Advertentiën Laatste Nieuws Gas en electriciteit Een persoonlijk woord 8-7-6-0 0 Pluimveestapel wordt tot een derde beperkt Sport Burgerlijke Stand -J Achtervolging der Sovjet-troepen in de Oekraïne Omsingeling van Sovjet troepen in het Noorden voltooid Activiteit bij Tobroek TANDARTS ALBRECHT AFWEZIG tot 23 Augustus Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 31 Juli 1941 De rantsoeneering Van den burgemeester tot de schooljeugd BINNENLAND Engelsche luchtaanvallen Eerste kindertehuis der N.S.B. geopend Ook aanzienlijke inkrimping van den varkensstapel Zeer weinig eieren ter beschikking Varkens voor veevoer Korfbal BEURS VAN AMSTERDAM Duitschiand strijdt voor Europa Moskou en Orel gebombardeerd GEMEENTELIJKE Succesrijke uitvallen in Oost- Afrika KENNISGEVINGEN Waarschuwing inlevering van metalen Inruilen van melkkaarten Dr. TEN CATE AFWEZIG Bedenkt, dathet electriciteits- en gasverbruik is gerantsoeneerd op 75 pet.; - dat daarom iedereen al5es in het werk moet stellen, om dat rantsoen niet te overschrijden dat bovendien overtreding kan worden gestraft met boete en afsluiting van den toevoer. Niemand kan thans nog den indruk heb ben, dat de beperking van het gas- en electriciteilsverlrruik geen hoogst ern stige zaak is. De overheid doet nogmaals een beroep op aller medewerking. Een medewerking, welk» zij ook vraagt in het eigenbelang van iederen huigen. In de afgeloopen da gen zijn in verschillende deelen van het land op groote schaal verbruikers van gas en electriciteit, waaronder tal van indu strieën, afgesneden, omdat zij hun rant soenen overmatig hadden overschreden. Men zij dus gewaarschuwd om-alles na te laten wat niet tot het allernoodzake lijkste behoort. Voor do vacantie begon, heeft de bur gemeester, mr. dr. F. L. J, van Haaien, die vergezeld was door den wethouder van onder,vijs, de heer J. Diakelaar, en den gemeentelijken inspecteur van het on derwijs, dr. W. J. Smit, de leerlingen van allo 52 lagere scholen jen van de am bachtsschool toegesproken en hun op het hart gebonden zich in de vacantie en ook daarna te gedragen als beschaafde jongens en meisjes, zich van elke onge- oolloofd© actie te onthouden en de be velen van de overheid te gehoorzamen. In totaal 16 maal heeft de burgemees ter zijn toespraak herhaald, telkens inge leid door den wethouder vau onderwijs. In de verschillende gymnastiekloka'en wa ren bij elke gelegenheid 3 a 4 schoèen ver zameld. Dit persoonlijk woord van het hoofd van de gemeente en van den wethouder van onderwijs zal niet hebben nagelaten indruk op de jongelui en het .onderwij zend personeel te maken. De ULO-scholen, de RJI.B.S. en het gymnasium waren reeds met vacantie, zoo dot de leerlingen van deze onderwijsin richtingen niet meer bereikt konden wor- $en. Een aardige attentie. Voor een aardige attentie bij het In gaan van do vacantie heeft hedenmor gen de Aiidabewaarschool gezorgd I Vier Heuters stapten het Bureau Onderwijs bin nen en kwamen den wethouder, den heer J. Dinkolaar, en den gemeentelijken in spected van het onderwijs, dr. W. J. Smit, elk een aschbak aanbieden, netjes door hen gekleurd I Bovendien was er voor elk ook een zakje kersen bijl In het Oosten acht dooden, ver scheidene gewonden en proote schade.- Gedurende, eenige dagen waren geen Engel sche luchtaanvallen te vermelden. In den af geloopen nacht echter vloog weer een aantal Britsche vliegtuigen hoven ons land en wierp vooral in het Oosten des lands verscheidene brisant- en brandbommen. In totaal werden hierbij zes woonhuizen volledig vernield en ongeveer zestig woonhuizen meer of minder zwaar beschadigd. Verder werden drie broeikassen vernield. Ook kreeg een vnj groot getal'woonhuizen en broei kassen glasschade. Helaas zijn bij deze aan vallen acht dooden, zes zwaar en achttien licht gewonden to betreuren. Op een gedeelte van het aangevallen terrein werden ook brandplaatjes gevonden Men maakt er opmerkzaam, op, dat het met het oog op den oogst en de eigen voedselvoorziening" van 6hs land van groot belang is, dat met name de bevolking van het platteland de oogen goed openhoudt en na het verschijnen van Britsche vliegtuigen de omgeving op de aanwezigheid van brandplaatjes controleert. Men bedenke, dat men deze niet met de bloote handen aan moet vatten en dat men gevonden brandplaatjes bij de politie ter vernietiging moet inleveren. i Het eerste van de reeks kindertehuizen, dat de N.S.B. binnen afzienbaxen tijd hoopt te stichten, is gistermiddag op feestelijke wijze door den leider der N.S.B. ge opend. Het is ingericht in een heeren huis, gelegen aan den Sophiaweg op de grens van Berg en Dal en Nijmegen. De leider was in gezelschap van mevr. Mus- sert. Behalve vele hooge" functionarissen uit do N.S.B. waren o.a. aanwezig de ver tegenwoordiger van den Beauftragte van den rijkscommissaris in de provincie Gel derland, den- heer Peintner, en de leidster van de N.S Frauenschaft. Acht-zeven-zes-dubbel nul. Dit is het gironummer ,van de No derlandsche ambulance van het Vrij willigerslegioen Nederland, die straks uitgezonden zal worden naar het front in Oost-Europa om hulp te bieden aan de lijdende menschheid: -vriend en rijand. t Nederlanders, steunt met uw bij drage de oprichting en uitrusting van deze ambulance. Stort nog vandaag u\y -bijdrage op girorekening no: 87600, ten name van de Nederlaudsche Ambulance Ko ninginnegracht 22, "s-Gravenhage. Oip de te "s-Gravenhage gehouden pers conferentie van heden, lieett de directeur- generaal voor de voedselvoorziening, ir. S. L. Louwes, medegedeeld, dat de zeer slech te veevoederpositie tengevolge van het uit vallen van den import, het noodzakelijk maakt, dat ten opzichte van bepaalde on derdeden van den veestapel zeer vergaande beperkende maatregelen worden genomen, «Uit den aard der zaak zullen hier door in do eerste plaats worden ge troffen die deelen van don veestapel, die vrijwel geheel op den import van krachtvoeder waren aangewezen. Voor namelijk dus het pluimvee en de var kens. Voor den rundveestapel is reeds bekend gemaakt, hoever do beperking zal gaan. Verdere inkrimping van den rundveestapel zal, in het nationale be lang, zooveel mogelijk worden -voor komen. r Teneinde de ingekrompen rundveestapel zoo gezond en zoo 'productief mogelijk door den winter te krijgen, moet een groot deel van het veevoeder voor dit deel van den veestapel worden gereser veerd. Waar op het voer .voor de paarden, op wier werkkracht we nu meer dan ooit zijn •aangewezen, slechts zeer weinig bezuinigd kan worden, spreekt het -vanzelf, dat dat gene wat overblijft voor den pluimveestapel en den varkensstapel, niet vee! zal kunnen beteekenen. Blij de verdeeling van het weinige, nog beschikbare veevoeder voor den pluimvee- en varkensstapel, zal er op worden gelet, dat bij eventueele verbetering in de voor ziening met veevoeder deze beide onder deden van de veehouderij weer zoo snel mogelijk tot een behoorlijken omvang kun nen worden uitgebreid. Ini (hlet algemeen zal het voer dus worden bestemd voor den opfok. Bij mrkens zal dit dus neerkomen op een zeer snelle rouleering van den stapel, 'bij pluimvee op een reserveering van het voer voor die 'bedrijven, die het 'best in staat zijn om zoo snel mogelijk een goede pluimveestapel weer op te bouwen. De pluimveestapel zal op korten ter mijn-moeten worden teruggebracht op ongeveer een derde van den hüidigen omvang. Slechts voor een deel van het pluimvee dat nog aangehouden mag worden, zal voer worden beschikbaar gesteld, op de boerderij zal men een 10 a 15 stuks pluim vee mogen houden, mits deze gevoederd worden met afval van dio boerderij. Het voer, dat voor pluimvee beschikbaar is, zal, zoo-ijs boven gezegd, zoo moeten wor den verdeeld, dat dc her-ophouw van on zen. pluimveestapel zoo goed mogelijk ver zekerd wordt. Mocht dus .blijken, dat de omstandigheden in het voorjaar van dien aard zijn, dat tot -uitbreiding van den pluimveestapel kan worden overgegaan, dan zal geen onherstelbare -soliade zijn aangericht. r Natuurlijk beteekent een en ander, dat we over zeer weinig eieren de beschikkingzullen krijgen, welke slechts voor bizondere instellingen en voor bizondere omstandigheden, in de eerste plaats voor ziekenhuizen, heschikbaar zullen worden geste'd. Een zeer aanzienlijke inkrimping zal ook onze varkensstapel dienen te ondergaan Gezien de hoeveelheid veevoeder, die we ter beschikking hebben, is onze varkens stapel nog veel te groot. Het is niet alleen noodig, dat de inkrimping plaats heeft, maar deze moet ook zoo snel mogelijk plaats hebben. Hier doet zich nu een. mogelijkheid voor door een wijziging iu het met Duïtschland gesloten ruilcontract veevoeder tegen var kens. De Duitsche autoriteiten zijn bereid ge bleken het contract, waarbij tegen veevoe der varkens zouden worden geleverd, om te zetten in een, waarbij gedeeltelijk ge- bruiksvee, gedeeltelijk' loopers worden ge leverd. Dit heeft voor ons twee voor deden. Onze veestapel en vooral ook onze veevoederpositie zijn er niet op berekend om het aantal stuks vee, waarmede nu een kei-r deze veestapel moet worden in gekrompen, op tijd slachtrijp te krijgen. Deze bunnen nu als gebruiksv-ee worden afgezet Daarnaast /.uilen in plaats an een groot deel gecontracteerde vette var kens, loopers kunnen worden geleverd. Deze loopers zullen door onze over eenkomst geruild worden legen uit Duitsch- land te verkrijgen veevoeder. Het is voor een behoorlijke afwikkeling van deze af spraak noodzakelijk, dat de hiervoor te leveren loopers op do overeengekomen tij den en plaatsen ter best' thing komen. Om in een regelmatige levering te voor zien, zal iedere varkenshouder, in het be zit van loopers," mededeoling krijgen van de hoeveelheden en dc plaats, waar hij deze moet leveren. Met deze voorgenomen export zijn wij er, tengevolge van qnze veevoederpositie, nog niet. Ook aan die varkens, die niet als loopers (voor degenen, die deze term niet kennen, zij medegedeeld, dat dit var kens van pl.m. 40 kg. levend gewicht zijn) worden afgenomen, zal geen lang leven beschoren zijn. Zij zul'en, tenminste voor zoover een deel nog niet op lichter gewicht, dus practisch ais looper, hoog stens bij een gewicht van 60 kg. moeten worden afgenomen. De jeugd van Schiedam". De adspiranten van de Korfbalvereeni- ging „Schiedam" hebben Dinsdagavond voor de eerste maal een wedstrijd ge speeld tegen Het Westen uit Rotterdam. Deze wedstrijd zöu reeds enkele weken ge leden gespeeld worden, maar is toen op verzoek van Het Westen uitgesteld. Het resultaat was een 3—0 overwinning voor de Schiedam-jeugd. Morgen zullen zij voor de 2e maal in het veld verschijnen. Dan komen nl. de junioren van Spartaan eveneens uit Rot terdam, op bezoek. Ook deze wedstrijd wordt gespceeld op het „Schiedam"-terrom aan den Westfrankelandschedyk en begint om half 8. SCHIEDAM. Geboren: 28 Juli Hubrocbt Curnelis, z, van P. H. C. v Waalwijk van - Doorn en J. C. Koppert, Overschieschcstra.tt 104. 29 Juli. Cornelia, d. van D. Krommenhoek en G. E. Merjers, OvWachieschestraat 52 Janna Susanna, d. v»0 M de Swart en C. L. v. d. Hul, Huijsmansstraai 75. Gehuwd.* 30 Juli A Kortlahd, 38 j. en A. van Stijn, 33 j C Klein, 27 j en J. Kraan, 24 j. - Tb. J den Hollander, 29 j en -M van Hagen,, 22 j. C. Kortland, 23 j en M C Mulder) 20 j. A. de Blois, 26 j. en A. VijHinkel, 24 j. Overleden: 29 Juli. A. Bleecke,-»72 j. Nassaulaan 75. ffoor KOERSEN OP 31 jULI 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsehe Bank N.V. Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleningen v K heden Nederland V"K* HtüEN 4% Ned. il 99»/,993/t— 7/a 4% '40 I 100»/,lOO'/xe 4% -II rn.b.fipo»/M 1007» 4% '40 II 99997,0 8% '86 953/i 953/. 8% '37 -883/4 88»/,, 3-31 '88 987Je 927m— 15/,e 2i% N.W.S. ...747, 747/f Ned. Oost-lndlë 3% Nfed.-Indié 1937 94 94 3% Ned.-Indie '37 A 937, 937, AANDEELEN Banken Kol. Bank 1847, Ned.-Ind. Hand.Bnk 121 129 Ned. Handelmij. 132 180 Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1417, 143 47, Van Berkei 84 837»— 47, Cert. Calvê897, 38 Centrale Suiker 215 215 Ned. Fokker 188 18874 Lever Bros Unil. 1307, 128 97» Ned. Ford Philips Gloeil. G.B. 2227, 2217»— 8 Petroleum Dordtsche Petr. 2157, 213 Kon. Petr. Mij2417» 2377,— 40 Rubber Amsterdam Rubber 2677, 261 5 Bandar Rubber 219 218 Deli Batavia Rubber 217 2147» Kendeng Lemboe 184 Oostkust 159 156 Serbadjadi130 1261/» Ver. Ind. Cult. Ond. Suiker Handolsver. A'dam 417 407 12 Javasehe Cultuur 248 248 Ned.-Ind. Suiker Unie 288 Ver. Vorst. Cultuur 1177, lrt- 7 Tabak Deli Batavia 225 Deli Mij2763/t 271 57, Senembah 223 2167» Scheepvaart Holl.-Amerik, Lijn 1187, 11674— 8 Java-China-Japan- Lijn 1487, 188 42 K.N.S.M. Nat. Bez. 1657, 1647,— 7, Kon. Paketv.-Mij.236 2347, Ned. Scheepv. Unie 174 1711/,— 8 Rotterd. Lloyd 1847, 137 Stoomv.-Mij. Ned... 1887, 186 7 o Uit het hoofdkwartier van den Führer, 31 Juli (D.NB.): Hel opperbevel van de Buitsclie weermacht inaakt bekend: Bij de achtervolging van de in de Oekraïne verslagen Sovjet le gers zijn Duitsche strijdkrachten diep in de vijandelijke achler- waartSelie verbindingswegen door- gechongen. Die omsingeling' van den vijand leu Oosleu van Smo lensk werd verder verscherpt. De in Estland strijdende for maties dreven den vijand naar het Noorden terug. Gevechtsvlieg tuigen bestookten in den afgeloo pen nacht militaire doelen te Mos kou, alsmede liet sponrwegknoop- punt Ore! op doeltreffende wy/o met bommen. Duikboolen achtervolgden de ver strooide reslen van liet in den Atlan tic! icn Oceaan aangevallen konvooi en hiacliten vijf andeie gewapende koopvaardijschepen van tezamen 21.000 brt. tot zinken. Die gezamen lijke verliezen van den vijand door deze operalics zijn daarmede tot 140.500 b r.t. gestegen. I11 den strijd tegen Engeland lieeft liet luchtvvapen met bommen 1 een groot koopvaardijsd ip ten Oosten van Lowestoft zwaar. beschadigd. Andere bomaanvallen werden vannacht onder f nomen op vliegvelden in liet Zwidoos- I ten en Zuidwesten van het eiland. De I aanvalspoging van 40 Britsche vlieg- tuigen, welke van een vliegtuigmoe- deischip 111 de Noordelijke IJszee naar de haven Ivirkenes waren opgestegen, werd verijdeld. De vijland verloor hier bij m luchtgevechten 23 vliegtuigen, door luchUloelartillerio en marinc-ar- tillerie 5 vliegtuigen. Boven de Duit sche Roe'nt schoten jachtvliegtuigen 5 toestellen ombuig, die tol een tor- niahe van 8 Engelsche bommenwer pers behoorden Marine-artillerie haal de 2 Britsche gevechtsvliegtuigen om laag en een rnarmevaartuig -één En gelsche machine. 1 Op eenige plaatsen van 'West- DuitschJaml wierpen Britsche vliegtui gen in den afgeloopen nacht brisant- en brandbommen. Onder de burgerbevol king ontstonden eenige verliezen aan dooden en gewonden. Berlijn, 31 Juli. (DNB.) De Duitsche troe pen hebben op 30 Juli in den Noordelijken sector van liet front de omsingeling van de Sovjet illusies \„oitooid. Deelen van zeven stcik godecimeerde Sovjet divisies werden vernietigd. Duizenden gevangenen werden gemaakt en op de vernietigde Sovjettroepen werden 50 stukken geschut, 23 pantserjagers, 2 stukken luchtdoel geschut en 38 macbinogewcien builgemaakt. Voorts werden 78 vrachtauto's, verscheidene pantserwagens, 7 luchtdoelbatterijen, do daar bij belioorendo munitie en ander oorlogstuig vernietigd of buitgemaakt. Bij de gevangen neming van de bolsjewisten vielen duizenden geweren in Duitsche handen. [tdlaansch weermachtsbericht Rome, 31 Juli. (Stefani). Het hoofdkwar tier van de italiaansche weermacht maakt bekend In Noord Afrika aan het front van Tobroek werden vijandelijke afdeelingerv, die door pantserwagens gesteund werden, op de vlucht gedreven. Duitsche artillerie heeft de inrichtingen en verdedigingsstel lingen van Tobroek beschoten. In het ver loop van den in het weermachtsbericht van gisteren gcmelden aanval op Benghazi, heeft onze bodemafweer een Engelsch vlieg tuig neergeschoten. Het toestel viel in zee. Vliegtuigen van de as hebben voor de kust van Cyrenaica een tankboot tot zinken gebracht en een ander schip zwaar be schadigd. In Cost-Afrika hebben zwarthemden en formal es inlanders dappere uitvallen en aanvallen ondernomen, waarhij het hun ge lukte in vijandelijke stellingen binnen te dringen. Dio vijand bood verzet, doch werd overal op de vlucht gedreven. Hij leed verliezen aan -mensch'en en ma teriaal. De laatste dagen .hebben eenige aanvallen plaats gehad op de woonwijken van Gondar. Engelsche vliegtuigen hebben gistermid dag Cagliari aangevallen. Onze 'bodomaj- wièr en onze jachtvliegtuigen -hebben de vijand eiifde actie terstond afgeslagen. Hoewel het publiek al verscheidene malen gewezen is op bet veibod om zich na het sein „luchtalarm" op straat te bevinden of te begeven, is gebleken, dat do naleving van dit vorbod nog te wenschen overlaat. Nog steeds blijkt het publiek niet te besef fen, waarom voormeld verbod is uitgevaardigd. Dat zulks in de eerste plaats m zijn eigen be lang is geschied, is blijkbaar nog steeds met duidelijk; liet geldt hier een zeer groot belang, een levensbelang. Bij het laatslaluchtalarm overdag was de houding van het publiek in het begm der alarm- periode vuj goed. Later echter, toen het ge vaar naar het oordeel van het p.u- bliek gevv eken was, gmgen de mensciien weer in drommen de straat op. Daarbij kwam nog, dat verscheidene bedrijven bun personeel naar buis hebben laten gaan. Met het oog hierop wijs rk er op, dat do eenige, die (m staat is te beoordeelen of het luchtgevaar geweken is, het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst is, die zulks aan do invvoneis bekend maakt door middel van het sein „emdalarm" (onafgebroken giltoon van een halve iiiinuul, zulks 111 tegenstelling met dm op en neer gaanden toon van hot sem „lucht alarm"). Ook al schijnt na een aanval alles veilig, men dient niet te vergeten, dat de aan val zich kar. kan herhalen en dat de gevol gen daal va», indien er veel monschen op straat finjn, rampzalig kunnen zijn. Ik denk liieibij o.a. a.111 liet gevaar door mitrailleurs beschoten te vvoidon. Afgezien van liet bovenstaande veroorzaakt do drukte op straat bij luchtalarm gioote be lemmeringen Lij het eventueel uitrukken van de hulpdiensten met mateueel. Vorenstaand verbod geldt niet alleen voor de zich op straat bevindende personen (voet gangcis, fietsers), tiet geldt tevens voor do in zittenden van rij of voertuigen en trams Ook zij dienen onmiddellijk bg het sein „lucht alarm" zich binnenshuis te hegeven, dan wel m een openbare sckuilgelegenheid of portiek dekking te zoeken. Rij of voertuigen, welke bij het sein „lucht alarm" met op eenige parkeerplaats staan, moe ien op dat sem op het voor hen uiterste rech tergedeelte van den weg worden opgesti UI. Trams en andere voertuigen, welke met op het voor hen uiterste rechtergedeelte van den weg kunnen worden ojigesteld, moeten zoodanig worden stilgezet, dat zij liet verkeer met in den weg staan. Trekdieren moeten stevig wor den vastgehouden. Op overtreding van deze verboden zijn strenge straffen gesteld." In het vervolg zal met meer met het geven van een waarschuwing worden volstaan, doch zal dadelijk bij overtreding pro ces-verbaal worden opgemaakt. I11 liet belang van dc geheele burgerij doe ik nogmaals eeu dringend beroep op 0 over eenkomstig" het bovenstaande te bandelen. Schiedam, 31 Juli 1941. DE BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM. De Buigcmeester van Schiedam brengt ter algemecno kennis, dat de bureaux 1 lot en met 10, wclko ingericht werden voor de in levering van metalen, zijn opgeheven De particulieren, zakendrijvenden of winke liers en fabrikanten, dio tol heden met aan hun verplichting tot inlevering van metalen, bedoeld in de Verordening no. 108 dd. 18 Juni 1941 van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsclie gebied betreffende de in levering van metalen, hebben voldaan, onge-jgr acht ozij at dan niet een persoonlijke optoe- ping hebben ontvangen, worden bij deze opge roepen om alsnog aan die verplichting te vol doen, waarvoor gelegenheid bestaat in het in leveringsbureau no. 11, gevestigd in de Open bare Lagere School aan het Oude Kerkhof no. 13 alhier, dal lot en met 9 Augustus 1941 voor dat doel geopend zal zijn op alle werk dagen van v.m. 8 tot 12 uur en nm. 1.30 tot 5.30 uur. Na genoemden datum is de gelegenheid tot inlevering definitief gesloten. Voor zooveel noodig' wordt er de aandacht op gevestigd, dat tot inlevering als bovenbe doeld verplicht is bij, die over het in te leve ren voorwerp of de in te leveren metaalvoor- raden beschikken kan, ongeacht o£ dezelve eigenaar, bezitter dan wel houder (bijv. huur der, bewaarnemer, expediteur en dergelijke) is en of deze een publiekrechtelijk lichaam dan wel een natuurlijke of rechtspersoon is. De ver antwoordelijkheid voor de niet-inlevcring van bepaalde voorwerpen of voorraden berust bjj de eigenaren, bezitters, enz. zeiven. Overtreding van de bovengenoemde verorde ning wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaar en met geldboete tol een onbeperkt bedrag of met een dezer straffen, terwijl in buitengewoon ernstige gevallen eeu gevangenisstraf van acht iaar wordt opgelegd. Schiedam, 31 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. De leider van de distnbutiedienst te f-hie- dam maakt bekend, dat zij, die om bizondere redenen niet in staat waren, do melkkaarten, die voor inruilen in aanmerking komen, aan le bieden, alsnog daartoe de gelegenheid krij gen en wo! op VRIJDVG, 1 AUGUSTUS 194L in liet schoollokaal Lange Singel-traat, geopend van 8 30 uur t m. 12 30 uur en van 2, in*"» tot 4.30 uur. Arbeiders, die in het genot zijn gesteld van „extra melkkaart" kunnen deze week nog in ruilen bureau Hoogstraat. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat n a den hierboven gestelden dag geen inrui ling meer kan geschieden. Schiedam, 31 Juli 1941. 4232 142 1 (Maagdarm-Rheumotische-Zenuwziekten) van 3 t/m 10 Augustus Rotterdam Eendrachtsweg 63

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3