N.C.B.-elftallen Laatste Néeuws Pag. 3 EERSTE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 15 Augustus 1941 BINNENLAND Beperking van gebruik van goud en zilver Sommige voorwerpen verboden; inlevering van oud metaal bij aakoop van nnieuw (835/ioooj. Gemengd Nieuws Rechtszaken Achtduizend gulden boete Wegens prijsopdrijving van stoffen Razzia op grobnten- veiling te Amsterdam Einde gema'akt aan hooge grossierswinsten Controle op de winkeliers Voor Uw wasch naar SRRONK Beter kan niet. Duurder hoeft niet. Sport Cricket Voor 30 en 31 Augustus gekozen „De elfde man" BUITENLAND Duitschianti strijdt voor Europa De opmarsch in de Oekraïne Luchtaanvallen op Britsche schepen en havens O WAGENBOUW Lichte aanhangers achter personenwagens A R ij JORDAANS Cyprus en Malta gebombardeerd Luchtactie eveneens boven Noord-Afrika BINNENLAND i Nieuw verordeningenblad Athletiek Dualmeet S.V.V.—-S.H.O.T. Voetbal Hermes D.V.S.—S.V.V. BEURS VAN AMSTERDAM 8V„ In de Nederlandsche Staatscourant van. vandaag is een tweetal beschikkingen ver schenen, nopens bet verkeer met goud en zilver, onder den naam goud- en zilverbe- seluklbing 1941 no. 1 en no. 2. De eerste beschikking heelt tot strekking het gebruik van goud en zilver voor de vervaardiging van gouden en zilveren sier voorwerpen of anderszins te beperken. Zij die goud en/of edele metalen ver bandelen, bewerken of verwerken, doen bewerken of doen verwecken, moeten ziek bij het rijksbureau voor non-ferrometalen doen inschrijven. Voorts is het verboden goud en zilver te koopen met bet doe! deze, al dan «iet bewerkt of verwerkt weder te verkoopen zonder schriftelijke vergunning van den directeur. t De vervaardiging van sommige voorwer pen in goud of zilver is geheel verboden, bij'v. gouden brillen en binocles,- alsook o.rn. zilveren jardinieres, damestasschen stok- en ^paxaplui©knoppen. Voorts is men niet meer vrij om gouden en zilveren werken op ieder verlangd ge wield te vervaardigen, doch is de vervaar- ging van sommige bepaaldelijk daartoe aan gewezen voorwerpen boven een bepaalde gewiebtsgrens verboden, b.v. trouwringen boven 4gram, armbanden boven 25 gram, fiantasieringen boven 12 gTam, gou den werken, andere dan waarvoor een bepaalde gewiebtsgrens (zie boven) is vast gesteld boven 50 gram, zilveren werken, machinaal vervaardigd, boven 960 gram, handwerk boven 1000 gram. Verder wordt de gebruiksbeperking van goud en zilver bereikt door bepalingen, welke bet vervaardigen van gouden en zil veren werken op elk willekeurig gehalte niet meer toestaan. Voor gouden werken zal voortaan het 14 karaats "te. al te door gaan als maximum gehalti_0.ans gelden; voor zilveren werken het tweede gehalte Tenslotte is o.m. verboden de vervaardi ging van zilveren bokalen op machinale wijze, in handwerk daarentegen niet; de vervaardiging van zilveren werken van hoo- ger gehalte dan 835/1000, mits de waard© van het zilver niet hooger is dar een kwart van de totaalwaarde, alsmede de vervaar diging- van. gouden kettingen boven. 12 gram voorzoover deze op machinale wijze pLaats vindt. Het publiek wordt tengevolge van de be palingen der tweede beschikking verplicht bij den aankoop van nieuwe, ongebruikte werken een gelijke hoeveelheid oud goud c.rj. oud zilver in te leveren. Dit heeft ten doel de industrie van- en handel in gouden en zilveren werken hier te lande op gang te houden. Aangezien op don winkelier de vérplicMing rust het ontvangen oud goud en oud zilver hetzij rechtstreeks, hetzij doof bemiddeling van den groothandelaar bij den fabrikant in te leveren, is deze na omsmelting van het oud goud en bet oud zilver wederom in staat nieuwe werken daarvan te vervaardigen. De voorraden van den winkelier kunnen als dan weder worden aangevuld. E'ij gouden trouwringen behoeft men echter geen oud goud in te leveren, indien een bewijs van ondertrouw kan worden overgelegd. Aangezien de regeling tot inlevering van oud goud en oud zilver alleen geldt bij aankoop mn nieuwe, dus ongebruikte, is bedoelde inlevering uiteraard niet noodig bij aankoop van gouden en zilveren wer ken op publieke veilingen, noch bij aankoop van banken van leening of voorschot banken. aanzienlijke stijging had plaats gevonden. W. ontkende weliswaar de prijzen van andere artikelen, dan die, waarvan zulks bij de prijscontrole was geconslaleerd, ver hoogd te hebben. Na het bezoek van de controleurs waren niettemin'verschillende artikelen in prijs verlaagd. De inspecteur voor de prijsbeheer- sching achtte overtreding van de prijzen- beschikking 1940 no. 1 bewezen en ver oordeelde W. tot een boete van £8000, re kening houdend met de door prijsverhoo- ging verkregen winst. Bij een prijscontrole in een stoffenhan del te Arnhem werden eenige gevallen van abnormaal hooge wins'percentages ge constateerd. De eigenaar van de zaak, W., verklaarde, dat hij de prijzen van deze sloffen van oude kwaliteit, had vastge steld in overeenstemming meP die van nieuwe stoffen, welke wel van -mindere kwaliteit, maar toch duurder zijn. Bij een door den accountantsdienst van -het departement van handel, nijverheid 'én scheepvaart ingesteld onderzoek bleek, dat van Augustus 1940 tot Februari 1941 wol len, zijden en andere stoffen tegen hoo- .gere prijzen verkocht 'waren dan volgens de prijzcnheschikking 1940 no. 1 bere kend 'mocht m worden. liet nauwkeurig vaststellen van de extra- winst, die hierdoor werd verkregen, was •niet mogelijk Echter bleek bij een ver gelijking der bruto-winstpercentages vóór -en na Mei 1940, dat na Mei 1940"een De actie, welke de gemachtigde voor de prijzen heeft ondernomen om de prijzen van groenten en fruit op een meer ver antwoord peil te brengen, heeft onder de verbruikers veel waardeering gevonden; van de zijde van handelaren, in het bizon der grossiers, is de medewerking de eer ste dagen van de actie niet overal gröot genoeg geweest. Dp sommige plaatsen kon men zelfs van openlijke tegenwerking spre ken, zooais bijv. co d'-e groote groenten- markt te Amsterdam. De grossiers brachten hier de kleinh andelaren in een moeilijk par ket, omdat zij of voortgingen tegen hooge prijzen te verkoopen, of weigerden te ver koopen. De moeilijkheden, die daardoor ontstonden, werden door bet publiek soms ten onrechte aan de winkeliers verweten, verantwoordelijk waren echter ten volle de grossiers, die met een redelijke winst marge blijkbaar geen genoegen wilden nemen. 1 Deze houding heeft den gemachtigde voor de prijzen tot streng optreden doen besluiten. Donderdagmorgen ver schenen op het groenten marktterrein te Amsterdam de chef van den centralen crisis-controledienst te Amsterdam met een twintigtal controleurs, bene vens een der toegevoegde inspecteurs voor de prijsbeheersohing te Amster dam. Er werd zoo nauwlettend moge lijk op toegezien, dat de belangen van winkeliers en consumenten niet door een betrekkelijk klein groepje grossiers werden geschaad. Over het geheeld terrein werden steek-- proeven genomen en verschillende klein handelaren moesten, voor zij de markt verlieten, opgeven, welke prijzen zij voor bun groenten hadden besteed. B'eken daar bij te hiooge prijzen te zijn, dan werd de grossier, van wien de winkelier had ge kocht, opgezocht en zijn geheele voorraad in beslag genomen. Om deze voorraden niet aan die markt te onttrekken, zetten de controleurs zelf den verkoop onmid dellijk na de inbeslagneming voort. Op een bepaald oogenblik deed zich de merk waardige situatie voor, dat men op ver schillende plaatsen van het marktterrein zich ambtenaren van de prijscontrole zag bezighouden met het verkoopen van groen ten 'en fruit. Heigeen er van de partijen overbleef zal hedenmorgen opvde gewone wijze worden geveild. Enkele grossiers meenden evenals Woensdagmorgen tegen het feit, dat hun winsten tot een redelijk peil wer den teruggebracht, te moeten demon- streeren door sluiting van hun stands. Zij on hi n gen^-on midd el lijk de waar schuwing, dat weigering van verkoop van de aangevoerde hoeveelheden te gen de wettig toegestane prijzen ver beurdverklaring tengevolge zou hebben Zij kozen eieren voor hun geld en her vatten binnen énkele minuten den handel. t 1 Het bleek, dat de winkeliers wel inzien, dat do nieuwe maatregelen ojp den duur in hun belang kunnen werken. Indien im mers ieder zich aan de prijs voorschriften houdt, is er geregelde handel met nor male winstmarges mogelijk, terwijl het ten slotte tot gevolg heeft, dat de groenten voor de geheele bevolking voor Lageren prijs zijn to verkrijgen. De controle op de prijzen, die de winke liers berekenen, is Öondcrdag op verschil lende plaatsen in het land ingezet. De inspecteurs voor de prijsbeheersching be recht en de overtredingen op zeer snelle wijze, soms zelfs binnen enkele uren. De inspecteur te Arnhem wees Donderdag middag tegen overtreders te Arnhem en Apeldoorn reeds een negental tuchthe- schiktingen. De controle op de kleinhandelsprijzen en wiaar het -noodig is ook de razzia's op de groentenveilingen zullen ononderbroken worden voortgezet. De overtredingen wor den eiken dag ernstiger opgenomen. Waar men de eerste twee dagen nog iets door do -vingers zag, volgen nu onmiddellijk proces-verhaal en inbe slagneming. Het is niet mogelijk op een zoo gewirih1- tig onderdeel van onze voedselvoorziening als dat van groenten en fruit onredelijk hooge prijzen ie laten voortbestaan. Noordvestsingel 83-85 - Tel. 68565 Voor den-wedstrijd tusschen twee N.C.B.- elftallen, welke op 30 en .31 Augustus as. op het H.C.C.-lerrem te 's-Gravenhage zal worden gespeeld, heeft de technische com missie van den Bond de navolgende elf tallen samengesteld: Elftal A: A. M. J. de Beus (H.CC., aanvoerder); W. II Gallois (H.C.C.), C. A. Huinder (H.B.S.), H. J. Klink (V.R.A.), R. Kramer (Rood en Wit), J. J. de la Mar (Rooi en Wit), H. C. W. Schnitger (P.W.), E. G. Snel '(V.O.C.), H. Stolk (Hermes D V.S.), A. ï'erwiel (V.O.C.), drs. J. J. Voogd (Haar lem, wicketkeeper). Elftal B: L. C. F. Wunder (H.B.S., aanvoerder); J. J. Alders (V.V.V.), mr. P. B. M. ten Etech (H.C.C.), jbr. J. van den Bosch (II.C.O., wicketkeeper); H. Herklots (HB.S.), W. Kramer (Rood- en Wit), Ch. Lungen (A.C.C.), J. J. van der Lüur (H.C.C.), A. Molenaar (Ilermes-D.V.S.), Jac. Ooslerholt (Excelsior), L. J. Sodderland (Rood en Wit). Voorts zijn twee elftallen samengesteld voor een wedstrijd op dezelfde dagen (30 en 31 Augustus) te Haarlem te spelen, waar bij een aantal jongere spelers, van wie in de toekomst iets verwacht mag warden, de gelegenheid zal worden gegeven om on der geroutineerde leiding eenige ervaring op te doen. Hiervoor zullen worden uitgenoodigd: A. Stroink's elftal: A. Stioink (P.W., aanvoerder); D. de Baare (A.C.G.), II. Engelsman (Quick N.), A. Iiarnisen (L.C.G.), X Leeftink (PAV.), B. van Oorde (S.C.H.CO. Planten (H.C.O. 2), J. van der Pool (V.0.C., wicketkeeper); J. Sc-nneveldt (Sparta), C. TeLtelaar (Hcrmes-D.V.S.), 3. Visser (PAV.). A. Nolet's elftal: - A. M. Noietr (Heimes-B.V.S., aanvoer der); Hub. Boerce (Haarlem), A. van den Ende (Ilermes-b.V.S.), J. Klopman Baersel- man (Ü.D.), II. Pelser (V V.V.), W. Peschar (Haarlem), F. Popping (V.R.Ajhr. P. van Riemsdijk (Il.C.C. 2), II. J. Schotten (H.B S.) wicketkeej/er); Tb. Smits (Quifc, Den Haag), W. van Weelde (A.C.C.). Jn hel Hermes-DVS-blad vonden wij de vol gende hartekreet van een „elfden man". „Vroeg op. Cricketen Huis in rep en roer. Waar zijn nu toch mijn spullen. Vrouw lastig Jij met je drukte. Zoek 's avonds je rommel bij elkaar. Opschieten. Moet op tijd zijn An deren zijn ook op tijd. Nu, heb je alles? Waar is mijn sigaar? Stak hem net op. Zoon tje brult. Had aan het vuur gelikt. Sigaar natuurlijk uit. Nou dag. Deur ploft dicht. Voor gevel trilt. Dainlaan. Precies op tijd. Eerst batten. Kan rustig uitblazen. Captain is even vertrouwelijk. Je mag elf in Zeker wel goed? Oooh o jaah Snert vent. Slag hem niet, dien kerel. Eén uur. Nog steeds oplettend toeschouwer. Na lunch weer naar 't criketen kijken. Kwart voor drie. Regenbui. Gezamenlijk schuilen. Half vier droog. Dan het groote moment. Kwrnt voor vier naar het wicket. Dertig se conden later weer terug. Nul not out. Geen bai gezien. Vier uur thee. Mat een dag, wat een dag En wat een actie. Half vijf fielden. Gelukkig Kan nu tenminste actief deelnemen aan den strijd. Wordt geplaatst ia 't verre veld. llalt zes. Nog geen hal gehad. Kluifje voor onzen statisticus. Van elf tot half zes den bal nog niet aangeraakt. Tweemaal vloog er een hoog over de heining. Zes. Prompt daarop een kreet van den bow ler: „Op de boundary". Je knikt beleefd terug en perst je rug tegen het gaas. Dan een wenk van koning bowler: Een meter naar links. Ho, te ver. Die lui worden meestal vervelend, wanneer ze voor zes gaan.' Je zegt niets. Denkt aan de leuzen van den .cricket-propa gandist: „King of Sports" „Zomersport bij uitnemendheid „Eet meer groene krekels" Heeft U al ge-almanakt?" Op de Damlaan staat een kennis. Vraagt waarom je er zoo luchtig bijloopt. Zoo warm is het" met. Jo mompelt iets* over cricketvoor- schrilten. Vraagt verbaasd of je dan ook mee doet. Dan een kreet van den captainNiet praten in 't veld. Doet je toch goed. Je bent nog niet vergeten. Dan gebeurt iets wat de nog met vergeten Dan gebeurt iets wat den gelieelen ,dag goed maakt. Een vangkans. Of beuro wat wil. Dien bal zal je liëbbén Je snakt naar den bal, als eeu slecht geheelont houder naar een borrel. Geen seconde verlies jo hem uit het oog. Rennen. Vliegen. En je grijpt- hem vallende en knijpt er uit pure heb zucht ecu deuk in. Donderend applaus van de ruim dertien toeschouwers. Diep in je het ge voel, dat jo dag toch goed is (later stond :in „Cricket" dat de vang meer geluk dan wis heid was, puie broodnijd). Eindelijk kwart voor zeven het einde. Vlug wasschen en ve-rkleedon. Thuis was gezegd: zes uur eten. Half acht kom je'opgewekt thuis. Vrouw zegt een vol upr niets. Dan „hoeveel runs heb jij gemaakt?" Je zegt nul". Dan „hoeveel wickets heb jij genomen?" En je zegt: „Zin om te bowlen had ik niet, maar ik heb er een uifgevangen". Dan:, „Moest je daar den gehcelen dag over doen?" En je zegt op een toon, welke tegenspraak uitsluit; „Dat snap jij toch niet" En zij zon geen vrouw z(ja als ze niet zei: „Nee, gelukkig nici." Uit het hoofdkwartier van den Fuhrcr, 15 Aug. (D.N.B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt hekend Zooals reeds in een extra bericht is hekend gemaakt, werd Odessa door Roemeensche, Nikolajef door Du.it- sebe en HongaarscJie troepen inge sloten Ten Oosten van de -Boeg heb ben snel e Duitsdie formaties ia on ophoudelijke achtervolging van den verslagen vijand het belangrijke erts- gebied van Kriwoi Rog veroverd. Ook aan de overige deeïen van het Oos telijke front verloopen de gevechten met succes. In den strijd tegen de Britsche ra- vitaiileeringsscheepvaart heeft het luebüvapen voor de Oostkust van Schotland een vrachtschip van 50C0 br t vernietigd en een ander groot koopvaardijschip emsfig getroffen. An dere gevechtsvliegtuigen brachten Oostelijk van Cromer en Great Yar mouth tweo koopvaardijschepen met tezamen 15.000 brt tot zinken, die deel uitmaakten van konvooien. Twee vrachtschepen werden ernstig bescha digd Andere luchtaanvallen waren gericht op havenwerken aan de Oost kust van Engeland. In Noord Afrika plaatsten ge vechtsvliegtuigen een voltreffer op een Britsclien torpedojager, ten Noorden van Sidi el Barrani bij den aanval van een vrij sterke Duitsche gevechts formatie op het vliegveld Ismailia in den nacht van 13 op 14 Aug., ontstonden groote branden In han gars en barakken Aan de kust van het Kanaal scholen jagers en lucht doelartillerie gisteren negen Britsche jachtvliegtuigen omlaag. De rijand liet vannachf op verschil lende plaatsen in Noordwest en Noord Duitsehland brisant- en brandbofhmen alten Naclitjagers en luchtdoel.irtil- lerie schoten tien der aanvallende BriGche bommenwerpers neer. HOOFDSTRAAT 34 - SCHIEDAM TELEFOON 68260 Ituliaansch weermachtsberïcht Rome, In Augustus (Stefani). In zijn vveeniiachibcrieht no. 43? maakt het Ita- liaansche^opperbevel het volgend© bekend: Eenheden van het .Italiaansche luchtwa- pen hebben gisteren doeltreffend opslag7' plaatsen en benzine depötèi op liet eiland Cyprus gebombardeerd. Des^nachts hebben andere Ilaliaansch© vliegtuigenbommen van groot kaliber laten vallen op de vlieg velden van Malta, waarbij treffers werden geplaatst op de gestelde doelen. Noord-Afrika: in den sector van Tobroek activiteit 'van vooruitgeschoven posten en artillerie. Do luchtmacht van den as ging voort met haar doeltreffende actie. De ver dedigingswerken en haven-inrichtingen van de vestingen Tobroek en Mersa Slatroe werden getroffen, alsook een koopvaardij schip van 3ÖJ0 ton in de wateren van, Marsah-Lucli en een torpedojager ten Noor den van Sidi el Barrani. Britsche vlieg tuigen deden een aanval op Tripolis. Oost-Afrika: in den sector van Gondar hebben detachementen van een onzer stel lingen een stoulmoedige verkenning onder nomen, waarbij zij vijandelijke groepen ont moetten en op den vlucht, drev en. En gels the vliegtuigen bombardeerden weer woonwij ken van Gondar. In den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen Catania en Augusta aangevallen. Te Catania vielen drie dooden en twintig gewonden. De onmid dellijke en hevige reactie van ons lucht doelgeschut noopte den vijand zijn meeste bommen in zee te laten vallen. Een der toestellen werd brandend neergeschoten en stortte in zee. s Gravenhage, 15 Augustus. Marge.i zat Ver ordeningenblad nr. 34 verschijnen. Het bevat de verordeningen nr. 153161. A Verordening nr. 153 is een verordening, vol gens welke op instructie van den rijkscommis saris aan universiteiten of hoogescholen het beheer kan worden overgedragen van het cura torium op den presideerenden curator. Verordening nr 154 behelst regelingen om trent het Joodsche grondbezit voorzoover dit r>iet reeds als landbouwgrond onder verorde ning nr. 102/41 valt. Het Joodsche grondbezit .net inbegrip v an hypotheken moet vóór 15 September 1941 aangegeven worden bij het Nederlandsche kadaster in Den Haag. Dit is gemachtigd liet boboer van het Joodsctie grond bezit over te nemen. Bovendien wordt iedere wijziging m den eigendom of den toestand van Joodseh grondbezit onderworpen aan een goedkeuring van den rijkscommissaris Verordening nr. 155 behelst een aanvulling op de bestaande verordening betreffende het bmnenreizen in of vertrekken uit hel land. Er is een strafbepaling ingevoerd. Verordening nr. 136 behelst do vorming van enkelvoudige kamers bij bepaajde landgerech- ten en van een politierechtbank in Den Haag voor do uitsluitende behandeling van alle fei ten, die de pohiieke rust b.nnen de volksge meenschap in gevaar brengen ol uit politieke beweegredenen worden gepleegd. Verordening nr. .157 behelst een aanpassing van den tekst der verordening op de loonbe- I lasting aan de verordening op de inkomsten- "belasting. Verordening nr. 158 voert een van den werkgever te heffen nivelleeringsbijdrage van het loon in, waarvan de opbrengst bestemd js voor dekking van de door de volgende ver ordeningen ontstaande grootere uitgaven op het gebied van de sociale verzekering. Verordening nr. 159 voert de verhooging in, van do uitkeeringen volgens de wet op de invaliditeit ©n op hot ouderdomspensioen door toekenning van een specialen 'toeslag van 25 tot 50 pCt., die voor gezinsleden nog hooger wordt. Zondag a s. organiseert de athletiekafdeeling van SVV eca groote dualmeet tegen het Haag- sche SHOT, zoowel voor juniores als voor seniores. Het programma luidt als-volgt: Juniores 1213 jaar: 80 M. hardloopen, ver springen en hoogsppngen. Juniores 14—15 jaar: 80 M hardloopen, 300 M. hardloopen, verspringen, hoogspringen, kogelstooten en 4 maal 80 M. estafette. Juniores 16—17 jaar: 100 yards hardloopen, 300 M„ S00 Jf, verspringen, hoogspringen, kogelstooten en 4 maai 80 M estafette. Heeren 100 yards, 400 M, 800 M, 1500 M„ 3000 M., verspringen, hoogspringen, kogel stooten, speenverpen en 4 maai 100 M esta fette. De wedstrijder! vangen aan om l_uur n.m. Maandag 1 September a.s. is de periode Waarin geen voetbalwedstrijden mogen, wor den gehouden, afgeloopen en zoo we gis teren meldden, begint het oompetitiepro- gram van den N.V.B. eerst op 21 Sep tember. Er blijven dus een paar weken be schikbaar voor liet organiseeren van vriendschappelijke wedstrijden. Hennes-D.V.S. en S.V.V. hebben daarvan gebruik gemaakt crai in vier wedstrijden bun krachten te gaan meten en zich tevens voor te bereiden op den komenden com petitie. Maandag 1 September wordt de wed strijd: Hennes-DtV.S. 2S.V.V. 2 gespeeld; op Dinsdag 2 September: S.V.V. 2Her- mes-D.V.S. 2, en op Woensdag 3 Septem ber: S.V.V. 3Hennes-D.V.S. 3 en Her- raes-D.V.S. 4-S.V.V. 4. KOERSEN OP 15 AUGUSTUS 1941 Medegedeeld door de Amsterdams'.he Bank N.V, Bijkantoor Schiedam OBLIGATIES Staatsleningen K hedfni Nederland V-K* heden 4% Ned. '41 00Qg 99IS/,,-M0071# 4% '40 I 100»/„ 100te,e 4% II m.b.f100"/ï, 100»/,. 4% '40 11 100 100 3% '36 963/„ 9Gs/ia 3% '37 88VS 88'V,„ 3-8 '38 93 V, 74 92%- ?3»/i6 2i% N.W.S, Ned. Oost-Ind 18 3% Ned.-Indié 1937 94»/f 947, 8% Ned.-IndiS '87 A 937, 933/s AANDEELEN Banken Kol. Bank 1907, Ned.-Ind. Hand.Bnk 134 Ned. Handelmij. 1447, Industr. Ondern. (Binnenland) AJg. Kunstzijde Unie 1423/, Van Berkel 91 Cert. Calvé 94 Centrale Suiker 2271/s Ned. Fokker229 Lever Bros Unil. 139 Ned. Ford 340 Philips" Gloeil. G.B. 2447, Petroleum Dordtsche Petr. 2383/4 Kon. Petr. Mij. 2647, Rubber Amsterdam Rubber 289 Bandar Rubber 231 Deli Batavia Rubber 230 Kendeng Lemboe ..195 Oostkust 1607t Serbadjadi 189 Ver. Ind. Cult. Ónd. 1847, »- Suiker Handelsver. A'dam 4487, Javasche Cuituur 265 Ned.-Ind, Suiker Unie Ver. Vorst. Cultuur 1267» Tabak Deli Batavia 235 Deli Mij-2907, Senembah 234 Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn 129Yj Java-China-Japan- v Lijn 157 153 9 K.N.S.M. Nat. Blz. 184 IS DL47. Kon. Paketv.-Mij..252 254 Ned. Scheepv. Unie 19a1/® 1917,— 57- Rotterd. lüoyd 1547, 1543/. Stoomv.-Mij. Ned... 1547f 154 5 1947, 3347, 14G V4 1487,— 5 - 9l7a— 8 93'/.4 2247", 225 13S7,41 3447; 240'/s7 2377, 365 737, 283 92 230 1627, 1397, 188 3/4 452 64 1273/481 237 9 290 23/, 284 "6 131 4

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3