Agenda ®r Laatste f^ieuws Het prijzen van goederen en diensten Duitsche dienstpost bijeen Omliggende Gemeenten De annexatie Uitgebreide aanvallen op Engeland Burgerlijke Stand Handel en Bedrijf Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 12 Mei 1941 Diefstal van jenever BINNENLAND De voorschriften van het .des betreffende besluit Nationaal-socialistisch model- bedrijf in Den Haag Bijna geheel Vlaardinger- Ambacht komt bij Vlaardingen Sport BUITENLAND Dit weekeinde verloor de R.A.F. 36 toestellen Korfbal Schiedam I kampioen De verjaardag van - ir .A. A. Mussert GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN Bestrijding wandgedierte Lawntennis Schiedam Leimonlas II BEURS VAN AMSTERDAM <v~ b 1 De laatste weken was het eenige malen voorgekomen, dat bemande flcsschen, ge vuld met jenever, die voor verzending bij distilleerderijen aan den walkant .van de Lange Haven stonden, ontvreemd wer den. Ook werd een tweetal weken gele den ingebroken bij een distilleerderij aan de Hoofdstraat» waarbij eveneens een be mande flesch jenever en 25 liter cognac werd ontvreemd-. Het was de politie ter oore gekomen, dat in een café aan den Vlaardingerdijk clandestien jenever verhandeld was en di rect werd verband gezocht met ho\ en- vermelde diefstallen. Bij een huiszoeking werden eenige demijohns gevonden, die van dc benadeelde distilleerderijen afkomstig waren. Het verdere onderzoek leidde spoe dig tot de arrestatie van den 32 jarigen 51. v. M., die inmiddels een volledige bekentenis heeft afgelegd. In totaal had hij circa 90 liter jenever ontvreemd en ver kocht aan den caféhouder R. Van 51. zal ter beschikking van de justi tie gesteld worden. SCHIEDAM Passage Theater, half 3 en half 8: Paradijs der Vrijgezellen. Monopolo Theater, 213 en 7.15 uur. 1. Onder gele vlag (extra een steieotilm). Heden e. v. d. tot 1 Juni. Atelier voor Jimnen- buis kunst, Lange Kerkstraat 34. 1Q-—12 en 2—5 uur. Schilderijenten toonstelling Willem Brinkman 12 Mei. Musis Sacrum, half 8. Cabaretvoorstel ling. Paul Ostra. Henr, Davids ea. 14 Mei. Kerk Ned. Prot. Bond, 8 uur. V.J.J.B. Jeugdgemeenschap. Opvoering: De Kaarsvlam. 15 Mei. Passage Theater, half 8. The Ramblers. IC Mei. Musis Sacrum, 7.45 uur. Coucert Toon kunst Svmphouie öikest, m. in. v. Cany do Btuin, piano en C. R. Cop- pens, hobo. 19 Mei. Musis Sacrum, half 6. Causerie en fitmvertoomng over korfbal. ROTTERDAM BIOSCOPEN. Arena, 215, half 7 en 8.43 uur. Het dolende hart. Capitol, 2.4.15, half 7 en 8.45 u. Park straa' 13. Luxer, half 3, 7 -en 8.45 u. De kuische ge belde. Prinses. 2.15 en half 8. De eenzame weg. Op het tooneel: De Kiliraa ILuvauj.es -?/ Het jongste Verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visschcrij en van waterstaat over bet prijzen van goederen en diensten. In dit besluit wordt bepaald-, dat een ieder, die als kleinhandelaar of in een andere hoedanigheid in den kleinhandel voe dings- en genotmiddelen, textiehvaren of lederwaren ten verkoop aanbiedt, verplicht is deze waren te prijzen. Het prijzen dient te geschieden onder vermelding van de kwaliteitsaanduiding en de verboopeenheid, zooals deze in den handel gebruikelijk zijn. De gemachtigde voor de prijzen kan de verplichting tot vermelding der prijzen tot Jen verkoop van andere roerende goederep, tot het verhuren van roerende goederen, alsmede tot het verrichten van diensten, uitbreiden. Het prijzen moet op duidelijk zichtbare en leesbare wijze geschieden: Bij waren, welke in etalages, uitstajkas ten, binnen of buiten den winkel, op ver koopstands of anderzins ziebtbaar uitge stald worden,, door het aanbrengen van prijskaartjes; bij waren, welke voor onmiddellijken verkoop gereedgehouden worden, doch niet zichtbaar uitgestald zijn, hetzij door de goederen of hun verpakkingen of de voor werpen, waarin zij wórden bewaard van een desbetreffend opschrift of van prijs kaartjes te voorzien, hetzij door prijslijs ten op te hangen of ter inzage neer te leggen; bij waren, welkte door middel van mon- sterverzamelingen worden aangeboden, het zij door op elk monster een prijskaartje aan te brengen, hetzij door aan elke mon- stcrverzameling prijsopgave der opgenomen monsters te hechten Indien behalve de verlangde prijzen nog toeslagen of andere kosten in rekening wor- den gebracht, dient dit by de prijzen te worden vermeld. i gemachtigde voor de pryzen geeft de voorschriften tot uitvoering van dit be sluit. Zij worden in de Nederiandsche Staatscourant bekend gemaakt. De gemachtigde voor dc prijzen kan te vens ontheffing van de bepalingen van öit besluit verleenen. De bepalingen van dit besluit zijn niet van toepassing op openbare verkoopingen var. roerende goederen. Dit besluit treedt 24 Mei in werking. Tegelijkertijd treden artikel 8 van' de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 en andere voorschriften in zake prijsvermel ding buiten werking. Te 'sGravenhage vergaderde gisteren in de zeer smaakvol en rijkversierde zalen van den Dierentuin, de Duitsche dienstpost in Nedeiland. De vergadering bad 'n bizon- der cachet. Ter eere van de verleening van den titel „nationaal-socialistisch mod be drijf", verbonden met het overhandigen van hel gouden eereraandel, was de Duit sche rijksminister, dr. Öhnesorge, overge komen. Vooits waren o.a. ter vergadering aanwezig de rijkscommissaris rijksminister Seyss Inquart, de leider van de sectie, voor energie, verkeer en bestuur van het Duitsche Arbeidsfront, Reïchsaintsleiter Koemer- verder de leider van het Ar- beitsbereieh der- N.S.B.A.P. Oberdienstlei- ter Schmidt, de commissaris-generaal mi nister dr. IL FiselibOck, de vertegenwoor diger van den bevelhebber der weermacht in Nederland generaal-majoor "Scbwabe dissen, de generaal der politie Schumann. Rijksminister dr. Öhnesorge hield een rede, waarin hij de positie van Duitschland en de idealen van den Fuhrer voor den opbouw van een nieuw Eeuropa schetste. Tiet grooto werk van den Fuhrer mag niet geschaad of gehinderd worden door gebreken in#de oiganalie der rijksdiensten. Ook de post heeft daarbij baar groole taak. De post vervult baar laak in dienst van het rijk en de partij in den geest van uit nemende kameraadschap. Ze vormt een vast blok \an 650.000 man, dat sterk aan eengesloten zijn nationaal-soeialistisehe roeping in dezen tijd met toewijding ver vult. Vervolgens schetste de rijksminister welt een evolutie liet ook in het postwezen was, toen de eenheid van het groot-Buitsche rijk ook van de sepaiato postdiensten der ver schillende Duitsche landen, de schepping van een groot-Duitsche eenheid vroeg, Eu hoe deze toch dagelijks groeide door de eischen der invoeging van de herwonnen gebieden, waarbij de eenheidseischen te gelijk het eigenaardige type van elk land bewaard moest worden. De toekomst brengt voorts onoverzien baar groote problemen; een Europeesch postverkeer moet op nieuwen grondslag worden voorbereid en zijn juiste plaats in het wereldverkeer bepalen. De Duitsche dienstpost van den rijksminister tot groote vreugde van den rijksminister de onder scheiding die tot deze bijeenkomst aanlei ding gaf. Rijkscommissaris rijksminister Seys In- quart beantwoordde deze rode. Da Duitsche dienstpost heeft in het jaar dat voorbij ging, sinds ze hier haar taak vond, haar apparaat zoo in de hand weten te'.krijgen en te houden, dat het onder alle omstan digheden betrouwbaar functioneert en een voorbeeld is. Bovendien heeft zij in dit land de nationaal-soeialistisehe kameraad- sclia.p op uitnemende wijze gebouwd en aan het Nederiandsche volk getoond. Iedere Duitscher hier heeft een politieke missie. De Duitsche dienstpost vervulde baar po litieke missie op voorbeeldige wijze en daarom wenscht de rijkscommissaris haar geluk met de thans ontvangen onderschei dingen. Een jaar geleden trokken de Duitsche troepen dit land binnen. Wij maken daar van geen overwinningsfeest. Wij gedenken alleen de beiderzijds gevallenen. Bij het gedenken van Mei 1940 kan aan het Nederiandsche volk als bizonder mo nument juist dit.sociaal zoo mooi opge touwde gemeenschapsvverk getoond war den: Ziedaar- wal wij hier doen. En daar toe overwint de Führer. Vervolgens spraken de leider van de sec tie voor energie, verkeer en bestuur van het Deutsche arbeidsfront, Reichsamtslei- ter Koemer, en de commissaris-generaal Oberdienstleiter Fr. Schmidt. Na de pauze bleef men in „kameraad- scliapsavond" bijeen. VLAARDINGEN Behoudens een stuk gelegen achter de Laan van Boles en een klein stuk nabij dc Yrjfsluizen, die bij Schiedam zullen komen en de z.g. Zoutcvecnsche polder, achter de Zweth gelegen, die bij Schiplui den komt, zal verder de geheele gemeente Vlaardinger-Ambacht bij Vlaardingen wor den gevoegd. Vlaardinger-Ambacht heeft een tolale op pervlakte van bijna 203Ö H,A. en het aan tal inwoners bedraagt op het oogenbhk 6920. Door deze uitbreiding zal de raad van Vlaardingen moeten worden gebracht van 21 op 23 leden. Van deze 23 leden zul len er 4 zitting nemen uit den raad van Vlaardinger-Ambacht, zoodat van den be sta an den raad te Vlaardingen er twee moe ten altreden. Voorts zal er een nieuwe wethouders- verkiezing moeten geschieden. Voor de wethouders der ie annexe eren gemeenten-is een wachtgeldregeling getrof fen, Het wachtgeld der burgemeesters komt volgens de N.Vl.Ct. voor rekening der an- ncxcerende gemeenten. De ambtenaren van Vlaardingcr Ambacht komen in dienst van Vlaardingen. Duitsch weermachtsbericht Door gisteren van Sperwers I mei 2—1 te winnen is Schiedam I kampioen van liair af- deeling geworden. Opgericht op 27 Mei 1930, promoveerde het reeds na een 2 jarig verhlijt in den R.K.B, in 1923 naar deri N'.KB, zoo dat „Schiedam" dus nu 8 jaren in de derde klasse N.K.B. heeft gespeeld De resultaten in deze 3e klasse waren het eene jaar -beter dan het andere, doch nog nimmer is „Schiedam", op de laatste plaats geëindigd. Dit jaar is het resultaat hi/oud"r fraai; ongeslagen, met slechts één gelijk spel, heeft zij het kampioen schap vei overd onder gioote belangstelling \vcrd de wedstrijd gistermorgen tegeo Sperwers gespoeld, In het begin wilde het b'j de Schiedammers niet erg vlotten. Sperwers slaagde er zelfs na een kwar tier in_ van een misverstand in de „Schicdam"- verdodiging te profiteeren en de leiding te nemen, doch na circa tien minuten bracht aan voerder A. Wesxel onder luid gejuich met een fraai schot de partijen op -fcphjkcn voet. A. Groeneiveg gaf nog voor de rust onzen stad- genoofen met een prachtig doelpunt een voor sprong. Na de rust spande „Schiedam" zich zeer in om de score op te voeren. Do aanv al loste ettelijke schoten, maar .het gelukte niet een doelpunt te maken, zoodat het einde van dezen spannenden wedstrijd met een 2—1 overwin ning voor „Schiedam" kwam. De verjaardag van ir. A. A. 5Iussert, den leider der Nationaal Socialistische Be weging, is gisteren te Utrecht in het open baar gevierd met een défilé van de W.A., voorafgegaan dooi' een ontvangst in ^Paus- huize de ambtswoning van den commis saris van Utrecht. Daarbij waren oa aan wezig commissaris generaal dr. Schmidt na mens den rijkscommissaris rijksminister Seys In quart, verscheidene andere Duit sche autoriteiten. Ook van Nederiandsche zijde waren verscheidene autoriteiten aan wezig. Ir. Mussert inspecteerde vervolgens de W.A. en do S. aan de Croeselaan en op het Veemarktteirein, waar ongeveer zes duizend man stond opgesteld en ontving op het hoofdkwartier zestig colporteurs en colportrices, die vijf jaar werkzaam zijn geweest. Op de Maliebaan nam ir. Mussert een défilé af van de troepen, waarbij zich do Nationale Jeugdstorm bad aangesloten. Tot slot van den dag had een bijeen komst plaats in het Stadion, Na een her denking van,de gevallen de-oden, voerden verscheidene sprekers het woord De slot rede werd uitgesproken door ir. Mussert. De kampioenen gehuldigd Na het eindsignaal hebben de talrijke supporters, „die langs het lijntje" ston den, aanvoerder en spelers van het kam- pioens-hvaa'ftal gecomplimenteerd. De eere-voorzitter, de heer Joh. Pfen ning, deed dat officieel, toen allen zich bij het kleedlokaal verzameld hadden. Het mooie resultaat is, naar spr. opmerkte, te danken aan serieuze training en trou we opkomst van de leden van het Te twaalftal. Zelden worden afschrijvingen ontvangen, wat vanzelfsprekend de homo geniteit in de ploeg ten goede komt. „Schiedam'.' krijgt nu de kans 2e klas- ser te worden. Waarschijnlijk zal voor Zondag a.s. reeds de eerste promotie-wed strijd tegen Regenboog, die degrada tiewedstrijden moet spelen worden vast gesteld. Bij de komende promotiewedstrij den wenschte spr. het 12-tal veel succes. Aan de speelsters en spelers van de karnpioensploeg werden bloemen aangebo den, waarvoor een aantal donateurs had den gezorgd. De aanvoerder van „Sperwers" felici teerde S.C.S. met het behaalde 'kampioen schap en wenschte haar ook succes bij de nog komende wedstrijden. De aanvoerder van S.C.S., de heer A. W e s s e 1, merkte op, dat het geen toe val is, dat het eerste kampioen is ge worden het 12-tal bleef in de competitie ongeslagen en speelde maar één keer gelijk. De kans om in de 2e klasse te ko men, zal S.C.S. benutten en mocht dat niet gelukken door middel van de pro- motiewedslrijden, dan hoopt spr. dat S.C.S. zoo mogelijk bij keuze zal worden be vorderd tot 2e klasser. Berlijn, 12 5Iei, (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het lucht wapen viel in den afgeloopen nacht talrijke vliegvelden in Zuid- en Mid- den Engeland met goede uitwerking aan. In hangars, kwartierruimten, technische instal laties en benzineopslagplaatsen ontstonden zware branden. Op verscheidene vliegvelden werden bomtrefiers geplaatst tussdien geparkeerde zware gevechtsvliegtuigen. Bij andere lucht- aam allen op industrieele doelen in de kust gebieden van Zuid- en Midden-Engeland, ontstonden in een voor den oorlog belang rijke fabriek van 5Iiddlesbrough, alsmede in de dockinsLallaties van Pembroke groote panden, Gevechtsvliegtuigen vvernietigden in het zeegebied van bet St. GeorgeLanaal uit twee door oorlogsschepen vergezelde kon vooien twee L oogva ardijschepen met te zamen 16.0Ö0 b.r.t. en een tankschip van 8080 b.r.t. Bovendien werden drie groote koopvaardijschepen door bommen zwaar beschadigd. Bij een aanval op de Britsche Zuid kust scholen Duitsche jagers vijf Britsche jachtvliegtuigen van het type Spitfire neer. In Noord-Afrika wederzjjdsche activiteit van de artillerie. Duitsche duikbommen werpers plaatsten in den nacht van 10 op 11 5Iei bomvoltreffers van het zwaar ste kaliber op drie eenheden van een Britsche vlootformatïe ter hoogte van Beng hazi en dwongen dit terug te keeren. Op het eiland 51alta plaatsten in den afgeloo pen nacht Duitsche formaties gevechtsvlie gers bonitreffers op de installaties van liet vbcgvehl van Luca, alsmede op een torpedo-opslagplaats en op de st.'iatswerf van de haven La .Valetta Er ontstonden groote branden en hevige ontploffingen. Do vijand wierp in den afgeloopen nacht met vrij sterke strijdkrachten bommen, voornamelijk op Hamburg en Bremen. Die maleriale schade aan industrieele installa ties is gering. Andere schade ontstond voor al in woonwijken. Onder de burgerbevol king vielen dooden en gewonden. Nacht- jagers en lucbtdoeJarfiilerie schoten zeven van de aanvallende Brilsck© vliegtuigen neer. In de periode van 9 tot 11 Mei verloor de vijand in totaal 36 vliegtuigen. Hiervan werden er 19 door nachtjagexs, zes in luchtgevechten overdag en drie door de luchtdoclartillerie vernietigd. Een vliegtuig werd op den grond vernield. Lichte zee- strijdkrachten schoten drie, de marineartil lerie vier Britsche vliegtuigen neer. Iu de zelfde periode gingen 18 eigen vliegtui gen verloren. Burgemeesters en wethouders van Schie dam, brengen ter openbare kennis, dat bet verboden is als verhuurder of uit anderen hoofde een woning of gedeelte daarvan al dan niet gemeubileerd ofgestoflecrd in gebruik te geven, zonder dat een verkla ring is ingeleverd, welke is afgelegd door eeu als zoodanig door bun College erken den deskundige eu waaruit blijkt, dat noch in dc woning noch in het daarin even tueel aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen. F\ oneens is liet verbaden bij liet als huurder of uit anderen hoofde betrekken van een woning of van een ge deelte daaivan, daarin luusiaad te piailsea of aan te brengen, waan an met door den deskundige is verklaard, dat daarin geen wandgedierte is aangetroffen. Degenen, voor wie voronbedoelde ver bodsbepalingen gelden (huurder en ver huurder), zijn verplicht de verklaringen, vóór dat een woning of een gedeelte daar van wordt betrokken, bij den Gemeentelij1-" ken VYoningdieiiSi, Nieuwstraat 30, alhier in te leveren. -* Deze voorschriften gelden niet' vooir wo ningen of gedeelten van woningen, vallende in de hiuuklassc van f4S0.of ineer par jaar, nóch op woningen, geëxploiteerd door de alhier gevestigde Yereeniging „Volks huisvesting". Overtreding rut de voorschriften wordt gestraft niet hechtenis van ten hoogste twee maanden ot geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden. Indien tijdens het plegen van de over- lieding nog geen jaar is vcrioopen sedert een vroegere veroordealing van den schul dige wegens gelijke overtreding onherroepe lijk is geworden, kan de rechter geldboete of hechtenis tot het dubbele van het voor elke overtreding gesteld maximum uitspre ken. Voor hel afgeven van vorenbedoelde ver klaringen mag door den deskundige ten hoogste in lekcniug worden gobracht f 1. voor het onderzoek van een woning cf een gedeelte daarvan, te betalen door den ver huurder, en eveneens f 1.voor liet onder zoek van een inboedel, te helalen door den huurder. Voor deze gemeente zijn als deskundigen aangewezen: de firma W. van Loon, Stad houderslaan 37, alhier (tel. 69655) en de heer L. Verhagen, Wdlielminastraat te Vlaardingen (tel. 582). Schiedam, 10 Mei 1911. 2143 82 Regenboog IIV. en L. I. Ifet eerste twaalftal van Vlug en Lenig speel de Zondag in Dordrecht tegen Regenboog Na bun successen van den laatsten tijd is dc ,11 nitsiag-ongetwijfeld een teleurstelling vooi: de Schiedammers. Voor de rust was Regenboog iets in de meerderheid terwijl de Sqhiedam- sche aanval niet op dreef kon komen. De rust ging met een 1—0 voorsprong voor de Dordtenaren In. Na de rust was V. en' L. ingespeeld en toen kwam zy in de meerderhedï, De invaller De Hoorder scoorde den gelijkmaker. Hoewel de Schiedamsche aanval hardnekkig doorzette en vele schoten loste, bleef de stand ongewijzigd Het 2de twaalftal speelde op eigen terrein gelijk tegen OSCR 3. Ook deze uitslag war X 1/ De gedetailleerde uitslagen van Schie damLeimoniua II luiden: Heeren-erikelspel W, Karsten sL A. van Jleegeren Jr. 9—7 6—1. E. den Hoed Jr. sl. W. van Swaay 7—5 6—0. H. Went verl. van W. van der Graaf 6—3 3—6 6—8. 1 Dames-enkelspel.: 51evr, Karsten verl. van mej. J. Hartogli 68 16. Alevr. Van HerwijnenSchut verl. van mej. E. Klein 1.-6 2—6. Heeren-dubbelspel s W. Karsten en ir. YV. E. R. van Her wijnen sl. Van der Ilaagen en W. van der Graaf 6—2 6—3. E. den Hoed Jr. en IL Went si. Van Meegeren Jr. en W. van Swaay 6—1 6—2. Gemend-dubbelspel: De heer en mevr. Van Herwijnen verl. van mej. J. Harlogli en Van der Hangen 5-7 6- 3 2—6. Mej. N van Buysen en W. Karsten sl. mej. N. Felix en W. van der Graaf 64 1—6 6—1. Dames-dubbelspel Mevr. Karsten en mej. N. van Buysen verb van mej. E. Klein en mej. N. Felix 4—6 7—9. SCHIEDAM. Geboren: 9 Mei. Christina Pietertje Agatha, d, v. P. A. G. v. d. Stap en P. A. Kalkman, Dr. Nofet- j straat 1. Overleden: s 8 Mei. H, A. \V, Holierhoek, uren. Dr. Noletstraat 1. 9 Mei. M. P. C. Holierhoek, 1 dag, Dr. Noletstraat 1. - M. ran Mil, 25 j. echte. van S J Holierhoek, Dr. Noletstraat 1. I. r, d. Marei 68 j. wed. van H. v. d. Meer, D Noletstraat 1. KOERSEN OP 12 ME' 1941 Medegedeeld door de Amsterdömsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleenlngen Nederland 4% Ned,'41 4% '40T 4% '40II 4% '50 11 mbf. '36 '87 '38 MAANDAG, 12 MEI "Officieel© noteeriug var de Commissie alt de Kamer van Koophandel Moutwijn f23.50 per H.L. Zonder fast en zonder belasting. Niet officieel. Binnenlandsche spiritus: Melasse lOt pCt. 123.por HJL. Ruwe 60 pCt. f 14.50 per H.L. Export (vrijblijvend) f36.— per H.L. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling f 1.50. 3% 8% 5-8*% Ned. Oost-tndtë 8% Ned.-Indië 1937 3% Ned.-Indië '37 A AANDSELEN Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkei 'Philips Gloeit G. B. Lever Bros& Unilever Petroleum Kon. Pefr. Mij. Rubber Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Suiker Handelsver. A'dam Javasche Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Ver. Vorst. Cultuur Tabak eli Batavia Deli Mij Senembah -.. V.K. 98 100 97%" 99% "94Y8 94»/,, 89%, 90% 97% HEDEN 1307, 64 214% 1177, 97»/,, 997, 84% 897,- 907, 88% 130 65 214 1177 6 8 2817, 2317. 2677, 2077, 4187, 2677,87, 202 252 1187, 197 2547, 207 419 1177, 22 Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn. K.N.S.M. Nat. Bez. Kon, Paketv.-Mij.. Ned. Scheepv. Unie Rotterd, Lloyd Stoomv.-Mij, Ned... 1167» 155'/8 176 140'/, 141 198 9 2567,— 7 H5VS- 6 155 67» 239 1747t- 57» 140 Oflicicde valutakoersen der. Ncd. Bank. - 12 Mei. Valuta's (schriftelijke en teL-inuusacKes). New York 1.883/16—1.88 9/16, Brass* 80.11 —30.17, Stockholm 44.81—44.90, Zürick 43.63 43.71. Bankpapier: Dollars 1.861/2—1.90174, Belg. francs 30.0830.20, Zweedsche faeoaei 44.76— 44.94, Zwitsersche francs 43.59—41.75,

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3