Ittcd nu? WiiÊÊËÊ KRUISWOORDRAADSEL HAAGSCHE BEZIENSWAARDIGHEDEN Z> V 1 Rijnficitdijes WONINGBUREAU „SCIIE8AMESÏ" Firma Zoetmulder, Hoogstraat 17!, Tel. 67516 STOOMWASSOHERtJ „EDELWEISS" Verbouwen, N.V. EMADA UW ADRES Zaterdag 21 Juni 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Uit het Haagje Zenuwpijnen RADIO - ELEGTRICITEIT v. MOST fa, V. £L. Bors*ani - Sdftiedam Schoorsteenveger, Rookverdrijver, Metselaar Va-aA Uw- Ko-^§ie-Xfie£.-7xt&aês. naah, „DE LANDBOUW" G. A. DE WINTER Westmolenstraat I6-I8 - Telef. 685I9 Gebr. Huyskes - Pr. Fr. Hendrikstr. 39 Telefoon 67753 Rectstszafcein Wapens in huis gehad Kriegsgericht legt vijf jaar tuchthu.sstraf op Voor CORSETTEN en DAMESKOUSEN an onzen Ilaagschen coTesporulent) Jaren geleden ontmoette ik in Londen eeu Eugeisehen ingenieur, die mij ver telde, dat hij 25 jaar tegenover de Sint Pauls Kei'k (een rati de „wereldwonderen") had gewoond, maar er nog nooit in geweest was. Ik \ond dat toen nogai indolent, maar inen zou er ran opkijken zooveel Ila geiuiors als er zijn, die, ik zal niet zeggen nooit, in het Mnuritshuis geweest, maar er in alle geral nooit meer teruggekomen zijp Toch wordt ons herhaaldelijk met nadruk on Ier het oog gebracht, dat w ij ■onze eigen stad moeten kennen. Ondertussehen is er een heelebool, dat wij niet kennen. In kleinere steden, v, ctr de afstanden niet zoo groot zijn. zal het wel heter wezen, maar ik weet het wel zeker, dat er drommen Horenaars rijn, die hijvoorbeeld met eens weten wat een aardige hofjes Den Haag heeft, nog nooit in het Zuiderpark. het heel mooie Westduin park geweest zijn. of in het planetarium van de Haagsehe Courant, dat toch midden in de stad, in de Wagenstraat, ligt en bo vendien een bezienswaardigheid van den eersten rang is kortom aan w:er kennis van de eigen stad nog allerlei ontbreekt Onbekende musea. Den Haag heeft eenige musea, die men 'onder groote overdrijving tot de categorie van de groote onbekenden kan rekenen. Daar is bijvoorbeeld het Museum Bredius op de Prinsegracht, het voormalige woonhuis van den grooten kunstkenner en .verzame laar dr. Abraham Bredius, een typisch ou- éerwetsch huis, met fraaie meubels en andere bezienswaardigheden en bovenal 'n hee! bizondere schilderiien.colIectie. De fijn proevers weten den weg er heen wet te vinden, vroeger wisten hét, door den Bae deker, ook vreemdelingen, maar tiendui zenden, misschien wei honderdduizenden Hagenaars hebben er nog nooit een voet over den drempel gehad. Een ander der gelijk geval is het Oranj e-Nassauinuseum, vlak tegenover het MuseuniBredius, dat op merkelijke collecties met betrekking tot het Huis van Oranje, schilderijen, prenten, cu riosa e.d. bevat. Ook daar zal men zelden een bezoeker aantreffen. Even weinig be zocht is het museum-Mesdag in de Laan van Meerdervcort, het woonhuis van den zeeschilder W. A. Mesdag, waar men aller fraaiste Fransche schilderijen, mooie meu bels en beeldhouwwerken vindt, die met den besten smaak zijn gegroepeerd. Nog om bekender is het museum van reproducties van beeldhouwwerken, een annexatie van de Academie van Beeldende Kunsten op de Princesssgracht. Het is een van de mooiste verzamelingen die op dit gebied bestaan en van een veelzijdigheid, waar men van staat te kijkenals men er komt. Maar er komen veel te weinig menschen. Zij weten niet eens, dat er zooiets bestaat en als zij het hooren denken zij meteen, dat bet wel erg vervelend zal wezen. Maar dat is het per se niet. Een zonderlinge verzamelaar. Echter is de onbekendheid van deze musea nog niets bij die van "het Museum Meermannoestrheenianum, ook op de Prinoessegracht, dat waarschijnlijk een van de meest belangwekkende musea van ons beele land is, maar zeker het meest on bekende. In dit museum vindt men de kunstschatten, die een beroemd verzame laar uit 't begin van de vorige eeuw, Meer man, heeft bijeengebracht. Hij woont op den hoek van het Lange Voorhout en de PrinoessegracM, in het mooie „huis aan den Boschkant", dat Prins Hendrik als paleis heeft gediend en was, naar de over- Door DENIS MACKAIL 35) Mijnheer, Ik hoop, dat u mij niet kwalijk zult nemen, dat ik u schrijf, doch zeer ongewone omstan digheden nopen m;j hiertoe. U zond mij hedenavond een recept voor een haargroeimiddel, om door mij te laten klaar maken. Zoodra ik dit onder de oogen kreeg, herkende ik 't als 'n recept,, dat ik tot nu toe als mijn geh'im had beschouwd. Wanneer ik u mededeel, dat ik, na jaren lange proefnemingen, kortgeleden er toe ben overgegaan, mijn opgespaarde kapitaal, dat ik na een leven van moeïzamen arbeid heb ver gaard, te besteden aan bet aan .de markt bren gen van dit praeparaat, ais een middel tegen indigestie en aanverwante walen, dan kunt o wei begrijpen, dat dit voi r mij een zsvare slag is. Jk zoo n hierover niet lastig vallen, ware het niet, dat ik er van overtuigd ben, dat u na onze jarenlange connectie, waarin ik u, naar ik hoop, steeds tot uw voile tevreden heid heb bediend, mij behulpzaam zult willen zijn in iets, dat voor o van geen groot be lang kin zijn, terwijl het voor mij Cen levens kwestie is. Om kort ie gaan, ik -erzoek a vriendelijk mij den naam en het adres van den arts te geven, die a dit recept beeft voorgeschreven. De initialen. „H L" zijn blijkbaar niet afkom stig van een dokter, die u tot nog toe behan- leveririg vermeldt, erg weinig op bezoekers vooi zijn verzamelingeu gesteld. 11 ij hield het plezier ervan voor zichzelf en zelfs do koning schijnt de grootste moeite te hebben moeien doen om er iets van te zien te knjgen. Deze geleerde en zonderlinge verzame laar licelt in z'jn testament zijn schatten aan den Staal vermaakt, maar deze had geen zin het legaat te aam aardon, oui- dat hij er geen plaats voor had en tegen ue kosten van een nieuw museum opzag. Dus gmg alles naar een neef, van e-Llieenpm Toen deze op zijn beurt den iitaut als erfgenaam voor de colk» tie be noemde v as hij zoo voorzichtig b'j de col leclie een gebouw, dat aan de Prmcesse gracht stond, cadeau te geven en tevens een -om gel Is om de exploitatiekosten to bestrijden. Teen waren de bezwaren van den Staat uit den weg geruimd, sedert is het Mu seum Meermanno-Vée-strheenianum (m den naam zitten de namen van den stichter en van den schenker vereenigd) Staats museum. Het bevat bniteng-nvoon zeldzame handschriften, die als unica eenvoudig on betaalbaar zijn, prachtige gesneden stoe- nen en cameocn, oude beeldhouwwerken (Grieksch, Romeinsch en Egyptisch) en een sMiat van andere zaken meer, over som mige waarvan geleerden Inele Imeken heb ben geschreven. Het heeft alleen dén ge brek: men kan het maar één Donderdag middag pc-i maand bezichtigen Dit lijkt ook weer een erflatersgril en inderdaad h-eeft van Weslrheenen het indertijd, bonder i jaar geleden, zoo hij zijn testament be paald, maar dit zat nu eens ergens anders in. De kostbare stukken, vooral de hand schriften, mogen niet lang aan het licht blootgesteld blijven, omdat ze anders zou den vei kleuren of vergaan, men verpakt ze. als zij opgeborgen worden, met de uiterste zorg in zijden foudralen en dit is zoo'n omslachtig werk, dat men het niet eiken dag opnieuw kan doen. Tcngevo'ge van de eigenaardige dienst regeling is het indertijd gebeurd, dat een katholieke geleerde, die hee! erna al uil Italië was overgekomen om een hand schrift uit het museum te copii'eron. telkens een maand moest wachten eer hij aan de volgende bladzijde kon beginnen Dit zou veranderd worden, omdat het we! een beetje uit den tijd geacht werd Of het gebeur 1 is weet ik niet, on het oosen- blik is het museum wegens het ooriogs geweld gesloten/ Ik denk, dat het royaal is als ik schat, dat op zijn hoogst 5 pet van de Hagenaars het kent. Het kan du- terecht een zeer onbekend museum wor den genoemd maar men moet toegeven dat de schuld hiexroor niet uitsluitend aan den kant van de niet-bezoekers is. Ik kan u wel aanraden, de boven genoemde bezienswaardigheden bij een be zoek aan Den Haag eens te gaan zien. De Hofjes (het Heilige Geesthofje op de Pavilj'oensoracht het Hofje van Nieuw koop op de Prmsegracot en enkele andere meer; zon ik er dan Lij nemen. Men kan naar zulke dingen altijd bij 't informatie kantoor van de Y.V.V. in de Parkstraat ïnfonneeren en krijgt daar een gidsje voor de stad ten geschenke bovendien. Al stempelend doer Den Haag. Van r'e V.V.V. is nu juist weer een initiatief uitgegaan om de Hagenaars er toe te brengen hun bezienswaardigheden te bezoeken De V.V.V, heeft zich hierbij geïnspireerd op de rondritten, die van wege de K.N.A.C. of den A.N.W.B. in verdrijven snel deze ojren Doos lOendOet. roeger tikl geregeld werden georyani seeid en waarbij men eeu bepaald par cours moest afleggen en op vooruit aan gegeven plaatsen stempels moest haten als bewijs dat men er werkelijk geweest was. Op een dergelijke manier wil rcemdelmgenverkeer nu do Hagenaars al stempelend Den Haag laten bezich tigen. Om het aantrekkelijk te maken heeft het een boekje uitgegeven, dat een kwartje kost maar daartegenover een reeks van coupons bevat, waarop men in een groote reeks van bezienswaardig beden reductie krijgt, zoodat men op de totale entrio's meer dan eeu gulden spaart tooi een k wait je meer kan men er ook nog een dagkaait van de ll.T.M. Lij krijgen, waarop men den hooien dag kan Iran men en bussen lil het boekje komen 21 i e, i n-w.„ird g' eden ^araen, het Haagse!)- Bosch en de Schsveniug sehe Borchjes, de Piel, het Zuideipaik, het estduinuark, de Gennngenpooit. het Panorama Me-dag, het Planetarium en verschillende van de bovengenoemde mu sea), vooi waar men bij bezoeken een stempel krijgt Het mooist is natuurlijk- als men al de 24 stempels bijeen heeft (waarvoor men tijd krijg, tot 30 Septem ber van dit iaar). maar het wordt ook al als een prastn'te b,-s 'houvd, zoo men het tot 20 of 15 stempels heeft gebracht. Voor deze categoneen zijn er bi/ondcre be- looningen Zij krijsen een aandenken en mogen deelnemen iji een loterij met aar dige en waardevolle piijz-n. Bo enJien is er nog een fotowedstryl, waarmee men eveneens het een en ander kan verdienen Natuurlijk i- de deelneming met tot Ha genaars beperkt, men kan de boekjes ook elders krijgen zeker op aanvrage. Ter tegemoetkoming knjgen niet-Hage- naars 5 punten voorsprong voor elke groep. Zij doen reeds met 10 punten mee aan de veilnting, die a-.ui den wedstrijd is verbonden. Bij het deelnemersboekje ontvangt men een keurig, goed geïllu streerd gidsje van Den Haag, waarin de te bezoeken bezienswaardigheden worden beschreven Hef is iets om als men toch voor een dag of wat in Den Haas moet wezen, te prolxmren. Het programma is go-el in elkaar gezet, wat er als beziens waardig wordt aanbevolen is het ea men zal er dunkt mij geen snijt van hebben ROTTERDAMSCHEDIJK 250 - TELEFOON 67776 NIEUWE HAVEN 83 - SCHIEDAM - TEL. 68752 Huur en Vtrhuur Koop en Verkoop van Onroerende Goederen Speciaal in het verbeteren van schoorsteentrek ALLÉÉN Lange Achterweg 33, Tel. 68421 N.V.MELKHANDELAREN VEREENIGING Velleve5t 16-18 SCHIEDAM Telefoon 68239 Vraagt Uw leverancier onze GESTERILISEERDE MELK en HAVERMOUTPAP onderhoud van huizen enz. TIMMERLIEDEN - METSELAARS Vooi ht" Ixiitsehe Kriegsgericht te Utrecht had zich gisterochtend te verant woorden dr* 37 jarige E. uit Haarlem, ter zake ran on geoorloofd wapenbezit. In ver band hiermede stonden ook terecht de 18 jarige en de 20 jarige broers L., eveneens uit Haarlem. Laatstgenoemden hadden op een avond in de omgeving van Haarlem eenige wapens opgewacht uit het water. De jongens vonden liet een attractie en he- set ten niet, dat zij gevaarlijk spel speelden Zij kwamen in contact met beklaagde E., die op zijn beurt groote belangstelling toon de voor de opgevischte wapens en twee pistolen, welk© nog in goeden staat waren, mee naar huis nam. E. had de wapens ge kregen en stapte hierna, in gezelschap van een vriend, naar huis. Onderweg werd hij aangehouden door de politie. Ite president van het Kriegsgericht wees er op, dat beklaagde zoo verstandig had moeten zijn, die wapens niet mee naar huis te nemen, ook al waren zij uit het wa ter opgevischt en ook ai stond beklaagde E. zeer gunstig hekend. Er is, aldus spr., nu genoeg gewaarschuwd, dat het streng verboden is wapens bij zich te dragen. Dat had beklaagde E. kunnen weten. Ten aan zien vap de twee beklaagden L., merkte de president op, dat zij wellicht in jeug dige onbezonnenheid gehandeld hebben, maar vooi E is het feit veel ernstiger. Hij is in militairen dienst geweest en al heeft hij dan met de wapens niets gedaan en ai had hij er dan ook, zoo als is gebleken, geen kwade bedoelingen mede, Lot Kriegsgericht moet een einde maken aan dergelijke feiten. Tegen beklaagde E. werd vijf jaar tucht huisstraf gei-ischt en tegen de andere twee drie maanden Mr. E J. E m mei o t uitUtrecht, hield hierop een langdurig pleidooi en bracht nog eens naar voren, dat E. geen kwade bedoelingen had Hij ontmoette de jon gens toevallig bij de Ringvaari to Haar lem en nam de revolvers aan, zuiver uit het oogpunt van curiositeit. Ln zijn vonnis wees de president er op, dat het feit, waaraan beklaagde E. zich had schuldig gemaakt, zeer ernstig is. Het mag dan wel zijn, dat er over hem talrijke gunstige rapporten zijn in gekomen en dat zelfs een predikant het Kriegsgericht er op wijst, dat beklaagde nimmer tets beeft gedaan, dat tegen de bezettende overheid gericht is geweest, het is nu eenmaal verboden om wapens bij zich te hebben. Beklaagde mag, wat het Kriegsgericht betreft, overal belangstel ling voor hebben, maar laat bij zijn han den niet bezoedelen aan wapens, want nu is het geduld van de bezettende over heid ten einde Er moeten strenge straf fen gegeven worden en wij moeten, aldus spreker, personen als dezen verdachte, de wapens uit de handen slaan. Hier dient een afschrikwekkend voorbeeld gesteld te worden, zoodat de president beklaagde EL overeenkomstig den eisch, veroordeelde tot een tuchthuisstraf voor den lijd van vijf jaar, met dien verstande, dat er acht weken voorarrest werden afgetrokken. Oplossing in ons blad van Maandag (afk.. in groote sorteering olijtt Wij zijn van hal negen tot 6 uur geopend Zaterdags tot 8 uur. Rotterdamschedijk 199 - Telef. 67550 de'd heeft en daar zich op het velletje papier, waar hét recept op geschreven is, geen naam of adres bevindt, mis ik iedere aanwijzing om trent de identiteit van den schrijver. Het is natuurlijk voor mg van groot belang, als dit tenminste nog niet is gebeurd, dat dit recept, dat zeer ongewoon van samenstelling is, niet in handen van mijn collega's komt, daar dit ongetwijfeld een groot nadee! voor mg' zou zijn, wanneer ik de vofgencie maand mijn praeparaat aan de markt breng en het geid dat ik aan advertenties heb besteed, ein delijk vrucht belooft te zuilen dragen. Ais u /.oo vriendelijk zoudt willen zijn mij den naam en het. adres te geven van den ge neesheer, die het recept geschreven heeft, is het mijn bedoeling mij onimddeihjk met hem in verbinding te stellen, in de hoop, dat ik met hem tot een acooord kan kornc-n, waar door rnijn arbeid en reclamekosten niet ver- gei fsch zullen zijn geweest. bij voorbaat dankend, t-eicen ik Hoog ichtend, Thos. C. Parkyns. .S. Om o het lx wijs te leveien van de waar heid van mijn b wering, voeg ik hierbij een exemplaar van dr brochure, die ik voornemens ben bij iedere fiesch te verpakken. De brochure droeg het opschrift „Parkyns' Bitio-watrr. De eenige remedie voor Indigestie, die Moeder Natuur helpt in plaats van tegen werkt en vervolgde, aan de hand van een aantal onaesthetische afbeeldingen, met een autobiographie van den heer Parkyns; verha lend hoe hij jarenlang had geleden aan een slechte spijsreiiering; boe doktoren, chirurgen, Christian Science-genezers en fabrikanten van patent-geneesmiddelen vergeefs getracht hadden, hem van z§n kwaal te genezen; 'hoe, nadat deze allen gefaald hadden en slechts de dood hem van zijn lijden scheen te kunnen verlos sen, P.ukxus bij toeval de opzienbarende ont dekking xau Bilto-water had gedaan; hoe de eerste dosis hein onmiddellijk verlichting had gebracht; hoe hij na de tweede, yjjn eersten lustigen nacht na 15 jaren had gehad en hoe hij nu met smaak aides kon eten wat hem werd voorgezet. Den lezer werd vervolgens medegedeeld, dat Parkyns had gemeend, door mets te mogen weerhouden, deze nieuw verworven wetenschap ten dienste van de lijdende menschheid aan te wenden, om aidus een nieuw tijdperk van vrede en gezondheid In. een genaai telde wereld in te luiden, hoe, roet dit doel voor oogen, hij tien nnllioen flesschen Btiio-water had laten rnaken, welke hij bereid was te verkoopen tegen dc-n prijs van een shilling dne pence per fiesch (grooler formaat, met ongeveer vier maal dezen inhoud voor twee shitting negen pence), uttke prijzen ver beneden den kostprijs lagen; doch Parkyns was besloten, dat de prijs geen beletsel mocht zijn, om een ieder, in welke maatschappelijke positie hij ook verkeer de, Van zijn wonderbaarlijke ontdekking pro fijt te laten trekken, zelfs ai zou de uitvinder hierdoor financieel bpnadeeld worden. Getuigsciiriften, zoo vervolgde de bijlage, werden niet vermeld, doch ieder, die hierin belang stelde, hoefde zich slechts naar het Biho-water Laboratorium te begeven, waar de staf van chemici maar al te gaarne inzage zou verleenen van een aantal albums, bevattende duizenden ongevraagde getuigschriften uit alle decien der wereld, die hoog opgaven van de voortreffelijke eigenschappen van. Parkyns' Bi- lio-water. Deze laatste mededeeling verwonderde Jim in hooge mate, aangezien, volgens Parkyns' brief, het goedje nog niet aan de markt was gebracht; het scheen echter mogelijk, dat hij slechts op de toekomst vooruit was geloopen en in ieder geval, aangezien het adres van Horizontaal I ijzerhoudende aarde 4 pas 8 vriend (Fr.) 11 echtgenoot 13 omslag 14 metaal 17 Arend 19 tobbe 22 kneep 23 maanstand 24 lengtemaat 27 voorzetsel 28 muzieknoot 29 een bekend Hollandseh spreekwoord 30 voorzetsel 31 veldgewas 32 water in Friesland 33 voorzetsel 35 bikkeltje 38 broedplaats 39 fatsoenlijk 41 stampvat 43 lyrisch gedicht 44 meer (It.) 45 godheid 46 staaf 49 flets 50 plaat Verticaal:' 1 eenheid bij het meten van electrische weerstand 2 heidepiantje 3 beoordeelaar van boeken, geschriften, enz. (afk.) 5 Hollandseh dichter 6 dorschvloer T uiteinde 9 Turksch bevelhebber 10 huik. 12 direct 13 voedster 15 geheel de uwe (afk.) 16 maanstand (afk.) 18 zangkoor 20 soort puzzle 21 lans 25 Roemeensche munt 26 Gravin van Holland 27 als 43 vert. 80 electrisch geladen stofje 84 bedwelmende drank 86 insect 87 muzieknoot 40 deel van een boom 41 groeve, ploegsnede 42 slim 43 zintuig van het gehooi 47 Noorsche munt 48 verlaagde toon bet Laboratorium nergens werd onthuld, leek er weinig kans te bestaan, dat iemand op het aanbod in zou gaan. Maar dit was toch een hoogst eigenaardig geval. Die arme Parkyns; wat een schrik moest hij hebben gehad toen hij Lush' recept zag! Wel, bjj moest de zaak maar met Lush be spreken, den geneesheer waarvan hier sprake was en hij moest dan maar beslissen, hoe de briefbeantwoord moest worden. En nu Mary's brief, dacht Jim, met een verlangenden blik op het epistel. Maar neen, bij nader inzien, als hij zich nog even kon bedwingen, zou hij hem niet openen voor_ hij ging ontbijten. Zoo lang do brief nog dicht was, kon hij zich allerlei heerlijke beelden, scheppen omtrent den inhoud en hoewel er wilskracht voor uoodig was om de enveloppe niet open te scheuren, verleende de onzeker heid en de zich onnoodig opgelegde kwelling hem een soort voldoening, die de brief zelt hem wellicht niet zou geven. Niet, dat er op Mary's brieven, zooals op alles wat met Mary verband hield, ooit iets aan te merken zou zijn, maar-ach, die verschrikkelijke onbelangrijk heid van haar brieven voor iemand, die gretig zocht naar een teckon van aanmoediging, of lusschen de regels iets van dien aard hoopte te zullen vinden. Dus ging hij zich eerst scheren, met Mary's brief voor zich togen den spiegel gezet en. daarna volgde 'n kort, doch ais gewoonlijk, door zang begeleid bad, waarna het overige deel van het toilet, als de waarheid gezegd moet worden, tamelijk verwaarloosd werd. Want ofschoon de eer hern gebood, na een maal het besluit genomen te hebben, het lezen van Mary's brief tot het ontbijt uit te stellen, schreef de eer niet voor, dat hij niet" met pan toffels in de zitkamer mocht komen, of daar zijn vest niet mocht dichtknoopen, en hij hoop te, dat de eer wel oogluikend zou toestaan, dat zijn scheiding niet heelemaal recht was. Aldus, in een geur van koffie en spiegel eieren met spek, waarin ook marmelade een rol speelde, werd tenslotte Mary's brief ge opend. „Mijn arme Jim", stond er bovenaan. Nu, was dit alleen al niet de kwelling van het uitstel waard? Wanneer was een brief van Mary ooit anders begonnen dan met „Beste Jim". De lezer kreeg bij dezen aan hef zoo'n hevigen aanval van de reeds eerder beschreven verschijnselen van brandende oogen, vergezeld van een droge keel, dat. hij evca niet verder kon lezen. Geen oogenbiik kwam de mogelijkheid bij dezen scntimenleelen dwaas op, dat „Mijn arme Jim" in denzclfden spot tend medetijdenden geest geschreven kon zijn, waarin hij diezelfde woorden don vorigen mid dag djxjr het portier van een taxi heen had. hooren zeggen. Neen, dit was werkelijk mede lijden en medelijden was verwant aan wel, lees de tost van don brief en oordeel zelf of b>j niet toevallig de juiste beteekenis van den aanhef had gevoeld. Mijn arme Jim, Vader heeft iréj alles verteld en ik vind het gewoonweg verschrikkelijk naar voor je. Ik moet je zeggen, da' ik altijd van meening ben geweest, dal. je van ailes kuut doen, als je maar werkelijk wilt en ik weet zeker, dat ton slotte aües voor jou weer iu ordo zal komen; maar ik kan me begrijpen, dat het een erge teleurstelling en een slag voor je is ge weest Ik wil niet zeggen, dat ik geloof, dat het je ooit een gevoel van voldoening moet •hebben gegeven, te denken, dat je slechts op den dooi van je oom hoefde te wachten, om al zijn geld to krijgen, maar niemand zou hot je kwalijk kunnen nemen als je gemeend had, waar hij steeds zoo veel voor je hoeft gedaan, dat je een welgesteld man zou zijn, wanneer dit ooit gebeurde. [Wordl vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6