Laatste Nieuws Luchtaanvallen! Scherpenzeel uit haar asch herrezen Vergoeding van oorlogsschade Engelsche luchtaanvallen Gemengd Nieuws Vechtpartij in den Jordaan Uitgebreide Duitsche luchtactie Kunst en Wetenschap Luchtaanvallen op Cyprus A nerikaansche bezetting van IJsland Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 10 juii 1941 BINNENLAND I%' fa - r Dr. ir. Ringers stelt. nieuwe woningen in gebruik De Centrale commissie voor ziening vraagt een onderzoek Acht dooden De buurt hielp mee een veete "uitvechten Sport Waterpolo L.Z.C. - S.Z.C Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs BUITENLAND BEURS VAN AMSTERDAM Burgerlijke Stand Aanvallen in het Midden-Oosten en op Engeland Zomerconcert Rott. PhiHi. Orkest Actie bij Soiloem Scherpenzeel,, een der plaatsen in Neder land, welke door het oorlogsgeweld vim Mei 1940 naar verhouding het zwaarst heeft geleden van de 500 huizen werden er 475 beschadigd, waarvan. 80 geheel ver woest is uit haar asch herrezen. Gis teren vierde (lilet dorp feest. In het mid den der dorpelingen was de algemeen ge machtigde voor den wederopbouw, dr. ir. J. A. Ringers met vele van zijn naaste medewerkers en talrijke andere autoriteiten, tot wie behoorden vertegenwoordigers van liet departement van financiën en van de Grebh ecotomissie, alsmede het gemeentel» stuur mn deze plaats en vele anderen, die bij den wederopbouw van dóór oor- logsgeweld getroffen deelen van ons land zijn geïnteresseerd, i Zij allen waren op het nieuwe, ruime Jerk'plein tezamen gekomen, de dorpsfan- lia.ro speelde vxoolijk'e maxschen en van vele huizen waaiden nationale vlaggen. Dezto feeststemming in het dorp had een zeer bizondere reden. Deze dag immers -werden de eerste, op de puinhoopen van de oude, geheel nieuw opgebouwde wonin gen en winkels in gebruik genomen en het was dr. ir. Ringers, die deze uitzonderlijke plechtigheid op symbolische wijze verrichte, door met een grooten bronzen sleutel, voor zien van het wapen van Scherpenzeel, een winkèlperceel op het Kerkplein te openen. Kort tevoren waren de belangstellenden in het gemeentehuis door don burgemees ter, den heer K. van Hoytema van Konij neburg .verwelkomd. Het gelieele dorp was op het Kerkplein bijeengekomen om van öczè bizondere plechtigheid aan den voet ran het in oud-Romaansche stijl opgetrok ken en thans geheel gerestaureerde kerkge bouw, dat mx eerst goed tot zijn recht komt, getuige te zijn. De gen nodigden wer den op deze plaats allereerst toegesproken door den gedelegeerden voor den wederop 'bouw te Scherpenzeel, den heer A. H. Bre- deroo, waarna dr. ir. Ringers het woord nam om in een korte rede te wijzen op dezen vreugdevollen dag, nu wederom een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van den wederopbouw vian deze gemeente is be reikt. -- Daarna werd een .wandeling door het dorp gemaakt en verscheidene nieuwe en nog in aanbouw zijnde arbeiderswoningen in oogeuschouw werden genomen. De Centrale commissie voorziening Rot terdam heeft zich tot den waarnemenden secretaris-generaal van het departement van Financiën gewend met betrekking tot de rijksbijdragen in de materieele oorlogs schaden. De Centrale commissie, zoo meldt de N.R.C., herinnert in haar brief van 3 Juli 1941 er aan, dat zij, sedert op 2 Decem ber 1940 het desbetreffende besluit is ge nomen, zich steeds heeft beijverd op den grondslag van deze regeling te streven naar een zoo goed mogelijke voorziening van de nooden der oorlogsslachtoffers. Bij herha ling heeft zij in dien tijd bij het departement bepaalde verbeteringen bepleit. In dit ver band wijst de commissie op een aantal brie ven, welke zij en bij haar aangesloten orga nisaties sedert Februari 1941 te dezer zake tot het departement hebben gericht over de vergoeding van huisraadschade, van be drijfsschade, schadeloosstelling aan ver- eenigingen en vele verschillende onderwer pen. De commissie erkent ten volle, dat het de partement één en andermaal aan bepaalde bezwaren is tegemoet gekomen. Zij geeft voorts te kennen, dat zij voor de mede werking van de Schade-Enquete-Cömmissie, binnen de grenzen welke' haar opdracht haar stelde, eveneens alle waardeering heeft. Geen bevredigende oplossing. Evenwel is bij de commissie de over tuiging gerijpt, dat op den grondslag van de tot dusver aanvaarde beginselen, geen bevredigende oplossing van het vraag stuk der oorlogsschade kan worden be reikt. Naar haar vaste overtuiging is het Nederlandsche volk in zijn geheel steeds bereid geweest en nog bereid de kosten van een redelijke schadeloosstelling voor de Nederlandsche oorlogsslachtoffers te dragen. De tegenwoordige, regeling vol doet niet aan dit algemeene gevoelen. Zonder voor het oogenblik in' details te treden en zonder ap riori te willen stellen, dat het doel slechts op één bepaalde manier zou kunnen worden bereikt,heeft de Centrale commissie, op grond van de aangegeven overwegingen, aangedrongen op een onderzoek, hoe in de moeilijkheden, •welke thans ten aanzien van elke soort schade worden ondervonden, zoo goed mogelijk kan worden voorzien. Ook in den afgeloopen nacht vlogen vrij veel Britsche vliegtuigen boven ons land. Behalve brisant- en brandbommen werden ook nu weer brandplaatjes neer geworpen. De op deze wijze hier eh- daar ontstaande bosch- en heidebran den konden evenwel snel gebluscht wor den. In eien stad in Limburg werden zeven woonhuizen deels vernield, deels zwaar beschadigd. Hierbij waren he laas acht dooden, te betreuren. Nieuwe emumissark van politie te Ifofterd.'un. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie is benoemd tot commissaris van politie te Rotterdam de heer S. W. Moolenaar met gelijktijdig eervol ont slag als commissaris van politie te Groningen. Gisteravond ontving de Amsterdams che politie van het bureau Raampoort een ver zoek om assistentie, wijl in en nabij de i3de Leliedwarsstraat een groote vechtpartij gaande was. Het bleek, dat een reeds geruimen tijd bestaande twist tusschen de families V. en De M. opnieuw was ontvlamd. V. was met assistentie van twee anderen, de gebr. K., de woning van de gelir. De M. in de 3de Leliedwarsstraat binnengedron gen om de oude rekening te vereffenen. De gebr. De M. lieten zich echter hunner zijds niet onbetuigd- Aan beide kanten werd bet mes getrokken, met bet gevolg, dat do gebroeders K. beiden tamelijk ern stig gewond wrerden. Jaajo K. kreeg mes steken in de hart- en de maagstreek. Piet K. bekwam snij'wonden aan den pols. Beiden, iverden naar het Wilhelminagaslhnis ge' bracht. Koen do M., die de verwondingen zou hebben toegebracht, bekwam zelf ook' en kclo kwetsuren, doch' kon ter plaatse ver bonden worden. Daarna werd hij gear resteerd. Het spreekt vanzelf, dat de buurtbewo ners eveneens in twee kampen verdeeld waren en al spoedig vielen er ook op straat rake klappen. Zoodra de politie ecliter o-ok liaar aan deel in de vechtpartij opeisebte, was de vechtlust spoedig bekoeld. Verdronken In het bad Plasmolcn bij Nijmegen is Dins dag de 18-jarige A. P., wonende aldaar, ver dronken. Eerst 's avonds laat werd de jongeman ver mist, toen hulp niet meer kon baten Gisteravond om negen uur is de 11-jarige A. van Dijk, wonende 111 de Van Speijckstraat te Rotterdam, bij bet baden in het Schiekanaal, plotseling in de diepte verdwenen. De jongen, die niet kon zwemmen, werd korten tijd later door een" badmeester naar den wal gebracht, Hij was toen reeds overleden. Gisteren in den laten namiddag vermaakten zich 12 jongens uit Zwolle in den IJsse! on der Hallem met bet z g. pootjebaden. Plotseling schoot een van hen, do ongeveer 12 jarige Van Yilsteren, in het diepere gedeel te van het water, waarin hij verdween. Ver schillende personen hebben nog herhaaldelijk naar den jongen gedoken, terwij! ook geruimen tijd werd gedregd, doch alle pogingen waren vruchteloos. Vermoedelijk is de jongen met den vrij ster ken stroom afgedreven. Do 20 jarige S, die gisteravond met drie kameraden bij het Apeld.Dierensche kanaal in den Ussel aan het zwemmen was is plot seling in. de diepte verdwenen en verdronken. Hans Stosch-Sarrasani overleden. De direcleur van het bekende circus Sarrasani, Hans Slosch Sarrasani, is gisteravond plotseling' overleden, kort na zijn aankomst te Berlijn, waar het circus een voorstelling zou geven. Spoorwegongeluk in Spanje. In de nabijheid van Musel bij Gyon is een spoorwegongeluk gebeurd, toen een bein een 700 M. langen tunnel binnenreed. Een rijtuig ontspoorde en werd door den geheelen tunnel tot dicht hij het volgende station meegesleurd, waar ten slotte de geheele trein ontspoorde. Verscheidene passagiers werden zwaar ge wond. Noodweer in Batlajoz. Een zwaar noodweer heeft in de Spaansche provincie Batlajoz groote schade aangericht en de graan-, wijn- en oSgvenoogst vernield. LZC hoeft in Leiden revanche genomen op do nederlaag, die SZC haar eenige weken ge leden in Schiedam heeft toegebracht en de Schiedammers ditmaal met een 3—1 nederlaag naar huis gestuurd. LZC "begon den wedstrijd met eenige snelle aanvallen en weldra was het 2—0. Het veld 12 bij 19 M. lag den Schie dammers niet, omdat het te breed en tekort was en hoewel SZC bijna voortdurend in den aanval was, slaagde zij er pas na de rust in een iegenpunt te smaken, dat kort daarop ge volgd werd door een derde doelpunt van LZC. Hedenavond speelt LZC II thuis tegen VZC I en volgende week Donderdag ontvangt SZC 1 Poelmeer. Kalmè handel De beurswas heden kalm gestemd. liet zakenverkeer was van bescheiden afmetingen en daarbij was er geen vaste lijn in de markt. Aam ankelijk kon de tendens goed prijshoudend genoemd worden, maar reeds spoedig bleek, dat de koersstijging geen verdere voortgang zou hebben. De aandacht werd getrokken door de indusUienfdeehng, die een vrij levendige aan blik bood, omdat verschillende specialiteiten in open hoeken werden verhandeld. Bij nader beschouwing was de alfaire toch wat ingekrom pen. De hoofdschotel vormde wederom Aku's, waarvoor, zich ook thans weer goede vraag openbaarde. Van Berkels gaven geregeld af fair o te zien, maar waren zoo goed als on veranderd. Ook Calvé's veroorzaakten nog eeni ge beweging en werden verhandeld tegen prijzen loopende vau 891/4 tot 913/4, Unilevers wa ren -goed prijshoudend en hetzelfde was het geval" met de Philipsaaudeelen. Voor het overige was de locale aandeelen- markt kalm. Op de potroleummarht gedroegen olies zich geheel zooals gisteren, waarbij zij achteruit gingen van 2491/2 tot 247. Cul tuurfondsen hadden een rustig verloop. HVA's waren aan den gedrukten kant Van de Rub berfondsen werden Amsterdam rubbers tegen ongeveer de vorige pnjzen afgedaan. Op de beieggingsaJdeeling was ole stemming ongeveer prijshoudend. Prolongatie 21/4 pCt. Duitsch weermachtsbericht KOERSEN OP 10 |UÜ 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsieeningen Nederland V.K. HEDEN 4% Ned. '41 9916/i« 99%— 4°/o '401 100% 100 4% II m.b.f.100% - 100'/, 40/0 '4011 99V, 99% 8% '86 90'/j 3% '37 90% 90% 3-34 '38 93%, 93 24% N.W.S. 74% 74'%, Ned. Oost-lndlë 3% Ned.-Ifiv.je 1937 95 3% Ned.-Indië '37 A 93% 98% AANOEELEN Banken Kol. Bank 195 191 Ned.-lnd. Hand.Bnk 132 129 Ned. Handelmij. 184% 184 mditstr. Ondern. (Binnenland) Aig. Kunstzijde Unie 14G% 148 S2% Van Berkei 83 81'/.- 3 Cert. Caive89% 89%- 91'/, Centrale Suiker 210 209 Ned. Fokker 190 Lever Bros Unil. 126% 125%7% Ned. Ford 814% 315 Philips Gloei). G.B. 229 227 9'/. Petroleum Dordtsehe Petr. 220% 219% Kon. Petr. Mij. 248% 246J 9% Rubber Amsterdam Rubber 278 v 276 81 Bandar Rubber Deli Batavia Rubber 222 Kendeng Lemhoe Oostkust 160 1C0 Serbadjad) 136% Ver. Ind. Cult. Ond. 184 I8i% Suiker Handelsver. A'dam 430% 421'/,5% Javasche Cultuur 245 Ned.-lnd. Suiker Unie 283% 230% Ver. Vorst. Cultuur 324123 5' Tabak Deli Batavia222 222 5% Deli Mij. 287288%— 9% Senembab 22b'/, 226% Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn. 116'/e 115'/,— 6% Java-China-Japan- Lijrt 152% 150 1 K.N.S.M. Nat. Bez. 161% 163'/, Kon. Paketv.-Mij..242 Ned. Scheepv. Unie 178% 177%9% Rotterd. Lloyd 145% Stoomv.-Mij. Ned..- 146 Uit het hoofdkwartier van den Führer, 10 Juli (D..Y B.). Het opperbevel van de Buiisehe weermacht maakt bekend: De operaties in het Oosten vorderen on- weersl aanhaar. Aan het Finsche front werd op 8 Juli, met steun van onttrekkende be wegingen van Finsche strijdkrachten het krachtig versterkte Salla na gevechten van verscheidene dagen door Duitsche' forma ties ingenomen. De daar strijdende Sovjet divisie werd uiteengeslagen. In Noord Afrika werden plaatselijke aan vallen van vijandelijke panlserstrijdkrachlen vanuit Tobrock afgeslagen. Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben op 8 en 9 Juli militaire doelen in de haven van Tobroek en een vliegveld ten Zuidoosten van Mer sa Ma! roeh met succes met bommen aan gevallen. Ten Noorden van Soiloem heeft een Brtisciie torpedobootjager een bom- licffcr gekregen. Vlij sterke strijdkrachten van Duitsrjie gevechtsvliegtuigen hebben in den aEge loepen nacht vliegtuighooien ten Westen van Ismailia 'aan het Suczkanaal in brand geworpen. In den strijd tegen do Britsche ravilail leeii 11 gsaehecpv aart heeft liet luclitwapen in den afgeloopen nacht ten Koorden van Newquay vijf koopvaarders met in totaal 21.030 b r.L, die in konvooi voeren, ver nietigd en met effect haven installaties aan do Oost- en Zuidoostkust van het -eiland gebombardectd. In den nacht van 8 cup 9 Juii is ten Noorden van Berwick een an der groot koopvaardijschip door gevechts vliegtuigen zwaar beschadigd. Aan de Kanaalkust hebben gisteren ja gers 17, luchtafweergeschut en marine elk een Biitschon jager neergeschoten, Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht verscheidene plaat sen in. West Duilschlaud gebombardeerd. De verliezen onder de b u rge r b e v el tri n gz ij n gering, liet ziekenhuis Bethel hij Bielefeld werd wederom met brandbommen bestookt. Bij dez.c aanvallen verloor de vijand door afweer met jagers en geschut vier endoor nuuiueurlilleric twee gevechtsvliegtuigen. ltailaansch weermachtsbericht j-CV<& Het contact tusschen U en Kontaktwas lang ver broken, maar...Zaterdag wordt het hersteld! Zie onze groote annonce van Vrijdagavond met gratis aanbieding! SCHIEDAM. Geboren: 8 Juli. Maria Cornelia %acoba, d. van J. J. Dolima en M. C A Bras, Leliestraat 37. Cornells, z. van P. Moret en J. Roosloot, Dr. Noletstraat 1. Ilendrica Alberta en Johanna Wilhetmina, d. van H. Druppers en J. W. Krul, Nassau laan 75. Petronella Johanna d van A. Boender en A. M. Rademakers, Boerliavelaan 1. 9 Juli. Hans, z, van J. Schopenhouor en C. r. Rij, Verbrande Erven 8. Aaltje, d. van D, v. d. Heuvel en R. R. Lommen, IJssel- mondeschcstraat 74. Gehuwd: 9 Juli. E. v. d. Berg, 24 j. en J. M. v. Baaien, 20 j. A. de Vette, 27 j. en M. A. Ruigrok, 23 j, P. de Brons, 24 j. en H. J. Gerritse, 19 j. C. Goudappel, 22 j. en H. Buitelaai, 19 j. M. v. d. Touw, 22 3. en N. Polder.j'rt 21 j. H. Kalfsbeek, 23 j. en C.' M-ner 19 j. G. II. Ballyns, 28 j en A. Ko~ ng, 21 j. B. Zeelenberg, 32 j. en W. YUJ -u i, 31 j. E. Bijl, 24 j. en T. M. Sliedreclit, 22 j. Overleden: 8 Juli. A. H. J. van Asten, 41 j'. och tg. van A. M. Pools, Nieuwe Buurt 25. Het «vijfde volksconcert met toelichting van den dirigent Eduard Fiipse, zal Maandag a.s. in do Koninginnekerk te Rotterdam worden gegeven. Met medewerking van het Botter- darnsch Phiiharmonisch Koor en bet orkest zal Marinas Fiipse de Koorfantasie van Beet hoven uitvoeren, tcrwiil te ens de derde Sym phonic van SL SaCns (orgel; Feike Asma) op het programma staat. Rome, 10 Juli. (Stefani). Het 400ste com munique van het IlaJLaansche hoofidk'war- tier luidt: E|ij een aanval op de bases van Nicosia op Cyprus hebben onze aSdeclingen. vliegtui gen schade toegebracht en aanzienlijke bran den veroorzaakt. Voor de kust van Cyprus hebben onze vliegtuigen een stoomschip» van 5000 Ion getorpedeerd. In de straat van Sicilië is een Roodo Kruis-waiervlieg- tuig door Britsche jagers aangevallen. Ten Zuiden van Sicilië hebben onze jagers eën Hurricane neergeschoten. Aan het front van Soiloem in Noord - Afrika is een vijandelijk detachement; dat door tanks gesteund werd, ojpt de vlucht gedreven. Duitsche en Italiaansche vlieg tuigen hebben do versterkingen te Tofeoefc en op de reede liggende schepten gebom bardeerd. Ook zijn bomaanvallen gedaan op vijandelijke luchtbases ton Oosten van Sidi el Barrani, waar branden uitbraken en op een der vliegvelden vele Britsche vliegtuigen vernield werden. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op Benghazi en Tri polis. Van de zeven toestellen die Tripolis aanvielen, zijn er twee neergeschoten door ahveer geschut en vier door onze jagers. In 'Oost-Afrika hebben troepen van een stelling in Amiiara een vijandelijke poging om onze. stellingen te naderen snel verijdeld. In den sector Wolsje- fit groote bedrijvigheid der artillerie. Gisternamiddag hebben laagvliegende Britsche vliegtuigen Sryacuse aange vallen. In den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen een aanval gedaan op Napels, waar 1-1 burgers zijn om gekomen en 30 gewónd. Berlijn, 10 Juni (D.N.B.) Over de be zetting van IJsland door Amerikaansche troepen, schrijft de Deutsche diplomatisch politische Korrespondenz, dat Roosevelt juist op het oogenblik, Bat Europa in zeer scherpen strijd tegen het Bolsjewisme is verwikkeld, weer eens de onware bewering heeft- geuit, dat het westelijk halfrond door Duitschland wordt bedreigd. Hij heeft zich derhalve, zoo zegt hij, thans genood zaakt gezien IJsland door Amerikaansche strijdkrachten te doen bezetten, die er voor bestemd zijn de Britsche bezettingstroepen aldaar 3an te vullen of te vervangen. In werkelijkheid heeft President Roose velt wel gevoeld, dat de strijd van Europa tegen het Bolsjewisme, dien ook het fat soenlijke deel van de Amerikaansche volken met zijn sympathie volgt, zijn land weer psychologisch van den oorlog weggedreven heeft en daarom heeft hij het zijne gedaan, ten einde, door Amerikaansche strijdkrach ten op een duidelijk bepaald oorlogstooneel, op een militair door Engeland bezet gebied te doen optreden en daarmede te doen in grijpen in het oostelijke halfrond, den oorlog materieel weer dichter bij zijn land te brengen. Kortom hij tracht niet alleen Duitschland te provoceeren, maar hij hoopt op die wijze incidenten zelfs automatisch te kunnen verwekken, waaruit dan de rest 20U voortvloeien. Roosevelt heeft zich derhalve ten .doel gesteld zijn eigen volk, en zulks met voor de eerste maal, in strijd met plechtige be loften te plaatsen voor voldongen feiten, waaruit het, naar hij hoopt, niet meer terug kan. Hij, die den treurigen moed heeft Duitschland in de schoenen te schuiven, dat het Amerika agressief bedreigt, gaat doelbewust verder op den weg, waarvan hij veronderstelt, dat deze hem zal brengen voor het gevaar van oorlogsverwikkelingen voor zijn land en wel met groote stelligheid. Dezelfde Roosevelt, die voor zijn verkie zing verklaarde, dat hij zijn volk buiten den oorlog wilde houden, laat ijverig niets on beproefd om thans het tegendeel van wat hij beloofd heeft tot stand te brengen. Het is hierbij typeerend, dat het middel waarvan Roosevelt zich bedient* voor het bereiken van zijn doel een weerloos kleine staat IJsland is. Reeds het verloop tot dusverre van den oorlog toont, dat hem het lot van volkeren, waarvan hij zich bij zijn oorlogophitserij bedient, volkomen onver schillig is. Alleen reeds het reisdoel van den door hem geinstrueerden Donovan in het Zuidoosten van Europa,- bewijst dit vol doende en de cynische wijze waarop hij, ongeacht het lot, dat hij over die naties bracht hetzelfde spel met andere voort zet, toont zijn notoire onverschilligheid en gewetenloosheid tegenover het lot van vreemde volken. Van IJsland beweert Roosevelt zelfs-een speciaal uitnoodigingsschrijven voor zijn bezetting te hebben ontvangen. Een ieder, die den onbuigzamen onafhankelijkheids zin van de oude IJslandsche natie kent, weet wat hij te denken heeft van dergelijke beweringen en met wat- voor middelen, wanneer zij er is, een dergelijke verklaring tot stand gekomen kan zijn. De Europeesche naties, zoo gaat de diplo verder, beschouwen het optreden van Roosevelt jegens IJsland niet alleen als een beslisten breuk met de geheiligde traditie van Monroe en als een ingrijpen en een inmenging in gebieden, die door vreemde contingenten niet wenscheri te worden over- heerscht. De aanval w .1 Roosevelt moet in dit geval door hen ook beschouwd worden als een dolkstoot in den strijd met bet Bolsjewisme, dat op dit oogenblik op de meest tastbare wijze zijn voorbereidingen aan den dag brengt 'voor een vernietigende overval op de Europeesche cultuur en daar mede alle krachten van het vasteland heeft uitgedaagd tot den strijd tegen' barbarij en vernietiging. President Roosevelt heeft weliswaar zijn geheele standpunt, zijn vijandigheid jegens de naties van Europa voldoende getoond, door veelvuldige economische en financieele maatregelen, die bovendien bewijzen, hoe weinig hij zich gebonden voelt aan ver dragen en aan het volkenrecht in het al gemeen. De diplo verklaart tenslotte, dat de aan slag, dien Roosevelt ditmaal op IJsland heeft ondernomen, hem tegelijkertijd ont maskert als bondgenoot van het bolsjewisme, als Yankee-imperialist, die kleine naties op het Europeesche vasteland overweldigt en tenslotte als machtshebber, die zijn eigen natie en de overige Amerikaansche landen tracht te dreigen in een noodlotspolitiek, voor welker gevolgen hem geen macht ter wereld van de verantwoordelijkheid kan vrijpleiten. Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer kelijk meehelpt.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3