses Juliana- school. Hoofdredacteur Schieoamsche Courant: M. STAVENCA SCHIEDAM Gisteravond heefl de Bond van Oud leerlingen van de Prinses Julianaschool, in het gcl>ouw voor Chr. Sociale belangen, haar jaarvergaderring gehouden, waaraan het karakter van een feestavond was gege ven. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer D. van Wam el en, waarna een vroolijk revue-programma af gewerkt werd, dat vooral door het vlotte optreden van Wim Mak en Henk Mart-jnse, een aantrekkelijk- karakter had. Ook de andere medewerkenden volbrachten hun taak naar fcehooren. In het, bestuur wer- den gekozen de heeren M. Bijl en M. A. 1 Oldenhof. Gisteravond heeft de afdeeling Schiedam van het Nedertandsch Bijbel Genootschap een bijeenkomst gehouden in de Wester kerk aan de Alcidastraat. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, ds P- Bokma, die na bet gemeenschappelijk zingen een gedeelte uit .Hcbreeen 4 voorlas, waarna hij de wei nige aanwezigen welkom heette. Opr. wees op de belangrijkheid van het werk van het Bijbelgenootschap, dat op .het oogenblik veel Bijbels doet toekomen aan in bet buitonland werkende arbeiders. De Ij-cleekenis van deu Bijbel. Na het zingen van Gezang 264:4, was het woord aan ds. A. T.' W. de K1 ui s, Ned. rierv predikant te Rotterdam, die over du Lcteekenis van den Bijbel sprak. Spr ging daarbij uit van het slot van Johannes 20, waarin staat, dat „Christus nog ve'e andere teekenen gedaan heeft die niet geschreven staan in dit boek; maar deze zijn geschrev n, opdat gij ge- Looft dat Jezus is de Christus, de Zone Gods en opdat gij geloovende, het leven hebt in Zijnen naam" Vo'gens spr. ligt voor ons de beteekenis van den Bijbel hierin, dat daarin de gebeurtenissen om trent Christus beschreven zijn, zoodat wrj die concreet en ten allen tijde bij ons kunnen hebben Gebruiken wij der Bijbel echter we'? vi Mig spr. zich af. Vroeger was de Bijbel ontoegankelijk voor onge- letterden. Toen kwamen de Bijbelvertalin gen en groot is de invloed daarvan ge weest'op de taal en het karakter van ons volk Thans is de Bijbel voor ieder bereikbaar. De bedoeling van den Bijbel is, dat wij zullen gclooven in -Christus, den zoon van God en speciaal het Johanne3 evangelie is daar op gericht. Enwanneer wij dit ge- looven, zullen wij het leven bezitten ia Zijn naam. Spr. schetste dit leven als een volkomen bevrijding van alle aardsche moeilijkbeden en beklemmingen; een op stijgen naar Christus. Wat het N.B.G. doel, Tenslotte sprak ds. W. de Graaf, Geref. predikant" alhier, een slotwoord, waarin hij zeide, dat het- Ned. Bijbe'genootschap, dat zich toch al niet in een groote be langstelling mocht vei heugen, in deze tij den gevaar loopt nog meer in het ver geetboek te geraken. Spr. spoorde de aan wezigen echter aan de belangen van het Genootschap zooveel mogelijk te behar tigen en de beginselen uit te dragen. Hij herinnerde aan het werk, dat tijdens de mobilisatie i« verricht. Aan. de soldaten werden in totaal 125 499 Bijbels of ge deelten daarvan uitgereikt voor een ge zamenlijke waarde van f 19.405. Boven dien is er veel gedaan voor de oorlogs slachtoffers; 3000 Bijbels werden aan hen uitgereikt en thans is het Genootschap bezig met het uitdealen van Bijbels aan arbeiders die naar het buitenland vertrek ken. Voot dit werk is echter veel geld noodig cn spr. wekte "de aanwezigen dan ook op zich op te geven als lid of be gunstiger van het N.B.G. Met het zingen van Psalm 33:2 en dank gebed werd de avond gesloten. Op hel podium was een tafel ge plaatst, waarop eenige uitgaven van liet Ned Bijbel Genootschap waren uitgestald. Voor de school werkluïn heeft nog nooit zooveel belangstelling bestaan, als dit jaar. Er hebben zich niet minder dan 1020 jonge tuiniers aangemeld, maar de hoofdleider, de heer M. Germeraad, had maar 380 tuintjes ter beschikking. Ret-trof ongeluk kig, dat van den school-werktuin dit jaar nog een strook van 20 M. breedte incest worden afgestaan voor den bouw van het abattoir. Van do lijst liefhebbers voor een tuin tje zijn eerst alle jongens en meisjes^die in de 4e klasse van de lagere school zit ten, geschrapt. Daarna heeft de hoofdleb der het aan de hoofden der scholen over gelaten de gegadigden aan te wijzen, die voor toewijzing van een tuintje in aanmer king kwamen. Daarbij is-wel de wensch te kennen gegeven, dat hij overigens ge lijke „rechten" de voorkeur zouden heb ben zij, die leeds eerder op den school- werktuin werkten. Ongevcci 30 pet. van de gegadigden heeft een tuintje toegewezen gekregen en "het verloop is bizonder gering. Voor elke groep van'60 jongens en meisjes staan ongeveer 10 reserves op de lijst, die geregeld komen infermeeren, of er voor hen nog geen plaatsje open is! Van morgenmiddag af zai in het Mo- nopoJe Theater een film van ongeveer 400 M. lengte worden vertoond, die iets bi- zonders is, niet zoozeer om wat vertoond, dan wel hoe zij vertoond wordt. Door een handig procédé tce te passen, wordt den toeschouwer en ruimtelijk beeld ge suggereerd. Reeds lang wordt in de filmwereld, ge zocht naar een oplossing voor hét ver vaardigen van de sterofilm. lot nu toe moest men, om diepte in het beeld te krij gen, zich behelpen met brillen, die den bioscoopbezoekers wel werden aangeboden. Van morgen ai kan men in het Monopole Theater een film zien, waarbij he't zelfde en zelfs beter resultaat^ wordt verkregen zonder bril 'De film is opgenomen in kleuren en met geluid; hel is een uitvinding van ir. Burk- hardt te Luzem. Het onderwerp, dat de film "behandelt, is een worstel- en boks wedstrijd. Als hoofdfilm wordt vertoond: „Onder gele vlag", met Hans Albrts in de hoofd rol. Naar we -vernemen zal de nieuw benoemi de directeur van het Weeshuis der Her-i vormden, de heer Tlitscma van Eek, direc teur van het Oolgaertslmis te Arnhem, eerst op 15 Juni a.s. zijn taak hier ter stede kunnen aanvaarden. Oorspronkelijk zou dat 1 Mei geschieden. Zoowel die heer en mevr. Germeraad. als de heer en mevr. Van de Voorde, zullen tot de komst van den nieuwen direc teur hun functie's als binnenregenten van resp. het Weeshuis en liet Tehuis voor IJalfweezen blijven vervullen. Het Oolgaertslmis te Arnhem is de cen trale van de Vrijz. Protestantschc Jeugd beweging in Nederland. Daar worden oon- ferentie's gehouden, kampleiders ge vormd enz. i j Hcnriëtle Davids ea Paul Ostra in Musis Sacrum. Maandag a.s. treden Ilenriette Davids en Paul Ostra met hun ensemble op in Musis Sacrum, met een cabaret-revue, die zjj den naam hebben gegeven van „Ham ster Vroolijkheid", Hamsteren is biji de wet verboden, maar vrdiolijkheid hamsteren is zoo noodzakelijk, dat dit nog volkomen vrij is. Een groote portie wordt Maandag toegemeten in Musis Sacrum door de po pulaire oonferencier en veelzijdige toernooi en radio-artist, Paul Oslra, met hun -en-- sunble. Voor verdere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. SCHIEDAM Passage Theater, half 3 en half 8: Jeugd. Op het tooneel: Joe Andy's intern, show orkest. Monopole Theater, 215 en 7.15 uur. L Mil- lionnairs; 0. Zwarte oogen. 8 Mei. Zaai Tivoli, half 8. Vergadering N.S.B. Spreker de heer De Bruin. 8 Mei. Gebouw Chr. Soe Belangen,7.45 u. Jong Hervormden. Spreker ds. D. Broers. 10 Mei. Maison Westhuis, 7 uur. Korfbalver. „Schiedam" Clubavond. IX Mei. Volksgebouw, half 7. „Kunst na Ar* bei<T. Be nieuwe typiste. 14 Mei. Kerk Ned. Prot Bond. 8 uur. V.C.J.B. Jeugdgemeenschap. Opvoering: De Kaarsvlam 19 Mei. Musisv Sacrum, half 6. Causerie en filmvertooning over korfbal. Eiken Zaterdag en Zondag 1—4 uar. Stedelijk Muscnm ROTTERDAM Hedenavond Arena,"- 2.1o en 8 uur. Tooneel Huwelgksbarometer, met Lily Bouw meester. 8 MeL Koninginnekerk, half 8: 6e en laatste Concert Beethoven Cyclus R. Pn. O: BlOSH )PEN Capitol, 2, 4.15, half 7 en 8.45 uur. Jacht zond'er genade. - Luxor, half 3, 7 en 8.45 uur. Een stem uit den aether. Prinses, 2.15 en 7.30 uur. Was ik maar nooi getrouwd. Op het tooneel: Wim en Bram Scholte. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. DORSMAN, alhier, om een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de beneden-Jocaliteit van het perceel Hoogstraat 3a, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij htm College schriftelijk bezwa ren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 8 Mei 1941. Vergoeding voor leveringen of vemehtin- gea ten behoeve va.a de Duitsehe weermacht. De "Burgemeester van S-hiedam maa&t békend, dat het in bepaalde gevallen niet uitgesloten is, dat van Duitsehe zijde als nog een schadeloosstelling wordt verleend aan belanghebbenden, wier verzoeken om vergoeding voor levering of verrichtingen ten behoeve van de Duitscho weermacht aanvankelijk werden afgewezen. Dergelijke gevallen zijn bijvoorbeeld aanwezig: a. Indien op* aanwijzing van een Duit sehe militaire instantie, dan wel van een troepenonderdeel, rekeningen aanvankelijk bij deze instantie of dat onderdeel waren ingediend, zonder dat daarop om welke reden ook, betaling door deze instantie of dit onderdeel is gevolgd; b. indien men niet tijdig een aoooord- verklaring op de aan de betreffende Duit sehe instanties toegezonden rekening, dan wel een verklaring van hetgeen verricht is, of een ontvangstbewijs heeft ontvan gen, zonder welke men van meening was, dat geen verzoek om vergoeding bij" de gemeente fcon worden ingediend en waar door zulks wegens bet overschrijden van de daarvoor voorgeschreven termijnen niet meer mogelijk was. Tot uiterljjik 15 Mei 1941 bestaat gele genheid deze verzoeken opnieuw ter secre tarie in te dienen. Voor geval van Duitsehe zijde op deze verzoeken onverhoopt afwijzend mocht wor den beschikt, zal een onderzoek ingesfft-u worden na,ar de mogelijkheid, of van Ne derlandsche zijde alsnog een schadeloos stelling of tegemoetkoming kan women verleend. Het opnieuw indienen van het verzoek mag geenszins de verwachting wekken, dat thans vergoeding zal werden uitgek-<enï. Uitdrukkelijk wordt er voorts op gew* zen, dat in'geval het verzoek destijds afgewezen, omdat de verzoeker vegans nonchalance, dan wel aan zijn schu'd te wijten onbekendheid met de voorschriften, verzuimd heeft het verzoek tijdig m te dienen, de schade door hemzelf moet war den gedragen. Voor liet indienen van het verzoek is een schriftelijk formulier verkrijgbaar ten Stadliuize (Afdeeling Algemeene Zaken). Bewijsstukken, voor zoover aanwezig, moeten bij het verzoek worden overgelegd. Schiedam. 8 Mei 1941. 2142 91 DONDERDAG, 8* MEI Qfficieele nolec-ring van de oninnseie uit de Kamer van Koophandel Moutwijn f 23.50 per HL Zonder fust en zonder belasting. Niet officieel. Bmnenlaridscbe spiritus: Melasse 100 pCt f29.— per H-L. Ruwe 50 pCt. f 14.50 per H.L. Exporl (vrijblijvend) f36.- por HL Zonder fust en zonder helaslina Spoeling f 1 50

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2