Agenda STADSNIEUWS I STEM PELS De nieuwe distributie bescheiden Gramofoon-opnamen In het Passage Theater Aardappelrantsoen verhoogd Verscheidene soorten schoeisel weer „vrij" „Cupido-in de benzine" Maandag 16 Juni 1941 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Alle kaarten in een boekje Excursie branderij Met ingang van 23 juni een half kilo meer Kinderschoeise! ^ot maat 27 op b- n 2 Weeshuls der Hervormden Wijziging in de leiding Pag. 2 Een omvangrijk gevonden- voorwerp Feestavond S. R. B.-demonstratie SCHIEDAM ROTTERDAM j. Bekfus-j~ Verloren en gevonden GEMEENTELIJKE BINNENLAND Engelsche luchtaanvallen Correspondentie aan het rijks commissariaat Fiimnietsws Prinses KENNISGEVINGEN Afgifte distributie-bescheiden Luchtbescherming Ontruiming zolders Afsluiting Westerhavenbrug Burgerlijke Stand NEDERL. STAATSLOTERIJ Bij de uitreiking van. nieuwe distribu tiekaarten ontvangt het publiek ditmaal niet, zooals de vorige keer, een. pakje losse kaarten, maar boekjes, die allo kaar ten ea bonnen bevatten, welk» voor één persoon ncodig zijn. Dat is wel zoo handig. De uitreiking kan hierdoor nog vlotter gaan en er is ook minder kans op abuizen. Baarbij zijn de kaarten, voor zoover dat mogelijk was, vereenvoudigd. De broodkaart b.v. is aan merkelijk kleiner geworden door invoeren van bonnen, welke elk recht geven op vier rantsoenen, dat is dus 4 maal 100 gram broed. (Aangezien een half brood pl m. 400 gram weegt, zal men dus op een van bovenbedoelde bonnen een half brood kun nen koopen Daarnaast blijven er ook een aantal bonnen van 100 gram bestaan. De heele broodkaart is gesplitst in twee bonbladen. Van elk nummer zullen 4 bon nen elk recht geven op 4 rantsoenen en 4 bonnen elk op 1 rantsoen. Men zal ervaren, dat dit beter voidoent en het geeft een belangrijke papierbesparing. Ook de bonkaart algemeen is aanzienlijk verkleind, terwijl de bloem-, kaas- en eierenbonnen, met die voor aardappelen, vereenigd zijn op een kaart. „Diversen". Men behoeft zich dus in het vervolg niet meer af te vragen of een bepaalde bon nu eigenlijk voor kaas of koffie is. Verder is de vleeschkaart voor kinderen gecombineerd met de halve papbaart, zoo dat er minder kans bestaat, dat deze laatste zoek raakt De invoering van deze bonboekjes be- teekent een verbetering. Mocht men ech ter de voorkeur geven aan losse kaarten, dan is er geen bezwaar tegen, dat ze gescheiden worden. Het eenvoudigste zou natuurlijk zijn, dat iedere Nederlander hrt zelfde hoekje kreng, maar aangezien rekening moet worden ge houden met den leeftijd der menschen en den aard van hun arbeid, moesten er toch nog verschillende boekjes komen. Daarom is het verstandig aan de hand van bovengenoemde bekendmaking zorg vuldig na te gaan, wat men voor zich zelf en voor iedere huisgenoot ontvangen moet en de boekjes onmiddellijk bij de uitreiking zorgvuldig door te zien. Het is helaas verre van overbodig er nog eens op aAn te dringen, dat men maatregelen neemt tegen verlies. Verloren bonnen kunnen nu eenmaal niet vervan gen worden en wie zijn boekje verliest, is meteen alles kwijt. Hier is nu een maal niets aan te doen. Het distributiesysteem is uiterst gecom pliceerd. Het Centraal Distributiekantoor is er echter van overtuigd, dat elfce ver eenvoudiging van groote waarde is en uit doze wijze van bundelen der kaarten blijkt, dat men zoovee! mogelijk het belang van het publiek in het oog houdt en niets verzuimt om tot een eenvoudiger opzet te komen. Zaterdagmiddag maakte de Bond vtan oud.leerh'ngen der Prinses Julianascbool een excursie naar de bedrijven van de firma Lucas Bols en de Koning, aan de St. Anna Zusterstraat alhier .Achtereenvolgens wer den mouterij, branderij en distilleerderij bezocht. Op een boeiende en leerzame wijze heeft de heer De Reuver namens genoemde firma de belangstellenden ingelicht en rondgeleid. De gebouwen, die van 1750 dateeren, be vatten vele voor de meeste Schiedam mers onbekende bezienswaardigheden. De weg van het graan tot moutwijn is lang en de heer De Reuver heeft op duidelijke manier de aanwezigen verklaard hoe het bekende Schiedamsche product ontstaat Vooral de mouterij en de branderij (waar van onze stad er nog slechts 3 bent, in tegenstelling met pl.m. 360 in 1900) be vatten veel dingen uit den voor Schiedam roemrijken tijd. Na afloop van de excursie was gelegen heid het product van de firma te proeven en ging eik der deelnemers, voorzien van een klein aandenken, voldaan huiswaarts. Tot de vele goede eigenschappen, die het Passage Theater heeft, behoort ook... dat het zoo'n goede acoustiek heeft voor het opnemen van gramofoon platen. In den afgeloopen nacht zrjn door Po- lydor grambfoonplaten opgenomen, waarbij Guus Jansen den vleugel bespeelde. In den komenden nacht worden in het Passage Theater ook gramofoonplaten van orgelmuziek opgenomen, waarbij Guus Jan sen het orgel zal bespelen, dat als een van de beste van Nederland wordt aan gemerkt. Westerhavenbrug-. De Wester ha venbrug zal morgen- en Woeasdagavond van 7 tot 10 uur n.m. voor alle verkeer gesloten zijn. De secretaris generaal van het departe ment van landbouw eu visscherij maakt be kend, dat met ingang van Maandag 23 Juni a.s, het aardappelrantsoen zal worden ver hoogd met een half K G,, derhalve van 1 >/j tot 2 K.G. per week. In verhand met de/en maatiegel /.uilen de detaillisten in de gelegenheid worden gesteld op de aan hen u.t te reiken toewij zingen 2 K.G. in pints van, zooals voor heen, li/» K.G. per oj» le toewijzing ver meld rantsoen te betrekken. In verhand hiermede 'S be pa a d. dat de plaatselijke verkoopkantoren van de V.B. N.A. op toewijzingen, welke zijn a ''dig 'ver klaard tot 23 Juni as of een lateren datum 2 K.G. per op de toewijzing ver meld rantsoen aan de detuhisfen zullen afleveren. Voor toewijzingen, welke zijn geldig verklaard tot 22 Juni as of een vroegeren datum blijft de af te leveren hoeveelheid gesteld op 1 Ve K G per rant soen. A De secretarisgeneraal van het depart» ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden de verkoop van een aantal soorten schoei sel, hetwelk tot dusverre op een zg. bon „2" moest worden geko'-ht, weer vrij van bon za! kunnen geschieden, Het betreft de volgende soorten schoeisel. 1. Babyschoeisel. 2. Pantoffels met een cosy-zool en bo venwerk van stof. 3. RubberhaJschoenen. 4. Klompsokken. Voorts zat, teneinde tegemoet te komen een den veel geuiten wensch van liet pu bliek om meer schoeisel voor kinderen be schikbaar te stellen, de grens voor kinder schoenen, welke op bon „2" verkrijgbaar zijn, uitgebreid worden van maat 23 tot maat 27. Vanaf beden is dus kinderschoei se! tot en met maat 27 op bon „2" ver krijgbaar. Bovendien zullen sandalen met Ieeren, of rubberzooi op bon „2"- verkrijg haar zijn. Tenslotte wordt de aandacht er op ge vestigd, dat niet alleen zomersdioeisel en kinderschoeisel op bon 2" verkrijgbaar is, doch ook een aantal soorten schoeisel, het welk gebruikt lean worden om het normale schoeisel te sparen voor den komenden winter. In het bizonder zij hier gewezen op schoenen met bouten zool, pantoffels met leeren zool en gymnastiekschoenen, welke gedurende den zomer zeer goed ge bruikt kunnen worden om het normale schoeisel te vervangen. Het college van regenten en regentessen van het Weeshuis der Hervormden, iu vol tallïge vergadering bijeen, heeft aan een ge- meensebappehjken maaltijd, gehouden als buitengewone bijeenkomst, afscheid geno men van de vertrekkende binnenregenten, den beer en mevr. Germeraad, die bet Weeshuis na ruim 26 jaren trouwen dienst verlaten. Hun is met ingang van 16 Juni 1941 op de meest eervolle wg?e ontslag verleend, onder toekenning van pensioen en met dankbetuiging voor de vele aan het Weeshuis bewezen diensten. Hartelijke woorden legden getuigenis af van de waardeering van het College voor de personen en hel weifc van „vader" en „moeder" Germeraad. De nieuw benoemde directeur eu di rectrice, do beer en mevr. Ritsema van Eek, die naar bekend, de leiding zullen voeren zoowel van het Weeshuis als van het Tehuis voor Halfweezen, werden bij diezelfde gelegenheid wc Ikom geheeten en geïnstalleerd. Do heer Germeraad zal nog tot 30 Juni administratieve hulp blijven verleenen, zoo dat op dien datum zijn werkkring aan het Weeshuis definitief zal zijn geëindigd. Reeds eerder nam het college van re genten en regentessen afscheid van de vertrekkende binnenregenten van het Te huis voor Halfweezen, den heer en mevr. v. d. Voort. Tot opvoedkundig ambtenaar werd be noemd de heer A. Boehlé, sedert 5 jaar in *n soortgelijke betrekking werk/aam aan de hinchting te Hoenderloo. Tot concierge, o.m. belast rpet admini stratieve werkzaamheden, werd met in gang van 15 Juni benoemd de heer W. F. van Leeuwen. Fi:ts gestolen. Ten nadeele van A. B. is een fiets ont vreemd, die onbeheerd voor de woning aan den Rotterdamschedijk was geplaatst. Heling. Wegens heling van rijwieliampen is door de politie gearresteerd W. K. -• i w Schiedam HEIJERMANS VAN OUWERKERK PASSAGE 8 —TELEFOON 68604 In de lijst van Gevonden voorwerpen komt wekelijks een bonte vrzameeling voor van dingen, die men gemakkelijk, minder gemakkelijk en ook soms bijna niet verhe zen kan. Wie vandaag het politiebureau aan de Lange Nieuwstaat binnenstapte zal in de open ruimte tusschen trap en portiersloge een gevonden voorwerp hebben zien slaan, dat nergens anders in het bureau gebor gen kon worden dan juist daar. Het is een meter of 3 hoog en de grootste middel lijn is dat brjna ook! Het is... een palm in een houten bak van bizonder groot formaat, die eeuige da gen geleden in het Broersveld inderdaad is gevonden. De vinder heeft de palm voorloopig opgeborgen, maar wist er ook geen raad meer mee. Hoe die palm van meer dan normale af metingen in het Broersveld terecht geko men is, is nog een raadsel. Misschien is hij van een passeerende auto gerold! Op 20 April j 1. had de Korfbalclub „Schie dam" een feeslavond van ivat grooter formaat dan geiioonnjs georganiseerd, maar het toen pas mgeiocide dansverbod nas oorzaak, dat het feest werd uitgesteld. Dat is nu gisteren in het Yoiksgebouw gevierd Prettig was, dat te gelijk het Behalen»van het kampioenschap 3e klasse N.K B. kon worden herdacht De feestavond was zeer druk bezocht. De eere voorzitter, de heer Joh Penning, heeft terwijl het kampioens-tvvaalftal in tenue op het podium achter hem stond aangetreden netjes volgens de grootte! een kort woord gesproken. Spr. herinnerde er aan, dat de vereeniging 27 Mei 1930 werd opgericht en dat het tien jarig bestaan niet feestelijk werd herdacht Maar bij Int 11 jarig bestaan wordt de schade «enigermate ingehaald' Sur roemde den goeden geest onder de leden en buitengewone leden van S C S en bracht in het bizonder dank aan den heer en mevr. J. Bareudregt voor wat zy vooral den Inatstcn tgd voor de vereeniging hebben gedaan. Het overzicht van de resultaten in de com petitie kon worden besloten met de vermel ding, dat bet kampioenschap 3e klasse N.K B is behaald. Helaas heeft SCS. slechts een oogje in de 2e klasse kunnen slaan, maar al is de promotiekans dit jaar door den uitslag van don wedstrijd RegenboogSCS verkeken, S C.S gaat met zelfvertrouwen verder en hoopt het volgend jaar 2e fclasscr te worden De spelers van hot kampioenstwaolftal wer den gefeliciteerd eu aan de speelsters werd een bosje bloemen aangeboden Leen de Bruijn heeft met zijn nieuwe reper- toir en zijn bedje op SCS veel succes ge oogst. Hij had dadelijk de goede stemming in de zaal gevvektl De Hahkert Band assisteer de hem daarbij op uitstekende wijze. Voorts traden op The Rhythm Serenaders, een ijf tal jonge stadgenooten, waarvan vier zongen en een guitaar speelde en voorts de Honolulu Songbirds, ook een quintet, dal het echter op liet gebied van de amusementskunst het al heel wat verder heeft gebracht Omdat de feeslavond reeds om 5 uur begon, bleef er nog geruimen tijd over voor het ma ken van een dansje, waarbij Leen de Bruijn als leider optrad Het programma voor de demonstraties en wedstrijden, die de Schiedamsche Vnjwillige Brigade tot het redden van Drenkelingen Zater dagmiddag in de Westerhaven organiseert, ver meldt ervonrgrepen, bevnjdingsgrepen, kist- duiken, aterongeval en tenslotte het hoofd nummer. prestatietocht 500 M. gekleed zwem men Hierv or hebben met mmder dan 139 personen .ngeschrcven nl. 60 met-leden en 79 ledo.c van S R B Het rijtijdenbesluit nog steeds van. kracht. De A.N.WB.. schrijft ons: Een aantal autobestuurders en -onder nemers, die motorrijtuigen gebruiken, blijkt in de moering te verkoeren, dat het rij tijdenbesluit sedert de mobilisatie builen werking is gesteld. Enkele chauffeurs ont vingen reeds een bekeuring, omdat zij niet in het bezit waren van het voorgeschre ven werktijdenboekje. Deze ervaringen geven den A.N.W.B. aanleiding de aan dacht van belanghebbenden te vestigen op de bedoelde voorschriften.. Het werkboekje moet werden aangevraagd op de gemeente secretarie. Heden e. v d. Polyantha 10—10 uur. Tentoon stelling: Huishonden in oorlogstijd. Passage Theater, 215 ea half 8 Vergeet mij met. (lu vdórprogramma: Schiedam, hoe het leeft en werkt) Monopole Theater, 215 en half 8; Zijn doch- ter heet Peter. 15, Juni. Volksgebomv, half 5. Feestmiddag en •avond Korfbalclub „Schiedam". 17 Juni. Geref. Jeugdhuis, 8 uur, 2e Buiten gewone ledenvergadering Fonds Voor zorg. 18 Juni. Volkskoffiehuis, 10 uur v.m. 86e Districtsvergadering Nat. Chr. Geheel onthouders Vereeniging en viering 50 jarig bestaan afdeeting Schiedam. Eiken Zaterdag eu Zondag 1—4 uur. Stedelijk Moseum Heden e. v. d. Kunsthandel linger, Eendraehts weg 27b. Tentoonstelling: In het Tij. 16 Juni. Komnginnekerk, half 8: 3e Volkscon cert. BIOSCOPEN. Arena, 2.15, half 7 en 8.45 aar: Mirandolina. Luxor, half 3, 6.45 en 8.45 nur. Amor op jacht, Capitol, 2, 4.15, half 7 en 8.45 uur. Mannen uit één stak. Prinses, 2.15 en half 8: Cupido In de ben zine. Op het tooneel Miseha. Korsakoff (accordeon-virtuoos). Gp CB-jarigen leeftijd is overleden de heer J. Bekius, oud concierge van de Am bachtsschool Pleitte het reeds voor den heer Be- kius, dat hij in 190S uit 1165 sollicitan ten benoemd werd aan de nieuwe Am bachtsschool alhier hij was toen bij de politie in Alkmaar de ervaring in 32 jaar door het bestuur en de direc teuren met hem opgedaan, heeft aan getoond, dat men toen een zeer goede keuze heeft gedaan. De heer Bekius kende zijn taak en plaats en was ook brj de jongens, waarvan hij er verscheidene dub zenden heef' zien komen en gaan in de 32 jaar, dat hij concierge was, gezien. Op 1 Februari 1940 ging de heer Be kius met pensioen; het afscheid was toen zeer hartelijk De thans overledene bleef nog altijd belangstelling toonen voor de Ambachtsschool, wat eenige weken gele den gebleken is bij de opvoering van leerlingen van de schoolrevueLaat ie fijn zijn! De Begrafenis van het stoffelijk over schot is bepaald op Donderdag as.,'s mid dags 2 uur. De volgende in het tijdvak van 7 tm. 13 Jnnï 1941 gevonden voorwerpen, kunnen op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het po litiebureau worden afgehaald. Diverse sleutels, ceintuurs, handschoenen en wanten, pasfoto's in étui, portem. inhoudende bonnen, portem. met inhoud, kindertaschje, trekhaak, drie melkbussen, handwagen, zakdoek, zwart étui, moer, kinderrokje en schoentje, rood étui, tabaksdoos, machine onderdeel, rub ber snelbinder, votkskerkboekje, gymschoentje, lederen nem, autoped, bos touw, motorhand schoen. Bij vinders: Heerenportem met inhoud, J. Overgoor, Raam 5; hondenriem, A. Koolwijk, Edisonstraat 27a; bril, M Büch, Newtonstraat 12a; dienstbodescbort, D. Hoogendoorn, Katen- drcchtschelagendijk 310, Rotterdam; kinderwa gen, Post Ordedienst, le Tuinsïngel; sjaal, Briel- schestraat 25; rijwieltaschje, G. Boete, Per- msschestiaat 16, wit sportkousje, M. Droog, Vlaardmgerdijk 247b; beursje met inhoud, J. A. Jacobs, Nic. Beetsstraat 34; portem. met inhoud, C van Dijk, Galiteistraat 74, bruin harig hondje, Th v. d. Sluis, Jan Steenstraat 15, Upssleutel, J. Vooren, Tielman Oemstraat 1; njwieltaschje met inhoud, M Schoenmakers, Villastraat 102; blauw kmderarmbandje, YV. Eschbach, Bleekcrstraat 3, tcekenhaak, YV. Heinrichs, Singel 132/15; streng touw, L. Janse, Broersvest 89, Jowil sleutel, W. Élgers, I'ranklmstraat 6b; zwart-witfe hond met hals band en riem, M. van Harmeien, Aleidastraat 98, hondenhalsband met penning, J. Ilmer, Beijerlandschertraat 16b; huissleutel, II. Basten, Fabriplein 27b, palm, L. Baks, Broersveld 113; aardappelen bon, J. Bijl, Van Marumstraat 19a; doublé damesjiolshorloge, P. Robp Vlaardmger- dg'k 123a; gonje vischzak met koperen ringen, A. J. van Alphen, Mariastraat 36; kinderpols horloge, H G van Hoogdalem, Graaf Floris- straat 89; zakmes, A. Snikkers, Boshoomlaan 10c; portem. met inhoud, J. G. Gijtebeek, Een- drachtstraat 3Sa; smoushond, F. Toks, Krano- stiaat 17, Den Haag; poppenwagen met teddy beer en autoped, A Ponsen, Buitenhavenweg 3; hondenriem, C. Brngman, Lange Achterweg 16; ring met sleutel, H. Parent, Jan Steen straat 40 en een autoped, J. Brokling, J. van Lennepslraat 4 Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar bij den vinder is afgehaald, wordt mededeeling verzocht aan het politiebureau, tel. 68036 en 68070. straat te verdringen, maar een autobedrijf wil ook het huis van Weinzierl koopen. Deze weigert koppig, doch als blijkt, dat ir. Yron Lo-bmeyer familie iVvan een ouden kermis, geeft hij toe. Hij vermoedt echter niet, dat Von Lobmeyer een oogje op zijn dochter heeft. Hij heeft haar gevraagd om kennis te maken met zijn moeder op een avondje, dal er nog heel wat andere men- schen op bezoek zijn, zoodat hij gemak kelijk weg kan snappen met Frauzi om, haar zijn liefde te verklaren. Ook Weinzierl komt echter op het avondje en als-hij merkt, hoe de vork ia den steel zit, keert hij terug op zijn schre den, in de vaste overtuiging dat Von Lob- meyer zijn huis niet zal krijgen. Op de openbare verkooping zijn er twee, die tegen elkaar opbieden; dat is de wijn handelaar Ferdl en de auto-ingenieur Erich, Het is Erich, die overwint en tevens zijn gelukkige a.s. echtgenoole in de armen sluit. Als bizondero attractie bevat het voor programma het optreden van den accor deon-virtuoos, Misch Korsakof. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons land. Een aantal brisant- en brandbom men werd omlaag geworpen. Een licht ge wonde is te vermelden. Overigens werden een aantal koeien en paarden gedood en ontstond eenige onbeteekenende terrein- schade. Twee 'boerenhoeven werden licht beschadigd. Inzake de bekendmaking-over het gebruik der Duitsche taal in voor Duitsche instan ties bestemde stukken, wordt ter aanvul ling medegedeeld, dat dit voorschrift ooUd voor „Dienststellen" van het rijkscommis sariaat geldt. Gcldlecningem gemeen Ie Haarlem. Ter consolideering mn een gedeelte der vlottend!© schuld, welke is aangegaan ter financiering van uitgaven, welke ten laste van den kapitaaldienst zijn gebracht, heeft de regeeringsoommissaris voor Haarlem be sloten, twee geldleenïngen aan te gaan van respectievelijk f 600.000 tegen een rente van 4 procent en f 150.000 tegen een rente van ét/s procent. Beide leeningen hebben een looptijd van tien jaar. De film „Cupido in de benzine" voert ons naar YVeenen, de stad van de mooie meisjes en de fakirs. Een van de laatste der aapjeskoetsiers, Leopold Weinzierl, voert een bardnekkigen strijd tegen de auto, maar zijn dochter Franzi vindt het juist leuk om in een auto te zitten, ten minste met ir. .Erich von Lobmeyer ach ter het stuur. Nu heeft Weinzierl zijn dochter toegedacht aan den jongen wijn- kooper Ferdl, doch daar wil Franzi niets van weten. Niet alleen dreigt de auto hem van de De Leider van het Distributiekantoor maakt hiermede hekend, dat de afgifte dor bonkaarten, aan kinderen, die den leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, ver boden is. In de vorige publicatie staat aan gegeven een leeftijd van 14 jaar, welke echter door het Centraal Distributiekantoor, volgens heden ontvangen bericht, ge bracht is op 15 jaar. Schiedam, 16 Juni 1941. Het in den laatsten tijd sterk toegenomen gebruik van brandbommen brj luchtaanval len vereischt een bizonder zorgvuldige na leving van alle maatregelen ter voorkoming van brandgevaar. Het opruimen van de z»l-_ ders is daarbij een van de meest effectvolle maatregelen gebleken. Deze zolderopruiming is bizonder be langrijk in bebouwde bommen en vooral daar, waar brandgevaarlijke objecten aan wezig rijn. G e houwe n.compl exen, welke aan bizonder gevaar zijn blootgesteld, zijn L Dichtbebouwde, uit gebouwen ma meer dan één verdieping bestaande stads kernen, en wel in het bizonder die oude stadswijken; 2. panden, voor bedrijf, kantoor of wooo. gelegenheid ingericht, uit meer dan één ver dieping bestaande, en bovendien aanéên- gebouwd. In die eerste plaats moeten brandbare voorwerpen en voorwerpen, die door hun grootte de brandbestrijding zouden kunnen belemmeren, van de zolders verwijderd wor den. Verder is het van groot belang, dat zolderruimte, welke als opslagplaats wordt gebruikt, geheel ontruimd wordt. Hieronder zijn woon- en werkplaatsen, welke zich op zolders bevinden, niet be grepen. Deringezetenen worden gewaarschuwd er voor te zorgen, dat daadwerkelijk tot het ontruimen van de zolders wordt overgegaan Hierop zal een controle worden ingesteld, waarbij tegelijkertijd zal worden nagegaan of in de huizen voldoende brandbgstrfj- dingsmiddelen (emmerspiuiten, vuurzweepen water- en zand voorrad en a.d.) voorhanden zijn. Schiedam, 16 Juni 1941. De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. Ter algemeene, kennis wordt gebracht "dat de YVesterhavenbrug op Dinsdag en Woens dag, 17 en 18 Juni a.s., van 7 tot 10 uur n.m. voor alle verkeer gesloten zal zijn. 4208—82 I SCHIEDAM, Geborem 13 Juni. Jacob, z. van C. Kool en B. B, v. Harmeien, Spoorstraat 2. 14 Juni. Maaike, d. van J. R. Heukels ea D. de Vreugd, Willem Brouwerstraat 31. Overleden: 13 Juni. C. J. Jansson, 15 j. Dr. Hotet- straat 1. C. Tams, 62 j. wed van G. Brinkman, Vischmarkt 7. (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 13 Juni 1941 s Hooge Prijzen 10350 niet met premie van f 3000.— pryzen van f 70.— 1192 1307 1088 1744 6425 7193 7213 7608 8091 9546 10871 12347 13286 15034 15745 16487 17895 17999 19280 21018 2178» NIeteri 1267 1268 1394 1773 1V94 2638 2805 2813 3312 3363 5535 5679 5713 5907 6285 7391 7514 7558 7605 7619 7908 8057 8147 9184 0753 10886 11060 11°6C 12416 12627 13753 12918 13028 1312Z 13169 13372 13700 13744 13844 140(51 14493 15320 15907 16511 16785 17177 11295 17564 17836 18228 18230 18249 18588 1888S 19089 19332 2054». 20741 20767 21089 21184 21241 21509 J Verbetering 5e klasse, 16e lijst: 20645 m. met f 70. 1828 2424 2623 3584 3728 4198 6405 6440 7109 7641 7719 7763 9919 10031 10274

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2