STEMPELS Laatste Nieuws binnenland Sport Dr. Euwe Bogoljubow Burgerlijke Stand Rschtszaken Gemengd Nieuws Verstrooiing en ver nietiging afzonder lijke gevechtsgroepen WANDGEDIERTE De strijd aan het Oostelijk front Moskou gebombardeerd Bolsjewistische gruwelen Pag. 3 EERSTE BLAD DER. SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 22 Juli 1941 Engelsche luchtaanvallen Minimumprijzen in den tuinbouw De bloemencultuur in het Westianid Kunstgebitten De houtzaagmolen „Het Jonge Schaap" Schaken Tweede partij in onbeslisten stand afgebroken Vacantia buiten Overzicht Amsterdamsche Effectenbeurs Geringe affaire BEURS VAN AMSTERDAM Te dure melkpoeder Protest van inlandsche zijde Algemeene dienstplicht in Ned. Indië Luchtaanvallen in het zee gebied rond Engeland Fa. W. VAN LOON STADHOUDERSLA AN 37 Aanvallen bij Tobroek verijdeld Het optreden van Duitsch- Hongaarsche troepen in de Oekraine Zware slagen toegebracht Vrouwen en meisjes levend verbrand In den afgelcopen nacht uferden door Engelsche vliegtuigen wederom hier en daar brisant- en brandbommen op ons ge bied neergeworpen. Er ontstond eenige schade aan woonhuizen; een drietal hui zen werd geheel vernield, een aantal an dere kregen glasschade. Eén man werd ge dood, twee personen werden gekwetst Voorts werd in een boerenhoeve nog eenig vee gedood. Ru de Nederlandsche groente- en fruit- centrale de door haar voorgeschreven mi nimumprijzen voor tuinbouwproducten heeft ingetrokken, 'heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland be sloten zelfstandig ophoud- en vergoeJings- prijzen voor de veilingen vast te stellen. Dn besluit is genomen, omdat met de mogelijkliciJ rekening moet worden gehou den, dat op een zeker oogenblik van een bepaald product een grooter kwantum kan worden aangevoerd, dan op dat oogenblik is te plaatsen. De minimumprijzen zijn over het alge meen laag, zoodat niet gevreesd behoeft te wórden, dat de kweekers weer even als in vroegere jaren gebeurde zullen vervallen tot het misbruik Van het telen op den minimumprijs. De vergoeningsprijs is in het algemeen vastgeste'd op 75 pet. van den ophoud- prijs voorhet goedgekeurde product en op 50 pet. voor het afwijkende product. Het Centraal Bureau zal er zorg voor dragen, dat de tuinbouwproducten, die den minimumprijs niet halen, niet vernietigd worden, doch een andere bestemming krij gen. -* In het VYestland zijn dit jaar de uit komsten in de bloemencultuur al even gunsïlg als die in de groente- en fruit teelt. Onclanks Let feit, dat de voedselvoor ziening fialuurlijk de eerste plaats inneemt en de bloemencultuur daarom eenigszins is ingekrompen, heeft de bloten haar be langrijke plaats in het leven der menselien weten te behouden. De vraag naar bloemen is ook onder de huidige omstandigheden in Nelerland en Grool-Duitschland zeer groot gebleven, Dank zij den verruimden export naar Grool-Duitschland, hebben de bloamen kwee kers een bevredigend seizoen achter den rug. Zoo is de omzet der bloemenveiling „Het Westland" te Poeldijk over het eerste halfjaar" van 1941 met ongeveer 30 pet gestegen, vergeleken bij dezelfde periode over 1940. Tot n|u toe wias de voorraad landrubber, de gebruikelijke grondstof ter vervaardiging van kunstgebitten, van dien .aard, dat geen bizondere maatregelen t.a.v. dit artikel ge. nomen behoefden te worden. Langzamer, hand zijn de voorraden echter verminderd, zoodat de tandrubber, welke nog beschik, haar is, gereserveerd dient te worden voor voor .het verrichten van reparaties aan kunstgebitten en voor belangrijke medische d-oeleinden. -Nieuwe gebitten zullen thans uit -kunsthars vervaardigd worden. Deze kunsthars werd reeds voor den oorlog in verschillende gevallen gebruikt. Zonder deze maatregel zouden binnen zeer korten tijd ocjk reparaties van oude rubber-gebitten niet meer mogelijk zijn, het welk voor dta betrokkenen tot gevolg zou hebben, dat zij nieuwe gebitten zouden moeten aanschaffen en daardoor in aan. zienlijk hoogere kosten verrallen. Do burgemeester-regeering-,commissaris van Zaandam heeft, naar aanleiding van het be sluit van den secretaris-generaal van het de parlement van cultuurbescherming, waarin deze bepaalt, dat de voor afbraak bestemde hout zaagmolen „Het Jonge Schaap" ia het West- zijderveld te Zaandam, behouden moet blijven, de aan de eigenares van dezen molen, de N.V Houthandel E. v. d. Stadt en Zoonen, reeds gegeven vergunning tot slooping, terstond weer nagetrokken.. De directie van dezen houthandel heeft er den regeeringscommissnris op gewezen, dat, gezien den bouwvalligen staat waarin de mo len verkeert, instortingsgevaar niet denkbeeldig is en zij de verantwoording van verder uitstel van siooping met op zich wenscht te nemen. Ien heeft nu besloten do moest noodzakelijke voorzieningen zoo spoedig mogelijk te treffen, opdat het gevaar van instorting vermeden kan worden, baar wij vernemen ligthei roorts in do bedoeling om „Het Jonge Schaap" t z t over te plaatsen naar hel: Zaandam's Volks park waar het eventueel als verkeershuis van de Zaandamsche Verceniging voor Vreemde lingenverkeer dienst zal kunnen doen. Jhr. dr. H. W„ J. van Beresteyn overleden. Gisteren is te Nijmegen in den ouder.' dom van 52 jaar overleden jhr. dr. H. W. J. van Beresterin, directeur van den keuringsdienst voor waren. Tevens was 3e overledene intellectueel leider van de Vrij zinnig C-hristelijke Jeugdgemeenschap en secretaris van de afdeeling Nijmegen van bet Toon eel-verbond. „Bonte avond" voor het Rood» Kruis. Als netto-opbrengst van den op 18 Juli in Den Haag vanwege den bevelhebber der Ordnungspolizei ten bate van het oor- logslvulpwerk van het Duitsche Rootle Kruis georganiseerden „bonten avond", kon aan de districtsleiding der N.S.V. een bedrag van fl.65C.78 worden overgedragen. De ruilverkaveliiigsw et. De Staatscourant van gisteravond bevat een 'besluit van den secretaris.generaal van het departement van landbouw en vis. scherij, dat ten doel hoeft een versnelling van die uitvoering van de ruilverkaveling mogelijk to maken en voorts enkele tech'. nische verbeteringen in de railverkavelings- wet aan te brengen. Yacanüc voor de textielarbeiders. Die" onderhandelingen in de textielindu strie tusschen de verlegen woord igers van een 8 tal fabrikantenvereenigingen en de textielarbeidorsbonden „St. Lamhertus", „Unitas" en „De Eendracht" over een col lectieve arbeidsovereenkomst, hebben tot resultaat gehad, dal de in die C A.O. ver vatte vacantieregeling hoewel de C.A.O. nog niet definitief is goedgekeurd reeds in deze vacanlieperioJe in werking treedt. Dat het eekent voo-r de textielarbeiders een volle week vacantic met behoud van loon. Verhoogde toelage voor kwerkelingen. B. en W. van Den Haag stellen den raad voor do toelage voor de kweeklin gen met akte in algemeenen dienst, ver bonden aan de openbare scholen voor la ger en uitgebreid lager onderwijs, mot in gang van 1 September a.s. to verhoogen van f 300 tot f450 per jaar. 0. A. O. in hot boekdrukkers- en raster- diepdrnkbeilrijf. De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking -van het college van rijksbe. middelaars .betreffende verbindendverkla ring van bepalingen der collectieve arbeids- overeenkomst .voor het boekdrukkers, en rasterdiepdrukkersbedrijf in Nederland. Deze verbindendverklaring geschiedt voor het tijdvak van 25 Juli 1941 tof en met 11 April 1942. s De tweede partij in den schaakwedstrijd tus schen onzen naüonaien schaakkampioen dr. Max Euwe en den Duitschen kampioen Bogol jubow, welke thans te Karlsbad wordt ge houden, werd evenals de eerste Jjartij afge- bioken, waarbij de Duitscher er minder slecht voorslaat, dan bij het afbreken van de eerste partij. Dr. Euwe (wit) opende deze partij met de Dame-Gambiet. Veriolgens vermeed onze landgenoot do Bogoijubowsche verdeliging en ondernam bij de lie zet een pionaanval op de d-lijn, die evenwel door Bogoljubow op handige wijze werd gepareerd. Daarna nam de Duitscher het initiatief over en probeerde een doorbraak in het centrum te forceeren. Door een onverwacht pionoffer in de 22ste zet kon dr. Euwe zich wederom herstelieu. Zijn tegenstander zette daarna alles op alles om remise te bewerken. Verder spelend moest Bogoljubotv al zijn kennis aanwenden om zijn kans op remise niet te verliezen. De partij werd na de 45sto zet van zwart, nog volkomen onbeslist afgebroken. De kans is groot, dat deze partij remise ein digt. De Zondagaiond afgebroken partij werd inmiddels wederom verder gespeeld. Hierbij de monstreerde onze landgenoot hoe buitenge woon hij het eindspel hehcerscht. Hij slaagde er in nog een tweede pion te bemachtigen. Deze parlij werd na een spannend verloop in de 71ste zet in een voor den Duitscher vrij wel hopelooze positie afgebroken. Beide afge broken partijen zullen in de eerst volgende ontmoetingen worden uitgespeeld. E e n i g e fabriek te |j Schiedam tó HEljERMANS VAN QUWERKERK gj PASSAGE 8 —-TELEFOON 686040 SCHIEDAM, Geboren: 19 Juli Maria, d. van J. Steenbergen en J. A. Verkerk, Voornschestraat 15. 20 Juli. Een aJs levenloos aangegeven kind van J. A. Penning en A. Muilwijk, West- Irankelandschestraat 6. Overleden: 19 Juli. A. Dubbeldam, 33 j. binnen deze gemeente. 20 Juli. J. Seij, 3 dagen, Boerhavelaan 1. Neem dan Pu rol mee tegen zonnebrand,doorzitten en blaren ,000530 60.TUBO5CT PUROL 'Het gebrek aan ondernemingslust/ dat reeds gisteren viel waar te nemen en de ontwikke ling van de marktpositie, wekte den indiuk, dat onvoorziene» omstandigheden voorbehou den, de belangstelling voor de effectenbeurs voorloopig niet veel grooter zal worden. Inder daad was er vandaag op de markt niet veei te doen. De beleggers hielden zich op den achtergrond en het meest kenmerkende ver schijnsel van de beurs was de afwezigheid van opdrachten. Voor Unitevers werd beginbeurs goede be langstelling aan den. .dag gelegd. In hoofdzaak schommelde de keurs tusschen 132 3/4 en 134 3/4 Voor Aku's was de animo met groot. In van Berkei's werd op bescheiden voet zaken gedaan, voornamelijk tegen 85—86%. Calvé Debt ontmoette eenige vraag en bewogen zich daarbij tusschen 9iy4 ètt 9214. De Philips- aandeelen waren oen likjo hooger. Petroleum- waarden trokken nauwelijks attentie en de hoek, waarin olies verhandeld worden, was bij wijle niet te vinden. Voor scheepvaartpapicren werd eenige attentie betoond, Nederlandsche scliecpva&ctunies. stegen tot 180, Japanlijnen werden tot 151 afgedaan, terwijl oude vaar ten tot 12i naar boven gingen. De affaire in Indische cultuurfondsen was van beperkte proporties. Op de rubberafdee- Iing kwamen Amsterdam rubbers boven 280. De tabaksatdeeling had een \erlaten voorkomen De Sumatra aandeden waren overigens goed gedisponeerd, de affaire m suikerfondsen be paalde zich voornamelijk tot HVA's. De be- leggingsmarlct was kalm. 'Prolongatie S1/* procent. KOERSEN OP 22 ULi 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Een aantal weken geleden werd tegelijkertijd in een aantal plaatsen in Noord-Holland en Utrecht een onder/oek ingesteld naar de prij zen van melkpoeder eu gecondenseerde melk. Een groot aantal processen-verbaal wegens over treding der prijsvoorschriften was het gevolg. De inspecteur voor de pnjsbeheersching te Amsterdam heeft nu deze zaken berecht en* aan ruim 200 winkeliers boeten opgelegd van f 25 tot 150 Eenige grossiers, die eveneens te booge prijzen berekenden, werden met hoogere boelen gestraft. Mislukte inbraak. In den afgetoopen nacht bemerkte een voor bijganger onraad in den filiaalwinket van de firma De Gruyter aan het Surinamoplein te Amsterdam. Hij waarschuwde een agent, die in den win kel een jongeman aantref, die juist op het punt stond een gonjezak met allerlei kruide nierswaren to vutten. Hij bleek een 22-jarige kantoorbediende, wonende aan den overkant van Het IJ, te zijn. Met behuip van een hamer had hij het glas van de deur stukgemaakt en was door do opening naar binnengestapt. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Met het, geld van zijn baas aan den zwier. De politie te Zandvoort heelt gisteren oen 18-jarigen jongen aangehouden, die eenige da gen geleden te Amsterdam er vandoor was gegaan met een bedrag van f400.—, dat hij voor zijn patroon, eigenaar van oen kruide nierswinkel, moest incasseercn. Hij had met een 17-jarig meisje, dat ©enigen tijd geleden uit een verbeteringsgesticht in Bra bant was' gevlucht, in Zandvoort een paar dagen goede zwier gemaakt, met het gevolg, dat slechts ©en bedrag van f90 was overge bleven. Staatsleenlngoa Nederland 4% Ned. '41 4% '40 I 4% II m.bJt.. 4% '40 II....' 3% '86 3% '87 8-34 '38 24% N.W.S. Ned. Oost-indië 3% Ned.-Indie 1937 3% Ned.-Indië '87 A AANDEELEN Banken Kol. Bank Ned.-Ind. Iland.Bnk Ned. Handelmij. Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unia Van Berkel Gert. Calvé Centrale Suiker Ned. Fokker Lever Bros Unil. Ned. Ford V.K. 99»/, 100% 100% 99% 88% 92% 75% HEDEN 99% 100% 100% 99% 95 87 92%— 75% 8% 220% 248% Petroleum Dordtsche Petr, Kon. Petr. Mij. Rubber Amsterdam Rubber 276'/ Bandar Rubber 226 Deli Batavia Rubber 225 Kendeng Lemboe Oostkust X60 Serbadjadi las1/ Ver. Ind. Cult. Ond. jgg '2 Suiker Handelsver. A'dam 491 Javascbe Cultuur 256 Ned.-Ind. Suiker Gnie 241 Ver. Vorst. Cuituur ^041 Tabak Deli Batavia Deli Mij Senembah 94% 94% 93%% 93% 194% 195% 126% 129'/, 185 136 146% 145%- 6% 34% 88% 6% 90% 91 2% 210% 210% 193% 195 130% 132%— 4% 310 818 226 227 8% 247%51% 81 231 288% 224 Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn •J a va-China-Japan- Lijn IC.N.S.M. Nat. Bez. Kon. Paketv.-Mij..242V* Ned, Scheepv, Unie s Rotterd. Lloyd Stoomv.-Mij. Ned... 1431/ 276 - 227 226% 188 162 137 185 - 482 6 124% 234 289 229 6 92 31 Als protest tegen de invoering van de ivet op den algemeenen dienstplicht heb ben alle indcmesische politieke partijen zich tot koningin Wilhelmina in Londen gericht met het verzoek de gedwongen reernteering van inlanders te staken. De Indonesiërs zijn echter bereid van dezen wensch af te zien, wanneer de Neder landsche regeering de inlandsche bevol king naast^ militaire plichten, ook gTOotere pdiiieke rechten zou verleenen. Naar ((Svenska Dagbladct" uit Londen meldt, is thans definitief besloten tot de invoering van den algemeenen dienst plicht in Nederlandsch Indie. De opperbe velhebber van Nederlandsch-Irulië heeft meegedeeld, dat de regeering geen verschil zat maken tusschen inlanders en Neder landsche dienstplichtigen. Dïiitschland strijdt voor Europa— Duitsch weermaehtsbericht Uit -het hoofdkwartier van den Fuhrer, 22 Juli. (D.N.S.). Het -opperbevel van de weermacht maakt bekend: De doorbraakoperaties van de Duit sche weermacht en haar bondgenooten hebben -het verdedigingsfront van de Sovjets in onsamenhangende groepen gesplitst Ondanks taai plaatselijk verzet en hardnekkig ondernomen tegemuan- vallen valt er geen eensgezinde leiding van den vijand meer te onderscheiden. Aan. het geheele Oostelijke liront wor den -dc operaties gestadig voortgezet. De krijgsverrichtingen zijn hier ge richt -ojp verstrooiing en vernietiging van de afzonderlijke gevechtsgroepen der SovjetweeriwacM. Als -vergelding voor de bolsjewisti sche luchtaanvallen op de open haven steden der bondgenooten, Boekarest en Helsinki heeft het luchtwapen vannacht voor -het eerst Moskou aangevallen. Sterke -formaties gevechtsvliegtuigen bombardeerden hij goed uitzicht zonder ophouden militaire inrichtingen van het bolsjewistische .verkeers. en bewlapo ningscentrum. In de huurt van het Kremlin aan de bocht van de Mos'kw» verwekten hom- treffers -talrijke groote branden. Ge houwen van hooge dienstinstanlies en overlieden der Sovjets alsmede rajvï- tailleeringsbodrifven der stad werden verwoest of zwaar getroffen. In het zeegebied om Engeland plaat sten gevechtsvliegtuigen voltreffers op twee groote vrachtschepen. Andere ge vechtsvliegtuigen Lombard eerden in den affjelooperi nacht havenwerken in het Zuidoosten van het eiland. Aan het Suez-kanaal bestookten Duit sche gevechtsvliegtuigen in den nacht van 21 op 22 Juli militaire werken met hommen van allerlei kaliber. Jagers schoten hij pogingen van den vijand om overdag de kust van het Ka naal aan te vallen, zes Britsche vlieg tuigen neer. Britsche gevechtsvliegtuigen lieten van nacht op verschillende plaatsen in Zuidwest-Puitschland brisant- en brand bommen vallen. Onder de burgerbevol king ontstonden eenige verliezen aan dood en en gewonden. Overwegend wer den woonhuizen verwoest of bescha digd. Luchtdoelartillerie schoot oen der aanvallende Britsche gevechtsvlieg tuigen omlaag. 118% 148% 168% 119%— 21 150 1 169% 244% 179 80 143 143 Zuiveraars van Gebouwen en Schepen Italiaansch weermaehtsbericht Rome, 22 Juli. (Stefani). In zijn weer maehtsbericht no. 412 maakt het ItaJiaan- sclic opperbevel het volgende bekend: Italiaansche vliegtuigen bombardeerden opnieuw steunpunten op Malta in den nacht van 22 Juli. In Noord-Afrika werden nieuwe po gingen van den vijand om aanvallen te doen aan het front van Tobroek, snel Verijdeld. •Italiaansche en Duitsche vlieg tuigen bombardeerden verdedigingswerken, batterijen en gemotoriseerde strijdmidde len in de vesting. Ten Noordoosten van Mcrsa-Luch hebben Duitsche vliegtuigen een Engelsch tankschip aangevallen en tot zinken gebracht De vijand ondernam vluchten Daar Benghasi en Derna. In Oost-Afrika heeft een van onze colonnes, beslaande uit Italiaansche en inlandsche troepen van het garinizoen van Uolchefit, met succes een gewapende ver kenning gemaakt naar de vijandelijke stel lingen. Op den avond van 20 Juli wierp een vijandelijk vliegtuig eenige bommen op de woonwijk van de plaats Mazzarino (provincie Caltanissetta). Twaalf burgers werden gedood en zestien gewond. Berlijn, 22 Juli (D.N.B.). De in de Oe kraine gemeenschappelijk optredende Duit sche en Hongaarscüe troepen hebben op 20 en 21 Juli plaatselijken taaien tegen stand' van de bolsjewisten gebroken. Na dat de bolsjewisten een groot aantal ge sneuvelden op hel slagveld hadden moe ten achterlaten, dreven de Duitsche for maties, schouder aan schouder met de Ilongaarsche soldaten, de resten van de Sovjeteenheden op de vlucht. Duitsche eu I-Longaarsclie soldaten zetten de vluchtende Sovjet-troepen achterna en noopten hen steeds weer tot den strijd, waardoor de bolsjewisten een ordelijke aftocht volkomen onmogelijk gemaakt werd. Berlijn, 22 Juli (D.NB.). In den at- geloopen nacht is Moskou getroffen door de eerste hevige slagen van liet Duitsche luchtwapen. Sinds de eer ste nachtelijke uren van 21 Juli was do Sovjethoofdstad het doel der aan vallen van onze gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers, welker hommen zware verwoestingen aanrichtten. Zon der ophouden wierpen de Duitsche es kaders tot den ochtend toe brisantbom men van allerlei kaliber en duizenden brandbommen op belangrijke milita're doelen van do Sovjethoofdstad. Reeds bij het begin tan de aanvalsactie ont stonden vooral ten Zuiden van de Mos- kwa groote branden van vernietigende uitwerking, die met hun gloed den later aanvallenden eskaders den weg wezen. In het gebied1 van het Kremlin wer den ongeveer twaalf zware treffenrs waargenomen. De afweer van de Sov jets bleef tegenover het geweldige Duit sche optreden practisch volkomen on doeltreffend, hoewel talrijke batterijen luchtdoelgeschut en zoeklichten cefl groote actie ontwikkelden. De Duitscha aanval op Moskou kan vergeleken wor den met de zwaarste slagen, welke het Duitsche luchtwapen heeft toegediend aan. belangrijke militaire doelen in En geland. Rapporten van vliegers. Berlijn, 22 Juli. (D.N.R.). De vliegtuigbe manningen die in den aflgeloopea nacht aan den aanval op Moskou hebben deelgenomen rapporteeren, -dat de hemel eerst bedekt was, doch in den loop van den nacht vol komen opklaarde. Men zag het Kremlin en de afzonderlijke gebouwenalsmede de Moskwa duidelijk beneden zich. Het lucht, doelgeschut vormde nauwelijks een hinder nis voor de Duitsche vliegtuigen. Naast taL rijke voltreffers in de buurt van bet Krem lin .werden in het stadsdeel ton Oosten van -bet Kremlin twintig groote branden waargenomen, In deze buurt bevinden zichl het radiogebouw, het huis van het Sovjet leger, de hoofdleiding van de Inirgerlueht vaart en verscheidene volkscommissariaten. In de buurt van de bocht van de Moskwa, die zic[k ten Zuiden b|ij het Kremlin aan sluit, .braken talrijke groote branden uit, die izoodanig in elkaar overgingen, dat deze geheele buurt'als verwoest beschouwd kan .worden. In deze buurt bevinden zichl het .bestuur van de bolsjewistische partij en de electrisch'e centrales. Berlijn, 22 Juli "(D.N.B.). Een be richt van het Oostelijk front maakt gewag van een afschuwelijke misdaad der bols jewisten tegen de eigen bevolking. Dezo mededeeling bevat vooreerst een beschrij ving van de verovering der stad Witebsk, een van de sterkste stellingen van de Sov- jetverdedigingslinie. Vervolgens wordt uit voerig beschreven hoe de toestand in do stad was, toen de Duitsche troepen binnen rukten. Wat van Witebsk de stad moest' op bevel van Stalin tegen iederen prijs worden gehouden was overgebleven, was niets anders dan slechts puinhoopen. Mis*chien. zou deze stad zonder verdere beteekenis in den Oostelijken veldtocht zijn.' gebleven, wanneer niet een vrceselijk ge beuren aan den naam.der stad kleefde. 1 Terwijl de gevechten voor in de stad nog aan den gang waren, dwongen de Sov jets vrouwen en meisjes die in een fabriek werkten onder de ergste be dreigingen in de werkplaatsen te blijven. Toen de fabriek werd aangestoken en al spoedig in vlammen stood, mochten de vrouwen en meisjes niet vluchten. Het is onmogelijk de vreeselijke scenes te be schrijven, die vervolgens ontstonden. Ook do overige bevolking der stad werd ge dwongen in haar buizen te blijven, toen deze reeds ia brand stonden. Slechts wei nigen konden zich in veiligheid brengen, de meeste bewoners kwamen in de vlam men.' om»

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3