Peulvruchten en Grutterswaren Bon voor slaolie aan gewezen „De Instuif" Paradijs der vrijgezellen Laatste Nieuws -WEILICE BONN hS kan ttïa!ls gebruiken? Fag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT De keuze tusschen boter, margarine óf slaolie Cafe en bar van het Passage Theate.- Persoonsbewijzen Passage theater BEURS AH AMSTERDAM wu/l4 67, e - 67, «V. Zaterdag 10 Mei 1941 Sport D.H.S. Wielrennen Mathenesser-wielerbaan BÏNNENLAN D Gibraltar een doorn in het vleesch van Spanje Burgerlijke Stansi Prijsaanduidingsbesluit afge kondigd PAARDENHANDEL. I Zoaais reecis eerder werd bekend ge maakt zal wederom sla-olie öp een der borfnen van de boter- en vetkaart verkrijgbaar veoiden gesteld. De bon, welke recht geeft op sla olie is bon „17" van de boter- en vet- kaart, welke geldig zal zijn van Maan dag 2S Mei tot en met Woensdag 11 Juni a.s. Op bon „17" v.an de boterkaart zal in bovengenoemd tijdvak 250 gram bo- ter of 200 gram slaolie of raapolie ver krijgbaar zijn en op bon "„17" van de vetkaart 250 gram boter of 250 gram margarine o£ 200 gram sla-olie of" raapolie. In verband met de bevoorrading van de winkeliers, dient men de bonnen, waarop men sla-olie, raapolie of margarine wenselit te betrekken, reeds van te voren bij de winkeliers in te leveren. Degenen, die op bon „A7" van de boterkaart slaolie of raapolie of op bon „17" van de vetkaart slaolie, raapolie of margarine wenschen te betrekken, dienen deze bonnen in 't tijdvak van. Maandag 12 Mei tot en met Zaterdag 17 Mei bij de winke liers in te leveren, die liiervan 'n eenvou dige administratie dienen bij te houden en desgewenscht een ontvangstbewijs aan den klant behooren af te geven. Wanneer men verzuimd heeft vóór 17 Mei de bon nen hij de winkelfbrs in te leveren, kan hierop in de geldigheidsperiode, van 26 -Mei tot en met 11 Juni uitsluitend boter worden gekocht, echter zonder dat daarbij op de bonnen van de vetkaart reductie wordt verleend^ I verband met het feit, dat hot rantsoen slaolie of raapolie 200 gram bedraagt en de inhoud van de slaolietlesschen in hot algemeen geen veelvoud van 200 gram vormt, zullen de winkeliers de hoeveelheid, waarop hun klanten tegen inlevering van een of meer bon nen recht kunnen doen gelden, als regel niét in haar geheel in fabrieksverpakking kunnen afleveren. Zij zuilen dus in dat geval de per hee'u of halve fleseh afgeleverde hoeveelheid buitei'. de fabrieksverpakking om dienen aan te vullen. Wie b.v. vier bonnen heelt ingele verd en daarvoor een heele fiesch slaolie niet een inhoud van 720 gram heeft ontvangen, zal, daar de ingeleverde bonnen recht geven op 4 X 200 800 gram, nog 80 gram slaolie apart kunnen ontvangen. We hebben in on zo s.aJ allerlei prettige en ooik minder prettige ervaringen kunnen opdoen, maaMop liet .oogenbljk praten we niet over de laatste. Aan de reeds prettige belevenissen kun nen wc er thans een toevoegen van bizon- ileren aard. Want Schiedam is een inrichting rij ker geworden van een hoedanigheid, zoo- als we lot nu toe" nog niet kenden; een ge legenheid tot ontspanning en vermaak, zoo- aJs er nog geen enkele was. In een stad als de onze. is er uiteraard roden van be staan voor een aantal grootere en kleinere cafe-reslaurants, cab'-'s, enz., maar een bar kerïSen, we niet. Zooiets, aldus rede neerde men, was goed voor Rotterdam en Dien .Haag en Amsterdam, maar een bar is niets voor Schiedam. liet is natuurlijk altijd mogelijk, dat' een dergelijke redenee ring door de practijk wordt waar gemaakt, maar intusschen is er toch een bar geko men. De voortvarende directie van 't Pas sage Theater had reeds maanden gel-eden 't plan de benoden-foyer te verbouwen en toen er plannen werden gemaakt, kwam men tot de slotsom, dat het Passage Thea ter het voorbeeld moest volgen van bet Tohis-thcater in Leiden, dat zooveel succes heeft geboekt met zijn „Instuif", Dus werd dé ruimte bestemd tot café en bar en in een luttel aantal dagen kwam- deze Ver andering tot stand. Deze wijziging was zeer grondig. Letterlijk alles werd uit de bene den-foyer., gesloopt,, een geheel nieuw in terieur wen?-aangebracht, eea nieuwe in gang paste zich daarbij aan, maar het be langrijkste was toch wel de bar, welke te gen .den achterwand werd gebouwd. Men heeft daarvoor het bekende model van de half-cirkelvormige toonbank gekozen, van behoorlijke lioogto en breedte, met stevige krukjes ervoor. Maar de clou is de zeer smaakvol uitgevoerde „zou" boven de bar, een halve cirkel van gegolfd, met goud bespoten board. De golven loopen niet evenwijdig, maar komen uit het hart van den cirkel, waar een indirecte verlichting "hel goudplastiek doet glinsteren. Deze Lor, met haar eiken betimmering en origineele plafond, is een waardig sluit stuk van de ruimte. Verder is het café gezellig gemeubileerd met tafels en kleine fauteuils, twee lange banken aan de raam-' zijde. Tegen den achterwand, onder een luifel men indirect licht, heeft een klein orkestje een plaats gekregen, Denny Miller speelt hier op liaar kleine piano en zingt er liaar liedjes, Ncderlan'dsche, Duitsche, Fransche, welke -men w-ensebt. liaar part ner, Marcel Dut'resne, een uitstekende vio list, is een „Stehgeiger" van waardig al lure. Denny Miller is Voorts even bedreven «p do harmonica als op de piano. Reeds enkele dagen was deze bar, welke evenals haar voorgangster in Leiden, „Do Instuif' is genoemd, voor het publiek ge- op end; gistermiddag had de officieel© ope- Wie aan ile beurt zijn. In den loop van de volgende 2 we ken zullen voor het in ontvangst ne men van persoonsbewijzen worden opgeroepen de personen, wier ge- slachtsnanm begint met letter A en dat deel van letter B wat ligt vóór Bo. ning plaats. De directeur van het Passage Theater, de heer J. J. IJ. H. Tapte Looken- berg, had gezorgd voor bloemen en een fcjein gezelschap was aanwezig bij de een voudige plechtigheid, waarmede „De In stuif' werd „natgemaakt", zooals dit in vaktermen heel. Hugo (Heinz Kuhmami) is reeds tweemaal gehuwd maar ook tweemaal gescheiden en dat past toch zeker niet voor eau ambtenaar van den buigeriijkcn Stand, die de jonge paartjes in den écht verbindt en ze daarbij op de zaligheid van den echtelijken staal wijst. Van deze meening is ook zijn chef, die hem dan ook voor liet altematief stelt: of zijn ontslag nemen of beloven niet meer te zullen huwen; het laatste wordt door Hugo beloofd En .zoo zien we hem dan met een tweetal vrienden, eveneens vrijgezellen, een gemeen schappelijke woning inrichten: Paradij^ der vrij gezellen. Bij de verhuizing gaat het allerminst stil toe, maar eindelijk is dan toch hun home KOERSEN OP 10 MD 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V, -Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES StaatsSeenSrsgen Nederland V.K. HEDEN 4% Ned. '41 98VU 97»%- Ö'/jB 4% '40 1 99% 100 4% '40 11 97»% 977, 4% '40 II mbf. 99»% 99% 3% '36 94'/, 947, 3% '37 9U% 3-31% '38 S9% 89', - hlcd. Oost-lndië 3% Ned.-Indie 1937 89'/, 90'/, S% Ned.-Indié '37 A 87 977, AAKDEELEN Indusir. Onderst. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1 SO5/- 130 1 Van Berkel 64 64 Philips Gloeil. G, B. 213'/, 2137,— LeverBros&Unilever IJS1/, 117 Petroleum Kon. Pelr. Mij 230'/s 230'/, 8 Rubber Amsterdam Rubber 2G71/2 266'/,— 9 Dell Batavia Rubber 205 2077, Suiker Handelsver. A'dam 4187, 417 20 Javasehe Cultuur 250 Ned.-Ind. Suiker Unie 250 252 Ver. Vorst. Cultuur 1177s 118'/, Tabak 195'/, - 197 256 2547, Senembah 207 Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn.. K.N.S.M. Nat. Bez. 1177, 116 7 156 155'/,- Kon. Pakelv.-Mij.. Ned. Seheepv. Unie 175 175'/,— Rolterd. Lloyd 140 140'/, Stoomv.-Mij. Ned... 1407, 141 gereed en genieten ze van hun vrouwleos samenzijn. Deze vreugde duurt achter maar kort, want reeds spoedig wordt da eensgezindheid ver stoord door drie paar vrouwenoogen. En hoewel de vrienden vinden, dat ze el kaar toch erg leelijk behandelen, kunnen ze geen weerstand bieden aan de pijlen van Amor, zoodat ieder voor zich een uitvlucht zoekt om met zijn hartsvriendin op stap te gaan. De jongedame, die met Hugo in het huwe lijksbootje zal stappen, verkrijgt daiutoe de ioestenuning van den chef en zoo eindigt deze klucht tot tevredenheid van alle belanghebben den. De twee vrienden worden gespeeld door Ru- dolf Sieber en Hans Brausev, eüer. Voetbal DUS heeft dit jaar geen Slecht figuur ge slagen. Om nop: aanspraak te maken op de deidc plaats zullen de Schiedammers morgen hun best moeten doen tegen Foriuna uit Tiaar- dingen, daar deze de tweede plaats nog kan bezetten. DHS 2'gaat naar VFC 3, DUS 8 naar DÜC; de wedstrijden voor DHS 4 en 5 zijn uitge steld. Zondag 11 Mei organiseert de R.C. „Schie dam" op de Mathenesser-wielerbaan, een wed strijd togen de sterke rennersvereeiuging de UoUerdarnsche Leeuw. 180 ronden, een teamachtervoljpng, eon klas sementrace, een koppelrace voor nieuwelingen over 60 ronden en een afvalrace voor nieuwe lingen. plaatsen. De chef van de Spaansclie buitenlandsche persafdeelmg, Merry del Val, herinnert in een artikel, dat voor alle Spaansclie provin ciale bladen gepubliceerd is, aan de uit spraak van Napoleon, dat Gibraltar den Engelschen geen voordeel brengt maa,r een altijd pijnlijke doom in het vleesch van Spanje is. Gibraltar, aldus de schrijver, kost den Engelscheir troepen en verbittert de Spanjaarden. Het is een voorbeeld voor het feit, dat in de laatste eeuwen over het lot van Spanje werd beschikt in de kan selarijen van andere landen. Deze tij den zijn echter voc' goed voorbij". Franco lieeft Spanje de overwinning op het terrein der binuenlandsciie politiek verschaft, hij zal hei op het gebied der buitenlandsche po litiek onafhankelijkheid geven. In buiten landsche radio-uitzendingen is den laat- sten lijft gezegd, dat het Iberische schier eiland ongetwijfeld liet volgende oorlogs- tobneel zal zijn. Het kan voor niemand ver borgen blijven, dat Spanje zich' tusschen twee strijdende legers bevindt. Men kan echter slechts vaststellen, da tSpanje geen niemandsland is. Indien de oorlog inder daad over het schiereiland moet woeden, zal Franco wel w'eten, op welkte wijze de belangen van Spanje het beste gediend zijn en daarnaar zal hij handelen. SCHIEDAM. Geboren: 8 Mei. Wilhclinina Anna, 8. v. L. Bras en M. Ilanegraaf, Pofgieterstraat 5. - Louisa Josina, d. v. W. Risseina cu C. L. SlelÜiuijson, 9 Mei. Wilhclinina Maria, «L v. W, C. v. d. Krogt en I. OUen, Broersicld 14'J. Aassaulaau 75 lohan, z. v. M. r. d. Drift en M. Spanjersberg, Potgicferstraat 42 Een als leveni. aangegeven kind van C. van Erp en J. A. W. Viskcr, Westvest 64. Overleden: 7 Mei. J. Wijzenbroek, 63 j. Nassaulaan 75. Faillissementen. Opgegeven door afd. Ilandolsiufwinalies' v. d. Graaf en Co. N.V., Ain.sfoixiam. Uitgesproken G. If. Jteyni, Ca pel ie a. «f. IJssd, Hoofd weg 41. LL-c.: mr. G. L. van Es. Cur.: mr. J. do Visser, Rotterdam. Gedeponeerde nitdec'ingslijs'jein N.V. Mij. tol Administratie vain roe rond a en onroerende goederen „WeslwaA", geves tigd te Rotterdam. Geëindigd door bet ver- bnidend worden der eenige uilxtefó'ings- lijst. Uitkeering 0,3 pel. Geëindigd door homologatie van het accoord: Cornetis' Zevenbergen, Vlaarlin- gen. rijzen klachten over verhooging van de prij- het schillen van aardappelen. gepubliceerd. dag buiten werking. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDB - VI SCHERIJ. TAXATIE VAN TER VERKOOP AAN TE BIEDEN PAARDEN, De Provinciale Voedseleammissaris oor Zuid-Holland maakt aan belang hebbenden in zijn werkgebied bekend' dat op Zaterdag 10 Mei 1941 op het abattoir te 's-Gravenhage een taxatiecomxnissie aanwezig zal zijn, teneinde paarden, die eventueel ten verkoop aangeboden zullen' worden, te taxeeren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor ieder paard, wat ter taxatie zal worde» aangeboden, een verkoopkaart bcondigd is, welke bij den betreffenden Plaatselijke» Bureauhouder, die bij leze taxatie aanwezig zal zijn, kan worden aangevraagd, tegen betaling van f 10 Tevens wordt er op gewezen, dat bij deze taxatie geen paarden ten verkoop worden voorgeleid, doch dat uitsluitend paarden zullen worden getaxeerd. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. De Provinciale Voedseicommissaris voor Zuid-Holland deel aan belangheb benden in zijn werkgebied mede, dat het verhandelen van paarden met uit zondering van fokpaarden, renpaarden en harddravers, concoürspaarden en slachtpaarden, slechts is toegestaan, indien de kooper in het bezit is van een aankoop vergunning en de verkooper bij het te verkocpen paard een z.g. verkoop- kaart heeft, waarop de door een daartoe aangewezen taxatie-commissie, getaxeer de -vaarde is vermeld. De gelegenheid tot het doen taxeeren van paarden is voor Zuid-Holland opengesteld op; 12 Mei te Sommelsdijk 16 Juni te Sommelsdijlr 15 Mei te Gorinchem 21 Juni te Oud-Beijerland te Rotterdam 26 Juni te Heenvliet te Leiden 1 Juli te Rotterdam te Heeavliet 9 fuli te Oud-Beijerland 14 juli te Rotterdam te Leiden te Gorinchem 31 juli Verhoopkaarten worden uitgereikt tegen betaling van f 10.- per stuk. De indeeling der ter taxatie aangeboden paarden geschiedt, in de onderstaande kwaliteits- en ouderdomsklassen. De taxatiewaarde mag de bij de aangegeven taxatieklassen aangegeven bedragen niet te boven gaan. 20. Mei 21 Mei 26 Mei 31 Mei 3 Juni 4 Juni 12 Juni te Leiden te Sommelsdijk 21 Juli te Heenvliet 24 Juli' te Gorinchem "te Oud-Beijerland Kwaliteits G- Ouderdoms klasse 1 jaar 2 jaar 310 jaar 10 jaar en ouder klasse 1 2 3 4 I f 825.— f 1125. f 1350.— f 1200.— II f 600.— f 750.— f 825.— f 750,— 4C Bij verkoop uit de eerste hand mag de verkoopprijs niet hooger zijn dan de taxatiewaarde. Bij verkoop door een erkenden paardenhandelaar mag de verkoopprijs ten hoogste bedragen, ten bedrag gelijk aan taxatiewaarde plus 10 pCt hiervan. Tenslotte wordt mee.- d, dat aankoopvergunningen voor paarden'in den vervolge zullen worden uitgegeven door de Plaatselijke Bureauhouders. Koopers van paarden dienen de aankoopvergunning plus de verkoopkaart binnen 3 dagen na datum van den koop op te zenden aan den Bureauhouder, die de vergunning heeft uitgegeven. Op de paardenmarkten zullen dus uitsluitend paarden mogen worden ver kocht, welke voorzien zijn van een verkoopkaart. Dictributic van: Bod No. Geldig tot en raet Soort kaar! Hoeveelheid Aardappels 1 18 (21) Mei Aardappelk. 1.5 K.G. Bloem 7 18 Mei Bioemkaan 50 gr. brood ol rantsoen gebak ol 35 gr. meel ol bloem Boter cn marzarine 13 en 14 15 7 (10) Mei 25 (28) Mei Beier- ol Vetkaar! 25U gr. boler ol margin ine (of op bon 13 ook eventueel 200 gr. vet) Brandstoffen Bon „Brand stoffen" en 01 KF 31 Me, Bonkaarten M en N een eenheid vaste brandstoffen Brood en gebat 14 13 19 11 Mei 9 (11) Mei 24 (28) 'Mei 17 (21) Mei Broodbon boekje 100 gr. brood ol een ranlsoer. gebak Honden- cn Ifaftenbrood 7 81 Mei Voederkaart een rantsoen Eieren 35 95 86 11 Mei 18 Mei 18 (21) Mei Ag. distr.- bonboekie een si i- Kaas 64 en 74 05 en 75 18 Mei 18 Nisi (1 laai) •\lg. disti. ponhoenje elke bon ,100 gram - - Koffie on thee 18 30 11 -Mei 25 -Me' Aig distr. bónboekje 40 gram thee of 250 gram koffiesunrogaat Melk 15 16 11 Mei 18 Mei Melkkaart één, driekwart liter Petroleum Periode 10 15 Juni Zege/ voor verlichting 2 liter Scheerzeep K 81 Aug. Textielkaart 50 gr. scheerzeep ol een tube scheerereme of een pof scheer: zeep Suiker 21 31 11 Mei 8 Juni Aig. distr.- bonboekje een kilogram Vleesch «4 14 {17} Mei Vieescb kaarl pim. een ons vleesoh of vet of een rantsoen vleesdiwaren i Vlecschwaren 14 [14 (17) Mei Vieesch- kaart een rantsoen vleeschwaren Zeep 29 81 Mei Alg. distri.- b'mboekje- een rantsoen Alle op Air. Distributie Bonboekje Peulvruchten 28 11 Mei 500 gram bruine boenen of capucijners of - rew zoover voorradig - groene erwten Gort, gortmout of grutten 25 15 Juni 250 gram Uammoui. havervlokken baverblocm. aardappel- vlokken gorl of irrnlten 24 15 Juni 250 gram Maeurome. vermicelli of spaghetti 2S 15 ixï 100 gram Maïzena gncsnteei. sago. oardappelmee' oi pudding poeder 27 15 Juni 100 gram Rijs!, rijslemeel. rijstegncs, rijstebloem of erii'ferreoi) 23 21! BateresVetkaart) 18 Mei 25 Mei 250 gram Als een daium tusschen haakjes it> geplaatst beieekent dit, dat reeds een nieuwe bon is'aangewezen maar de „oude" bon nog geldig ui tot het aangeduide tijdstip. Een rantsoen gebak bestaal uit: !60 gram koek (ontbijtkoek); 140 gram speculaas;" 200 gram andere koekjes; 290 gram biscuits en wafels; 75 gram beschuit; 200 gram cake; 600 gram gebakjes; 600 gram taart; 500 gram gevuld groot kerstgebak (boterletter e.d.). 400 gram gevuld klem korstgebak (amandelbroodjes e.d.); een hoeveelheid van alle ander oie! genoemde gebakken artikelen waarin 70 gram meel ot bloem is verwerkt. Een rantsoen zeep bestaat uit: 160 gram toiletzeep; 120 gram huishoudzeep; 150 gram zachte zeep; 250 gram zeeppoeder; 800 gram zachte zeeppasta; 600 gram waschpoeder; 12-5 gram zeepvlokken; 250 gram zelfwerkende waschmiddele'n; 200 gram vloeibare zeep. Een rantsoen vieescb waren bestaat uit: 75 gram gerookl oi gekookt varkens- rund- ol kalfsvleesch en gerookte .worstsoorten; 100 gram worstsoorten, rolpens en knakworst; 100 gram verduurzaamde kip; 125 gram leverartikelen, tongenworst en nierbrood; ISO gram bloedworst. Een eenheid brandstollen bestaat uit; 1 H.L. anthraciet oi steenkool j 75 K.Q. industrie el eierbnketten; 110 K.G. bruinkoolbriketten; 2 H.L. cokes; 175 K.G. fabriekstorf195 K.G. persturt (300stuks); 200 K.G. baggerturf (450 stuks); 200 K.G. overige soorten turf; briketten geheel ol gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/ol fava) van vaste brand stol fen. geeD turi zijnde: 100 K.G.; briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/ol al va! turf; 250 K.G.; niet tot briketten geeprst nét val en/ol ar val van vaste brandstoffen, geen turi zijndo: 75 K.G.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3